ft^^Öomo/Tit NOS voor vrijdom auteurs rechten Godfried Bomans en Jan Wolkers zeven dagen op onbewoond eiland Omroeppersoneel stopt voorlopig prikacties DAGELIJKS RADIOVERSLAG VAN BARRE ROTTUMERPLAAT De drie musketiers LEIDSE COURANT 99 Biesheuvels negendaagse IN aanzienlijk minder dagen dan vorige week nog aangenomen werd, is mr. Biesheuvel geslaagd in wat hem 4 jaar geleden niet lukte: het formeren van een kabinet. Waaraan is het te danken, dat de for mateur aan een „negendaagse" voldoende had? Naar onze smaak hebben daartoe vooral drie feiten bijgedragen: ten eerste de grondigheid waarmee informateur prof. Steenkamp heeft gewerkt; ten tweede de overtuiging bij de vijf regeringspartijen dat bij lang talmen hun prestige niets te winnen en veel te ver liezen zou hebben; ten derde de handige zet van formateur en vijf fractieleiders om mr. Biesheuvel woensdag een mand vol verschuivingsmogelijkheden te geven. Dank zij deze ruimte zijn er toch nog andere ministers op andere posten ge komen, dan alle politieke figuren hadden voorspeld. Krediet 0Ok zonder de wetenschap dat het kabinet-Cals destijds zijn positie niet versterkt heeft door zich weinig te distantiëren van de kreet dat het een team van „sterke mannen" was. zou mr. Biesheuvel het niet in zijn hoofd halen zijn team aan te dienen als de redders in-de nood. Met de burgerij moet ook de premier afwachten, wat het grote aantal debu terende excellenties er van gaan maken. Er worden risico's genomen: vooral met de portefeuilles van Economische Zaken, Onderwijs, Volkshuisvesting en Milieu beheer. Op het eerste gezicht maakt de inbreng van de A.R.P. en de K.V.P. als geheel een meer solide indruk dan die van de andere regeringspartijen. Recht op een passend krediet heeft de nieuwe regeringsploeg zeker. Ten eerste omdat ze zich belast weet met een even belangrijke als moeilijke taak: urgente plannen uitvoeren op een moment dat ook de inflatiebestrijding een hoofdzaak is; ten tweede omdat er in de ploeg, ondanks het ongewoon hoge aantal debu tanten. verschillende mannen zitten die op andere posten goed werk hebben geleverd. Conservatief?? het oppositieblok en zijn ploeg niet te klagen hebben; via de ether is Den Uyl gisteren al begonnen. Maar links zal het team van Bies heuvel moeilijk als een conservatief front kunnen zwart maken. Want naast een Geertsema en De Koster gaan chris ten-democraten als Boersma en prof. v. Agt mede 't regeringsbeleid bepalen. Wellicht dat wij en enkele andere leden van het nieuwe kabinet er voor zullen zorgen dat ondanks het uitvallen van enkele zeer bekwame en politiek- aantrekkelijke figuren van het vorige kabinet (Klompé. Bakker en Veringa voorop de oppositie aan het team- Biesheuvel een lastiger kluif krijgt dan het kabinet-De Jong voor haar vormde. We zouden dit een zeer gunstige ont wikkeling vinden. HILVERSUM (ANP) De algemene bond Mercurius heeft gisteren ver klaard, dat z\j voorlopig zal stoppen met acties tijdens radio- en tv-uitzen- ding in afwachting van het resultaat van nadere onderhandelingen over de inhoud van de C.A.O. voor het omroep personeel. Mercurius zal zijn acties, afhankelijk van het resultaat van de onderhandelingen, tot uiterlijk 1 okto ber opschorten. Het NVV heeft als uitvloeisel van een bemiddelingspoging gesproken met een delegatie van de omroepleiding en be stuurders van Mercurius. Het NW heeft zich hierbij achter het standpunt van Mercurius gesteld, dat blijft wei geren de C.A.O. te ondertekenen. In het gesprek met de omroepleiding is overeengekomen de besprekingen over de knelpunten te hervatten. De omroep-C.A.O.-1971 zal morgen naar het loonbureau in Den Haag wor den gestuurd. Dit zal een verder gesprek- over de geschilpunten yan de C.A.O. niet uitsluiten. De algemene bond Mercurius en dé vice-voorzitter van het NW, de heer A. de Boon, zijn verontwaardigd over het eommentaar, dat de heer K. de Wilde, voorzitter van de amroepwerk- geversdelegatie gisteravond in het NOS- journaal heeft gegeven. De heer De Wilde zei, dat als de onderhande lingen met een of meer vakbonden worden heropend, alleen gesproken zal worden over de C.A.O.-1972. Volgens de heren Chr. de Vries en A. de Boon (resp. bestuurder van Mercurius en tweede voorzitter van het NW) heeft de heer De Wilde gisteren tijdens een onderhoud met beiden (waarbij ook de heer A. H. Kloos aanwezig was) uit drukkelijk gesteld, dat men van werk geverszijde bereid is om nog over de C.A.O. voor 1971 te onderhandelen. De Morele Herbewapening tegen verbes van zendtijd DEN HAAG (ANP) De Nederlandse stichting voor morele herbewapening heeft beroep aangetekend bij de kroon tegen de beschikking van minister Klompé (CRM), waarbij per 1 oktober a.s. zendtijd over radio en televisie wordt ontnomen. De morele herbewa pening acht deze maatregel in strijd met de noodzakelijke vrijheid en ver scheidenheid van meningsuiting, die juist door de omroepwet beschermd moet worden. Morele herbewapening zegt dagelijks adhesiebetuigingen van kijkers en luisteraars te ontvangen tot nu toe in totaal ruim vierhonderd. Kunst in het Maasland „De kunst in het Maasland" is de titel van een nieuw boek in een Bel gisch-Nederlandse serie „De Maas- landse Monografieën". Prof. dr. J. J. M. Timmers is de samensteller van dit „Handboek voor de Romaanse Kunst uit het Maasland". Deze kunst behoort tot de weinig bekende gebieden van de Nederlandse kunstgeschiedenis. Voornaamste oorzaak hiervan is wel licht dat het gebied van het Maasland over de huidige grenzen van België en Duitsland heenloopt. Het voor naamste bindende element is het uit gestrekte gebied van het vroegere Prins-Bisdom Luik, een gebied van Nijmegen tot Verdun, van Düren in Duitsland tot Nijvel in België. Samen met prof. Timmers geeft redacteur Jan de Roode in het programma Van Gewest tot Gewest in een uitgebreide filmreportage een lijn van ontwikke ling aan, die chronologisch ligt tussen het jaar 800 en 1200 na Christus; een periode waarin de Romaanse kunst tot bloei kwam. Een periode ook die be gon met sobere vormen en eindigde in de gotiek, een tijd waarin het jonge christendom in deze streken huiverig was de afgodsbeelden van de Romei nen na te bootsen maar langzamer hand wederom tot vrijstaande beelden kwam. Voor deze reportage werden kunstwerken gefilmd in Duitsland. België en Nederland. NOS Ned. II 19.10 uur. heer De Wilde gaf daarmee een onjuis te voorstelling van zaken. De heer De Wilde voerde tot zijn ver ontschuldiging aan. dat door de korte tijd, die voor het interview beschikbaar was, de kwestie niet goed uit de verf is gekomen. „In alle beknoptheid is het ook allemaal wat ongenuanceerd ge worden", aldus de heer De Wilde. Maar hij bedoelde ook de C.A.O.-1971. DEN HAAG (ANP) ,,Voor de NOS en de PTT gaat het er om of ze deze grote vis kunnen binnenhalen: vrijdom van auteursrechten". Dat is volgens prof. mr. H. Cohen Jehoram uit Amsterdam de inzet van de discus sies over de herziening van de auteurs wet, waarover gisteren in de Tweede Kamer een hoorzitting is gehouden. Op de hoorzitting voerden verschillen de organisaties het woord, waaronder de NOS, de Buma en de Stemra en de Koninklijke Nederlandse Uitgevers- De juridische vraag, die hierbij aan- de orde kwam, luidt: moeten afzonderlijk auteursrechten worden betaald voor het verspreiden van radio- en tv-pro- gramma's Via een kabelsysteem? Die kwestie speelt met name voor de draadomroep en voor het centrale an tennesysteem over heel Nederland, waarvoor plannen bestaan. Volgens een arrest van de Hoge Raad moet momenteel de PTT voor zijn draadomroepuitzendingen aparte auteursrechten betalen. Verschillende organisaties betoogden op de hoorzit- zing, dat de strekking van het wets ontwerp aan dat arrest afbreuk doet. Geen auteursrecht zou namelijk vol gens de memorie van toelichting ver schuldigd zjjn als de draadomroep wordt ontvangen op plaatsen, waar de uitzendingen ook met gewone anten nes kunnen worden opgevangen. Dit criterium werd o.a. aangevochten dooi de Buma, die stelt, dat de Hoge Raad er juist van uitgaat, dat voor draad omroepuitzendingen altijd auteursrech ten moeten worden betaald. De NOS meende, dat het wetsontwerp voor zich zelf moet spreken en dat niet moet worden verwezen naar vroegere juris prudentie. Alle vertegenwoordigde organisaties leverden kritiek op het feit, dat deze herziening, die al in 1964 werd Inge diend, nog steeds geen wet is gewor den. Mr. E. Geurtsen (WD) zei hier op, dat de vaste Kamercommissie in derdaad niet snel was, maar dat op het departement bepaald zeer lang zaam is gewerkt. Hij beloofde dat er haast mee gemaakt zal worden. De schrijvers Godfried Bomans en Jan Wolters zullen zich voegen in het geteisterde gezeL schap van wijlen Robinson Crusoë, wanneer zij dagelijkse hap in blik en een zender, maar voor elk afzonderlijk zeven dagen tegen de eenzaam heid zullen vechten op een onbewoond eiland. Zij krijgen een tent met toebehoren mee, de de rest trekt onze samenleving zijn handen van deze beide heren af. Hun enige band met de bewoonde wereld bestaat uit een dagelijkse radioverbinding van tien minuten, waarin zij de luisterende landgenoten vertrouwelijke mede delingen zullen doen over het venijn of juist de vreugde van het alleen-zijn, alleen met de flora van de helm, met de ziedende of zuchtende zee, met de wiekende meeuwen, de wilde wind en de rollende robben op het wad. Twee schrijvers, twee werel den. Zegt Godfried Bomans, die van zaterdag 10 tot 17 juli op de Rottumerplaat in de Waddenzee zijn ziel in eenza me lijdzaamheid zal bezitten: „Ik heb er geen idee van wat het worden zal. Ik ga zonder bepaalde plannen het isole ment in. Misschien kom ik er wel weer gillend afrennen. Ik zal in elk geval een regenjas en een paraplu meenemen. Dat kan geen kwaad in dit klimaat". Jan Wolkters, die de week daarop het zonder Turks Fruit en Gesponnen Suiker zal moe ten stellen, vindt ervan: „Voor mij is het een avontuur, een uitdaging. Van het aange spoelde wrakhout ga ik een hek op het eiland plaatsen met mijn naam erop. Daarmee bevestig ik in de eenzaamheid mijn eigen identiteit. Mis schien kom ik er wel af als een beter soort mens". VAR A-radio-producer Gé Goudswaard, die samen met de AVRO dit unieke stuntje uitwerkt, speelde voor het idde leentje-buur bij de Deense ra dio. maar zat wel met het probleem, dat binnen Hollands territoriale watei-en er niets onbewoonbaars voorhanden was. De Rottumerplaat bestaat pas sinds kort als eiland. Eerst was er helemaal niets, toen groeide er een wad en zodra het eerste schuchtere halmpje hel mnu enige jaren geleden zich vastzette in het silte zand heeft Rijkswaterstaat met steeds meer helm meter voor meter een eiland aan de zee ontworsteld. Deze gebiedsaan- winst is nu zes kilometer lang en 500 meter breed en torst achter zich aan een staart van levensgevaarlijk, bij hoog tij onderlopend wad. Wie daar buiten gunstig tij een voet zet is jammerlijk verloren en kan zich niet beroepen op zijn be zit van het Grote Zwemdiplo- Maar zelfs Rottumerplaat is geen onbewoond eiland meer, want Rijkswaterstaat heeft er een huisje neergezet met een t v.-toestel en twee standvoog den, die gelukkige greep van 10 tot 24 juli met vakan tie gaan, zodat het eiland dankzij wettelijk geregelde so ciale voorzieningen toch nog veertien dagen onbewoond zal zijn. Het huisje gaat herme tisch op slot en ook het t.v.- toestel zal tijdelijk onklaar zijn. De bedenkers van de stunt willen geen enkel risico, dat de heren zich gezellig zul len installeren en over de ra dio het volk zullen laten, we ten, dat zij met onversaagde moed de ontberingen door staan. Zelfs het toilet gaat op slot, want het gerief van een gemakkelijke zit wordt de he ien evenmin gegund. Zij zul len één moeten worden met de natuur. VARA noch AVRO hadden een Grote Boodschap aan de schrijvers, toen zij ver zuchten en verzochten in dit opzicht althans enige clemen tie te betrachten. Bomans is toch al niet zo'n handige doc-hct-zelver. Ilij heeft nog nooit een tent aan de binnenkant bezien en zijn huiselijke handigheid beperkt zich tot het zetten van koffie en thee. Hij kreeg een riem onder het hart g-estoken van Cor de Lyscr, hoog gekwalifi ceerd kampeerdeskundige van de ANWB, die met beide he ren en tent naar het eiland is getogen om hen de grondbe ginselen van het verblijf in de natuur bij te brengen. De he ren. die met de pen meer be dreven zijn dan met haringen, slaagden intussen glansrijk voor een kampkaart. Hierbij is welwillend over het hoofd ge zien, dat Godfried nog steeds niet weet hoe een blikopener werkt. Godfried moet trou wens ook niks van een slaap zak hebben. „Ik heb het een keer geprobeerd", vertelde hij. „maar ik voel me opgesloten als in een cocon". Jan Wolkers vond dit juist een voordeel: „Dan word je elke ochtend als vlinder wakker". De radio-mensen laten niets aan het toeval over. In hotel De Breedenburg te Warffum wordt een zendpost ingericht, die bemand zal worden door VARA-man Willem Ruis, het enige levende wezen met wie Godfried en Jan van gedach ten kunnen wisselen. Patrouil leboten van de Rijkspolitie zullen rond het eiland varen om in noodgevallen te kunnen ingrijpen en ook om bezitters van pleziervaartuigen van het eiland weg te houden. De Luchtmacht houdt op een na burig vliegveld een helikopter gereed om de heren uit hun isolement te verlossen, wan neer er gevaar voor lijf of leven mocht optreden. De honger zal de den intussen niet belagen, want zij krijgen zeven ontbij ten, lunches en warme maal tijden mee. waaronder één pakket een uitzonderlijk heer lijk maal bevat, dat pas geo pend mag worden op de dag. dat de gepijnigde psyche toe zou kunnen geven aan de ge dachte om de vrijwillig geko zen eenzaamheid op te geven. VARA en AVRO hopen wel, dat de heren voorzichtig zullen omspringen met het tweepits- kooktoestel. Zou de tent in brand gaan, dan zou het helm spoedig kunnen volgen. De schade (100 gulden per vier kante meter) zou voor reke ning komen van VARA en AVRO. Dat de heren temidden van het zeewater boven hun theewater zouden kunnen ra ken behoeft niet te worden gevreesd. Zij krijgen beiden slechts bescheiden doses alco holische dranken mee. Bomans hoopt ze niet nodig te hebben, maar het is toege staan. dus neemt hij drie boe ken mee. Na ampel overleg bepaalde hij zijn keus op Oor log en vrede van Tolstoi, Ge- schichte der Frühzeit van Egon Fiedler en Social History of England. Op een casettere- corder mogen de heren ook een stukje muziek meenemen. Bomahs put deze muzikale Iroost uit Das wohltempe- rierte Klavier van Bach, een werkje dat de sfeer van het tijdloze in zich draagt. Wol kers heeft van beide afgezien. Eerst dacht hij wat de lectuur betreft nog aan Stijfkopje ver liefd van Marie Tessel-Poot en het vervolg Stijfkopje verloofd, maar terwille van de natuur wil hij verzaken aan de cul tuur en daarom geen boek en geen muziek. Hij hoopt de maaltijd-blikken ook niet no dig te hebben. Hij zet lijnen uit om tong te vangen, die hij zelf wil toebereiden. Voor elke gevangen tong vangt hij van de VARA een tientje. NIET GERUST Bomans is er echter niet ge rust op, dat er geen nieuws gierigen zich naar het eiland zullen spoeden. Het daar aan land gaan is levensgevaarlijk en hij wil niet graag, „dat psychopathisch aangelegde Ne derlanders de overtocht zullen wagen en hij de dood op zijn sou krijgen van een verbodige Nederlan- Tijdens het kamperen op proef bleek Bomans de kunst 1 blik openen niet te verstaan, terwijl Wolkers prompt aas te kneden. Wolkers zei andere zorgen te hebben. Hij zei in die week zijn „echtelijk stuk Karina" het meest te zullen missen. „Je moet niet vergeten, dat die uiteindelijk ook een week alleen zit", vond Jan. Wierp een VARA-man tegen: „Maar zij heeft toch de afleiding van voorbijgangers langs haar huis". Bomans: „Daarin zit hem nu juist de pijn van Wol kers". Karina: „Ik red me wel. De kat vraagt al mijn vor- Wolkers heeft vrede met deze oplossing en toonde zich ver heugd. dat hij ook een foto toestel mocht meenemen van de VARA. Tussenwerping van de VARA-man: „En nog wel een zelf-ontspanner". Jan Wolkers: „Dat heb ik nu weer niet willen zeggen, want ik heb met de VARA afgespro ken, dat lk het voor de radio niet zal hebben over mijn sexuele ervaringen". Bomans heeft voorshands geen plannen om zich gedurende die zeven dagen in de contem platie te storten. „Dat laat lk liever aan mijn broer over Dat kun je pas doen als je van alle angsten, driften en zorgen bevrijd ben. Daar ben ik voorlopig nog niet aan toe. Ik ga liever het leven van een natuurmens leiden. Zo'n kans krijg je nooit meer, maar mis schien wordt het wel iets vre selijks onverdraaglijks voor me. In elk geval wil ik de gelegenheid niet missen om dit nu eens te ondergaan". Natuurmens, ja. Jan Wolkers stelt zich er veel van voor en wil als het weer het toe laat in volkomen natuurlijke staat de eenzaamheid aan den lijve ondervinden. Zover wil God fried Bomans niet gaan. Die is al blij, dat tot de uitrusting ook behoren een vliegenmep per. een luie stoel en een spuitbus tegen muggen. TELEVISIE MORGEN NEDERLAND I NOS Brandpunt kwam gisteren met een j „extra" waarin Ad Langebent meldde dat mr. Biesheuvel klaar was met de Tour de France kabinetsformatie en waarin h(j de minis- j 18.45 uur terljjst bekendmaakte. Hjj was daarmee Pip en Zip het Journaal een paar kwartier vóór en 18.55 uur dat was op zich een prijzenswaardig Journaal Meer was het ook niet. Want gisteren bleek weer hoe onzinnig het is dat midden in de week elke woensdag er geen omroeprubriek is die klaar staat om nieuwsachtergronden te geven. We hadden terzake de kabinetsformatie graag bijvoorbeeld een heet-van-de- naald-commentaar gehoord van de oppositie. We hadden ook meer willen welen over de ramp van de Sojoez dan het NOS-journaal kon bieden en we misten commentaar (van Kloos bijvoorbeeld) over de prikacties, die even onverwacht eindigden als ze begonnen. Het was er allemaal niet bij omdat het domme schema bij de t.v. de boventoon voert. In het schema paste wel een, mede door de NOS gefinancierde, happening in Arnhem in het kader van „Sonsbeek buiten de perken". Het werd een leven dig verslag van een totaal nutteloze aangelegenheid. Verslag dat op zijn best was bij de registratie van de reac ties van nuchtere Arnhemmers, die het zeepbelkarakter van de opgevoerde flauwekul gemakkelijk doorzagen. De KRO bood in „Het ziekenhuis" een opmerkelijk Amerikaans programma. Dat ziekenhuis is het Metropolitan Hos pital in New York, een soort fabriek die zieke gevallen verwerkt. Er is, zo werd aangetoond, desondanks een felle belangstelling voor het individu. Dat bleek uit hartbrekend-on^roerende sce nes. De documentaire bevatte soms af stotende beelden, als geheel was ze vertederend om de doodgewone mense lijkheid die ook Amerika-op-zijn ergst niet vreemd is. Vg. VPRO 19.04 uur Campus buitengebeuren 20.00 uur Journaal NEDERLAND II Nederland II NOS 18.45 uur Journaal 19.05 uur Den Haag vandaag 19.10 uur Van gewest tot gewest 19-50 uur Toeristische tips 20.00 uur Journaal TROS 20.21 uur De drie musketiers, film 22.25 uur Journaal NEDERLAND I NOS: 18.00 uur: Tennis Wimbledon 18-25 uur: Tour de France •18.45 uur: Pip en Zip E.O. •1.05 uur: Wie is mijn profeet? •19.35 uur: Schevenings Vissers V rou wenkoroor •20.00 uur: Journaal KRO: •20.21 uur: De wrekers •21.11 uur: De gulden zeezwaluw, Knokkeshow 22.01 uur: Brandpunt 22.31 uur: Gesprek met een stervende pater •22.51 uur: Journaal NEDERLAND II AVRO: 1.30 uur: Verkeersbeeld •20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Tele-archief 21.20 uur: Babeck •22.25 uur: Ding Dong, muziek •22.50 uur: Journaal De film van vanavond De romantische wereld van broederschap en flitsende zwaarden van schrijver Alexandre Dumas heeft behalve ontelbare boekuitgaven ook heel wat filmversies beleefd. Zo maakte regisseur George Sidney in 1949 een versie van de uit 1844 daterende roman van Dumas „De drie musketiers". Sidney, een Hollywoodvakman van het zuiverste water, had daarvoor een bijzondere „cast" ter beschikking. De danser, acteur, choreograaf en sinds enkele jaren (onder andere Hello Dolly) ook regisseur zijnde Gene Kelly mocht de rol van de jonge rekruut d'Artagnan spelen die het in Dumas' verhaal opneemt tegen de listige intrigant kardinaal Richelieu j gespeeld door niemand minder dan griezelexpert Vincent Price- Naast hen vertolken June Allyson en Lana Turner belangrijke rollen in het verhaal rond de Franse koning Lodewijk de Dertiende en zijn vrouw, koningin Anne. De liefhebbers van deze, de danser verradende zwierige degenromantiek van Gene Kelly moeten zich beslist niet laten afschrikken door de wetenschap dat dc auteur van deze bestseller, Dumas. te vroeg leefde om van enige royalties te genieten, en stierf in strijd met talloze schuldeisers. Nederland II, TROS, 20.21 uur. ÜWKTEX UT n: KAIERXV r>J\oa Vandaag is het de Nationale GroetdagPrins Bernhard. minister Den Toom en tal van hoge militaire autoriteiten kunnen erop rekenen vandaag stapels briefkaarten te ontvangen. Dit alles uit protest tegen het feit. dat er nog steeds een groetplicht bestaat binnen de kazerne CAMPUS Het is de bedoeling dat voor iedere Campusuitzending een regionale presen tator wordt aangetrokken uit de streek waar de uitzending vandaan komt. Voor de Noordholland.se Campus van vanavond is dat Klaas Hoek. De presentatie is verder in handen van Trix Betlem. Philippe Scheltema, Ad 's-Gravenzande en Jan Haasbroek, die ook over de informatie gaat. Het amusement wordt verzorgd door Anne Marie Pijlman, de produktie is in handen van Hugo Krop, de regie af wisselend van Charles Leeuwenkamp en Rob van der Linden, geassisteerd door Ine Waltuch en Joes Roelofs, de muziekopnamen worden geleid door Han Reiziger en de eindredactie heeft Leo Kool. VPRO Ned. 1 19.04 uur. Ruilverkaveling Voor en tegenstanders van ruilverka veling krijgen vanavond ruimschoots gelegenheid hun zegje te zeggen. Aan het woord komen o.a. de heer A. Vlaar, een voorstander van ruilverka veling en burgemeester van Wervers hof, de heer Th. Laan. een tegenstan der van ruilverkaveling, lid van de Staten van Noord-Holland. Ir. L. J. M. Weerdenburg. landbouwsociooloog bij de Cultuurtechnische Dienst, die iets gaat zeggen over de sociale gevolgen van de ruilverkaveling en nog een tegenstander: de geschiedenisleraar H. Nijhoff. Al deze statements worden regelmatig onderbroken door wat mu ziekjes en de einddiskussie wordt ge leid door Jan Haasbroek. VPRO Ned. I 21.00 uur. HILVERSUM II [gr). (11.00-11.02 Nieuws.) 11-30 (S) Modern Jianoconcert (opn.) 11.55 Beursberichten. NOS: 12.00 Blik op de wereld: populair iroRramma over ontwikkelingshulp. Ovei- leidsvoorllchtinfi12.30 JUitzendingv oor de andbouw. NOS: 12.40 (S) Lichte grammo- oonmuziek. 12.50 Recht en slecht, praatje. .3.00 Nieuws. VARA: 13.11 Actualiteiten. 13.25 15.00 (S) Aspeketen Holland Festival op radio ln het kader van het Holland-Festival hoort men vanavond van 20.05 tot 22.30 uur op Hilversum II o.l.v. Jean Fournet, m.m.v. Olga Szönyi, sopraan en Andras Farago, bas. Op het pro gramma staan: Ouverture De Vogels - Alphons Diepenbrock; Symfonie nr. 3 - Franz Schubert; Hertog Blauwbaard burcht - Bela Bartok. (Opname van 30 juni. De Doelen, Rotterdam).

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2