Kinderen uit hele wereld een uur lang op televisie Meesterwerk van Strindberg op tv informateur I raming in gevoel DE RODE KAMER antenna Neil Diamond PAGINA 2 LEIDSE COURANT DINSDAG 15 JUNI 197lLv Geen tijd meer voor lapwerk bij grote rampen IT ANDA AG en komende dagen wordt uitgerekend, wat het bedrag is dat Nederlands burgers in een bliksemactie bijeengebracht hebben om de nood van de Oostpakistaanse vluchtelingen te hel pen lenigen. Natuurlijk is het van belang te weten, in welke mate de doorsnee- Nederlander bereid gevonden is om voor de medemens iets af te zonderen van het bezit dat hij strikt genomen niet zelf nodig heeft Toch vinden wij een andere ontdekking van veel meer belang: de ontdekking dat internationale hulpverlening nog zo ge brekkig georganiseerd is, dat ze bij ram pen van grote omvang altijd de indruk maakt van lapwerk. Het is een aam beeld waarop wij al vaker gehamerd hebben; wat er de laatste maanden rond Oost-Pakistan gebeurd is, overtuigd ons ervan dat op dit aambeeld gehamerd moet blijven worden. Waarom bestaat er op werelddniveau nog steeds geen grote veelzijdige hulp organisatie die erop berekend is in aller lei noodsituaties snel en vooral efficiënt de helpende hand te reiken. Het is een bewezen zaak dat herhaaldelijk, wanneer ergens de omvang van een catastrofe vastgesteld is, het vaak dagen zo niet weken duurde vóór de hulpverlening metterdaad op gang kwam. In India bij voorbeeld Icopt de efficiency bij de hulp verlening weer spaak op het gebrek aan voldoende transportmogelijkheden. Zo is bij andere rampen in het verleden het reddingswerk soms ten koste van mensenlevens bemoeilijkt, doordat 't veel tijd kostte bepaalde werktuigen naar de plaats waar ze nodig waren, overgebracht te krijgen. Concentreren 117AT naa keer op keer blijkt nodig is? Op enkele centrale punten in de wereld concentratie van specialisten en hulpmid delen die op de eerste betrouwbare be richten van een omvangrijke ramp waar voor de plaatselijke krachten te kort schieten, onmiddellijk in actie komen. Vooral op het gebied van de communi catie en het transport zullen ze moeten kunnen beschikken over het best-denk bare materiaal. In onze twintigste eeuw is immers al verschillende keren geble ken, dat het beter lukt informaties te krijgen over situaties en toestanden op honderdduizenden kilometers afstand van de aarde, dan over de gevolgen van ram pen die plaatsvinden in Azië. Afrika of Zuid-Amerika; ja, zelfs in Europa heeft het de laatste tientallen jaren bij aard bevingen, overstromingen (Zeeland en mijnrampen te veel tijd gekost vóór het reddingswerk het vereiste tempo en de nodige materialen tot zijn beschikking had. De gezamenlijke hulporganisatie zou onder leiding moeten staan van een daar voor bevoegd gezag, bijvoorbeeld de Ver enigde Naties. Het zal ongetwijfeld een groot bedrag kosten; er moet immers een apparaat worden opgebouwd, in stand gehouden en bedrijfsklaar blijven, dat slechts enkele malen per jaar in actie zou kunnen komen. nationaal aan defensiedoeleinden wordt uitgegeven, is hier zeker niet mis plaatst. In zekere zin heeft zo'n omvangrijke reddingsorganisatie zelfs voorrang boven een internationale politiemacht voor de Verenigde Naties. Want het ingrijpen in conflicten zal steeds een politieke kwestie blijven waarover de grootmogendheden het moeilijk eens zullen worden. Voor het redden van mensen in nood en het helpen van autoriteiten die door de omvang van rampen zich voor een onmogelijke taak geplaatst zien. zal beslist meer begrip op te brengen zijn. Zelfs wanneer we erkennen, dat ook dan in bepaalde situaties (Midden-Oosten, Oost-Pakistan, Zuid-Vietnam) niet nage laten zal worden het politieke monster zijn kop om de hoek te laten steken. Maar dan moet de wereldopinie maar duidelijk maken, dat in dit soort gevallen politiek inderdaad een vuile zaak is. Brief van AVRO i van j\ v nu rrr i Rechter beslist HILVERSUM Vooral in verband met haar aanvrage tot verruiming j van zendtijd heeft het AVRO-bestuur in een schrijven uitgangspunten voor een toekomstig omroepbeleid voorge- legd aan de kabinetsinformateur prof. dr. P. A. J. M. Steenkamp. Ingevolge de Omroepwet moeten de omroeporganisatie een volledig pro gramma brengen, dat tenminste on derdelen van culturele, informatieve, educatieve en verstrooiende aard be vat, terwijl de NOS een beperkte taak heeft, namelijk het zijn van een ont moetingspunt en het brengen van pro gramma's bij uitstek geschikt voor gezamenlijke uitzending. Het geheel moet een evenwichtig totaalbeeld op leveren. In de praktijk komt hiervan niet veel terecht. De omroepen hebben daarvoor te weinig zendtijd, de NOS daarentegen heeft te veel. Het toelaten van een aantal kleine zendgemachtig den brengt versnippering en ondui delijkheid mee. De omroepwet moet dus strikter en rechtvaardiger worden biedt deelnemers kans om zichzelf uit te leven De huidige financiële toestand in de omroepwereld die in de eerstvolgende jaren eerder slechter dan beter dreigt te worden, maakt een noodzakelijke, adequate zendtijduitbreiding onmoge lijk. Derhalve dienen daartoe andere wegen gevonden te worden, onder meer door de zendtijd van de NOS terug te brengen, kleine zendgegadig- den in het gezamenlijk programma van de NOS onder te brengen: en de nieuwbouw van de NOS over een lan gere periode uit te strekken en zoveel mogelijk te financieren met door het rijk gegarandeerde leningen. VAN de Nederlandse burger wordt niet verwacht dat hij de uitspraak van de rechter in zijn land toejuicht als abso lute norm voor zijn eigen rechtsgevoel. Er zullen ook in een democratisch land met onafhankelijke rechters altijd rech terlijke uitspraken voorkomen waaraan het moeilijk valt de eigen overtuiging te conformeren. Maar men moet in een niet-democra- tisch land leven om ten volle te kunnen beseffen welk een goed het is rechters te hebben die het als hun hoogste taak weten om gedragingen en verzuimen objectief te toetsen aan het geldende recht In menig land zou de rechter zijn regering niet in het ongelijk hebben kunnen stellen in een kwestie als het j uitleveren van Ralph Waver, de Ameri kaanse deserteur. De Nederlandse rech ter heeft in kort geding terzake van deze uitlevering de regering wèl in het onge lijk gesteld. Waarmee de uitlevering in elk geval op korte termijn door niemand kan worden afgedwongen en de kwestie weer teruggebracht is tot de vraag of Waver definitief een verblijfsvergunning krijgen kan. Dit constaterend wordt de wens naar meer invloed van het „gewone" recht in zaken waarbij militairen ter verantwoor ding worden geroepen voor vergrijpen tegen het krijgsrecht, bij ons als maar De Vereniging van Nederlandse toneel-, radio- en televisieschrijvers heeft een nieuw bestuur: Luisa Treves, voorzit ster, Hans Keuls, vice-voorzitter, Ma nuel Straub, secretaris, Eli Asser, Henk Bakker. Rob Geraerds, André Kuyten. Manuel van Loggem, Jaap van der Merwe, Martie Verdenius, leden. Jan Willem Hofstra werd tot ere-voorzitter benoemd. geeft De KRO-televisie een dokumentair gramma onder de titel „Training in gevoel", waarin de kijker de gele genheid krijgt nader ken nis te maken met de zgn. „sensivity training". Deze „training in gevoel" is een uit Amerika overge nomen en steeds meer in ons land toegepaste me thode om mensen te sti muleren tot verandering, hen een inzicht te laten opdoen in de eigen per soon en een grotere ge voeligheid voor wat er omgaat in anderen aan te kweken. De „training in gevoel", die een zaak is van de deelnemers aan deze trai ning zelf. waarbij ze be geleid worden door een andragoog, omvat in ons land meestal een periode van twee tot drie weken. Het bedrijfsleven gebruikt deze methodiek om bij voorbeeld oudere werkne mers bewust te maken van de huidige situatie in de werksfeer en hun con tact met jongere werkne mers soepeler te doen verlopen. Het programma „Training in gevoel", dat werd sa mengesteld en geregis seerd door Leo Akker mans, geeft een verslag van de bijeenkomst van een twaalftal mensen, die ondergingen. De deelne mers zijn een fotograaf, jurist, een leraar tekenen, een leider van een jeugd centrum, een onderwijze res, een godsdienstleraar, een beroepsmilitair, een psycho-therapeut en een werker aan de sociale academie. De leiding van deze groep was in handen van mej. dr. C. Tromp en drs. G. Bruining, beiden verbonden aan het An dragogisch Instituut te Groningen. Als vrucht van de sociale wetenschappen is enkele jaren geleden in Amerika de zgn. „sensivity trai ning" ontwikkeld. Volgens een Nederlandse deskun dige op dit terrein, dr. K. J. Nijkerk, kan men het begrip als volgt omschrij ven: „Het is een metho diek. die er op gericht is de be- op dag de training 1 gens wust te laten zijn van sociale relaties eo gevoe liger te maken voor men selijke verhoudingen". Aan een „sensivity trai ning" wordt deelgenomen door een vaste groep, die ergens in een besloten orsgeving (een hotel meestal) bij elkaar komt, voor een periode van twee of drie weken, waarbij de weekends vrijaf gegeven wordt. Er vordt niet gewerkt vol- vast-omlijnd programma, maar de deelnemers kunnen hun eigen inbreng leveren alles wat hen op dat moment bezighoudt. Het verleden is n.l. niet van belang, maar het heden. Belangrijk is vooral, dat de deelnemers open en eerlijk vertellen, wat ze vah elkaar denken, hoe ze elkaar vinden. Daar kan een bevrijdende werking van uitgaan, hetgeen in wezen de opzet van de gehele „sensivity-trai- ning" is. Niettemin wordt er nu ook gewaarschuwd tegen de gevaren, die aan „sensivity-training" kun nen kleven. Het kan voorkomen, dat een be paalde deelnemer niet te gen de psychische span ningen van de training is opgewassen en dat daar door voor deze deelnemer een averechts resultaat van de training wordt be- Op dit gebied zijn weer j nieuwe inzichten naar vo- ren gekomen: Men wil de i training nu meer richten j op de persoonlijke ont- j plooiing en persoonlijke ontwikkeling van de deel- j nemers aan de training. omdat er steeds meer be- j hoefte ontstaat alle ge voelens. die de mens in zijn normale leven sterk onderdrukt, eens lekker te kunnen uitleven. KRO Ned. II 21.11 uur. Afbraak AAN elke vernieuwing moet afbraak voorafgaan. Voor de vernieuwing van het plein dat generaties lang mocht pre tenderen het centrum van Scheveningens bad- en amusementscentrum te zijn, kan geen uitzondering op de regel worden afgedwongen. Een opluchting is het te constateren dat aan de troosteloze toestand tussen Kurzaal en Grand Hotel tenslotte toch een eind gaat komen. Maar weer jam mer vinden we (een beetje!) dat de af braak uitgerekend fors aangepakt wordt op een moment dat. Schevepipgen zjjn vele gasten uit binnen- en buitenland beter een stukje vernieuwing-had-kun nen laten zien. Zoals bijvoorbeeld vroege bezoekers van de bollenvelden, die meer knoppen dan bloemen zien, maar dan toch al een beetje indruk met zich mee nemen hoe mooi het straks worden kan. IJdele hoop EN .Jjdele hoop" noemt De Groene Amsterdammer drs. Den Uyls verwachting dat een deel van de in de confessionele partijen tot steun aan eventuele pogingen zijnerzijds om een linkse minderheidsregering te vormen. Een verstandige conclusie van het weekblad, dat nog altijd voor een linkser koers pleit dan drs. Den Uyl ooit zal willen varen. Maar de redenen, die De Groene veronderstelt, lijken ons toch niet zo juist. „Die radicalen zouden de desintegratie van de confessionele partijen niet onvermijdelijk doen willen zijn". Een betere veronderstelling is, dat juist de meest vooruitstrevenden in de christen democratische partijen moeilijk kunnen vergeten hoe bepaalde beslissingen van drs. Den Uyl c.s. in belangrijke mate debet- zijn aan het probleem om na de 'erkiezingen van 1971 een meerderheids regering te vormen met een programma de strekking die in het urgentieplan de K.V.P. besloten ligt. Andy Williams De KRO-televisie bevat weer een af levering van de serie Andy Williams- shows, waarin als gasten optreden, de acteur Don Adams, Al Hirt en zijn Brooklin road, He ain't happy he's my de Edwin Hawkin Singers. De show is ditmaal een reportage van een liefda digheidsoptreden van de gastheer zijn medewerkers. Don Adams, in land ongetwijfeld bekend door de te levisie-serie, waarbij hij als detective Maxwell Smart op een bijzonder on gewone wijze de misdaden oplost, heeft een uitgebreide „cross-talk" met gastheer Andv. De Dixieland Band van Al Hirt neemt in deze show twee nummers voor zijn rekening en wordt opgevolgd door de zanggroep De Len- non Sisters. Deze Andy Williams-show wordt besloten met het optreden van de ook in ons land bijzonder populaire Edwin Hawkin Singers in hun beken de song „Praise the Lord". KRO Ned. n 20.21 uur. Op het Franse proefcentrum in de Stille Oceaan is zaterdag opnieuw kernbom tot ontploffing gebracht, 2 in Parijs bekendgemaakt. De bom van middelbare sterkte. Hij ontplofte te 20.15 uur Ned. tijd boven de lagune Mururoa, zo is meegedeeld. Presentatie van Mies Bouwman en Danny Kaye MIES BOUMAN Vanavond zendt de KRO-televisie de eerste aflevering uit van de uit negen delen bestaande Zweedse televisieserie „De Rode Kamer". De serie werd gemaakt naar een roman van de Zweedse auteur August Strindberg en voor televisie bewerkt door Herbert Grevenius, dramaturg van het Koninklijk Dramatisch Theater van Stockholm. De regie van deze televisieserie had Bengt Lagerkvist (44), sinds 1961 televisieregisseur in Zweden en in zijn land bekend als een van de beste televisieregisseurs. De opnamen van de serie vonden plaats in 1969 en namen vier maanden in beslag. In totaal is aan ..De Rode Kamer" meer dan een jaar gewerkt- De hoofdfiguur in „De Rode Kamer", een vertrek in het in Stockholm bekende restaurant Berns, is Arvid Falk, een jonge, nog onbekende schrijver, die veel biografische trekken met zijn schepper, Strindberg. vertoont. Hij geeft een geborgen, burgerlijk bestaan op om schrijver te worden en wordt dan geconfronteerd met een corrupte samenleving, waartegen hij zich in alles blijft verzetten. August Strindberg schreef zijn Rode Kamer in 1879 en geeft daarin een beeld van de kunstenaarswereld uit die dagen in Stockholm. Daarbij uit hij felle kritiek op de maatschappij, waarin hij leefde en waar hij bijzonder weinig mee op had. In de eerste aflevering ziet de kijker Arvid Falk, net geslaagd aan de universiteit, een baantje aanvaarden als ambtenaar. Hij krijgt een functie op het kantoor van de salarisuitbetalingen, maar voelt zich in de ambtenarenwereld niet thuis. In een gesprek met enkele plaatselijke journalisten beginnen zijn ideeën voor een toekomst als journalist vastere vormen aan te nemen- De rol van Arvid Falk wordt gespeeld door de dertigjarige Per Ragnar, die in Zweden een bekend televisieacteur is. Daarnaast is hij verbonden aan de afdeling Drama van de Zweedse televisie en heeft hij verschillende malen spelen geregisseerd. Hij studeerde onder anderen bij Ingmar Bergman, van wie hij verscheidene keren regieassistent is geweest. De Zweedse auteur August Strindberg. geboren in 1849, schreef zijn Rode Kamer toen hij dertig jaar 'oud was, in 1879. Het boek betekende voor hem een doorbraak, hoewel het nooit goed werd verkocht. Ondanks het feit. dal Strindberg ruim honderd boeken en toneelstukken heeft geschreven en daarnaast veel journalistiek werk deed. heeft hij het financieel altijd bijzonder moeilijk gehad. Daarom probeerde hij kort na het verschijnen van De Rode Kamer enkele jaren zijn geluk in Frankrijk, maar ook daar kreeg hij niet het succes dat hij gehoopt had. Aan zijn financiële perikelen kwam pas een definitief einde, toen men in Zweden ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag een nationale geldinzameling hield. Zijn moeilijkheden in zijn persoonlijke verhouding tot anderen bleven echter. Strindberg gold in zijn tijd voor een levendig, dynamisch, maar tevens uiterst nerveus man. die vaak erg onsympathiek en aggressief kon reageren. Hij was met name een vrouwenhater, hetgeen hij in zijn romans en toneelstukken niet verbloemde. Persoonlijk stond de vrouw hem voor ogen als een lieve, zachte echtgenote, die het huishouden deed en zich zeker niet met zaken als vrouwenemancipatie diende in te laten. Hij trouwde echter tot tweemaal toe met een actrice en zijn in Kunstcentrum Du Midi wordt derde vrouw was een journaliste, die het tussen de Dolle Mina's van vandaag niet moeilijk gehad zou hebben. In 1912 overleed hij, drieënzestig jaar oud, aan kanker. K.R.O.. Nederland II, 22-00 uur. HILVERSUM Donderdag a.s. zal in een groot aantal landen over de bele wereld een uur lang een rechtstreeks schakelprogramma op de televisie schermen komen dat als onderwerp de activiteiten heeft van kinderen uit zeer uiteenlopende landen. Het wordt, voorzien van een inleiding door Mies Bouwman, uitgezonden van 18.50 tot 20.00 uur via Nederland II onder de titel Kinderen van de We reld. Het plan. een dergelijk wereldomvat tend televisieprogramma te produce ren. is ontstaan binnen de Europese Radio Unie naar aanleiding van een aanbod van de Internationale Tele communicatie Unie. eigenaresse van de Iritelsat-satellieten, om gedurende enige uren het volledig net van satel lietverbindingen, communicatie-cir cuits en grondstations beschikbaar te stellen voor een uitzending rond de hele wereld ter gelegenheid van de Wereld Communicatie Conferentie en de tentoonstelling Telcom '71. die van af 17 juni wordt gehouden in Genè- Omdat Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. 25 jaar bestaat heeft men besloten het programma in het teken te laten staan van de „Kin deren der Aarde". Zo zullen tijdens de uitzending kinderen in Japan, Colum bia. Spanje, Brazilië, Zwitserland, Ca nada, Iran, de Verenigde Staten. Tu nesië, Engeland en Australië klaar staan om een kunstzinnige of sportie ve bijdrage aan het programma te leveren. Teneinde het mogelijk te maken dat de kindershow, die als oorspronkelijke titels „Children of the World" en „Les Enfants du Monde" heeft, tegelijker tijd door naar schatting 400 miljoen mensen over de hele wereld kan wor den gevolgd, werken 7.0'n 2.500 men sen aan het programma mee. het ge bouw van de Verenigde Naties in New York gepresenteerd door Danny Kaye. De uitzending zal voor Neder land worden ingeleid door Mies Bouwman. Joop van Zijl verzorgt het commentaar. Het programma werd voorbereid door een Eurovisie-groep bestaande uit de heren N. Wilson (BBC). S Mohrhof (ARD). B Blin (ORTF) en C. Enkelaar (N.O.S.). Eindregisseur in het intercontinentaal schakelcentrum in New York is Ro bert Squier. Alexandre Tarta draagt in het hoofdkwartier van de BBC in Londen zorg voor alle Europese ver bindingen. Hét internationale gezel schap technici staat onder leiding var Eric Griffiths en Gaston van Larebekr van het technisch centrum van dp Europese Radio Unie in Brussel. Df produktie van het geheel berust bi Noble Wilson van de BBC. Al eerder werd een wereldomvattend televisieprogramma uitgezonden, na melijk het programma „Our World" ir 1967. Het aantal landen dat recht streeks met satellieten is verbonden sindsdien verdubbeld. DANNY KAYE Waterstanden: 9.40 Scl Klant: 10.30 De Weekbladen-, 10.45 Voor de kleuters; 11.00 Nieuws en 11.03 Op de koffie: Bij de VARA was „Met de muziek mee" terug. Een goed programma? Eigenlijk niet. Er wordt een verschik- kelük grote zaal volgestopt met mensen die van presentator Henk van Hontfoort het dwingende parool „en thousiast zijn" krijgen opgelegd en die mensen doen dan ook meezingend en meespelend erg enthousiast. Maar dan zit je in je huiskamer te kijken naar een stel lui die carnavals- dreunen uitvoeren, die meetetteren met Vico Torriani en diè en bloc liedjes-met-gebaartjes doen. Dat is léuk om aan mee te doen misschien, maar het is het aankijken niet Er waren betere zaken aan de orde, maar die verrasten niet. Ilenny May en Marco Bakker leken in hun num mer op een video-recording van een NCRV-programma. Het nummer van Ray Dondy kenden we al en in de strijd om de Gouden Accordeon werd zwak gestreden. Volgende keer beter; veel beter, hopen wij. Overigens was de coördinatie perfect gisteren. Wie wilde kon twee speel films zien zonder hele stukken te hoe ven missen. We wilden wel, maar konden niet. Om de VARA'se Muziek en ook omdat we geïnteresseerd waren in de Russische reportage over het Bal letconcours in Moskou. Die reportage liet helaas de Neder landse finaliste Olga de Haas niet dansend zien. Ze was overigens erg goed, omdat ze behalve levendig ook instructief was. Met name door het aantonen van de manier waarop in verschillende landen eenzelfde ballet soms heel verschillend geïnterpreteerd De NCRV bood redelijk commentaar, vergat jammer genoeg dat een supe rieur commentaar voor de hand lag. Te weten bij monde van Olga de Haas die deze Russische beelden een heel aparte dimensie had kunnen ge- „Hier en Nu" begon met trots aan te kondigen hoe goed ze achter het nieuws aan zat. Dat klopte wat dc onderwerpen betreft. Maar terzake de Arntsz Hoeve kregen wc een onver teerbaar brok anti-informatie te ho ren. Het t.v.-nieuws over de actie voor de Pakistaanse vluchtelingen werd af gedaan met het werk dal een Britse organisatie op dit teercin doet. Ons land bracht een enorm bedrag voor dit doel bijeen. Daarmee wordt snelle hulp geboden. De gevers van eergisteren hadden recht op medede lingen over die hulp. De NCRV vol stond met te vertellen wat de Britten „Hier ne Nu" ging ook in op moellij den heden in Wijk 20 in Rotterdam tu» fo „Autochtonen" en Turkse tabeiders. Die Turken kopen huil 1 1 willen er nog in gaan Door de „huurbescherming" kan ^todrr daar zijn die Turken g liét 1ltij Wij vinden die huurbescherming t den prachtige zaak. Maar de mar. e>k vaarop „Hier en Nu" de zaken vo stg< stelde kwam ons verschrikkelijk zijdig voor. We zouden wel eens 1 len horen onder welke voorspiegel ten gen een makelaar zo'n huis Turk verkoopt. En we zouden ook v^olg de mening van zo'n Turkse kó] ide: willen otaers Zo'n man denkt misschien: als ik (est pond appelen koop, mag ik die opeti r v; En als ik een huis koop, mag gaan wonen. Zo'n gedachtegang is paald niet onlogisch. Als een Nedi m landsc makelaar een kooptransaf rd bevordert), waarbij de koper niet w bah dat volgens Nederlands recht 1 schil is tussen appelen en huizen, d is die (gastarbeider-) koper niet partij die beschuldigd moet worden. Kunst en Kunstenaar* 26 juni t/m 30 juli een tentoonstelling gehouden van werk van Frans Lange- laan. De expositie staat onder aus piciën van de Vrije Onafhankelijke NEIL DIAMOND De Amerikaanse zanger, componist, tekstschrijver Neil Diamond, die al met twaalf songs in de Amerikaanse „top 20" heeft gestaan, kwam vorige week voor de eerste keer in ons land voor een exclusief optreden in AVRO's ..Toppop Special". Hij brengt een selectie van vele hits. zoals Sweet Caroline, Kentucky Woman, Solitary Man, Holy holy. Both Sides now, I amI said. Soolai mon. Sherry sherry, The boat I row. Too soon, Brooklin road. He ain't heavy he's my brother opgediend. De „Times' be schreef Neil Diamond als de aangewe zen persoon om de generatiekloof spe ciaal op muzikaal terrein te overbrug gen. Of dit voor de AVRO-televisie lukt? In Londen gelukte het deze in 1970 tot de best verkochte artiesten in Amerika zeker. Evenals in New York waar het kolossale Covent Garden on middellijk uitverkocht was, zodat een tweede optreden ingelast moest wor den. De regie van deze .Toppop Special' heeft Egbert van Hees. AVRO NED. I 19.30 uur. Holland Festiva op radio en tv De NOS-radlo en t.v. zal een tt concerten en andere evenementen, in het kader van het Holland Fcsli' plaatsvinden, rechtstreeks of in op' me uitzenden. De radio-uitzendingen zijn in stereo. .111 Een aantal van de uit te zen: muziekwerken zal door de NOS-ra f in september worden herhaald in 7 wekelijks NOS-muziekmagazine op woensdag van 20.00-22.30 uur via F et versum I. De luisteraars kunnen ijPj)1 bepalen welke werken dat zullen door hun wensen schriftelijk aan NOS kenbaar te maken (adres: Nl nlv radio, muziekafdeling. Postbus 10. 1 versum). Die werken zullen won herhaald, waarvoor de meeste verf ken zijn binnengekomen. De uit» dingen zullen worden gelardeerd een groot aantal magazines, die z 'J bestaan uit sfeerreportages, voor nabeschouwingen van de dive I 1 evenementen, discussies, intervif hl met deelnemende artiesten zichten van de kritieken. De cc: «ion radiouitzending is morgen om 22 bei tot 23.55 uur op Hilversum II: rep tages van de verschillende manife| lies op de openingsdag van het F land Festival in Amsterdam. iMp

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2