Tom Okker blijft populair Tennisprofs Hunt hebben 't moeilijk KIELERW0CHE BEWEES: ZEILT0P WORDT BREDER Opschudding van Russen Dibley wilde van bagage dragen af Roeiers mentaal zwak on Vlinderrecord Anke Rijnders TIJDENS DAMTOERNOOI ■Sabreur Eddy Ham sterk in Brussel Motorcrosszege Jan ten Thije Twee sprinttitels voor kanoer Verhaard MAANDAG 28 JUNI 1971 LONDEN. Tom Okker kan genist zijn. Het verlies tegen Laver heeft zjjn status in het profgezelschap onaangetast gelaten, noch heeft het zjjn populariteit hij het Britse publiek verminderd. Dametjes van middelbare leeftijd, die de meeste ruimte op de tribunes en in de gangpaden in nemen. zjjn nog altijd vertederd als ze een glimp van de „vliegende hollander" kunnen opvangen. Ook prof-n Mike Dy van ontevreden. Hij heeft de partij van Okker met een half oog en zonder zake lijke interesse gevolgd. Zowel Laver als Okker komen dit jaar ruimschoots boven hun minimum-garantie, zodat er wat dat betreft geen enkel probleem is. ..Okker doet het bij ons uitstekend." aldus Davies, die eens voor spek en bonen bij de Kra mer-profs mocht meedoen en nu in feite, dank zij het geld van olicmagnaat Lamar Hunt, de tenniswereld beheerst. „Toen wij Okker twee en een half jaar geleden een contract van vier jaar aanboden met een garantie van 200.000 dollar, was dal na tuurlijk veel geld. Maar we konden het doen. omdat we daardoor betere mogelijk heden kregen tennis te promoten. Er kwam meer geld beschikbaar. Tom heeft bewezen in staal te zijn daarvan mee te profiteren. Wij zijn zeer tevreden." Of hij als tennisser alles er ooit uit zal halen wat er inzit, blijft de vraag. ..Dat hangt helemaal van hemzelf af", aldus Davies. Er is gesproken over het inscha kelen van een psycholoog, het instellen van een meer gerichte slagentraining vooral aan de service en de verdedigende lob moet aandacht worden besteed en aan hel volgen van een gedegen conditie training. Het zijn echter zaken, die moei lijk realiseerbaar zijn voor een speler, die vijfmaal per jaar de wereld rondvliegt en die dertig weken per seizoen contractueel verplicht is in toernooien uit te komen. Hier botsen de belangen van de commercie en de sportieve ontwikkeling." LONDEN Colin Dibley zal wel nimmer vermoed hebben dat hij het •>p Wimbledon verder zou brengen dan Roy Emerson. Hij placht Emersons bagage te controleren als zijn beroemde landgenoot Sydney aandeed. Toen echter het proftennis Australië beroofde van vijftien van zijn beste spelers, kwam de grote kans voor Dibley. Hij nam ontslag als douanebeambte en werkte zich in korte tijd op tot Davis-Cupspeler voor zijn land. Op Wimbledon bevestigde hij die jonge reputatie met een overwinning op Dennis Ralston en kwalificeerde hij zich voor de kwartfinales tegen John Newcombe door een zege op een andere outsider, de Mexicaan Joaquin Loyo-Mayo. Na de eerste week van Wimbledon kunnen de heren van de All-England Club zich in de handen wrijven. De speldenprikactie tegen de profgroep Hunt heeft aardig succes gehad. Bij de laatste acht bevinden zich slechts drie professionals: Rod Laver, Ken Rosewall en John Newcombe. Van de drie geplaatste ..onafhankelijken" liepen er twee door: Cliff Richey en Stan Smith, terwijl het rooster van de laatste acht wordt aangevuld met reuzendoders als de Nieuw-Zeelander Onny Parun (winst tegen Marty Riessen), Tom Gorman, die al in de eerste ronde Cliff Drysdale uit schakelde en de Australiër Colin Dibley. die het gat opvult dat Nastase heeft laten vallen. Bij de dames bereikten even eens vijf van de acht geplaatsten de kwartfinales. Hie»- was het de Britse Virginia Wade, die de troebelen van de tie break" tegen Judy Dalton-Tegart niet te boven kwam. ndigde op de vierde plaats, AMSTERDAM Alfred Bachmann greep de Hollandbeker op de streep. De sculler uit Luzern scheen meer dan 1.500 meter kansloos in hel hoofdnummer van de Koninklijkc- Hollandbeker roeiwedstrijden, die dit weekeinde door regen en wind op de Amsterdamse Bosbaan werden be heerst. Zonder twijfel zou immers Udo Hild, enkele weken geleden in Ratzeburg ook al bijzonder sterk, de trofee voor een jaar voor zich opei sen. Een voorsprong van ruim twee lengten had de sterke roeier uit Mainz opgebouw d. In het zicht van de tribunes zette Bachmann zijn aanval in. Meter na meter werkte hij weg. De laatste slag bracht de beslissing ten gunste van d« Zwitser, die met amper waarneembare voorsprong door do finish ging. De race om de Holland beker. waarom sedert 1886 al wordt gestreden, was tekenend voor het gebrek aan kwaliteit van de Neder landse skiffeurs. Weliswaar wist Paul Veenemans zich te plaatsen voor de eindstrijd. In die finale, kwalitatief iets minder sterk dan in het verleden veelal het geval was, viel de Nereid al snel sterk terug Voortreffelijk daarentegen was zon dag de prestatie die de Nereus Seni or a-acht in het andere hoofdnum mer leverde. De Amsterdamse stu- denten hadden de steun van de krachtige wind. doch tevens veel hinder van het woelige water. De tijd van 5 min 51,78 sec werd in de laatste race van de dag slechts verbeterd door de ..Deutschland Ach ter." die in 5 min. 46.51 sec. de 2.000 meter aflegde. Deze laatste test van de Nederlandse roeitop voor de Rolsee-Regatta, die over twee weken in Luzern wordt gehouden, leverde zonder twijfel en kele positieve punten op. De Laga elite vier met stuurman bewees op nieuw over grote mogelijkheden te beschikken. Hoop voor de nabije toe komst gaf zonder twijfel ook de Nereus twee zonder stuurman, ge vormd door Luynenburg-Van Laar hoven. De twee van Berlin Grunau was te sterk voor de Amsterdamse coalitite. De Westduitsers uit Mainz gingen volkomen tenonder in het geweld, dat de Oost Berlijnse twee en Nereus ontwikkelden. Ingrid Dusseldorp, Nederlands voor naamste kanshebster voor een me daille tijdens de Europese titel wed strijden van augustus in Kopenha gen. roeide zaterdag bijzonder sterk. Opnieuw gaf zij de Westduitse Edit Baumann geen kans. Twee lengten bedroeg het verschil aan de finish. Voor de Europese titelhoudster Anita Kuhlke was er slechts een vijfde en laatste plaats. Onder uitzonderlijk moeilijke omstandigheden kwamen de roeisters zondag aan de start. De harde wind stond enigszins schuin over het water. De wedstrijdbaan van de dames had in tegenstelling tot die van de heren, die de eerste 500 m. in betrekkelijke luwte kon den varen geen enkele beschut ting, waardoor de wind vrij vat op het water had. Vooral de skiffeuses stonden voor een haast onmogelijke opgave. Ditmaal wist Edith Bau mann het best tegenstand te bieden aan de ongunstige omstandigheden, waardoor voor de Groningse een tweede plaats het hoogst-bercikbare L. in zt] §Qgg-j, j-je Amersfoortse ie ï.lP'emster Anke Rijnders heeft druktistermiddag tijdens limietwed- strijden voor de Nederlandse kam- ^^loenschappen in Soest het Neder- Inds record 200 meter vlinderslag lor meisjes gebracht op 2.37,4. ct oude record stond sinds 1969 naam van Frieke Buys met -18,9. Naar nationaliteit gerekend is Aus tralië met vier dames en vier heren bij de laatste acht het sterkst vertegen- i woordigd. gevolgd door de Verenigde Staten (twee en drie). Frankrijk, Gr. i Brittannië en Nieuw Zeeland. Prof promotor Mike Davies kondigde begin j dit jaar aan. dat hij met uitzondering van een enkele halsstarrige, de beste spelers van de wereld onder contract had gesteld. Op Wimbledon is dat er niet helemaal uitgekomen. Van de 42 profs werden er veertien door colle ga's uitgeschakeld en vijftien door bui tenstaanders. Aan het rijtje sensaties van de openingsronde (Drysdale tegen Gorman, Gimeno tegen Paish) werd zaterdag toegevoegd de uitschakeling van Marty Riessen door Onny Parum. Het verlies van Roy Emerson tegen Stan Smith lag meer in de lijn van de verwachtingen. Riessen maakte zich buitengemeen kwaad dat "de 24-jarigë I broodmagere Parun zijn opslagen, die i niemand minder dan Ashe in de voor- gaande ronde tot capitulatie hadden gebracht met een kromme elleboog, I maar perfect in lijn terugsloeg. In de tiebreak van de eerste set betaalde dat j wonderlijke talent van de Nieuwzee- lander met een winnende voorsprong i van 70 te retourneren. Riessen rea- i geerde aangeslagen, hij raakte alle con- trole kwijt en hamerde zijn opslagen j zonder enige precisie het veld in. De meeste van die slagen eindigden in het I net en het resultaat was dat hij nau- I welijks energie over had om de ser vice van Parun te retourneren. Nu I maakte de Nieuwzeelander van de op- I slag iets zeer bijzonders, zowel bij de I eerste als bi' de tweede klap veerde hij een halve meter van de grond en gaf door die beweging de slag een onwaar- schijnlijke hoeveelheid topspin mee. Het kan een aardig spektakel worden als Parun vandaag uitkomt tegen de bezitter van de sterkste service van dit Wimbledon-toernooi, de 24-jarige Ame rikaan met kort verlof Stan Smith. De bijna twee meter lange ex-basketballer is in staat met zijn service elke centi meter rond de service-lijn van zijn te genstander om te ploegen. Hij deed dat ook tegen Emerson, maar de donker harige Australiër tien jaar ouder dan hij slaagde er vaak in de bal op een of andere manier terug te krijgen en in tweede instantie te scoren. Priemend Emerson won er de eerste set mee. Daarna rondde Smith het serveer-ge- weld af met priemende volleys aan het net. De winst van zevenj^chtereen- 'volgende games gaf hem een voor- sprong van 20 in de derde set. Emerson, die driemaal achtereen I Wimbledonkampioen werd, maar sinds j i de invoering van het open tennis nooit j meer een belangrijk kampioenschap i won, probeerde zijn kans in de vierde I set. Hij kon echter het voordeel van de 1 doorbraak in de eerste game niet lang handhaven. Smith kwam terug tot 44 en had bij 54 drie matchpoints. De kardinale punten betekenden de inleiding tot het beste gedeelte van de wedstrijd. Emerson redde er twee met een gewaagde dropshot en een volley kruislings over het net. Bij het derde kwam het geluk hem te hulp. Hij ach terhaalde een lob en sloeg een return, die via de netband en Smith's racket uitvloog. In de dertiende game redde Emerson nog twee matchpoints. Bij één ervan protesteerde Smith, omdat hij dacht dat zijn lob de achterlijn had geraakt. Twee games later maakte hij de wedstrijd uit met een return op Emerson's forehand. Bij de dames verloor Engeland zijn enige geplaatste speelster, maar kreeg er een ander voor terug bij de laatste acht. Winny Shaw compenseerde het erlies van Virginia Wade op bewon- Nikki Pilic verloor en won op Wimbledon. Een plaats in de derde ronde haalde de soms clowneske Joego-Slaaf niet door toedoen van Tom Okker, een positie als echtgenoot verwierf hij wel. Hij huwde zaterdag de actrice M\ja Adamovic- ..cue up ucwiiii- NOOGEZAND De Russische oud-wereldkampioen Iser Koeperman is derenswaardige wijze. Bij de Franse Sj'teren door zijn winst op de Amerikaan Smith gelijk gekomen met Ton |m" j J' de eregroep alleen aanvoerde. De partij Koeper- kampioenschappen had het Schotse Sijbrands, die tot dusve iaal Brussel de ;e dc la Yille de Bruxelles als derde d niet vier gewonnen partijen. De Horvath werd eerste en de aine- jan Apostol tweede (resp. met zeven en gewonnen partijen). verloor zijn laatste partij, die dc bracht over de bezetting van de tats, met 45 van Apostol. Frans Izesdc met twee winstpartijen) en Dijksman (zevende, eveneens met twee- plaatsten zich ook voor de Nederlandse ploeg bereidde zich voor trijd om de wereldtitels, die over week in Wenen wordt gehouden. Nederlandse sabel-equipe won zaterdag drielandentoernooi met Belgic en •Duitsland, de Grote Prijs van Brussel. ;1 tegen de Belgen als de Westduitsers 'ierde de Nederlandse formatie met "|6. itslag van dc finale om de Challenge Villc dc Bruxelles: vath (Hong.) 7 gewonnen: 2. Apostol (Ned.) 4: 4. Brasseur Weissgerbcr (Wdl.) 3; 6. Mos- 7. Dijksman (Ned.) 2; 8. ersnrvath (Hong.) 7 c vj) 5: 3. Ham (N s V 3: 5. Weissgerbc krj (Ned.) 2: 7. Dij Ier (Oost.) 2. KIEL Het grote Nederlandse succes in de Kieler Woche is ongetwijfeld de buitengewone overwinning in de Tem pest klasse van Ben Staartjes, die zich samen niet Kees Kurpershoek in de H-2 (double dutch) na zes races als eerste wist te klasseren. Een knappe prestatie in een sterk veld, waarbij de SR-q van de Rus Mankin tot de laatste race de gevaarlijkste en grootste concurrent was. De Kieler woche in het zeilmekka, waar volgend jaar de Olympische zeil- kampioenschappen worden gehouden, heeft duidelijk aangetoond, dat de tijd van de gedoodverfde kampioenen voor bij Is. Hqt aantal deelnemers, dal ook dit jaar weer een rekord betekende, (over de 6 Olympische klassen: de Tempest, Soliiig. Star, Finjollen, en Flying Dutch man en Draken) was dertienhonderd in schrijvingen. In de FD-klasse werd Jan Verhagen, zoon van de vermaarde Ben, op de 24ste plaats Eter Kieth, in de RT- wereld een klinkende naam, werd met zijn Hullabaloo 21ste en de zilveren me daillewinnaar van Mexico Uli Libor ein digde in Charlois Hoise als 14de. In de Soling klas nam de befaamde Zweed Paul Evström na drie dagen de benen en laadde zijn „Bes op de auto en keerde gedesillusioneerd naar Skandinavië te rug. Zijn 6de en twee 7de plaatsen be tekenden een roemloos einde voor de Zweed, die jarenlang de ongekroonde koning in deze klasse was. Koning Con- stanlijn, die op de 19de plaats eindigde achter Ir. Bakker (16de) en voor Arie Klein (20de) is ook al een bewijs dat de mensen met alle tijd het niet langer kunnen redden. Dat werd ook Roy Sy- monetle, de multi-miljonair van de Ba- hama's duidelijk. Neen, Kiel heeft dui delijk bewezen dal de zeiltop veel bre der is geworden en dat uitgesproken fa vorieten tot het verleden behoren. Het zeilevenement is voor de jury een enorme testcase geworden waaruit men de nodige lering heeft kunnen trek ken. De deelname in de diverse klassen was zo groot dat dit moeilijkheden FRED IMHOFF in Brave Hendrik op tiende moest opleveren bij start en rondingen van boeien. Veel valse starts waren het gevolg van dit te groot deelnemerstal. Bij de draken bijvoorbeeld hield men het afgelopen woensdag met 6 valse starts wel voor gezien en het comité stuurde iedereen naar zijn tijdelijke do micilie terug. Het wedstrijdcomité dat voor het uitzetten van de banen had ge zorgd, moest dikwijls spitsroeden lopen omdat de banen niet correct waren uit gezet. De zeilers van de Soling-klas protesteerden afgelopen woensdag en bloc tegen dit comité, omdat de finish op een andere plaats lag dan hij behoor de te liggen. De in de morgenuren ver zeilde race. die al schier onmogelijke klasseringen had gegeven met een to tale omgooiing van het klassement tot gevolg, werd ongeldig verklaard waar door s middags opnieuw de startvlag werd gehesen. Beter dan de organisatie deden de Duitse zeilers het, die in alle klassen opmerkelijke vorderingen maak ten en in het eindklassement hoog ein digden. Maar niet alleen de Duitse zei lers boekten goede resultaten, behalve Ben Staartjes zorgden ook in de andere klassen Nederlanders voor goede klas seringen. In de Flying Dutchman ein digde de Hagenaar Fred Imhoff in zijn brave Hendrik op een eervolle 10de plaats, dat is nog voor Uli Libor de zil veren Mexicaan die 14de werd. De vol gende Nederlander was Bierman op de 13de plaats en de derde Nederlander was Jan Vei hagen, die als 24sle eindig de. In een uitgekookt tactische race met Mankin zorgde Ben Staartjes in de Tem- pest-klasse voort de enige Nederlandse zege van de Kieler Woche. Iets dat sinds meer dan tien jaar niet meer ge- Flying Dutchman: 1. K. Mosto (Enge land met Lady Killer); 2. P. Prinzler (Duitsland met Gigi)3. F. Bethwaite (Australië met Verve); 10. F. Imhoff (Nederland met Brave Hendrik); 13. G. Bierman (Nederland met Ruppelstilz- clien); 24. Jan Verhagen (Nederland met Rocky Raccoon). Tempest: 1. Ben Staartjes met Double Dutch; 2. W. Mankin (USSR); 3. Jack Knights (Engeland met Bad News); 6. R. Mulder (Nederland met Atlanta). Draken: 1. A. Birch (Denemarken met Chok); 2. F. Heilmeier (Duitsland met Torquay); 3. Gebr. Sundeklin (Zweden met Debutant); 37. H. Póppe (Nederland met White Jewel). Soling: 1. A. Grünwaldt Zweden met Finnteam); 2. A. Kadelbach (Duitsland met Scampex); 3. G. Trenel (Denemar ken met Wannsee); 16. G Bakker (Ne derland met Cadans); 19. Koning Con- stantijn (Griekenland met Alexia); 20. Arie Klein (Nederland met Rising Hope). BART HOOGDUIN meisje tegen de Australische Lesley Bowrey slechts drie games gemaakt. Nu revancheerde zij zich in drie sets. waarbij ze in de tweede als een koord danseres langs het randje van de ne derlaag liep. In de volgende ronde wacht Margaret Court haar op. De andere kwartfinales gaan tussen Melville en Dalton. Gunter en Goola- gong, Dürr en Billie Jean King. Trudy Walhof plaatste zich met haar Italiaanse partner Palmieri voor de derde ronde van het gemengd dubbel spel. De Nederlands/Italiaanse combina tie won met 98, 75 van het Engelse echtpaar Mills. Betty Stöve kwam met haar Zuid- afrikaanse partner Robert Maud even eens een ronde verder in het gemengd dubbelspel. Het duo versloeg in de eerste ronde het Chileense paar Ro driguez met 64 en 62. man-Smith resteerde nog uit de eerste ronde. De Russen waren vorige week te laat aangekomen. De andere partij die nog voor de eerste ronde moest worden gespeeld, tussen Andreiko (de huidige wereldkampioen) cn Korchov veroorzaakte enige opschudding, doordat de Russen al na 20 zetten toi remise besloten. Dit is in strijd met de wedstrijd- i reglementen, die pas een remise na dertig zetten toestaan. Andreiko en Kor- chov moesten opnieuw achter het bord I en rekten hun „duel" nu keurig tot dc dertigste zet. Andreiko en Koeperman bereikten zaterdag een zelfde obligate remise. Ook de Nederlanders hebben deze kunst door, getuige het optreden van Sijbrands cn Wiersma (11). BEERZEL De Nederlander Jan I Thye heeft gisteren in de Belgische Hootdg plaats Beerzel een ;nlcrnationale motor- I D* Rlli,< cross gewonnen. Hü eindigde op zijn Norton in de eerste manche als tweede en in de tweede manche als eerste. De tweede plaats was voor Broer Dirckx met een Laverda. De race telde mee voor het klassement om de Euro pese beker van de internationale Motor- rijdersbond. De uitslagen zijn, eerste manche: 1 Mansson (Zw) met Triumph, 12 ronden in 30.48,5; 2. Ten Thije 30.51,3; 3. Dirckx 30.54,8; 4. Lubbers (Ned.): 5. Cox (Belg) Tweede manche: 1. Ten Thije, 12 ron den in 31.12,2; 2 Dirckx; 3. Cox; 4. De Kort (Belg); 5. Thomson (GB). Eindklassement: 1. Ten Thije (Norton) 3 punten; 2. Dirckx (Laverda) 5; 3. Cox (Wasp) 8: 4. De Kort (Norton) 10; 5 Thomssor. (Triumph) 13. Het klassement om de Europese bekei is: 1 Lubbers (Ned) 50 punten; 2. Thoms- son 48; 3 Cox 42; 4. Ten Thije 38; 5 Klauser (Zwi) 29. DRIEBERGEN De Winterwijkse schutter Wim Hillen, die vorige weck kampioen van Nederland werd in dc drie houdingen vrij geweer, heeft za terdag in Driebergen ook de nationale titel drie houdingen klein kaliber stan daard geweer veroverd. Hillen bereikte zaterdag een totaal van 560 pnt. en haalde daarmee juist de nationale re cordlimiet. die door de Koninklijke Ne derlandse Schutters Associatie w Breda Onder ongunstige weersom standigheden (een sterke zijwind en zo nu en dan regen) zijn dit weekeinde op de Mark bij Breda dc nationale kortc- baankampioenschappen kanovaren ge houden. Jan Verhaard van Beatrix uit Eindhoven behaalde twee titels, op de 500 meter meter en dc 1000 meter. Het verschil met Lou Jacobs en Joop Runeman was op het laatste nummer echter uiterst miniem. Ver haard ging drietiende seconde voor Ja cobs door de finish en Runeman volgde op een halve seconde. Mieke Jaapies hield in het solonummer bij de dames Maria van der Holst ruim vier seconden achter zich. r> der HolsMBea't 1 Jan Verhaard (Zwetplassers) 4.24.9. 3 PALERMO De Italiaanse Bruno Arcari heeft in Palermo zijn wereld titel boksen in het junior-welterge- wicht (WBC-versie) met succes verde digd tegen zijn Argentijnse uitdager Henrique Jana. r,. ------ o- In de negende ronde staakte de ste d. de uitslag was verder: 2. J. Leus scheidsrechter het gevecht omdat Jana •Almelo) 537 pnt. 3. Dekker (Vordenl tvegens tv.ee vrijwel Besloten ogen niet I meer in staat was zich te verdedigen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 13