£eidóc(2oii/tci/nt Grammofoonplaten zouden in ons land aanzienlijk goedkoper kunnen zijn Prins der Nederlanden PAGINA 2 LEIDSE COURANT DINSDAG 29 JUi I'J.1 Wachten tot Sintjuttemus "VEN deel van de georganiseerde A werkgevers blijft zo bang als de dood voor elke maatregel die verande ringen zou kunnen brengen in de struc tuur van de eigendom in het algemeen en van de onderneming in het bijzon der. Met zulke maatregelen moet ken nelijk gewacht worden tot Sintjuttemis. In zijn commentaar op het onder prof. Steenkamps schutse tot stand ge komen regeerakkoord heeft De Neder landse Onderneming lof voor diverse onderdelen, doch gevoelens van onrust en onlust zodra bepaalde punten van het regeerakkoord wijzen op een stre ven naar structurele veranderingen in de samenleving. De Nederlandse Onderneming neemt het prof. Steenkamp bijna kwalijk dat hij de beweging tot democratisering van de onderneming probeert te stu wen; de meningen daarover zouden im mers in bedrijfsleven en Sociaal-Econo mische Raad nog geenszins zijn „uitge kristalliseerd". Een zelfde bedenking geldt elke maatregel die aanstuurt op het populair en betekenisvol maken van het spaar loon. Hier voert De Nederlandse Onder neming wederom de SER ten tonele, welke eerst maar eens zou moeten oor delen over de voorstellen van de zoge noemde commissie-Van Franeker, voor stellen waartegen bedoelde werkgevers ook de nodige bezwaren hebben. Andere taal EGEN het meer spoed zetten achter plannen om in het bedrikjfsleven tot structurele wijzigingen te komen, heeft De Nederlandse Onderneming als spreekbuis van een niet gering deel dei- Nederlandse ondernemers dus de nodi ge bezwaren. Heel andere taal wmrdt intussen ge sproken terzake van de financieel-eco- homische teneur in het regeerakkoord. Op dit punt wordt namelijk het be zwaar gemaakt, dat onder leiding van de informateur een program is opge steld, waarin conjunnturele maatrege len de eerste viool spelen, terwijl het structurele karakter van het regeerak koord vaag en op de achtergrond ge houden is. Zulke kritiek wekt de indruk, dat sommige ondernemers nog altijd alleen structurele maatregelen op finan- cieel-economisch terrein begeren die stroken met hun opvattingen inzake de sociaal-economische structuur. En dan kunt ge uw hoofd eronder verwedden, dat in laatstgenoemde structuur niet veel wijzigeingen begeerd worden. Erg vertrouwenwekkend klinkt zo iets niet. Markt beheerst door fabrikanten)importeurs Juist, maar moeilijk TEGEN het meer spoed zetten achter dersteuning van zijn initiatief Wet Europese Verkiezingen, parlementsvoor zitter Van Thiel onder ogen gebracht de tekst van een verklaring die de christen-democratische partijen van het „Europa van de Zes" eind mei hebben uitgegeven. Het initiatief van Westerterp en en kele collega-parlementariërs is erop ge richt Nederland een voorbeeld te laten geven door zijn afgevaardigden naar het Europees Parlement door algemene verkiezingen te laten aanwijzen. De ge zamenlijke christen-democratische groe pen in de EEG juichen dit initiatief toe; ze spreken verder de overtuiging uit, dat „nationale" verkiezingen voor het Europees Parlement binnen de ver schillende landen zo veel mogelijk in eenzelfde periode moeten worden ge houden en dat deze verkiezingen dan niet gaan samenvallen met de gebrui kelijke stembusstrijd voor het nationale parlement, de gemeenteraden of voor regionale vertegenwoordigingen. In principe is de laatste uitspraak geheel juist; Europese verkiezingen moeten gehouden worden omwille van een Europese politiek en niet als aan- hangwagentje van gebruikelijke natio nale geschilpunten. Mar al is de uit spraak van de christen-democratische partijen juist, ze goed te realiseren zal een moeilijk karwei worden. Want in hoeverre zijn de Westeuropese burgers zich ervan bewust, dat op het terrein van de Europese politiek vraagstukken spelen, waarbij andere pro's en contra's in het spel zijn dan de bekende tegen stellingen van bijvoorbeeld het Franse tegenover het Benelux-standpunt, de grote landen contra de kleinere, de landbouwbelangen versus de indus trie? De Nederlandse burger weet, dat ter zake van de Europese politiek de chris ten-democraten en de Partij van de Arbeid en de liberalen meer punten van overeenstemming en minder punten van geschil hebben dan het geval pleegt te zijn bij puur-binnenlandse vraag stukken. Het gevolg hiervan zou wel eens kunnen zijn, dat bij „autonome" Europese verkiezingen de belangstelling bij de kiesgerechtigde burgers heel ge ring zal blijken en de uitslag alleen representatief voor de opvattingen van bewust Europees-denkende burgers zal Wie dit een hoofdzaak vindt, kan met zo'n uitslag tevreden zijn; anderen die de voorkeur geven aan een langzaam gewenningsproces, zullen meer heil zien in het benutten van nationale verkiezin gen voor Europese doeleinden. Ook dat heeft zijn nadelen; maar deze nadelen gaan pas goed wegen, wanneer de democratisering van de Eu ropese integratie erdoor gehinderd zou worden. Maar momenteel is de situatie nog altijd zo, dat deze democratisering meer wacht op het voldoende onder druk zetten van nationale regeringen om van de gemeenschap een instituut met echt Europees gezag te maken, dan op acties van christen-democraten, socialis ten en liberalen in Straatsburg of Brus- Holland Festival antenne op radio In het kader van het Holland Festival krijgt men vanavond van 22.55 tot 23.55 uur op Hilversum II de uitrei king van de Erasmusprijs 1971, een concert, dat ter ere van Olivier Messi- aen plaatsvondv rijdag j.L in de gro te zaal van het Concertgebouw in Amsterdam door het Radio Kameror kest o.l.v. Friederich Cerha, m.m.v. Yvonne Loriod, piano, Wim Koopman, Marimba en xylofoon en Rob Meyn, xylofoon. Programma Sept Hai Kai Olivier Messiaen en Les oiseaux exo- tiques Olivier Messiaen. Barrier Reef voor de jeugd Met ingang van vandaag start de AVRO-tclevisie met een nieuwe avon- turenserie voor de jeugd, die zich afspeelt rond The Great Barrier Reef, 's werelds grootste koraalrif ten oosten van Australië Vanuit Canberra, de hoofdstad van Australië, vertrekken drie mannen naar het gebied van Barrier Reef. Het doel van de reis is een inspectiebezoek aan de Endeavour, een zeilschip dat voor anker ligt in de nabijheid van Hayman Island. Deze vijftig jaar oude driemaster is de dekmantel van een uiterst geheim project, Minus 5, en is uitgerust met hypermoderne appara tuur, waaronder een computer, speed boten en een mini-onderzeeëer. Aan boord maakt de hoge regeringscom missaris Lewis kennis met de vijfkop pige bemanning, die onder leiding staat van kaptein Ted King. Lewis laat het niet bij een inspectie alleen en wil koste wat kost een kijkje onder water nemen. Dat komt hem duur te staan. Zal het project Minus 5 de goedkeuring van deze hoge regerings functionaris kunnen wegdragen? Een feit is zeker: de computer Minus 5, maar vooral de mensen beleven de avonturen in „Barrier Reef". AVRO Ned. II: 19.30 uur. DAKTARI Met ingang van vanavond zendt de KRO-tlevisie wekelijks in de voora vond de serie Daktari uit. In deze serie, die op de maandelijkse zon dagavond tijdens de zomermaanden wordt voortgezet, worden de avontu ren getoond van de aap Judy, de leeuw Clarence en hun bazen, die een dierenkliniek hebben. In de aflevering „Clarence en de leeuwinnen" van vanavond maakt de leeuw Clarence het zijn verzorgers erg moeilijk, om dat hij weigert te eten. Bij zijn vlucht het oerwoud in wordt hij geadopteerd door drie leeuwinnen, maar nu komt hij voor de keus te staan: terug naar het leven in de natuur óf voortzetting van zijn gemakkelijke leventje in en rond de kliniek. KRO Ned. I: 19.05 uur. (Van een onzer verslaggevers) DEN' HAAG De prijs voor de singles is vrijwel in geheel Europa gelijk, maar vergeleken met het buitenland zijn de elpees hier aanzien lijk duurder. Hier liggen de prijzen tussen de 20 en de 25 gulden, elders tussen de 15 en 20 gulden. Dit is een gevolg van het feit, dat de aanmaak en de distributie van de platen in handen van te weinigen zijn, die onderling de prijzen vaststellen, eikaars markten beschermen en bovendien door sancties tegen detaillisten andere maatschappijen buiten de deur houden. Dit is de overtuiging van het Tweede Kamerlid ir. A. P. Oele van de P.v.d.A., die als lid van het Europese parlement vragen hierover heeft ge steld en de EEG-commissie uitnodigt terzake een onderzoek in te stellen en eventueel maatregelen te treffen. Het is juist, dat er officieel geen kartel van platenfabrikanten bestaat. Het jaren geleden bestaande kartel is door de minister van Economische Zaken opgeschort. Het staat elke detaillist vrij zijn eigen prijs te bepalen. In de praktijk echter volgen de detaillisten de richt prijzen, die door de fabrikant worden vastge steld. Van de zijde van de detaillist zit daar niets onoorbaars in, integendeel, de hem toevallende marge van 30 pet. heeft hij echt wel nodig om het publiek de service en het assortiment te kunnen bieden, die men in de winkel aantreft. Het probleem schuilt in de richtprijs, welke bepaald wordt door fabrikanten, die naar het inzicht van de heer Oele allemaal op de een of andere manier samenwerken dan wel zorgvuldig uit eikaars vaarwater blijven, hetgeen tot con currentievervalsing leidt. Bindingen bestaan er tussen Polygram. Polydor, Phonogram en de Deutsche Grammofonplatte Gesellschaft; voorts tussen Telefunken en Melodia; CBS en Artone en nog enkele andere. De vier of vijf kanalen, waarlangs de distributie van platen in ons land wordt geleid, laten speling met de prijzen niet toe, terwijl handelaren die met andere impor teurs in zee gaan, moeilijkheden krijgen. |n ons land wordt jaarlijks voor 150 miljoen aan platen omgezet, een zeer belangrijke markt derhalve die men niet graag aan anderen prijs geeft. Import van platen van elders via andere dan door de fabrikanten aangewezen importeurs heeft slechts bij hoge uitzondering plaats, zodat er geen enkele druk wordt uitgeoefend op de (te hoge) prijzen. Naar aanleiding de publicatie de vragen van de heer Oele ontvingen wij een reactie van de firma Disco Bolland te Den Haag. Hierin wordt gesteld, dat de detaillist terecht aan zijn 30 pet. per plaat toekomt. Buiten andere lasten moeten daar o.m. van betaald worden de winkeldochters, het hoge percentage diefstal en de aan het publiek geboden luisterservice in een omvang, die men in het buitenland niet kent. Disco Bolland weerlegt de uitspraak, dat de platen in ons land uitzonderlijk duur zouden zijn. Er zijn elpees in de prijzen van f 3,30 tot f 5,90, waarop alle soorten muziek voorkomt van klassiek tot pop. Ook bestaan er goedkope series van artiesten van wereldnaam, zoals Perry Co- mo, Frank Sinatra, Dean Martin, The Seekers, Robert Stolz, Perez Prado, Los Indios Tabajaros en anderen. Dan zijn er ook nog elpees van een tientje, t.w. van The Cats, Fats Domino, Gilbert Bécaud, Enrico Marcias, Beach Boys, Edith Piaf, Shirley Bassey, Buffoons, Nancy Wilson, Helmuth Zacharias en in het klassieke genre Beethoven, Mozart en Dvorak in de interpretaties van David Oistrach, Claudio Arrau, Walter Gieseking e.a. Disco Bolland kan derhalve het standpunt van de heer Oele niet delen, dat in ons land de platen erg duur zouden zijn. Heel wat buitenlanders kopen hier hun platen Ook komen er bestellin gen uit het buitenland. FRAGMENTEN Het is moeilijk twisten over kwaliteit, maar deze goedkope elpees zijn vaak getrokken van vroegere opnamen en bevatten zelden het gehele werk, doch veelal fragmenten. Complete opera's zijn alleen duur te krijgen, evenals volledig op de plaat gezette composities. Zodra men muzi kaal verantwoord kwaliteitswerk verlangt moet men hier aanzienlijk meer geld neerleggen dan elders. De fabrikanten brengen alleen dat goed koop, waaruit zij enige revenuen hopen te putten en zelden of nooit wat het publiek vraagt. En hier schuilt volgens de heer Oele nog een be zwaar tegen de fabrikanten, nl. dat zij in het goedkope repertoire niet de smaak van het 'pu bliek volgen, maar slechts commerciële overwe gingen laten gelden. Op dit punt zouden door de fabrikanten de belangen van de gebruikers beter gediend kunnen worden. Dezelfde commerciële politiek ligt ten grondslag aan het pousseren van bepaalde platen tegen lage prijzen op een bepaalde markt. In een land of in een streek wordt de plaat dan goedkoop verkocht om een groep of een orkest erin te krijgen. Een voorbeeld vormt James Last, die hier erg bekend is en veel wordt verkocht. Hij heeft hier meest dure platen, al zijn er enkele bij van een tientje. Om dat orkest in Engeland er „in" te krijgen zijn daar dure series tegen zeer lage prijs verkocht. De Nederlandse detail list zou nu die goedkope plaat in Engeland kunnen kopen en deze tegen een lage prijs in ons land aan de markt kunnen brengen. Disco Bolland doet dit niet, omdat fabrikanten en importeurs hier tegen bezwaar hebben, omdat het veroveren van zulk een markt veel geld kost en als anderen mee zouden profiteren er nog •meer geld bij zou moeten. CONSUMENTENBELANG De detaillist getuigt hier van loffelijk veel begrip voor de positie van de fabrikant. Dat siert hem, maar wie belet hem om ten voordele van zijn eigen cliëntele tegen dit fabrikantenbelang in te gaan. Vreest hij sancties, dan geeft hij daarmee toe onder druk van fabrikant en-of importeur te staan. En hiermee worden de Europese verorde ningen overtreden, die exclusieve verkoopover eenkomsten verbieden. Bovendien is muziek, zo wel klassieke als pop, internationaal. Men kan die niet voor bepaalde gebieden tegen lagere prijzen reserveren. Behalve een fabrikantenbe lang bestaat er ook een consumentenbelang. In het geven van luisterservice aan de klant zonder koopplicht steekt de Nederlandse detaillist met kop en schouders boven zijn buitenland4 collega uit. wordt echter geen enkele plaat voorgespeeld Hier speelt men alles voor. tot complete elpee» toe, zonder dat er koopverplichting bestaat. Hie van wordt door veel jongelui misbruik gemaakt De detaillist doet het echter terwille va bonafide klanten. De heer Oele wenst daar niet op af te dingen. Hij voegt daar zelfs aan toe, dat de gemiddeld» detaillist in ons land beter gesorteerd is dan zijn collega in het buitenland. Zijn bezwaren gelden vooral de verkooppolitiek van de producenten en de importeurs, die de import van elders naar ons land tegenhouden door detaillisten onder druk te zetten en op deze wijze markten voor zichzelf te behouden, het» geen volgens EEG-bepalingen verboden is belang van de consument schaadt. Op zijn eentji kan een detaillist daar weinig tegen «doen. vereniging zouden zij dergelijke handelwijzei echter kunnen melden aan de EEG-commissie Dit zou hen niet schaden, integendeel, door he opkomen voor de belangen van de consument zouden zij deze juist sterker aan ziöh kunnei binden. Andy Williams In de Andy Williamsshow van de KRO-teleivsie vanavond treden als gasten op zangeres Bobby Gentry, het duo The Carpenters, bestaande uit Karen en Richard, het acteurs echt paar Ozzie en Harriet Nelson en co median Jonathan Winters. Gastheer Andy Williams opent de show met de song: I think I love you, waama hij tezamen met The Carpenters Ticket to ride en I ,11 never fall in love again laat horen. Vei*volgens brengt Karen Carpenter solo de song For all we know. Nadat Andy Williams de song It's possible heeft laten horen brengt hij tezamen met Jonathan Winters en Ozzie en Harriet Nelson een parodie op de televisie. Na de song Impossible dream, introduceert de gastheer Jona than Winters in de rol van de oude verteller. Daarna is het de beurt aan de zangeres Bobby Gentry met haar eerste hit Ode to Billy Joe. Voordat Andy Williams de show besluit met The way you look tonight zingt het duo The Carpenters nog We've only just begun. KRO Ned. I: 20.21 uur. LONDEN Dit werk van Frans Hals is een van de belangrijke oude meester die morgen onder de hamer komen in de Londense veilingzaal So theby's. Het „Portret van een dame met handschoenen" is eigendom van wijlen D. M. Allnatt, die in 1959 voor Rubens „Aanbidding der wij zen" 275.000 pond betaalde in So theby's en dit schilderij daarna ca deau gaf aan het Kings College van de universiteit van Cambridge. Van Jacob Jordaens wordt een schil derij verkocht waarop een jongen met een spaniel en een dienstbode met een korf afgebeeld zijn. Deskun digen menen, dat hij dit doek ge schilderd heeft voor zijn eigen huis in Antwerpen dat in 1639-'41 ge bouwd werd. De jongen op het schil derij zou Jacob Jordaens de jongere zijn, die in 1640 vijftien jaar was. Tijdens deze veiling zal de aandacht echter vooral gaan naar een afbeel ding van de herfst van de 18de eeuwse Franse kunstenaar Nicolas Lancret. Dit schilderij maakt deel uit van een reeks „Seizoenen", waarvan zich twee exemplaren in het Hermitagemuseum van Lenin grad bevinden. De volledige reeks van vier doeken werd in 1753 ver kocht in de Franse hoofdstad. Later schafte Katarina de Grote zich „len te" en „zomer" aan. „Winter" is ver dwenen, „herfst" kwam in 't bezit van Baron Edmond de Rothschild. Het wordt nu door de familie Rothschild te koop aangeboden. Voor deze vei ling wordt belangstelling van Russi sche zijde verwacht. Wielerronde De KRO-televisie zendt vanavond de tweede van een serie van vijf recht streekse reportages uit van baanwed- strijden voor profs en amateurs, die op diverse banen in ons land worden verreden. De uitzending van vana vond komt uit het stadion De Gal- gewnwaard te Utrecht. Verreden wor den twee series sprint voor profs, een sprint op tandem, individuele achter volging over 4 km. en een tijdrace over 1 km. In deze uitzending wordt tenslotte een aanval gedaan op het baanrecord door profsprinters, dat sinds 10 juni 1947 op naam staat van Jan Derksen. Aan de serie sprint voor profs nemen deel Robert van Lancker, tweede in de wereldkampioenschappen van 1969; Gordon Johnson, wereld kampioen 1970; Lijn Loevesijn, kam pioen van Europa en de Amerikaan Mountford. De organisatie van deze wedstrijden is in handen van Jan Derksen. Commentaar: Felix Huizinga. Regie: Ad J. Versney. De volgende uitzendingen komen vanuit het Gof- fertstadion in Nijmegen (13 juli), het stadion in Alkmaar (27 juli) en het Olympisch Stadion in Amsterdam (10 augustus). KRO Ned. I: 21.11 uur. Kunstzaal 't Venster, Gouvernestraat 129, Rotterdam, exposeert van 26 ju ni16 juli lakschilderijen van Johan Zitman. Hofstads Jeugdorkest vr rekt zaterdag a.s. voor een 15-daagse concertreis naar Zweden met 70 leden in de leeftijd van 12 tot 20 jaar. Onder leiding van de dirigenten Lex Veelo en Wim Bredenhorst zal worden ge concerteerd in Angelholm. Landskro- na. Lund, Malmö, Trelleborg en Ys- NCRV's Hici een deel gewijd aan Suriname, het land waar wij een „belast verleden" hebben. Als we de reportages voor namelijk bestaande uit een gesprek met een woordvoerder van de Her nhutters moeten geloven is Surina me door de eeuwen heen en tot hier en nu toe uitgebuit door alle Neder landers. op een paar Hernhutters na Bedoelde woordvoerder kapitaliseerde onze „schuld" op vele miljarden en meende dat we die miljardenschuld terug moeten betalen. Niet ineens, maar bijvoorbeeld gespreid over tien jaar. Een zottere onlogische rekensom hebben we via t v. nog niet gehoord. Op de eerste plaats geloven we dat eventuele schulden van hier en nu betaald moeten worden, maar geloven wc niet in de doelmatigheid van eeu wenoude rekeningen. Wij kunnen ook geen schuldgevoelens opbrengen voor zaken die eeuwne geleden gebeurd zijn. Bovendien: voor we die historische schulden zouden inlossen wilden we wel eerst even met de pet rond gaan bij eeuwenoude debiteuren: Romeinen. Bourgondiërs, Spanjaarden, Britten en Fransen. Om van Duitsers en Japan ners maar niet te spreken. Waarmee we willen zeggen dat Suri name een probleemgebied is waar Ne derland iets, wellicht veel. aan zal moeten doen. Maar het probleem is te ernstig om het een zo onwaarachtig karakter te geven als in Hier en Nu gebeurde. De NCRV bracht een opname van het concert dat „Ekseption" vorige maand in De Doelen gaf. We keken en luis terden met gemengde gevoelens. Ener zijds omdat de groep, bepaald niet alleen leider Zijderveld, puur-muzi- kantest is in de beste zin van het woord. Aan de andere kant omdat de zeer mizikanteske manier waarmee met name Bach werd benaderd toch pover af stak tegen de wijze waarop Bach traditioneel wordt uitgevoerd. NOS-reportages over nieuwe maanvlucht HILVERSUM (ANP) De NOS-tele- visie zal eind juli en begin augustus in tien merendeels rechtrcekse uitzen dingen aandacht besteden aan de maanvlucht vn de Apollo 15. aan de serie reportaties gaan op zondag 18 en zondag '/jö juli vooraf. Twee docu mentaires over de wetenschappelijke onderzoekingen naar aanleiding van de maanvlucht van de Apollo 14 en over de resultaten van Russisch en Amerikaans maanonderzoek. De NOS zal onder meer reportages uitzenden van de lancering van de Apollo 15, van de drie maanwandelin- gen en van de terugkeer van de astronauten van de maan naar de APollo 15. Ook zal men reportages verzorgen van de ruimtewandeling door een van de astronauten en van de terugkeer van de Apollo op aarde. De uitzendingen worden gepresenteerd door Hans Engeman. De VARA gaat onder de titel „Water merk" vijf programma's wijden aar de toestand van onze recreatiewater. De eerste uitzending doet ons vr dat de volgende vier ook vervelend zullen worden. -Nuttige informatie? We wonen op een steenworp afstand van een water dat „zeer onbetrouw baar" werd genoemd. En we zinj ei zeker van dat als het huidige zachte winterweer in zomer verandert het krioelen zal van de mensen. Ongeacht het VARA-advies. Met genoegen keken we naar Piran dello's „De bankschroef, eenakter een Italiaans auteur door Italianen gespeeld. Derhalve zo autenthiek als het maar kan. Bovendien in een boeiende t.v.-vormgeving. Onze t.v. zou meer ol de Italiaanse markt i ten kopen. De rode kamer In de derde aflevering van de televi- siefeuilleton „De Rode Kamer" van dc KRO-televisie vanavond krijgt de hoofdfiguur Arvid Falk in De Rode Kamer, waar hij en zijn vrienden regelmatig bij elkaar komen, te horen, dat „zijn" artikel over het kantoor van salarisuitbetalingen erg is opge vallen. Arvid weet echter niet, dat dit artikel door zijn collega Struvé ge schreven is. Inmiddels is zijn vriend de schilder Lundell op zoek naar model voor de Maria Magdalenafiguur van zijn Altaarstuk. Arvid's broer. Carl Nicolaus, laat zich door zijn vrienden bewieroken, terwijl zijn vrouw tezamen met enkele vriendin nen probeert de rechten van de vi gehonoreerd te krijgen. De tv-serie De Rode Kamer is gebaseerd op de ge lijknamige roman van August Strind- berg. Deze roman werd voor televisie bewerkt door Herbert Grevenius. Re gie: Bengt Lagerqvist. KRO Ned. I: 22.11 uur. NEDERLAND I KRO 17.00 uur: Bruintje Beer 17.10 uur: De klub van 6'/» NOS 18.25 uur: Tour de France 18.45 uur: Pip en Zip 18.45 uur: 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.10 uur: Dubbeldekkert j es IKOR 19.30 uur: Kenmerk NOS 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Pol_, uilzending 20.81 uur: Socutera 20.36 uur: Uit de wereld der insekten 20.55 uur: Manpower, film 22.20 uur Holland Festival, Arnhem 22.50 uur: Journaal NEDERLAND II KRO wa i Liedjes uit Wenen 20.00 uur: Journaal war: Het ziekenhuis, New York 21.45 uur: Nachtconcert, klass4Éa: HILVERSUM I i'g Ronde van Frankrijk 19 i reportage Wimbledon 1971. KRO: 19.10 igen Fabrikaat: lichte muziek (opn). 20. i) Concert: klassieke en semi-klasslei :kest werken (gr). 21.30 (S) Pianorecita :assieke muziek (gr). 21.55 De Schaduv oorspel. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuw .38 Den Haag vandaag. 225.0 Reisoogst 5 i Olivier Messiaen. Radio Kam solisten: moderne muziek. A met de componist. 23.55-31.^3! BELGIë 324 m (Nederlands) 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. I8.l|l Paardesportberichten. 18.30 Verkeersinfo: matles. 18.45 Sport. 18.55 Taalwenken. 19.1 Nieuws en actualiteiten. 19.40 Rom intermezzo. 19.45 Sijndicale kroniek Romantisch intermezzo. 20.00 Grammofoon® platenprogramma. 22.00 Nieuws en De Zef, HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le woord. 7.16 (S) Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr). (7.25 Horen en ten.) TROS:' 8.00 Nieuws. 8.11 Luister i kleuters. 9.45 (S) Geschikt... voor U!: Om roeporkest. klassieke muziek. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.03 Aktua-Magazine: erfmuziek!"» .55S'MededelhigSénC°KRo" 121)0 (S) Van twaalf tot twee: gevarieerd pro gramma. (12.22 Wij van het land: 12.26 muzikale illust HILVERSUM II VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas- :iek. 7.20 (S) Muzikale ochtendpost (gr). |7.33-7.38 Van de voorpagina.) PRO: 7.54 Deze lag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. ï.22 (S) Muzikale ochtendpost - vervolg. (8.35 lommentaar. 12.00 (S) Strijkorkest. 12.25 Am sterdamse Politiekapel. 13.00 Nieuws. 13.1 Alice: voordra Toerismo: toeristische informatie uit bin nen- en buitenland. 17.55 Mededelingen. HILVERSUM ni AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Van Meet af platenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.03 Radio ;a journaal. 10.06 Arbeidsvitaminen, verzoek gi platenprogramma. (11.00 Nieuws.) 12.( i nieuws. 12.03 Zet 'm op, platenprogra (13.00 Nieuws. 13.03-13.06 Radiojournaal.) 14.1 Nieuws. 14.03 Gimmick. 15.00 Nieuws. Muziek Boektiek. 16.00 Nieuws. 16.03-18.1 Cees van Zljtveld. 17.00 Nieuws. 17.02-17.1 i, Radiojournaal.) BELGIE 324 m NEDERLANE 12.00 Nieuws, mededelingen en SOS-b*t< richten. 12.08 Intermezzo. 12.15 Gevari. programma. 12.55 Buitenlands persoverzlch Ich in (13.! si 15.00 Nieuws. 16. iw Ter gelegenheid van de zestigste verjaardag van prins Bernhard zendt A-V.R.O.-televisie vanavond een filmportret van hem uit. Dit filmportret heej°r niet de pretentie een volledig beeld te geven van de prins, wel mil het ee^r bijdrage zijn tot een nadere kennismaking. Een team, bestaande uit Jan Scholtens, Piet ter Laag en Cas Brugman, heeft c prins vier maanden kunnen volgen. Zij hebben hem bij zijn werkzaamhede gadegeslagen en met hem gesproken over onderwerpen waar hij nau betx-okken is, zoals de defensie, het verenigd Europa, zijn betrekkingen met h bedrijfsleven en de maatschappij, de monarchie, de Bilderbergconferenties, World Wild Life Fund en zijn gezinsleven. Bij de film is bijna uitsluitend gebru gemaakt van eigen, gedurende de laatste maanden gemaakte opnamen. A V.R.O., Nederland II, 21-10 uur.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2