Raadsleden van Lisse maken bezwaar tegen opzet van Datsunvestiging in plan Dever Natuurbad „Aarweide heet honderdduizendste welkom Met de Club de Limetz variK het ene feest in het andert!e °F 4 „Aan woon- en leefmilieu wordt in ernstige mate schade berokkend77 Procedeer! Kermisexploitant betaalt vermakelijkheids belasting Leiden niet tegen Staatf LEIDSE AGENDA bioscopen in LEIDEN 101 Natuur en spontane bewondering Markten LEIDSE COURANT DINSDAG 27 JULIC LISSE De KVP-raadsleden N. Bet, arts, en ir. A. Paardekooper hebben by het college van B. en W. bezwaarschriften ingediend tegen de vestiging van het automobielbedrijf Datsun in het Lissese industriegebied Dever. De heren Bet en Paardekooper achten de structurele opzet van het plan weinig gelukkig. De parkeerruimte van ongeveer vjjf hectare is namelijk uitsluitend aan de oostelijke en noordelijke zijde van het fabriekscomplex geprojecteerd, waardoor met name de bewoners van de flats aan de Ooievaarstraat in de toekomst een uitzicht krijgen op een blikopslag van auto's. De KVP-raadsleden vinden dat aan het woon- en leefmilieu van deze flatbewoners in ernstige mate schade wordt berokkend. zou men liever zien, dat vanaf het in- dustrieterrein-Dever een uitmonding naar de Heereweg aangelegd kon worden, lopende langs de terreinen van Swets Zeitlinger, met een overzichtige en dui delijk gemarkeerde uitmonding op de Heereweg. Zolang de Heereweg een Rijksweg is, komt daar niets van, doch het is niet onmogelijk, dat de Heereweg in de toekomst provinciale of gemeente lijke weg wordt, dèn liggen de papieren weer anders. Men houdt zekerheidshalve maar ruimte in reserve om later deze uitweg toch te kunnen aanleggen. Met het oog op de werkgelegenheid in de bollenstreek wordt de eventuele Datsunvestiging toegejuicht. Het bedrijf, dat thans ongeveer 40 man in dienst heeft, gaat in de nabije toekomst aan een kleine 160 man werkgelegenheid bieden. Bij het Gewestelijk Arbeidsbureau in Lisse is men zeer verheugd over deze verruiming van de werkgelegenheid. Te meer daar deze in de bollenstreek nogal conjunctuur-overgevoelig is. Wanneer Datsun zich in het plan Dever vestigt is de mogelijkheid om 10-12 klei nere industrieën in het plan een plaats Met oog op werkgelegenheid is nieuwe vestiging toe te juichen De heren Bet en Paardekooper tekenen by hun schrjjven aan dat zij geen prin cipiële bezwaren hebben tegen de vesti ging van de Datsunvestiging in het plan Dever. Zij vinden wel, dat bij de opzet van de vestiging rekening moet worden gehouden met het feit dat een woonwijk dichtbij gelegen is. Zij hopen dat een nieuw plan tot stand zal komen. Ook het VVD-raadslid J. Snik heeft bezwaren tegen de Datsunvestiging in het plan Dever. Hy acht de vestiging uit sociaal- economische overwegingen ongewenst. Van de zijde van D '66 is geen bezwaar schrift te verwachten, ze vernamen wij. De reden: volgens D '66 is de vestiging Datsun Nederland N.V. is thans ge vestigd aan de Wilhelminalaan in Sassen- heim. Het bedrijf is hard aan uitbreiding toe. In Sassenheim is daar geen gelegen heid toe. Vandaar dat de Datsundirectie tien hectare grond in het plan Dever heeft gekocht van de familie Rotteveel. Datsun wil graag een uitweg op de Heereweg. Rijkswaterstaat heeft daar echter bezwaren tegen Daarom zal de aan- en afvoer in de toekomst via de Vennestraat naar de 1ste Poellaan wor den geleid. Het gevolg daarvan is dat het toch al zeer drukke kruispunt Laan van RijckevorseTHeereweg extra wordt Van de zijde van de gemeente Lisse Nu kijken de bewoners van de flats aan de Ooievaarstraat nog uit op grazige weiden. Wanneer de vesti ging van Datsun in het plan Dever doorgaat, krijgen de flatbewoners een permanent uitzicht op de (auto) blikopslagplaats van dit bedrijf. te geven ongedaan gemaakt. Industrie vestiging is in Lisse alleen dan nog mo gelijk wanneer bepaalde bedrijfsruimte weet te bemachtigen als leegkomende bollenschuren e.d. De vestiging van Datsun-Nederland toegelicht door B. en W. van Lisse en de Commissie Ruimtelijke Ordening aan vaardbaar wordt geacht vanwege het feit, dat dit bedrijf onder de „schone" industrie gerekend kan worden en geen geluidshinder, stank. e.d. veroorzaakt, welke factoren voor de omgeving hinder lijk zouden kunnen zijn. Fietsdriedaagse in en om Voorschoten VOORSCHOTEN De werkgroep „Shunt", een jongerenorganisatie in Voorschoten, houdt op 17, 18 en 19 augustus een fietsdriedaagse in en om Voorschoten. In totaal moet ongeveer 80 kilometers in drie dagen op de fiets afgelegd worden. Voor de uitrijders en volhouders ligt op de avond van de derde dag een „fietsvaardigheidsbewijs" gereed. De start is iedere avond voor het Ambachtshuis op de Voorstraat, tel kens om 19 uur. De eerste avond gaat de tocht richting Zoetermeer via Stompwijk, de tweede avond is er een duinroute via Wassenaar uitgestippeld en de derde avond wordt het eigen dorp verkend. Werkgroep „Shunt" verwacht dat vele Voorschotenaren hun fiets voor drie avonden zullen willen gebruiken. B. en W. Alphen wijzen verzoek af ALPHEN B. en W. van Alphen aan de Rijn stellen de raad voor een verzoek van de Bond van Kermisbe- drijfshouders (BOVAK) om afschaffing van vermakelijkheidsbelasting af te wijzen. Aanleiding tot dit verzoek is volgens de bond o.a. de noodsituatie waarin de kermisexploitanten zijn komen te ver keren wegens de door de Wet op de omzetbelasting veroorzaakte samenvoe ging van omzetbelasting tegen het tarief van veertien procent. B. en W. trekken dit in Alphen nogal aan de lage kant is. Deze is reeds tien jaar ongewijzigd gebleven. Ook kunnen zij niet inzien dat voor verhoging van de omzetbelasting een compensatie van ge meentewege zou moeten worden ver strekt door middel van afschaffing of verlaging van de vermakelijkheidsbe lasting. Daarbij nog gelet op de weinig gunstige finaciële positie van de ge meente, zijn zij van mening dat de belangen van de gemeente zich verzet ten tegen inwilliging van dit verzoek. De raad beslist hierover donderdag. Gelukwensen en geschenken TER AAR. Het natuurbad Aarweide ontving gistermiddag om drie uur de 100.000ste bezoeker van dit seizoen. Dat betekent dat bijna duizend bezoekers gemiddeld per dag het bad hebben bezocht. De gelukkige was Peter Kreuger, zeventien jaar oud, die elke dag na zijn werk op de scheepswerf komt zwemmen. Burgemeester B. J. Hogenboom, voorzitter van de Stichting Natuurbad Aarweide, in gezelschap van zijn vrouw en de heer P. G. Kooyman van het bestuur kwamen hem gelukwensen en geschenken aan bieden. Badmeester A. J. Beumer zei tevreden te zijn over het bezoek aan het bad, hoe wel hij niet helemaal de duizend per dag kon halen. In hoe grote behoefte dit na tuurbad heeft voorzien, is nu opnieuw gebleken. Foto: Burgemeester B. J. Hogenboom overhandigt Peter Kreuger, die als 100.000ste bezoeker van het zwembad Aarweide genoteerd werd, een badtas plus een badhanddoek. Naast de burge meester de trotse badmeester A. J. Beu mer. De echtgenote van burgemeester Hogenboom, midden, kijkt lachend toe. MET AUTO TE WATER Te lang in café zitten wachten DEN HAAG „Er was geen ver standig woord uit te krijgen", zo moest de politie vaststellen, toen getracht werd een gesprek te voeren met een 57-jarige metselaar uit Leiden, die in Voorschoten met de door hem bestuurde auto in het water terecht kwam. Daar had de drank mee te maken, want de metselaar had in een café zitten wachten op een koppelbaas, die niet kwam opdagen. Volgens de metse laar. zouden het de schokbrekers zijn geweest waardoor de auto in het water kwam. doch de officier, daarin gesteund door de politie, hield het op de drank als oorzaak. Daarom eiste hij twee we ken gevangenisstraf en omdat verdach te voor een soortgelijk feit reeds eerder is veroordeeld, een jaar en vier maan den ontzegging rijbevoegdheid met aftrek van de tijd, waarin het rijbewijs reeds is ingenomen. Het. vonnis werd dienovereenkomstig. LEIDEN Mr. C.J.D. Waal, lid - PVDA-PAK-fractie heeft het collej B. en W. van Leiden gevraagd >verwogen heeft, als mede-t treden in de civiele procedure aantal gemeenten willen spannenl de Staat der Nederlanden. Men zal zich herinneren dat tal gemeenten dit proces willes spannen wegens de zijde, i rijksoverheid de uitkeringen i meenten voor bepaalde onderwijJ behandelt. De heer Waal wil weten of dei ?n omstandigheden waarop deze f ring wegens onrechtmatige daad I voor de gemeente Leiden gels of 't college door enige instantie i derd om als mede-eiser dan wel dat het dit eigener beJ| overwogen heeft. Alsof het antwoord al bekend formeert hij bovendien w: meente Leiden in de voorgenomel dering geen rol speelt en of voornemens zijn in de toekom overeenkomstige gevallen wèl als| deleisers op te treden. Tot slot vraagt de heer Waal I uitkeringen voor het basisonderwijs 1963 af nu wel definitief zijn kend. Bij de behandeling van de I ting-1971 was dat nog niet het geval Nederlaagserie Leiderdorpse RCL LEIDERDORP RCL organiseert in de komende weken het nederlaagtoer- nooi om de Zilveren Sleutels. A.s. zater dag wordt met de serie wedstrijden begonnen en wel tegen SMS. De volgende tegenstanders zijn: 7 au gustus: RCL-Quick Boys; 14 augustus: RCL-Rijnsburgse Boys; 21 augustus: RCL dat het afgelopen seizoen terug keerde in de derde klasse is in de com petitie ingedeeld in de derde klasse. A. Tegenstanders zijn: ADM, AMVJ, RCL-UVS-combinatie. Alle wedstrijden beginnen om 16.15 uur. Blauw Wit, De Geuzen, HCSC, Kenne- merland. Marken, PSZ, Wieringermeer, IJmuiden en Zwaluwen. De openingswedstrijd in het nieuwe seizoen speelt RCL tegen Marken op 28 augustus in Leiderdorp. TENTOONSTELLINGEN Galerie van der VUst: (tel. 22806) 1-7 tot 3-8 ZomertentoonstelUng. Leden van de Haagse kunstkring exposeren schilderijen, brons plastieken en keramiek. exposeert schilderijen, aquarellen en teke- n Rijksmuseum van Volkenkunde: (tel.326411 Sted. Museum de Lakenhal: (tel. 44044) tot 15-8 „Sonsbeek bulten de perken", lande- Gheyn tot eind augustus met diaprojectie over uniformen en wapens uit de 17e eeuw. Bovendien ls er een nieuwe zaal geopend van allerlei gebruiksvoorwerpen tot de 12e ^Hortus Botanicus der Rijksuniversiteit: (tel. 22044) .„Terra Hortus", een unieke ten toonstelling over reptielen en amfibieën tot Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis^ dagellJkiM 13.00-14.00 uur: zaterdag en zondag va erloskui Bezoektijden Kliniek Gynaecologogle: Voor patiënten van de afe- ling Gynaecologie en voor zwangeren. van 10.00-12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.0011.10, 15.00-17.10, 18.10-20.00 uur. Op dinsdag Is er de 8«hele *-Mefcu vuui en vrij. van 18.30-10.46l llna ('alleen voor ouden): dinsdag niet. Ma, 5.00 riaeellllu eerste Kraamafdeling: 3de klas: van 13-16 en vi 8.45-19.30: 2de klas: v. 11.30-12 (alleen vadei •an 15-16 en van 18.45-19.30. ir: zondags 11 Jelgers- :t vrijdag zaterdag 13-15 uur; zondag 1-11.45 en 11-13 uur. ALPHEN - Ziekenhuis Rijnoord: dagi 2de klas: vai Bezoekuren psychiatrisch centrum, Scha- kenboscb te Leldschendam: zondagmiddag van 14.00—15.30 uur. Dinsdagavond van 19.00 20.00 uur. Donderdagmiddag van 14.001S.30 KATWIJK - Zeehospitium, longkllniek dagelijks van hall I tot hall 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- llng. dagelijks van hal1 3 tot hall 5; revalidatiecentrum, dinsdag en donderdag van 7 tot 8 uur en zaterdag en zondag van hall 3 tot half 5; revalidatiecentrum dins dag en donderdag van 7 tol 8 uur en zaterdag en zondag van half 1 tot hall 5. revalidatiecentrum kinderen: woensdag van 7 tot 8 z-terdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllniek en tbc-afdellng kinde ren: woensdag \S.tt -19.30 uur. Voor derafdeling van 14.30—15.00 uur en van DIENSTVERLENING Behandeling na ongevallen: De pollkllnl- Restauratie Het Koningshof duurder dan begroot KATWIJK De restauratie van „Het Koningshof", gelegen aan de Kerkstraat in Katwijk, gaat aanmerke lijk meer kosten dan f 35.062 gulden, het bedrag waarop de kosten was ge- De regenten van het hof begroten de kosten nu op bijna 84 mille. CRM is daarmee akkoord gegaan. B. en W. van Katwijk stellen daarom de raad voor ruim 25 mille subsidie te verlenen. Zij wijzen erop, dat deze door de gemeente te versterken; subsidie door middel van een verfijningsregeling (extra-uitkering van het gemeentefonds) in een 25-tal jaren weer grotendeels in de gemeente kas terugvloeit. NOORDWIJKERHOUT Vrijdag middag 30 juli a.s. zal in de burgerzaal van het Raadhuis afscheid genomen worden van de heer H. F. Stikkelbroeck als directeur van openbare werken der gemeente Noordwijkerhout. KATWIJK Tennis Aan het badgasten toernooi, dat deze week in Katwijk wordt gehouden is een zoge naamd invitatienummer toegevoegd. Hierin komen uit Peter Soeters, Lex Constandse en Rolf Thung. V.V.V Stationsplein 3, Leiden, tel. 01710- 23459 en 34994. Ma. tot en met za. 9-20 uur, zon- en feestdagen 10-16 uur. Het Bureau Gezamenlijke Voorlichting Sociale Wetgeving houdt de eerste woensdag van iedere maand van 's mid dags 57 uur zitting in het gebouw van de Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting, levendaal 1, hoek Garenmarkt. Donderdagavond tot 21.00 uur koopa- 'rijdag I Markten: Wo. 8—17 uur, kleine waren- bloemenmarkt. Nieuwe Rijn. Za. 817_« algemene waren- •nmarkt, Hoo{ TRIANON: CAMERA: „Kelly's STUDIO: „Sa prolongatie. Sjlmmie en c „Django" (18). LUXOR: „The ok zondag 2-30 Nachtv. (v.-za. 23.31 Beiaardconcert tq Katwijk aan Zee KATWIJK Arie Peters, stadsbf dier van Haarlem, Nijmegen bespeelt morgenavond om acht i carillon van Katwijk aan Zee. HetL gramma voor dit klokkespel luidt: I 1. Mazurka. K. Lefèvre. 2. a. Long, long ago. Bew.: Arie 1 b. Als de lente ontwaakt (Nf' Bew. Arie Peters. c. Waarheen ga je, lief meisje?! banies). Bew.: Arie Peters. 3. Chaconne (1658). L. CouperinJ 4. a. Heer Jezus heeft een hofken. f b. Eens komt de grote Arie Peters. c. Schoon boven alle schone. Arie Peters. 5. Suite beiermuziek. W. Paap. 6. a. Hoch vom Dachstein (Steieif Bew.: Arie Peters. b. Jetzt gang i ans Briihnnele. Arie Peters. c. Légende Bretonne. Bew.: Aria ters. LIMETZ - LEIDEN. Na de viering van de Franse nationale feestdag wordt het leven van de Club de Limetz even wat rustiger. Er staan wat excursies op het pro gramma, die traditioneel geworden zijn en die tot doel hebben de cul turele waarde van Frankrijk te tonen. Daar is lang van tevoren over gesproken. Maar het is toch heel wat anders dia's van een ge restaureerde kathedraal te zien dan met eigen ogen midden in die schoonheid te staan. De mogelijk heden die daartoe geboden worden buit de club ruimschoots uit. Burgerlijke stand KOUDEKERK Geboren: Edwin Eduardus, zoon van: van Hove, Antonie Johannes, en: van - Beerschoten, Wil- lempje. ornithogalum 37—85, liatris 65- 50—120. phygostegia 40—90, dahlia's 85—90. phlox 32—55. i RIJNSBURG 26 juli, bloemen: anjers: witte sim 10—15, rode 8—17, roze 7—15. crowly 6—13. dusty 10—16. arthur 7—12, gij 8—14. keever 9—16, la rève 12—18, freaia: golden yellow 90—120. white swan 90—150, lelies 38—90, 360—820, B I 1000—1230. I gladiolen 520—1550, Limetz. Soms in alle vroegte, met verre kijkers gewapend, op „jacht" naar de ontwakende vogels. Het is voor vele stadsmensen een enorme ervaring, vogels die ze alleen van naam kennen, in hun eigen omgeving te observeren. Een nieuwe ervaring die zeker gewaardeerd wordt en die velen zal aanzetten, ook in eigen omgeving beter te gaan kijken. En dat kan in onze tijd van milieuver vuiling zeker zeer waardevol zijn. Door het intensieve contact met de dorpsbewoners vallen wij soms van het ene feest in het andere. Het is helemaal niet vreemd als de club in zijn geheel zomaar wordt uitgenodigd, een glas wijn te komen drinken. Men laat geen kans ongebruikt om te tonen hoe welkom wij hier zijn, ook nu pastoor Schmitz er niet Het is duidelijk dat zijn parochianen, die men waarlijk geen bij uitstek trou we kerkbezoekers mag noemen, hem niet vergeten zijn. Gaven zij ons met Pasen al een fraai kruis mee dat zijn kist zou sieren, nu brengen wij in onze bagage een mooi marmeren kruis mee, dat op zijn graf geplaatst gaat worden. Inmid dels is in zijn kerkje ook een gedenk steen aangebracht. Ik zei het al: we vallen van het ene feest in het andere. Zaterdag j.l. vierden twee van onze clubgenoten hun ver loving. Roon Koevoets en Adrian Meijer zullen dit moeilijk meer kunnen ver geten. Ze werden in triomf door de an dere clubleden in een geleende en met bloemen versierde antieke boerenkar door het dorp gereden. Dat lokte alle dorpsbewoners uit hun huizen en ze deelden onmiddellijk in de vreugde. Wel licht hebben ze een wat scheef beeld gekregen van wat bij een Nederlandse verloving gebruikelijk is maar de uit bundige vreugde was er niet minder om. De tweede gezongen mis in Gomme- court bracht weer vele Parijse vakan tiegangers op de been. Het was weer on doenlijk om na de mis onmiddellijk naar huis te keren. We moesten wel handjes schudden en complimentjes in ontvangst nemen en op dat punt zoals op nog vele andere tonen de Fransen nimmer enige haast In Limetz werd de mis voor de ziele- rust van pastoor Smitz opgedragen op verzoek van het gemeentebestuur. En dan was er weer de gastenavond. We nodigen alleen uit, die iets voor ons doen of gedaan hebben en dat zijn er velen op de Vin d'honneurs. We slaan een aantal flessen goede wijn in, zij stellen hun „foyer rural" ter be schikking en dan kan het zoveelste feest beginnen. Nooit precies op tijd. Men werkt op het land. Men dineert laat, maar zijn ze er eenmaal onze vrienden dan is mislukken van zo een avond uit gesloten. Daar wordt Frans gesproken met handen en voeten. Daar wordt ge danst en gezongen, daar wordt van alles gedaan en gezegd om toch maar te Verbeteringen Katwijks tennispark kosten 20.000 gulden KATWIJK Om de storende invloed van wind voor een groot deel op te heffen zullen op het Katwi.jkse ten nispark „Duinlust" schermen aange bracht worden. Tevens zal het palviljoen dat bij het park hoort worden verfraaid. Zo komt er onder meer een bar in. De kosten gaan een kleine 20 mille bedragen. B. en W. hebben de raad van Katwijk voorgesteld daarmee in te stemmen. tonen hoe weinig er Bij het afscheid is iedereen 4 overtuigd dat dit geen afscheid isi is een „tot ziens". En als het aan ligt, blijft dat voortduren tot aan einde der tijden, waarvan we dan j hopen dat dat nog lang op zich| wachten. J. P. KOEV( [jkba Aan- en verkoop gronden in raad vaifc Katwijk K pi?' KATWIJK In de vergadering p aanstaande donderdag zal de Katw^tic gemeenteraad over heel wat aan-jeat verkopen moeten beslissen. pi Zo komt onder meer aan de ordep aankoop van een oude pand Dvlde straat 4 dat in bezit is van de hee Haasnoot uit Wassenaar; met de kocja een bedrag gemoeid van 35 mille. De aankoop van enkele percfj grond in het bestemmingsplan Schutls- wei; de gronden zijn van de heer Duijvenbode; met de koop i gemoeid van f 115.543,25. De aankoop van de panden Brui straat 6 en 8 van mevr. E. Mililisl Zeegers uit Oegstgeest voor het bea van 14.800 gulden. Het gemeentebeslp weet nog niet of het beide pandjes f restaureren of, na sloping van de£,er stallen, gaat verkopen aan lier voor de bouw van een woning.!1 wordt naar gestreefd een passende Pns stemming van deze karakterist#al( hoek van het oude dorpsdeel langsF Rijn te waarborgen. De aankoop van het pand Sluis| 37 van de heer M. Durieux bedrag van 125.000 gulden. De verkoop van een stuk grond 4 de J. v.d. Perkstraat aan de heer P. 1 Plas voor een bedrag van 21.640 De verkoop van een perceel ind trieterrein in 't Heen aan de fii Hovak voor een bedrag van 68.250 den. De grond zal worden gebruikt v de bouw van een vestiging voor bedrijf, dat zich bezighoudt met de v werking van vlees tot een vacui verpakt diepvriesprodukt, waan vooral hotels en restaurants worden voorraad. De verkoop van een perceel gri gelegen in 't Heen aan de heer Schuitemaker voor een bedrag 24,000 gulden. De grond zal woi gebruikt voor de bouw van een vis werkend bedrijf. De verkoop van een perceel grond 't Heen aan de heer P. C. van H<K1 voor 34.125 gulden. De grond zal W jf den gebruikt voor de bouw van een tonfabriek waar vlechtwerk zal den vervaardigd. De verkoop van een perceel grd aan de Valkenburgseweg aar P. de Vries voor een bedrag i gulden. De grond zal worden gebru voor de vestiging van i drr* *-» groenten. T s komen aan de orde de intrd king in het raadsbesluit v jaar november tot verkoop perceel bouwgrond aan de J. v.d. Yer! straat aan de heer A. Piasmans i intrekking van het raadsbesluit maart jongstleden tot verkoop bouwgrond gelegen aan de Nachtgat laan aan de heer G. Heij van deze grond aan ir. J. Krabbenda voor een bedrag van 30 mille. 153itc:

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4