Demonstreren zonder vergunning Wethouder tram was Kret: opheffing grote misgreep Leidse fotograaf bekent inbraken Grondige reconstructie Hoge Rijndijkgedeelte Hearing over knellende kwestie in OEGSTGEEST KRANTENBEZORGERS(STERS) BELANGRIJK VERK DUURT HALF JAAR Mevrouw Stikvoort is een van de laatsten Mie Is Cools sterk in humor Nieuwe Algemene Politie Verorden ing Leiderdorp MAANDAG 21 JUNI 1971 LEIDSE COURANT PAGINA HOE BIJ TE STUREN ROND LEIDSE BAAN? LEIDEN. De opheffing van de („blauwe") tram is achteraf bezien een grote misgreep ge weest, vindt stadsontwikkelings wethouder A. J. Kret. „Dit is één van de oorzaken van het ontstel lend achterblijven van het open baar vervoer bij de huidige ont wikkelingen op verkeers- en ver voersgebied. Door die opheffing zijn in en om Leiden alle bestaande vrije banen voor het openbaar vervoer verloren gegaan om ver volgens te worden opgenomen in de wegenplannen. De bus, die de plaats moest gaan innemen van de tram, werd vermengd met het overige verkeer en moest die slag snel verliezen. De tram zou daaren tegen een sterke concurrent zijn gebleven". Wethouder Kret uit deze verzuchtingen ia zijn bijdrage „Hoe bij te sturen" in de documentatiemap, die is samengesteld kn behoeve van de hoorzitting ,die de werkgroep Milieubeheer van de Leidse universiteit donderdagavond in het col- Itgegebouw aan het Stationsplein houdt over de in aanleg zijnde provinciale weg nr. 16bis (Leidse Baan of Forensenweg) tn de plannen voor een nationaal land- Kbapspark tussen Den Haag en Leiden. Aan de discussie zullen deelnemen ge deputeerde dr. R. Eijsink, de econoom dra. R. Hueting, wethouder Kret, het Voorschotense raadslid drs. J. Mennema, de Voorburgse wethouder ir. L. C. Ja- cobsen en biologen van de werkgroep Milieubeheer. In zijn bijdrage aan de documentatie map verklaart prof .dr. P. Sevenster van de genoemde werkgroep, dat de waarde van het gebied tussen Leiden en Den Haag door uitbreiding van het wegen- wt op rampzalige wijze wordt aange tast. Br. W. Drees jr. van DS '70, die ook wt bijdrage heeft geleverd („Bevolking, «lelijke ordening en het structuurplan "sullen Haag") bepleit een selectief ge- "jftran de auto „geen particuliere 1 gebruiken voor woon-werkverkeer t* mor vervoer naar bijvoorbeeld grote wtfsalwedstrijden en het strand, wel bijvoorbeeld familiebezoek, vakan- n zakenbezoek". MtOGNOSESACHTERHAALD Om tenslotte nog even op de bijdrage wethouder Kret terug te komen: „De plannen, die momenteel worden uitge roerd of ontwikkeld, zijn alle gebaseerd al in 1959 vervaardigd structuur- «r de Leidse agglomeratie", zegt hit onder meer. De prognoses die toen de grondslag vormden voor de plannen rijn achterhaald. De binnenstad van Lei den kan de stormachtige ontwikkeling het autoverkeer niet aan. zodat twee maatregelen voor de hand lagen: snelle uitvoering van de stedelijke rondwegen afsluiting van de city. Bijsturen?, is nu de grote vraag, aldus ■sethouder Kret. „Het is onmogelijk nu e doen alsof de geschetste ontwikkeling niet is en alsof we opnieuw kunnen beginnen. Planologisch zijn er beslis singen gevallen, die niet op één dag zijn jenomen en die bovendien al zoveel con sequenties hebben gehad, dat de Rand- s'ad zich goeddeels al heeft gevormd. Dit alles neemt niet weg, dat bijsturen rtngend nodig is. Het is begrijpelijk, ook gezien vanuit de gezichtshoek het milieubeheer om een wending het beleid wordt gevraagd. Dat het •pcnbaar vervoer de oplossing van bet 'trkeersvraagstuk zou zijn, lijkt onjuist, "penbaar vervoer is niet het alternatief maar wel de belangrijkste component van Iwt wegverkeer. T en onrechte is dat te «el buiten beschouwing gebleven. Te- wordt nu daarop de vinger gelegd". orlich- Slecht jaar voor kustbeveiliging LEIDEN De zeewering aan Rijn- Iwdskusten heeft door de droge zomer Dn 1970 en de najaarsstormen van ktzelfde jaar bijzonder veel te lijden rthtd. Door de droge zomer is de helm 'ovoldoende aangeslagen en de voort- arende najaarsstormen waren de oor aak van veel duinafslag. Het duinon- krhoud in 1970 heeft een totaalbedrag hn 500.000 gulden gevraagd. Voor 1972 «rwacht Rijnland een bijdrage in de talen uit de algemene rijksmiddelen. Amerikaans koor ;ix: rUP in Oegstgeest OEGSTGEEST Morgenmiddag 21 nieu»: hnl tal om 14.00 uur in het dienstver- pkweentrum aan de Lijtweg „lalt Nslgeest een kooroptreden plaatsvin- tail lm van het „Great Falls Youth ,2,S3 et vil' Gitaar- jongens en meisjes, die op het il. lïJ ""blik op vakantie zijn in Nederland ""en uit Great Fall Montana USA •«den zaterdagavond öt '''visieprogramma „5 j#8vond". Zij staan onder directie taiald G. Kuhn en assistent dir. Ti- Why J. Bothof. VOORHOUT P.V. D jWfpen zondag, een u (Frankrijk) Afs hield af St. id 277 km. 108 LEIDEN. Veehandelaar Q. W. v. d. Hoeven uit Zoeterwoude he^ft zaterdag in de Leidse Hout en in het Hoogkamerpark in Leiden-Zuidwest een demonstratie schaapscheren ge geven. Hier is hij bezig in de Leidse Hout het schaap Lida, moeder van twee dochters, van haar vacht te ontdoen. Het is niet verwonderlijk dat dit voor stedelingen niet alle daagse tafereeltje veel bekijks trok. LEIDEN. Na zijn arrestatie in ver band met'diefstal van een Leidse melk wagen heeft de 20-jarige Leidse foto graaf gisteren nog een aantal inbraken in Leiden en omgeving bekend. In som mige gevallen werd h(j op zijn tochten Tweede prijs voor V.I.O.S. ZOETERWOUDE Zaterdag nam de jeugddrumband VIOS voor het eerst deel aan een concours. Dat gebeurde in Delft waar de r.-k. bond van harmonie gezelschappen de Zuidhollandse kam pioenschappen organiseerde. In de jeugd afdeling werd een tweede prijs be haald met 125 punten. Het concoursde buut in de veilinghal van Den Hoorn werd door vrijwel alle ouders gadege slagen. Ook vele anderen waaronder voorzitter C. B. Paardekooper, hadden de reis naar Delft gemaakt. Ongeveer twee maanden geleden be gon hij zijn operaties in het gebouw het Leids Dagblad aan de Witte Singel, waar de buit slechts vijf gulden bedroeg, in een kledingmagazijn aan de Breestraat werd 170 ontvreemd, enkele dagen later uit een winkel in de Pieterskerk Choorsteeg 200,-. In de maand juni heeft de Leidenaar zich voornamelijk beziggehuoden met het kraken van sigarettenautomaten in Lei den, Leiderdorp, Oegstgeest en Voorhout. Hetgeen hem honderden guldens op leverde. In dezelfde maand heeft de dader zich uit drie kassa's van een sportzaak aan de Haarlemmerstraat 450,- eigen gemaakt. Veertien dagen geleden heeft de foto graaf een bezoek gebracht aan Alphen aan den Rijn, waar hij van de gelegen heid gebruik maakte om uit een radio zaak diverse bandrecorders, cassette recorders en versterkers buit te maken. (ADVERTENTIE) Zelf je VAKANTIEGELD verdienen? Wij vragen voor direct Bronzen forens aan de Lijtweg sym bool van Oegstgeestenaa r Oegstgeest is een woongemeente en het kon haast niet uitblijven of in dit forensengebied moest aan de forens op een of andere wijze gestalte worden gegeven. De kunstenaar Theo van den Nahmer is er, in opdracht van de Kunstcommissie, wonderwel in geslaagd. Hij schiep een stevige mannenfiguur in brons, het hoofd diep weggedoken in de kraag van de jas en met één hand de hoed behoedende voor het afwaaien. De man die optornt tegen het winderige Hollandse klimaat op weg naar zijn werk De weersgesteldheid had zich za terdagochtend aangepast aan het werk van Van den Nahmer. want wind en motregen zorgden er voor, dat het aantal belangstel lenden voor de onthulling beperkt was op het wijdse entree van het Torenflat aan de Lijtweg. Op uitnodiging van de wethouder van CRM, de heer J. J. Thorn (tevens in de functie van loco burgemeester) mocht mej. L. Schoneweld het beeld onthul- Namens de kunstcommissie werd het woord gevoerd door mr. J. Bergmeyer, die de goede ver standhouding tussen gemeente en kunstcommissie memoreerde. Eerste plaats jeugdafdeling Adest Musica SASSENHEIM Zaterdag heeft de jeugdafdeling van de Sassenheimse Drum en Showband Adest Musica haar eerste succes behaald. Op het concours ie r.-k. muziekgezelschappen Zuid- Holland» dat de Schipluiden werd ge houden, kwam ze uit de in afdeling Juniorenkorpsen en werd met 1281/* punten een eerste prijs behaald. Overigens was het een tocht met hindernissen, waarbij maar ternauwer nood aan het concours kon worden deelgenomen. De bus met bestuursleden, supporters en 21 deelnemers, raakte in Delft de weg kwijt en verspeelde op een grachtbrug de oluieleiding zodat er 150 liter olie op straat terecht kwam. Enkele bestuursleden gingen naar Schipluiden, waar een bus van een korps uit Laren gecharterd kon worden. Deze bus werd echter niet in de bin nenstad van Delft toegelaten waar een complete verkeersopstopping heerste bij de defecte bus, politie, kraanwagen en brandweer waren ter plaatse om dienst te doen. In allerijl werd naar Schiplui den teruggekeerd waar op het concours- terrein getracht werd 'n luxe wagens bij een te krijgen. Inmiddels zag de chauf feur van de bus in Delft kans de olielei- dingö te repareren, zodat toch nog net op tijd aan 't concours kon worden meege- Os aan 't spit ging niet door NOORDWIJK Het geplande Os aan 't spit festijn ging vrijdag niet door. Dit oudhollandsche ge bruik, waarmee Noordwijks nieuwste eetgelegenheid geopend zou worden, werd op het laatste moment door de politie verbo- Het draaide allemaal om de ope ning van grille-fondue „Het Gou den Spit", in de Hoofdstraat. De eigenaar, de firma v.d. Berg, had graag op deze traditionele wijze zijn exclusieve eetgelegenheid voor het publiek geopend. Nadat er overlegd was met de Evene menten Commissie, die volledig achter het plan stond, heeft de politie op het allerlaatste mo ment, „een particulier initiatief, op de openbare weg", verboden. De drukte op de receptie was er echter niet minder om. Een groot gedeelte van de Noordwijkse middenstand, gemeenteraadsleden en vele anderen kwamen het antieke interieur van „Het Gou den Spit" bewonderen. Zilver voor Leidse hospita LEIDEN Wethouder Menken heeft afgelopen zaterdagmiddag de zilveren ere medaille van de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan mevrouw W. M. Stlkvoort- van Egmond. Mevrouw Stikvoort kreeg deze onderscheiding ter gelegenheid van het feit, dat zjj dit jaar 40 jaar studentenhospita te Leiden is. Zij begon haar hospitaschap in 1931 toen haar moeder het bovenhuis van Burg- steeg 1 huurde. Het huis is altijd, uitgezonderd de eerste vier jaren, door Corps leden bewoond. Mevrouw Stikvoort, voor de Heeren „Mien", mag één van de laat ste „ouderwetse" hospita's van Leiden genoemd worden. Ouderwets in de goede zin van het woord. Zij voelt zich betrokken bij het studentenleven en is een voor beeld van intensief en goed contact tussen studenten en burgerij. Tussen laan De Goede Herder en „De Jong" ZOETERWOUDE H.R. Er wordt be gonnen met de reconstructie van bet ge deelte van de Hoge Rijndijk tussen de laan „De Goede Herder" en dc machine fabriek „Dc Jong". De klinkerverhardin gen worden vervangen door asfaltbeton. De parkeergelegenheid zal, waar moge lijk, worden uitgebreid. De bestaande trottoirs aan beide zijden van de weg zullen worden aangepast en er zullen enige nieuwe trottoirs worden aangelegd. Het fietspad wordt verlegd. Het werk zal in gedeelten worden uit gevoerd en het verkeer zal worden ge regeld door middel van verkeerslichten. De gedeelten zijn laan „De Goede Her der"Oranjelaan, OranjelaanRijne- gommerstroat, Rijnegommerstraat5 Meilaan, 5 MeilaanAntoniusstraat, An- toniusstraatWeipoortsebrug, Weipoort- sebrugJachtbouw „Stein" en Jachtbouw „Stein"mavh. fabriek De Jong. Het parkeren van voertuigen op de weg en op parkeerplaatsen in deze gedeelten zal tijdens de werkzaamheden niet moge lijk zijn. Er zal dan ook een stopverbod van kracht zijn. Het laden en lossen van voertuigen dient op eigen terrein te ge schieden. Tijdens de weekeinden en tijdens de bouwvakantie moet het verkeer over twee volledige rijstroken kunnen beschikken. Om dit ie realiseren is het beslist noodzakelijk dat meerdere malen 's nachts wordt gewerkt. Het bedoelde gedeelte van de rijksweg LeidenBodegraven zal na de recon structiewerkzaamheden belangrijk zijn 'erbeterd. Omstreeks eind december zal het werk zijn voltooid. Morgenavond, dinsdag 22 juni. tussen 8 en 10 uur is er in het verenigingsgebow „De Drie Eendjes" gelegenheid om het reconstructieplan enz. te bezichtigen. LEIDEN Met een uitgebreid klein - kunstprogramraa, waarvan degenen, dei de tentoonstelling in de Lakenhal bjj de opening bezccht al een interessante staal kaart had gehoord, trad de Belgische troubadour Miel Cools zaterdagavond op in de Leidse Schouwburg. Wat zenuw achtig in het begin, zodat enkele tekstens wat ontspoorden, doch steeds vrijer en overtuigender liet Cools alle zijden van zjjn voordrachtskunst duidelijk kennen. Zijn sterke troeven liggen in het enigs zins satyrische en humoristische vlak; een enkel stemmingslied (zoals b.v. het prachtige de 7 zwanen) gaat hem ook zeer goed af, doch in het werkelijk stoere is hij geneigd te overdrijven en zichzelf te forceren (o.m. ballade van een vrouwen jager). Veel plezier beleefde men met het in middels al bekend geworden lied van het stiertje Jan, de Groot Nederlandse bal lade en boer Bavo, terwijl ook de ondeu gende toegift een succes werd. Jammer genoeg was het met de geluidsregie toch niet helemaal in orde. want in fors ge zongen liederen, zoals Heer Koning werd Cools volslagen onverstaanbaar. Met de microfoon had trouwens het aanvullende duo, Peggy en Donald, begeleid door de bassist Hessel van Deursen. eerst ook problemen. Duidelijk minder van gehalte was hhu Stad in de morgen, alsmede wat erop volgde, doordat hun optreden nog te onpersoonlijk is. Juist het enige liedje op muziek van Cools, „Misschien", sprong eruit en was vel aangrijpender. Jammer genoeg was de Schouwburg net niet vol genoeg om „De Mosselman" tot meer dan een matig meezingertje te maken; Cools had werkelijk beter ver diend. Ad. Int. Koninklijk goud voor jubilerende hopman G. v. Houten LISSE Bij de viering van zijn 40- jarig lidmaatschap van de padvinderij zaterdag heeft hopman G. van Houten uit handen van burgemeester drs. A. Berends de eremedaille in goud gekre gen, verbonden aan de Orde van het Huis van Oranje-Nassau. Vanuit de Kaninefatengroep kwamen hartelijke woorden van waardering, uitgesproken door de heer Haas namens de Oudercomissie, door Chil Berkema en vaandrig Wetterink, terwijl uit bre der kring het woord gevoerd werd door schipper Verloop namens de districts commissaris en de heer A. Valkenburgh nameps het district Nieuw-Rijnland. De heer Rutg. Veldhuyzen van Zanten vertolkte de waardering van de groep St.-Jorismarsen voor de wijze waarop de Kaninefaten steeds weer aan de St - Jorisdag meewerken. Diverse geschen ken werden aangeboden, waaronder een radio met ingebouwde pick-up. Bejaarden uit De Zilk beleefden veel plezier DE ZILK De Zilkse bejaarden hebben weer veel plezier beleefd de traditionele autotocht, die mogelijk werd dank zij 50 particuliere autobezit ters. die hun wagen beschikbaar stel- De tocht voerde door Noord-Holland, waarna in het Hillegomse hotel-restau rant Flora werd geborreld en gegeten. Daarbij waren onder andere aanwezig burgemeester Bosma en echtgenote, pastoor De Jong en wethouder De Jong van Sociale Zaken met echtgenote. Het uitgaansdagje werd 's avonds besloten met een rondgang door het dorp. •A N. Dijsselbloem; 3. P. Wai v. Dam: 5. Comb. v. Schie- 6. Comb. v. Schie Meeuwiss« M'vaare8. J. Berg: 9. Comb. '""Wisse; 10. A. v. Dam. LEIDERDORP Na jarenlange voor bereidingen heeft het gemeentebestuur van Leiderdorp een eerste ontwerp ge reed doen maken van een gedeelte van de nieuwe Algemene Politieverorde ning, die de APV van 1921 moet ver vangen. I nhet hoofdstuk openbare orde zün nogal wat ingrijpende wijzigingen aangebracht met de bedoeling meer aan de huidige opvattingen te kunnen vol- Onder de afdeling „openlijk aanplakken en aankondigen" wordt het recht van vrije meningsuiting uit een oogpunt van openbare orde beperkt. Zo is het verboden zonder toestemming van de eigenaar muren, schuttingen e.d. te be kladden enz. In een toelichting op dit artikel schrijft de ambtelijke werk groep dat bij dit artikel wordt gedacht aan leuzen, aanplakbiljetten en muur- kranten. Verkiezingsbiljetten worden veelal op de daarvoor bestemde ge meentelijke borden geplakt en worden dus niet door het verbod getroffen. Verder wil men voorkomen dat ieder een spandoeken en andere voorwerpen boven de weg gaat aanbrengen. Om deze methode van meningsuiting niet helemaal onmogelijk te maken, is aan B. en W. de bevoegdheid gegeven ont heffing te verlenen. Een ander artikel van het ontwerp APV regelt het doen van bekend makingen. Zonder een verkregen ont heffing van B. en W is het verboden „op enigerlei wijze bekendmakingen in het openbaar af te roepen, om te roe pen, te doen afroepen, of te doen om roepen". aldus wordt het geformuleerd. Hierbij wordt aangetekend dat het tegenwoordig een zeer veel gebruikte methode is om een geluidswagen te laten rijden. Te denken valt aan een verkiezingscampagne, het stimuleren van een trimactie of het kopen van loten voor een of ander doel. In het ontwerp krijgen B .en W. de bevoegdheid om voor bepaalde straten of voor gedeelten daarvan het venten met gedrukte stukken op door hem te bepalen dagen of uren te verbieden. Dit is een beperking van de persvrijheid, die de Hoge Raad echter toelaatbaar acht. mits de reden van dit verbod is gelegen in bijv de onenbare orde of de verkpo.Tveilieheid en niet richt teaen Hp inhoud van de stukken die worden verspreid Verder is het ver boden op of aan de weg ter versprei- Meningsuiting wordt beperkt ding, aanbeveling, aankondiging of be kendmaking van gedrukte of geschre ven stukken of afbeeldingen op hinder lijke wijze te roepen, te zingen, te schreeuwen of gebruik te maken van een reclamemiddel, een geluidswagen of een ander middel te gebruiken om de aandacht te trekken. Collecteren De afdeling „collecteren, venten enz." omvat drie onderwerpen, t.w. het ven ten, het collecteren en het bedelen. De eerste twee zaken worden verboden, behoudens ontheffing van B. en W. Bedelen wordt zonder meer verboden. Wat betreft het venten wordt volstaan met op te merken dat een dergelijk verbod niet geldt voor het venten met •gedrukte stukken voor zover daarin gedachten of eevoelens zijn geopen baard Geldinzamelingen waarbij bijv. pakjes kaarten, briefpapier, ballpoints e.d. worden aangeboden, zijn geen collectes maar dienen als verkoop activiteiten beschouwd te worden, aldus de toelichting. „Het zijn in wezen vaak ongewenste activiteiten omdat in vele gevallen onder het mom van liefdadig heid commercie wordt bedreven", zo vinden de samenstellers Onder „straatpolitie" is een artikel op genomen met de volgende tekst: Hij, aan wie bij een volksverzameling of bij ongeregeldheden op of aan de weg of een terrein door een ambtenaar van politie bevolen wordt zich te verwijde ren. is verplicht aan dat bevel onmid dellijk te voldoen en wel langs de weg en in de richting, door die ambtenaar aangewezen. De bepaling in dit artikel is actueel geweest, aldus de toelichting, bij de Amsterdamse rellen van 1970. Een fotograaf diende een schadeclaim in omdat hij als passant door de politie zou zijn geslagen en hierdoor schade had geleden. De betrokken politie functionaris verweerde zich door te stellen dat hij. alvorens tot handelen over t egaan, betrokkene had gesom meerd zich te verwijderen De schade claim werd afgewezen Het volgende artikel bindt de demon straties niet meer aan een vergunning van dc burgemeester. Hoewel demon straties zich in Leiderdorp met een frequentie van één per generatie voor doen, moet een mogelijke demonstratie vooraf worden aangemeld om nood zakelijke maatregelen, zoals het afzet ten van wegen, te treffen cn de mee te voeren leuzen en afbeeldingen te kunnen beoordelen. Het laatste artikel dat de ontwerpers van het eerste deel van de nieuwe Leiderdorpsc APV aan de commissie voor de strafverordeningen hebben aangeboden luidt: het is verboden ge durende zang- en muziekuitvoeringen, voordrachten, redevoeringen en andere manifestaties op" terreinen, in tenten of andere daartoe op of aan de weg inge richte gelegenheden, in de nabijheid daarvan te roepen, te schreeuwen, la waai te maken of op andere wijze de orde te verstoren. Blijkens de toelichting is dit artikel oDgenomen om toehoorders een onge stoord luistergenot te waarborgen als in bijv de Houtkamp zomeravondcon certen worden gegeven en ook ter be scherming van een redenaar in bijv. een speakerscorner. K O maakt kastelentocht OEGSTGEEST De afdeling Oegst geest van K. en O. organiseerde tijdens het afgelopen weekeinde een Kastelen tocht waarvoor een bijzonder veel be langstelling bestond. Meer dan 80 deel nemers spoedden zich zaterdag o.a. naar het Land van Altena waar men de kastelen „Ammerzooyen", „Dussen", „Well", Neder-Hemert alsmede Loeven- stein bezocht. De tocht werd gemaakt in een tweetal bussen en helaas moest men enkele liefhebbers teleurstellen. Intussen heeft men besloten de tocht op 18 september te herhalen. Zoeterwoudse jeugd smeerde toastjes ZOETERWOUDE De jaarlijkse sportmiddag van de Hervormde jeugd raad gaf zaterdag in de rond „Ons Huis" weer het vertrouwde beeld van veel ijverige deelnemers, gadegeslagen en aangemoedigd door belangstellende ouders en familieleden. De gebruikelij ke dorpsloop waarmee het sportieve festijn werd besloten had i.v.m. de re constructie van de Dokter Kortmann- straat en de Asschuurbrug plaats rond het oude SJZ-terrein in de Loethe. De uitslagen waren: Drinkgelach (jeugd tot 6 jaar): 1 Hans v.d. Berg, 2 Martin van Kampen, 3 Deo de Wit; speertje gooien 7-8 jaar: 1 Jan Harteveld, 2 Henk v.d. Berg, 3 Frank Hendrik; volleybaltoernooi: 1 Jongeren- soos, 2 Effect '54: ringsteken: 1 Cees Visser; Dorpsloop: 1 Bert Hulsbos, 2 Jan v.d. Voet; Toast smeren 9-10 jaar: 1 Ronald Westerduin, 2 Kees Visser, 3 Lia v.d. Loo; Fietsracc 11-12 jaar: 2 Her man de Jong, 2 2 Irma Strijkers, 3 .Wouter v. d. Loo. Bejaardenbond sloot seizoen LEIDEN Met een jaarvergadering besloot dc Katholieke Bond van Bejaar den cn Gepensioneerden afdeling Leiden het seizoen. Op deze jaarvergadering werd een belangrijke plaats ingenomen door de bestuursverkiezingen. Twee plaatsen in het bestuur waren vrijgekomen. Die van de tweede pen ningmeester en van de voorzitter, de heer Van Hees, die zijn taak om ge zondheidsredenen moest neerleggen. Op deze twee open plaatsen in het bestuur werden de heren Uytendaal en Rozier gekozen. De nieuwe voorzitter maest nu uit dit bestuur gekozen worden, het werd een oud-bestuurslid, mevrouw Eerdmans-Clignett. Haar eerste taak tn deze nieuwe functie was het afscheids woord tot de heer Van Hees te spreken. Mevrouw Eerdmans dankte de heer Van Hees voor het werk dat hij in de afgelopen jaren voor de bond heeft gedaan. Als blijk van waardering over handigde zij een enveloppe met inhoud. Na mevrouw Eerdmans nam pastoor Wortelboer het woord. Ook hij dankte de heer Van Hees voor zijn werk. Geslaagd voor diploma Vamor-ri jinstructeur LEIDEN Bij het te Rotterdam gehou den examen voor het diploma Vamor-rijln- structeur slaagden voor de categorie B-E de volgende kandidaten: J. van der Berg te Noordwljkerhout; W. van den Berg te Ha- zerswoude; K. van der Bos te Den Haag; W. A. Bremmer te Benth Graaf te Alphen aan den Hogenelst te Noordwijk: wijk: Mevr. J. M. De opleiding werd verzorgd door W. Handgraaf. ALPHEN AAN DEN RIJN Jos de Bruijn, van de Alphense Ren- en Toer club „Avanti" heeft zaterdag in de Jeugdronde te Amersfoort, in de afde ling twaalfjarigen de overwinning be haald Hij finishte na een zeer goede wedstrijd onbedreigd door de uit 30 renners bestaande peloton.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3