In Oegstgeest komt verzorgingscomplex voor 300 bejaarden Laurarijders namen koele duik KLEUTERCRECHE BIJ RIJKS MUSEUM VOOR VOLKENKUNDE Burgerlijke stand LEIDSE AGENDA LEIDSE COURANT Op terrein naast kerk St.-]J illibrordus LEIDEN De plannen van de stich tingen „St.-Elisabeth Gasthuishof en ..Hnise Roomburgh". verenigd in een zogenaamde personele unie, om geza menlijk eenverpleegtehuis en een be jaardencentrum. annex bejaardenwo ningen te bouwen verkeren in een ver gevorderd stadium. Verwacht wordt, dat begin volgend jaar met de bouw van dit complex, bestaande uit het verpleeg tehuis ..de Sijkerslooth" en het bejaar dencentrum „Rustenborch". 34bcjaar- denflats), begonnen kan worden. Het complex komtop het terrein aan de Rhijngeesterstraatweg bij de r.-k. kerk St.-Willibrord te Oegstgeest. tegenover Wijckerslooth. BOSKOOP-WADDINXVEEX- Op de Middelkooperweg tussen Boskoop en Waddinxveen is gisteren een tankwagen van de weg geraakt. Een groot deel van de inhoud van de wagen 15.000 liter benzine vloeide in de sloot, waardoor deze in hope mate verontreinigd werd en er ook een brandgevaarlijke situatie ontstond. De brandweren konden echtereen ramp voorkpmen- De deelnemers van de Alpheuse rijwiel- tocht de Laura moesten echter wel een omweg maken. Het bejaardencentrum „Rustenborch" zal bestaan uit een verzorgingshuis ..de Wijckerslooth". dat een slreekfunctie heeft, zal een capaciteit krijgen van 110 bedden, terwijl een apart gebouw zal worden opgetrokken voor de huisves ting van 60 verpleegsters en leerling verpleegsters. In totaal zullen dus met inbegfrip van het inwonend personeel onge veer 250 personen worden eghuisvest. Het verzorgingshuis komt te liggen aan de Apollolaan. met de lengte-as in noord-zuid richting. Op de begane grond komen de algemen ruimten, een personeelsvleugel en een bejaarden- I vleugel. Op de le. 2e en 3e verdieping zijn de bejaardenvertrekken. terwijl op de 4e verdieping de ziekenafdeling en de eenheden voor intensieve verzor ging-behoevende bejaarden zijn gele- De 34 bejaardenflats komen aan de noordzaijde van het terrein en hebben een eigen toegang middels een voetgan gersbrugje. Het verpleegtehuis komt te liggen aan de Rhingeesterstraatweg en is opgezet in dubbel-corridor systeem met een onderbouw en twee verpleeg- verdiepingen van elk twee verpleegeen- j hden. Ook hier wrdde lengte-as van he gebouw in noord-zuid richting ge- j legd in verband met evenredige bezon- ning van de patiëntenvertrekken. Tussen verzorgingshuis en verpleeg tehuis bevindt zich een laagbouw, waarin de gemeenschappelijke diensten zijn ondergebracht, o.a. de keuken, pro visieruimten e d De Welstandscommis sie heeft het plan. dat als één geheel is ontworpen, in zijn totaliteit goedge keurd. Het ministerie van Volkshuisves- LEIDEN juli opent bij het museum een Mensen die deze vakantie met hun hele parkeerhaven voor de allerkleinste on- gezin naar het rijksmuseum voor Vol- der de museumbezoekers; een crèche kenkunde willen trekken, hoeven dit in voor peuters en kleuters, het vervolg niet meer te laten omdat dc kleintjes er niets aan hebben. Zondag 4 De crèche is elke dag geopend van 1 tot 5 uur. Twee kleuterleidsters zorgen erfoor dat de kinderen zich niet ver velen. Zij zullen zich voortdurend bezig houden met de kinderen en ook speel goed is volop in de crèche aanwezig. De crèche blijft geopend tot 15 augustus. Scheidende zusters kregen litho 's Morgens werd afscheid genomen van de kinderen van de St.-Jozefschool. Dat gebeurde in het parochie huis, waar de musical „Adieu Paris" werd opge voerd. De middag werd besteed met een rondgang door het oude klooster waarin nu buitenlandse gastarbeiders zijn ge huisvest. Om 7 uur 's avonds werd een receptie gehouden. Als dank voor het werk dat de orde in de 95 jaar dat zij in Bodegraven gevestigd was. gedaan heeft, werd o.a. aan iedere zuster een litho van de hervormde kerk aangebo- ting cn Ruimtelijke Ordening heeft I 1971. De ziekenhuiscommissie heeft het haar instemming betuigd met de ge- plan voor het verpleegtehuis in behan- plande bejaardenhuisvesting. Provincia- deling. Mochten alle vergunningen eg- Ie Staten van Zuid-Holland hebben de lijk of nagenoeg gelijk afkomen, dan minister geadviseerd om voor dit pro- zal het gehele complex in één keer ject bouwcontingent toe te wijzen voor worden gebouwd. NOORDWIJKERHOUT Geboren: Dianne N.. dochter van B. J. M. Zonne veld en C. J. Nestigt; Franciscus A. N zoon van J. C. M. Hogervorst en M. J. C. van Schie; Mona M. C., dochter van A. P. van Schie en G. J. P. Broek hof. Ondertrouwd: F. M. M. van Dam en E. M. Hekker; N. Koning en J. C. M. Dobbe. Getrouwd: J. A. M. Laarveld en C. A. C. Warmerdam; L. J. M. van den Berg en C. W. M. van Eeden: P. Riemens en A H. A. Meeus. J. P. Omtzigt enM. G. B Warmerdam; J. L. Seijsener en D. G. M Meeuwenoord; P. C. M. van Parera en L. W. M. van der Geer; H. C. Zuiderduin en A. A. Steekers. LEIDERDORP Getrouwd: J. J. de Witt. 30 jr. en E. M. Hoogeboom (30); B. J. Couperus. (23) en J. M. E. Kooreman (22); J. R. M. Wessels (22) en M. C. C. van Aken (22); J Waal (23) en M. M. Schild (20); A. de Koning en J. M. den Heeten (19); A. C. M. de Vrind (22) en M. J. M. Riool (22); W. A. Buurman (24) en J. C. L. J. Mugge (25); P. S. Zaad- noordijk (24) en S T. M. van Leent (24); .W de Jong (24) en E. G. M. Planken (21); A. van Hemert (24) en G. Dokker (21); J. Bij (26) en A. Walle Geboren: Erik. zoon van Peschie A. J. en Lardee, J \V Benjamin, van Iterson, A. L. en Verburg. L.. Elisabeth Gemma, dochter van Korte- kaas, R. C. N. en van Bennekom; Jos Paul Maria, zoon van Fraats. T. G. J. DONDERDAG 1 JULI 1971 DONDERDAG 1 JULI Leidse Schouwburg: Holland Festival Paco Pena, flamenco puro. Aanvang 20.15 uur. VRIJDAG 2 JULI Kreatief Sentrum: Sociëteit voor gastarbeiders, comité woningnood, aan vang 20.00 uur. 29 juni, 30 juni, 1 juli. 2 juli: Jeugd- dDip Voorschoterweg: elke dag ver scheidene spelen, sporten en veel an dere dingen. Voor kinderen van vijf tot dertien jaar van tien tot vier uur. Vrijdag 2 juli. Sumatrastraat 49, Scheepswerf Boot: tewaterlating diep vriestrawler Frank Vrolijk en Zn". 14.30 uur. Bioscopen TRIANON: „The sound of music" a l. dag. en zo. 2.00 en 8.00 uur (zo. 5.00). REX: „Begeerten naar sex" 18 jr. 7.00 en 9.15 uur. „Zotte wereld van Lau rel en Hardy" dag. en zo. 2.30 uur. Nachtv. vr.-za. 11.30 uur „Ik, Dokter Tumanchu" 18 jr. CAMERA: „Charly Browp en het Weine grut" a.l. dag. 2.30 uur, zo. 2.00 cn 4.15 uur. „John en Mary" 18 jr. dag. 7.00 en 9.15 uur. Nachtv. vr.-za 11.30 uur „The chase" 18 jaar. LUXOR: „Waterloo 14 jr. dag. en ad mad mad EXCLUSIEVE VRIJETIJDSKLEDING tegen betaalbare prijzen HAARLEMMERSTRAAT 149 TEL. 21075 ENORME COLLECTIE Levi corduroypantalons en jacks voorradig NOORDWIJK Gisternacht hebben inbrekers een bezoek gebracht aan een drietal winkels aan het Vuurtorenplein te Noordwijk. De daders verschaften zich toegang door het forceren van een bovenlicht, waarna zij door de opening naar binnen klommen. Voor zover kan worden nagegaan hebben zij in hoofd zaak naar geld gezochl. In totaal wordt voor een bedrag van ongeveer f 250, aan pasmunt vermist. Verder werd van een der winkels een ruit vernield. Bij het afscheid van de religieuzen m Bodegraven werd zuster Clemen tine (links) en zuster Theresia middendoor vice-voorzitter H. de Jong enkele geschenken aangeboden. Eigenaar lioorde ontvreemde radio spelen NOORDWIJK Een 21-jarige laborant uit Voorhout, die zich de laatste tijd bezighield met dief stallen uit geparkeerde auto's, is op een wat spectaculaire wijze tegen de lamp gelopen. Maandagavond haalde hij uit een op de Abraham van Royenstraat te Noordwijk geparkeerde perso nenauto een radiotoestel weg. Toen hij de volgende dag op zijn werk het apparaat liet zpelen. trok het geluid de aandacht van een 20-jarige werktuigkundige uit Sassenheim. die in hetzelfde bedrijf werkzaam was. Deze vond de klank namelijk identiek met dat van het radiotoestel, da1 men de avond tevoren te Noordwijk uit zijn auto had gestolen. Aan de hand van verschillende her kenningspunten,. stelde hii vast. dat de laborant in het bezit was van het ontvreemde apparaat De Voorhouter beweerde echter het toestel te hebben gekocht in een bar-dancing te Noordwijk, doch nadat de recherche in de zaak was gemengd, zakte hij al spoe dig door de mand. De jongeman, die in financiële moeilijkheden was geraakt, bekende ook te Voorhout. Oegstgeest en Leiden diefstallen uit auto's te hebben gepleegd. ALPHEN De tweede dag van de Alphense Rijwielvierdaagse. de Laura, werd geaccentueerd door het traditionele ..waterballet", waartoe in de Vliet een fijne gelegenheid werd gevonden. De meeste deelne mers van de Laura konden de ver leiding niet weerstaan en namen een duik in het water van het bad; het weer was fraai en de temperatuur „De Landbouw" uit Leiden, die zich dinsdag onderscheidde door royale tractatie van de Laurianen op ijsjes en andere versnaperingen en deze geste ook woensdag herhaalde met o.m vruchteyoghurt. kreeg in dit opzicht woensdag goed gezelschap. De Alphense vestiging Nestlé N V van het Amsterdamse produktiebe- drijf Maggi N V. stelde de ingrediën ten van zijn wereldbekende soepen beschikbaar en de kok van „Rijn stroom" (Jeugdtehuis Marthastich- ting) maakte de soepen voor con sumptie gereed en weer anderen deelden ze langs de routes onder Polsbroek in een hoeveelheid van cir ca 700 porties uit. Woensdag werd o.m. een bezoek ge bracht aan het historische stadje Oudewater en het door natuurschoon zeer aantrekkelijke plassengebied Reeuwijk. Twee uiteenlopende ge bieden, die de Laurianen in veel vormen aanschouwelijk genot boden. Woerden en Gouda waren eveneens in het parcours van deze dag opge nomen. tot grote voldoening van de deelnemers. De Laura-arts M. E. v. d Sleen en de EHBO-dienst moesten deze dag wel een keer in actie komen. Een jong meisjes was met haar fiets geslipt en liep een bloedende wond op aan haar kin. Nadat ze ter plaatse door de Laura-medische dienst was geholpen, is ze zekerheidshalve per auto overgebracht naar het Rijn oord-ziekenhuis. Zij heeft de rit van woensdag niet uitgereden, maar de regeling bij de Laura is in het algemeen vrij soepel, zodat haar ex cuus vermoedelijk een vrijstelling van de plicht inhoudt om alle dagen te volbrengen, want het laat zich aan zien, dat ze de andere dagen wel weer in de Laura op de fiets zal zitten. Vrijdag 2 juli vindt de intocht plaats op de traditionele feestelijke wijze. Langs de route zullen inwo ners weer bloemen kunnen uitreiken aan de Laurianen. die omstreeks 17.00 uur vanaf Avifauna gelijdelijk naar het Laura-centrum „Nabij" zullen rijdeneerder vertrekken de gemotoriseerde deelnemers in de >toet. In de thuisrit zal ook dit jaar Miss Laura aanwezig zijn. die donderdagavond tijdens een feeste lijke bijeenkomst in „Avifauna" wordt gekozen. De gebruikelijke coursdata voor 1972 zijn reeds vastgesteld: De Laura- rciinie wordt 3 maart 1972 in „Avifau na" gehouden. De avond-Laura 29. ■i cn 1 juni 1972. De 25ste irdt gehouden 4. 5, 6 en 7 30. 31 juli 19 de deelnemers aan le vierentwintigste Laura onder meer tempelen in Reeuwijk. Laura-arts r. d Steen (rechts op de foto) lette daarbij op het verkeer. Kaagdor'p. G Vliegen- ijk, C. Bomab Lissc?°R. v."d!

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4