Honkballers in Haarlem moeten zich revancheren Tragiek in motorsport smeekt om bezinning Michels naar FC Barcelona SPECTACULAIRE CARRIERE VAN VAN LEEUWEN TIJDRIT ZEGE ZOETEMELK RUSSEN OP WEG NAAR DAMTITEL SPAANSE PERS MELDT: '71 DINSDAG 15 JUNI 1971 OSS De tragiek in de flauwe bocht van Oss, waarbü twee coureurs (Schuurmans uit Oss en Hertens uit Vilvoorden) om het leven kwamen, veroorzaakte een enorme schok in de Nederlandse motorsportwereld en de insiders vragen zich nu bezorgd af, of het organiseren van zo'n 24-uursrace nog wel verantwoord is. Moet dit evenement soms van „hogerhand" verboden worden omdat het te veel vergt van de vermoeidheid van de coureur, alhoewel h(j als onderdeel van een equipe maar twee uur achter elkaar mag rijden? Dit zqn allemaal vragen die om bezinning smeken en dat doet de Nederlandse Motorsport bond ook. Het bestuur weet dat het interessan- ter de 24-i vele gevaren inhoudt. Sterke machines, verhoogde snelheden en dat soort zaken zijn nu eenmaal een resultante van deze ont wikkeling Hoe dat echter gestopt moet worden weet nog niemand. Zie maar eens naar het buitenland, waar in de jongste editie van de TT in Man evenveel slachtoffers te betreu ren waren. En dat was nog wel een officiële wedstrijd. Waar de tragiek van de motorsport anno 1971 dus in schuilt zijn de overkoepelende wereld organisaties (de FIM en de IMBA), die nalaten maatregelen te treffen waardoor het dodencijfer op het cir cuits achteruit loopt. Keihard neen Zouden van boven af de normen voor het circuit, de machine en de coureur strakker worden aangetrokken, dan zou er veel minder narigheid komen. Denk maar eens aan de golf van ver ontwaardiging die na de 24-uursrace van Oss opsteeg, toen een gedeelte van de schuld in de schoenen werd geschoven van de organisatie'. Was dat verwijt reëel? Een keihard neen is op zijn plaats. Het verantwoordelijke comité had kosten noch moeite ge- spaard om zoveel mogelijk veilig heidsmaatregelen te treffen. Ook werd er gesteld, dat de ongelukken voort kwamen uit twee persoonlijke fouten van de coureurs. Mankeert er daarom misschien iets aan de opleiding van de renners? Uit de gegevens van de Koninklijke Nederlandse Motorrij dersvereniging en van de Nederlandse Motorrijdersbond bleek dat beide or ganisaties nagenoeg dezelfde zorgvul digheid betrachten in het verstrekken van strakke licenties voor de grote wedstrijden. „Dat is in het verleden ook wel bewezen", stelt voorzitter M. J. H. van Boekhoven. ..Kijk maar naar Piet van der Wal. De co-equipier van Hans Hutten in de race van Oss in 1970. Deze coureur stapte over naar het KNMV en heeft inmiddels al zijn internationale startlicentie ge kregen. Ook in het crossen is e.e.a. aangetoond. Broer Dirckx en Pierre Karsmakers vlogen zo door naar de top van de KNMV" Voldoet de kwaliteit dus aan de nor men. hoe is het gesteld met de kwan titeit van de renners? Zijn er te veel coureurs tot een circuit met een breedte van 8 tot 10 meter toegela ten? Ook dit verwijt ontzenuwd bondsvoorzitter Van Boekhoven. „Het was beslist niet zo dat iedereen, die inschreef ook mocht deelnemen. Er waren zeker 7 a 8 renners die dooi de commissies van ons werden afge wezen omdat ze gewoon nog onvol doende ervaring in snelheidswedstrij den hadden opgedaan. In zijn alge meenheid durf ik zelfs nog te stellen dat de Nederlandse Motorsport bond strengere veiligheidsvoorschrif ten heeft voor het circuit coureur en machine dan de KNMV. Wij kennen zelf gediplomeerde bochtencommis- Onderzoek \1 deze verwijten, die momenteel op de Nederlandse Motorsportbond af komen, nemen niet weg dat een diep gaand onderzoek zal worden ingesteld naar de toedracht van het gebeurde in Oss. Terwijl de loopbruggen over het motordrome gisteren door de genie alweer werden afgebroken, zochten officials van de NMB nog naar mogelijke aanwijzingen die van be lang konden zijn bij het onderzoek. Voorzitter Van Boekhoven: „Aan de zwarte strepen op het wegdek, die zichtbaar werden nadat dc strobalen waren verwijderd, was te onderschei den waar nu de rijlijn had gelegen. Daaruit viel af te leiden dat de Belg Hertens met een te hoog toerental door de flauwe bocht kwam, waarna hij de macht over het stuur kwijt raakte. Een zuiver menselijke fout. die overal elders had kunnen worden gemaakt" Het ligt in de bedoeling de „dode lijke" bocht van Oss het volgende seizoen meer haaks te maken, waar door de coureurs verplicht worden hun snelheid te verminderen. „Daar naast", besluit voorzitter Van Boek hoven, „wacht de NMB op toestem ming voor het aanleggen van een nieuw circuit. Onze voorkeur gaat daarbij uit naar Limburg. Budeï of Uden" Vooral in de laatste stad schijnen de plannen al in een verge vorderd stadium te verkeren. Door dat het bestaansrecht van het circuit van Zandvoort door de bevolking van deze badplaats al meer dan een jaar wordt aangevochten is ook de KNMV in het overleg betrokken. Wellicht be tekenen deze onderhandelingen, als zij in een versneld tempo worden uitge voerd. een oplossing voor het met „de zaak Oss" veel moeite hebbende be stuur van de Nederlandse Motorsport- HANS DE BRUYN BARCELONA. Spaanse persbureau EFE zal Rinus Michels, de ex-trainer van Europa Cupwinnaar Ajax, aan het eind van deze maand in dienst treden bij FC Barcelona. Rinus Michels wordt de opvolger van de Engels man Vic Buckingham. Het bestuur van Barcelona heeft Buckingham gisteren een brief gezonden, waar in de Engelsman, die een ernstige Bierblikincident bleef bestraft MONTE CARLO Dc protestcom missie van dc UEFA heeft gisteren in Monte Carlo het protest van PSV tegen de straf die de Eindhovenarcn werd opgelegd naar aanleiding van het „bier- blikjcsincidcnt" in de wedstrijd tegen Real Madrid in Eindhoven afgewezen. Dc UEFA strafte indertijd PSV met het niet mogen spelen van twee wedstrij den in UEFA-verband, op eigen veld. Volgens het 1 rugblessure heeft, bedankt wordt de bewezen diensten. I Het bestuur van FC Barcelona heeft toegegeven dat hel in onderhandeling is met de succesvolle Nederlandse trainer. I Wanneer beide partijen tot overeenstem- ming komen de kans hierop is erg groot zal Michels zijn nieuwe taak in ieder geval vóór 4 juli de dag waarop de Spaanse competitie begint aan- Ajax hoopt inmiddels nog steeds met Johan Cruyff tot een akkoord over een nieuw contract te komen. Gisteravond had het bestuur opnieuw een bespreking met de heer Coster, die voor de met vakantie op Majorca verblijvende aan- valsspits de zaken waarneemt Contac- ten met FC Barcelona zijn er van Ajax- zijde niet geweest. Voorzitter Van Praag ontkende nadrukkelijk dat er serieuze I onderhandelingen gaande zijn met Max Merkel, de op non-actief gestelde trainer van Sevilla. „Het initiatief is geheel uit- i gegaan van Max Merkel. Hij heeft ons 1 opgebeld. Daarop heb ik hem gezegd dat hij een plaatsje op onze lijst vair kandidaten krijgt. Meer niet", aldus d# heer Van Praag. Haarlem heeft de FC Utrechtepelor Ton Nieuwenhuis aangetrokken De Utrechter heeft het hem aangeboden I contract getekend. DEN HAAG „Doordat voetbal een zaak dat deze sport versobert. Daarom hou ik zó gelachen kunnen word enop het veld". Ton doelman van GVAV, zei dit" twee jaar geledi discussie over voetbal was gewikkeld met Piet Lagarde Twentespits, zijn oud-stadgenoot, Dick van Dijk. geworden is de kans groot a het showelement. Er moet i Leeuwen, de spectaculaire n Enschede, toen hij in een de toenmalige Dit citaat typeerde het optreden van dt vanmorgen verongelukte Ton van Lttustn. Hij was op het veld de spek- llkttain, die door zijn klasse een irenzeloie populariteit verwierf. Van Leemten was een van de eerste doel- fiajwen in ons land. die zonder angst lo: de middenlijn durfde uit te lopen ils hij de noodzakelijkheid daarvan iwezig achtte. Van risico's wilde hij an later niet horen. „Je moet zo zeker wat je doet dat het element van niet meer aanwezig is", zei hij «ermalen. carrière van Ton van Leeuwen een bewogen karakter. De op 21 1943 geboren doelman begon zijn nopbaan bij de Goudse zaterdagclub adan Boys. Via de amateurafdeling waarvan hij later lid werd, hij op voorspraak van de toeri- nalige prof. Hans de Koning onder de andacht van het Rotterdamse Sparta, lijn komst werd een succes. Al spoedig erdrong hij Andries van Dijk uit het erste elftal. Maar tegelijkertijd ont- ipon zich een felle concurrentiestrijd iet de eveneens sterk opkomende Pim joesburg, die diverse seizoenen duurde, feit, dat Doesburg een Rotterdam- was en daardoor voor het publiek ttractiever, gaf uiteindelijk de doorslag transfer. In 1963 werd Van als opvolger voor Otto Roffel :cr GVAV gecontracteerd. Van deze beslissing heeft Ton van nooit spijt gehad. Hoewel de ergang naar het Noorden een hele smekeer in zijn leven teweeg bracht trd hij door het toenmalige bestuur GVAV zeer goed opgevangen en «geleid. Toen hij uiteindelijk als ver- «genwoordiger in sportartikelen- ook oor de rest van zijn leven een bevre- igende positie had weten te veroveren, hij niet meer te zullen vertrekken Groningen. Het vorige seizoen, toen AV na de beslissende wedstrijd te- DOS degradeerde naar de eerste livisie, werd echter verwacht ook al mdat Anderlecht hem wilde contracte- dat hij bij een andere club zijn ts in de ere-divisie zou veilig stel en. Hij deed hel niet. „GVAV heeft me «ven jaar lang voortreffelijk behati- ld", zei hij. „Ik laat de club nu niet de steek". Er volgden uitstekende testaties, die zijn woorden duidelijk Verstreep ten. Leeuwen was als clubdoel- hele grote de insiders batten hem bij de beste drie van ifderland maar als doelman van het •tionale elftal kwam hij nooit uit de er'- Hij speelde in totaal tweemaal het Oranjeteam en stond der- _r reserve. Aan de twee „caps" óacht e Groninger met weinig plezier toug. De wedstrijd op 5 april 1967 in dpzig, die Oosi-Duitsland met 43 *"1, blijft in de herinnering achter als *1 dieptepunt. Ook de interland op 10 Boedapest tegen Hongarije voor het nationale elftal cces. Daarna :n conflictsitu- LINDKOEPING Alie te Riet heeft P de tweede dag van de internationale wemweek in Zweden een overwinning op de 200 meter schoolslag.Zij ""eerde een tijd van 2.48.5. Op de 200 vrije slag werd Cora Schouten e in 2.22.4 achter de Oostduitse ion Krause in 2.16,2 en de Hon- harse Judith Turoczy in 2.19,5. BRISTOL Het tennisproftoernooi 'o Bristol zal niet worden uitgespeeld. Weren viel de regen opnieuw met Wimen neer. De organisatoren keerden v'er halve finalisten Laver, Ashe. fysdale en Maud de premier van 2500 CoUar uit. Dit is het bedrag dat zij - hebben ontvangen bij verlies in 4halve eindstrijden. atie met de ex-bondscoaeh Georg Kess- ler terecht, en hij besloot zich niet meer beschikbaar te stellen. Dat Ton van Leeuwen ondanks alles de meest populaire voetballer van het Noorden bleef, was het vorige seizoen voor hem een extra-stimulans om na de degradatie van GVAV in Groningen te blijven. In de schaduw van de belangstelling werkte hij zich dit seizoen toch op fot een doelman, die zich weer onderscheidde Een echte sportman waardig. HANS DE BRUYN AMSTERDAM Dc i TONNIE VAN LEEUWEN BOLZANO Het belangrijke treffen tussen de Nederlandse en Rus sische damploegen, dat gistermorgen in de vijfde ronde in het Europees kampioenschap voor landenploegen in Bolzano plaats vond is voor Neder land teleurstellend verlopen. Dank zij een zege van Anatolv Gantwarg op Piet Bergsma wonnen de Russen met 42. Een uitslag waarmee Neder land zeker niet' ontevreden mag zijn, want ook Harm Wiersma is tegen Koeperman dicht bij de nederlaag geweest. Met uiterste inspanning bereik te hij na vijf uur spelen remise. Toen Ton Sijbrands na vijf kwartier spelen in een 13 a 13--positie remise met Andreiko was overeengekomen., had Bergsma een voorpost in het vijan delijke centrum en hij trad zeer aan vallend op. Gantworg behandelde dit spelgedeelte echter uiterst bekwaam en voor Bergsma doemden er moeilijk heden op. In een poging om de stand een wat overzichtelijker aanzien te geven for ceerde de Rus een doorbraak en de Fries kon deze alleen nog keren door groot positienadeel te aanvaarden, wat al spoedig verlies betekende. Koeper man had tegen Wiersma in een 8 om 8- posilie duidelijk 'n voordelige stand be reikt. maar kon geen winnend eindspel bereiken, dank zij zeer goed verdedigen van de jeugdige Fries. Door deze uitslag hebben de Russen een zeer reële kans om de titel, die zij reeds in 1967 en 1969 wonnen, weer te veroveren. De middagronde bracht de Russen snel succes. Binnen twee uur was Andrei ko met de Belg Verpoest remise over eengekomen en wonnen Gantwarg door een geforceerde combinatie en Koeperman, die reeds twee stenen voorstond door een slagzet. Voor de Nederlanders verliep het wat moei zamer, al had Sijbrands „good old" Guignard spoedig een nederlaag be zorgd. Maar het duurde niet lang of 'Augagneur wierp Bergsma de winst in de schoot door een totaal verkeerde voortzetting. Wiersma tenslotté won van Gédance. coach voor het internationale honkbalteam, Hal Smeltzly, heeft het debacle van de Nederlandse ploeg vorig jaar in Colombia van zeer nabij meegemaakt. Als één van de drie coaches van de Amerikaanse honkballers tijdens het wereldkampioenschap zag Smeltzly de ploeg van Charles Urbanus alleen van de Antillen winnen. „Nederland is in Zuid-Amerika met de neus op de feiten gedrukt vertelt de 39-jarige Hal Smeltzly". Had men tij dens toernooien in Europa slechts één tegenstander. Italië, in Colombia moes! de ploeg in elke wedstrijd tot het uiterste gaan. Niet alleen de tegenstand van de andere teams was daarvan de oorzaak, ook de omstandigheden speel den een belangrijke rol. Het toernooi was ontzettend slecht georganiseerd. Guatemala kwam zelfs op de laatste dag pas opdagen, niemand wist dat dat land zou meedoen. De Zuidamerikaanse deelnemers waren op de hoogte van het voedsel en het klimaat. Voor hen le verde het dus geen problemen op Maar mijn land. Canada. Nederland en Italië wisten van niets. Dat heeft uiteraard consequenties gehad. En vooral voor het Nederlandse team, dat slechts één coach bij zich had. In zo'n toernooi moet men minimaal de be schikking hebben over drie coaches Alles kwam nu neer op de schouders van Charles Urbanus. Uiteraard werd hij het zwarte schaap. Hoewel hij zich het meest heeft ingespannen voor de ploeg, moest hij het ontgelden. Maar de hele affaire heeft ook zijn gunstige kanten. Hel Nederlandse negental heeft zijn les geleerd. De volgende keer als ze weer deelnemen aan een dergelijk toernooi zullen ze beter voor bereid aan de start komen. De fouten die zijn gemaakt zullen worden verme den. Maar de Nederlandse ploeg zal zich ook willen revancheren voor het slechte resultaat in Colombia. Daarom verwacht ik ook dat de Nederlanders in de Haarlemse honkbalweek goed voor de dag zullen komen. Ik durf zelfs te zeggen dat we tenminste vier wed strijden zullen winnen. En misschien winnen we het hele toernooi". Toch en misschien juist wel door het lesje dat de Nederlanders in Colom bia hebben gekregen, is Smeltzly optimistisch over de kansen van het nationale team in de Haarlemse honkbalweek, die van 26 juni tot en met 4 juli wordt gehouden. Nederlandse team. Hal Smeltzly, haalde gisteren even zijn landgenoot-collega an de California Stags met smile" en Amerikaanse stropdas begroette Smeltzly met een ferme handdruk. ie uitslagen wj ederland—Zwii Al zestien jaar Leraar in de lichamelijke opvoeding Hal Smeltzly houdt zich al zestien jaar bezdg met honkbal. Verbonden aan de Florida Southern University heeft de Amerikaan met zijn studentenploeg al enige grote successen behaald. Dit jaar veroverde hij met zijn team het Ameri kaanse studentenkampioenschap. Deze titel is de Inzet van een viertal regio nale competities, die wordt afgerond Sijbrands— door een toernooi met de vier winnaars idance 2—0. waaruit de landelijke kampioen tevoor- schijn komt. '"crégohe^— Het is de tweede keer dat Smeltzly in Nederland is. In 1966 was hij een jaar ibrands—An- lang adviseur van de bond en bege- erman ï—i. leidde hij het nationale jeugdteam naar de zege in een toernooi in Italië. Uit rnlrr" nr2~?: die tijd kent Smeltzlvy de meeste honkballers, met wie hij over 'n kleine bordpunten. veertien dagen in Haarlem moet op tornen tegen de California Stags, een door Bill Aree geleid team, I.T.M. Detroit en een Amerikaanse leger- ploeg. „Voor mij zijn er vrijwel geen onbekenden in de selectie", vertelt Smeltzly. „Een paar maanden geleden heeft de bond mij de lijst met namen toegestuurd en gevraagd of ik met hun voorstel akkoord ging. Ik heb sinds dien regelmatig in contact gestaan met de mensen hier. Of ik de periode dal ik mij aan het Nederlandse honkbal team kan wijden niet een beetje kort vindt? Waarom? Ik mag aannemen dat alle spelers in optimale conditie zijn. Ze spelen elke week. Het enige u-at ik er nog aan kan doen is er een éénheid van maken En daarvoor is veertien dagen meer dan voldoende". ESCH SUR AZETTE Joop Zoete melk heeft de Ronde van Luxemburg met een overwinning besloten. In het tweede deel van de vierde en laatste etappe, de tijdrit van 13,4 kilometer eindigde de Nederlander een fractie van een seconde voor de Belg André Dierickx, die in de zelfde tijd (18 minutbn en 23 seconden) op de tweede plaats beslag legde. Voor de verrassend sterk rijdende Belg beteken de dat de eerste plaats in het eind klassement. Het eerste deel van de vierde etappe werd gewonnen door de Belg Frans Ver- beeck. Hij legde de 156 knj lange etappe van Diekirch naar Esch sur Alzette af in 4 uur, 32 minuten en 8 seconden. Tweede werd de Nederlander Jan Serpenti in dezelfde tijd. De Belg Dierickx behoudt de leiderstrui. ZWITSERLAND Matthijs de Koning heeft het gislerei de vijfde etappe van de Ronde vai .vitserland net niet tot een ritzege kun nen brengen. De Nederlander moest in de I De uitslag van el van de vier- eindsprint van de 175 km lange rit van seriand is. 1. F c (Belu i 4.32.118. Lenzerheide naar Bellinzona zijn meer-E^3.: G ic witte (Belg.) ^ere erkennen in de Duitser Albert Frit/, j 3' Wlnsen (Ned.) en de Belg Mare Lievens. Het drietal was -io sec.: 15. Krekel: 1. Joop/.oete- na 154 km ontsnapt en bouwde in de {^ed1?'op1 ïoTsSC Il8 26Ck4 Ferdi- *iesterende dertig kilometer een voor- strijd. sprong van bijna veertig seconden op. De indstand van de Ronde van Luxem- Omdat Gerben Karstens en Wim Prin- burg luidt: T André Dierickx °(Beig.) 23.17.44: sen respectievelijk vierde en achtste wer- 3. pop'pe (Belg i c 2. Ferdinand Bracke iBclc.i 23.18.27: .7. Lc-if den kon de Goudsmit-Hoffploeg van Kees 15: Scheper*. Mortensen (Den 23.18.28. 4 Joop Zoetemelk pe]|enacrs beslag leggen op de eerste 1 °P 2-23' 2J.1M7: 17Evert Do?man (Stad? 2X32.58; Plaats het dagplocgenklassement. Het ^NcdjlSt Ben jan broers (NV-d.) 23.39.37. I succes van de Nederlandse formatie was Holst (Ned.) 16.58. compleet omdat de Zwitser Pfenninger, die in de Pellenaersploeg is onderge bracht, leider bleef in het algemeen klassement. in de selectie aanbrengen. „Ik ga in deze voorbereidingperiode een paar hoofdklassewedslrijden bekijken. Als ik daar een speler zie rondlopen die ik kan gebruiken, neem ik hem erbij. Maar ik geloof niet dal ik grote ver anderingen aanbreng. De selectie moet bestaan uit een aantal routiniers en enige jeugdspelers. Dat is op het ogen blik het geval. Ik geloof niet dat het het Nederlandse team te oud is. Het is nu eenmaal nodig een paar ervaren spelers erbij te hebben, mensen die tegen de spanning van een dergelijk toernooi kunenen. Uiteraard zullen er in de nabije toekomst namen verdwij nen Dat is een normale gang van za ken. Maar die betrokken spelers zul len er zelf ook wel van overtuigd zijn als hun tijd is gekomen Maar in de paar wedstrijden die ik hier tot nog toe heb gezien ben ik geïmponeerd door prestaties van oudere spelers als Hamilton Richardson en Herman Beidschat. Richardson loopt beter dan ik hem ooit heb zien doen. en dan kun je ze nog niet afdanken. Maar ik geloof wel dal volgend jaar een paar oude ren plaats zullen moeten maken voor de jeugd. Of de jongere spelers vol doende kansen krijgen zich interna tionaal te meten? Dat lijkt me niet nodig. Ze moeten ervaring opdoen in de gewone competitie. Laten ze eerst elke week maar bewijzen dat ze in de selectie thuis horen, dan is er nog tijd genoeg om in het nationale team te „In Colombia bereikt het Nederlandse honkbal een dieptepunt'. besluit Smeltzly. Maar in Haarlem moet de ploeg bewijzen op de weg terug te FRANK WERKMAN MOSKOU In een vriendschappelij ke wedstrijd heeft Rusland gisteren in Moskou met 10 van Schotland gewon nen. Het doelpunt werd in de 25e mi nuut door Gennady Jevroezhik ge- .Koersen Duindigt (Van 1 paardesportmedewerker) WASSENAAR Helene Hanover, die de vorige week vrlj'wel op de eindslrecp in galop ging in haar duel met Henri Buitenzorg. heeft morgenmiddag op Duindigt alle kans zich te revancheren. Zij heeft dan acht tegenstanders in de koers waarvan Eronica W de gevaarlijk ste is. In de klasse daaronder zal het op 1600 meter een verwoede strijd worden tussen Hoss Westlandia en Hei'culcs V, beide al vele malen winnaar dit jaar. Bij de rennen zijn twee nummers inge deeld voor de paarden die nog geen winst boekten. Bij de tweejarigen is de keus heel moeilijk, vooral omdat door de harde grasbaan de laatste paar we ken er niet voluit is getraind. Offspring lijkt een kanshebber. Om half vijf is de eerste start. Het programma met onze voorspellingen Tangoprijs (2000 m„ autostart, met Foxtrotprijs (2140 t Impala Gregor. Sambaprijs (2000 1.): Jello - Irolo D autostart, met 3rd. trio): Ilina - Haan S - Ido van Xlkes- tis. Miss Magprijs (ren, 1000 m.): Off spring - Montyon - Farsteps. Czardaprijs (1600 m., autostart, met trio) - Hercules V - Hoss Westlandia - Fred Signal. Flamencoprijs (2120 m.): Helene Han over - Eronica W - Eduard H. Amatricekampioenschap 11 (2120 m. met trio): Ina van Hovi - Hideaway - Grietje. Outsider: Granit Hollandia Rocky Mountainprijs (ren, 1800 m.): Pixicata - Sadrika - Padi e Bramo. Rumbaprijs (2000 m., met trio. auto start): Gay - Ireland - Irona Buiten zorg. Calypsoprijs (2140 m.): Jacob R - Jonker Jan - Gerbera B.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7