Padvindersh u is De Krimhoeve is bezig te verdrinken Stadhuis biedt serie attrakties Nieuwkoper overleden bij ongeluk Wijkraad Boschgeest: onrust over onderwijs Sassenheimse helm voor F. Brouwer LEIDSE AGENDA Badhuis wordt showroom PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 2 AUGUSTUS 1971 (Van een onzer verslaggeefsters) LEIDEN Annet Diedrich valt tij dens haar vakantiebaantje zogezegd met haar neus in de gebakjes. Sinds deze 18-jarige gymnasiaste op de afdeling onderwijs van een stadhuis werkt, is haar herhaaldelijk een ge bakje voorgeschoteld. Ofwel omdat er iemand jarig was ofwel omdat iemand het feit wenste te vieren dat hij met vakantie ging. Dat alles maakt haar werk werk waarbij het om miljoenenbedragen gaat er aanzienlijk feestelijker en smake lijker op. De taak die Annet toebedeeld heeft gekregen, bestaat voor het leeuwe- deel uit het controleren van honder den staten waarop de in. 1970 uitbe taalde salarissen aan Haagse onder wijzers staan. Zij controleert aan de hand van andere paperassen of de miljoenen goed uitgesplitst zijn en waakt erover dat onderwijzers niet te veel of te weinig gekregen hebben Eenmaal al heeft ze succes gehad, toen ze ontdekte dat er iemand dubbel uitbetaald had gekregen. Na twee weken op de afdeling onder wijs onder het toeziend oog van de chef rïjksvergoeding en salarissen: „Het is wel een leuk idee dat al die bedragen zo op papier door je vingers heen ritselen alsof het niets is. Maar het is ook wel vrij moeilijk werk. In het begin zit je echt even te puzzelen hoe die technische codes precies in elkaar zitten, maar als je dat eenmaal door hebt gaat het best". En omdat te illustreren opent ze een kast waar in stapels salarisstroken liggen die zij inmiddels heeft gecontroleerd. Annet maakt de drie weken vol en verdwijnt dan met een bruto-salaris van zo'n driehonderd vijftig gulden. Wat haar Kees Uittenhout in 't ziekenhuis LEIDEN Kees Uittenhout, die na het veroveren van de gouden medaille op de honderd meter schoolslag tijdens de nationale zwemkampioenschappen was geselecteerd voor de ploeg die zou deelnemen aan wedstrijden in West- Duitsland en Italië, heeft van deze trip moeten afzien. De HPC-zwemmer is dit weekeinde opgenomen in het ziekenhuis voor het verwijderen van spataderen. NIEUWKOOP De 50-jarigc M. C. van Maarseveen uit Noorden is bij een verkeersongeval in Soesterberg om het leven gekomen. Daarbij raakten nog drie personen gewond, waarvan één zeer ernstig. De heer Van Maarsseveen was mede- inzittende van een personenauto, be stuurd door de heer J. G. Wendel. eveneens uit Noorden. Zij reden om ongeveer 4 uur in de nacht van vrijdag op zaterdag door Soesterberg. Uit de j richting Utrecht naderde een bestelauto, i die plotseling links af een weg insloeg en werd gegrepen door de personenauto van de heer Wendel. die de bestelauto niet meer ontwijken kon. Zijn auto kwam tot stilstand tegen een muurtje van het terras van het restaurant „Het De heer Van Maarsseveen werd uit de wagen geslingerd en overleed ter ernstige verwondingen in een ziekenhuis ernstige verwondigen in een ziekenhuis i in Amersfoort worden opgenomen, evenals de beide inzittenden van de bestelauto, waarvan een in levensge vaarlijke toestand. Beide wagens waren total loss. betreft vallen ou ze best vier weken willen ,Het werk is me erg mecge- 1 ook bevallen. Het geld kan ik heel goed gebruiken vakantie naar Parijs. Jar hadden ze maar voor drie weker iemand nodig". Annet is door een vriendin aange- Autorijschool steunt Zoeterwoudse muziek genoeg spoord om ook op het stadhuis te komen werken. „Tot nu toe heb ik er geen spijt van gehad en misschien kom ik volgend jaar wel terug hier". verenigin- VOORSCHOTEN De wijkraad Boschgeest, de zuideiükste wijk van Voorscho ten. is ernstig verontrust over de kwestie openbaar onderwijs. Omdat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland geweigerd hebben de gemeente Voorschotent toe te staan een noodlokaal tc huren, moet oderwijs worden gegeven in het zaaltje van de Moeder Godskcrk aan de leerlingen van de basisschool. Betwijfeld wordt; of de voor leerlin gen van het eerste schooljaar geboden elegenheid tot het volgen van peritiaar onderwijs wel tot leerlingen van cle eerste drie leerjaren zal kunnen wor den uitgebouwd. De wijkraad heeft zich over deze kwestie uitvoerig beraden en besloten zich over deze aangelegenheid recht streeks tot Gedeputeerde Staten te wenden. Het stemt tot voldoening, aldus de wijkraad, dat de leerlingen van het eerste schooljaar in Boschgeest thans onderwijs kunnen volgen; al wordt deze vreugde getemperd door het feit dat deze kinderen tot oktober-november nog naar de Parkschool bij het raad huis zullen moeten. Eerder is het zaal tje van de Moeder Godskerk niet be schikbaar. yit de debatten tijdens de gemeente- r.iffdsvertfadeiïngen heeft de wijkraad geleerd dat de stichting van een defini tieve openbare lagere school in Bosch geest nog een aantal jaren op zich zal laten wachten. De wijkraad heeft mevrouw A. Bijls- ma, Douw van der Kraplaan 43 (tel.: 5273) bereid gevonden een haai en brengdienst te oPganiseren voor de tijd dat de kindeen nog naar de Park school moeten. Belangstellende ouders kunnen met haar contact opnemen. .De wijk Boschgeest heeft slechts een permanent schoolgebouw, de r.-k. Willi- brordsehool en heeft voorts houten noodgebouwen voor openbaar en bijzon der kleuteronderwijs. Sandy Coast en Dzjatshtoneel in „Kreatief" LEIDEN In het Kreatief Sentrum treedt zaterdag 7 augustus „neerlands beste popgroep" Sandy Coast op. Zondag 8 augustus a.s. aanvang 20.30 uur, speelt de toneelgroep „Dzjatsh" uit Am sterdam er twee eenakters: „Leven wij in een doktersstaat?" en „De rode dinky-dink bal". Verbetering van dependance raadhuis LEIDSCHENDAM B. en W. vragen de raad een krediet van 7' duizend gul den voor een aantal verbeteringen in de villa aan de Koningin Julianaweg waarin de afdelingen Sociale Zaken en Maatschappelijk Werk zijn gehuisvest. Het bedrag zal worden gebruikt voor vloerbedekking en gordijnen in een aantal vertrekken en o.a. voor een be tere ventilatie van een van de spreek kamers. ZOETERWOÜDE Twee ïcn zullen dankbare herinnei .varen aan het eerste lustrum van au torijschool Piet Stolk dat zaterdag werd vierd. Tijdens het autobal waarmede de festiviteiten 's avonds in het Don Boscohuis werden besloten organiseerde de heer Stolk een loterij «aarvoor ook vele plaatselijke zaken prijzen hadden geschonken. Binnen 20 minuten werden ::000 loten verkocht waarvan de op brengst ter beschikking komt van de Drumband VIOS en de Sint Jansfanfa- re Zij zullen respectievelijk f421,75 en f 260,-- toucheren. i Het programma was 's middags om 12 uur ingezet met een feestelijke op tocht van de met veel bloemen getooide auto's van de rijschool, de selectieploeg van S. J. Z. en de drumband VIOS welke voor Kerklaan 16 een serenade bracht. Daarna ging onder het motto „Uw gedrag in het verkeer" een autorit door het landelijk gebied van start. Om drie uur keerden deelnemers terug om met anderen een vaardigheidsproef af te leggen op het parkeerterrein van het sportpark „Haasbroek". Burgemeester Detmers bood de heer Stolk twee tafel vaantjes met het wapen van de ge meente aan. De uitslag was: 1 B. de- GrootN.v. Velzen; 2. A. Verhagen en echtgenote; 3. Ton Rijnsburger en Anny Luk; 4. Chr. OverdevestMevr. Ver voorn; 5, W. OverdevestL. v. Veen. LEIDEN In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn vier ramen ingegooid van een sex-boutique aan de Haven. De stenen, die door de ruit zijn gegooid droegen het opschrift: „Houdt uw stad SASSENHEIM Voor de bromfiets en motorcross, een spectaculair gebeu ren zaterdagmiddag op het terrein naast Frankenhorst. was zowel de belangstel ling als de deelname groter dan vorig jaar. niet alleen uit Sassenheim maar ook uit de bollen- en duinstreek. De deelnemers. 30 man. kwamen dan ook wat betreft de bromfietsen voor het merendeel uit Noordwijk en Noordwij- kerhout. De echte crossers voor het merendeel uit Gouda. Leiden en omge ving. De motorcrossclub „MCC Holland" uit Gouda had evenals vorig jaar de organisatie weer in handen. 500 m. uitgezet, niet te zwaar en niet te licht, maar toch met alle moeilijkheden als bij een grote cross. MCC-secretaris Jac. Faay constateerde dat de crossport in de bollenstreek in opkomst is. „Vorig jaar waren het wat opgevoerde brom mers, maar dit jaar kwamen speciale crossers aan dc start", zei hij. Gereden werd in 3 klassen: bromfietsen, nieuwe lingen (zonder crosservaring) en cros sers (50 cc), alle klassen tweemaal drie manches. Het publiek genoot uitbundig 19V V.l, van de spannende races, waarbij de enkele valpartijen goed afliepen. Tot slot was er een demonstratie van drie motoren met zijspan, onder wie Uvee kampioenen van ..MCC Holland": P. v. d. Laan uit Ter Aar en A. van Schoot- en uit Noordwijk, waarmee „MCC" het „echte werk" wilde laten zien. Bij de bromfietsers was F. Brouwer uit Noordwijk eerste (86 pnt.). Tweede E. Quarree uit Sassenheim (84 pnt.), derde Dick Hachmann uit Noordwijkerhout, als 11-jarige de jongste deelnemer (52 pnt.), vierde B. de Wit, Sassenheim (30 pnt.). Bij de nieuwelingen ging het bijzonder toe. Eerste was K. Hachmann, Noordwijkerhout (88 pnt.), maar de tweede plaats moest door drie man worden gedeeld, die alle drie 76 pnt. haalden. Als doorslaggevend was de aankomst in de laatste manche. Zo werd H. Hachmann uit Noordwijker hout tweede (broer van nr. één en van de jongste deelnemer), R. van Eeden, Noordwijkerhout derde en J. Barth- lemy, Noordwijkerhout vierde. Bij dé crossers was G. J. v. d. Nieuwendijk uit Noordwijk eerste (88 pnt.), W. Steekers uit Noordwijkerhout tweede (84 pnt.), M. v. d. Berg, Gouda derde (78) en J. Zwetsloot, Zoeterwoude (75 pnt.) vierde. De prijzen die werden uitgereikt waren benzine-plateh- en cadeaubonnen ge schonken dcor de plaatselijke midden stand. De „Sassenheimse helm", geschon ken door firma v. d. Geest en inzet vai\ de sportieve strijd, ging naar F. Brou wer uit Noordwijk. Jagelijks VRIJDAG tl AUGUSTUS Kreatief Sentrum: C'mócl u b- film voorst el- Bezoekuren ziekenhuizen Gynaecologie en voor zwangeren: ^van 0-20.00 uur. Op dinsöae Is er cle eehele Krediet voor voorzieningen in Merenwijk LEIDEN Dc commissie voor open bare werken heeft een pre-advics aan de raad verzonden om een credict van f 80.369. beschikbaar te stellen voor het tijdelijk inrichten van blokvoorzienin- gen in dc onderbouw van de 256 wo ningen in de Merenwijk. De commissie motiveert haar advies met de mededeling dat de kans bestaat dat de eerstekomende paar jaar in de Merenwijk nog niet kan worden be schikt over definitieve voorzieningen, die voor een goed leef- en woonmilieu dringend gewenst zijn. Gedacht wordt aan een winkel voor de dagelijkse le vensmiddelen. een dokterspraktijk, een crèche en aan een ruimte voor de opbouwwerken, een sociale raads en de doorstromingsambtenaar. Bovendien is er een gelegenheid no dig voor diverse blokactiviteiten zoals het houden van kerkdiensten en verga deringen. Deels zullen deze faciliteiten in een later stadium ondergebracht worden in het in het plan Merenwijk geprojec teerde wijkwinkelcentrum of in een buurthuis. Kosten voor de voorgestelde tijdelijk oplossing worden geraamd op f 80 369.inclusief de bouwwerkzaam heden. die reeds zijn verricht. Tentoonstelling van bloemen en tuinprodukten LEIDEN De tuingroepen „Oost- vliet", „Boomberg" en de „Onderlinghe Turnvereniging" van de Oostvlietpoider houden op zaterdag en zondag 28 en 29 augustus een tentoonstelling van bloem- stukjes en door dc leden geteelde pro- dukten in de kantine van het „Centrum voor Vakopleiding van Volwassenen". De tentoonstelling wordt georganiseerd in samenwerking met de Leidse Ama teur Bloemen. Planten en Fruitteelt club. De tentoonstelling is geopend van tien tot zes uur op 28 augusus en van twaalf tot zes uur op 29 augustus. De tentoonstelling wordt officieel geopend door de wethouder van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk, me vrouw N. A. den Haan-Groen. kinderafdeling dagelijks van 2.15 tot klas alle dagen van 14-15 en van 1R.45- 2de klas.^ alle daben van 11.30-12^ van 2de "klaKlc'=' laby's i kleul 19.30 uur: kraainafdellnpvan van 19.00-19.30 uur allééD voor kinderafdeling: van 14.00-15.0 18.00-18.30 uur, dinsdag en dom 1 lot half 3. donderdaf Automobilist over de kop LEIDEN BU een aanrijding tussen j twee personenauto's en een bromfiets zijn een 34-jarige Leidenaar en een 44-jarige Katwijker ernstig gewond geraak! Op de kruising Herensingel- .lulianasingel moest de 34-jarige Leide naar met zijn auto stoppen om een brom fietser voorrang te verlenen. De hem achterop rijdende Katwijke.' zag niet dat dé man stopte en reed I tegen de auto op. De klap kwam zo hard aan dat de auto van de Leidenaar over' de kop sloeg en de bromfietser raakte. De bromfietser liep hierbij echter geen letsel op. De 34-jarige Leidenaar moest met een hersenschudding en de 44-jarige Katwijker met inwendig letsel door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis worden gebracht. VOORSCHOTEN Kimshoeve. gelegen aan de Lord Baden Powelllaan te Voorschoten, eerste padvin- Iershuis is bezig te verdrin ken tussen de «'ijken Vliet- wijk I en II. In 1955 besloot de gemeenteraad dc uitbrei ding van het dorp tc zoeken richting Rijn- en Schickanaa! oftewel De Vliet. De «ijk Vlietwijk I was vrijwel af gebouwd en op papier werd de wijk Vlietwijk II neerge zet. Dat betekende het op heffen van enige agrarische bedrijven en het afbreken van boerderijen. De Voorschotense afdelingen van de Padvindersverenigin gen bloeiden in die jaren en waren zeer slecht gehuisvest. Een jeugdcommissie wist de steun van de gemeenteraad te verkrijgen en een boerde rij precies op de grens van Vlietwijk I en II word ver bouwd tot padvindersboerderij en werd feestelijk geopend door burgemeester C. J. van der Hoeven. Het was een oe cumenisch gebeuren want naar de Nederlandse Padvin ders kwam er ook een afde- de Katholieke Vei De geschiedenis, hoewel nog maar jong, heeft geleerd dat Dij de aanleg van Vlietwijk II een grote fout gemaakt is. Volgens onderziekingen moes ten de gronden nog opgesp ten worden en zo kreeg men een verschil in hoogte van ruim zeventig cm tussen Vliet wijk 1 en II. Het resultaat is ge weest dat Vlietwijk II regel matig blank kwam te staan tijdens de regenperiode, rio lering verzakten en zelfs alle schuurtjes van de woning wetwoningen opnieuw ge jouwd moesten worden. Thans is men zover dat vrij wel alle straten en tuinen jpgehoogd zijn, waardoor jverstromingen niet meer voorkomen. Een klein stukje grond is niet opgehoogd: De Kimshoeve en thans zoekt het water zomer en winter het laagste punt op en voe len de padvinders steeds nat- Men is er nog niet helemaal uit. De jeugdcommissie heeft plannen die variëren van een gracht rondom de Kims hoeve tot totale afbraak. De gemeenteraad is nog niet tot jen besluit gekomen. Het ziet er naar uit dat de jeugd van Lord Baden Powell ook het iet natie voeten. I algemene waren- en bloemenmarkt. Hoog- I landse Kerkgraeht en Nieuwe Rijn. Rembrandt- prijzen voor kunstenaar uit Leiden e.o. LEIDEN Voor de driejaarlijkse Rembrandtprijzen komen voortaan al leen in aanmerking kunstenaars uit het gewest Leiden. Ze krijgen bovendien het karakter van stimuleringsprijzen. Dc prijzen worden voorts voortaan) niet uitsluitend toegekend aan schilders en grafici. Alle beeldende kunstenaars komen ei-voor in aanmerking. De Rem brandtprijzen twee prijzen van elk f 4,500.— en voor elk prijswinnaar een afgietsel van de Rembrandtspenning, die ontworpen is door Piet Esser zullen dit jaar worden toegekend tij-! dens de inzendingstentoonstelling, die van 23 september tot en met 30 oktober plaats heeft in de Lakenhal. Duitse badgast twee dagen zoek NOORDWIJK Een 30-jarige chef- monteur uit Oborliausen (Duitsland), die met zijn gezin in Noordwijk zijn vakantie doorbracht, wordt sinds zater dag vermist. Vermoed wordt, dat de bij het zwemmen in zee is 3t vermoeden wordt versterkt door cle melding van een badgast, die in de later middag van zaterdag ten noorden an Noordwijk een lijk drijvend aantrof. Doordat de stroom te sterk was, kon de zwemmer het lijk niet bergen. Tot nu toe is nog geen melding binnengekomen, dat er ergens een stoffelijk overschot is aangespoeld. LEIDEN Het gemeentelijk badhuis aan de Van der Werffstraat dat al geruime tijd leeg staat, wordt een garage annex shoowroom. Dc heer F. G. van Tongeren te Leiden heeft B. en W. verzocht, hem het gebouw voor dit doel tc verkopen. De heer Van Tongeren wil de bovenverdieping van het oude badhuis geschikt maken voor kamerbewoning. De commissie voor Openbare Werken ondersteunt het verzoek, dat op maan dag 9 augustus aan de gemeenteraad wordt voorgelegd. De heer F. G. van Tongeren zag de overdracht van het gebouw graag uitgesteld tot uiterlijk 1 augustus 1974 Tot die datum wil hij het badhuis huren. Daarbij is hij bereid, het hele onderhoud voor zijn rekening te nemen en ook alle vernielingen, die •in de tijd dat het gebouw leeg stond werden aangericht op zijn kosten te doen herstellen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4