-J Hoogste inschrijver gepasseerd bij toewijzing standplaatsen 3 oktober Situeer spoorlijn wooncentra in de dichter bij Bollenstreek „Het is één corrupte bende Bodegraven stelt strenge huureisen Kermisexploitanten contra organisator lunapark 3 OCTOBER VEREENIGING: Mensen die zich voelen blijven tekort gedaan er altijd wel Stap voor stap naar voetgangersgebied de Leidse binnenstad in AGENDA Haarlemmer Luuk Aarts: Vak 71 opnieuw organiseert mini-cruise JU -iï iNDERDAG 22 JULI 1971 LEIDSE COURANT pIDEN „Het is een corrupte bende. Zolang: lieden als Hermans het heft nog ghanden hebben, ben je overgeleverd aan de beul. Maar nu is het afgelopen, zal hem pakken, waar ik hem pakken kan". Ger Duyns, kermisexploitant in arlem, gebruikt klare taal. HU en een collega, G Selbach uit Reeuwijk, zyn zonder gebolgcn over de praktyken van de heer .1. Hermans te Rotterdam, die l het organiseren van de 3-oktoberkermis „zo'n rooitje of vier overhoudt", t 3-oktobercomité heeft de organisatie van de kermis op het terrein van de oenoordhal in handen gegeven van de heer Hermans, wiens beroep kan worden •--rö «breven als „organisator van festiviteiten en lunaparken". Ar De kermisexploitanten moeten al landen van tevoren inschrijven voor standplaats. Bij zo'n inschrijving is sen normale gang van zaken, dat de jogste inschrijver de plaats krijgt toe- „Normaal wel", zegt Ger ff-ljiyns. „maar in Leiden en nog 'n aan- plaatsen in Nederland gaat die vlie- r niet op. Daar regeert Hermans met hand. Iedere kermisexploitant sjuigt als een knipmes voor hem, kruipt hem door het stof en niemand ljurft hem aan te vallen. Maar mij kan niets meer schelen. Ik zal de [[aalt tot op de bodem uitzoeken en hij de bijl". Duyns is zeker van ^oehappen jaar of zes geleden uit litsland weer naar Nederland kwam, eg ik voor het eerst met Hermans te i. Hij kwam naar me toe en of ik een plaats in Leiden wilde bben. Nu is Leiden voor iedere ex- oitant je van het, dus hapte ik gelijk ïoest wel echter honderd gul- hem betalen. Later heeft hij keer voor me ingeschreven, belachelijke zaak natuurlijk, maar deed eraan mee. Met het aannemen steekpenningen scharrelt hij een ermogen bij elkaar. Voor de exploitan- bleef het echter een vrij eerlijke omdat de plaatsen tenslotte toch de hoogste inschrijvers gingen". Duyns vervolgt zijn verhaal met de dit jaar, die voor hem ileiding is geworden om de praktij- oed lien van Hermans aan de kaak te stel- |.(o. „Tot nu toe heb ik nog niet op het bij de Groenoordhal gestaan. Dit I ja» had ik er wel trek in en ik bel [ltemans dus op om te vragen, wat hij mij heeft. Volgens Hermans waren twee goede .plaatsen, die van de df- feftrtent en die van de steile wand. Op zijfe plaats van de bokstent schreef ik in echter een inschrij- 3610, dus dat was van de eerlijke zaak, nietwaar?" Smerig zaakje „Maar op de plaats van de steile wan «ras ik de hooste inschrijver. Bijna f200 boven de andere inschrijver uit. Toch kreeg ik die plaats niet. Ik heb Hermans toen opgebeld en hem naar gevraagd. Hermans ant woordde, dat hij er niets mee te maken de hoogste inschrijver was. Hij f wel uitmaken,wie er wel en geen plaats kreeg. Vóór hij de zij c" piaais van ai oor f 1200. Er rer van f 3610 ■■waan. Een eerlijk Koudekerker overkomt zeer vreemd ongeval ALPHEN De 20-jarige inwoner van Koudekerk A. J. C. de R. is in de nacht van dinsdag op woensdag, om streeks 01.30 uur in de Gnephoek te Alphen a.d. Rijn met zijn personenauto, waarin hij alleen zat. van de weg geraakt, tegen een damhek opgebotst. de kop geslagen en in een weiland terechtgekomen. Hij kwam er persoon lijk wonderwel goed van af, maar zijr auto is totaal vernield. De Koudekerker kon naderhand geen verklaring geven van het ongeval. Er Pj was geen sprake van tegenliggers, de bocht was redelijk goed verlicht e: bestuurder van de wagen was goed op de hoogte met de grillige kronkelingen in de weg. De politie houdt het een vreemd geval. K.J.P.-dobbelrit ZOETERWOUDE Na het water feest op de Noord Aa vervolgt de KPJ. morgen vrijdagavond zijn zomer- programma met een dobbelrit per fiets waarbij de geluksfactor een grote rol speelt. Vertrek om half acht vanaf het Centrum aan de Schenkelweg. Op 21, 22 en 23 augustus wordt de jaarlijks uitwisseling gehouden waarbij ditmaal een bezoek wordt gebracht aan de afdeling Herveld-Andelst aan de Waal in de Betuwe. Deelnemers gelieven zich zo spoedig mogelijk aan te melden bij het bestuur. haak erop smeet, had ik nog net tijd hem te vertellen, dat het met zijn smerige zaakje snel afgelopen zou zijn". Ger Duyns staat niet alleen in zijn beschuldiging. De heer Selbach, die met waarzegtent de Nederlandse ker- ;n afreist, gaat ook gebukt onder de alleenheerschappij van Hermans. Twee jaar achtereen was hij de hoogste •chrijver en evenzovele malen werd l van de Leidse kermis geweerd. „En dat alleen om een familievete. Hermans namelijk mijn oom. Jarenlang heeft hij als kwakzalver op de markt ge staan. Voor zijn omgeving wilde hij dat weten. Ook mocht niemand iets het kermisverleden van zijn vrouw, mijn tante dus. afweten. Er mocht bij hem thuis zelfs niet over de kermis worden gesproken. Enkele jaren gele den heeft mijn vrouw ruzie gehad met de vrouw van Hermans. Mevrouw Her- liet zich laatdunkend over het kermisleven uit. waarop mijn vrouw zich in dezelfde trant over de kwakzal verij uitliet. Sinds die dag heeft Her- mij gediscrimineerd. Nu mag hij door die ruzie kwaad op me zijn, maar hij moet van mijn broodwinning afblij- In de bajes Voor Duyns en Selbach dus geen plaatsen op het terrein van de Groen oordhal dit jaar. Die plaatsen willen ook niet meer hebben. „Hij mag ze i ons houden. Maar het wrodt wel tijd, dat deze onsmakelijke affaire tot op de bodem wordt uitgezocht". De bei de heren zijn met hun klachten enige tijd geleden al bij het 3-oktobercomité test. Daar werd erop gewezen, dat de heer Hermans die hele kermis orga niseerde en dat ze bij hem hun klach ten maar moesten spuien. „Dat is mis schien ook wel logisch. Wat kan het die heren met hoge hoeden en rozetten op hun borst schelen wie er op de kermis staan? Dat interresseert ze immers niets. Nee, Hermans heeft van het co mité vrij mandaat gekregen en daar maakt hij op een afschuwelijke manier misbruik van. Maar voor de bijl gaat- ie, daar kunt u op rekenen". Ger Duyns onderstreept die laatste uitspraak met het verhaal over een collega van ^Hermans uit Haarlem. „Drie jaar lang heb ik met die man in de clinch gelegen, maar uiteindelijk ging hij wegens verduistering van f 32.000 de bajes in". Éénjarig kind verdronken WARMOND Het éénjarig zoontje van de familie Voorbergen uit Leid- schendam is gisteravond in een onbe waakt ogenblik in de Zijl te Warmond geraakt en verdronken. De familie Voor bergen logeerde in een caravan bij boerderij. LEIDEN Na het gesprek, dat wij met de heren Duyns en Selbach hadden zijn beide kermisexploitan ten naar de heer E. van der Heide van de 3-oktobervereeniging geweest. Wij vroegen de heer Van der Heide hoe hij tegenover de uitlatingen van beide heren stond. ..Ik heb de heren rustig hun verhaal laten doen. Dat de bewijzing van standplaatsen geen zuivere zaak is, kan ik gezien de 25- jarige ervaring met de heer Her mans moeilijk aannemen. De heer Duyns had op het koping bij mij moeten aankloppen en niet achteraf. We proberen de standplaatsen zo goed mogelijk te verdelen en daar komt meer bij kij ken dan de hoogste inschrijving al leen. Je moet het ook uit technisch oogpunt bekijken. Je hebt een „her- riegeval" nu eenmaal niet naast een man zetten, die met praten zijn brood moet verdienen. De heer Her mans komt altijd met de gunningen bij mij en dan neem ik echt wel steekproeven. Maar ik heb hem nog nooit ergens op kunnen betrappen. Er blijven nu eenmaal altijd men sen, die zich te kort gedaan voelen. In dit geval heb ik het idee, dat beide heren erop uit zijn Hermans, om het eens populair te zeggen, een loer te draaien. Kermisexploitanten hebben nu eenmaal een bepaalde mentaliteit. Die mensen hebben soms een tactiek, waar je van staat te kijken. Maar in ieder geval zal ik de zaak met de andere bestuursleden bespreken en Hermans erover aan schieten". aldus de heer Van der Heiden. De heer Hermans was voor r niet bereikbaar. HAMBURG. Dienstvoorschriften over het uiterlijk van de ambtenaren bestaan bij de politie in de Bondsrepubliek Duitsland al lang niet meer. Van deze persoonlijke vrijheid maken vooral jonge politieagenten overvloedig gebruik. Zij dragen verzorgd lang haar. ook al hangt het dan niet tot op de schouders zoals bij evenoude burgers, en alle soorten van snorren en baarden LEIDEN „Het behoud van het geloof bij de jeugd" is de intentie van de jaarlijkse bedevaart naar Kevelaar. De Haagse processie naar deze bede vaartplaats in Duitsland wordt dit jaar gehouden op 5, 6 en 7 augustus. De inschrijving voor deze bedevaart kan geschieden bij drs. A. M. E. Th. Vreeburg Zoeterwoudsesingel 20 in Lei den. Telefoon 01710-41329. Waarschuwing K. v. K. Rijnland: ZATERDAG 24 JULI ZONDAG 25 JULI s AltllOff, 15.30 5roep The Tokye Kid Brc TENTOONSTELLINGEN LEIDEN De vorming van ecu voet gangersgebied in de binnenstad, zoals die in de recente nota van B. en W. van Leiden wordt voorgesteld, houdt onaan vaardbare risico's in, met name voor de werkfunctie van de stad, als het plan niet in zorgvuldig overwogen fazen wordt uitgevoerd. Dat is de strekking van een reactie van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland op de nota, die B. en W. van Leiden on langs aan gemeenteraad en burgerU van Leiden aanboden. Hoewel de Kamer van Koophandel begrip en waardering uit voor het standpunt „er moet nu eindelUk eens iets gebeuren", meent hU dat inte grale uitvoering van de voorgestelde maatregelen voor het bereiken van het gestelde doel onnodige en ongewenste risico's legt op de schouders van de direct hierbü betrokken ondernemers. De Kamer van Koophandel stelt vast dat hij ondanks de gedurfde aanpak van het binnenstadsprobleem de resultaten van het onderzoek naar de binnenstadsfuncties en het reeds gerui me tijd geleden begonnen verkeersonder- zoek node mist. Daardoor is een in tegrale visie op de totale binnenstads- problematiek z.i. niet goed mogelijk. Door het ontbreken van een totaal visie aldus de redactie van de K.v.K. heeft de Kamer zich afgevraagd of de maatregelen die in de nota worden voor gesteld enerzijds een garantie bieden voor de verlichting van het verkeers probleem en anderzijds wel voldoende basis zijn om aan de hand van nog niet beëindigde onderzoeken passende maatregelen te nemen zonder eerder ge nomen maatregelen terug te hoeven LEIDEN De Haarlemmer Luuk Aarts heeft een plan ontworpen voor een regionale spoorlijn door de bollen streek. Hij heeft al eerder van zich doen spreken toen hij vorig jaar het plan introduceerde van een metrospoor lijn Noordwijk-Katwijk-Leiden-Leidorp met aansluitingsmogelijkheden op Den Haag en Haarlem. De heer Aarts is er van uitgegaan dat door een te verwachten verdubbe ling van het autoverkeer rond 1980 het te voorzien is, dat de huidige autobus diensten steeds meer belemmeringen zullen ondervinden. „Voor de belang rijkste verbindingen lean railvervoer uitkomst bieden, dat door zijn vrije baan onafhankelijk van het verkeer rijdt", aldus Aarts, die verder stelt: „Over een jaar of 7 zal de Schiphol- spoorlijn gerealiseerd zijn. De bestaan de spoorlijn HaarlemLeiden wordt daardoor min of meer overbodig. Toch kan deze lijn voor de Bollenstreek in de toekomst van grote betekenis zijn als zij dichter bij de wooncentra wordt gesitueerd. De heer Aarts heeft een traject ge projecteerd van 12,7 km. De baan buigt af van de bestaande spoorlijn bij Voge- BODEGRAVEN B. en W. van Bode graven willen de doorstroming bevorde ren en de mogelijkheid openen de huur op te zeggen aan huurders met een Inkomen dat meer dan tien procent boven de „verkoopnorm" ligt Reeds meermalen is in de vergade ringen te Bodegraven een beroep gedaan op daarvoor in aanmerking komende bewoners van goedkopere woningwet woningen om deze vrij te maken voor de gegadigden die daarop qua inkomen zijn aangewezen. Het ligt in de beddoe- ling om door middel van een schrijven dit beroep een meer persoonlijk karak ter te geven en daarbij de aandacht te vestigen op de gunstige mogelijkheden van doorstroming. Voor verhuizing naar woningwetwo ningen in Broekvelden wordt in begin sel een doorstromingspremie ad f 1250,— in uitzicht gesteld. Voor huuropzegging komen in aanmerking de huurders met een inkomen van meer dan tien procent boven de „verkoopnorm", d.i. thans f 23.000.— per jaar. In het vervolg zal alleen aan degenen met een inkomen van minder dan f 15.000,— een woningwetwoning wor den toegewezen. Drs. Kruithof fractievoorzitter LEIDSCHENDAM Door hel aftre den van de fractievoorzitter van de V.V.D. in de Leidsehendamse gemeente raad, drs. E. J. Schwartz, die wegens drukke werkzaamheden zijn raadslid maatschap had neergelegd, werd in zijn plaats de heer ir. H. F. de Jonge be noemd. Deze heeft de benoeming niet aanvaard, zodat thans benoemd is de heer drs. A. J. Kruithof. De verwach ting bestaat, dat de heer Kruithof de benoeming wel zal aanvaarden. lenzang, passert Hillegom via het zuide lijk deel van de Stationsweg en de van Endelaan en kruist de rijksweg voorbij de steenfabriek. In Lisse wordt de baan langs de Oranjelaan aangelegd, buigt af naar de Poelpolder en wordt In Sassen- heim langs de Parklaan gevoerd. Eeven voorbij Sassenheim vindt de lijn aan sluiting op de Schipholspoorlijn. De sta tions zijn op zo kort mogelijke afstand van de woon- en winkelcentra gesitu eerd. Zou de voorgestelde tracering op grote bezwaren stuiten, dan kan in Lisse en Sassenheim de baan meer in de richting van de ringvaart worden aangelegd. De lijn zou zoveel mogelijk kruisingv 'j moeten worden uitgevoerd, enerzijds door toepassing van betonnen Openbare vergadering van commissie LEIDSCHENDAM Op maandag avond 26 juli om 20.00 uur komt de commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening in het gemeente huis bijeen. De agenda vermeldt o.m. aanleg Noordsingel (gedeelte Amstel- weg-grens Voorburg) aanbrengen top laag Prins Hendriklaan; kredieten ten behoeve van woonrijp maken Leid- schendam-Noord; woonrijpmaken be stemmingsplan Stompwijk (Van Sant horststraat en omgeving); aanschaffing containers ten behoeve van reinigings viaducten en anderzijds door het schep pen van wegonderdoorgangen. Bij ploitalie met snel optrekkend materieel zou de totale rijtijd HaarlemLeiden 30 minuten bedragen (incl. alle haltes); HillegomHaarlem: 13 min. en Lissc- Leiden: 13 min. Hierdoor wordt de rij tijd t.o.v. de busdiensten tot de helft teruggebracht. De bollenstreek heeft dan tevens een directe verbinding met Amsterdam en Den Haag. Hoewel de Kamer in principe akkoord gaat met het totaalpakket van maat regelen, moet het hem van het hart dat die garantie ontbreekt. Het komt hem on juist voor, bijna de gehele binnenstad één keer al te sluiten zonder dat er oldoende zekerheid bestaat dat de overige voorgestelde maatregelen met tertijd ook het beoogde effect zullen heb ben. Het risico daarvan wordt aldus de K.v.K. thans afgewen teld op; de schouders van die onder nemers, die in de Leidse binnenstad trachten, een optimale economische ac tiviteit te ontplooien. De Kamer van Koophandel verwijt en W. dat zij de afsluiting van de Breestraat als een logische gevolgtrek king zien van de scheiding van door gaand en bestemmingsverkeer omdat een duidelijk inzicht in de gevolgen van deze afsluiting uitblijft. De Kamer is van mening dat de afsluiting van de Bree straat eerst dan kan en mag gerealiseerd worden, indien men een inzicht heeft gekregen in de gevolgen van de awslui- ting van de overige voorgestelde straten in de binnenstad, indien men na uit breiding van de blauwe zone het par- keerbedrag heeft bestudeerd en indien men de gevolgen kan overzien van de maatregelen om het openbaar vervoer beter te laten functioneren. De Kamer stelt daarom de volgende fazering voor in de plannen van B. en W.: A. Uitbreiding van de blauwe zone, het creëren van parkeervoorzieningen en duidelijke verwijsborden naar de parkeerplaatsen B. het in eerste faze alleen afsluiten van dié straten die door het publiek reeds min of meer als promenade worden aangevoeld, i.e. de Hoogstraat op de wijze zoals in de nota wordt aangegeven; C. het geven van prioriteiten voor het openbaar vervoer door het creëeren van vrije busbanen, verkeerslichtinstallaties hierop af te stemmen en het voorzover noodzakelijke opheffen van parkeerplaat sen. Door de maatregelen onder A. ge noemd kunnen vervangende parkeer plaatsen worden gecreëerd waardoor de kortparkeerders toch de gelegenheid krijgen dicht hun doel te benaderen. D. Het reeds in deze faze duidelijke bewegwijzeren van de mogelijke door gaande routes hetgeen reeds een aanvang kan nemen bij de afslagen van de rijks wegen (zie het aan u toegezonden af schrift, van onze brief over deze materie aan de A.N.W.B. d.d. 19 oktober 1970). Hierdoor kan een indicatie verkregen worden hoe het particulier verkeer hier op reageert. Faze 2. Afsluiting van de Steenstraat met de daarbij behorende maatregelen. Faze 3. Eventuele afsluiting van de Breestraat indien blijkt dat de hierboven genoemde maatregelen geen bijsturing van het beleid noodzakelijk maken. ALKEMADE Gezien het enorme succes van vorig jaar heelt VAK 71 besloten ook dit jaar weer een mini cruise over de Westeinderplassen en de Braassemermeer te organiseren en wel op woensdag 28 juli a.s. te 20.30 uur vanaf de Veerstraat bij de Toren. Voor deze gezelligheid zorgen dit jaar „Crown's Clan", bekend van „No Place For Our Minds" no 29 op Veronica's Hitparade, met Jan Kroon soloslaggi- taar en zang, Wim Ras basgitaar en zang, Wil Hensen dwarsfluit en solo zanger Eve: v.d. Tuin slagwerk. Naast eigen composities spelen zij o.a. Rare IJarth, Deep Purple, Black Sabath Creedence Clearwater Revival en Guess Who. Kaartverkoop a 1' 6,00 bij N. Deen Pioenhof 5 en mevr. Krijger Zuideinde 142 Roelofaredndsveen, mevr. Deen, Peeklaan 25 Oude Wetering, Th. Otto, Ripselaan 7a, Rijpwetering, C. Metaal, Vr. Venneweg 2 Oude Ade. Alsmede op 28 juli vanaf 20.00 uur bij de vertrek plaats van de boot, indien er dan al thans nog kaarten voorradig zijn. reliëfs, plastie- Bezoekuren ziekenhuizen dagelijks behalve uur; dinsdag van zondag van 14.30- 13.00-14.00 uur; za Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologogie: Voor patiënten van de afe- Ling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00-12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00-11.30, 15.00-17.30. de geheje en derde klas 1.15 tot 2 kinderafdeling dagelijks van 18.45-19.30; 1ste klas: alle dagen v ialf twaalf. raamafdeling: 3de klas: van 15-10 en van 5-19.30; 2de klos: v. 11.30-12 (alleen vaders) van 15-15.30; dl. en do. v Kinderen vanaf 4 jaar: s klas 11-12, 13.30-15.31 Endegeest: dlns- OEGSTGEEST Bezoekuren Jel makllniek: maandat tot en met vr 16.45-17.45 uur; zaterdag 13-15 uur: zc ALPHEN - Ziekenhui Iljks (ook zondag) 1st Rijnoord: dage- r vaders. Kindei alléén voor echtgenoten; 14.00-15.00 uur. van dinsdag en donderdag alléén i beneden 16 Jaar géén NOORDW1JK - Sole Mlo klasse-patiënten t hdfV3?n kenbosch MpHMIfM- rdagmlddae van 14.00—15.30 KATWIJK Zeehospitium: longkliniek ling: dagelijks H half'4. Bezoekuren ziekenhuis SL-Antoniushove te Voorborg dagelijks voor patiënten le klas en klas 2a van 11.15—12.00 uur. Van 14.10—15.30 uur en van 18.45 —19.30 uur. Voor patiënten klas 2b van 14.15 tot 15.30 uur en van 18.45 tot 19.30 uur. Voor 3 klaspatiënten van 14.15—15.00 uur en 18.45—19.30 uur. Kin derafdeling van 14.30—1500 uur cn van DIENSTVERLENING indeling na ongevallen: De pollklirü- Brandweer: 33333, politie: 14444, EHD V.V.V.: Stationsplein 3, Lelden, tel.01710- 23459 en 34994. Ma. tot en met za. 9-20 uur. zon- en feestdagen 10-16 uur. Het Bureau Gezamenlijke Voorlichting Sociale Wetgeving houdt de eerste woensdag van iedere maand van 's mid dags 5—7 uur zitting in het gebouw van de Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting, Levendaal 1. hoek Garenmarkt. Donderdagavond tot 21.00 uur koopa- Groenoordhal: Iedere vrijdag tot ca. 11.30 uur veemarkt. kleine waren- en :ljn. Za. 8—17 uur, mrkt. Hoog-

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5