WIELERPELETON IS BANG VOOR DE CAUBERG Recordprestatie Rindt vijf maal overtroffen f25.- f44.- ZWEMLUST IN POLOWALHALLA Vraag naar het NS- zomermenu 6.25 of 7.25 WEERBERICHT SPORTWERELD Betty Stöve: halve finale mm 8 Dagen kris-kras door Nederland - ATERDAG 19 JUNI 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 7 RENé PIJNEN (Van onze sportredactie) '5 AASTRICHT Ongeveer 1.800.000 eenheden V1 aicilline hebben de titelstrijd op de Cauberg van een zijn attractiefste figuren beroofd. Jan Janssen tht weken lang tegen een hardnekkige ontsteking en jr al de inspuitingen kon hij tenslotte in de ronde van xemburg geen heuvel meer op. Als een der eersten rd hij uit het peleton gelost. In de voorlaatste rit, op gaf hij ontmoedigd op. Juist op een moment dat eindelijk na al die jaren van overrompelende suc- i Dolman mi Daarom klonk de mening vai gif wat merkwaardig. Hij zei: „tk O: eken me tot de drie grootste kans- .„Tj pbers". Rini Wugtmans. die zich in Vé:| p privé-trainingskamp in Geul voor- /as ook vol goede moed. Wagt- ts'Jftns: „Ik rijd veel beter dan vorig oüi ar, mijn vorm is constanter. Alle pners vinden het een verraderlijk en taar parkoers. Als je de Cauberg shad hebt, begint het valse plat Ib-j gdkansen ook voor René Pijr 'gis )ne .janks knieklachten meent hij: kc heb ik van mijn leven niet ge els:. Dokter Rolink, die mij rust voor- :h:eef zegt: het moet morgen lukken", 'xh zal ae strijd zich waarschijnlijk «spitsen tussen „Pelsmannen" en het !uo ZoetemelkDolman Tussen de eaiiagen is Pellenaars met de sprin- Karstens en Krekels kansrijk. Een zijn sterkste troeven Schepers, die net positief reageren op het gebruik de ronde van Spanje, mJ6teren met directe ingang voor vier Ti uanden werd geschorst doet niet idrt 9» Schepers: „Ik stop" Kim Schepers is zeer resoluut in zijn Kjmentaar op de schorsing: „Dit is ijst eind. Alles afgelopen. Nu stop ik. huis en stap nooit meer op racefiets". Schepers lachte welis- kapot was hij D,£- „Ach. ik hoopte natuurlijk niets van het hele geval te horen, ergens in mijn achterhoofd dacht ik toch vaak, dat ik nog altijd geschorst kon worden. Ik kan natuurlijk wel im zitten treuren, en daarbij ieder- gaan beklagen. Het zal me geen helpen. Als ze je zoeken kom je er niet onderuit. Moet ik dan van een berg afspringen? Ik ben de sigaar. Mijn loopbaan is kapot. Daarom zet ik er ra definitief een punt achter. Het is jaran», Ik reed fantastisch, maar ik kan er nu zelf niets meer aan doen". Schepers' toekomstplannen staan nog set mt: „Eerst wil ik de officiële fcïw/i'ging hebben van mijn schorsing, lp ft p ook met Pellenaars praten, hoe- wel ik niet geloof dat er nu nog iets cessen in de nadagen van zijn grandioze carrière de Nederlandse wegtitel wegens de contracten in de Franse criteria financieel kon gebruiken, velde hem de penicil line. Kanshebbers voor de titel zijn er legio. Zo Zoete melk, die vanzelfsprekend naar steun zoekt bij zijn ploegmaten van Mars-Flandria. Rustig analyseert hij: „Ik moet nog met Dolman en Tabak praten, want ik wil die titel graag. De Cauberg is mijn enige kans. Vol gend jaar komt er misschien weer een vlakke koers en dan ben ik kansloos". te veranderen valt". Hard nodig Drie weken geleden zei Kees Pellenaars over de dopingaffaire Schepers in de Vuelta: „Als Wim inderdaad voor dit geval geschorst wordt, ga ik naar de directie van Goudsmit-Hoff, en zal ik adviseren de -wielerploeg terug te trek ken". Gisteren, toen de schorsing in derdaad definitief was, reageerde de Pel aanmerkelijk rustiger. Hij zei: „Als ik in Valkenburg ben zal ik met Van Baarle van de KNWU gaan praten. Misschien is het mogelijk dat Wim nog aan de start kan komen op de Cau berg. Wat ik verder zal doen weet ik nog niet". Over het advies aan de directie van- Goudsmit zei Pellenaars gisteren: „Ach weet je, het is nu al zo kort voor de Tour, daar kunnen we ons moeilijk van terugtrekken. Toch zal ik met de bazen gaan praten, dat is zeker". De Pel betreurt natuurlijk de schor sing van Schepers ten zeerste. „Jam mer", zei hij, „Schepers reed erg goed. Én we hadden hem hard.nodig in de ""tour-de France. Ik zal kijken of ik er nog iets aan kan doen, meer kan ik er nu niet over zeggen". ZANDVOORT Twee dagen, voordat de Grote Prijs van Nederland voor formule T-wagens van start zou gaan, gonsde het in de pits, waar druk gesleuteld wordt aan de Ferrari's, Fords, Matra's en Surtees, van voorspellingen. Veel waarde hechten de insiders uiter- rari, Pedro Rodriguez (Mexico) met BRM, Jacky Stewart wezenlijkt werden. Kanshebbers worden na de eerste trainingsdag dan direct Jacky Ickx (België) m^t Fer rari, Pedro Rodriguez (Mexico) met RRM, Jacky Stewart (Engeland) met Tyrrell-Ford en Cley Regazzoni (Zwit serland) met Ferrari en Chris Amon (Nieuw-Zeeland), Vandaar ook, dat Gijs van Lennep met zijn lichtelijk verouderde Surtees TS 7 alleen maar blij kan zijn, dat hij mee mag doen. Zijn tijd van 1 minuut 20.79 plaats. Hij was daarmee twee seconden langzamer dan oud-wereldkampioen John Surtees, die de beschikking heeft over de vernieuwde TS-9-versie. De Nederlander, die donderdag op doktersadvies niet had geraced, hoewel de baan een uurlang voor hem was ge reserveerd, was ondanks alles optimis tisch. „Het gaat goed", zei de coureur, die door zijn zege op Le Mans inter nationale vermaardheid heeft verwor ven. „Ik voel me beter dan gisteren en als mijn hoofdpijn helemaal weg is, gaat er zeker nog een seconde van mijn trainingstijd af. De wagen geeft ook geen problemen meer." Niet uitbundig Ondanks de snelle ronde van Jacky Ickx was de stemming bij de Ferrari- mensen beslist niet uitbundig. Er was alle reden voor: drie wagens van de renstal uit Italië kwamen niet onge schonden uit de eerste training. De Zwit ser Clay Reggazoni was er oorzaak van dat tweemaal een rode bolide met een gestyleerd paard door de kraanwagen moest worden opgehaald. In het begin van de training zette hij zijn wagen met een defecte motor neer in het bos. Later speelde een lekke band hem parten. De Ferrari raakte onbestuurbaar en sloeg over de kop. Terwijl men in dit pit voor bereidingen trof voor een snel herstel, sloeg de pech opnieuw toe. In de laat ste minuut van de training blokkeerden de achterwielen van de wagen van de Amerikaan Mario Andretti toen hij met een snelheid van rond de 250 kilometer per uur op het rechte einde van het circuit voorbij de tribunes reed. De Bolide slipte en kwam, eveneens zwaar beschadigd, in de vanghekken tot stil stand. In alle gevallen bleven de cou reurs ongedeerd. Duidelijk bleek dat het circuit van Zandvoort sneller is geworden nu on der meer de beruchte kuil bij de tunnel Oost is gevlakt. De sterke zuidweste lijke wind kon de supersnelle tijden niet verhinderen. die allen onder het baanrecord van de omgekomen Oostenrijkse coureur Jochen Rindt (1.18.50) bleven. Tienden van seconden worden tijdens de vele ronden in Zandvoort honderden meters. Vandaar dat de Bel gische Ferraririjder Ickx, die de 4193 meter in 1 minuut 17.42 seconden (gemiddelde snelheid 194.711 km) af- raasde samen met Rodriguez, die slechts 0.4 seconde langzamer was, zich voor de andere drie recordjagers, waarvan Steward 0.22 sec. achterstond op Ickx, favo riet weten. De snelste trainingstijden vap de eerste dag zijn: 1 Jacky Ickx (Beffilëj mfet Ferrari 1' minuut tt.42« seccjndèn (öemtddélde sneP Omgeven door zorgzame 09; 10. Rolf Storru Surtees TSJ9 1. :olse (Frankrijk) Lennep de zit 1.18.85; I 1.20.01; 1G. Graham Hill (Groot-Brifctannlë) 1.19.00; met Brabham BT-34 1.20.07; 17 Alex Solder BRM Oig (Spanje) st-Dultsland) Schenken (Australië) Gijs van Lennep (Nederland) met March 1,19.73 rolo (Frankrijk) ;t Tyrell- Surt (Zweden) met March 1.21.18; 22. Peter Gett ie (Nieuw- Brlttanrüë) met McLaren M-14 A 1.19.74; 15 Skip Barber (Verenigde Staten) i Deze zomer kunt u In 50 stationsrestaurants een compleet menu krijgen voor de aantrekkelijke prijs van voordelig VW I eten bij NS Eland favoriet Gouden Zweep onze paardesportmedewerker) ÏTRECHT Eland, grootvorst van ogenblik tussen de Nederlandse top ers, kan morgenmiddag op Mere- iijn tiende zege in successie beha- en dat is dan meteen een hele 'ngrijke: hij verdient bij winst de len Zweep. ils Eland de laatste tijd loopt, ligt ''oor de hand dat hij concurrenten Henri Buitenzorg en Gunnar Dear vorig jaar één en twee in deze koers achter zich laat. Voor Jan van Dooye- het een mooie bekroning 2'jn geduld met dit paard, als hij Zweep uit handen van prins Bern- ontvangt. Erg veel kans lijkt er de rest niet in te zitten, al toonden Ever, Felix, Guy Volann en Chris- mde Wet recent hun vorm. to half twee is de eerste start. Het gil framma: andprijs (2140 m., autostart, met tri- Iskander - Jubar Oaktree - Johny |ker. Outsider: Jeannine D. |torie Spencerprijs (2140 m.): Jonker lel pin - John Buitenzorg - Junior toorprijs (2140 m„ autostart): Hurry "Higgens - Enterprise Hollandia. Gouden Zweep (2600 m.): Eland Buitenzorg - Gunnar Dear. Out- Grenadier/ toni Buitenzorg (2200 m.): Ethel Vo- J-Iwan H - Hippocreen. "flos Plutoprijs (1700 m., autostart, trio); Eronica W - Everprise - Sturm. 'hea Corneliaprijs (2140 m., auto- Jelle van de Lente - Harvest Mac todo Scotch. KOEL EN SOMBER WEER A DE 'BILT. Op de oceaan zijn in de luchtdrukverdeling enkele belangrijke wijzigingen gekomen, die van grote invloed zijn op het weer in West-Europa. Boven het zeegebied rond de Azoren bevindt zich nu een krachtig hogedruk- gebied. Langs de noordflank ervan staat een krachtige westel\ike stroming, waarin depressies snel in de Achting van de Britse eilanden en het vasteland koersen. Een dergelijk lagedruksysteem kwam gisteravond boven de Ierse Zee aan, terwijl een omvangrijk regengpbied zich van Engeland naar ons land uitbreidde. Het laat zich aanzien, dat vandaag nog regen zal vallen. Bij een tot matig of zwak afnemende wind tussen oost en noordoost pullen de tem peraturen in de middag tot on geveer zestien graden stijgen. Zondag: zon: 04.1921.03; maan: 01.4819.06; hoogui. Schev.: 0.16 en 12.54. Maandag: zon: 04-1921.04; maan. 02.23—20.11; hoopw. Schev.: 1.18 en 13.51. Vooruitzichten voor maandag: On bestendig en tamelijk koud. Weersvooruitzichten voor maan dag in cijfers gemiddeld over ons land: aantal uren zon: twee tot acht: min. temp.: omstreeks nor maal; max. temp.: van één tot vijf graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens twaalf uur: zeventig procent; kans op een geheel droog etmaal: veer tig procent. PLYMOUTH (A.P.). De Britse marine is gisteren een massale op- 6porings- en reddingsactie begonnen voor de Zuidengelse kust, nadat ten minste drie zeilboten, die deelnamen aan een door de marine georganiseerde race, in open zee waren omgeslagen. ZUTPHEN. Tijdens het interna tionale toernooi voor jeugdschakers (tot twintig jaar), dat gisteren in Zutphen is begonnen, heeft de Nederlandse ver tegenwoordiging een verrassende neder laag (0,53-5) geleden tegen de ploeg van de Oostelijke Schaakbond. ATHENE. Voor groep drie van het Europees kampioenschap voor landen ploegen versloeg Griekenland gisteren in Athene Malta met 20. Bij rust was de stand nog 00. De doelpunten werden gescoord door Davoulis (60) en Aidiniou (80). Het was de eerste over winning van Griekenland in deze groep. EASTBOURNE. Betty Stöve heeft zich met Frangoise Durr en Judy Dalton-Tegart geplaatst voor de halve finales van het damesenkelspel bij het internationale tennistoernooi te East- bourne. De vierde halve-finaliste wordt waarschijnlijk Gail Chanfreau-Sheriff, j dje in de beslissende set met 30 voor staat tegen Eliza Pande. Daarna werd verder spelen wegens regen onmogelijk. tifnales (VS) 6—2, 6—2; Judy (Aus John Newcombe en Stan Smith, resp. als tweede en vierde geplaatst voor het toer nooi van Wimbledon, zijn doorgedrongen tot de eindstrijd van het toernooi van Queens Club te Londen. Margaret Court en Billie Jean King plaatsten zich voor de eindstrijd bij de dames. De" belangrijkste uitslagen zijn: herenenkelspel, halve finales: Newcombe Austr.Davidson (Austr.) 6—4. 6-4, Smith (VS)—Gorman (VS) 7—5, 9-8; damesenkelspel, halve finales: Billie Jean King-Moffit (VS/—Virginia Wade (VS) 6—3, rt-Smith (Austr.)- sals (VS) 6—4, 6—3. DEN HAAG. Ajax heeft zijn eerste aankoop verricht. Het contracteerde Gerrit Schonewille van Blauw Wit. NS-identiteitsbewijs of pasfoto meenemen. Extra plus, half geld op de bus. voordelig V. X—J uit met NS (Van onze zwemmedewerker) DEN HAAG. De Meeuwen uit Am sterdam is uitgeschakeld in dc strijd on het landskampioenschap waterpolo. De thuiswedstrijd tegen leider Neptunus Amersfoort werd met 41 verloren. Bras (2 x), Hoogvele. en Van der Heuvel maakten de Aracrsfoortse doelpunten. Verdediger Hans Wouda moest de Am sterdamse eer redden. Neptunus heeft nu nog steeds één punt voorsprong op HZC-de Robben. De Hilversumse lands kampioenen versloegen in Delft DZV met 62. Gerrit van der Kamp voerde in z'n eentje in de eerste drie periodes de s op tot 40. Pas daarna kon Van Eyk het eerste Deiftse doelpunt laten tekenen. Door Wim Hermsen en Dolf Visscher werd het 52. Jasperse had voor de titelverdedigers 't laatste woord: 6—2. HZPC kon in de Vliegermolen moeite loos de broodnodige winstpunten verove ren. Tegen het gedegradeerde Polar Bears werd het 100. Vrijwel elke speler van HZ kon raak schieten. Simon u ïwerkerk en Wim van der Kolk waren met elk drie treffers het best op dreef. In Alphen had ZIAN het tegen AZC zo als gewoonlijk moeilijk. Toch kon de overwinningenreeks van de laatste tijd worden voortgezet. In de tweede periode brachten Bert Goudena en Hans Parrel (strafworp) ZIAN op 20. Met een man meer kwam AZC via Wim Verhagen terug tot 21. Jar. Evert Veer bracht ZIAN op veilige afstand, maar Frank van der Akker gaf de stand voor AZC uit een strafworp een iets redelijker zien: 32. DJK wist in Amsterdam Nep tunus Arnhem bijna te bedwingen. De Arnhemmers kwamen met een over ning van 43 goed weg. Het beslissende doelpunt was van Jansie. In het kleine Zaandijkse zwembad versloeg Nereus AZPC met 62. De tweede Amersfoortse hoofdklasser is nu vrijwel zeker degradatie. Stand na 20 wedstrijden: 1. Neptunus Amersfoort 36; 2. HZC-de Robben 35 3. Neptunus Arnhem 32; 4. De Meeuwen Tennisjurkjes zijn voor een aantal vrouwen aanleiding genoeg om er heel modieus uit te zienDe Italiaanse Lea Pericoll liet zich dezer dagen zien met een hot-pantstenniscreatie. Wedstrijden om wereldcup beide in Europa MONTEVIDEO De Urugucse club Nacional de Montevideo, winnaar van het toernooi om de Copa Libertadores, wil beide wedstrijden om de wereldbeker voor clubtcams tegen het Amsterdamse Ajax in Europa spelen. De gedachten voor de „thuiswedstrijd" van Nacional gaan uit naar het Londense Wembleystadion. De reden van het be stuur van Nacional om niet in Monte video te spelen is dat de club in finan ciële moeilijkheden verkeert. Men ver wacht dat een „thuiswedstrijd" in Lon den meer geld zal opleveren dan een in Uruguay. Wie 8 dagen lang veel in ons land wil reizen, is het voordeligst uit met een 8-daags kris-kras abonnement. ~v voordelig V uit met NS 31; 9. ZIAN 28; 6. DZV 22; 7. Nereus 13; 8. HZPC 12; 9. DJK 12; 10. AZC Alphen 10; 11. AZPC 7; 12. Polar Bears 0. Zwc 1 ist uit Utrecht is inmiddels ge promoveerd naar de hoofdklasse. Dank zij een vrij gemakkelijke zege (61) op 'v ZC uit Veenendaal maakt de ploeg van international Harm Drenth volgend sei zoen zijn entree in het „polowalhalla". D andere Utrechtse eersteklasser UZSC (31-winst op PSV) heeft de beste kan sen om Zwemlust te vergezellen. De derde promotiel -...Jid"at, de Zijl, strui kelde namelijk met S2 over het Y. DVZ won de belangrijke wedstrijd tegen Merwede in Dordrecht met 5—2. Pas toen Adrie Zandhuis, Maarten van Ettinger en Wim Snel (2 x) gescoord hadden, ,con Merwede raak schieten (ook 2 x). Van Ettinger maakte er 52 van. Swift verloor in Leidschendam met 52 van DAW, dat de derde plaats in de 2e klasse A voor zich opeist. Dank zij een overwinning met de cijfers 41 op GZPC is ZIOS in 2A zo goed als veilig. Pintens winnaar Zwitserse ronde OLTEN De Belg Jos Pintens heeft de ronde van Zwitserland gewonnen. In het tweede gedeelte van de laatste etap pe, een tijdrit over 24,6 kilometer, ein digde hij op de tweede plaats achter Louis Pfenninger, die in het algemeen klassement tweede bleef. De Westduitsed Albert Fritz zegevier de eerder in de negende etappe van Frick naar Olten (110 km), twee uur, 59 minuten en 57 seconden. De Neder lander Gerben Karsten werd tweede voor de Belg Roger de Vlaeminck. -M i.; a. ae viaemlnck '"■"f' Krekels Ned) z.t.; 9. Prinsen (Ned) z.t.; lil, De Koning Ned) z.t.- 41 Schepers (Ned) op 3.25 mln; 49. Holst (Ned) De uitslag van het tweede gedeeltte van lel„.?,a.tstee^tappe ls: h Pfenninger (Zwi) 32 minuten, 53 sec.; 2. Pinten (Belg) 33 17- i m°i£r, d?i Y,lae™ln<;k(Belg) 33.18; 4. Pintens (Bele.) 33.17; 7. Schepers Ned) 34.09- 15. Kantens (Ned) 35.08; 18. Krekels (Ned) 35.18- Xr4: 28~ st°evene 35.36 40. Holst 36.53, 44. de Koning 38 16. 5. Caverzasi (ita; De Koning op 25.44: 44 Steevens op 39.54 et» laatste Holst op 1.30.14. j algemeen ploegenkilassement eindig de Filotex op de eerste plaats met 2 mlnU» *1...se?ïïden V?orsprone op Mart» Flandria en 4.08 op Goeudsmlt-Hoff. Roger Pingeon, winnaar van de Tour de France 1967, zal dit jaar niet kunnen deelnemen aan de Ronde van Frankrijk In een kort geding, dat Pingeon had' aangespannen om opheffing te verkrij gen van zijn schorsing van drie maan den, verklaarde een Brusselse rechtbank aich niet bevoegd uitspraak te doen. De Belgische Wielrijdersbond had Pingeon geschorst, nadat hij bij con trole, aansluitend op de ronde van Vlaanderen, positief was bevonden op het gebruik van verboden stimulerende middelen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7