HET APPLAUS WAS VOOR DE SCHEIDSRECHTER Europese Cup voor Ons Eibernest BAYERN WON BOEIENDE FINALE MET TIEN MAN Staartjes twee keer aan kop Van Herten onbetwist topruiter VUC verbetert veldverlichting Residentie slaat aan het winnen Uitbreiding van betaalde arbiters Kanowedstrijdei van Windhapper Gewichtheffer Foe prolongeerde titi DUITSE LOTTO SPORTTOTO Haags wielernieu Sportwerel SPORTBIJLAGE MAANDAG 21 JUNI 1971 BLARICUM. Frans van Herten met de schimmel The Robber is onbe twist de sterkste nationale combinatie van dit moment gebleken in het Ne derlands kampioenschap der spring ruiters, waarom zaterdag en gisteren is gestreden tijdens het concours hip- pique te Blaricum. Van de drie voor het kampioenschap tellende spring concoursen zegevierde Van Herten op de laatste twee onderdelen. Aan vankelijk leidde na de eerste dag verrassend nog Bert Heyman met de schimmel Pluto. Zijn voorsprong op de naaste concurrenten Hans Brug man met Coldy en Van Herten met The Robber, was echter gering, resp. één en twee punten. De overige com binaties waren toen in feite reeds uit geschakeld. In de eerste manche van het in een druilerige regen en een mistroostig decor gistermiddag verreden spring concours MB, waarvoor weliswaar een zwaar doch fair parcours was opgebouwd, dat echter door de weke bodera vele vooral de zwaarge bouwde paarden voor extra-moei lijkheden plaatste, slaagde Van Her ten erin zijn achterstand in een kleine voorsprong om te zetten door met 4 strafpunten en een tijd van 112,2 sec als tweede te eindigen achter Ebben met Kairouan (4 - 109.5). Heyman. die weliswaar ook met slechts vier straf punten was rondgekomen, doch door zijn tijd van 119,5 niet verder had kunnen reiken dan de vijfde plaats, had zijn leidende positie hierdoor ver speeld en ook de combinatie Brug man - Goldy (zesde met 8 strafpunten en 98.5 sec. de beste tijd) was voorbij gestreefd. Melchior was door een val met YVildfeuer geheel uit de running geraakt hij herstelde zich in de tweede manche prachtig door als eerste een foutloos parcours te rijden en ook Maathuis telde niet meer De tweede manche, slechts twaalf combinaties in de ring kwamen, moest de beslissing brengen. Heyman met Pluto en Brugman met Goldy, resp. één en drie punten achter op Van Herten, schakelden zichzelf uit, alvorens Van Herten als laatste deelnemer The Robber in het strijd perk bracht. Beide concurrerende combinaties liepen acht strafpunten op. Bert Heyman behield de tweede plaats en Hans Brugman werd derde. Ebben, die met Kairouan in de tweede manche op dezelfde hindernis fout sprong als in de eerste, kwam in het eindklassement op de vierde plaats. ANTWERPEN De Haagse korfbalvereniging Ons Eibernest heeft gisteren in het Antwerpse Beerschotstadion voor de derde maal het toernooi om de Europa Cup gewonnen .In de finale versloegen de Hagenaars de Neder landse kampioen Luto met 63. Nadat beide Nederlandse clubs zich gemakkelijk een weg hadden gebaand door de voorronden, waarin de Belgische en de Engelse verenigingen blijk gaven nog veel te moeten leren, slaagden zij er in de finale niet in om die demonstratie te geven, waarop men had gerekend. Verklaarbaar was dit echter wel. Ten eerste waren de weersomstandigheden (Van onze sportredactie) DEN HAAG Hoewel het bestuur van VUC ook de beoefening van zomer sporten als cricket en honkbal propa geert, blijft het bovendien grote waarde toekennen aan een verbetering van de voetbalprestaties. Een punt van belang is daarbij de oefenmogelijkheid, waarbij in de eerste plaats aan een verbetering van de trai ningsverlichting wordt gedacht. De ca paciteit van de verlichting blijkt ontoe reikend en daar evenmin gestreefd wordt naar de situatie, zoals die was op het oude veld aan de Schenkkade, waai de eerst zo beroemde lichtmasten niet meer rendabel bleken, besloot men tot een tussenoplossing. De masten, die thans negen meter lang zijn, worden vervangen door licht masten met een lengte van zestien me ter. Als nieuwe lichtbronnen koos men de armaturen zoals o.a. bij Lenig en Snel in gebruik zijn. Deze verbetering vergt een uitgave van 20.000 gulden en hoewel financie ring uit de gewone middelen geen pro blemen oplevert, wordt het plan eerst ter goedkeuring voorgelegd aan een buitengewone algemene ledenvergade ring, die a.s. woensdag, 23 juni, in het clubhuis aan Het Kleine Loo zal plaats vinden. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Residentie proefde eindelijk in de eerste klasse weer het 2£>et der overwinning. Hollandia hield een schuttersfeest in de tweede klasse en de Residentiejeugd verloor voor het eerst in de competitie. De uitslagen: Residentie-Agor 134, Rodar-Rolling Stars 412. Tweede klasse: ZRC 1 Hollandia 1 15, DennenbergMara thon 95 en RodarRCM 48. Twee de klasse B: Hollandia 2—Dennenberg 2 660. Jeugd: Rolling Stars A-Residen tie 76 en Rolling Stars BRCM 85. ZRC—Hollandia 1—2. WOLFSBURG De Westduitse equi pe is zaterdag in Wolfsburg voor de tweede keer in successie Europees kam pioen paardendressuur geworden. Tweede werd de Russische ploeg en derde de Zweedse. Uitslag: 1. West-Duitsland (Liselott Linsenhoff op Piaff 1837 pnt., Necker- mann op van Eick 1763, Klimke op Mehmed 1700) 5300 punten. 2. Rusland 5144; 3. Zweden 4837. bijzonder slecht en ten weede misten zowel Luto als de Eibers nogal wat spe lers. Wat dat laatste betreft was Ons Eibernest (zonder Theo van Zee en John Tims) het gelukkigst. Dit zal de reden zijn geweest dat de overwinning groot uitviel. Reeds met de rust stonden de Hagenaars door doelpunten van Maaike Duivenvoorde, Hans Pouw en Rudi Em merik reeds met 5—1 voor (Jim James scoorde voor Luto). Na de hervatting liet Ons Eibernest de teugels wat vieren en kon Luto terugkomen tot 5—2 door een doelpunt van Jan Souverein. Kort voor tijd echter, toen de Eibers weer wat op veerden, werd het door Annie Raap 63. Voornaamste uitslagen: Mltcham (Eng.) 4—2. (Belg.) 6—0, Luto— Scaldls—BEC 1 VOORBURG Het applaus gold de scheidsrechter. Niet Paul van Min en Piet Veentjer die elkaar zaterdagavond, op een van de schaarse droge momenten van de afgelopen dagen een plaats in de finale herenenkelspel van het districtstenniskampioenschap betwistten. De manier waarop beide spelers dat deden had de tientallen toeschouwers op Leeuwenbergh lang zaam maar zeker in slaap gewiegd. De vaak ellenlange slagenwisselingen, tijdens welke vooral Veentjer slechts afwachtte tot zijn tegenstander fouten maakte, waren een gegronde reden de ogen maar even te sluiten. Tot plotseling een spectaculaire wending iedereen klaarwakker maakte. Ken ners van de spelregels wreven zich zelfs de ogen nog eens extra uit. Want wat er op de baan gebeurde, vormde de grootste opwinding van het toernooi. Tot 66 hadden Van Min en Veen tjer elkaar in evenwicht gehouden. Dat betekende inwerkingtreding van het zo genaamde tie-breakersysteem. Maar dat hield tevens een grote consternatie in, omdat zowel scheidsrechter als speler kennelijk niet helemaal niet op de hoogte waren van te volgen regels bij dat systeem Het gevolg was dat er van links en rechts op de tribune aanwijzingen wer den gegeven die het geheel een komisch aanblik gaven. Ondanks de correcties van de kant werd er nog een fout ge maakt. De spelers verzuimden op een ge geven ogenblik van speelveld te wisselen, maar dat merkte vrijwel niemand op. Van Min bleek zich van de omstandig heden het minst aan te trekken. Hij hield zich het best onder controle en dat betekende setwinst. Lange tijd Overigens zag het er lange tijd van het ruim twee uur durende duel tussen Paul van Min en Piet Veentjer naar dat de jongste van beide spelers het onderspit zou delven. De vertragende tactiek van Veentjer bleek in de eerste set wel doeltreffend, maar voor de toe schouwers bijzonder weinig boeiend. Slechts zeer sporadisch verliet Veen tjer de achterlijn en dan zelfs nog alleen, wanneer dat hoogst noodzakelijk was. Van Min, die iets meer risico nam, moest dit in de eerste set met de smadelijke cijfers 61 met setverlies bekopen. Veen tjer bleek namelijk bijzonder vast en diens passeerslagen verrasten Van Min meermalen. De eerste vier games haalde Veentjer zonder een punt behoeven af te staan binnen. Pas in de vijfde kon Van Min de service van zijn tegenstan der doorbreken. Het betekende zijn eni ge punt. In de tweede reeks nam Van Min, die zijn controle iets scheen te hebben te ruggevonden, snel een voorsprong van 20, maar zag deze weer even gauw teniet gedaan. De partij sleepte zich slaapverwekkend voort tot 66 waarop bovenvermeld „drama" inzette. „Het is de eerste keer dat ik met zo'n tie breakersysteem wordt geconfronteerd", excuseerde de scheidsrechter zich. Niet minder dan vijf setpunten deed Veent jer in deze enerverende faze van de strijd teniet. Maar de meest eenvoudige bal, die hij slechts van zijn racket behoefde te laten vallen, sloeg hij met een enorme dreun in het net. Even was het stil. Toen „barstte" van de tribune een applaus los, nadat de scheidsrechter had aangekondigd: 76 en set voor Van Min." Snel beslecht In de laatste set was het pleit snel beslecht. Veentjer wenste zich niet meer bovenmatig in te spannen, zodat de partij uiteindelijk met 16 76 6 2 naar de speler ging die er duidelijk de meeste aanspraak op kon doen gel den. Van Min durfde tenminste nog enige risico te nemen, iets dat zijn tegenstander tot de laatste slag ver meed. Pas op een moment dat voor Veentjer geen eer meer te behalen was ging hij echt tennissen. Maar dat was zowel voor hem als voor het publiek veel te laat. Het toernooi was echter al lang van zijn interessante aspecten ontdaan. Doordat Jan Hordijk en Fred Hemmes vanwege hun Wimbledon verplichtingen voor het toernooi hadden bedankt bleef de plaatsingscommissie niets anders over dan Fried Schmitz en Paul VAN Min als sterkste deelnemers te kwalifi ceren. Fried Schmitz heeft die aandui ding niet kunnen bewijzen. In de halve finale moest hij kansloos zijn meerdere erkennen in Wim Pufkus, die hetzelfde wapen als Piet Veentjer in de strijd wierp. Schmitz, door slagen voor zijn kan didaatsexamen van studiezorgen verlost, kon geen moment het antwoord vinden op de vertragende risicoloze slagen van zijn opponent. Met de tamelijk blame rende uitslag van 62 63 kon Schmitz zijn racket in de hoes stop- Duidelijk sterker In de finale tegen Van Min heeft Pufkus het echter niet kunnen redden. Van Min bleek duidelijk sterker en met name zijn service vormde een geduchte steun. Met 63 62 kon Van Min zich districtskampioen van Den Haag noe men, de damesenkeltitel ging na een in voortdurende regen gespeelde partij gistermiddag naar Ria Geenjaar. Zij versloeg in drie sets (46 6—4 75) Madeleide Weurman. De organisatoren van het toernooi, waaronder sponsor Lucas uit Voorburg, hoopt volgend jaar iets meer succes te hebben met deze wedstrijden. Door het toernooi in de eerste plaats iets eerder of iets later in het seizoen te houden hoopt men naast eventuele deelnemers aan Wimbledon ook een paar buiten landers te verbinden. De laatste twee jaar is gebleken dat de huidige data, die Wimbledon voorafgaan, met name voor enkele speelsters ongelukkig uit vallen. Het is te hopen dat men erin slaagt een oplossing te vinden, want in deze vorm en met deze bezetting heeft dit toernooi weinig levensvatbaarheid. FRANK WERKMAN DEN HAAG Hoewel de beslissing door het bondsbestuur van de KNVB begin juli pas te. verwachten is, mag worden aangenomen dat de scheids rechters voor hèt betaalde voetbal straks uit drie groepen gaan bestaan. Voor het eerst zullen ook betaalde grensrechters en scheidsrechters in de B-wédstrijden op de zaterdagmiddag optreden. Op de A-lijst komen straks voor onze toparbiters van de ere- en eerste divisie. Op de B-lijst staan de scheidsrechters van de tweede en B- elftallen en op de C-lijst de grensrech ters in het betaalde voetbal. Vreugde op de tennisbanen. Paul van Min (rechts) en Pufkus. EEFDE Tijdens de Internal Kanoregatta op het Twentekana Eefde hebben Jan Verhaard en Bloem het onderdeel K-2 1000 gewonnen. Zij bleven het duo Vj Holst-Tighelaar duidelijk voor tt den nu als favoriet voor de Nederi kampioenschappen kortebaan, dit dag in Breda worden gehouden. Voorts behaalde bij de heren d. nale ploeg (Spoelstra, Runeman, der Holst en Tighelaar) een oyi ning. Het Joegoslavische kwartet genoegen nemen met de tweede De overige seniorennummers lei winst op voor de Joegoslaven. Mieke Jaapies en Maria Blij ondervonden bij de dames geen c rentie. Het tweetal won de K-2 5c ter, terwijl Mieke Jaapies het duele nummer over dezelfde iste uitslagen zijn: 1,08.6; 2 Kralj "oego)' é'lOX)^"jacobs 41 K-l dames 500 m: 1 Mieke Jaapies Holst 2.16.6; 3 Emmy L 3 Filipovlc (Joego) 2.07.0. Viking (Ned.) 3.35.1. SOFIA In Sofia zijn dit weel de eerste twee gewichtklassen vei van het Europees kampioenschai wichtheffcn. In het vlieggewicht vierde de Pool Smalczers met een voor de drie Olympische oefening: 332.5 kg. In deze catagorie tot 52 kg Smalczers zowel het rekken (9?.i als het stoten (125 kg.). De H: Holtzreiter was met 112,5 kg. de ste bij het drukken. In het bant wicht (tot 56 kg.) verdedigde d jarige Hongaar Imre Roeldi meti zijn titel in de driekamp. Hij bra totaal 367,5 kg. omhoog. Daarbij Foeldi die verleden jaar bij het fi kampioenschap in de Amerikaan» Columbus wegens het gebruik ra mulerende middelen was pedish ceerd, de titels bij het De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn: 1 - 15 - 16 - 17 - 27 - 31. Reservegetal: 13. Olympianummer: 7423. STUTTGART Bayern München heeft zaterdag in Stuttgart de Westduitse voetbalbeker gewonnen door in de finale F.C. Köln met 2—1 te verslaan. Na negen tig minuten spelen was de stand nog 11. Pas in de dertiende minuut van het tweede kwartier van de verlenging viel het beslissende doelpunt. Het was voor de vijfde maal dat Bayern de beker won. Het was een van de boeiendste bekerfinales van na de oorlog. Bayern viel in het begin onstuimig aan, maar na der tien minuten scoorde F.C. Köln door Rupp hj* doelpunt. Köln beheerste toen het spel tot aan k Daarna kwam Bayern terug. In de zevende mini de hervatting scoorde Beckenbauer, de beste I het veld, de gelijkmaker. Het spel werd daarna harder. Bayernspeler Mrosko kreeg een waarsch en diens ploeggenoot Koppenhöfer werd zelfs s veld gestuurd. Ook met tien man bleef Bayern ge vaarlijker. Zowel schoot van ver op het doel van Soskic, de bal sprong via de lat en de grond achter Soskic weer het veld in. De scheidsrechter zag er echter geen treffer in. Die kwam pas twee minuten voor tijd, toen invaller Schnei der doel trof met een schot van 25 me- Fortuna Düsseldorf en VFL Bochum zijn gepromoveerd naar de Bundesliga. Beide clubs wonnen gisteren hun voor- KIEL In twee van de vijf Olympische klassen hebben Nederlandse zeilers al by de aanvang van de 89e Kielerwoche een leidende positie veroverd. In de tempest- klasse maakte het team Staartsjes-Kurpershoek indruk op hun ruim 40 buiten landse tegenstanders van formaat door tweemaal op grootse wijze te zegevieren. Hans van Eist leverde in de Finnjollen eveneens een knap staaltje zeilwerk door via 32 de tweede plaats in het klassement te bezetten, achter de verrassend snelle Duitser Jungbiuth (41). In de overige drie Olympische klassen kwamen de Oranjezeilers nog niet tot prestaties. De internationale concurrentie in de Flying Dutchmanklasse drukt op de resultaten van Fred Imhoff, Helle mans en Joop Schipper. Na twee races is het beeld aan de top door sterk uit eenlopende resultaten dusdanig onover zichtelijk dat derde race het gehele klas sement kan omploegen. Imhoff boekte 1420 en is daarmee de beste Neder landse FD-zeiler. Hellemans, Schipper en Bierman haalden met moeite de middenmoot van het veld. Aan de lei ding saaat de Brit Bishop (14), gevolgd door de Oostenrijker Seidl (83) en de Engelsman Musto (131). Ir. Bakker zorgde voor enige vreugde in het Solingkamp door als tiende te finishen. De tweede race begon na enige uren dobberen op de Forde. Langzaam kwam er iets meer wind. Ir. Bakker zeide een sterk eerste kruisrak en handhaafde zich verder de gehele race op de tiende plaats. Zaterdag was Arie Klein (19) de beste Nederlander. Kabel- bach (W.-Dld.) en Koning Constantijn van Griekenland (56) hebben stevig de leiding in handen. Bijzonder matig blijft de Nederlandse drakenvertegenwoordiging zich op in ternationaal niveau weren. Niemand kwam tot enig resultaat De Zweed Sun- delin, de Duitser Heilmeier, de Span jaard Blasko en de Deen Berntson heb ben zich bij de Draken aan de kop ge nesteld. Ondanks de sterke toename van de internationale concurrentie in de Tem- pestklasse handhaaft Staartjes zich op de Kielerfoerde voortreffelijk. Niemand kon hem zaterdag iets in de weg leggen en van start tot finish leidde hij. Giste ren had Staartjes enige moeite met de Brit Knights, terwijl ook een wind- draaiing zijn positie aan de kop in ge vaar bracht. De ex-Valkenzeiler loste de problemen echter simpel op en schudde de concurrentie opnieuw van zich af. De tweede plaats in het totaalklassement wordt ook bezet door een Nederlander, Mulder (35) en pas dan volgt de Duit ser Laprell (8—4). In het Immense Finnjollenveld (128 boten) zijn enkele topzeilers, van wie meer verwacht werd (Binkhorst, Douze en Kruijer )nog niet tot imponerende verrichtingen gekomen. Van Eist, met zijn jarenlange internationale ervaring, heeft een uitstekende vorm te pakken. De strijd in de kopgroep is zeer fraai. Ook het feit dat de lichte wind ver raderlijk draait, maken de races er niet gemakkelijker op. Zaterdag noteerde Frits Beck een goede zesde plaats. Zon dag zorgde Breur (3) voor een uitschieter. Piet Keizer die zaterdag telkens in de hoek zat waar de klappen vielen, kon het tempo in de tweede race goed bij houden en finishte als zesde. ROTTERDAM De slechte standigheden in het afgelopen weekeinde waren er de schuld van dat bet tweede weekeinde van de Hillergersbergse zeil wedstrijden (op de Bergse Voorpias) niet veel aantrekkelijks hadden te bieden. Zaterdag waren de weersomstandig heden nog wel enigszins redelijk, maar eisteren regende het zo hard en striem de de wind zodanig dat veel scheepjes omsloegen. Veel zeilers gaven er dan ook de voorkeur aan om niet te starten. De uitslagen: 16 m2: zaterd.: 1. Kaghelland; :ond.1. Kaghelland; zond.mldd.: 1. Kaghel- and; weekelndewlnnaar: Kaghelland; hoofd- >rijs over twee weekeinden: Kaghelland. n; hoofdprijs: Wentlnk. 'an Woerkom; hoofdprijs: zat.: 1. Drulman: zond.: 1. Slee; zond.mld.: Slee; weekelndewlnnaar: Slee; hoofdprijs: Slee. Flying junior: zat.: 1. Van de Zande; zond.: De Wit; zond.mldd.: 1. De Wit; weekelndewlnnaar: 1. De Wit; hoofdprijs: Van de Zande. Finnjollen: OK jollen: 1. zat.: 1. De Haas; zond.: 1. De Haas; zond.mldd.- 1. De Haas; weckeindewinnaar: De Haas; hoofdprijs: De Haas. Valken: zat.: 1. Juray; zond.: 1. Stomp; zond. mldd.: 1. Stomp: weekelndewlnnaar: Stomp; hoofdprijs: Stomp. zat.: 1. Dongelmans; zond.: 1. Dongelmans; zond.midd.: 1. Dongelmans; weekeindewin- naar: 1. Dongelmans: hoofdprijs: Dongel- ZIERIKZEE Na de laatste twee van de serie zeilwedstrijden in de Deltaweek hebben P. W. Vroom en F. Maas met hun Standfast beslag gelegd op de wisselprijs Zierikzee en de Atlantabeker. D. de Groot veroverde met zijn Tiana de Ooster- scheldebeker en de Mondragomvissel- FRANKRIJK In de Franse competitie kan Marseille zich bijna kampioen noemen. Met nog één wedstrijd te spelen heeft Marseille een voorsprong van twee punten op St. Etienne. In geval beide clubs gelijk eindigen, beslist het doelsaldo. Van Mar seille is dat 43 en van St. Etienne 39. De uitslagen: Red StarMarseille 33; St. EtienneAjaccio 52; Nimes Nantes 22; MetzReims 20; Bor deauxValenciennes 10; Nice So- chaux 45; BastiaAngers 20; Sedan Nancy 22; StrasbourgAngoulème Rennes won gisteren de Franse voet balbeker, door in de finale in het Stade de Colombes te Parijs, Lyon met 10 te verslaan. André Guy scoorde in de 62e minuut voor 50.000 toeschouwers het enige doelpunt. OOSTENRIJK In Oostenrijk heeft Wacker Insbruck het kampioenschap veroverd door op de laatste speeldag Wacker Wien met 42 te verslaan. Austria Salzburg eindigde op de tweede plaats met één punt achterstand. ZWEDEN—DENEMARKEN Zweden heeft gisteren in Kopenhagen een vriendschappelijke wedstrijd tegen Denemarken met 3—1 gewonnen. De stand was reeds bij de rust bereikt. Ove Kindvall speelde een sterke wedstrijd. De doelpunten kwamen voor de Zweden op naam van Grahn (2x) en Eklund. De 1 2 3 RVCDrachten Be Quick Z.—DESK CaesarSDW RVCCaesar DrachtenBe Quick Z. DESK—SDW NederlandRusland OsnabrückTasmania FortunaNürnberg BochumOsnabrück NürnbergBor. Neunk. TasmaniaBochum OsnabrückPirmasens De cyfers van toto 48 zijn als volgt: aantal deelnemers: 384.037; inleg: 799.929. Beschikbaar voor de prijzen: 359.968; voor le en 3e prijs: 125.989; voor 2e prijs: 89.992; voor extra-prijs: 17.998. Tot nu toe heeft zich één deelnemer gemeld met dertien goed voorspelde uit- oud-PSV'er Kristen Bjerre scoa enige Deense treffer. Er waren 51! schouwers. SPAANSE BEKER In de eerste wedstrijd c finale van het toernooi om de S beker heeft Barcelona gisteren i drid met 10 gewonnen Madrid. Een dag eerder v met 20 van Sevilia. Op 4 juli de finale gespeeld. DEN HAAG De Haagse R( landia reed in een clubontmoet gen Avanti uit Alphen aan den Rj was een zeer sportieve strijd, de uitslagen luiden als volgt: Amateurs: 1. H. v. Seggelen (1 v. d. Man (H); 3. N. v. d. Sman W. Speksnijder (A); 5. A. v. Zon (K Nieuwelingen: l.C. v. Duuren i J. Gijben (H); 3. H. Lammers (A de Vreede (H); 5. H. de Bruin (A), Aspiranten; 1. T. Remmerswa 2. R. v. Tol (A); 3. P. Langeveld (H A-jeugd 12-13 j.: 1. L. Jansen J. de Bruin (A); 3. H. v. Etten (H). B-jeugd 10-11 j.: 1. R. Langevt 2. L. v. Etten (H); 3. A. v. Holst (ff C-jeugd 8-9 jaar: 1. Th. Ludw 2. E. Pols (A); 3. D. Ludwig (H). SYRACRUSE Door e ning van 113 op het Nederlai vental heeft de Italiaanse ploeg dag in Syracuse het international taire kampioenschap waterpolo De Nederlanders hebben gefl gehad tegen de Italianen, die i twee perioden met 83 voofi West-Duitsland versloeg Perzië I 1. KAMPALA Soedan heeft i plaatst voor de tweede kwalific de, Afrikaanse zone, van sche voetbaltoernooi. Zaterd eindigde de tweede wedstrijd te! ganda in Kampala in een gelijk 1. Soedan had in Khartoem n gewonnen. BERLIJN Het bestuur Westberlijnse Club Hertha BSO voorlopig zijn spelers Bernd Pal Tasso Wild geschorst. Het t\v betrokken in het schandaal Bundesliga. Hertha zal een de beslissing nemen na de uitspra de Westduitse voetbalbond. AKEN Jürgen Tschan heeft dag een wegcriterium voi ronde van 1000 m., gewonne legde de afstand af in 1.33.10 e melde 21 pnt. De uitslag was v Wolfshohl (W.-Dld.). 13 punten, 1 sen (Ned.), 12 pnt., 4. Muddemai Did.) 11 pnt.; 4. Bilsland (G.- pnt.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 10