PSP trekt zich uit fractie-overleg terug Koffiebonbon van baron Hop Haagsch" ENIGE REMEDIE: POLITIEKE STRIJD Noordwijker heeft schuld aan dood fietser Polderpad brengt Alphen dichter bij t Rietveld LEIDSE AGENDA PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 13 JULI 1971 Waarom mogen discussies niet in het openbaar LEIDEN' Het overleg dat de poli tieke partijen in de Leidse gemeente raad vorige week aangingen om een oplossing te zoeken voor de financiële nood van de stad, zal het verder zonder de PSP-fractie meten stellen. Dat heeft het PSP-raadslid Kees YValle „mede na mens F. Gerkema en het afdelingsbe stuur van de PSP" schriftelijk aan dd fractievoorzitters laten weten. In het communiqué uiten de PSP-vertegen- woordigers hun ernstige bedenkingen te gen de weigering van PvdA, VVD, con fessionele fracties en CPN om de dis cussies een openbaar karakter te ge- Dat de briefschrijvers nu pas lucht j geven aan deze bedenkingen, komt doordat „wij niet reeds bij voorbaat de sfeer wilden vertroebelen". Walle is de menig toegedaan dat de financiële problemen van de stad Lei den en alle noden die daaruit voort vloeien alleen nog door politieke stellingname opgelost kunnen worden. De PSP wil de strijd aanbinden met de regering Biesheuvel, in wie ze weinig vertrouwen heeft. Het merendeel van de Leidse raad daarentegen heeft geen belang bij zo'n politieke strijd. In de verklaring heet het: „Er werd in het eerste overleg nauwelijks gedis cussieerd over de organisatie van poli tiek verzet tegen een ons vijandige regering, doch er werd lang gesproken KANTONRECHTER LEIDEN Een 20-jarige bloembol lenkweker uit Noordwijk schepte op de Delfweg te Noordwijk met zijn auto in de late avond van de 6-de januari een rechts van de weg rijdende wielrijder. Deze overleed later aan de opgelopen verwondingen. Tegen de politie ver klaarde hij destijds, dat hij de wielrij der niet had opgemerkt, omdat het ach terlicht van diens fiets niet brandde. Ter zitting kon de kantonrechter, mr. YV. de Koning, hem mededelen, dat een onderzoek op het gerechterlijk labora torium had uitgemaakt, dat het achter licht wel degelijk gebrand moet hebben. Bovendien was gebleken, dat de peda len van de fiets waren voorzien van reflectoren, die op vrij grote afstand duidelijk zichtbaar moeten zijn ge- Hierop kan verdachte slechts ant woorden: „Ik heb hem echt niet opge merkt. Hij doemde plotseling voor m'n auto op en toen was het te laat". De officier, mr. A. S. M. Horstink, nam aan, dat het achterlicht wel degelijk brandde en verdachte bijzonder onacht zaam had gereden. Gezien de ernst van het feit en de trieste gevolgen hiervan eiste hij zowel een geldboete van f. 100 subs. 10 dagen als de onvoorwaardelijke ontzegging der rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. Verdachtes raadsvrouwe achtte het ondanks de uitslag van het gerechter lijk onderzoek niet bewezen, dat het achterlicht brandde. Ook vond zij rijden met gedimpt licht in dit geval geen strafbezwarende omstandigheid. Haar verzoek om ontslag van rechtsvervol ging werd door de kantonrechter van de hand gewezen. Ook hij was tot de conclusie gekomen, dat verdachte zeer onachtzaam had gereden en aldoende, zoals hier duidelijk was gebleken, het verkeer in groot gevaar had gebracht. Hij verweet verdachte bovendien nog dat deze met een auto (pas gekocht voor f.300) reed. waarvan o.a. de rem- werking zeer slecht was. Hoewel hij in feite de geëiste correctie nog te laag vond, vonniste hij ditmaal nog con- over zaken als financiering met kasgeld (dit is een even ondeugdelijke als onze kere methode om het faillissement van de stad nog iets langer uit te stellen), verder de mogelijkheid van het verko pen of afstoten van gemeentelijke ob jecten en als klap op de vuurpijl bracht PAK-fractieleider In 't Veld te berde, dat ook gedacht zou kunnen worden aan een andere „bestuurlijke constella tie", met andere woorden: een nieuw college van B. en W., waarvan mogelijk ook PAK-partijen deel kunnen uit maken." De PSP meent dat de PAK-overeen- komst een dergelijke ontwikkeling uit sluit. Dat de heer In 't Veld dit punt te- berde heeft gebracht, is in haar visie te meer merkwaardig omdat het binnen de PAK-fractie nooit in ernst is over- Maar de druppel, die de emmer van het PSP-ongenoegen deed overlopen was wel de weigering van de overlegpart ners om de discussie in het openbaar te jFeest in huis in Prentenkabinet leiden Ter gelegenheid van de zestigste verjaardag van prof. Th. H. Lunsingh Scheurleer, hoogleraar in de kunstgeschiedenis aan de Leidse Uni versiteit, is in het Prentenkabinet van de universiteit, Kloksteeg 25, een ten toonstelling ingericht, getiteld „Feest in huis. Interieurs 15501800". De exposi tie is tot oktober van maandag tot en met vrijdag van twee tot vijf uur te bezichtigen. Jongetje 3 uit Noordwijkerhout spelend verongelukt NOORDWIJKERHOUT De 3-jari- ge Henri Verheijen is gistermiddag omstreeks half twee op het kruispunt Gooweg-Schulpweg al spelend onder een auto geraakt en dodelijk gewond. Het jongetje is op weg naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden overle- Leuke successen voor MMO-jeugd op NKS- sportkamp HOOGMADE De beide jeugdteams van MMO zijn weer terug van het sportkamp in Wassenaar. Zij hebben er leuke sportieve successen geboekt. In de groepscross (800 meter) wisten zij in een rij van 15 teams de zesde plaats te bemachtigen. De persoonlijke cross werd gewonnen door Paul van Goozen, die ook eerste werd in de vijf kamp. De prijsuitreiking leverde MMO tenslotte vier eerste en twee tweede prijzen op. KOUDEKERK Voor bejaarden, ge handicapten e.a. die het zwembad wil len bezoeken zonder te gaan zwemmen bestaat thans de mogelijkheid om een speciaal toegangsbewijs te kopen tegen het speciale tarief van f 3,voor de gehele rest van het seizoen. Inlichtin gen hierover kunnen aan de kassa van het Prins Willem-Alexanderbad worden verkregen. voeren. Walle had namelijk op grond van zijn onervarenheid in het raads werk verzocht om ook het oud-raadslid Herman Amptmeicr te zijner assistentie tot het overleg toe te laten. Alleen de heer Oosterman (D'66) had daartegen geen bezwaar aangetekend. Geslaagden l.o. handenarbeid LEIDEN Onderstaande kandidaten zijn geslaagd voor de aktie handenar beid L.O. De kandidaten werden opge leid aan de lerarenopleiding expressie vakken. die gegeven wordt aan de Christelijke Pedagogische Akademie aan de Hazeboslaan 1 te Oegstgeest. De dames: Mej. W. L. Kraan Lisse, mevr. G. Eman-Plieger Voorburg, mevr. G. A. de Boer-Holl Leiden, mevr Kar- stens-Krassenburg Leiderdorp, mevr. Molema-Hogewoning Zoeterwoude, mevr. Maris-Holvast Alphen ad. R.. mevr. Verra-v. Dijk Oegstgeest, mej. E. C. Verstraete Leiden, mej. P. A. M. Geerlings Noordwijkerhout, mej. H. F. M. de Boer Noordwijk, mej. C. E. M. Breidenbach Boskoop, mej. F. I. Koster Voorschoten, mevr. C. M. Tenwolde-de Boer Leiden, mej. M. v. d. Kwaak. Sassenheim, mevr. M. C. M. Peters- Bougers Alphen a.d. R. En de heren: J. Molenaar Oegstgeest, T. v. d. Poel Rijp- wetering, Tj. v. Norden Leiden, T. M. Verwey De Zilk-Hillegomg, A. Bloe- mendaal Leiderdorp. H. Vulbrief Kat wijk, P. Oort Boskoop, G. Jongbloed Katwijk. De in slechte staat verkerende houtzaagmolen ,.De Salamander", die op de monumentenlijst is geplaatst, werd gebouwd in 1643. Het is een specifieke stellingmolen. Op hetzelfde grondgebied stond vroeger nog een houtzaagmolen, ,,De Hoop", die omtrent de eeuwwisseling is afgebrand. Aan de overkant van de Vliet stond de korenmolen ,,'t Hert", waar nadcihand een graanmaalderij werd gesticht. De Leidschendammers hadden in de vorige eeuw een rijmpje op deze molen gemaakt: ,.De Hoop en de Salamander staan achter elkander. Maar 't Hert zo u ziet, staat aan de andere kant van de Vliet". Feestelijk programma van zilveren vakantiebezigheden LEIDEN De Commissie Jeugdva- kantiebezigheden bestaat 25 jaar in Leiden. Een jubileum dat op passende wijze gevierd wordt, met een extra feestelijk programma. Op maandag en woensdag wordt ge durende drie weken in het Luxorthea- ter een filmvoorstelling gegeven. De voorstellingen beginnen om 10.00 uur. De toegangsprijzen zijn 50 cent voor kinderen in groepsverband en 75 cnet voor particulieren. De eerste week wordt de film „Klopjacht in Holland" de tweede week „Circusvrienden" en de derde week „De ontbrekende noot" ge draaid. Het tweede gedeelte van het programma bestaat uit „Jeugdvaria- ties". Dit onderdeel wordt op drie ach tereenvolgende donderdagen gebracht. Het eerste optreden in dit programma wordt verzorgd door Conny Vink. Zij ROELOFARENDSVEEN. In de Veen z(jn gisteren een kleine 300 kinderen in de weer geweest met stapels oud hout en timmergereed schap van hun pa. Op initiatief van VAK '71 bouwden ze op een terrein nabö het Onelplein een serie hutten, die tegen de avond weer werden afgebroken. „De jeugd heeft zich er prachtig mee vermaakt", aldus de heer Zandvliet, een van de leiders. Beiconers van De Engel kregen inspraak bij verkeerspro bleem LISSE Het is bij de bewoners van de Romijnstraat in Lisse-Engel in heel goede aarde gevallen, dat door het ge meentebestuur aan de Engel-burgers gelegenheid is gegeven tot inspraak bij te nemen verkeersmaatregelen. De Ro mijnstraat in De Engel is niet al te breed en er was steeds gelegenheid om aan weerszijden auto's te parkeren, waarvan vrijwel „huis-aan-huis" ge bruik werd gemaakt. Men wilde vann overheidswege daar iets aan doen, om dat de ruimte voor doorrijdend verkeer wel aan de smalle kant was. Alvorens hier tot over te gaan heeft in het Verenigingsgebouw in De Engel een bijeenkomst plaatsgehad tussen de bewoners van de Romijnstraat, het be stuur van de woningbouwvereniging ..Volksbelang", afd. Lisse van Veilig Verkeer en de heer Burggeman. chef alg. zaken van de gemeente Lisse. De bewoners spraken zich overwegend uit tot het handhaven van de bestaande toestand, die geen overwegend bezwaar oplevert, omdat in deze straat toch al een eenrichtingsverkeer van toepassing Het moet toegejuicht worden, dat en van overheidswege bij het nemen van beslissingen aan belanghebbenden inspraak wordt verleend. Het had voor de Romijnstraat een ramp betekend, wanneer men parkeren aan slechts één zijde had ingevoerd, want waar zou men in de omgeving met zóveel auto's naar toe moeten! Zo zijn er tal van straten in Lisse waar men liever een niet te brede midden-rijstrook over houdt. dan dat men aan één zijde een parkeerverbod ingevoerd ziet. Vooral in de buitenwijken beschikt men zelden over een garage of uitwijkmogelijk- HAZERSWOUDE Wethouder L. erweij en de leden van de commissies van openbare werken en milieuhygiëne gaan op vrijdag 6 augustus aan de wan del in het Rietveld, f ze zich door dit zo waterrijke gebied alleen maar te voet zullen kunnen verplaatsen, staat nog te bezien. Alternatief is nog altijd een of meer van de roeiboten, die hotel-café- restaurent „Klein Giethoorn", aan de Rietveldse Vaart, verhuurt. Op het terrasje van „Klein Giet- thoorn" werden dezer dagen overigens de colleges van wethouders van Alphen en Hazerswoude gesignaleerd. Men mag aannemen, dat de colleges over diverse problemen hebben gesproken. Maar de plaats van samenkomst geeft tóch wel een indicatie, dat er in elk geval is gesproken over het Rietveld, door zijn recreatiemogelijkheden een uniek plek je in de Randstad Holland. Het Riet veld, dat tevens, samen met de daar nog ongerepte natuur, economisch ge zien door zijn vele boomkwekerijen een belangrijk gebied vormt van de ge meente Hazerswoude. Zoals bekend, heeft de uitbreiding van het Sierteelt- gebied plaats in de richting Alphen.. Ontegenzeglijk zullen B. en W. van Hazerswoude hun collega uit Alphen erop gewezen hebben, dat uitbreiding van de industrie in Alphen in zuidelijke richting consequenties met zich mee kan brengen voor het Hazerswoudse sierteeltgebied. Water- en luchtveront reiniging, veroorzaakt door die industrie kunnen voor het gewas desastreuze ge volgen hebben. In de Hazerswoudse gemeenteraad is. bij monde van de socialist P Oosterhoff bijvoorbeeld, al eerder gepleit voor rea lisering van een polderpadenplan. De wandeling van de Hazerswoudse wethou der met de leden van de commissies voor openbare werken en milieuhygiëne zou wel eens de eerste stap tot realise ring van dat plan kunnen gaan vor men En wellicht komt Alphen aan de Rijn in de (niet al te verre?) toekomst via een polderpad door het weiland wel wat dichter bij het Hazerswoudse Riet veld? Vragen, die niet na één wandeling van de wethouder van openbare wer ken van Hazerswoude en zijn mede commissieleden door het Rietveld zullen kunnen beantwoord. Want er staan im mers ook plannen op stapel, zoals de aanleg van een rijksweg (Leiden-Bode- graven). evenwijdig aan de spoorlijn Utrecht-Leiden en Dorpsstraat-Voorweg op stapel, en de uitvoering van de ruilverkaveling Rijnstreek-Zuid..? Vast staat: een polderpad, van Alphen naar Hazerswoudse Rietveld, zou in recreatief opzicht aan veler wensen voldoen. En óók aan de ingezetenen van het Riet veld en Hazerswoude-dorp, die zich naar school of werk in Alphen willen begeven, zou een dergelijk pad welge vallig zijn, gezien de tijdwinst die dan zou worden geboekt door de kortere afstand. Begrijpelijk is overigens, dat zo'n polderpad slechts toegankelijk moet blijven voor wandelaars en fietsers. Bromfietsers en automobilisten weten wel andere wegen Nieuw scholencomplex in Alphen a.d. Rijn zal te klein zijn ALPHEN Gisteravond vergaderde in Alphen de commissie voor ruimtelij ke ordening en stadsontwikkeling. Deze commissie pleegt dat in het openbaar te doen om de mensen nauw betrokken te laten zijn met deze belangrijke zaken. Het was niet druk gisteren in het raadhuis. Er waren drie belangstellen- Het eerste onderwerp dat behandeld werd was de bouw van het nieuwe scholencomplex van het Christelijk Lyceum. Als dit complex in 1973 geo pend wordt zal het waarschijnlijk al weer te klein zijn. Men vond dit een moeilijk te verteren zaak, maar legde zich bij de feiten neer. De nieuwbouw van de Johannes-stichting in Zwam- merdam is begonnen. Het gaat om een zusterhuis en drie paviljoenen. Men be sprak de mogelijkheden die deze bouw gaat openen voor de woongemeenschap van Zwammerdam i.v,m. het gemeente lijk plan De Burcht dat hier eveneens speelt. Men hoopt de financiëring van het winkelcentrum Ridderveld 1 spoedig rond te krijgen zodat nog dit jaar met de bouw begonnen kan worrden. komt met haar show naar de Stadsge hoorzaal. Kinderen die hier naar toe willen moeten wel vroeg uit de veren want Conny's show begint al om 9.30 uur. Op donderdag 29 juli wordt een gevarieerd programma gebracht met als hoofdschotel Swiebertje en Bromsnor. Deze voorstelling begint om 14.00 uur. Op donderdag 5 augustus staat Hocus- Pocus en Lassie en de Rover op het programma. De aanvang is 14.00 uur, de zaal wordt nog nader bekend ge maakt. Toegangsprijzen voor de jeugd- variaties zijn 1,00 gulden voor kinderen in groepsverband en onder geleide. Par ticulieren 1.75 per kind. Hazerswoudse scholieren terug uit Waldkappel HAZERSWOUDE De 22 leerlingen van de zesde klas van de Pius X-school uit de Hazerswoudse buurtschap de Groenendijk zijn maandagavond, samen met het hoofd der school Jacques J. v. d. Putten en de andere 5 oudere bege leiders. teruggekeerd van een week va kantie in Waldkappel. In het Westduitse stadje, waarmee Hazerswoude vriendschapsbanden on derhoudt in het kader van het lidmaat schap van de Vereniging van Europese Gemeenten, zijn de Groenendijkers overigens als „vorsten" behandeld. Hoofd der Pius X-school Jacques J. v. d. Putten: „De bevolking is er ontzettend gastvrij. Ze willen je allemaal trakte ren. Het was één week hartelijkheid!" Altiorjeugd op kamp in Wassenaar TER AAR De altiorjeugd die in Wassenaar op kamp is, heeft zondaga vond een strandwandeling gemaakt en maandag een aantal sportwedstrijden gespeeld, waarvan de uitslagen zijn: Voetbal: Achates Altior 01, Altior Herta 31, Altior Vios 22, Altior 2 DES 1—0, Altior 2 Roda 0—3, Altior 2 RK H.V.V. 0—6. Hand bal: Achates Altior 16, Altior Herta 63, Altior Vios 75, Altior 2 DES 0—5, Altior 2 Roda 4—8. Dinsdag 13 juli. Jeugddorp. Voorschoterweg. Geo; voor kinderen van 513 jaar 10.00—16.00 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Si straat 1. Volkenkundige films. Aam 15.00 uur. Steenstraat 5, spreekuur Huisva Werkende Jongeren. Van 20.00 Woensdag 14 juli. Jeugddorp. Voorschoterweg. voor kinderen 513 jaar. Van 10 16.00 uur. Rijksmuseum voor Voïlkenl Steenstraat 1. Volkenkundige Aanvang 15.00 uur. Donderdag 15 juli. Jeugddorp. Voorschoterweg. Geo; .g|^Q voor kinderen van 513 jaar. 10.00—16.00 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde, S straat 1. Volkenkundige films, aanv 15.00 uur. Hortus Botanicus, Opening toonstelling Terra Hortus, Reptielen amfibiën. >r Olea nacl Vrijdag 16 juli. Jeugddorp. Voorschoterweg, geop voor kinderen van 513 jaar. 10.00—16.00 uur. Hortus Botanicus, Terra Hortus. Zaterdag 17 juli. Hortus Botanicus, Terra Hortus. Feestprogram rond gouden Jeanne d'Arc NOORDWIJKERHOUT gelegenheid van het 50-jarig be staan van de muzlekverenigini „St.-Jeanne d'Arc" is ee: in het leven geroepen, samenwerking met het Winki Actie Comité de festiviteiten het gouden feest gaat verzorgei Onder het motto „KKlank kleur" zal Noordwijkerhout tij. dens het weekeinde van 1 augui tus a.s. bruisen van activiteiten. Op vrijdag 30 juli wordt uur 's avonds de oud-Hollandse' markt op de Brink geopend. Eenj. dertigtal oud-Hollands aandoende! kramen worden opgefleurd doorII in 17e- en 18e-eeuwse kostuums If gestoken marktkooplui en „St.- Jeanne d'Arc" geeft, voor de laat- j ste maal in „oude" kostuums ge stoken, een concert. Zaterdag 31 V juli wordt de jubilerende vereni- - ging door het gemeentebestuur in de burgerzaal van het raadhuis tjj ontvangen. Om 2 uur is er voor V; de genodigden in hotel Van der Geest een ontvangst, tijdens wel- ke de door de burgerij geschon- 1 ken uniformen zullen wordej I Iv aangeboden. Om half vier is r/ c de algemene receptie, waarbij j nieuwe uniformen en de instni-u bfaSSband „SteTIa Difte" uit Ven- lo en „DVS" uit Katwijk op. Om half negen biedt de zustervereni ging „De Harpe Davids" tijdens de oud-Hollandse markt op de Brink een concert aan. Op zondag 1 augustus is er 10.00 uur in de St.-Jozefkerk eucharistieviering, tijdens welke „St.-Jeanne d'Arc" met de zang koren van Sancta Maria en kazano de Deutsche Messe Franz Schubert zal uitvoeren. Daarna is er om 11.30 uur op de Brink een broodmaaltijd i Hollandse sfeer. Iedereen kan daaraan deelnemen en de kaar ten kunnen a f 3,worden ge kocht bij boekhandel Buyze Grozo. Diezelfde zondag is er 14.30 uur op het sportpark Boekhorst" een drumbandfestival, waaraan negen korpsen uit het gehele land deelnemen. Zaterdag 7 augustus is in de Tennishal grootse feestavond met de Moun- ties en Rita Corita en vele ande re bekende artiesten. De dansmu ziek komt van de blaaskapel uit het Brabantse Dungen. Kaarten a f 6,50 bij Henk Bemelman en de Tot afsluiting van de feestelijk heden wordt 5 september ook in de parochiekerk van De Zilk de Deutsche Messe uitgevoerd. Creatie van suikerbakker Van Hoeren (Van één geefsters) Na een meer dan 175- jarig bestaan in Den Haag zal het enige echte Haag- sche Hopje als alles naar verwachting ver loopt over een weck of 6 niet meer in Den Haag bereid worden. Zoals be kend hebben de Konink lijke Driste Fabrieken Haarlem •slag-1 Haagsche Hopje wordt geen Haarlems Hopje maar blijft Haagsch Hop- In 1794 was het Hendrik b3ion Hop, gezant van de Oostenrijkse Nederlanden, die de later zo befaamd geworden koffie-ulevellen introduceerde. De baron was door de Franse troe pen uit zijn woonplaats Brussel verdreven gebracht op de aandelen zijn intrek genomen bo- van Rademaker's Konink- ven de winkel van mees- Hjke Cacao- en Chocola- I ter-suikerbakker Var defabricken in Den Haag. Haeren aan het Haagse Wanneer de overname Lange Voorhout. Toen hij een feit is, zal hoewel het de suikerbakker eens hopje dan uit Haarlem de trap tegenkwam, komt dit aan de naam j zuchtte hij dat het niets veranderen. Het I jammer was, dat het niet mogelijk was om koffie mee te nemen tijdens zijn lange reizen, die hij per diligence moest afleggen. De baron was namelijk groot liefhebber van Bakker Van Haeren trok zich terug in de bakkerij en kwam er later uit te voorschijn met een soort bonbons, een harde cara mel waarin de smaak van koffie verwerkt was. De baron presenteeerde de donkerbruine bonbons met kwistige hand onder v den en bekenden waardoor de lekkernijen al spoedig „bonbons van baron Hop" genoemd werden. Later toen ze in grote hoeveel heden in de handel ge bracht werden, werden ze voorgoed bekend onder de naam Haagsche Hop jes. In het lange bestaan van het hopje is er in suiker werkkringen vaak gepro beerd om het Haagsche Hopje te imiteren. Heel wat processen hebben Ra demakers cacao- en cho coladefabrieken in de loop der jaren moeten voeren tegen namaakhopjes die onder hun naam op de markt gebracht werden. Het originele Haagsche Hopje zegevierde steeds. Oorspronkelijk waren er drie speciaalzaken in Den Haag die de hopjes ver kochten. Na 1860 zijn die successievelijk verdwenen. De fabriek zelf heeft di verse huisvestingen ge kend, onder meer aan de Haringkade. Laan van Meerdervoort, Slachthuis kade en Waldorpstraat. In de Waldorpstraat zit vanaf 1940 de fabriek. Dat is ook het jaar waarin de rechten (recepten, fabri catie- en verkooprechten etc.) doorverkocht werden aan Rademaker. Voor de zestig personeelsleden die De omslag van een doos „enige echte" Haagsche Hopjes. Na 177 jaar be reiding in Den Haeg wel licht over enige weken i Haarlem. De smaak van c hopjes heeft inmiddels ou< de gehele wereld bekend heid verworven. Meer dan de helft van de produktie verdwijnt naar verkoop punten in tweeëndertig landen, waaronder Egypte iu nog in de fabriek wer ken is inmiddels een al- vloeiingsregeling getrof-

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4