R C Drie doden bij bankoverval POSTDUIVENPOST Dreigend conflict rond eilandjes in de Perzische Golf Veel gekeurd; weinig goed bevonden Veiligheids- brigade opgericht Premies sociale verzekering worden verhoogd WERNIIMK Kan iedereen Indisch koken? Ja, zegt Toko Sarang Tawon'" Demonstraties de Bijenkorf MARKTEN LEIDSE COURANT dinsd/ Joegoslavië levert 15 Polen uit (Van onze correspondent) EIROET Drie kleine onvruclit- rotseilandjes In de mond van de ische Golf, slechts bevolkt door en- tientallen mensen, zouden wel eens oorzaak kunnen worden van een liet tussen de Arabieren en de ïra- d deze eilandjes, Abu Musa, Grote ib en Kleine Tumb, zitten mogelijk ce olievoorraden en Abu Musa is rijk mineralen. Nu is dat in dit gebied zo bijzonder, maar nu de eilandjes zes maanden door de Britten zul- worden verlaten, vormt hun toe- st een dreigend probleem voor het spanningen beheerste Midden-Oos- Een aantal door Engeland bescherm de sjeikdommen aan de Perzische Golf zouden zich dit jaar nog wel onafhan kelijk kunnen verklaren. Ijverig maken deze sjeikdommen reclame voor zich zelf tegenover de Arabieren met hun grote resultaten", „wijze politiek" en deel te hebben in de strijd tegen Israël". Hoe onwaarschijnlijker de voorgestel de Arabische federatie wordt, des te meer proberen ze zich aan de Arabische wereld te verkopen, op zoek naar vrien den en beschermers, en de Arabische staten zullen stellig geïnteresseerd zijn in de microscopische staatjes rond de Suske en Wiske: HET BROMMENDE BRONS LUCKY LUKE: In de schaduw der boortorens TOM MARIE-A1NN: Goud in de olie Iran houdt namelijk vol, dat de eilan den, na hun door Engeland gesteunde afscheiding, moeten worden „terugge geven aan het land, waartoe zij in wer kelijkheid behoren". Dit brengt ze in conflict met twee sjeikdommen, die respectievelijk Abu Musa en de twee Tumbs claimen. Tot nu toe hebben de Britten deze claims on derschreven, maar zij gaan weg en al eerder hebben zij voor Iraanse druk ge bogen. Zonder hen hebben de eilandjes alleen de Arabieren om hen te steunen en die zijn zich dat pijnlijk bewust. Om niet de gehele Arabische wereld tegen zich in het harnas te jagen, maakt Iran Engeland voor de belangrijkste schurk uit. Het land dreigt om de eilan den met geweld in te nemen en dit zou ieder ogenblik kunnen gebeuren, waar door het meer de Engelsen tegenover zich krijgt dan de Arabieren. Maar die Arabieren vrezen wel, dat Iran, verreweg de grootste macht aan de Golf, door een in bezit nemen van de eilanden een „Palestina in de Golf" zal creëren. Gekoppeld aan de Iraanse weigering om de Arabische federatie te steunen, voordat zij tot stand is geko men, ziet men dit als een schandalige inmenging in Arabische aangelegen heden. Volgens het Egyptische dagblad Al- Goemhoeriah, bedreigt de Iraanse claim op de drie eilanden het gehele golf- gebied met een explosie. „Maar de grote Arabische staten kunnen, onder de om standigheden geen deel hebben in de verdediging van het Arabische karakter van de drie eilanden, omdat ze geheel in beslag genomen worden door de Israëlische agressie". „Een flexibele Arabische diplomatie zal de landmijnen moeten wegnemen, die door de Britten zijn geplaatst, nu ze zich voorbereiden om de golf te verla ten". De toekomst van de golf zal er in grote mate van afhangen of Iran op deze ongebruikelijke zachtmoedigheid met een gelijke zachtheid zal reageren of dat zij de Arabische zwakheid en ver deeldheid zal beschouwen als iets om te exploiteren. DEN HAAG (ANP) De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen heeft in het eerste halfjaar van 1971 ongeveer veertig nieuwe huishoudelijke prod uk- ten gekeurd. Slechts dertien van deze artikelen verkregen het etiket „goedge keurd door de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen", hetgeen wil zeggen dat »y van goede kwaliteit zijn. Tot de artikelen die het bedrijfsleven ter keuring aanbood, behoorden wollen en draion dekens, slaapzakken, donzen dekbedden, matrassen, opblaasbare auto zitjes voor kinderen, boetseermateriaal, waslijn, standaards voor plastic afval- azkken. afvalemmers, wasboxen, strijk planken. naaigaren, afwasborstels, ze men, vitrage-clips elektrische waterver dampers, stofzuigers, wasautomaten, wasreinigings-, schuur- en poelsmidde len, vlekkenstiften, pannen, lakens, thee doeken. gordijnstoffen en verf. (Van onze parlementaire redaktie) DEN HAAG In het blad „De Vrye Pers" (weekblad voor de zwijgende meerderheid) wordt de oprichting aan gekondigd van een „nationale veiligheids brigade". Dat blijkt uit een advertentie van een „ex-beroepsmilitair", die hiervoor con tact zoekt „met andere ex-beroepsmili- tairen, oud-commando's en mariniers, voormalige leden van de Kon. Mare- sen, leden en ex-leden van de nationale reserve en andere gezagstrouwe brugers van Nederlandse nationaliteit". De on bekende ex-beroepsmilitair, die schrijft de uitholling van onze nationale weer baarheid meer dan beu te zijn, doet zijn oproep onder de koppen .Tegen orde loosheid en gezagsondermijning" en „Biedt tegenstand". (Van onze parlementaire redactie) j DEN HAAG De premies voor de i sociale verzekering zullen volgend jaar opnieuw omhoog gaan. Het Centraal Planbureau komt in een voorlopige be rekening tot een stijging met driekwart procent voor de werknemers en met 0.9 procent voor de werkgevers, uitgedrukt I in procenten van het premieplichtig in- Voor wat de werknemers betreft voor ziet het planbureau een stijging van de premie voor de W.A.O. met 0.1 procent voor het ziekenfonds van een kwart pro- cent en van de A.O.W.-A.W.W. met 0.3 I procent. Voorts wordt een stijging van de bijdrage in de pensioenvoorzieningen verondersteld van 0.1 procent. In deze veronderstellingen wordt er van uitgegaan, dat het beleid voor dé A.W.B.Z. ongewijzigd blijft en dus, dat de overheid doorgaat met het financie ren van bepaalde posten, die tot deze verzekering kunnen worden gerekend. Ook wordt in deze berekening ervan uit gegaan, dat in 1972 geen structurele ver hoging van de AOW-AWW plaats vindt. Leiderdorper gepromoveerd LEIDERDORP De heer A. D. 'fates is vrijdag j.l. aan de Leidse Universiteit gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proef schrift, getiteld „Cytodifferentiation du ring spormatologenesis in drosopihila me- lanogaster". Promoter was prof. dr. F. M. Sobels. Als co-promotor trad dr. W. Th. Daems op. Industrie «n Handelsonderneming N.V. vraagt SECRETARESSE ASSISTENTE VOOR HET HOOFD PERSONEELSZAKEN De aan te stellen medewerkster zal verantwoordelijk zijn voor de correspon dentie van de afdeling, voor alle afspraken betreffende bezoeken, besprekingen en vergaderingen en voor de ontvangst van sollicitanten en bezoekers. Tevens zal haar directe medewerking gevraagd worden bij de voorbereiding en het uitvoeren van het personeelsbeleid. Deze afwisselende funktie brengt veel contacten met zich mede. zowel met alle bedrijfsonderdelen als met externe instanties. Gezien de aard van de funktie stellen wij hoge eisen aan algemene ontwikkeling en contactuele eigenschappen. Wij vragen daarom middelbare school opleiding, typen en eventueel steno nederlands. Ervaring en/of studie op het gebied van personeelszaken strekt tot aanbeveling. Belangstellenden kunnen hun sollicitaties richten aan Hoofd afdeling Personeelszaken, Morsweg 340 te Leiden, tel. 01710- 44641. tst. 120. Toko* winkel,sarang* korf, tawou* bij W e hebben inde Bijenkorf een Indisch winkeltje geopend waar iedereen die van Indisch eten houdt zijn hart kan ophalen. Wie al weet hoe 't moet, vindt er veel van zijn gading. Ook Prijswinners! En wie tot nu toe aarzelde om aan de Indische keuken te beginnen zal in onze Toko Sarang Tawon ontdekken dat lekker ook makkelijk kan zijn. 't Is op de afd. Levensmiddelen: Amsterdam en Den Haag 4e etage, Rotterdam en Eindhoven benedenverdieping. Instant Indisch of: hoe het altijd lukt Van Indisch eten weten we dat 't lekker is. En dat liet zelf bereiden ervan een kwestie is van lange ervaring, toegefluisterde recepten, talloze ingrediënten en... een heleboel tijd en geduld. Wie begint er dan zomaar zorgeloos aan a jam peniki, daging besegnek, babi ketjap, opor, sajoer lodeh of zelfs maar sateh, bami goreng of nasi goreng? U. In onze Instant Boemboes zit alles wat Indisch eten echt en lekker maakt - u lost het op in water en soms bouillon en voegt het toe aan vlees, kip, rijst, etc. U volgt de gebruiksaanwijzing eu uw Indische maaltijd is geslaagd! Duur?Nee.Onze 20instant boemboes kosten maar 1.10 per doosje (basis voor een maaltijd voor 4 personen als Piijswinner 2 voor 1.85 Bent u kenner? Wie de Indische keuken al keu/, voelt, zich best thuis in onze toko. Met alleen al 23 verschillende soorten sambal (ja, ook sambal goreng ebbif), 11 soorten kroepoek, 5 soorten ketjap. Met natuurlijk alle kru idenpotjes van laos tot daoen djeroek poeroet, maar ook. van-ver- gehaalde specialiteiten zoals bamboescheuten, trast, ikan terie, peteh, soeoen, agar-agar. Met de veel bemijmerde vruchten zoals doerian, lychee (als Prijswinner van2.75 voor 225 ),guava, ramboetan en biltere meloen: in blik welis waa r, m aar ze z ijn er. Ketan? Santen? Tjabé raw it? Dëndeng sapi?Hebben we. 't Is riet een échte toko! O t/m zaterdag 17 juli zijn er in onze Toko Sarang Tawon steeds demonstraties waar u de kunst van het probleemloos Indisch koken kunt afkijken. Kant en Klaar en toch bijzonder Natuurlijk heeft Toko Sarang Tawon de kant-en-klare bami en nasi goreng (v.a. 1.28). Maar ook de minder algemene zoals Nasikoening, de saffraangele, versierde versie van nasi goreng voor feestelijke dagen, voor 2 personen 1.85 Indisch kookgerei Indisch koken gaat natuurlijk 't fijnste in een wadjan - zo'n ondiepe, bolbodemigepan. We hebben ze van gietijzer en 'geëmailleerd in allerlei maten, vanaf 8.40En ook: wadjanringen, satehpennen, saiehroosters, soelils, rantangs. EXAMENS Burgerlijke stand G. Ammerlaan en van J. W. M. van Tongeren; Hedrika C. d„ van S. C. M. de Groot en van W. M. A. Aanha penbrouwer; C. F. van Leeuwen en E. Koster; J. W. A. de Groot en G. M. van

Leidse Courant | 1971 | | pagina 8