Rijnsburg gaat in beroep Kroon tegen besluit van bij G.S. Geen toetreding tot Alphen Tien uur festival te non-stop-pop- Hazerswoude BESTEMMINGSPLAN BUITENLUST LOOPT GEVAAR G.S. kennen overdreven waarde aan landschaps- belang toe Tweede deel Trekvliet wordt in juli gedempt LEIDSE AGENDA Boskoops raadslid vraagt Hazerswoudse raad: in 0EGSTGEEST KRANTENBEZORGERS(STERS) Gouda beter voor belang van dorp PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 23 JUNI li® RIJNSBURG B. en W. van Rjjnsburg willen dat deze gemeente by de Kroon in beroep gaat tegen het besluit van G.S. van Zuid-Holland het vorig jaar door de Rynsburgse vastgestelde bestemmingsplan ..Buitengebied" maar gedeeltelijk goed tc keuren. De raad van Rynsburg beslist daar volgende week dinsdag over. Ge deputeerde Staten hebben onder meer hun goedkeuring onthouden aan de volgend» punten de mogelijkheid tot kassenbouw op het ten noorden van de geprojecteerde provinciale weg nr. 6 gelegen gebied de mogelijkheid tot kassenbouw op een strook grond, gelegen in de omgeving van de Waardlaan, lopende vanaf de Noordwijkerweg richting industrieterrein ,,'t Heen" (gemeente Katwijk): B. EN W. RIJNSBURG: In een schrijven aan de raad motive ren B. en W. het eventueel in beroep gaan bij de Kroon als volgt: Het gebied „Kloosterschuur" leent zich bij uitstek om door middel van verkaveling, grondverbetering etc. tot een georganiseerde opzet van een kas- sengebied te geraken, waarop ongeveer 45 bedrijven met teelt van bloemen onder glas kunnen gevestigd. Gedepu teerde Staten motiveren hun standpunt met de stelling, dat een zorgvuldige afweging van alle daarbij betrokken belangen, inbegrepen het landschapsbe- lang," er toe moet leiden, dat genoemd gebied een bestemming verkrijgt, welke het agrarisch gebruik van de gronden verzekert, doch kassenbouw uit?luït. Te weinig wordt volgens B. en W. van Rïjnsburg daarbij rekening gehouden met het feit, dat een gestage aantasting van het agrarisch areaal in Rijnsburg ea onmiddellijk omgeving plaats heeft door o.m. de uitbreiding van de Leidse Universiteit, het industrieterrein ,,'t Heen" te Katwijk, de geprojecteerde provinciale weg nr. 6 en de voortduren de behoefte aan terreinen voor woning bouw en daarmede verband houdende voorzieningen. „Voor de verdreven en alsnog te ver drijven tuinders zal de mogelijkheid moeten worden geboden om een ver vangend bedrijf op te richten. Ook voor de vestiging van nieuwe bedrijven dient ruimte aanwezig te zijn. Verder dient niet uit het oog te worden verloren, dat de omvang van de koude-grondteelt te rugloopt hetgeen de behoefte aan teelt onder glas doet toenemen," aldus het college, dat in het schrijven aan de raad stelt: „Gedeputeerde Staten ken nen een overdreven waarde aan het landschapsbelang toe". Wij zien niet in, dat het openen van de mogelijkheid tot kassenbouw op het gebied „Klooster- schuur" binnen afzienbare tijd zal lei den tot een onverantwoorde aantasting van het landschapsbelang. Gedeputeerde Staten achten de aan leg van een verbindingsweg met Kat wijk langs de noorzijde van het Oegst- geesterkanaal noodzakelijk omdat de huidige verbinding tussen Katwijk en Rijnsburg (de Sandtlaan) in de toe komst overbelast zal worden en voorts omdat de totstandkoming van een aan sluiting van de Voorhouterweg op de procinciale weg nr. 6 niet binnen af zienbare tijd te verwachten valt. De weg is echter niet in het streekplan opgenomen. De totstandkoming van de ze verbinding zal het zware verkeer van en naar het industrieterrein ,,'t Heen" in Rijnsburg doen toenemen. Daarbij komt, dat ook het verkeer tussen de reeds aanwezige en nog te Noodlokalen voor Sjaloomschool ZOETERWOUDE De aanmelding van nieuwe leerlingen voor de „Sja loomschool" is zo groot, dat de stichting R.-k. Scholen heeft besloten de school uit te breiden met een tweetal noodlo- Deze uitbreiding is ook noodzakelijk in verband met de verlaging van de leerlingenschaal, waardoor een zevende leerkracht kan worden aangesteld. De stichting heeft bij het ministerie al een aanvraag ingediend om een ex tra-leerkracht te mogen aanstellen. B. en W. stellen aan de raad voor twee lokalen aan te schaffen of te hurefi en die ter beschikking te stellen aan het schoolbestuur. HAZERSWOUDE Vanaf vandaag ligt op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie te Hazcrswoude het ontwerp-bestemmïngsplan „sportter rein" ter inzage. In de nu komende maand kan ieder tegen dit ontwerp bezwaren schriftelijk kenbaar maken bij de gemeenteraad. stichten woonwijken in het noordelijk gedeelte van de gemeente Katwijk er de stad Leiden zich via deze verbin dingsweg zal gaan afspelen. Een aan sluiting op de Noordwijkerweg even ter noorden van de brug over het Oegst- geesterkanaal zal aldaar tot een onmo gelijke verkeerssituatie leiden, aldus het Rijnsburgse college, dat zich ge steund door Katwijk, dat ook geen be lang ziet in het bewuste tracé. Tenslotte zal het agrarisch gebied, gelegen tussen het Oegstgeesterkanaal en het sportvel dencomplex door deze weg versnipperd worden en voor het agrarisch areaal belangrijke mate aan betekenis inboe ten, hetgeen wij niet verantwoord ach ten," aldus B. en W. van Rijnsburg. De aansluiting Voorhoutseweg of provinciale weg nr. 6 in de richting var rijksweg 44 is naar de mening var Gedeputeerde Staten, in verband met de nabij gelegen aansluitingen van de provinciale weg op rijksweg 44 en de provinciale weg nr. 1, om redenen van verkeersveiligheid ongewenst. Uit ver keerstechnisch oogpunt dient te worden volstaan met een aansluiting aan de oostzijde van de Voorhoutseweg in de richting van de provinciale weg nr. 1. In 1968 lieten Gedeputeerde Staten Rijnsburg echter weten: „We zijn als nog in principe bereid de Voorhouter weg een volledige aansluiting te geven op de geprojecteerde provinciale weg". Volgens het Ingenieursbureau voor Verkeerskunde wordt met het realise ren van de nieuwe provinciale wegen nrs. 1 en 6 de bereikbaarheid van Rijnsburg voor het interlokale verkeer uit oostelijke en noordelijke richting veel slechter in vergelijking met de huidige situatie indien de Voorhouter weg een halve, westelijk gerichte aan sluiting op de provinciale weg nn. 6 krijgt. Deze slechtere be reikbaarheid kan goeddeels worden op gevangen door de halve aansluiting te vervangen door een volledige, of ten minste de halve niet op het westen, maar op het oosten te richten. „De hierdoor verkregen betere ontsluiting van Rijnsburg vanaf het interlokale wegennet zal tevens een meer gelijk matige belasting van het plaatselijk wegennet tot gevolg hebben," aldus het ingenieursbureau. „Wij hebben hieraan slechts toe te voegen, dat de opvatting van Gedeputeerde Staten zeer wel voor bestrijding vatbaar is," concludeert B. en W. van Rijnsburg hieruit. Hersenschudding bij aanrijding LEIDEN Een 16-jarige bromfietser is gistermorgen met een ernstige hersen schudding in het Academische Zieken huis opgenomen na een ongeluk op de kruising Willem de Zwljgerlaan-Marnix- Het ongeluk werd veroorzaakt door een bestuurder van een personenwagen uit Lisse. die bij het afslaan geen voorrang verleende aan de bromfietser, die recht door reed. LEIDEN Uit het gebouw van de Stichting Studentenhuisvesting Leiden aan het Rapenburg is gestolen een zeer wardevol tegenschilderij. Het schilderij dateert uit de 16e eeuw en heeft een lijst van eikehout. Het hing in het portaal van het gebouw. Dë dader heeft er een ander schilderij voor in de plaats gehangen. Botsing op Hoge Morsweg Leiden LEIDEN Bij een botsing gistermor gen op de splitsing van de Hoge Morsweg en de Haagse Schouw heeft een 46-jarige bromfietser uit Leiden een beenfractuur en een hoofdwond opgelopen. Per EHD werd hij opgenomen in het Academische Ziekenhuis. De bestuurder van de perso nenwagen verleende geen de bejaarde bromfietser. ALPHEN AAN DEN RIJN Als de baggermolen niet ónder de brug door kan, dan maar erover. Dat gaat morgen ochtend om 10 uur gebeuren met deze kolos, die op weg ivas naar de zandwinning in het rècreat'iemeer De Beilen. maar zijn weg versperd zag door de Rijnbrug over het Aarkanaal. De bovenbouw zal nu deskundig gedemonteerd wor den en een grote bok (met een lange arm) moet het gevaarte de brug overtillen. De bak van de baggermolen passeert de brug op normale wijze. Door deze manoeuvres zal het verkeer morgenochtend voor ongeveer een uur gestremd zijn en worden omgeleid via de hefbtug bij Gouwsluis en de Julïanabrug. LEIDEN Het eerste gedeelte van de Trekvlietdemping, waarvoor het bruikbare zand uit de Oude Rijn bij Katwijk is gebruikt, is dezer dagen gereed gekomen. Het tweede gedeelte, waarvoor een beroep moet worden ge daan op de zojuist beschikbaar geko men zandput in de Oegstgeester Voor- bofpolder, hoopt men direct na de bouwvakvakanties eind juli te dem- Tot dat tijdstip zal een aantal afron dende werkzaamheden van faze I wor den voltooid. De ioleringswerkzaamhe- den gaan binnenkort ook beginnen, maar daarover zal de gemeente volgens afspraak eerst overleg voeren met het Speelplaatsen voor jeugd Oranjelaan Als overgangsmaatregel tot de ritl aanleg is gerealiseerd zal ten beha van het opvangen van (hemelwater) delijk langs de oude rijweg ec worden gegraven. Ook zal een nood strating op het gedempte gedeelte r den gemaakt als vervangende parke 8 gelegenheid tijdens de uitvoering de rioleringswerken. Nieuwe verlichting o Hoge Rijndijk ZOETERWOUDE Het ligt voornemen om na de reconstructie rijksweg 11 (Hoge Rijndijk) deze voorzien van een nieuwe straatverli De kosten van deze verlichting dermate hoog, dat deze- moeilijk all door de gemeente gedragen kuni ZOETERWOUDE De gemeenteraad I worden. B. en W. zullen om een rij) komt a.s. donderdag 24 juni om 20.00 bijdrage in de kosten verzoeken, me 1 uur bijeen. De agenda vermeldt o.m. gezien het belang, dat de rijksoverhi krediet voor de reorganisatie van het bij deze weg heeft. Ten behoeve 1 gemeentearchief, krediet voor een ge- bet aanbrengen van de verlichting meentelijk informatieblad. medewet- bet nu reeds noodzakelijk, dat Icing aan het door het Wet Bezitsvor mingsfonds beoogde doel, het ter begro ting brengen van een krediet voor het vervaardigen van een ontwerpplan voor een zwembad, krediet voor vernieuwing van een gedeelte van de schoeiing langs de Noordbuurtsevaart, het nemen van verkeersmaatregelen in de Nassaustraat en omgeving, krediet voor de aanleg van een. tweetal speelterreinen voor de jeugd nabij de Oranjelaan, krediet voor het leggen van mantelbuizen onder rijksweg 11 (Hoge Rijndijk), voorstel tot opname van scholen in het doelplan het Centraal Orgaan voor het Ge meentelijk Voortgezet Onderwijs, ad hesiebetuiging aan een motie van de raad der gemeente Raalte inzake scho lenbouw, het verlenen van subsidie in de restauratiekosten van de voormalige scheepswerf Dorpsstraat 2. HAZERSWOUDE Op zaterdag 3 juli, tussen 14.00 en 24.00 uur. wordt openlucht-popfestival gehouden op het plein achter de voormalige St.- Jozefbasisschool in dc Hazerswoudse buurtschap Groenendijk. De naam van dit festival op de speelplaats: Play ground Festival. De organisatie berust bij drie jongeren uit de Groenendijk: de gebroeders Albert en John van Wet en Jacques van Wijk, zelf deel uitmakend van de plaatselijke popgroep Howlin' Wolf. Albert van Wetten, onlangs ook met enkele anderen druk doende geweest de samenstelling en distributie van het tweede nummer van het jeugdblad „Rollen der Doode Rhyn": „De vergun ning van de gemeente hebben we intus- binnen, om het festival te organise- Volgens hem is het nu nog moge lijk, een popfestival op de speelplaats achter de St.-Jozefschool te houden unieke plaats"), omdat de ge meente, eigenaar van school en speel terrein, per 1 augustus overgaat tot verhuur aan Langhouts groothandel in vogelvoeders (mits de gemeenteraad donderdagavond akkoord gaat). „Over de organisatie hebben we een onder houd gehad met burgemeester J. ten Heuvelhof, gemeentesecretaris J. Verla- n adjudant Van 't Hoog van de rijkspolitie." En dat heeft succes opgele verd, zo blijkt nu. Fragile uit Hazerswoude-dorp en Howlin' Wolf uit de Groenendijk verte genwoordigen de Hazers-pop op het Playground Festival. The Figleaves, eens uit Hazerswoude-Groenendijk, kunnen aan het 10 uur non-stop-pop geen noot kwijt, want de succesvolle formatie op het recente Kaagconcours te Warmond is op zaterdag 3 juli met vakantie. „Met The Shoes, ook uit Ha- zerswoude, gaan we onderhandelen", aldus Albert van Wetten. Zeer zeker komen naar Groenendijk: The Spirit of St.-Louis uit Leiderdorp, Movable uit Amsterdam. Black Watch uit Alphen aan den Rijn en The Electirc Blues uit Noordwijk. „Met Leon deGaarf, de winnaar van het Kaagconcours, zijn we bezig, om ook hem naar het Playground Festival te halen", aldus Jacques van Wijk. De drie organisatoren zijn er heilig van overtuigd, dat er nog veel werk verzet moet worden, wil het eerste Ha zerswoudse popfestival een succes wor den. „Er dienen nog veel voorzieningen te worden getroffen, voor artiesten zo wel als publiek", aldus Albert van Wet ten. De opbrangst van het Playground Festival is bestemd voor de jeugd van Hazerswoude. En als het op zaterdag 3 JULI ONVERHOOPT REGENT, IS ER AL EEN ALTERNATIEF VOORHAN DEN: het Groenendijks parochiehuis. Gemeentelijk lilad ZOETERWOUDE In de vorige raadsvergadering heeft de heer A. En- gelkes. mede namens de voorzitter van de KVP, de heer L. v.d. Post, een voorstel naar voren gebracht om perio diek een informatieblad te - laten ver schijnen voor de inwoners van de ge meente. Het blad waarvan de uitvoe ring identiek zal zijn aan die van de gemeentegids, zal een achttal pagina's kopij over actuele- onderwerpen kunnen bevatten en voorst zo mogelijk verlucht kunnen worden door foto's. De kosten worden voor dit jaar geraamd op f800. Terwijl de burgemeester toeziet, speldt mevrouw Ligtvoet haar man eremetaal op. Eremedaille voor KNG-er J. Ligtvoet LEIDEN Burgemeester Vis heeft gistermiddag de bronzen ere-medaille van dc Orde van Oranje-Nassau uitge reikt aan de heer J. Ligtvoet. De nu 59-jarige heer Ligtvoet vierde gisteren zijn veertigjarig jubileum bij de NV Koninklijke Nederlansche Grofsmedce- Hij begon als voorwarmer, sinds 1962 bedient hij de hydraulische trekbank die de kettingen op maat trekt en op sterkte beproeft. De heer Ligtvoet staat bekend als een zeer goed vakman, die door zijn grote bedrijfstrouw en de grote zorgvuldigheid waarmee hij zijn werk verricht, onverbrekelijk aan do KNG verbonden is. mantelbuizen worden gelegd doorvoeren van elektriciteitskabels. E ze werkzaamheden moeten gelijktiji geschieden met de wegconstructie, kosten worden geraamd op f 7.750. WOENSDAG 23 JUNI Technische school, Haagweg 5: Afschep •eceptie van de heer J. Marks, directe r /an de school, aanvang 14.30 uur. Gemeentehuis Zoererwoude: Vergadert /an het industrieschap De Grote Polder. Gemeentehuis Leiderdorp: Raads vergal' 'ing, aanvang 20.00 uur. MSG, Dieperpoellaan: Diploma-u: Huis; Slotlta /RIJDAG 25 JUNI Holland Festival. Bioscoopagenda TRIANON - „Sm ZOETERDOUDE De burgemeester is verhinderd donderdag a.s. zijn spreek uur te houden. idag 2.30 4.35 LIDO „De laatste kogel" (14) Dag. 2.30 7.0Q 9.15 uur: zondag 2.30 4.45 7.00 9.15 Apothekersdienst Geopend voor spoedeisende gevalle |jü Apotheek D. C. Kok, Rapenburg g tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smallenbur Loevesteyn 6, Leiderdorp, tel. 42947. Apotheek Voorschoten, Leidseweg f tel. 0171--2525. De avond- en nachtdienst van apothef Cegstgeest wordt waargenomen do: apotheek Kok. GROENTEVE aspeen 69—17 per 1,05—1,07; komkom ADVERTENTIE Zelf je VAKANTIEGELD verdienen? Wij vragen voor direct Stel je in verbinding met DE LEIDSE COURANT, tel. op kanloor. Papengracht 32. Leiden, BOSKOOP-HAZERSWOUDE Het Boskoopse gemeenteraadslid J. Booy (CH) heeft in een schrijven de ge meenteraad van Hazerswoude met klem verzocht te overwegen of toetre ding van Hazerswoude tot de regio „Midden-Holland" (v.h. „Overlegor gaan Gouda en Omstreken") niet de voorkeur verdient boven een samen werkingsverband met Alphen aan den Rijn, waartoe de raad donderdag ver moedelijk zal besluiten. „Als lid van de raad van Boskoop, en ook als lid van de raad van overleg van het „Overlegorgaan Gouda en Omstreken" heb ik van de conclusies, waartoe het dagelijks bestuur van uw gemeente komt, met teleurstelling kennis genomen", zo schrijft de heer Booy de raad van Hazerswoude. „De zinsnede „enige relaties met het heeft mij aan het denken gezet. Ik ben van mening, dat de gemeente Hazerswoude een nauwe relatie met de gemeente Boskoop heeft en daar door ook met de regio Gouda, waarbij Boskoop aangesloten is. De situatie bestaat, dat niet minder dan eenvierde deel van het boomkwekerij areaal in de gemeente Hazerswoude is gelegen. Hazerswoude-dorp en Boskoop verto nen qua structuur veel overeenkomst en tussen de inwoners van deze buurtgemeenten bestaat veel (han delscontact", aldus de heer Booy. TWIJFEL De overwegingen, door het college van B. en W. neergelegd in het raadsvoor stel, gelden mijns inziens uitsluitend voor Hazerswoude-Rijndijk", zo ver volgt hij. „Uw gemeente, bestaat nu eenmaal uit twee vrij ver van elkaar gelegen delen. Waar nu ten opzichte van het ene deel bij het kiezen van het samenwerkingsverband enige twijfel heerst (Rijndijk), maar voor het andere deel een keuze niet moei lijk is (dorp), zullen de belangen van het laatstgenoemde deel m.i. toch moeten prevaleren. Tijdens algemene beschouwingen in de gemeenteraadsvergaderingen van :rkingsverband kun- Boskoop is één en ander ook door vooralsnog niet onderkennen" mij naar voren gebracht de wens om, met het oog op de gemeenschap pelijke belangen, meer intensieve con tacten met uw gemeente tol stand te brengen. Deze contacten nu worden bepaald niet gestimuleerd, indien de gemeenten in een afzonderlijk san werkingsorgaan werkzaam zijn", schrijft het Boskoopse raadslid. „Als lid van het overlegorgaan Gouda kan ik u mededelen, dat de levensvat baarheid duidelijk is aangetoond en dat met veel enthousiasme en deskun digheid wordt gewerkt aan een verde re uitbouw van de activiteiten van het orgaan. Het gemeentebestuur van Boskoop deed onlangs het aanvaar de voorstel om de naam te wijzi gen in „Overlegorgaan Midden-Hol land". De naam mag niet remmend werken op een uitbreiding van het gebied. Tenslotte spreek ik de hoop uit, dat het mogelijk zal blijken, dat raadsle den van verschillende gemeenten tot een gedachtenwisseling over een in tergemeentelijke zaak als deze kun nen komen. De bedoeling van mijn schrijven is om een oprecht verlangen vanuit Boskoop om de bestuurlijke samenwerking te versterken en over te brengen", zo besluit de heer Bezoekuren ziekenhuizen Gynaecologogie: Voor patiënten ">S Gynaecologie en voor zwi aamvrouw" Van 15-00-20-00 Op dinsdag is 11 tot 12, 1.15 t Elisabeth ziekenhuis: Volwassen* klas alle dagen van 14-15 en van 18.45-19.? 2de klas: alle daben van 11.30-12, vai twaalf9'301 1Ste k,aS: aUe daBe' a,nT?„aftiÜling: ,icle klas: van 15"]B en vafM i kleuters- zo., ma., wo.. vrij. e'le 5.30; di. en do. van 18-18.30. iele >.VvanflB.18a30ruurle daCen Ta lek: 3de klas 13.30- 3ch ziekenhuis Endegeest: i NOORDWIJK - Sole Mio lageliiks van 3 tot half 5 en ot 8; zaalpatiënten zondas KATWIJK - dagelijks van ha donderdag ling: dagelijks ■burg dagelijks voor patiënten -I

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4