GRAUWE ARDENNENRIT KENDE EEN MAAL ACTIE Wimbledon snakt naar doorbraak Evonne Goolagong RONDE CIJFERS Honkballers in aanval te zwak tegen Sullivans Haarlem onkbal 1 DONDERDAG 1 JULI 1971' LEIDSE COURANT PAGINA 11 Betty Stöve, de enige overgebleven Nederlandse in het geweld van Wimbledon straalde gisterenSamen met Maud plaatste zij zich voor de kwartfinales van het gemengd dubbel. MARCHE-EN-FAMENNE Eén keer maar heeft het peleton de vierde ze het werk dat de etappe had kunnen redden, af. „Te veel afwachters", zei Tourdag aantrekkelijk willen maken en achteraf bleek het nog per ongeluk Eddy Merckx over dat falen. Het gemis aan werkelijke actievoerders deed gelukt te zijn ook. De rit naar België, somber door een grijs regengordijn, zich 242 kilometer lang voelen. En zo kon het gebeuren dat de rennersgroep dat van Nancy meetrok tot in Marche, beloofde na 138 lome kilometers op tenslotte twee figuranten (Jose Gomez-Lucas en later ritwinnaar Jean te leven bij een groepering van de groten die elkaar troffen toen de Cote Pierre Genet) liet gaan waarmee de armoede van de dag tekenend gedemon- Mont Medy gepasseerd was. Voor het eerste kwam er actie. Tevens voor het slreerd werd. laatst. Twaalf kilometer, nadat ze hun dappere daad organiseerden, braken LONDEN Wimbledon hoopt dat Vic Edwards ongelijk krijgt. Dat de doorbraak van de negentienjarige pupil Evonne Goolagong, die hij zes jaar ge leden onder zijn hoede en in zijn huis opnam, eerder zal geschieden dan 1974, het jaar dat de Australische coach in gedachten had. Het liefst morgen al, Na acht achtereenvolgende jaren, waarin hetzij Margaret Court, hetzij Billie Jean King in de finale aantraden (tweemaal zelfs tegenover elkaar) is de tijd rijp voor aflossing van de wacht. Goolagong heeft het talent. De natuurlijk atlete, lichtvoetig en snel, vloeiend serverend met een inge bouwd gevoel voor slagenvariatie, kwam gisteren halfweg door een over winning in twee sets (64, 64) tij dens de halve finales tegen Billie Jean King. In de eindstrijd van morgen wacht haar de andere helft van de grote twee „Big Marge" Court, groter schijnend dan de 1,78 meter, die ze meet, omdat de benen 58 procent van de lichaamslengte innemen. Deze Mar garet Court verspeelde door zenuwen de enige zwakte, die ze kent een set legen haar 34-jarige landgenote Judy Dalton, zes jaar ouder dan zij: 46, 6 1, 60. Court eenmaal het service- volley-smash-ritme van haar mannelijk aandoende spel weer te pakken had, leefde ze de wrevel over haar aanvan kelijke onzekerheid zo hardhandig uit, dat de symphatieke Judy in de derde set slechts drie slagenwisselingen win nend afsloot tegen Margaret, vieren twintig, een dubbele fout van de Wim- bledonkampioene niet meegerekend. In de strijd tegen deze groot-slamwinna- res, die dit seizoen nog slechts drie partijen heeft verloren, kan Evonne Goolagong rekenen op de hechte steun van het Wimbledon-legioen. Wegens de rol van underdog, haar jeugd, de gratie van haar bewegingen, de vriendelijk heid van haar karakter, maar vooral ook wegens het exotische dat haar ver schijning begeleidt. Haar huid is een tint donkerder dan die van de andere speelsters door de inheemse afkomst van een van haar grootouders. Ontwikkeling Vic Edwards en zijn vrouw hebben iu zes jaar aan haar ontwikkeling ge werkt als tennisspeelster en als meisje dat zich in de wereld kan bewegen. Hun taak is bijna volbracht. Op de persconferentie na de overwinning op Billie Jean King sprak Evonne zelf. Schuchter weliswaar, maar met gevoel humor. „Vanavond doe ik weer de afwas", vertrouwde ze de journalisten toe. „Morgen ga ik aan mijn wedstrijd tegen Margaret denken, ik heb een kans. Per slot van rekening heb ik weinig te verliezen en alles te win- Evonne's debuut op Wimbledon eindigde vorig jaar in de tweede ronde met een neder- tegen Peaches Bartkowicz, de Amerikaanse, die nu een bijrolletje vertolkt. In Australië won ze deze win- Met de tong van inspanning tussen de lippen geklemd reikt Billy Jean King naar de balDe trouwe finaliste van de laatste jaren ging roemloos tenonder tegen de Australische Evonne Goolagong. ter al een keer van Margaret Court, hoewel ze bijvoorbeeld tegen de Neder landse Betty Stöve met een nederlaag genoegen moest nemen. De grote door braak kwam in Parijs bij de internatio nale kampioenschappen van Frankrijk. Court, ten prooi aan een nerveuze in- inking, verloor van Gail Chanfreau. Goolagong nam het over en won in de finale tegen Helen Gourlay de eerste grote titel van haar carrière. „Mijn spel nog niet volwassen genoeg", aldus Evonne. „Ik heb het gevoel dat ik nob veel moet leren". Ongenaakbaar Billie Mean King is niet langer de ongenaakbare kampioene van 1966 tot 1969, toen zij driemaal achtereen de Wimbledontitel won. Driemaal verloor haar service. Eenmaal maakt zij een doorbraak: voor 22 in de eerste set. Goolagong serveerde de eerste set uit op love en had aan de tweede match point genoeg voor de wedstrijd. Trudy Walhof, die met de Italiaan Palmieri uitkomt, heeft in de derde ronde gemengd dubbelspel een neder laag geleden tegen de Auslralisch-Ame- rikaanse combinatie McDonald-Hogan: 6—2 9—8. Betty Stöve zorgde er gisteren voor dat het Nederlandse aandeel in het Wim- bledon-gebeuren niet tot nul werd ge reduceerd. Samen met haar Zuidafri- kaanse partner Robert Maud won ze in de vroege middaguren de partij tegen het Russische gemengd dubbel Metreve- li-Morosova, dat twee jaar geleden tot de finale doordrong. De derde set de ontmoeting was de avond te voren bij one set all afgebroken werd met 6 4 gewonnen dankzij een doorbraak op de service van Olga Morosova. Later op de dag plaatsten Maud en Betty Stöve zich bij de laatste acht door een over winning in twee sets (64, 98) op het Australische dubbel Dibley-Kerry Mel ville. In de kwartfinales moeten zij vandaag aantreden tegen Owen David- son-Billie Jean King. Damcsenkelspel: halve finales: Margaret Court (Austr.)—Judy Dalton (Austr.) 4—6, 6— Goolagong (Austr.)—Billie Gemengd dubbelspel derde ronde: McMil- lan-Dalton (ZAFK.-Aus 4)—Hewitt-Goolagong (Zak-Aus) 6—1, 6—3. Stöve-Maud (Ned.Z.- Afr.)Morozova-Metreveli (Rusl.) 6—3. 3—6, 6—2. Maud-S dDibley-Mel- r.-VS-3)MeDonald-Hogan (Austr.-V.S.) 5—2. Irvine-Gourlay (Rho.-Austr.)—Kel- haw (Austr.-G.B.) 3—6. 7—5, 6—2. Col- lins-Appleby (VS)—Deel-Bentzer (VS—Zwe- Het mislukken van de poging etappe naar Marche enig lever blazen, wekte overigens geen algemene droefenis. Tenminste zeven renners ren er best tevreden mee, want misten de slag waar ze gezien hun plaats in het algemeen klassement bij hadden moeten zijn. Tabak, Motta, Mor- tensen, Raymond, Delisle en Thevenet vergaten aan te haken toen hun currenten wegsprongen en voor Gösta Petterson - die wel in dat groepje zat dreigden zich rampen te voltrekken toen hij door een lekke band terug viel. In de grauwe, gapende ruimte van de Ar dennen reden Merckx, Ocana, Zoete melk, Van Springel, Roger de Vlae- minck, Van Ipe en Gösta's broer Tho mas een veelbelovende dag tegemoet. Een gezelschap dat ongevaarlijken de eerste plaatsen, onder wie Gerben Karstens, die daarmee de faam van de strijdlust dat Pellenaars zijn mannen de avond tevoren na een stevige toespraak in de handen drukte, hoog hield. Twaalf kilometer lang wekte het ploegje van 25 de indruk het beste voor te hebben met het koersverloop, toen kondigden ze resoluut de totale overga an. „Gelukkig"vond Tino Tabak, want ik had er een aardige klap door gekregen. Mijn eigen schuld, want ik zat rustig in het midden van het pelo ton te eten in plaats van de zaak aan de kop te controleren". Bij de capitula tie (oorzaak: geen zin in samenwerking) de 25 werd de dag weer even somber als daarvoor en het zou niet veranderen. Zij die probeerden daar wat aan te doen, kregen er de kans niet voor. Elke ontsnapping - en alles bij elkaar waren er dat nogal wat maakte het peloton ongedaan. Verder dan enkele seconden mochten degenen, die op deze druilerige dag kermis wil- vieren, niet gaan. Even had het de schijn dat de massa berustte in een demarrage van Kees Rentmeester, die het slappe tempo (eerste uur 32 km, tweede uur 28 km )brak en zijn geluk ging zoeken. Het was de zoveelste po ging van de Goudsmithofs die duidelijk geinspireerd raakten door een terecht wijzing van Kees Pellenaars tijdens de maaltijd van dinsdagavond. Rentmees ters illusie duurde 10 km. daarna kwam hij in dezelfde wurggreep als de voorgangers en allen die na hem volg den. op Genet en Gomez-Lucas na. Log en traag g en traag sukkelde de Tourkara- door de Ardennen, waar twee onbetekenende cols Joop Zoetemelk punten kostten. Voor hel eerst was hij niet bij in de doorkomsten waar Joseph Bruyère steeds op kop passeerde, .Jammer", oordeelde Jcop Zoetemelk. „Want alles telt mee. Ik kreeg echter geen moment de kans om punten te halen, want deze beklimmingen waren te licht. Iedereen kon makkelijk mee. Ze lieten me niet gaan". By de uitloop van Vlierbergen leverden niets op. de Cote des Munos, waarop Zoetemelk als zesde doorkwam, beleefde de vierde etappe het alles beslissende ogenblik. Geen opwindende gebeurtenis, daarvoor n de vluchters te klein van naam. Jean Pierre Genet en Jose Gomez-Lucas liets en de enige eerste plaats die zijn luchtmakker (in Marche gemakkelijk verwinnaar) Jean Pierre Genet haalde, ras tijdens een skiwedstrijd voor wiel- enners te Saint Gervais. Het peloton iet ze gaan, maar veranderde van ge- Een koninklijke prent. Genet kijkt beminnelijk toe, hoe Merckx de hand schudt van koning Leopold. De vAnnaar van de vierde etappe heeft zojuist een rode anjer aan Claudine (links), de echtgenote van Merckx, en prinses Liliane aangeboden. tic zjee„ 2JULI-6eeh 261 km dachten. Te laat. Achtervolgingen van o.a. Wagtmans, Prinsen, Godefroot en Van Vlierbergen leverden niets op. Je- Picrre Genet en Jose Gomez-Lucas behielden hun voorsprong, al werd die steeds kleiner. Voor het ontgoochelde Belgische wiclcrvolk dat klaar stond n een landgenoot te bejubelen eindigde :n saaie rondedag met een buitenland- winnaar: Jean Pierre Genet. De teleurstelling bij de tienduizenden Belgen was zichtbaar groot. Urenlang hadden zij staan wachten in de neer- plensende regen op deze mistroostige "ag in de Tour. In het land van de ielrenners (na 147 km werd de Franse grens gepasseerd) rekende iedereen op Belgische zege. Niet in het minst het peloton. Daar keek men alleen nog HAARLEM De winnaar vap dc Haarlemse Honkbalweek heet vrijwel zeker de Sullivans. De ploeg van miljonair Bob Sullivan had gisteravond ook met Nederland weinig moeite. Het team van Hal Smcltzly moest, in een volkomen uitverkocht stadion met 7—4 ervaren dat de Amerikanen wel zeer gemakkelijk homeruns slaan. Niet minder dan vijf keer joeg een speler van de Sullivans de bal over het hek. Vooral het werpen van starting pitcher Ade Fülh stelde de Sullivans voor weinig problemen. In de drie innings dat Fyth op de heuvel stond kon vier keer een „Sullivan" de wandeling langs de vier honken maken. Pas na de vierde tik over het hek besloot Smeltzly Füth te vervangen. Ben de Brouwer deed het als opvolger van Fyth aanzienlijk beter, maar de achterstand kon Nederland niet meer inlopen. Tocht was de nationale ploeg niet zo slecht van start gegaan. Na twee runs van de Sullivans in de eerste slag- beurt zorgde Jan Kramer Freher door zijn tweede homerun van het toernooi met twee man op de honken voor een voorsprong van 32. Deze marge zou echter van korte duur blijken te zijn. In de tweede en derde innings plaat sten Dave Mackhamer, Jim Berkey, Gary King en Jerry Terpstra de bal over de omheining. Dat betekende met een man aan boord bij Mack hamer 63. Zeer solide De Sullivans kwamen hierna vrijwel niet meer in gevaar. De Nederlandse ploeg liet weliswaar zeer solide veld werk zien, maar aanvallend had men eerst tegen Carl Angelo die de lachers op zijn hand kreeg door in een korte broek met het woord „the Clown" op het shirt zijn slagbeurt te vervullen en later tegen Hoag en Terpstra geen kans. De Amerikanen konden het zich veroorloven enige „foefjes" uit te halen. Zo kreeg Neder land in de negende gelijkmakende slagbeur» twee man op de honken. De beslissende tik om hen binnen te krij gen konden Loek van Breda, Kramer Freher en Robert Maat niet geven. Door deze nederlaag bezet het Neder landse team met Detroit ITM en Cali fornia Stags, die vanavond wordt ge speeld, de onderste plaatsen. USAFE, dat gistermiddag verrassend van De troit won, is tweede in de halve com petitie geworden. Door deze ontwik keling heeft zeker één ploeg, die slechts eenmaal een overwinning heeft behaald, zich geplaatst voor de halve finales, die zaterdag worden gespeeld. Larry Weiss, de fors gebouwde coach van Detroit I.T.M., toonde zich een slecht verliezer. De beslissing van de Amerikaanse eerste honkscheidsrecli- ter Fernandez, die 'n tik van Richard Coppol over de afrastering als foutslag aangaf, riep de woede van Weiss op. Hjj „legde al zijn gewicht in dc schaal" en begon tegen Fernandez aan te duwen. Waar een Nederlandse scheids rechter mogclük van zijn standpunt zou zijn afgebracht, hield Fernandez onwrikbaar vast. Ook de „hulp" aan Weiss van de tweede Detroitcoach Kaltz liet hem koud. Het was en bleef een foutslag. Bovendien mochten Het publiek gilde van het lachen, toen Carl Angelo in ,,hot pants" en een shirt, waarop het woord „the clown" geborduurd was, zijn slagbeurt vervulde. Het lachen verging hun later: The Sullivans bleken met 74 de meerdere van de Nederlandse ploeg. Weiss en Katz naar de kleedkamer vertrekekn. Pas na veel „hangen en wurgen" gaven beide Amerikanen aan deze oproep gehoor. Deze toch wel moedige beslissing van Fernandez bezorgde het team van U.S.A.F E. met 54 de tweede zege. Want bij de verre tik van Coppol stond Mike Berg van Detroit op het eerste honk en het eventueel toeken nen van homerun zou de achterstand van 43 van Weiss' ploeg hebben omgezet in een winnende voorsprong van 65 Hoewel Coppol nog een keer een poging mocht doen alsnog zijn ploeg naar de winst te slaan, bleek werper Lee Daney door de verwikke lingen niet van zijn stuk gebracht, Coppol mocht met driemaal slag naar Opvallend sterk Het laatste optreden van de USAFE- ploeg vandaag vertrekken de mili tairen naar Duitsland waar zij komend weekeinde weer in de onderlinge Amerikaanse competitie moeten uit komen was opnieuw opvallend sterk. Detroit, dat in dit toernooi zijn amateurtitel van vorig jaar in de United Baseball League nog niet heeft kunnen waal-maken, had niet minder dan drie werpers nodig om tot de laat ste innings overeind te blijven. Vooral de onderlinge wisselingen van James Oberliesen en Chet Kapla veroorzaak ten de nodige fluitconcerten. Grote bijval kreeg echter George Jones, de derde honkman van USAFE. Niet minder dan zeven keer werd een loper van Detroit door een actie van hem „uit" gegeven. Bovendien, en dat sprak nog meer tot dc verbeelding, >loeg Jones twee fraaie homeruns, die in totaal drie punten opleverden. Ook David Brink (USAFE), John Hornyak en John Zbercott (beiden ITM) toonden aan dat het veld van het Haarlemse honkbalstadion met de afmetingen van 95 en 85 m \yat aan de krappe kant is. Zij tilden de bal moei teloos over de omheining. Door deze nederlaag en de zwakke indruk die Detroit ITM tot dusver maakte, kan 't team voor de toernooizege vrijwel als uitgeschakeld worden beschouwd. FRANK WERKMAN maar naar de 23 Belgen. Maar de regen en de vrees voor elkaar hield de gelederen gesloten. Op de moeilijke, glibberige en daardoor gevaarlijke rou te door de Ardennen, weigerde iedereen het initiatief te nemen. Er waren zove- len die juist op deze dag de etappe wilden winnen. Maar niemand wilde er iets voor doen. Merckx: „Ik kan toch niet altijd de kastanjes uit het vuur halen, ik heb toch de gele trui..?". En Roger de Vlaeminck: „Ik had geen en kele behoefte eraan de sprinters aan mijn wiel naar de finsish te bren gen". Veelvraat De klap van de negen minuten winst, die de groep Merckx in de tweede etappe naar Straatsburg uitdeelde, is hard aangekomen in het peloton. Vele ploegen hebben daaruit de conclusie getrokken dat het klassement gemaakt is en dat er alleen nog eer en publici teit te behalen is door etappe-overwin ningen. Dat veroorzaakt een afwachten de houding in het peloton. Zodra een renner démareert zijn er vele anderen die mee gaan. De groep raakt op snel heid en de ontsnapping is binnen een paar kilometer weer ongedaan gemaakt Zo ging het gisteren op die lange weg naar Marche-en-Famenne. Wel bleek dat Eddy Merckx niet meer de heerszuchtige veelvraat van een paar jaar geleden is. De Belg ver klaarde gisteren: „Ik ben wat ouder en verstandiger geworden. Je kunt nu een maal niet alles winnen en voor alle klassementen rijden. Ik heb de gele trui en als die niet in gevaar komt, vind ik het best". Maar had hij dan niet graag voor eigen volk evenals vorig jaar de etappe gewonnen? „Natuurlijk. Ik wil altijd eerste worden. Maar tegenwoordig denk ik toch anders over een overwin ning. Ik wil niet meer een etappe winnen ten koste van veel verspilling van krachten. Want mijn tegenstanders zijn sterker geworden. De afstand tus sen hen en mij is kleiner geworden. Vorig jaar demarreerde ik en dan reed ik na een paar honderd meter alleen. Het was dan een kwestie van doorzet ten om alleen aan de finish te komen. In deze tour is dat anders geworden. Je hebt gezien wat er vandaag gebeurd is. Ik had vijftien seconden voorsprong, en iedereen reed achter mij. Toen ik om keek wist ik, dat ik het tegen dit complete peloton op dit zware parcours niet zou kunnen volhouden". Deze bekentenis van Merckx bewijst, dat hij niet langer zo overtuigd is van zijn alleenheerschappij in de cols. Hij spaart krachten voor de zware Alpen reuzen, waarin hij aanmerkelijk meer tegenstand dan vorig jaar verwacht. In de finale van de etappe van gisteren waren trouwens Zoetemelk en zijn lui tenant Tabak weer voortdurend aan het De uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden in de Haarlemse Honkbal- week zijn: UsafeDetroit ITM 54. Score: Detroit ITM 010102000 4 Usafe 0 10012001 5 Homeruns: ITM: Hornyak (2e inn) en Zbercot (6e inn). Usafe: Brink (2e inn), Jones (5e en 9e inn). NederlandGrand Rapid Sullivans: 4—7. Score: Nederland 301000000 4 Sullivans 222000100 7 Werpersresultaten: Nederland: Ade Fij'th 1-2-7 2 2/3 in nings); Ben de Brouwer 4-2-4 (6 1/3 in nings); twee veldfouten. Sullivans: Carlo Angelo 2-2-5 (5 In nings); Gary Hoach 1-0-2 (2 innings); Gary Terpstra 2-1-1 (2 innings); één veldfout. Homeruns: Sullivans: le innings: Merkowicz; 2e innings: Dave Mackhamer; 3e innings: Gary King en Gary Terpstra; 7e innings: Bailey Oliver. hoofd van het peloton te vinden. Tabak leidde met een snelheid van tegen 55 km per uur, Merckx reed achter hem en in het wiel van Merckx volgde Zoetemelk nauwkeurig de gang van za ken. De controle was totaal. Zo eindigde een etappe waarop men zich zoveel had voorgesteld bijna nog in een massa sprint. Alleen twee „kleintjes" Genet en Gomez-Lucas hielden een paar honderd meter voorsprong over. Daarachter da verde het peloton over de streep. En het publiek, onder aanvoering van Koning Leopold, verliet stil de Omloop. De Tour en De 23 Belgen, daarin hadden ia Marche-en Famenne de slag gemist. PETER HEERKENS Etappe-uitslag J afstand van 142 km Is: 1 Genet (Fra- iput 6 uur 45 min 3 sec (met bonificatie 14.43): 2. Gomez-Lucas (Spa-M iet bonificatie 6.44.54); 3. G iput) 6.45.08 (met bonlficatl Roger de Vlaeminck (Bel-Schotte) Reybroek (Bel-Adorni) z.t.; 6. Karstens (Ned-Pellenaa rs) z.t.: 7. Godefroot (Bel- Plaud) z.t.; 8. HnrinRs (Ned-Pellenaars) z.t.: (Bel-Driessens) z.t.: a-Stablinski) z.t.; 14 naars) z.t.: 17. Hoban (GB-Stablinski) z.t.; 18. Prinsen (Ned-Pellenaars )z.t.; 19. Jlmlnez (Spa-Langarlca) z.t.; 20. Steevens (Ned-Pel- lenaars) z.t.; 28. Tabak (Ned-Schotte) z.t.; 38. De Konlnc (Ned-Pellenaars) z.t.; 42. Vinnen vard de finishlijn niet Vleuten (Ned-Pellc- Algemeen klassement Ifet algemeen klassement na de vierde •tappe Is: 1. Merckx (Bel-Driessens) 19 uur tin 14 sec; 2. Van Springel (Bel-Drles- op 21 (Zwe-Martlni) t I sec;Tabak (Ned-Schotte). Zoetemelk (Netl- Scholte) en Pnollnl (Ita-Glganti); 8. Motta (Ita-Adornl) op 44 sec; 9. ex aequo op 47 sec: Thomas Petterson (Zwe-Martlnl), Van Impe (Bel-Stabllnski), Delisle (Fra-Plnud), Raymond (Fra-Plaud), Thevenet (Fra-Plnud) - :r); 15. Ocana (Spa-Langarlca) op 7.40; 20. Gent Slmonettl (Ha-Martini) o »x,«act,uo:.op 10 ,4: ondermeer Krekels (Ned-Pellenaars). 42. Van der Vleuten (Ncd- -.17; 43ste ex aequo: op 10.11 (Ned-Pellent (Ned-Pellenaars) op 13.04; 1 15.09 Rentmeester (Ned-pellenaars) en Vla'- nen (Ned-Caput); 115. ex aequo op 1 onder meer: Harings (Ned-Pellenaars). Ben jamins (Ned-Pellenaars); 126, Stevens (Ned- Ploegenklassement ploegenklassement Di iessens z.t.; 5. Stabllnskl z.t.; 7. PL Bergklassement lerde etappe li :c; 2 Plaud op e Muer op 8.14; 5. M; lappe wai :ategorlc): 3 Driesseins op 4.42; 4 Gu|n,ard (Fra) 3 pnt; 3 Van Impe (Bel) 2 pet, 4 Swcrts (Bel) 1 pnt. Cote des Munos (Vierde categorie): 1. Bruyere (Bel) 5 pnt; 2 \npó.3 M"rck* ,Bc" Algemeen bergklassement na de vierde etappe: 1, Zoetemelk (Ned) 54 pnt; 2 Van Impe (Bel) 32 pnt; 3. Bruyere (Bel) 22 pnt; 4 fuente (Spa) 19 pnt; 5. Gulmard (Fra) '17 Puntenklasement

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11