GEEN UITTOCHT AAN HOGE RIJNDIJK Oosthoek wil vijf woningen terug voor eigen personeel Uitsluitend binnenlandse werknemers Stichting „Stadsherstel Leiden" heden opgericht Galante zomer avond in Duivenvoorde Hoofdingang AZL verplaatst naar W assenaarseweg Zuidwest ijvert voor beveiliging Kanaal Hazerswoudse roos heet naar min. Marga Klompé Collecte voor Anjerfonds José Léal treedt op in Katwijk Society- huwelijk voor Leidse verpleegster In september al eerste bus naar Me ren wijk LEIDSE AGENDA Burgerlijke stai KERK DIENSTEN IN LEIDEN PAGINA 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 11 JUNI 197! BjNt Swanenburg gepromoveerd op „Kosmische straling" LEIDEN De heer B. N. Swanen burg uit Leiderdorp, wetenschappelijk medewerker eerste klasse bij de Werk groep Kosmische Straling van de Leidse Universiteit, is gisteren tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen ge promoveerd op een proefschrift, getiteld „Observation of Cosmic-Ray Electrons with the OGO-5 Satellite". Promotor was prof. dr. H. C. van de Hulst. In zijn proefschrift van dr. Swanenburg wordt de waarneming van elektronen in de kosmische straling, met behulp van een instrument geplaatst in de Amerikaanse satelliet OGO-5, beschreven en genïter- preteerd aan de hand van ijkingen bij deeltjes versnellers in Hamburg en Ge- nève. ZOETERWOUDE H.R. Er dreigt geen uittocht aan de Zoeterwoudse Hoge RÜndyk. waar geruchten gingen, dat ettelijke bewoners van de z.g. Oosthoek woningen plaats zouden moeten maken voor gezinnen van Spaanse gastarbeiders, die by de betonfabriek van Oosthoek en Zn N.V. werkzaam zijn. In een gesprek dat door een woordvoerder der gemeente „prettig" werd genoemd, hebben B. en W. van Zoeterwoude van een vertegenwoordiger van de Oosthoekdirectie gistermiddag de geruststellende verzekering gekregen, dat het om een beperkt aantal huizen gaat, namelijk vijf. behoefte bestaat, geselecteerd en die ko men nu in aanmerking voor een Oost- hoekwoning. Het gaat hier evenwel niet om Spaanse gastarbeiders, maar om Ne derlandse werkkrachten. Tachtig procent van de vijf woonblok ken bij het bedrijf aan de Hoge Rijndijk wordt overigens niet meer bewoond door personeelsleden van Oosthoek. Niettemin is de directie uiterst zorgvuldig te werk gegaan bij het bepalen van de huizen die thans voor het eigen personeel beschik baar moeten komen. Zo zullen gepensio neerden en oudere bewoners, ook al heb ben zij geen binding met Oosthoek, ge- blij ven zitten", zo heeft de directie Van de zijde van Oosthoek werd te kennen gegeven, dat het bedrijf bijzonder veel gebrek heeft aan werkkrachten „en men loopt al gauw weg als er geen wo ning beschikbaar is", Er zijn enige werk nemers, waaraan bij Oosthoek de meeste Oude schoonheid moet herleven LEIDEN Ten overstaan van notaris J. van Ameyden werd hedenmorgen de oprichtingsacte verleden van de stich ting „Stadsherstel Leiden". De Stich ting stelt zich ten doel, de panden en stadsgezichten van historisch en es thetische waarde waaraan de stad Leiden zo rijk is, zoveel mogelijk te bewaren door restauratic of recon structie om ze daardoor opnieuw tot woonstad te maken. Het stichtingskapitaal van stads herstel Leiden" bedraagt ruim een ton. Het werd ingebracht door de woning- Nog even wachten op trimbaan OEGSTGEEST Met gebruikmaking van documentatie van de Nederlandse Sport Federatie bereidt het gemeente bestuur van Oêgstgeest een tfapport voor over de aanleg van een trimbaan. B. en W. zeggen de raad naar aanlei ding van ingekomen brieven van de heren J. W. de Graaf en J. P. Brouwer, toe dat zij uiteraard eerst de Sportraad over deze materie zullen raadplegen en dat zij ook voornemens zijn, het be stuur van de vereniging „Oegstgeest" te horen. Pas na de beëindiging van deze voorbereidingen zullen B. en W. de raad een voorstel dan wel een medede ling doen over de aanleg van een trim baan. Ook over de mogelijkheid van een zgn. „open deur" van de sporthal zullen B. en W. zich nog nader uitspfe- ken. OEGSTGEEST De onthulling van het beeld „De Forens" dat zaterdag 12 juni onthuld zou worden wordt nu in ver band met het overlijden van een van de directieleden van het Algemeen Mijn werkersfonds uitgesteld tot volgende week zaterdag 19 juni. Automobilisten voor liet Ziekentrduiim LEIDEN De vervoerscomraissie van het Eucharistisch Ziekentriduüm is nog niet helemaal rond met het vervoers systeem. Knelpunt is vooral het thuis brengen van de zieken en bejaarden in de middaguren. Daarvoor heeft men nog niet voldoen de particulieren kunnen vinden. Overi gens, ook voor het brengen naar de Zoe terwoudse Christus Dienaarkerk zijn er nog wat vacatures. Het triduüm wordt, zoals eerder gemeld, gehouden op dins dag 15, woensdag 16 en donderdag 17 juni. Automobilisten, die een of meer dere dagen met hun auto een goed werk, dat door de triduümdeelnemers enorm wordt gewaardeerd, kunnen en willen doen, kunnen zich in verbinding stellen met de heer M. Rancuret, tel. 30852. 's Morgens moet er gereden worden tus sen 8 en 9.30 en 's middags tussen 16.00 en 18.00 uur. LEIDEN Aan de landbouwhogeschool te Wageningen is geslaagd voor het kan didaatsexamen bosbouw, houtt^elkundige richting: de heer C. Maas Geesteranus. LEIDERDORP In Den Haag slaagde voor het examen M.O. lichamelijke op voeding de heer H. de Vos uit Leider dorp. gen" en door de vereniging „Oud Lei den", die dus in feite de nieuwe stich- i' ig hebben opgericht. Voorlopig direc teur van „Stadsherstel" is de heer L. J. van Rooijen, directeur van de stich ting „Leidse Studenten Huisvesting". Commissarissen zijn: mr. H. Weiland, mr. J. C. de Vroom en wethouder A. J. Kret. Voorlopig voorzitter van de Raad van Toezicht is prof. T. H. Lun- singh Scheurleer. VOORSCHOTEN Het Nederlands solistenensemble, bestaande uit Ank Reinders en Paulien Pilaar, sopr„ Rijk je Wolleswinkel en Els Kloos, alt, Eg- bert van Ravesteyn en Ben Fey, tenor, en Rob Holl en Chris Verhoog, beis, welke laatste ook de artistieke leiding heeft, verzorgt volgende week dinsdag avond 15 juni in kasteel Duivenvoorde een gelante zomeravond. Het is de laat ste avond in het voorseizoen van kunst zinnige evenementen op Duivenvoorde, Een groot aantal specimen van de lied kunst zal worden afgewisseld met de clamatie. Uitgevoerd worden liederen van onder meer Da Palestrina, Maren- zlo, Gastoldij Hassler, Orlando di Lasso, Jan Belle, John Bennet, Thomas Morley en Weelkes. Het concert begint weder om om half negen. Telefonisch kunnen kaarten worden besteld: 01717-3552. Op lange termijn Voor de vijf te ontruimen woningen kan de gemeente Zoetermcer echter geen soulaas bieden. De gezinnen die de hui zen moeten verlaten zijn in de gemeente niet op te vangen, zelfs binnen een jaar niet. Het zal nu een zaak voor de kan tonrechter gaan worden. Omdat Zoeter woude niets te bieden heeft zal de ont ruiming door allerlei verdagingen wel een zaak op lange termijn worden; „dan zijn we wel anderhalf jaar verder", meent men bij de gemeente. De enige mogelijk heid in Zoeterwoude ligt in de koop sector. Over enige tijd wordt m het plan Westeinde een begin gemaakt met de bouw van' een aantal nieuwe, aantrek kelijke koophuizen. De gemeente, zo verzekerde men ons van die zijde, is ervan overtuigd, dat de directie van Oosthoek van haar kant er alles aan heeft gedaan om een oplossing voor de huisvesting van het personeel te vinden. Al geruime tijd staan enkele be drijfspanden aan de Hoge Rijndijk leeg. Het is Oosthoek, ondanks alle pogingen, niet gelukt deze panden in handen te krijgen. LEIDEN De hoofdingang van het Academisch Ziekenhuis aan de Rijns- burgerweg wordt met ingang van aan staande dinsdag (15 juli) gesloten voor alle verkeer, behalve voor voetgangers. De nieuwe ■'hoofdingang bevindt zich aan de Wassenaarseweg naast de Poli kliniek voor Inwendige ziekten. Omdat de volgende maand de centrale patiëntenadministratie wordt verplaatst naar het polikliniekgebouw moeten alle patiënten, in elk geval bij hun eerste bezoek, uitsluitend gebruik maken van de ingang „an de Wassenaarseweg. Gelijktijdig met de verandering van hoofdingang wordt op het terrein van het ziekenhuis een aantal verkeersmaat regelen van kracht. Vrijwel op het ge- LEIDEN Een hardhouten rem- mlngbalk, vlak boven de waterlijn en dus glad van de algen, en daarboven een stelle wal van anderhalve meter koperslak-keicn. Dat is de beschoeiing van het Korte Vlietkanaal. Ze maakt het drenkelingen zelfs als ze goed kunnen zwemmen vrijwel onmoge lijk om op de wal te komen. De beveiliging van het kanaal is zeer gebrekkig. Nadat er onlangs een kind verdronk, zijn de heer en mevrouw Hoeneveld een actie begonnen voor de beveiliging van het kanaal. „Vorige week nog, aldus mevrouw Hoeneveld, „was er nog een jongen die zelfs met behulp van enige omstanders bijna niet meer op de kant kon komen. Verlich ting langs hot fiets-voetpad is er ook al niet. Als je dan nog weet, dat het pad MEDISCHE DIENSTEN LEIDEN Voor het weekeinde bel len dokterstelefoon 22222. Apotheek: Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh en Blanken, Hoge Woerd 1717, tel. 20502. Oegstgeestse apotheek, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, 53274. Apotheek Voorschoten, Leidse- weg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. OEGSTGEEST Dokter Hugenholtz, Wilhelminapark 2, tel. 51390. Apotheek: Oegstgeestse apotheek, Wilhelminapark 8. tel. 53274, Wijkverpleegster: Zr. de Jonghe, tel. 54500. LEIDERDORP: Dokter Hennink, Maurltssingel 166, 33636. Apotheek: Apotheek Herdingh en Blanken, Hoge- w. 1 171, tel. 20502. OORSCHOTEN Dokter v. Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 3960. Apotheek: Voorschotense Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. Wijkverpleging: Gezondheids centrum Wijngaardenlaan 2, tel. 2177. het. water amper een meter ligt. Ook worden veel reddlngslijnen ge stolen, terwijl er aan de westelijke oever in het geheel geen reddingslijnen zijn. Wat wij met deze actie hopen te bereiken, is b.v. een „houvast" aart de walkant of een hek, dat vanaf de wa terlijn recht omhoog gaat. Dit zal op korte termijn moeten ge beuren, vooral omdat er zaterdag een speeltuin wordt geopend die op nog geen tien meter van het kanaal ligt". Op de vraag hoe de gemeente op deze zaak zal reageren, zegt mevrouw Hoe neveld, optimistisch te zijn. „Het pro bleem is de geAieente zeker niet ont gaan. Tegen het eind van de maand hebben wij een onderhoud met wethou der Kret, van wie wij veel verwach ten". De actie heeft tot nu toe zevenhon derd handtekeningen opgeleverd en wij hopen voor het eind van de maand de duizend te halen". hele terrein wordt éénvlchtingverkeer ingevoerd met voorrangskuispunten de doorgaande hoofdwegen. Hiertoe zijn en worden verkeersborden geplaatst. Bovendien wordt de brugverbinding tussen het ziekenhuisterrein en het pre klinisch terrein voor alle gemotoriseerd verkeer gesloten. LEIDEN Op 26 juni, wordt in Leiden een straatcollecte gehouden voor het Anjerfonds. Het Anjerfonds Is een onderafdeling van het Prins Bernhardfonds, en tracht uit de gelden die binnenkomen de zelf werkzaamheid van de bevolking te sti muleren door aan verscheidene Instel lingen op cultureel gebied subsidies te verlenen. In de voorafgaande jaren hebben vele Leidse instellingen subsi dies ontvangen van het Anjerfonds. Dit l'onds is echter geheel afhankelijk van de opbrengsten van de Anjeractie. KATWIJK Op lfi juni ti.s. wordt in de Universel Murad Iiassll, Zuid-Boule vard, Katwijk aan Zee een pianoconcert gehouden door de bekende pianist Jose Léal. Kaarten voor deze uitvoering zijn gratis af te halen bij het VVV-kantoor tc Katwijk aan Zee. Deze uitvoering is de eerste, die in het kader van een aantal culturele avonden ln de Universel Murad Hassil, wordt georganiseerd. Bij voldoende be langstelling zal men een tot tweemaal per maand een culturele avond organi seren, die muziek, voordracht of andere facetten van de kunst zal belichten. LEIDEN In het Academisch Zie kenhuis Leiden zijn geslaagd voor eindexamen Ziekenverpleging-AM. de Marie-Koekkoek, E. C. M. Borsboom- Bakker, A. M, van. Groeningen, J. Ar- noldus, J. E. W. Boxman, I. A. de Graaff, H. M. van den Berg, C. J. H. M. Denle, G W, Hés, M. L Hogenboom, M. C. M. Nijssen, A. M. II Veen, A van der Lippe-Marijt, R. R. Schöder, M. van de Water, Hr. W. U. M. Soen, L G. M. Willenborg ™^W.i<SiiWipiS" te', UA'Mi HAZERSWOÜDE Demissionair mi nister van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk Marga Klompé kan er prat op gaan. dat een Hazerswoudse roos de Marga Klompéroos naar haar is genoemd. Deze werd gekweekt op het bedrijf van „Rosa Polyantha" C.V. aan de Ha zerswoudse Voorweg 62. Voor rozen- kweker L. de Ruiter eergisteren een reden om naar de woning van de aftre dende minister in Den Haag te gaan en er de eerste roos aan hare excellentie aan te bieden. Het lag aanvankelijk in de bedoeling dat de NOS woensdagavond jongstleden op televisie een programma zou hebben gepresenteerd onder de titel „Dag Mi nister". Dit afscheidsprogramma ging mede niet door, omdat de informatie betreffende de vorming van een nieuw kabinet zeer lang duurt en de demissio naire minister nog niet aan afscheid nemen toe is. Niettemin waren bij de overhandiging van de Marga Klompé- enkele vertegenwoordigers van de NOS present. Care] Enkelaar bijvoor beeld en Erik de Vries. Kwekerij Rosa Polyantha geniet wat rozen kwekeh betreft een zeer goede naam. In het verleden sleepte het be drijf talrijke hoge onderscheidingen in de wacht, zowel 'in binnen- als in bui tenland. (Van onze correspondent) LONDEN Voor Britse society- kringen in Londen was het huwelijk van jonkvromve Emilie Quarles van Ufford (25) niet de Londense bnnkemplyé Hugh Bernard Edward van Cutsem (30) één van de voornaamste gebeurtenissen van dit seizoen. De Jongste dochter van de Aerdenhoutse bankier (Plerson, Heldring en Pierson) Jhr. Pieter Quarles van üf. ford, werd gisteren de vrouw van een miljonairszoon. Haar schoonvader Ber nard van Cutsem Is één van de voor naamste bezitters en trainers van ren paarden lp Engeland. De plechtigheid in de Guards Kapel van de Welllngtonkazerne, vlak bi; Buckingham Palace want de bruide gom is een gewezen officier van de Guards werd door vele hoge gasten bijgewoond. Kroonprins Charles en prins Michael van Kent, beiden goede vrien den van de jonge Van Cutsem, waren aanwezig, evenals de prins van Liech tenstein met zijn echtgenote. De vader van de bruid had bovendien met een ge charterde Caravelle van de KLM 94 Nederlandse gasten laten overkomen, waaronder het voltallige huispersoneel van de familie en een delegatie van het Leidse Academische Ziekenhuis, waar de bruid heeft gewerkt op de cardiolo gische afdeling. De bruid droeg een japon van witte gebloemde organza. Haar sluier werd bijeengehouden door een diamanten tiara, en ze droeg een ruiker van witte lathyrus. Er waren acht bruidsmeisjes, Fiola van Tuyll van Serooskerken, Dorothee van Vredenburgh, Eugenie Loudon, Geneviève van Limburg Sti- rum, Alexandra van Marken, Sarina Stewart Clark, Sara H. Ward en An toinette Mackeson-Sandbach, die abri- kooskleurige japonnen en tuiltjes rozen droegen. Het huweiyk werd Ingezegend door de Anglicaanse ds. R. S. Trafford, geassisteerd door ds. F W. H. White, en pater C. Y. Banks. Na de plechtig heid woonden de gasten een receptie bij in het naburige Hyde Park Hotel, waar prins Charles een heildronk uitbracht op de gezondheid en het gelukkige leven van bruid en bruidegom. LEIDEN- Door de Merenwijk reed gistermiddag de eerste NZH-bus- Het was een reiswagen. De eerste lijnbus zal, naar beweerd werd, in september volgen. De heer J. Jongejan, exploitatiechef van de NZH in Leiden, is daar nog niet zo zeker van. Hij zegt: „Voorlopig zijn er in de Merenwijk 256 woningen gebouwd en u voelt wel, dat die niet voldoende reizigersaanbod geven om er op redelijke basis een buslijn op te exploiteren. Er zal wel wat bij moeten en daar moet eens met de gemeente over gesproken worden. Of er in september al een bus naar de Merenwijk rijdt ik denk het wel hoor zal afhangen van het resultaat van ons gesprek met de gemeente. Over route noch over frequentie is nog veel met zekerheid te zeggen, maar als er een bus wordt ingelegd, dan zal die zeker de erbinding onderhouden met de binnenstad en met het station- VRIJDAG 11 JUNI: Kreatief Sentrum: Cincclub: „Z" leen voor leden. Aanvang 20.00 Sociëteit buitenlandse werknemers, gadering comité woningnood. Aam 21.00 uur. Leidse Schouwburg. New York Un! sity Choral Arts Society. Aanvang ZATERDAG 12 JUNI: Kreatief Sentrum. Rommelm open huis. Aanvang 10.00 uur. J landse les gastarbeiders, aanvang uur. Integratiefeest. Aanvang Torenflat Lijtweg Oegstgeest. hulling van beeldhouwwerk rens" van Th. van der Nahmer, j vang 11.00 uur. MAANDAG 14 JUNI Persant Snoepweg Leiderdorp. Vlj top bij nieuwbouw St.-Elisabeth Zie huis. Aanvang 16.00 uur. DINSDAG 15 JUNI Kasteel Duivenvoorde. Zomers met Nederlands solistenensemble. vang 20.30 uur. Christus "Dienaarkerk Zoeterwt Ziekentriduüm. Kon. Grof Smederij: Jaarvergade i Aanvang 15.00 uur. LEIDEN Geboren: Olwijn, B. Leeuwenburgh en H. M. van Anthony Jean Pierre, z. van E Brandt en A. H. van der Meij; Nat! Gratia, d. van D. T. N. Brandt en van der Meij; Dennis Jacob, van der Helden en T. S. Nahon; thony, z. van A. Braxhoven Pikaar; Elisabeth Johanna, d. vr de Vogel en M. Hilliger; Priccila Rt ka, d. van F. H. Kramer en V, Dlckmann; Dennis Jan Hendrik G dus, z. van D. P. J. Fabrle i Loon; Ellen José, d. van R- M. J. en C. G. A, de Vreede; Corlne Mail van P. J. M. Castelein e Hendriks; Miranda Bernardina Jo na, d. van J. T. A, Duivenvoorden M, Bouwmeester. LEIDERDORP Geboren Annet, d. van Zwarts, C. C. H, en Smit; Willem Frederik, z. van W. F. der Post en J. van Leeuwen; Sandi van L. J, M. de Munk en M, Zikking; Rudi, z. van J. van d£ en J. A. Kranenburg. Huwelijken: Rudolph Johan Angèle Maria de Vos, 24 jaar verl wonende te Leiden en Everarda mentina Carola Engelbertha Marlt huls, 18 jaar verkoopster wonen! Leiden; Johannes van Leeuwen, 2i timmerman en Apolonia Jacobï' meer, 31 jaar secretaresse; Frans riëtte Johanna Jonker, 23 jaar stratlef medewerkster woner Reeuwijk. OEGSTGEEST Geboren: Sas mone, d. van A. M. Durieux Niemeijer; Remko Ewout, ■Ullersma on M. C. Doornekamp;) dert Johannes, z. van E. J. Vele en F. van der Bijl; Carlo Johaij van C. L. J. Bos en A. M. Noot; 1 d. van N. Nerault en T. CèchuraH giorine Colette, d. van A. Remnv H I. van Doorn; Willem Cornell* drik, z. van H.,M. Wijnnobel M, Versteeg. Ondertrouwd: A. van der Marts D. Noorl; P. S. Zaadnoordijk en van Leent Getrouwd: J. P. G. M. van M E. Sas; H. P Hoogervorst Kruithof; J. C. M Hütjes en Derkman; A M. M. van Steijn van der Krogt; W. ,L. Dannijs de Gunst; J. F. Vergunst ei Bravenboer. Overleden: W. Geurlsen, A. Pon tier. Het stadhuisplein was de plaats, waar de schoonmaakactie begon en vanmiddag ook besloten wordt met het aanbieden van de oogst" gemeentebestuur. Haagse Schouw: Zaterdagavond: 1 dinsdag- en vrijdagavond 19-00 uur: 8.30. 9.30 (hoogmis) 11.30 uur. In de uur; zaterdag 9.00 uur: woensdag- Hartcbrug: Zaterdaga\ lag 8.00, 9.00, 10.45, 12.0C veek- 8.00, 9.00 en 19.00 u Herensingel: Zaterdag Leonardus: Zaterdagav. 19.00 Latijnse hoogmis, 10.45 uu rl. gezangen). 12.00 en 19.00 ui Studentenparoclile: Zaterdagavond mr in de Lodewljkskerk; zondag 11' El n de Hooglandse Kerk. (vrijdag 8,00) Menswo ZONDAG zondag 8.45 (Utjs irdlng: Zaterdagav zondag 10.30 u VOORSCHOTEN In de week: 9.00 e Zaterdagavond 19.K 18.00 u ;ondag 8.00. 10.00, 11.30, rrljdagav ZOETERWOUDE Parochie St.-Jans onthoofding :Zondagi u. stille H. mis; 9.00 u. gez. hoogmt jjt u. stille H. Mis. Zaterdagavond 19.30 i' mis met zang. Christus dienaar: Zuterdagav. avond, mis, Zondag H.H. Missen 8. indagavond in mauskapel 7 u r lof. Parochie St.-Antonius v Boshulzerlaan 38a. t... penningmeester Parochieraad 221031. der Franciscanen 7019»-' 1'monn van E<: Ja leraad n, J. Schlatmar >cklaan )e diet i, tel. 4 in tn de week: Maandags' :n en woensdagmorgen ff dagavond en vrijdagavos jrdagavond om 7 uu

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4