DE BONTE KOE MOET BLIJVEN Voorhouters houden actie voor behoud historisch café RAAD RIJNSBURG STEUNT BEROEP „BUITENLUST" BIJ DE KROON Noordwijkerhout trekt zes miljoen uit voor Victor III Oude getrouwen weg bij Leidse politie «i Zaterdag start Tour de Lisse bioscopen in LEIDEN LEIDSE AGENDA LEIDSE COURANT WOENSDAG 30 JUNI 1971 VOORHOUT Ken aantal inwoners van V oorhout heeft één dezer dagen een schrijven gericht aan de N.Y. Coördinatiebouw om café „de Bonte Koe" zoveel mogelijk te sparen. Deze N.V. is bezig op het terrein van dit historische café een verzorgingsflat te bouwen en heeft al enige delen van het onde com plex. het koetshuis en de stallen, afgebroken. Datzelfde lot wacht ook de Bonte Koe en de monumentale bomen bij de Nagelbrug. Dat zou jammer zijn, want de Bonte- Dit gebouw vormt met het voorhuis tekoe" is een bijzonder gebouw in en de er tegenover liggende boerde- Voorhout. Het is niet alleen oud (het rij van Oostdam de „poort" tot het dateert van 1750) maar het heeft dorp Voorhout. Deze poortvorming is ook een historische betekenis. Vroe- stedebouwkundig gezien uniek voor ger was dit café een pleisterplaats de plaats. van postkoetsreizigers en trekschuit- Mocht het bovenstaande niet mo- passagiers. Het deed toen ook dienst gelijk zijn dan stellen zij voor ten- als „Reghthuis". De lagere recht- minste het bakkerijtje annex was- spraak. werd hier door de Schout en huis te handhaven, zijn Schepenen uitgeoefend. Vandaar De grote kastanjeboom bij de de aktie van de Voorhouters. die het Bontekoe te laten staan. Voorhout goed menen met hun woonplaats en is momenteel, in tegenstelling tot dit historische erfgoed voor het na- dertig jaar geleden, monument- en .ij'''" K veel bejaarden in het nieuwe ver- Het wordt overigens opschieten voor zorgingshuis zullen gaan wonen de „verontrusten" want de sloopver- brengen zij het volgende naar voren gunning is al afgegeven. Initiatief in hun brief aan de N.V. Coördina- nemer is de heer Jos Warmenhoven. tiebouw: lid van de Commissie Ruimtelijke Het voormalige café „De Bonte- Ordening. Mede-ondertekenaars zijn: Koe" te handhaven en het een re- J. Warmenhoven. raadslid Gemeen- creatieve funktie te geven, er een tebelangen, Dr. D. IJdo. raadslid kegelbaan in te maken bijvoorbeeld. CCP, J. Zwetsloot, mevr. A. Wijling- Het bakkerijtje en washuis van café „de Bonte Koe", gebouwd in plusminus 1570. Men tracht de:e gebouwtjes uit cultuur-historisch oogpunt te bewaren. Schellingerhout, raadslid PPR, Drs. Dijk. sympathie willen betuigen kunnen G. Thomassen, J. Hoek, Drs. F. Hof- Hoewel er niet gecolporteerd is gelo- hun handtekening op de lijst gaan meister, de architect V. W. Helant- ven de ondertekenaars toch dat 80 zetten bij Jos van Warmenhoven. Muller. Ir. Y. van Steeg, Mr. G. procent van de bevolking dit streven Prins Clausstraat -30, telefoon Borst. M. van der Broek, M. van steunt. Inwoners die alsnog hun 10772. RIJNSBURG De gemeenteraad van Rijnsburg heeft gisteravond steun verleend aan het voorstel van R. en W. in beroep te gaan tegen het besluit van G.S. om het bestcmmingplan ..Buitenge bied" slechts gedeeltelijk goed te Rijnsburg houdt saneringsgebied voorlopig heel RIJNSBURG De aankoop van een pandje in de Koestraat was gisteravond voor de raad aanleiding om het gehele Tweede Saneringsgebied, waarin dit huis staat, te bespreken. Dit gebied omvat het dorpsgedeelte tussen de Jo hannes Poststraat. Koestraat en Collegi- Het duidelijk gaan doen. De tegenstellingen in de raad j het tempo waarin deze zaak afgehan- deld moeten worden waren scherp. De heer Van der Meij stelde dal het nood zaak was de sanering zo snel mogelijk door te zetten, de heer Leeuwenburg j vond dat juist nu voorzichtigheid gebo- den was. Niet te snel bouwen, derhalve. I Dat zal ook wel niet mogelijk zijn gezien het feit dat de gemeente nog i niet alle panden heeft gekocht en men j bovendien geen inzicht heeft in de be- I schikbare middelen. Tijdens de bespreking bleek dat Voorhout en Noordwijk bezwaar maak ten tegen het bestemmingsplan omdat het bouwen van talrijke kasser landschap zou ontsieren. De heer j Paauw (AR) hekelde de houding van Voorhout. ..Ik begrijp dit niet. Voorhout maakt geen bezwaar tegen de bouw van een bloemenveiling". Hij zag ook de noodzaak van een weg - via Moordwijkerweg en de Waardlaan het Heen in Katwijk - niet in. Hij weet zich in deze mening gesteund door de gemeente Katwijk. Bovendien zei heer Paauw veel meer te voelen een wegaansluiting in oostelijke rich- ting. Ook de heer Kralt(CHU) schaarde zich aan de zijde van het college. Hij vond kassenbouw op deze schaal niet rampzalig voor het natuurschoon. Hii kon weinig begrip op brengen voi houding van B.S. inzake het ve ken van het verkeer naar Katwijk. ..Dit gaat nog altijd het beste via de Sandt- laan", aldus de heer Kralt. De heer D. van der Meij, die nu niet voor de voeten van mevr. De Ruy- ter-De Zeeuw knielde, was het eens met B. en W. eens. Hij wei zelfs een beetje lyrisch van getuige termen als „glazen zee, glazen stad i j het hart van ons dorp" Dat laatste I sloeg op de bedrijven die uit het cei trum van Rijnsburg moeten gaan vei dwijnen. De heer Van der Meij von het verantwoord en noodzakelijk dat e op de enige plek waar dit mogelijk i I deze bedrijven weer op te bouwen. !2" (18) Prolongatie u" (18). mes to Harlem" (14) r; zondag 2.30, 4.45, (18). Dag. 2.30. 7, 9.1! 4.30, 7 en 9.15 uur terloo" (14). Dag. ook zondag man die mij 1 9.15 uur: zondag NOORDWIJKERHOUT De ge meenteraad voteerde gisteravond een krediet van bijna zes miljoen gulden voor de aankoop en het bouwrijpmaken van gronden in het bestemmingsplan Victor III. Bij de nadere detaillering van het bebouwingsplan en de vaststel ling van de woningtypen zijn enkele wijzigingen in de dekkingsopzet aange bracht. Zo is bet aantal eengezinswo ningen in de woningwetbouw en de huurgarages verminderd, een aantal goedkope koopwoningen is vervangen door etage-woningwetwoningen, de ka vel van de luxere koopwoning is ver breed en het winkelterrein, zomede het aantal bovenwoningen, is vergroot. Het voorlopige dekkingsplan Ss thans als volgt: woningwet: 106 eengezinswoningen a f7.600,66 etagewoningen 4 f5.800. j premiebouw: 54 goedkope koopwonin- 1 gen a f 10.000,28 verhuurapparte- 1 menten a f 5.000, vrije bouw: 102 woningen a f 18.200. i 18 drive-in woningen a f 17.600. bejaardenwoningen: 106 bejaardenwo ningen-verzorgingshuis f 5.000, Het terrein -van het dienstencentrum moet f 200.000, opbrengen en voor het scholenterrein is een opbrengst van f 492.000,geraamd.' Als de bouw van scholen op dit terrein niet die omvang zal krijgen welke nu is gedacht, dan zal vroeg de heer mr. J. P. van den Bosch zich af het overblijvende ter rein toch wel te bestemmen zijn voor woningbouw? Een sluitpost vormt de opbrengst van het terrein, waarop een benzine-verkooppunt is gedacht (f317.500,en een winkelterrein met 26 bovenwoningen (f 449.200,Het to- 'l taal aantal wooneenheden is voorshands i te stellen op 506. De heer C. P. J. Timmer merkte op. dat zijn fractie (KVP) op het vinken touw zou blijven zitten als het om het aantal woningen in het plan gaat. Vol gens de laatste opzet zullen er 6 wonin gen minder komen, dan voordien ge- dacht, maar wethouder P. Heemskerk zal trachten eruit te halen wat er moglijkerwijs inzit. Uit zakelijk oog punt kon hij hierop niet verder in- „De Boekhorst" niet geschikt bad voor zwem VtoENSDAG 30 JUNI Stadsgehoorzaal: Receptie ter gele genheid vanhet 30-jarige jubileum van mevrouw D. Ottespeer-du Mortier. Aanvang 20.0022.00 uur. Kreatief Sentrumi Sociëteit Miks. Aanvang 20.00 uur. DONDERDAG 1 JULI Leidse Schouwburg: Holland Festival. Paco Pena, flamenco puro. Aanvang 20.15 uur. VRIJDAG 2 JULI Kreatief Sentrum: Sociëteit voor gastarbeiders, comité woningnood, aan vang 20.00 uur. 29 juni, 30 juni. 1 juli. 2 juli: Jeugd dorp Voorschoterweg: elke dag ver scheidene spelen, sporten en veel an dere dingen. Voor kinderen van vijf tot dertien jaar van tien tot vier uur. Vrijdag 2 juli: Sumatrastraat 49. Scheepswerf Boot: tewaterlating diep vriestrawler „Frank Vrolijk en Zn". 14.30 uur. Bezoekuren ziekenhuizen 13.00-14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30- Bezoektljden Kliniek Verloskunde en Gynaecologogie: Voor patiënten van de afe- ling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00-12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00-11.30, 15.00-17.30. 13.30-20.00 uur. Op dinsdag Is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- Ung (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma, wo, do en vrij. van 18.30-18.45 uur: za en zo Dlacónessenhuis: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur: kinderafdeling dagelijks van 2.15 tot 3 en 7.15 tot 8.30 uur. Elisabeth zlekenhols: Volwassenen: 3de klas alle dagen van 14-15 en van 18.45-19.30; 2de klas: alle daben van 11.30-12. van 14-15 en van 18.45-19.30: 1ste klas: alle dagen van- at half twaalf 15 I6 en van ^Baliy's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en za. van 15-15.30; dl. en do. van 18-18.30. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15- i6, di. - Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dim dag en vrijdag 13 tot on tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST - makllnlek: maandat 16.45-17.45 uur: 11-11.45 en 13-15 uur. ALPHEN - Ziekenhuis Rijnoord: dage- tuks (ook zondag) lste en 2de klas. van 0 30-11 00 uur van 14.00-15.00 van 18 00-19.00 uur; 3de klas': van 14.00-15.00 uur. van 18.00- 19.30 uur: kraamafdellni:van 14.00-15.0 uur, van 19.00-19.30 uur alléén voor echtgenoten, kinderafdeling: van 14.00-15. 18.00-18.30 uur, voor vaders. KI toegang. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-paUenten dagelijks to'wïTtoH t half 3. donderdag van half ialf 8 en zaterdag van 1 tot bitf 2. - - rtcnltinm long! Fietser hij oversteken door auto gegrepen ZOETERWOUDE Gisteravond om half acht is de heer F. V. uit Leiden bij het oversteken van de Dokter Kort- mannstraat, ter hoogte van de Schen kel weg. door een auto gegrepen. Deze reed in de richting Stompwijk en had juist de ene. linker, rijbaan verlaten die i.v.m. de verlaging van de Asschuur- brug en de reconstructie van de weg. voor het verkeer beschikbaar is. Nadat dokter W. Kortmann de eerste medische bijstand had verleend is het slachtoffer met ernstige verwondingen door de E.H.D. naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. Verontrusting in Katwijk-Bi nnen: postagentschap naar supermarkt KATWIJK Het postkantoor in Kat wijk aan den Rijn gaat inderdaad ver dwijnen. Ervoor in de plaats komt een postagentschap, dat zal worden onder gebracht In de Peka-supermarkt naast liet huidige kantoor. Het ie nog nietbekend. wanneer deze verandering zal ingaan. Hiermee is be vestigd wat wij gisteren in een artikel al aankondigden en wat in Katwijk Rijn de nodige beroering teweeg heeft ge bracht. Vanmorgen ontvingen wij be richt van het hoofdkantoor van de PTT, waar men zei de publicatie te betreu ren, maar de juistheid ervan bevestigde. LEIDEN Morgen neemt het Leidse politiekorps afscheid van twee zeer oude getrouwen. Het zijn adjudant D. Ander son en hoofdagent H. Bosscher. De laat ste zal vooral bij de „stoute" Leidse jeugd goed bekend zijn. want de laatste tien jaar van zijn 30-jarige loopbaan heeft hij zich intensief bezig gehouden zondags 11 zaterdag 13-15 uur: zondag dagelijks donderdaj slf 3 tot half 5: revalidatiecentrum: dlns- 3C en donderdag van 7 tot 8 uur en iterdag en zondag van half 3 tot half 5. :val1datiecentrum kinderen: woensdag van tot 8 z-terdag en zondag van half 3 tot half 5: longklinlek en tbc-afdelins l.lnde- woensdas van 7 tot 8 en zaterdag en orburg daeeiliks voor patiën klas 2a van 1115-12 0» l4.To—15.30 uur en van 18.45 -19-30, uur. Voor patiënten klas 2b van 14.15 tot 15.30 uur en van 18 45 tot 19 30 uur. Voor 3 klaspatienten van 1415-15.00 uur en 18 45-19.30 uur. Kin derafdeling van 14.30-15.00 uur en van '^Bezoekuren psychiatrisch centrum. Scha- kenbosch te Leldschendam: zondagmiddag van 14 00—15.30 uur. Dinsdagavond van 19.00- 20.00 uur Donderdagmlddan van 14.00—15.30 Apotheken: Geopend voor spoedeisende gevallen Doeza Apotheek. Doezastraat 31. telefoon 21313: Apotheek R. van Breest Smallenburg. Loevesteln fi. Leiderdorp, tele foon 42947 en de^ Oegstge"'" lnn,hw,l! .•IV -n "ijdag o-——- Of ing na ongevallen wordt var r s middags) tot woensdag 1 nnen door het Diaconessen B 12 uur lot zaterdag 12 uu St.-Elizabethziekenhuls (Hooi Op andere werkdagen en op zonda *33333.politie: 44444. EHI nsplel Hu Chen Kok Jen was vermaard koopman in omgeving keiden LEIDEN Hu Chen Kok Jen. een van de laatste reizende koop lieden in textiel is maandag op 60-jarige leeftijd in het Acade misch Ziekenhuis overleden. In de omgeving van Leiden genoot de Chinese koopman een grote vermaardheid. Al voor de oorlog bereisde hij met zijn fiets de dorpen in de Rijn-, Veen- en Bollenstreek. Onvoorstelbare hoeveelheden tex tiel wist hij dan te voorschijn te toveren uit zijn koffertje, dat hij op de lastdrager meevoerde. De laatste jaren werkte Hu Chen met een bromfiets, maar voor zijn uitgebreide klantenkring bleef het een wonder hoeveel stuks ondergoed, truitjes en over hemden hij mee kon voeren. Be halve zijn faam, dal hij goedkoop leverde, genoot de heer Chen grote bekendheid door zijn opge wektheid, betrouwbaarheid en service. Als hij vandaag iets niet bij zich had, kwam hij dat mor gen gegarandeerd brengen, al moest hij daar twintig kilomelei voor fietsen of brommen. Dooi zijn uitgebreide klantenkring, werd ook hogelijk zijn beschaafd optreden gewaardeerd. Het ver koopgesprek begon en eindigde bijvoorbeeld altijd met een hand druk. Na de oorlog heeft de heer Chen nog enkele jaren in China gewoond, maar hij kwam terug naar Nederland, omdat: hij zich toch niet meer thuis voelde in het n zijn jeugd. Morgenmid- g om 16.00 uur zal de begrafc- plaats vinden op Rhijnhof. met de jeugdbaldadigheid. De heer D. Anderson is 32 jaar bij de Leidse politie in dienst geweest. De eerste 22 jaar daarvan bij de recherche, daarna in de uitvoerende dienst. Het meest bekend is de heer Anderson echter door zijn lid maatschap van het Leids Politie Muziek gezelschap waarvan hij vanaf 1955 tot heden dirigent is. Dit dirigentschap heeft een kleine onderbreking gehad, in de periode van 1965—1970. Door zijn toedoen is het gezelschap van de lste afdeling gestegen naar de vaandelafde- I ling. In 1963 werd de federatievlag be- 1 haald. Het hoogste wat men in het har- j moniewezen kan bereiken. De heer An derson blijft voorlopig dirigent van het L.P.M.G. Goede vangst voor krakers LEIDEN In de afgelopen nacht zyn heel wat inbrekers op pad geweest. De vangst was niet slecht. In de nacht van maandag op dinsdag I zijn in de Van Lennepstraat twee siga- I rettenautomaten gelicht. De. beschadi gingen aan de automaten hadden een grotere waarde dan de buit. Deze be- stond uit 90 pakjes sigaretten. De be schadiging komt op 500 gulden. Vanuit een banketbakkerij aan de Ken- nedylaan is in de nacht van maandag op dinsdag een bedrag van 1000 gulden gestolen. De daders verschaften zich toe- gang tot het pand. door een openstaand klapraam aan de achterzijde. Behalve het bedrag in geld werd ook nog een kaschèque gestolen. I Uit een garage aan de Vondel laan werd eveneens in de nacht van maandag op dinsdag een Mercedes gestolen. De I auto had een waarde van 13.000 gulden. De daders verschaften zich toegang tot de garage door forcering van een deur aan de achterzijde. In de auto, die op een meter hoge brug stond, zaten de contactsleutels nog. De daders hadden het bijzonder gemakkelijk. De auto is j beige van kleur met een chocoladebruin dak. Kenteken 71-12 NS. 40 JAAR BIJ WERNINK J. Montanje kreeg bronzen medaille LEIDEN De heer J. Montanje heeft gisteren de bronzen eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau gekregen. De onderscheiding viel hem ten deel bij gelegenheid van zijn veertigjarig jubileum bij Wernink Industrie en Handelsonderneming N.V. Als vijftienjarige trad hij bij de on derneming in dienst in de betonfabriek, waar hij een groot aantal jaren betrok ken was bij de vervaardiging van trot toirbanden. De laatste jaren is de heer Montanje werkzaam in de afdeling sierbeton. De onderscheiding werd gis teren door burgemeester dr. A. J. Vis uitgereikt tijdens» een huldiging in de kantine. De burgemeester prees de ju bilaris in zijn speech onder mèer om zijn grote werklust. Het werk is hem niet gauw te veel en een beroep op hem bij extra drukte wordt nooit tever geefs gedaan. NOORDWIJKERHOUT dekte zwembad zal niet in de Boekhorü worden aangelegd. Onderzoeken dooi de Kon. Ned. Heide Maatschappij heb ben uitgewezen, dat het oorspronkeliji voor de aanleg van Ket bad bestemd: terrein in het sportpark „De Boekhorst daarvoor minder geschikt is In de eerste plaats is door sonderil gen komen vast te staan, dat de bouf van het bad een bijzonder kostb; fundering vergt en dat de lagere lifl ging een nogal kostbare pompinstallatf nodig maakt. Daarbij is de par keer ac| commodatie in De Boekhorst Een betere plaats voor het bad zeker het terrein tussen de Van Iersell laan, de nieuwe prov. weg en de Vaj der Weijdenlaan zijn. Daarv; gedeelte eigendom van de Onderwijf vereniging der LTB, die daar aanva kelijk een nieuwe tuinbouwschool z(^^* bouwen. Dat plan is inmiddels baan en volgens de laatste berichten het nu wel zeker, dat de tuinbou school naar Hillegom verhuist. Als de Rijksgebouwendienst zijn medewe king zal verlenen de gronden door de Onderwijsvereniging van LTB met rijksgelden aangekocht di is de op dit moment beslist beste plaa voor het bad: het plan Guldemond. Di ze mening was de raad van Noordwi B kerhout dinsdagavond ook toegedaan e aan de Heide Maatschappij zal opdradjF, worden gegeven de plannen verder i te werken. Volgens het globale plan z het complex een instructiebad omvatte van 11x25 meier met een beweegbf bodem en als extra een sooi't kindercrèche. 1 SS SASSENHEIM Bij het diploma- zwemmen in het zwembad „De Lis" zijn 11 leden van de zwemvereniging Sassenheim geslaagd voor het diploma B. Alle 11 slaagden t.w. Harriët v. Elburg: Tineke Homan; Janita van Houwelingen: Hélene v. d. Mey; Cissy v. Reisen, Mirjam Schrama; Yvonne Schrama; Conny Slingerland. Karin Werkman; Kitty Zandbergen; J; Zwet. Rij nsburgse raad wil verkeersproblemen grondig aanpakken RIJNSBURG Het aantal straten waar een parkeerverbod geldt in Rijns burg is gisteravond flink uitgebreid. De gemeenteraad keurde een voorstel van B. en W. over dit onderwerp goed. Het voorstel hield parkeerverboden voor sommige straten in Plan West. de Ka naalstraat. burgemeester Hermansstraat en de Rijnsburgerweg in. Vanuit de raad kwam gisteravond de suggestie om de nijpende verkeerssitua tie in Rijnsburg nu eens grondig aan te pakken. Men is in sommige kringen wel geporteerd voor stevige maatregelen, zoals het vaststellen van eenrichtings verkeer voor het hele dorp, geparkeer- der vrachtwagens zondags te weren, de auto's van de kerkgangers op bepaalde punten te concentreren. Om deze moge lijkheden nader te bekijken wil men een commissie instellen, die dan te zij ner tijd over de situatie met een rap port zal komen. Yvonne Standaar trainster kapsters LEIDEN Het Bestuur der Neder landse Kappers Patroons Bond afd. Lei den en Omstreken heeft voor het nieu we seizoen '71-'72 voor het damesvak tot trainster benoemd mevrouw Yvonne Standaar-Brinkman uit Woerden. Ongetwijfeld een grote aanwinst voor de Vak. Tech. klubs. De nieuwe train ster is n.l. wereldkampioene cocktail kapsels Ned. kampioene en onlangs won zij het befaamde „Gouden Handen" concours in België. In het herenvak is herbenoemd de heer H. v. Koersel uit Haarlem. Bovendien zal een extra as sistent worden aangetrokken voor het herenvak De nieuwe kursus begint september. Men kan zich hiervoor op geven bij het secretariaat: telefoon I 01710-33968 LISSE Er begint beweging te komen in de Bollcnstrcekjeugd nu de start van de „Tour de Lisse 1971" voor de deur staat. Nog slechts en kele dagen en dan zal het grote en boeiende wielerfestijn voor de Bol- lenstreekjeugd aanvangen. Ditmaal zullen geen 48 maar 60 jeugdige rennertjes zich van hun beste zijde laten zien en in een felle strijd naar de kroon steken: de ereplaats op het ..Ere-schavot" dat op zaterdag 10 juli op de Spekkelaan opgericht wordt om de winnaar van de Tour de Lisse 1971 te huldigen met twee van zijn makkers die hem het dichtst op de hielen hebben gezeten. Het zal ongetwijfeld de meest span nende Tour de Lisse worden, die men in de 15 jaar van het bestaan gekend heeft. Dit jaar is de gehele bollenstreek bij de start betrokken. Iedere avond wordt in één der bollen streekgemeenten gestart. Het geheel zal op muzikale wijze worden om lijst door de medewerking van de muziekvereniging „Trou moet Blyeken" op de startavond, terwijl de harmoniekapel „Canite Tuba" op de slotavond de Tour de Lisse luister zal bijzetten. Er is enorm veel te doen geweest aan voorbereidingen voor de tour commissie, bestaande uit de heren G. Hogenes. C. Langeveld, P. de Koning en D. Bemelman. Er zijn niet min der dan 60 personen als medewer kers bij de Tour de Lisse betrokken. Op de eerste avond (3 juli) start de toerkaravaan in de Ooievaarstraat in de Lisser Poelpolder, waarna om 7 uur de voorstelling van de ploegen op de Spekkelaan bij de start zal plaatshebben. Om precies half 8 wordt het officiële startsein gegeven door burgemeester drs. A. J. Be rends. De toegang is dit jaar geheel vrij is. Men zal een keurig uitge voerd programma-boekje kwrsnen kopen voor een luttel bedrag waarin str men iedere avond de gehele tour zal kunnen volgen. Op maandag 5 juli wordt gestart op de Meerstraat-pro menade in Hillegom met welwillen de financiële medewerking Middenstand van Hillegom. Deze avond zal op het parcours een ploe gentijdrit worden gereden en daarna een rit over 3 ronden. Dinsdag 6 juït start de karavaan aan de Hortuslaan in Sassenheim om daarna 4 ronden te rijden op het parcours. Woensdag 7 juli wordt gestart in Noordwijker hout aan de Brink. Voor deze avond1 hebben de renners een individuele tijdrit over 2 km. vanaf het Engel plein te Lisse, met een start ronden over het parcours kilometer. Op donderdag 8 juli star ten de renners vanaf het Linden- plein te Noordwijk-Binnen en rijden dan 4 ronden op het parcours (18,8 kilometer), dan volgt de slotavond op zaterdag 10 juli. Om 7 uur zal de individuele tijdrit aanvangen kilometer, waarna dan het rr gekomen is dat de winnaar Tour de Lisse definitief bekend De tourcommissie heeft voor deL jeugd een prijsvraag uitgeschreveijJUl wie de winnaar zal worden, aanWj welke prijsvraag mooie prijzen ver-j a bonden zijn. Aan de Tour de Lisse nemen l(l"l ploegen deel; Gezamenlijke Melk handel Lisse met ploegleider Piet Drost; drukkerij „Ons Weekblad'Eei met ploegleider Jacques Slingerland^Ch drukkerij „Graficus" met ploegleiderpfb Ton Zeldenthuis: firma Beijersber-ff -- gen met ploegleider Peter Bemelaanpie Dirk Schouten met ploegleider Tori. van der Berg; fa. Jan van der Reij-j»eï den met ploegleider Peter van deiP0! Berg; Faas-Simca met ploegleideil Gerard Dofferhof en .Schrama-Verf'^ met ploegleider Ben van Leeuwen. r°' Als favoriet voor de eindzege den genoemd Dick Bemelman Martien Geerlings.Jos de Ridder, bert van de Burg.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4