TIYUNGEN PLUKT GOUDEN TULP Doorbraak van 3ZPC AZC in Poelmeer Glanzende kroon op formidabel seizoen LET OP UW ZAAK United pakt de kleine Europacup wilms floet ►bergschoenen MAANDAG 21 JUNI 1971 door Herman van Amsterdam 5l ,ISSE Teylingen heeft een gouden kroon op eer irmidabel seizoen weten te zetten. Na de opmerke- prestaties in de competitie en de strijd om d< INVB-beker veroverde de ploeg zaterdag op over ig tuigende wijze het officieuze kampioenschap van d< Hoogervorst heeft in die vijfentwintig ninuten dat hij onder de lat stond nog enmaal kunnen schitteren. In iode dat Ter Leede het beste de onder controle had stopte hij op iril pectaculaire wijze een hard schot i londriaan. Meer werk sat nfortuinlijke doelman niet in. Theo an der Vlugt nam zijn plaats eite brak toen pas het vuurwerk los. 1 tooral de razendsnelle Frans van Dam aaide op de rechtervleugel keer op eer paniek in de Ter Leede defensie. '■jc Dat zijn voorzetten niet door i j Hugt, Zoet en Witteman werden omge- et dankt Ter Leede hoofdzakelijk iet knappe optreden van doelman andmeter. Als een hongerige tijger die ijn prooi bespringt wist hij steeds peer Teylingen van een eerste Psychologisch belangrijke openingstref- af te houden. De laatste vijf minu- van de eerste helft kreeg Ter Leede If esondanks een klap die ze niet ^•boven zou komen. In de 40e minuut eelde Henk Thijssen te zacht terug op D doelman waarna Henny Zoet de ss onderschepte en beheerst, langs de red frtwijfeld springende De Landmeter VH ischoot. De Vonk sprong bij Teylingen •h a de pan. Hoewel Mondriaan het - og even wist te temperen door uiver diagonaal schot (dat overigens loor Van der Vlugt knap werd gestopt), *vas het drie minuten later wel raak. Itopper Jan Boekei, een van de uitblin- in deze wedstrijd, passte Peter der Vlugt die op zijn beurt Witte- nan de kans bood om voor de tweede naai prijs te schieten. De ruim twaalf londerd toeschouwers die in de pauze adden kunnen genieten prankelend optreden van de majorettes de muziekvereniging „Canite Tuba' I Jzagen na rust een gewijzigd Ter Leede het veld verschijnen. Piet de Bruin tn Barten zouden in een laatste bopige poging Ter Leede naast of Tellingen moeten brengen. Inderdaad Bollenstreek. De Gouden Tulp die Teylingen in de finale tegen Ter Leede plukte betekende daarom dan ook een verdiende afronding van een succesvol voetbaljaar. Alleen doelman Toon Hogervorst zal aan deze finalepartij minder plezierige herinnerin gen overhouden. De boomlange doelverdediger, in voorgaande wedstrijden dikwijls de held van het veld. moest in de vijfentwintigste minuut na een botsing met Nico Rade met een van pijn vertrokken gezicht de kleedkamers opzoeken. Hoe hard de klap was aangekomen bleek later bij onderzoek in het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Daar werd een gebroken neusbeen en een lichte hersenschudding geconstateerd. Doelman Theo v d. Vlugt klimt hoog de lucht i i Ter Leedeaanval af te slaan- leek het er even op alsof Ter Leede steeds weer bleek de Teylingenverde-1 ste optreden. Elke bal die hij onder met deze spelersinjectie voor een meu- j diging een onneembaar obstakel. schepte dirigeerde hij weer 1 we impuls had gezorgd. De zaken wer- Vooral Jan Boekei onderscheidde zich naar de vleugel. Alle hoop van r den wat steviger aangepakt. Maardoor een volmaakte rust in zijn beheer- I Leede om nog wat aan de stand kunnen veranderen werd in de 17e minuut volledig de grond in geboord. Na eerst enkele corners te hebben ge forceerd was de voorzet die Frans van Dam in deze minuut voor het Ter Leede doel plaatste de inzet voor, de laatste fatale klap die de wankele muur van Ter Leede nu volledig zou doen instorten. Doelman De Landmeter brul de nog „laat maar gaan" maar tot overmaat van ramp tikte P. de Bruin de bal over zijn eigen doelverdediger. Ter Leede was een geslagen ploeg. Teylingen daarentegen, met het voor deel van een riante voorsprong, sloeg de vleugels in een roes van superieure macht, verder uit. Met het grootste gemak draaide het de Ter Leede-defen- sie lam. De 30 voorsprong vond het nog niet voldoende. Via een prachtig doelpunt van Henny Zoet sloeg Teylin gen voor de vierde maal genadeloos Teugels De Gouden Tulp kon Teylingen nu niet meer ontgaan. Even liet het de teugels vieren om een uitlaatklep vinden voor de voortdurende spanning. Ter Leede maakte geen gebruik van deze tijdelijke gevechtspauze. Welis waar kwam het via een omhaal van De Bruin dicht bij een doelpunt maar dat kwam hoofdzakelijk omdat doelman Theo v. d. Vlugt, hoewel compleet met groene kleppet, door de felle zon werd gehinderd Ter Leede had zijn kruit verschoten en liet in de laatste minuut nogmaals Teylingen aan het woord. Pe ter van der Vlugt knalde van ver op de lat en stopper Jan Boekei leek in de laatste minuten nog na een rush van zestig meter te gaan scoren. Alleen voor Landmeter schoot hij echter juist over. Ook de rappe Paul van Nobelen, ingevallen voor Sjaak van Resteren, kon oog in oog met de Ter Leede doelman zijn ploeg niet naar 50 til len. Het laatste fluitsignaal van de voortreffelijk leidende arbiter Caspers kwam dan ook juist op tijd om bij de toeschouwers de indruk van een aan trekkelijke wedstrijd niet weg te ne men. De Teylingen aanvoerder Frans van Nobelen ontving hierna uit handen van burgemeester Berends van Lisse en omringd door zijn ploeggenoten het in de zon glinsterende kleinood. Een Teylingenvoorz< nUlOEGSTGI 114 wemwedstr l0EGSTGEEST De eerste serie strijden voor het kampioen- de kring Gouwe-Rijnstreek is u liter de rug. Onder de niet best denk- omstandigheden werden in het Fembad Poelmeer 33 afstanden in de rsehillende leeftijdsklasse verxwom- Zoals de laatste jaren welhaast ge- cooi Minlijk was, kwam ook ditmaal de 51.0 G-B. als de sterkste équipe tevoor- hjjn. Daarnaast werd de reeds in de gelopen winter aangekondigde opmars de teams van de B.Z.P.C. uit Bode- en en het Alphense A.Z.C. bena- likt. Het. stijgende prestatiepeil in de 5 ing Gouwe-Rijnstreek wordt afdoende fllustreerd aan het doorbreken van de de Nederlandse kampioen happen, hetgeen in het Oegstgeestse 24 maal geschiedde. De équipe van L.G.B.-trainer Rob pil houten schreef precies de helft van Cl» ie prestaties op zijn naam, terwijl het R0 dengraafse B.Z.P.C., dat getraind ,|i irdt door de ex-L.Z.C.-trainer Ben El- n Rj laar> zes maal een plaatsing voor de j w K, realiseerde. A.Z.C., sinds de ope- - van het overdekte bad De Dillen opkomende zwemvereniging, wist (gfc zwemmers te plaatsen, terwijl Vivax Koudekerk elk eenmaal de N.K. haal- (E Ook zes kringrecords werden naar verleden verwezen. Renée Platje G.B.) volbracht de 100 m. vrije slag uitstekende stijl, in 5.26.8, waarmee het kringrecord voor meisjes onder 14 j. en 16 j. scherper stelde. Op het- fde nummer bij de jongens onder de jaar evenaarde Peter Woltérs de prestatie van zijn clubgenote. Met een tijd van 5.15.2 ontdeed Wolters zich van de concurrentie. Een kringrecord eveneens voor de L.Z.C.'er«Michiel v. d. Vijver, die zich op de 200 m. rugslag voor jongens on der de 14 jaar met een tijd van 2.51.4 overigens niet wist te klasseren voor de N.K. Marian Bestelink (L.G.B.) stelde haar afgelopen dinsdag gevestigde re cord op de 100 m. vlinderslag meisjes onder de 12 jaar scherper met een tijd van 1.27.2. Het zesde record werd bijge schreven op de 50 m. vlinderslag jon gens onder de 10 jaar. De B.Z.P.C.'er Pieter de Jong bracht een tijd van 48.1 op de chronometers. Het spectaculairste duel werd geleverd door Kees v. Beu kering (L.G.B.) en Aad Mulder (De Sleutelstad) op de 400 m. vrije slag. Met 4.57 tegen 4.57.5 besliste De Sleutelstad- de strijd in zijn voordeel. Uitslagen 400 m. vrije slag meisjes onder 12 jaar: 1 Marijke Duiveman (A.Z.C.) 6.06.8; idem o/14 j.: 1 Renée Platje (L.G.B. 5.26.8 (N.K.); idem o/16 j.: 1 Ka rin de 'Vos (De Sleutelstad) 5.50; idem dames: 1 Lieneke Sierag (De Sleutel stad) 5.32.1; idem jongens o/12 j.: 1 Alex v. Belkum (L.G.B.) 5.58.7; idem o/14 j.: 1 Peter Wolters (L.G.B.) 5.15.2 (N.K.); idem o/16 j.: 1 Dick Werter (L.G.B.) 5.09.9; idem heren: 1 Aad Mulder (De Sleutelstad) 5.57.-; 50 m. schoolslag meisjes o/lO j.; IJ. de Keyzer (B.Z.P.C.) 48.6 (N.K.100 m. schoolslag meisjes o/12 j.: 1 Hanna Wagenaar (A.Z.C.) 1.31.7 (N.K.)2 Anja v. Harskamp (A.Z.C.) 1.32.7 (N.K.3 Harriet Platje (L.G.B.) 1.33.8 N.K.idem o/14 j. Ans v. d. Geest (L.G.B.) 1.33.2; idem o/16 j.: 1 José Neuteboom (L.G.B.) 1.27.7 (N.K.); idem dames: 1 Elly Dam huis (Vivax) 1.26.5 (N.K.);'50 m. schoolslag jongens o/lO j.: 1 Alex Ver boom (B.Z.P.C.) 48.5 (N.K.Edward Maasdijk (L.G.B.) 47.7 gedisq.; 100 schoolslag jongens o/12 j.: 1 Arjan de Bruyn (A.Z.C.) 1.36.5 (N.K.); 2 Alex Belkum (L.G.B.) 1.38.- (N.K.); idem o/14 j.: 1 Peter Wolters (L.G.B.) 1.21 (N.K.)idem o/16 j.: 1 Kees Buurman (De Gouwe) 1.26.6; idem heren: 1 Gé Hoogendoorn (B.Z.P.C.) 1.19.8; 200 rugslag meisjes o/14 j.; 1 Renée Platje (L.G.B.) 2.48.9 N.K.idem o/16 j.: 1 Geesje de Lange (L.Z.C.) 3.05.1; idem dames: 1 Trude v. d. Kraan (L.G.B.) 2.54.1; idem jongens o/14 j.: 1 Michiel v. d. Vijver (L.Z.C.) 2.51.4; idem o/16 j. 1 Rob v. d. Mey (L.G.B.) 2.56.7; idem heren: l Gerard Krol (L.G.B.) 2.48.9; 50 m. vlinderslag meisjes o/l0 j.: 1 E. Langejans (Koudekerk) 49.- (N.K.; 2 T. v. d. Laan (B.Z.P.C.) 52.5 (N.K.); 3 O. den Hartog (B.Z.P.C.) 54.- (N.K.); 100 m. vlinderslag meisjes o/12 j.: 1 Marian Bestelink (L.G.B.) 1.27.2 (N.K.); 2 Harriet Platje (L.G.B.) 1.29.4 (N.K.); idem o/14 j.: 1 Renée Platje (L.G.B.) 1.20.9 (N.K.)idem o/16 j.: 1 Joé Neute boom (L.G.B.) 1.33.4; 50 m. vlinderslag jongens o/lO j.: 1 Pieter de Jong (B.Z.P.C.) 48.1 N.K.)2 Alex Verboom (B.Z.P.C.) 48.4 (N.K.); 3. Edward Maas dijk (L.G.B.) 52.2 N.K.100 m. vlin derslag jongens o/12 j.: 1 Ronald Boot 'EGSTGEESTDe start van de vierhonderd meter vrije slag heren. Van links naar rechts Leo Onderwater (De Zijl), Kees van Beukering (LGB), Aad Mulder SleutelstadWim Bergman (De Zijl) en Gé Krol (LGB). (A.Z.C.) 1.30.1 (N.K idem o/14 j.: 1 Peter Wolters (L.G.B.) 1.15.5 (N.K.); idem o/16 j.: 1 Dick Werter (L.G.B.) 1.14.7; idem heren: 1 Paul Chaudron (L.Z.C.) 1.20.3. De Zijl—'t IJ LEIDEN De Zijl heeft voor een 2—3 nederlaag tegen 't IJ het restant aan promotiekansen verspeeld. Met nog twee wedstrUden voor de boek bedraagt de achterstand op het als tweede geklas seerde U.Z.S.Z. vier punten, zodat de hoofdklasse slechts theoretisch nog haal baar is. Tegen een gedurende enkele weken weer compleet spelend 't IJ heeft De Zijl zijn matigste wedstrijden van dit seizoen gespeeld. Het team van de overigens op vakan tie zijnde Hans v. d. Moolen maakte in De Vliet meer de indruk van een nauwe lijks bij het resultaat betrokken zijnde equipe dan een serieuze hoofdklasse kandidaat. Toch had De Zijl halverwege de laatste periode de beste winstkan sen. De vermoeide captain Jacob Spij ker miste echter de toegekende straf- worp en 't IJ counterde direct (23), waarna de uitsluiting van Kees Pont de Amsterdammers een prachtige gelegen heid tot consolideren bood. Daarvoor hadden Rob Schouten en Leo Onderwa ter een door toedoen van de attente Leyssenaar opgelopen achterstand weg gewerkt. AZC—ZIAN ALPHEN. A.Z.C. heeft tegen het vlak achter de kopgroep geklasseerde Z.I.A.N. een verdienstelijke wedstrijd gespeeld, die echter niet de resterende punten opgeleverd hebben, die een defi nitieve prolongatie van het hoofdklasser- schap betekent zouden hebben. Door de 62 zege van Nereus op A.Z.P.C. bedraagt de voorsprong van A.Z.P.C. op de Amersfoorters drie pun ten met nog twee wedstrijden voor de boeg. Z.I.A.N. heeft A.Z.C. voortdurend op een achterstand gehouden. Jan Evert Veer en Larry Meenk scoorden voor de Hagenaars, eer Wim Verhagen uit een straf worp kon tegenscoren. Jan Evert Veer stelde de A.Z.C.-defensie nog een maal voor te grote problemen, alvorens Frank v. d. Akker de tweede Alphense treffer liet aantekenen. HPCDe Sleutelstad HEEMSTEDE De Sleutelstad heeft H.P.C. een 22 gelijkspel afgedwongen, die overigens vlak voor het eindsignaal gerealiseerd werd. Jan Breedeveld con verteerde een toegekende straf worp. De blauwwitte formatie van coach Erader nam tegen de snelle kampioenskandida ten een afwachtende houding aan en bij een break-out gaf Fried Elzenga De Sleutelstad de leiding. H.P.C. zette de 01 achterstanr om in 21, doch moest kort voor tijd de gelijkmaker van Bree develd toestaan. De wedstrijd tussen L.Z.C. en T.Z.V. werd in verband met te lage temperatuur in de Tilburgse Bakseven afgelast. Zijljeugd ROTTERDAM Het jeugdteam van De Zijl is er niet in geslaagd het bezit de Korinkbokaal voor een jaar te pnolongeren. Ondanks do afwezigheid een aantal prominente spelers be haalde De Zyl drie zeges en moest slechts de H.Z.C./De Robben-combinatie een gelijkspel toestaan, die de Hilver- sumse combinatie door een beter doel saldo van de eindzege verzekerde. Met de gebroeders Spijker in de hoofdrol werd eerst de organiserende vereniging met 32 verslagen. Albert Spijker, Bert Zaagman en Jacques Plou- vier wisten elk eenmaal de S.V.H.-goalie te passeren. Tegen De Robben nam De Zijl een 20 voorsprong via Jacob Spij ker, die een strafworp benutte en broer Albert. Vlak voor tyd kwam De Rob ben op gelijke hoogte door een misver stand in de Leidse defensie. Het Alphen se A.Z.C. gaf De Zijl weinig problemen. Met 81 werden de zwakspelende Al- phenaren aan de Leidse zegekar gebon den. Albert Spijker verrichtte een hat trick, terwijl broer Jacob en Bert Zaag man elk twee maal de A.Z.C.-defensie voor te grote problemen stelden. Jacques Plouvier tekende voor de achtste tref fer. Met een 52 zege op het Haagse H.Z.P.C. besloot De Zijl het toernooi. De treffers van Bert Zaagman (2 x), Albert Spijker (2x> en Jacob Spijker waren echter niet voldoende om de schotvaar- dige De Robbenploeg op basis van het doelsaldo van de eerste plaats af te houden. A.Z.C. eindigde op de laatste plaats door monsternederlagen tegen S.V.H. (7—0), H.Z.P.C. (13—2) en De Rob ben (8—1). De kleine Europacup gaat dit jaar naar Langcraar. De jongens van Langeraar- United wisten in de finale de Voorscho- tensc Tornadoos met haar liefst 40 te verslaan op het terrein van St.-Bernar- dus. De Kleine Europacup, een voetbal toernooi voor de lagere scholen, bracht de St.-Janschool in Langeraar en de St.- Jozefschool uit Voorschoten in de finale. Zij sierden zich met namen als United en Tornado en sleepten zondagmorgen honderden ouders mee. Het veld was ei genlijk onbespeelbaar. KNVB-scheids- rechter L. Uitendaal wilde de jongens niet teleurstellen. Vorige week dinsdag was de wedstrijd ook al door de regen uitgesteld en dit was de laatste gelegen heid voor de vakantieperiode. Terwijl de ouders stonden te soppen langs de kant, de regens met stromen uit de lucht viel, speelden de jongens alsof er niets aan de hand was. De rust ging in met een 20-voorsprong voor United. Na de rust hoopte de Voorschotense aan hang op een tegenoffensief van de Torna doos, die de wind in de rug hadden. Tot sportieve verrassing wisten de Lange- raarse jongetjes de regen, de stormwind en ook nog de Voorschotense achterhoe de tot tweemaal toe de baas te blijven en de eindstand van 40 was een vol komen verdiende overwinning voor de outsider. De Voorschotense Tornadoos speelden vorig jaar ook reeds in de finale en werden toen eveneens verslagen. Marecl Pennings won natte Boskoopse ronde BOSKOOF Het was jammer voor de organisatoren voor de wielerronde „De Ronde van Snijdelwijk", dat de regen onafgebroken neergutste. De pu blieke belangstelling was daardoor zeer gering. Deelgenomen werd door renners van Avanti uit Alphen a.d. Rijn (de organiserende vereniging) waarvan o.a. de gebroeders Toor uit Boskoop lid zijn, Bollenstreek Lisse, Wielerclub Uithoorn en Excelsior uit Gouda. Eerst 12 kilo meter voor het einde slaagde een uit looppoging van Marcel Pennings (Uit hoorn) uit Nieuw Vennep waardoor hij een voorsprong verkreeg die voldoende was om als winnaar over de streep te gaan. Tweede werd Gerard den Hertog, Alphen a.d. Rijn. derde, Koos v. d. Knaap en vierde J. Stekeres uit Nöórd- EINDHOVEN Dc Nederlandse rol- hockey kampioen „Lichtstad" heeft gis teravond in Eindhoven de eerste wed strijd voor dc kwartfinales van het toernooi om dc Europese beker tegen bekerhouder Reus Deportivo uit Spanje met 63 verloren. %j sport leiden n.v. ►en rugzakken HAARLEMMERSTRAAT 182-184. TEL. 01710-24872-41830 (ADVERTENTIE) Uw eigen herenmodezaak tussen Botermarkt en Breestraat beroemt zich op een uiterst gevariëerde, uiterst laaggeprijsde kollektie pantalons. Of u broeken zoekt in katoen of kunstvezel, in city- of westernstijl, voor uw werk of uw vrije uur: u vindt de broek die u zoekt bij C&A. En deze week bovendien ais extraatje katoenen JEANS in lichtbeige en groen, voor

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11