antenne Prijsuitreiking aart slot Intern. Koorfestival fewilms floet ►kampeer- Nog vier baby's van negenling in leven Ambtenaren stromen naar Oost-P akistan NVSH zoekt aansluiting bij VRPO w SPORT LEIDEN NV uitrustingen PAGINA 2 LEIDSE COURANT MAANDAG 14 JUNI 1971 Europalia: Nederlandse kunst in België BRUSSEL (AP) Het Europalia Festival, dat om de twee jaar in België wordt gehouden het eerste was dat van 1969 ral dit Jaar plaatsvinden van 17 september tot 17 oktober. In 1969 was Italië de gast. Dit jaar ral dat j Nederland zyn. Op het festival zal door Nederland alle mogelijke opvoeringen worden verzorgd op het gebied van amusement, concer ten, koorzang, ballet, theater, cabaret, film en popmuziek. De kosten van het feest van dit jaar worden door de regeringen van Neder land en België gedragen, maar ook het bedrijfsleven draagt bij. Het festival, dat niet beoogt dat er winst mee wordt gemaakt, gaat naar schatting 30 mil joen franken kosten. De Nederlandse ambassadeur in Brus sel, de heer Carel van Schelle, zei giste ren, dat hfl hoopt, dat het festival ei niet alleen toe zal bijdragen dat dc Belgen, maar ook de overige Europea nen de Nederlanders beter zullen leren kennen. Eén van de hoogtepunten van het feest wordt een Rembrandttentoonstel ling getiteld „Rembrandt en zyn eeuw", waar veel schilderijen van de meester te zien zullen zijn, welke ter beschikking worden gesteld door musea uit Frank rijk, België en Nederland. Zomerstraattoneel in Amsterdam AMSTERDAM (ANP) Amateur- en beroepstoneelgezelschappen en vele an- deren hebben zich verenigd in het Zomer- theater dat deze zomer in Amsterdam in de openlucht dagelijks voorstellingen gaat geven. Voor de activiteiten in het Ooster park heeft de stichting Zomerstraatthea ter samengewerkt met de educatieve dienst van het Tropenmuseum die zorgt voor gamelanmuziek, exotische kleding en een tropische markt met kraampjes. Voorts komt er variété, een waarzegger, een goochelaar, een kapper en een fakir. Voor zijn activiteiten werkt het theater nauw samen met buurthuizen, wijkcen tra en andere instellingen in de buurten. Het programma staat vast tot 15 juli. Het wordt op verschillende plaatsen in de stad gegeven, maar blijft binnen de 19-eeuwse gordel, afgezien van het Oosterpark. Naast optredens van toneelgroep Studio, het Residentie-Orkest, Documentair Ac tueel Theater. Dick en Christian Bor, Koppop en vele musici en popgroepen zijn er volkszangers, orgels, cabaret, ver- kleedoptochten, kinderspelletjes etc. Nederlandse prijswinnaars theaterfotografie DEN HAAG (ANP) Ralph Prins uit Den Haag en Maria Austria uit Amster dam hebben prijzen gewonnen op de in ternationale triënnale „Théatrè ddnl l'artphotographique", die in Novi-Sad in Joego-Slavië is gehouden. Ralph Prins is de gouden medaille toe gekend in de categorie „Toneel atmo sfeer" voor zijn foto „Na de training", een portret van de prima-ballerina Maia Plieetskaja. Maria Austria ontving de zilveren me daille in de categorie „Toneel algemeen," voor haar foto „Scene uit een drama van Foster". SYDNEY (Reuter-AP) Drie van de zeven levend geboren baby's van een negenling die de 29-jarige mevrouw Geraldinc Brodrick zaterdag in Syd ney ter wereld bracht, zijn vannacht overleden. De teostand van drie kin deren baart zorg. Dit is vandaag in een medisch bulletin meegedeeld. Er z(jn nog vier kinderen in leven. Twee jongetjes waren dood geboren. De anderen, drie jongens en vier meisjes, wogen tussen de 450 en 900 gram. De geboorte was acht weken te vroeg. De vannacht overleden kinde ren waren twee jongens en een meis je. De toestand van het enige over levende jongetje en twee van de meis jes is zorgwekkend. Geraldine Brodrick, echtgenote van een groothandelaar in vlees, was te voren met hormonen behandeld die de vruchtbaarheid kunnen bevorde ren, hoewel dit niet de bedoeling was, het echtpaar had 'al twee kinderen, meisjes van vier en vijf jaar. De toe stand van de moeder is bevredigend. Mevrouw Brodrick, die in Canberra woont, was een maand ln het Pad- dington ziekenhuis geweest om daar de meervoudige geboorte af te wach ten. Ze haalde vorige week de voor pagina's toen de Australische pers meldde dat ze zes kinderen ver wachtte nadat zij een vruchtbaar- heidspil had genomen om een afwij king te corrigeren die was opgetreden na de geboorte van haar laatste kind. De artsen verklaarden echter al vijf dagen te hebben geweten dat zij ne gen kinderen zou krijgen. De negen werden op natuurlijke wijze geboren De twee andere dochters van de heer en mevrouw Brodrick, de vijf jarige Belinda en de vierjarige Jacque line, zijn met de keizersnele ter we reld gebracht. Een recente foto van de 29-jarige Australische Geraldine Roderick, die het leven heeft geschonken aan negen Phil van der Klundert in Gemeentemuseum DEN HAAG In de serie tentoonstel lingen onder de naam „Haagse Ateliers" zullen in het Haags Gemeentemuseum vanaf 18 juni tot en met 18 juli a.s. werkstukken van Phil van der Klundert worden geëxposeerd. Bezoekers van het museum kunnen meewerken aan een van de projecten van Van der Klundert, waarbij gebruik wordt gemaakt van videoapparatuur. De kunstenaar werd in 1942 geboren en heeft de laatste drie jaar environments uitgevoerd in rubber, de laatste maal in combinatie met videorecording. Zijn werk is er sterk op gericht om mensen aan zijn projecten deel te laten nemen. In 1969 won Van der Klundert de Jacob Marisjeugdprijs voor zijn rubberobjecten. Balletconcours In juni 1969 werd in Moskou voor de eerste maal een internationaal ballet concours gehouden. Ongeveer 120 jon ge dansers uit alle werelddelen kwa men daartoe naar de Russische hoofd stad. Ook van Nederlandse zijde werd aan dit concours deelgenomen en wel door Olga de Haas en Sylvester Campbell vgn het Nationaal Ballet. De internationale jury onder voorzit terschap van de beroemde Galina Oe- lanova bevond hen tenslotte goed ge noeg voor een plaats bïj de finalisten. Hoe het daar toeging in Moskou kan men vanavond zien. Maandag NCRV NED. II 21.30 uur. Weinig kijkers voor politieke partijen HILVERSUM. De NOS heeft een onderzoek ingesteld naar de 42 extra- televisieuitzendingen van 'politieke par tijen voor de Tweede-Kamerverkiezin gen, die in de periode van 30 maart tot 24 april plaatsvonden. Elke partij verzorgde twee uitzendingen, één op Nederland I, de andere op Nederland II. De uitzendingen via Nederland II hadden een zeer lage kijkdichtheid: 2,8 pet. Op Nederland I was dit hoger (7,5 pet), maar toch veel lager dan de normale uitzendingen van politieke partijen (16,5 'pet). Terugkeer burger bestuur? (Van onze correspondent) KARATSJI Pakistaanse regering van generaal Jahja Khan is bezig grote aantallen Pakistaanse ambtenaren naar Oost-Bengalen te sturen. De afgelopen dagen zijn er reeds 3.000 politiemannen naar het opstandige gebied gestuurd. De politiek van Pakistan is erop gericht om bij een eventueel vertrek van de gere gelde Pakistaanse troepen uit het ge bied, alle sleutelfuncties in handen van Pakistani achter te laten. De ambtenaren die naar het oosten gestuurd worden, zijn overigens geen vrijwilligers. De meesten van hen ont vangen voor hun nieuwe taak in het bezette gebied wel speciale toelagen en premies. Behalve politieagenten zijn het vooral belastingambtenaren die Khan naar Bengalen zendt. Na de aanval door Pakistaanse legereenheden in maart heeft de overgrote meerderheid van het Bengaalse ambtenarenkorps het werk neergelegd. De meesten van hen zijn gevlucht en ook bevindt zich een betrekkelijk groot deel van hen in de ver zetsbeweging. Voorlopig ziet het er trouwens nog niet naar uit dat de Pakistani hun legermacht zullen terugtrekken om het bestuur weer geheel aan burgers over te laten.Naar schatting zijn er nu zestien divisies in het gebied die de troepensterkte op 180.000 man brengen. De eerste onderdelen zijn inmiddels al door andere troepen vervangen. De toe komst van het Bestuur van Oost-Ben- galen stelt de regering van Khan voor zeer grote vraagstukken. Met uitzonde ring van een handvol weinig gewaar deerde politici beschikt Kahn over vrijwel niemand die enig aanzien onder de Bengaalse bevolking bezit. De leden van de Bengaalse Awami Liga die meer dan 90 pet van de stemmen tij dens de laatste verkiezing behaalde, worden allen gewantrouwd. Een Ben gaals bestuursapparaat bestaat niet meer. Een oplossing zou een verkiezing kunnen bieden, maar wie zou er nog i zijn stem uit willen bréngen in Benga- Niettemin is een terugkeer naar een burgerlijk bestuur de voorwaarde van Pakistaanse donorlanden, waaronder ook Nederland, voor hulpverlening. De mili taire operatie in Bengalen kostte de Pakistaanse economie zeer veel geld en op den duur zal zij niet meer zonder hulp van buiten kunnen. De geldont waarding van vorige week waarbij ie dereen in Bengalen zijn roepia's in moest leveren heeft het bewind Khan voorlopig echter weer 700 miljoen gul den opgeleverd. In een radio-omroep van Bangla Desj (vrij Bengalen) vroeg de voorlopige mi nister-president van Bangla Desj, Ah med, aan het Westen om de democrati sche grondvest der republiek van Bang la Desj alsnog te erkennen. Tevens drong hij erop aan bij de Westerse mogendheden om niet in te gaan op Pakistaans verzoek om steun. De hulp die aan Pakistan gegeven zal worden, zal volgens de premier misbruikt wor den ten behoeve van de onderdrukking van Bengalen. Radio Bangla Desj zendt geregeld ergens vanuit het grensgebied tussen India en Oost-Bengalen uit. De voorlopige regering van Bangla Desj verkeert op dit ogenblik in ballingschap in het gebouw in Calcutta, waar tot voorheen de Pakistaanse consul woon de. Copyright the Guardian Schooltrip De NCRV zendt weer een speelfilm uit van de serie „De regels van het spel". Ditmaal is de film „De schooltrip" gekozen. Hoe komen schoolkinderen aan drugs?, is de vraag die hoofdrol spelers Dan Farrall, Glenn Howard en Peggy Maxwell moeten zien te beant woorden. Ze proberen daartie het spoor te volgen van de verdovende middelen voor ze in handen had den van deze jongeren terecht ko men. Hun onderzoek verloopt echter bijzonder moeizaam. Uiteindelijk ver denkt Dan Farrall ene Harry Rinco, verzender van een transportbedrijf er van bij deze affaire betrokken te zijn. Hij zal echter met duidelijke bewijzen op tafel moeten komen om Rinco te pakken te krijgen. Dat lukt hem ten slotte met de hulp van een aantal andere vrachtwagenchauffeurs. Maandag. NCRV NED. II 20.20 uu. ArtVFFTF.NTTE) Met de muziek mee Voor deze zomer heeft de VARA- televisie, evenals vorig jaar, ruimte gemaakt voor de bekende serie „Met de muziek mee", een afwisselend pro gramma, waarin de muziek de bov toon voert. Achtmaal zal dit bonte amusementsprogramma op het scherm worden gebracht, eens per veertien dagen. De opnamen voor „Met de ziek mee" worden in verschillende plaatsen in Nederland gemaakt, ach tereenvolgens in Schiedam, Veendam, Beverwijk, Hengelo (0), Heerlerheide. Heerenveen, Voorburg en tenslotte Amsterdam. De opnamen in de Schie- damse Margriethal werdén enkele weken geleden gemaakt en het materiaal voor de televisiepremiè re 1971 van „Met de muziek mee' vavavond. Medewerkenden zijn de bekende Zwitserse zanger Vico Torriani. de vocalisten Henny May en Marco Bak ker. trompettist Willy Schobben, de trampolinespringer Ray Dondy en vele anderen. Bovendien wordt de eerste halve finale uitgezonden van het VA RA Accordeontoernooi om de Gouden Accordeon 1971. De jury voor deze wedstrijd bestaat uit Jan Gorissen, Coen van Orsouw en Arie van Enge len. Vast orkest in alle afleveringen van „Met de muziek mee" is het Metropole Orkest onder leiding van Dolf van der Linden. Presentatie: Henk van Montfoort. Produktie en re gie: Rinus Spoor. Maandag VARA Ned. I 20.30 uur. Dier en vriend In het programma „Dier en vriend" ziet men een gesprek met de'bekende auteur Robert Ardrey. Hij had gedu rende de jaren 1940-1955 een grote naam als schrijver en filmmaker in Hollywood. In dat laatste jaar kwam hij in contact met de bekende antro poloog prof. Raymond Dart. Deze pre- historicus deed in Afrika onderzoekin- gen naar de pre-historisehe mens. Ar- drey zette een streep onder zijn leven als gevierd schrijver en stortte zich opnieuw in de wetenschap en wel in de ecologie. In 1961 publiceerde hij zijn eerste boek op dit gebied „African Genesis". Later gevolgd door „The Territorial Imperative" en „The Social Contract" welke laatste twee boeken ook in Nederland verschenen in een verta ling van Joost B. de Klerk onder de respwectieve titels „Waarom de buren nooit deugen" en „De mens bij de wilde beesten af". In het gesprek dat de NCRV uitzendt zal Ardrey met name ingaan op zijn denkbeelden over de relatie tussen mens en Het gesprek werd opgenomen in Rome met Nico Bogaart, samensteller en re gisseur van de serie „Dier en vriend" als gesprekspartner.. Maandag, NCRV NED. II 19.30 uur. Toevallig wonen we tegenover een j kerk. We konden derhalve direct waar- 1 nemen in hoeverre de bliksemactie van j de NOS voor de Pakistaanse vluchte- j lingen effect sorteerde. Dat effect was, naar onze waarneming, erg groot. Vrijwel alle bekenden uit onze buurt ging op pad om hun gaven te offeren. Dat bewees dat de reportage die het NOS-team maakte, goed werk was. Die reportage was keihard en bevatte beel den die „eigenlijk niet mochten". Maar als het die beelden waren die de beur zen openden, hebben we' er vrede mee. Wat ginds gebeurt is afschuwelijk. Het is geen reden, geloven we, om niet voort te gaan met de orde van de dag. We kunnen ons immers „afkopen". Iets waar mevrouw Vg. de last van te dragen had. Terwijl zij onze bescheiden bijdrage aanbood keken wij naar Rudi j Carrell. Die bood zijn tot nog toe beste Duitse show met telkens onbetaalbaar kleine vondsten, die superieur bleken op de al tc lang aangehouden finale na. Zaterdag werd, terwille van de coördi- I natie, het KRO-programma omgegooid. Het resultaat bood bepaald niet het alternatief dat beoogd was toen het tweede net werd ingevoerd, maar ver hinderde althans al te idiote samen- vallingen. „Coördinatie" lijkt een be grip waar men het in Hilversum nog lang oneens over zal zijn. Dit ten nadele van de kijker Was 't maar vier uur Colin Welland zal bij veel televisie kijkers ongetwijfeld herinneringen oproepen aan de Engelse politieserie „Z-Cars", waarin hij als de „dikke" agent David Graham regelmatig op trad. Dat Colin Welland een minstens even voortreffelijk schrijver als tele visie-acteur is. zullen echter slechts weinigen hier te lande weten. Toch heeft hij een aantal uitmuntende tv- spelen geschreven, waarvoor hij in Engeland twee hoge onderscheidingen verwierf. Eén dier stukken is getiteld „Was 't maar vier uur" (Roll on four o'clock), dat de VARA-televisie vana vond op het scherm brengt. Het is een sociaal getint stuk dat de toestanden op een middelbare school in een volksbuurt schetst en dat meer in het algemeen een aanklacht tegen het En gelse onderwijssysteem inhoudt. In „Was 'i maar vier uur" beschrijft Welland de leerlingen en de staf van de Random Road Country Secondary. Eén der leerlingen. Peter Latimer, voelt zich op school erg ongelukkig. Hij voelt niets voor het competitie systeem dat alles en iedereen op school beheerst. Voor het schoolhoofd staat echter onomstotelijk vast dat de leer lingen het best gediend zijn met een harde opvoeding in de meest ruime zin. Peter Latimer gaat er aan kapot, wordt niet alleen door zijn mede leerlingen verguisd, maar ook de schoolstaf geeft nauwelijks verholen blijk van zijn minachting voor dit jonge individu, dat zich niet kan aan passen aan de strenge wetten van de school. Maandag VARA Ned. I 21.30 NEDERLAND I VARA: 18.45 uur: Tim en de leeuw 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Pipo op Bizarra 19.30 uur: Coronation Street 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Leer zelf uw kind NEDERLAND I NOS: 18.45 uur: Tim en de leeuw 18.55 uur: Journaal AVRO: 19.05 uur: De gouverneur en J 19.30 uur: Neil Diamond 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Peyton Place 21.10 uur: Hur-Rah, Zweedse show 20.30 uur: Met de muziek mee 21.30 uur: Was het maar vier u tv-spel 22.30 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Tim en de leeuw 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Holland Festival 21.50 uur: Televizier 22.40 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Tim en de leeuw 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.10 uur: Agrarisch nieuws NCRV: 19.30 uur: Dier en vriend 20.00 uur: Journaal 20.21 uur. De schooltrip, film 21.30 uur: Balletconcours Moskou 22.10 uur: Hier en nu 22.35 uur: 22.45 uur: Journaal KRO: 19.30 uur: Felix de Kat 19.38 uur: Het verre westen 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Andy Williams 21.10 uur: Training in gevoel 22.00 uur: De rode kamer, 22.40 uur: Journaal iroentTman^^iü programma oude muziek; 16.35 (S) Spaanse muziek w de 13e tot de 20e eeuw; 17.00 (S) Nederlar.il Koorfestival 1971. 17.30 De Rljlcspolitiekapil HILVJ5HSUM IJl- richten. 12.08 Muziekpro icelagenda. 13.20 Dam 17.55 Weegschaal. Voor oudere lui Het Internationaal Koorfestival 1971 behoort weer tot het verleden. Eergister avond vond ln de stampvolle Kurzaal het uitreiken van de pryzen plaats, opgeluis terd door een concert, waarop de hoogst getaxeerde deelnemers aan het concours allemaal buitenlandse ensembles benevens 3 Nederlandse koren, de beste onder hun concurrerende landgenoten, optraden. De voorzitter van het Festival, de Heer A. Janmaat heeft, na een inlei dende zang van het Bulgaarse Mannen koor „Gousla" al zijn medewerkers en al degenen, die hem hebben geholpen, zulks in de ruimste zin des woord, bedankt, waarna hij overging tot het uitreiken van de toegekende le, 2e en 3e prijzen aan de gelukkige winnaars, die tesamen met de jury reeds op het podium hadden plaatsgenomen. Tevens overhandigde hij hun een fraaie prent in hoogdruk kleurenprocédé van d? Haagse kunstenaar C. Vlag. Toen mochten we weer even genieten van de prestaties van het „Gousla"-koor, waar- wethouder drs. H. J. Wilzen met vriendelijke nadruk wees op het grote belang van een Festival als het onder havige, waarop men in de zeldzame gelegenheid is elkaar te horen zihgen. de opvattingen en methodes van buiten landse koren te bestuderen en elkaar te leren kennen. De verhouding van het aantal buiten landse ensembles tot de Nederlandse was 2219. Duitsers en Amerikanen vormden onder eerstgenoemde de meer derheid. Dus werkelijk een internatio nale muziekmanifestatie. Wat de gekozen nummers betreft. „Er is ongeveer elf maal één van de opgege ven moderne verplichte nummers geko zen. En als eigen keuzenummer kwa men Poulenc, Badings, Pepping, Cop land, Caplet en Milhaud éénmaal hoog stens 2, zelden 3 maal voor. I Men is en blijft behoudend. Daarom hadden wij de topprijs zo gaarne I het Gem. Chor des Jugenddorf Zentrums Stuttgart toegekend gezien. Het schilde 2 punten met „Gousla", had als keuzenummer Ernst Pepping „Lob der Trane", en dan spreken nog niet van het Jongerenkoor, dal erbij hoorde, dat Tera de Marex Oyens' „Deposuit potentes" en vooral Bruck- ners „Christus factus est" adembene mend schoon vertolkte. Wij betwisten niet. dat „Gousla' koor is van superkwaliteit, maai had het zich, naar wij menen met het gemakkelijk aansprekende, enigszins; volkse, „Les Cavaliers" van Petko Stai- nov niet te moeilijk gemaakt. Tot zover over het Slotconcert uitslag, van het Festival Concours. Het eindigde met het door allen ge zongen Wilhelmus. J.W, Vervolgens overhandigde hij namens de Gemeente 's-Gravenhage aan de le prijswinnaar in de afdeling A met het hoogste aantal punten in dit geval 't mannenkoor „Gousla" uit Bulgarije een klein kunstvoorwerp, tot zijn spij nog niet geheel gereed, voorzover wij konden zien voorstellen 'n spijt paartje, dal luistert naar een zingende vogel, gemaakt door de beeldhouwster Elly Dunncrwold. Nu willen wij nog even in 't kort de andere eerste prijswinnaars vermelden j in dc hoogste afdeling, te weten: Het j gemengde en 't jongerenkoor, „des Ju- genddorf Zentrums" te Stuttgart, beide geleid door Frieder Bernius, het reeds genoemde „Gousla" en het Vrouwen koor ..Vancouver Bach Choir" uit Cana da o.l.v. Jon Washburn. In de afdeling B wist „Deo Sacrum" uit Poeldijk, dirigente mevrouw Vran- kcn-Grootscholten, de eerste prijs te bemachtigen, Amstelveens Vrouwenkoor en Boxmeers .Vocaal Ensemble behaal den in afd. A een 2e prijs en Oirschots Gem. Koor in afd. C eveneens. De UTRECHT (A.N.P.). Het ledental van de VPRO is de afgelopen zes maanden met byna 38.000 gestegen tol 146.000. Hiervan z(jn 90.204 leden'abonnees en 56.690 leden'contribuanten. VPRO- voorzittcr J. Kassics deelde dit zater dag op de ledenraadvergadering van de VPRO in Utrecht mee. De mogelijkheid bestaat, dat dit aantal in de nabije toekomst belangrijk groter zal worden. Het bestuur zal namelijk nagaan, welke mogelijkheden er zijn tot een samengaan met de Nederlandse Vereniging voor Seksuele Hei-vorming. Een eventueel samengaan werd bepleit door het nieuwe bestuurslid, de Leidse arts F. Wafelbakker, zulks in verband met het feit, dat de minister de NVSH met ingang van 1 oktober a.s. de zend machtiging heeft ontnomen. De heer Wafelbakker meende, dat beide organi saties voldoende gemeenschappelijke interessen hebben om een samengaan! te kunnen overwegen. Het bestuur zal hierover in een openbare bijeenkomst een beslissing nemen. De heer J. Kassies heeft zijn functie van voorzitter van de VPRO neerge legd. Hij is opgevolgd door drs. H. J- Penders, directeur van het instituut] voor voortgezet agogisch beroepsonder wijs te Amsterdam. Ook de inspecteur» generaal van de geestelijke volksge zondheid, dr. W. L. Meyering, was kan didaat voor een bestuursfunctie, maar in verband met de moeilijkheden, die rond zijn persoon (Dennendal) zijn ge rezen, achtte hij het in het belang van de VPRO, zijn kandidatuur in te trek-; De commissie „Toekomst Omroep" van de VPRO heeft in een aan de leden raad uitgebracht rapport ernstige kri tiek geleverd op de structuur en vage doelstellingen van de Wereldomroep. „De Wereldomroep als ambassadeur van ons denken en doen in het buiten land voldoet niet aan een criterium van openheid en democratie. Het be stuur en de programmacommissie zijn er 24 jaar lang in geslaagd het instituut buiten de discussie te houden", aldus e VPRO-commissie. Men is voorts van oordeel, dat de doelstellingen en uit gangspunten van de programma's niets zeggend zijn. HAARLEMMERSTRAAT. .182-184. HL. 01710-2487^-41840

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2