Leiden vreest chaos op de Rijnsburgerweg Leiden gaf royaal voor vluchtelingen AZL mag hoofdingang niet verplaatsen Avond vierdaa qrse telde slechts 20 in Alphen itvallers Geen verwijskaart meer in „Rijnoord'' KRO-zangfestival MAANDAG 14 JUNI 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN Het bedrag dat Leiden heeft opgebracht voor de Pakistaanse vinchtelingen in India is nog niet bekend. Vanmorgen was men nog druk aan het Velen kwamen gisteravond hun bij drage brengen naar de Stadsgehoorzaal aan de Breestraat, waar in totaal f 4797,17 werd bijeengebracht.' Veertig man van de Rode-Kruiskolonne klampten voorbij gangers aan om hun attent te maken op de actie. Een paar Rode-Kruishulpen gin gen met de bus mee om reizigers de gelegenheid te geven hun bijdragen te leveren. Ook in vrijwel alle kerken kon men gisteravond zijn giften kwijt. Ook vandaag zijn vele kerken voor dit doel geopend. Ofschoon exacte bedragen nog niet bekend zijn wisten de kerkelijke in stanties inLeiden vanmorgen wel te mel den, dat er vrij royaal gegeven is. LEIDEN De gemeente Leiden gaat niet mee akkoord dat al met ingang in deze week de hoofdingang van het Academisch Ziekenhuis wordt ver plaatst naar de Wassenaarseweg. Dit heeft het college van B. en VV. aan het bestuur van liet AZL laten weten. Volgens het Leids gemeentebestuur heeft de verplaatsing zo'n belangrijke invloed op de verkeersontwikkeling op de weg- kruising Rijnsburgerweg-Wassenaarse- weg, dat het volgens hem pas mogelijk van het kruispunt Rijnsburgerweg Wassenaarseweg Houtlaan Kager- straat is uitgevoerd. Vorig jaar heeft de gemeenteraad al een krediet deze reconstructie beschikbaar gesteld, maar de financieringsmiddelen zijn nog niet verkregen, waardoor nog geen be gin kan worden gemaakt met de recon structie. In de brief aan het bestuur het AZL stelt het gemeentebestuur Leiden voorts dat het gebruik, dat tot uitgangen Het bestuur van het ziekenhuis be raadt zich thans over de „aanzegging" door de gemeente, zodat het standpunt van het AZL nog niet bekend is. Naar verluidt zal echter het bestuur van het ziekenhuis mee moeten gaan met de wensen van de gemeente, omdat de gemeente nog een aantal machtsmidde len achter de hand heeft in de vorm van denkbare verkeersmaatregelen. Zo zou de gemeente het recht van uitpad op de Wassenaarseweg kunnen handha ven doch kunnen verbieden, dat de uitgang van de Wassenaarseweg tevens als ingang gaat dienst doen. De brief, die het college aan het bestuur van het ziekenhuis heeft gestuurd is voorname lijk ingegeven door bezwaren die er van de zijde van de verkeerspolitie kwamen. Met het huidige personeelsbe stand zou het onmogelijk zijn tijdens de spitsuren op het kruispunt bij Posthof voor een voldoende beveiliging te zor- Het blijft overigens wel merkwaar dig, dat de gemeente Leiden zich nu pas realiseert welke situatie er op de Rijnsburgerweg ontstaat als de hoofdin gang van het AZL op de Wassenaarse- •eg komt. Voor Gemeentewerken was namelijk vorige week „geen vuiltje an de lucht", want deze dienst heeft ter plaatse een en ander aan de weg en het trottoir gedaan om de ingang beter toegankelijk te maken. Vanmiddag kregen wij van de voorlich tingsambtenaar van het ziekenhuis, de her Van Schouwenburg de volgende reactie „Voor het ziekenhuis is de brief B. en W. te laat gekomen, om alle rechtwijzigingen en verkeersregelingen terug te draaien. Personeel en bezoekers het ziekenhuis zijn bovendien al in gelicht en weten, dat met ingang van morgen de hoofdingang van het A.Z. wordt verplaatst naar de Wassenaarse- Dit gaat daarom gewoon door. De wij ziging is ticuwens niet zo ingrijpend, omdat deze ingang er alleen het binnen komende verkeer bij krijgt. Het A.Z. zal op korte termijn in overleg treden met het gemeentebestuur. ZEVENHOVEN. Met het open schuiven van het toneelgordijn opende burgemeester B. J- Hogen- boom zaterdagmiddag het nieuw dorpshuis van Zevenhoven- Achter dit gordijn stond het jongerenkoor van Zevenhoven opgesteld- Bg hun binnenkomst in het gebouw werd hel burgemeesterspaar verwelkomd door Corina van Tol, die mevrouw Hogen- boom een boeket bloemen aanbood. De feestelijke opening werd die mid dag verder gewerd met een toneel stuk voor de lagere-schooljeugd. Het stuk „Koning Witbaard en de Wonderman" werd opgevoerd door het Haags Jeugdtoneel, 's Avonds werden de inwoners van Zevenhoven in de gelegenheid gesteld om het dorpshuis te bezichtigen. Deze re ceptie liep spontaan uit op een dans feest, waaraan het duo John de Bree medewerking verleende. Fleurige intocht op slotdag O Mits directe behandel ing nodig is ALPHEN De directie van het ziekenhuis „Rijnoord" in Alphen heeft haar personeel geïnstrueerd dat patiënten, die zich aanmelden en directe behandeling behoeven ook zonder verwijskaart eerste hulp moet worden verleend. Deze regeling geldt niet alleen voor verkeersongelukken, maar ook voor ongevallen in huis en werkplaats. Dit in het kader van de reorgani satie van de eerste hulpverlening. In het verleden zijn namelijk enkele klachten geconstateerd bij de aanmelding van ongevalsslachtoffers. s dat niet voldoende bekend was dat iedere dag een Alphen- huisarts de ongevallendienst heeft, lodat verscheidene slachtoffers die eer ste hulp nodig hadden, zich ten onrech te aanmeldden bij „Rijnoord" Daar was het personeel geïnstrueerd dat. tenzij directe opname duidelijk noodzakelijk bleek, patiënten verwezen moesten vorden naar de dienstdoende huisarts. Een regeling, die noodzakelijk was om enerzijds overbelasting van de toen em it chirurg te voorkomen en anderzijds Opbrengst Pakistan- collecte Zoeterwoude ZOETER WOUDE De opbrengst de gisteravond gehouden inzame- voor de Pakistaanse vluchtelingen *as als volgt. Meerburgkerk f2100, Christus Dienaar en Sint Jan tezamen 14359,en N.H. kerk Dorpsstraat f 1237, toeloop van patiënten te beper- Sedert 1 januari 1971 is de situatie echter aanmerkelijk verbeterd, o.m. door de aanstelling van een tweede chirurg, meer verplegend personeel voor late- en nachtdiensten en nacht portiers. Personeel steenfabriek wint viswedstrijd van Leidse bedrijven LEIDEN Zaterdag hielden de sa menwerkende personeelsverenigingen van Leidse bedrijven en_ instellingen en het Leidse Volkshuis hun jaarlijkse vis wedstrijd. Twaalf bedrijven namen aan deze wedstrijd deel. De wisselbeker werd voor de tweede maal gewonnen door de Katwijkse Kalkzandsteenfabrie ken. De wedstrijd werd gecontroleerd door leden van de Leidse Hengelcompe- titie. De grondopslagplaats ALPHEN Amper twintig minder dan de gestarte 1250 deelnemers hebben de 14e Alphense avondvierdaagse wan deltochten met succes, volbracht. Zaterdag marcheerden zij. overladen met bloemen en begeleid door muziek korpsen, tamboerkorpsen en majoret- tenpelotons langs straten vol met toe juichende belangstellenden naar de Sint Josephzaal, waar ze de vier dagen tel kens waren gestart. De intocht ging langs het raadhuis, waar de parade vanaf het bordes instemmend werd ga degeslagen door burgemeester mr. R. M. Gallas en echtgenote.'de wethouders M. Paats en J. J. Goedhart. De show had een aardig moment, toen een jongetje zich uit de stoet losmaakte, het bordes opdraafde en een van zijn vergaarde boeketjes verlegen in handen stopte van Gallas en vlug zijn plaats bij zijn vriendjes innam. BURGERLIJKE STAND LEIDEN G< Jacobus Wilhelmus :n F. van Leeuwen. Francois z.v. M. J. van Dam en Angellque «ingerling. 13 okt. 1910. Gehuwd: G. van Ommen en D. van der Veiiden. W. P. C. de Mooij en L. E. Dekker. G. Harteveld en C. A. M. Zwet- D. M. Schipper, Succes voor brandweer Voorschoten en Wassenaar VOORSCHOTEN De Voorschotense vrijwillige brandweer is zaterdag in de klasse I kampioen geworden van de provincie Zuid-Holland. De gehele dag werden wedstrijden gehouden in "West- Maas. De Voorschotense brandweer stond onder leiding van onderbrand meester A. J. van der Peet. Er waren bij deze gewestelijke wedstrijden 12 korpsen aanwezig: zeven uit Zuid-Hol land en vijf uit Utrecht. De Voorscho tense ploeg behaalde het hoogste aantal punten met een gemiddelde waardering van 8,70 en het predikaat „zeer goed". De voorzitter van de Provinciale Zuid- Holland Brandweerbond, de burgemees ter van Oegstgeestjhr. T. A. J. van Eysinga reikte de kampioensprijs uit: een grote plaquette met brandweermo tief. De tweede plaats bij deze wedstrij den werd behaald door de Wassenaar- se brandweer onder leiding van brand meester J. Paardekooper. Deze uitslag betekent dat de korpsen van Voorscho len en Wassenaar in september zullen kunnen deelnemen aan de nationale kampioenschappen. Aanrijding op Warmonderdam SASSENHEI1U Ook afgelopen wee kend waren er weer enkele verkeerson gevallen met gewonden en grote mate riële schade. In de nacht van zaterdag op zondag 2 uur reden op het viaduct- Warmonderdam twee personenwagens richting Sassenheim. De bestuurder van de voorste wagen, een Amsterdammer, die de rijksweg richting Amsterdam op moest, bemerkte te laat dat hij linksaf moest, en stopte om te keren. De bestuurder van de tweede wagen een Delftse student, zag dit te laat wat botsing tot gevolg had. De medeinzit- tende van de student, een meisje uit A'dam, liep snijwonden op aan het ge laat en werd door een passerende auto mobilist naar het Academisch Zieken huis overgebracht. Verder waren er in beide wagens, die „total loss' waren, geen gewonden. Gistermiddag circa half 4 kreeg een DAF-personenwagen op het kruispunt Provincialeweg-Parklaan, geen voor rang van een personenwagen, bestuurd door een inwoner uit Haarlem. Er volg en frontale botsing, waarbij de be stuurster van de DAF uit Noordwijker- hout en haar echtgenote hoofd- en beenverwondingen opliepen, en een achtjarig dochtertje verwondingen aan haar tong. Na eerste hulp door dokter Kwint, werd de familie, onder wie ook een zesjarig dochtertje dat onge schonden bleef naar de woning te Noor dwijker hout overgebracht. De Haarlemmer liep ook geen letsel op. Beide wagens werden „total loss' weg gesleept. Acties in Warmond voor Uniformenfonds van „St.-Matthias" WARMOND In Warmond gaat de aktie ten bate van nieuwe uniformen de harmonie St. Matthais overmin- derd door. Zaterdag wordt er weer een inzameling gehouden van oud-papier en lompen. Binnerikort wordt ook een lucifer- aktie en een kerkaartenaktie gehouden. in totaal 17,5 mille nodig om de aktie te doen slagen. Voor medewerking kan men zich opgeven bij de heren P. Baas fVan Mathenessestraat 61) en J. de Vetten (Pr. Bernhards raat 12). KVP-raadslid wil Roodenburg helpen ;aan parkeerruimte LEIDEN Het KVP-raadslid heeft het college van b. en w. gevraagd het grondopslagterrein voor 't Roodenburg- complex te bestemmen als parkeerruim te. Dr. Cornelissens voert aan, dat de voetbalvereniging Roodenburg, welke al zit met grote problemen door de slech te gesteldheid van het terrein, nog bij zondere overlast ondervindt door het grondopslagterrein van gemeentewer ken. Wagens, died egrond vervoeren, keren voor de ingang van het sport complex, waardoor grote modderpoelen ontstaan. Bestemming tot parkeerterrein komt het raadslid ook wenselijk voor, omdat op wedstrijdmiddagen geparkeerd moet worden op de steeds drukker worende Willem de Zwijgerlaan. De grondopslag plaats kan zonder veel ingrepen en kos ten bestemd worden tot parkeerterrein, omdat de ondergrond geplaveid is. Ton Scheepers verlaat „Zang en Vriendschap" HAZERSWOUDE Dirigent Ton Scheepers uit Benthuizen zal met in gang van 1 augustus aanstaande de christelijke gemengde zangvereniging „Zang en Vriendschap" verlaten. De heer Scheepers, die ook elders in de streek de muzikale leiding voert over enkele gezelschappen, is benoemd tot muziekleraar aan de middelbare school van Doetichem en Terburg en wordt daar tevens docent aan de streekmuziekschool. I De heer Peter Bontje uit Rijhsburg. thans al dirigent van de „onderafdelin gen" van de Hazerswoudse vereniging, is benoemd tot voorlopige opvolger. Derde plaats voor Leimuidenaartjes BUSSUM-LEIMUIDEN Zaterdag heeft de zesde klas van de R.-k. basis school uit Leimuiden de derde plaats bereikt in de finale van het K.R.O.- kinderzangfestival, dat werd uitgezon den via radio en televisie. Zoals in de afgelopen elf jaar was het ook dit schooljaar niet anders: alle scholen kre gen een uitnodiging van de jeugdafde ling van de K.R.O. voor deelname aan het jaarlijkse traditionele K.R.O.-kin- derzangfestival. Ruim vierhonderd scholen deden er aan mee en de jury onder leiding van Wim Quint heeft kilometers band afge luisterd om te bepalen wie er aan de kwartfinale mochten meedoen. De 22 koren diè tot de halve finale op 10 mei j.l. in Zeist waren doorgedrongen stre den om een plaats' in de finale. De zesde klas van de R.-k. Basisschool uit Leimuiden behaalde de finale met het hoogste aantal punten. Het was te begrijpen dat de spanning op zaterdag j.l. bijzonder groot was. De verwachtingen waren misschien te groot. Ze behaalden de derde plaats, toegekend door de jury bestaande uit Paula van Alphen," Harry Bannink, An- nemarie Coone, Br. Laetantius en Hen drik Daems. De dirigent van het koor J. Geijsel heeft nu al toegezegd dat hij volgend jaar weer aan de kinderen zal voorstellen om mee te doen. De eerste plaats was voor het koor van het Pensionaat St. Louis uit Weert. De tweede' plaats voor de zesde klas van de St.-Paschalisschool uit Woezik bij Nijmegen. De derde plaats dus voor Leimuiden. Over de daaraan verbonden prijs van f 150 is de klassecommissie reeds hard aan het denken geslagen wat ermee wordt gedaan. Schoonmaakactie in Woubrugge ruimde veertig kuub vuil op WOUBRUGGE-HOOGMADE Aan de oproep om deel te nemen aan het schoonmaken van alle oevers en wate ren in Woubrugge gaven zaterdag cir ca 50 jongelui gehoor. Het meeste vuil bleek zich te bevinden in de talrüke wijken langs de Woudwetcring. De oe vers in Hoogmade leverden betrekkelijk weinig problemen op. Met een tweetal vletten, door vrijwil ligers beschikba: gesteld, werden a de Wijde Aa en een deel van de Braassemermeer van drijvend vuil gereinigd. In totaal werd bijna 40 kubieke meter vuil uit het Meerburg water gehaald. Ook het gemeenteperso- neel met twee vuilniswagens namen aan deze actie deel. Ondanks al dit intensieve werk bleek, dat nauwelijks de helft van al het aanwezige vuil verwijderd kon worden. Men hoopt vol gend jaar weer een dergelijke actie op touw te zetten, doch dan vroeger in het voorjaar. WEDSTRIJD GESTAAKT Veteraan brak been op twee plaatsen HAZERSWOUDE De 35-jarige J. i Kemp brak zaterdagmiddag tijdens de vriendschappelijke voetbalwedstrijd tus- j de veteranen van St.-Bernardus en op twee plaatsen. Na behandeling in het Leidse Acade- I misch Ziekenhuis kon hij naar huis, in Zoeterwoude, worden vervoerd. De I beenbreuk was een gevolg van een j botsing van de Meerburger met een St. I Bernardus-spelcr. De wedstrijd, die een j zeer sportief verloop had, werd bij de stand 1—1 gestaakt.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3