MAGNIFIEKE TREFFER W. V. D. PLAS Ook DWS handen vol aan Quick Boys Weekendfeest bij veertigjarig Wassenaar Zwitserse Nederlander Jan Coebergh favoriet Roomburgtoernooi NIEK FLEURY WINT „KATWIJK' DOOR ZEGE OP ZUIDAFRIKAAN EERSTE OEFENZEGE N00RDWIJK OP RVC Oefenduels Weteringse Boys Hattrick Oude Veldhuis wilms floet ►voetbalschoenen LEIDSE COURANT MAANDAG 2 AUGUSTUS L KATWIJK Ook DWS heeft zaterdagmiddag in Katwijk niet die schiettent aangetroffen, waarin het als kennlsganger naar hartelust het doel onder vuur zou nemen. In Quick Boys troffen de Amsterdammers, die door de uittocht Aan Kareltje Bonsink en Finn Seemann naar l'trecht een gevoelige aderlating hebben ondergaan, een stevige sparringpartner. Een tegenstander echter, die er na het vertrek van Leo Pluimgraaf! in aanvallend opzicht ook niet op is vooruit gegaan. Quick Boys mag dan tegen drie eredivisionisten tot een vry imponerende score van vier treffers zyn gekomen (waarvan drie tegen Excelsior), al te opzien barend is die vuurlinie toch niet. Nieuwe aanvalsleider Jan Parlevliet lijkt wat te statisch in zyn optreden, Ron Verheul tobde zaterdag nog met de naweeën van een vakantie, die hij pas heeft afgesloten en de kleine, vinnige Wim van der Plas was te balverliefd, waardoor van teamverbadn in de Katwijkse voorhoede geen sprake was. Niet geheel opgaand excuus van trai ner Halkes: „Wim had geen medespe lers. Hij moest wel gaan zwerven. Hij kan levensgevaarlijk zijn. Vooral als hij de bal toegeschoven krijgt kan hij bij zonder snel wegsprinten." Overigens is het niet de bedoeling dat solist v.d. Plas, die een magnifiek tegendoelpunt zou scoren, de rol gaat overnemen van Pluimgraaff. Was Leo. die zich wegens zakelijke besognes (vorig seizoen kreeg hij bij de uilwedstrijden vaak al een particuliere chauffeur) niet meer al te intensief aan de voetbalsport kan wij den. de uitgesproken spits, over wie vele aanvallen Hepen, in de nieuwe competitie moet het aanvalspatroon ge varieerder worden. Betrouwbaar In defensief opzicht blijft alles bij het betrouwbare oude. Zeer betrouwbaar, wat geïllustreerd werd door het feit dat DWS eerst kort voor de rust een licht overwicht in een doelpunt kon uitdruk ken. Bij een vrije trap „legde" Vrauw- deunt de bal terug naar Visser, die hoog inschoot, onhoudbaar voor Jaap van Duivenbode, die ter afwisseling Floor Schaap onder de lat had afgelost. Gerrie Deykers, de donkere Bredanaar, die in zijn eerste jaar bij DWS zijn schuttersfaam nog niet wist waar te maken, werd vrij simpel uitgeschakeld door Joep den Hollander en Deykers' medespelers lieten het al evenzeer af weten door zelfs met een geslagen Van Duivenbode niet tot scoren te komen. Ook de door Quick Boys uitgezette bui- tenspelval beroofde de vaak leuk opge zette aanvallen van DWS. dat met een Na dit weekeinde tegen GWS te heb ben geoefend, gaat de Weteringse Boys op 15 augustus naar Hillcgom, waar Concordia II de gastheer zal zijn van het eerste en tweede elftal. Op 17 augustus gaat het eerste elftal naar Woubrugge. om daar tegen Wou- brugge 1 te spelen, op 22 augustus neemt men deel aan het WSE-toernooi, en op 25 augustus is men de gastheer van een aantal elftallen van Teylin- gen. Het oefenprogramma wordt besloten op 29 augustus. Wet. Boys ontvangt dan Soccer Boys 1 en 2, en het 3e en 4e elftal gaan naar Nicolaas Boys. Ook voor de jeugd is er wat gedaan, enkele elftallen gaan o.a. naar Spel. Lisse en SJC. Voorts is er een toernooi voor Cl. BI, Al en A2 bij Concordia Hillegom en zijn er wedstrijden bij Altior. zeer opportunistisch spelende Frits Flin- kevleugel speelde en waarin Klaas Nu- ninga vaak de voorste lijn tot vier man uitbreidde, van het element verras- Ademnood Dat werd enigszins anders toen het in j ademnood komende Quick Boys na rust I j op vele plaatsen ververst werd. Boven- dien leek het enthousiasme wat getem- j1 perd door een snelle tweede treffer Ai 11 in de derde minuut sneed een van de rechtervleugel vertrokken voorzet door I de Katwijkse afweer en de vrijstaande Nuninga tikte koel in 02. Het stevig j oo de man spelende Quick Boys. dat Koos Klinkenberg ter vervanging van Jan van der Plas (vierlandenjeugdtoer- nooi in Denemarkenl op het middenveld had staan, sloeg echter even onver wacht als voortreffelijk terug. In de 12> minuut jongleerde de opgerukte Joep den Hollander wat met de bal. raakte verstrikt in zijn eigen schijnbewegin gen. maar tikte nog juist de bal over naar v.d. Plas. Trefzeker Voor de zoveelste maal leek Wim aan een eindeloze, en op niets uitlopende solo te beginnen. In plaats daarva echter keerde hij zich plotseling om e vuurde met grote trefzekerheid op de bovenhoek. Jan Jongbloed, mogelijk verblind door de laagstaande zon, tastte volkomen mis: 12. Verkeerd timen van verdedigingsleider Joep den Hol- J lander zou de uitslag wat „normaler" j maken. Bij een hoge voorzet van Mul- Ier wist den Hollander de bal niet „vol" j op het voorhoofd te krijgen. De ge schampte bal sprong voor de voeten van de doorgelopen „goaltjesdief" Deykers. die laag inschoot: 13. Daarmee werd de serie profduels door Quick Boys af gesloten. Alvorens op 28 augustus de competitie begint volgen nog wat oefen wedstrijden tegen minder getalenteerde clubs. Halkes: „Ik heb met opzet „maar'' drie eredivisieclubs als tegen stander gekozen. De spelers zouden zich anders gaan verkijken. Ze hebben heel wat kunnen opsteken. Nu kunnen ze het een paar weken rustig aan doen. zodat ze niet pver hun toeren draai- LEIDEN Het Roomburgtoernooi, dat dit jaar voor het eerst gesponsord wordt door Felieitas, een bedrijf, dat bij feestelijke gebeurtenissen cadeaus uitdeelt, heeft ook dit jaar weer een sterke bezetting. Zo is het de organisato ren, de heer v. Deïst en het echtpaar Kooke - gelukt de in de Zwitserse plaats Iviissnacht wonende Nederlander Jan Coebergh naar Roomburg te halen. Jan Coebergh zelf, die volgende week meedoet aan de nationale kampioen schappen in Scheveningen, vindt het Roomburghtoernooi een ideale voor bereiding voor deze kampioenschappen. Coebergh staat voor dit toernooi te boek als favoriet no. 1. Als twee. drie en vier zijn geplaatst Fried Schmitz, het aankomende talent, Marian Laudin, uit Tsjecho-Slowakije afkomstig en de Leidenaar Loek Sanders, die de laatste tijd sterk in opmars is. Grote outsiders zijn hier on getwijfeld Peter Soeters, Piet Veentjer, Nico Welschen, Richard Kasten en Peter Blaas. Vandaag is het A-toernooi begonnen met enkele interessante partflen zoals die tussen Loek Sanders en Niels Menko en de party tussen Lex Constandse en de in Leiden altijd sterk spelende Hans Haks. Bij de dames zyn Trudy Walhof-Groenman en de Nederlandse kampioene Betty Stöve de grote afwezigen. Zij gaven de voorkeur aan een toernooi in Dusseldorf, waar zy hun titel van vorig jaar willen verdedigen. Marijke Schaar is hier als eerste geplaatst en de ranke, diepbruine Judith Salomé als tweede. Els Veentjer-Spruyt staat als derde genoteerd, terwijl mevr. Geenjaar.Houps uit Den Haag, de vierde plaats bezet. Outsiders zijn hier ongetwijfeld Nellemieke Brouwer en Josine v. d. Koogh. Ook het herenenkel-B mag zich dit jaar in een bijzonder sterke bezetting verheugen. Rob Koggink, districtskampioen en in de beide vorige jaren finalist, is als eerste geplaatst. De rangorde naar sterkte is hier verder Theo Bollerman. Ronald Blommendaal en Peter Burki. Spelers, die hier nog wel eens voor een verrassing zouden kunnen gaan zorgen, zijn de weer naar de B-lijst teruggekeerde Bram Madera, Kees Tulleken en Wim Sloop. Bij de dames zijn Nellemieke Brouwer, Marian v.d. Poll, Elly Appel en Joke Bos geplaatst. Gezien de vele klinkende namen, die van de party zijn, lijkt een bijzonder, spannend toernooi, met goed tennis in de lijn der verwachtingen te liggen. Jan Jongbloed in mocilykheden by een aanval van Quick Bo; Professioneler Oefenwedstrijden .tegen FC Den Haag (0—6). Excelsior (3—4) en DWS (1—3) vind ik is dat de spelers leren incasse ren. Dat ze zich niet meer laten intimi deren en wat professioneler worden. Koos Klinkenberg durfde zelfs het shirtje van een tegenstander te pakken. Ze leren ook zien dat de schroom voor het betaalde voetbal ongegrond is. Een supporter wilde zelfs zover gaan door op te merken dat Quick Boys geen gek figuur zou slaan in de eredivisie. Toen het even mis ging sprak hij een vernie tigend oordeel uit JAN PREENEN (Van onze tennismedewerken KATWIJK Dat de exploitant van het tennispark van Katwyk, Jan de Groot, een goede neus gehad heeft om trent de sterkte van de vier Zuidafrika nen, die het toernooi voor de eerste keer opluisterden, bewees de van Indische af komst zijnde Dhiraj, die tot de finale door wist te dringen ten koste van on der meer Piet Veentjer, een speler, die altjjd weer moeiljjk te kloppen is. Zijn tegenstander in deze finale wak de oud-kampioen van Nederland Niek Fleury. die dit jaar alles in het werk stelt om zijn verloren gegane kam pioenstitel te herwinnen. Tegen Dhiraj toonde Niek Fleury vooral op het ge bied van mentaliteit sterk vooruit te zijn gegaan. Verkeerde beslissingen van de umpire en andere tegenslagen accep teert hij momenteel veel beter. Beheerst spelend, steunend op een harde service en krachtige ground- strokes van vooral zijn forehand, gaf hij Dhiraj, die in Zuid-Afrika nooit de ge legenheid krijgt om tegen blanken te spelen, in twee sets het nakijken. Al leen in de eerste reeks kon Dhiraj het hoge tempo van Fleury bijbenen, maar na verlies van deze eerste set (75) was de zaak snel bekeken. Met 62 greep Fleury de winst, daarmee aanto nend. dat hij op het ogenblik in goede vorm verkeert. Na afloop van deze partij verklaarde Dliiraj, dat het voor hem een geweldige ervaring was geweest, dat de mensen in Nederland hem als hun gelyke be schouwden en met hem wilden tennis sen. Volgend jaar komt liij vrijwel ze ker terug naar Nederland, maar dan waarschijnlijk met een groep jeugdspe lers, die hy hier enkele toernooien wil laten spelen. In de late middaguren speelde Dhiraj nog een herendubbel met zyn jongere broer tegen Niek Fleury en Eddy Knol. Laatstgenoemden bleken op de beslis sende momenten net iets sterker en zegevierden met 75, 64. De herenenkel-B-finale was een ge heel Nederlandse aangelegenheid. De Leidse student Theo Bollerman bereikte de finale door Jan de Groot met 62 in de laatste reeks te verslaan, iets wat Ronald Blommendaal, die hiermee zijn derde finaleplaats van dit seizoen be haalde, hem nadeed door Bokdam geen enkele kans te geven. In de finale liep Bollerman in no-time uit naar 50. Blommendaal gaf zich echter nog niet gewonnen en goed geconcentreerd spe lend wist hij tot 54 terug te komen. Op dat punt hervond Theo Bollerman echter zyn ritme en met 64 won hij deze set. In de tweede set behield Bol lerman steeds het initiatief, hetgeen hem met 63 de uiteindelijke winst op leverde., Bij de dames leverde Milou Penseel opnieuw een fraaie prestatie, door haar \derde B-toernooi van dit seizoen te winnen. Rustig spelend, de bal goed in het spel houdend en snel anticiperend versloeg zij mevr. De Jong. In de C-afdeling zorgde Onno Ruy- senaars voor een verrassing door de alom favoriet geachte Bert v. Overbeke te kloppen. Aanvankelijk zag niets hier naar uit. daar Bert v. Overbeke na een felle strijd, welke grotendeels beheerst werd door de grilUge windvlagen op het tennispark, de eerste set met 119 wist te winnen. Onno Ruysenaars herstelde zich echter bijtijds, alles halend en fel op de achterlijn spelend, won hij de tweede set. waarna de beslissende set Ruysenaars geen problemen meer op leverde, omdat Bert v. Overbeke zich gewonnen gaf en de partij ..wegknalde". COWES De zeilwedstrijden voor de Admiraalsbeker hebben gisteren een overwinning opgeleverd voor het Britse jacht Prospect of Whitby In de race van Portsmouth naar Le Havre en te rug betaalde het Nederlandse jacht „Belila VII" de zesde plaats. Het jacht „Morning Cloud" waarvan de Britse premier Edward Heath de schipper is werd derde. Heath zal morgen niet deelnemen aan de race omdat zijn aan wezigheid in het Lagerhuis noodazker lijk is. By de dames kwam Sonja Beek zege vierend uit de eindstrijd door mevr. Gomperts te verslaan. Een vlotte prijsuitreiking na afloop van de finales zorgde voor een passend slot van een bijzonder geslaagd toer nooi, waarna het feest nog tot in de kleine uurtjes voortduurde. Uitslagen: H.E.A. Halve finales: J. DhirajP. Veentjes 63, 4—6, 108; N. Fleury—R. Thung 6—2, 6—4. Finale: N. Fleury—J. Dhiraj 75, 62. H.D.A. Finale: N. Fleury/E. Knol— Dhiraj/Dhiraj 75, 64. H.E.B. Halve finales: R. Glommen- daalDrs. Bokdam 63, 62; Th. Bol- lermahJ. W. de Groot 60, 2—6, 64. Finale: Th. BollermanR. Blommendaal 64, 6—3. H.E.B. Halve finales: R. Blommen- R. Stokla 61, 61Mevr. De Jong C. Williams 63. 64. Finale: M. Pen seelMevr. De Jong 63, 6—3. H.E.C. Halve finales: R. v. Over bekeJ. F. Bennett 63, 64; J. Ma-I IersS. Ruysenaars 26. 16. Finale: j S. RuysenaarsR. v. Overbeke 911, i 6—1, 6—0. D.E.C. Halve finales: Mevr. C. Gom- j pertsmej. v. Meurs 63. 46, 60; j S. Beek—S. Zrjlstra 6—2. 6—2. Finale: j Mevr. C. GompertsS. Beek 36, 61, I Noordwyks topscorer (Van onze sportredactie) WASSENAAR De voetbalvereniging Wasse naar, waar overigens ook de zomersporten honk bal en softbal worden beoefend, bestaat veertig jaar en vanzelfsprekend werd dit aanleiding tot enige feestelijkheden, die zonder uitzondering uitstekend slaagden. Zaterdag was het hoogtepunt ongetwijfeld de opening van de nieuwe kleedkamers door de Wasse- naarse wethouder mevrouw A. J. Le Coulte-Foest Velen bewonderden deze aanwinst, die overigens wel noodzakelijk was. De oude kleedkamers, die tijdens de oorlog nog als barakken voor krijgsgev enen waren gebruikt, konden elk ogenblik instorten. Aanri"i*°"d V' nna,-r die bezocht werd door talrijke genodigden, onder wie burgemees ter mr. K. Staab en oud-burgemeester Geertsema Gisteren was het de dag van de sportieve activiteiten Het eerste elftal van Wassenaar speelde tegen een team. samengesteld uit de beste Afdelingsspelers van Den Haag en omgeving. In dat Haagse Afdelingselftal was vooral de VDS-speler B. de Jel goed op schol niet minder dan rekening en had daarmee deel in de overwinning v: elftal behaalde. Bij de rust De overige doelpunten van de kwamen op naam van R. de Jel (ei K. Storm (Hoekse Boys). Een „kraker" was voorts het treffen tussen Wasse naar en Blauw Zwart, ongeveer in de samenstelling 'i twintig jaar geleden Ouderen zullen zich mis- doelpunten i zeer belangrijk aan- 62, die het Haagse is de stand reeds 4I de Haagse selectie eneens VDS) en sehien nog herinneren hoe Wassenaar en Blauw Zwart toen een hevig gevecht leverden om een plaats in de tweede klas. Na vier ontmoetingen, waarvan er twee moesten worden verlengd, bleef die strijd onbeslist en promoveerde Wassenaar door een beter doelgemiddelde. Gisteren hebben deze spelers nogmaals de strijd met elkaar aangebonden. Na (bijna) twintig jaar was er de hernieuwde kennismaking met voetballers als Piet Remmerswaal, Bram Hoeps, R. Dek en M. Buytelaar, terwijl van Ulft, die tegenwoordig de voorkeur geeft aan het groene (biljart-)laken, eveneens van de partij ijas. Twee keer één kwartier voetbal wase juist genoeg voor deze „oudstrijders", waarbij het uiter aard niet zo belangrijk was dat Blauw Zwart met 31 aan het langste eind trok. Op de foto bestuur en feestcommissie in de n-einv k I "*?d gelegenheid. Vriendschappelijk amateurvoetbal Stompwijkse Boys heeft gisteren in haar eerste wedstrijd met 11 gelijk gespeeld tegen de SV Voorburg. De Voorburgers namen al na zes minuten de leiding, toen een afstandschot van Hutman via Waaier doel trof. Stomp- wijkseBoys slaagde er hierna in meer vat op het spel te krijgen en kwam in de tweede helft aan een verdiende ge lijkmaker. Deze treffer kwam op naam van Van Rijn, die een voorzet van Van Leeuwen bekwaam afrondde. TAVVESTO 2—3 (1—0) Tegen een verzwakt Esto heeft TAVV zaterdagmiddag haar eerste oefenwed strijd met 32 verloren. Tot. aan de rust was TAVV sterker, hetgeen tot uiting kwam in de 1O-voorsprong die de ploeg toen had middels Esveldt. In de tweede helft sloeg Esto reeds snel toe. Doelpunten van Weerdenburg (2) en Bakker zorgden voor een ruime marge. Heitinga slaagde er tenslotte nog in de stand voor TAVV een eervol uiterlijk te geven (23). AltiorNieuwkoop 31 (30) Altior heeft zondag tegen Nieuwkoop maar één helft nodig gehad om te tonen wie de sterkste was. Drie treffers van de voet van de weer teruggekeerde Jan van Smoorenburg leverden een ruime voorsprong op. In de tweede helft scha kelde de ploeg uit Ter Aar terug naar een lagere versnelling, met als gevolg dat Nieuwkoop meer vat op het spel kreeg en kort voor tijd zelfs nog aan een tegentrefferkwamvia Vijfhuizen. (Van onze correspondent) NOORDWIJK Hoewel het bij het spelen van oefenwedstrijden niet in de eerste plaats om het winnen gaat is een zege toch altijd leuk. En dat was dc spelers van Noordwijk zaterdag na dc eerste overwining aan te zien. Na dc nederlagen tegen Telstar B (43) cn AZ '67 (51) moest ditmaal RVC, dc laatste kampioen in West II. tegen de onprettige kant van de score aankijken: 4—2. Trainer Van der Horst had zaterdag voor het eerst de beschikking over Hans Plaatzer, zodat hij eindelijk de hem voorstaande laatste lijn kon inzet ten. Weer echter niet de gehele verde diging. want Constant Smit sukkelt met een dijbeenblessure en om te bewijzen, dat verhalen over keepersproblemen na het vertrek van Jaap van der Niet fabeltjeskrantwerk zijn. stond ditmaal Adrie van Rooijen in de goal. Als ge woonlijk voor veel publiek verrichtte Van Rooijen zijn werk spectaculair. De Rijswijkers maakten hem dat ook wel eenvoudig, want afgezien van een aantal oplevingen bleken zij bepaald niet over al te veel stootkracht te be schikken. zodat het aantal werkelijk gevaarlijke momenten voor de Noord- wijkse goal uiterst beperkt bleef. Dat wil zeker niet zeggen, dat de RVC-ers een cadeautje niet accepteren. De oude „vos" Carol Schuurman zei dan ook netjes „bedankt" toen hij van de blun derende Noordwij kverdediging mocht doorlopen en ex-ADO ausputzer Jan van den Oever 10 liet aantekenen. Dat was een beetje tegen de veldver- houding in. Noordwijk voetbalde wat frisser, hoewel over het algemeen geno men technisch minder dan de ploeg van Karei Jansen, met een onvermoeibar sprintende Gerard Oude Veldhuis en een steeds storende Map Marijt in dc Albert Spaanderman wilde die spits met lange centers wel van werk voor zien en toen de RVC-verdediging het te druk had met appelleren voor vermeend buitenspel kon Oude Veldhuis gelijk Na rust met Van der Meer voor Van Assendelft in het Rijswijkse doel was het allemaal wat minder, al zou je dat aan de eerste vijftien minuten niet zeggen. De eerste de beste RVC-aanval bracht de bal via Bolman hoog voor het doel, waar twee man mochten kiezen wie zou schieten. Batenburg klopte, Van Rooijen reageerde bliksemsnel, maar kon de bal niet onder controle krijgen en Tebbenhof maakte het werk af. De Rijswijkse midvoor was minder koelbloedig, toen een tweede hoge Bol- man-voorzet terugwaaide en hij de bal maar voor het inschieten had. De beste kansen werden overigens geschapen als wat meer defensief inge stelde mensen zich met de aanval gin gen bemoeien. Jan van den Oever deed dat vele malen, maar stuitte op Van Rooijen, en de wat rammelende verde diging van RVC sist vele malen geen raad met de opkomende uitblinker Hans Westgeest. Map Marijt behoorde, zo hij zich op de linkervleugel liet zien, ook tot de beteren. Vele keren stichtte hij daar het grootste onheil en Hans Plaatzer mocht daarvan profiteren (2 2). Dat was dan meteen Plaatzer's laat ste daad, want een liesblessure maakte de weg vrij voor Piet van der Luyt. Noordwijk werd sterker en daar kon de vervanging van Plaatzer niets aan veranderen. Waarmee het werk van Van der Horst de eerste vruchten begint af te werpen. Momenteel is er een kern groep van ca. 16 gelijkwaardige spelers en dat is voor Noordwijk een ongeken de weelde. Noordwijk werd ook bruta ler en dat moest resultaten geven: Ge rard Oude Veldhuis noteerde na fors doorzetten 32. Voor de rest had de tweede helft niet gespeeld behoeven te worden. Er was een volslagen gebrek aan leuke mo menten. behalve toen Carol Schuurman bij een vrije trap even zijn been optilde en Adrie van Rooijen gestrekt op de veertig meter-trap naar de bovenhoek moest. De paal hielp. Vlak voor tijd kreeg Oude Veldhuis van de Rijswijkse verdediging nog wel de gelegenheid zijn hattrick even te voltooien. ADVERTENTIE) w sport leiden n.v. ►trainingspakken

Leidse Courant | 1971 | | pagina 12