Alphen gaat in najaar winkelcentrum bouwen Zij ld ijk kreeg schoonmaakbeurt Bij tewater lating van de Frank Vrolijk' Markten FUNCTIES VACANT IN CULTUREL E RAAD Slot 24ste Laura uitbundig gevierd ZATERDAG 3 JULI 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 3 DE MUNNIKTOERNOOI Meijer versloeg dank zij sterke forehand De Vries LEIDERDORP Dat Har Meijer dit seizoen in grootse vorm verkeert, be wees hij gisteren op het de Munnik- toernool door niemand minder dan de als tweede geplaatste Eddy de Vries onlangs nog districtsfinalist in Den Haag te kloppen. Vooralsnog zag in de eerste reeks niets er naar uit, dat Har Meijer zelf zegt hij, dat het de vakantie is, die hem zo goed doet spelen de overwinning zou gaan behalen. Eddy de Vries spelend met een dubbele forehand, waar zijn tegenstanders doorgaans niet goed raad mee weten liep namelijk snel uit naar 52. Op dat moment kwam Har Meijer echter goed terug. Zijn fore hand ging goed lopen, terwijl nu ook zijn backhandpassings goed doorkwa men. In no time stormde hij door naar 75, daarmee de eerste winst voor zich opeisend. Eddy de Vries kon dit echter niet over zijn kant laten gaan. Met be keken spel. scherp op de lijnen spelend, trok hij de stand weer recht. In de be slissende reeks was het echter weer Har Meijer, die de toon aangaf. Tot 52. Toen stokte echter zijn ritme. Har Meijer durfde ineens niet meer voluit te spelen, waarvan Eddy de Vries listig ge bruik maakte om weer op gelijke voet te komen. Op dat moment ging Har Meijer weer beter spelen. Enkele fraaie forehandslagen vlak langs de lijn gaven toen de doorslag. Met 75 bereikte hij de halve finale, waarin v. d. Feen zijn tegenstander zal zijn. Deze had geen enkele moeite met de Unicum-speler Hot Keyser, die in twee korte sets het onder spit dolf. De als vierde geplaatste Gerard Pas- ma had veel moeite met Jan Theunibsen, die het presteerde om zowel op 53 als op 76 een setpoint op jammerlijke wijze te missen. Gerard Pasma nam daarna het initiatief over om vervolgens met 10—8, 6—2 te finishen. Bij de dames had Ellen Reidt het niet gemakkelijk tegen de twee forehands slaande Hanke Faxse. Laatstgenoemde moest in de beslissende set wegens sterke hoofdpijn, die nog de naweeën zijn van een in januari opgelopen hersen schudding. bij de stand 30 de strijd slaken, hetgeen Ellen Reidt een halve finaleplaats opleverde. In de C-afdeling zorgde Rob v. Over- beke voor een geweldige verrassing door de geplaatste Rein de Meijere met 64 in de laatste set te missen. Kees Koppert zette hier zijn zegereeks voort middels een „straight" sets over winning op Kruidenier. Bij de dames had Carla Fok veel tere conditie gaf hier uiteindelijk de doorslag. Zaterdag en zondag worden de finales verspeeld, hetgeen, gezien de klinkende namen, een zeer spannende strijd te zien Leidse tennissers spelen sterk op Nat. jeugdkamp Jan Lind, jeugdkampioen van het district Leiden, versloeg Max Dolders, die het zelfs niet vergund was de bijna traditionele eer te redden. Henny Koe mans boekte een opmerkelijke overwin ning op de Noord-Hollander Hendrik de Jonge, die in twee korte sets (2—6, 3—6) zijn Waterloo vond. In schril contrast met de jongens stonden dit keer de meisjes. Verloren Mirian Mulder en Karin Broekman in de voorronde van respectievelijk Lisette Boshouwers en Nicolette van der Poll, beiden in twee sets, ook in de herkan sing waren zij niet in staat hun partij te winnen om zodoende alsnog tot het eindtoernooi te kunnen doordringen. Karin Broekman moest na een ellenlang baselineduel haar meerdere erkennen in Ineke Maandag, die met 63 in de laat ste set het plein in haar voord* beslissen. Mirian Mulder ging kansloos ten onder tegen Margot van Biessem, dii een te hoog tempo voor haar speeldi Leiden blijft kandidaat E.K. LEIDEN Er bestaat alsnog e kans, dat in 1972 de Europese indö< atletiek kampioenschappen in de Leidse Groenoordhal worden gehouden. B. er W. hebben namelijk niet zoals we gis teren abusievelijk meldden een nega tief besluit genomen over de garantstel ling. Zy hebben nog helemaal geen be sluit genomen. Expositie Oud-Katwijk KATWIJK De jaarlijkse expositie bevi her e der opgescharrelde stukjes uit Katwijks historie. Voor de vuurtoren is weer d< oude garnalenbomschuit, de KW 88, ge posteerd. De tentoonstelling is op werk dagen geopend van 3-5 's middags er 10-10 u s avonds. wie Bach presenteert „voordelig* per dozijn" en een sopraansoliste als Ank Reinders zo nu en dan dood drukt onder een massa orgel klanken, is niet de meest ideale orgelsolist. Het minst slecht wa ren het Te Deum van Max Reger en het Fiat Domine van Hendrik Andriessen. Ank Reinders kreeg geen grote kans tot volledige ont plooiing. Haar stem groeit nog steeds, maar is in een zo holle kerkruimte niet optimaal geschikt r het Magna res est amor van Jriessen; Schütz' lofzang kwam houterig over en over de an dere dingen heb ik al iets gezegd. Al met al was het een tragisch nuzikaal gebeuren, goed voor een landerige miezeravond, maar niet :en zomerorgelconcert. Jam- LEIDEN De tewaterlating Frank Vrolijk Czn. betekende Zyidük en het voorste gedeelte Spanjaardslaan een grondige ;rf Boot afgleed en feilloos in het water n de Zijl plonsde, werden de hondcr- n toeschouwers op de Zyidük getrak- erd op liters Zylwater, dit door de klap het traditionele „ik doop u Frank c Czn en wens u behouden vaart" t eveneens gebruikelijke knallen 'n fles tegen de boeg van het schip werd de Scheveningse trawler gister middag in Leiden door mevrouw A. M. P. G. M. Vrolijk-Van Tol zuster van de eigenaar, gedoopt. De Frank Vrolijk maakt deel uit van een serie van vier identieke schepen, waarvan er twee in Scheveningen en twee in Leiden worden gebouwd. Het eerste schip in deze serie, de Prins Claus der Nederlanden, werd op 25 maart van dit jaar in Scheveningen door prins Claus te water gelaten. De rederij Jaczon uit Scheveningen heeft dit schip inmiddels in de vaart gebracht. De kiel van de Frank Vrolijk werd op 16 oktober 1970 gelegd. Het 54,16 meter lange en 9,20 meter brede schip komt in september in de vaart bij N.V. Corn. Vrolijks Visserij Mij. te IJmuiden. Het schip, dat een snelheid van 14 a 15 kno pen kan ontwikkelen, wordt in Scheve ningen geregistreerd. Op de trawler prijkt dan ook „SCH 81". De hutten voor de 24 bemanningsleden komen op het hoofd- en bovendek. Op het bovendek bevinden zich tevens de kombuis en de messroom. Het brugdek is geheel gereserveerd voor stuurhuis- kaartenkamer. De SCH 81 wordt voorgestuwd door een verstelbare schroef, die door een motor van 2000 pk wordt aangedreven. In de gebracht, die per dag 25 ton vis kunnen invriezen. In het diepvriesruim wordt een temperatuur van 30 graden onder nul gehandhaafd. Terwijl de diepvrieshektrawler wordt afgebouwd, wordt bij scheepswerf Boot de kiel gelegd voor het zusterschip, die voor de rederij Jaczon uit Scheveningen LEIDEN Op een met zon overgoten Hooglandse Kerkgracht stonden gis termiddag honderden mensen te wachten om dr. G. A. de Jager de hand te kunnen drukken. Dokter De Jager nam afscheid van zijn patiënten, die hij 44 jaar lang zowel medisch als sociaal heeft geholpen. De heer Van Weizen, die namens de patiënten het woord voerde, gaf geen oordeel over de kwaliteiten als arts. „Maar wat hij heeft gedaan als mens is met geen pen te beschrijven. Voor veel gezinnen heeft hij als raadsman gediend, niet in de juridische betekenis van 't woord, maar adviezen die meer op sociaal en gen, die zelfs functie wan huisarts". Na dit dankwoord over handigde de heer Van Weizen een 'deuren-t.v. eneen envelop met inhoud en hoopte dat het in de rustige mo menten die nu volgen een oase van rust zal 2ijn. Op de foto de heer en mevrouw De Jager en de drukte voor het Hooglandse Huys. A. Schoorl 25 jaar bij Raifeissenbank NIEUWVEEN Gi een feestelyke receptie in het Dorpshuis het 25-jarig ambtsjubileum van de heer A. Schoorl, directeur van de Coöp. Ralf- feisenbank, gevierd. de heer Schoorl. Eén van de speeches die de jubilaris het meest aan sprak was die van notaris Van de Veen- Meerstadt, die de heer Schoorl als een oude bekende toesprak. Na de receptie werd de heer Schoorl en zijn naaste familie een diner aangeboden in hotel Misdaden Boskoop snel opgehelderd BOSKOOP Voor de vyfde maal in vier jaar is er deze week by Hagoort aan de Overslag ingebroken. Er werden radio's, tv's etc. gestolen ter waarde van 15.000,—. koopse politie nog aan het speuren waren de artikelen in Rotterdam al ach terhaald. Daar werden de helers gevon den en via hen kwam men op het spoor Rijksweg 13 werd aangetroffen werd de dader gevonden. De kistendief ten slotte, die een paar maanden geleden by de firma Dortland zijn slag had ge- ALPHEN In de zomer van 1973 zul len de bewoners van „Ridderveld L" te Alpben kunnen beschikken over een modern winkelcentrum. Het nieuwe cen trum zal in de plaats komen van het noodwinkelcentrum. Met de bouw ervan zal dit najaar begonnen worden. Het plan wordt gerealiseerd in het oostelük deel van de wfjk en wordt in het noorden en oosten begrensd door ontsluitingswegen, de Troubadourweg en de Chopinsingel. Behalve het geplande winkelcentrum komen in dit gebied meergezinswonin gen en kantoren. Het winkelcentrum is ontworpen als een winkelterras op ver hoogd niveau, ondermeer in samenhang met het hooggelegen kerkcentrum. Onder het centrum wordt een parkeergarage aangelegd. De oppervlakte van het win kelcentrum beslaat in totaal 7000 vier kante meter. Hiervan is 2000 vierkante meter gereserveerd voor twee super markten, 200 vierkante meter voor een café-restaurant en 1200 voor een garage bedrijf. Het kerkelijk centrum krijgt circa 2000 vierkante meter toebedeeld. Hierin zijn twee kerkzalen voor gemeen schappelijk gebruik opgenomen. De capa- 17 vierkante meter. In het plan zijn in totaal 252 woningen in flats ontworpen. De torenflat in twaalf lagen op een onderlaag omvat 66 premiewonln- 80—110, phlOX 100—145, afgelopen week hebben 300 kinderen zich onder het Leidse Volkshuis opp maakt. Dat is niet ver want op het terrein van dorp en in de kleihut. typhut, naai ieugd Af c ch naar hartclu: e loopt n jongen t vinden de leidt ntdekken w Dat een za is en dat je e LEIDEN Er zyn twee functies vakant in de Culturele Raad Leiden. Vandaag roept het dagelijks bestuur van de raad in advertenties in plaatseiyke dagbladen Leidenaars op zich kandidaat te stellen. De kandidaten moetne op duidelijke manier van hun culturele belangstelling blijk hebben gegeven, bij voorkeur geen zitting hebben in het bestuur van een cul turele vereniging en moeten organisatori sche kwaliteiten bezitten. Vavant zijn de functies van penningmeester en het voor zitterschap van de sectie Muziek. Het zyn geen betaalde functies. Aanmeldingen en aanbevelingen, zo mogelijk met argumenten verduidelijkt, kan men doen bij het secretariaat van de Culturele Raad, Stadhuis, Leiden. ALPHEN De Alpheuse Rywiel- vierdaagse is geëindigd in de sfeer van een welgeslaagde stimulans tot grote deelname aan de Zilveren Laura het volgend jaar. De stemming was vallei dedei Vrijdag was het een grandioze in tocht; de bloemrijke stoet kronkelde langs vele hoofdstraten naar „Naby" Het ging langs het Raadhuis, waar het bordes onvriendelijk leeg stond Twee wethouders en de gemeente secretaris, de heren Duin. Houben en rar. Van der Top waren al in gebouw „Nabij" ter begroeting van het grote gezelschap. Daar was de vreugdestemming ten top gestegen Yells klonken by herhaling op en tel kens als er personen van bijzondere sportprestatie op het podium werden gehaald en gedrongen, werden ze door op de glimmend gepoetste vloer gehurkte menigte toegejuicht. Deze hulde betrof o.a. de nieuwe Miss Laura, de Ter Aarse mejuffrouw Adrie van Harten (20) van de Beren- ploeg (een grote beer omstrengelend), de negen deelnemers die bij de wieg van de Laura hebben gestaan en de baby, geesteskind van de heer Gas telaars, nadien ook elk jaar kwamen bezoeken. Voorzitter Groenhart de Laura. Deze Laui schrijving. Moge het c spel blijken voor de zilveren Laura het volgend jaar; zei de heer Groen - Ingenomen was het bestuur, zo zei de heer Groenhart, met de buitenlandse gasten, die een bijzonder cachet aan deze Laura hadden gegeven. Ook zij kregen naderhand onder oorverdoven de stemming van de deelnemers, een ere-plaats op het podium. Mevrouw Koren, echtgenote van de secretaris, de heer P Koren, kreeg onderscheiding, mede voor Aan de 24ste Laura d< •den gistermiddag tydens de intocht t

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3