HONGAARS JONGERENKOOR FAVORIET BZZTöH-teater biedt artistiek en emotioneel totaalgebeuren ALLE MUZEN KOMEN AAN BOD Zoals de ouden zongen MIJN IDEE PAGINA 2 LEIDSE COURANT VRIJDAG 11 JUNI 197itIJI Meer gro ve schandalen IN het brandpunt van de belangstelling voor de milieuverontreiniging staat deze week weer „vies vadertje Rijn"., Op de vergadering van een internationale commissie die zich met de bescherming van het Rijnwater bezig houdt, heeft Ne derland voor de zoveelste maal aan de alarmbel .getrokken. Er was reden voor. Want niet alleen doet de Rijn regelmatig scheuten afge dankte olie door zijn toch al verre van heldere water; deskundigen hebben be vonden dat alle waarschuwingen ten spijt vorig jaar weer grote hoeveelheden zwaar vergift (onder meer arsenicum en kwik) in de Rijn zijn geloosd. Vissterfte is allang met meer de catastrofe waar mee de praktijken van een deel der Westduitse industrie de stroomafwaarts gelegen regio's bedreigen; in Nederland staat de drinkwatervoorziening voor ruim één derde deel van onze bevolking aan ernstige risico's bloot. Hoe erg het telkens weer is bleek ook gisteren na het slechte weer boven West- Duitsland. waardoor de Rijnvervuiling sterk naar voren kwam. Een van dc Nederlandse waterleidings autoriteiten heeft gesproken van „een grof schandaal". Geen zinnig mens kan beweren dat hij overdrijft. Mentaliteit rCH moet de Nederlandse natie bij haar verontwaardiging over de West duitse industrie en de Bondsrepublikein- se autoriteiten niet al te hoog van de toren blazen omdat we zelf ook boter op het hoofd hebben. Nederlanders denken wel eens dat de milieuverontreiniging ons door het bui tenland opgedrongen wordt. Ten dele is die mening juist; maar tussen Delfzijl en I Vlissingen wordt op kleinere schaal maandelijks zo vaak een bijdrage gele- j verd voor de nationale vervuiling, dat hei oordeel „een grof schandaal" wel per- manent via een geluidsbandje en de radio geveld zou mogen worden. Zie bijvoorbeeld de vergiftigings gis teren in Delft. De fout is dat we bij het opwerpen van het probleem der milieuverontreini ging veel te exclusief aan Pernis, Hoog ovens, Staatsmijnen en Schiphol denken. We zijn al bijna blind er voor geworden, dat rondom ons de mens de strijd om het leefbaar houden van de samenleving te vaak al schijnt te hebben opgegeven. Bossen, parken, meertjes, strand en speelterreinen, ze vormen een doorlopen de aansporing om lezingen als „houdt uw eigen omgeving schoon" als ironisch grapje te beschouwen. Openbare gebou wen scholen bijvoorbeeld onder strepen dat met name de jongere gene raties op dit punt te kampen hebben met een scheef gegroeide mentaliteit waarvoor de veranwoordelijkheid weer voor een flink stuk cp de ouderen terug te bren- j gen is. Het „eigen straatje" dat we bereid zijn leefbaar te houden, is allengs griezelig i klein geworden. Alles wat daar buiten ligt. zwaaien we de buren, de anderen en, als die niet snel aan te wijzen zijn, de overheid toe. Plicht ZOALS tegenwoordig meer gebeurt, er kennen de Nederlandse burgers de collectieve plicht om het milieu leefbaar te houden, alleen in zoverre die hen zelf niet raakt er zou wat voor te zeggen zijn. als bijvoorbeeld door vormen van civiele dienstplicht weer eens een ethiek bijge bracht werd die op basis van vrijwillig heid en zelfstandig verantwoordelijk heidsgevoel onze samenleving moge lijk zou kunnen beïnvloeden. Wat in Duitsland aan de Rijn gebeurt, is daar van niet meer dan de meest buitensporige consequentie. Op Internat. Koorfestival Het tea ren hoofdzakelijk koren tot de hoogste afdeling behorende, die gistermiddag in de Kanaal op het Festivalconcours optraden. De gemiddelde prestaties lagen dan ook hoger dan de vorige dagen. Ditmaal vielen er vier buitenlandse koren te beluisteren. Het ons reeds van een concert bekende ..Gousla" uit Bulgarije, ditmaal t?i kleurige kostuums gestoken, het gemengd Vancouver Bach Choir, waarvan wij het vrouwenkoor eergisteren hoorden onder leiding van dirigent Jon Washbom; nu vervangen door Simon Streatfeild; dan trad op het in nationale klederdracht gestoken Zentralchor des Jugendensembles uit Boedapest en het Tsjttho-Slowaaks* Pevecky Sbor jested v. Libérci". Ze hebben alle een bijzonder goede Indruk gemaakt, vooral wat stern- materiaal en voordracht betreft. Wij pre fereerden boven alle andere het Hon gaarse Boedapester jongenskoor. Prach tige, heldere stemmen, opmerkelijk sterke ritmiek en een boeiende, vreugde volle voordracht. Een van onze drie Nederlandse deelnemers behoorde even eens tot afdeling A en wel het Groot Mannenkoor „Zwolle", dirigent Jos Vrancken jr. Het maakte een bijzonder goede indruk met het dankbare stuk „Lied van Piet Hein" door Henk Badings vrij eenvoudig bewerkt. Vrancken jr, heeft er blijkbaar slag van uiterst ge schikte composities op zijn programma's t« plaatsen. Want ook zijn Almelo's Christelijke Mannenkoor maakte met het goed in het gehoor liggende ..Merck toch hoe sterek", eveneens door Badings on der handen genomen, in de afdeling C een goede beurt. Het koor zingt opmer kelijk ritmisch, maar het materiaal vonden wij wat hard. Over het geheel genomen een middag, waar zo het een en ander van goede tot zeer goede kwaliteit viel te genieten. Tot slot een kleine correctie. De af- Jubileumconcert Haagse Jazzclub in Kurzaal DEN HAAG Ter afsluiting van de viering van haar 25-jarig bestaan pre senteert de Haagse Jazzclub op zater dagavond 19 Juni een feest concert in de Kurzaal te Scheveningen onder het mot to „JAZZ-JUBELEE". De manifestatie zal het karakter van een jazzshow dra gen, waar bovendien de gelegenheid zal worden geboden de dansvloer eer aan te doen. Het slot van deze avond wordt ora omstreeks 01 uur verwacht. Een aantal Haagse toporkesten zul len aan deze jubileumshow hun mede werking verlenen, aangevuld met Ame rikaanse musici en een gastorkest van de Haarlemse Jazzclub, opererend on der de naam The Limehouse Seven. De volgende formaties zullen het podium betreden: The Pirn Cats oJ.v. banjospe ler/trombonist Pirn Hogervorst; The Down Town Jazzband o.l.v. Roefie Hue- ting, welk orkest dit jaar het 20-jarig bestaan herdacht; The Reunion Jazzband o.l.v. Joop Schrier; het kwartet Henk Alkema; het trio van de boogie-pianlst Hein v. d. Gaag en de Chris Hinze Com bination. Dit ensemble zal ons land ver tegenwoordigen op het jazz-festival te Montreux, dat deze maand gehouden wordt. Als speciale attractie zal het duo J. R. Monterose en Han Bennink optre den. Eerstgenoemde ls een tenorist van Amerikaanse origine met een zeer per soonlijke stijl. Drummer Han Bennink zal zijn uitgebreide arsenaal slaginstru menten bespelen. Voor zijn opmerkelijke prestaties ontving hij de Wessel Deken- prijs. deling A van de gemengde en jongeren koren moet nog geheel worden beoor deeld door de jury. zodat gisteren door ons abusievelijk het koor van het Har ding College te Arkansas als uit geschakeld werd vermeld. Wij wisten niet, dat het tot klasse A behoorde. Het concert Tot onze spijt moeten we zeggen, dat het xoncert gisteravond aan onze buitenlandse gasten en belangstellende landgenoten gepresenteerd, niet stond op het niveau, dat men ln zo'n geval mag verwachten. Het meest geslaagd kan nog het ..Te Deum" van J. Hasse worden genoemd, niet kwaad maar ook niet perfect uit gevoerd door het van het concours be kende „Soli Deo Gloria" uit Krimpen aan de Lek onder leiding van Wim Koen, met Karin Ostar als soliste en assistentie van het Gewestelijk Orkest voor Zuid- Holland. Maar hierna volgde, wat we het best kunnen noemen een vrijwel mislukte poging om door vernieuwing de kerke lijke muziek aantrekkelijk te maken. Te weten „Pacem in ter ris" van Matthieu Geelen, door het Sittards Mannenkoor gebracht met Karin Ostar als soliste en een lange rij blazers als assistenten en „Petits Sermons" van Gerard Kochel- mans, gezongen door het mannenkoor „Mignon" uit Geleen, bijgestaan dooreen soortgelijke blazersgroep en vierhandig piano. Eerlijk gezegd moeten we con stateren, dat dit laatstgenoemde werk de aandacht toch beter wist vast te houden dan het eerste. Tot slot het Residentie Operakoor met Olaf Tryg- vason van Grieg onder de zeer zeker enthousiaste leiding van Nico Ringels met medewerking van het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland. Geen topprestatie, maar hij bracht wel wat leven in de brouwerij. Avant-gardistisch programma Tot slot om plusminus 21.45 uur I kregen we nog een avant-gardistisch programma te verwerken en een daar- opvolgende opgewekte discussie tussen i avant-gardisten en publiek. Eerst werd door een koor „ad hoe" gezongen: het verplichte nummer van Bernard van Beurden, gevolgd door Ton de Leeuws dubbelkorig „The Magic of Music". Beide stukken waren als verplicht i nummer afgewezen. Het eerst genoemde, omdat het een parodie was op het hui- dige concourswezen en het tweede, om dat men het voor eenvoudige koor-1 zangers te moeilijk vond. Beide stukken ontegenzeggelijk van kwaliteit. Vooral dat van Ton de Leeuw vonden wij een zeer mooi werk. Er ontstond een levendige gedachten- 1 wisseling tussen Van Beurden en voor- zitter Janmaat, later door aanwezigen in zaal en op podium onder andere over de j wenselijkheid het puntenstelsel bij de beoordeling van de jury af te schaffen en j toen wij door het vergevorderde uur moesten vertrekken, stonden vele men- sen uit de zaal op het podium om onder leiding van Van Beurden Ton de Leeuws j stuk in te studeren. We hadden graag 't slot meegemaakt. J. W. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het BZZTOH-teater heeft een actief seizoen achter de rug met optredens ln meer dan tien Haagse scholen en elders. Als nieuw verschijn sel in het ludieke biihne-gebeuren zocht het langs onbekende paden naar een vorm van totaaltheater en is daar blijkens de weerklank ook wel in ge slaagd. Waar BZZTOH verschijnt ko men alle muzen aan bod en bestaat buitendien gelegenheid om uitdrukking te geven aan de diepste persoonlijke roerselen, reacties op actuele gebeurte nissen en wat dies meer zij. Elk op treden kenmerkt zich door een grote levendigheid, uitingen van sterke per soonlijke betrokkenheid. BZZTOH is geen afkorting. Het is de naam van de god van de artistieke wanprestatie in het boek ..Boedah ont dekt het wilde westen", dat in de vorm van een feuilleton is verschenen in het CJP-blad. In de kring van de werk groep van het culturele jeugdpaspoort is de gedachte ontstaan, die onder BZZTOH-teater tenslotte aanschijn kreeg. De auteur van genoemd boek, Phil Muysson, vond als geestverwan ten naast zich Marjolein Berssenbrugge en Frans van Assendelft. Zij verzamel den een kern om zich heen van onge veer twintig mensen, die garant staan voor vorm en inhoud van het BZZTOH-teater. Op een dergelijke avond beweegt het publiek zich van hot naar haar, van zaal tot zaal en treft daar een reeks artistieke en expressieve activiteiten, waarvan hier een opsomming: Wim Goudriaan aan het klavier met boogie- woogie-blues: Mirjam Wilbrink met eigengemaakte en gepikte liedjes; Bert van Gennep met gitaar en opmerke lijke stem; Marjolein Berssenbrugge met het verhaal Het hart als verklik ker van Edgar Allen Poe; Jan Nooten- boom met zijn dwarsfluit; mime-groep Mimasse op muziek van Pink Floyd; Wil Morkes met free jazz; krijsende Barbarber-show van Frans en Phil; Wim van Woerkens met compositie voor twee piano's en bandrecorder; blues-duo Philip en Sonny; films over dagen en nachten van Laos, Vietnam, Mozambique en China, 'waar ook over de oktoberrevolutie en culturele films over de schilderijen van Co Westerik, de werkelijkheid van Karei Appel, Laurel en Hardy, zeehondenjacht etc.; bovendien krijgt men in de filmzaal pop- en lightshows; her en der ver spreid vindt men de informatiestands met alzijdige voorlichting over ver schijnselen en stromingen, hetzij dat ze links of rechts aanspreken. Wie wil kan een stand claimen en met mate riaal en discussies zijn standpunt uit kramen, zoals al deden: Bond Zonder Naam. NVSH, COC, International Fund for Animal Welfare, Amnesty Inter national, Dolle Mina, Palestina-comité. Angola-comité, Zuid-Afrika-comité, Derde Wereld-winkel, Humanistisch Verbond, Bestrijding van de Vivisectie, Pax Christi, Strfpschap, Griekenland- comité, Rechts Jong Nederland in wel ke kielzog Ridder van Rappard harte- Extra-uitzending op tv over Pakistaanse vluchtelingen HILVERSUM NOS en VARA wjjzigen zondagavond hun televisieprogramma's ln verband met een grote landelijke Inzamelingsactie ter leniging van de nood van de Pakistaanse vluchtelingen. Om 20.25 uur zal via beide net ten een filmreportage worden uitgezonden, die een NOS-team, bestaande uit Henk Teeuw, Al- mar Tjepkema en Paul van den Bosch, in het grensgebied tussen Pakistan en India hebben ge maakt. Na afloop van de repor tage zal de voorzitter van het Comité Vluchtelingenhulp 1971, de heer mr. F. J. F. M. van Thiel, een beroep doen op het Nederlandse volk om de op deze avond te houden inzamelings actie te steunen. In verband met deze extra uit zending worden de programma's na 20.25 uur op beide netten ge wijzigd. Documentaire Een gekkenhuis De NCRV zendt de documentaire „Een gekkenhuis?" uit. Deze uitzending verd gemaakt door Henk Mochel. Ter inleiding stelt hij o.m.: „Een geestes zieke is een ..mentaal gestoorde". Zij zijn gevaarlijk en horen daarom in een inrichting. Veilig opgeborgen ach ter hoge hekken en sloten met grendels. Dat is het beeld zoals het graag in stand wordt gehouden vooral door diegenenen, die hun moraal-zijn bewijzen aan het feit hoe juist en radicaal ze kunnen oordelen over wat abnormaal is. In deze uitzending zal een poging worden gedaan het mis verstand rondom de ..gek" op te rui men. De krankzinnige, die krank, d.w.z. ziek van zinnen, van gevoel is. gaat naar de dokter om genezen te worden. Net als alle andere zieken. Daar zijn ook inrichtingen voor, zie kenhuizen, waar het genezingsproces wordt bevorderd vaak met methoden die bij de zogenaamde „normalen" wel eens kritiek zullen uitlokken. Zo'n in richting is. Vogelenzang" in Benne- broek waar de reportage die de NCRV uitzendt is eglokaliseerd. Enkele pa tiënten hebben, heel openharig, over hun ziekte gesproken. Met hun hulp ook is het gelukt iets te laten zien van het genezingsproces in een mo dern „gekkenhuis" NCRV Ned. I, 21.10 uur. NEDERLAND I NOS: 18.45 uur: Tim de Leeuw 18.55 uur: Journaal NCRV: 19.05 uur: Zoals de ouden zongen 19.30 uur: Mijn idee, uitvinding 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Lang leve de romantiek 21.10 uur: Een gekkenhuis, doe. 22.00 uur: De belangrijkste getuige, film 23.05 uur: Oog om oog en tand om tand 23.10 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Tim en de leeuw VARA: 19.30 uur: Nacht van de zigeuners, muziek 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: McCloud, politieserie 21.55 uur: De ombudsman 22.20 uur: Journaal NEDERLAND I KRO: 16.00 uur: Journaal 16.02 uur: Kinderzangfestival NOS: 18.45 uur: Tim en de leeuw 18.55 uur: Journaal KRO: 19.05 uur: Voor een briefkaart op de eerste rang 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Marcus Welby 21.11 uur: Alg. loterij Nederland 21.15 uur: Brandpunt 21.45 uur: Petula Clark, show 22.50 uur: Epiloog 22.55 uur: Journaal NEDERLAND II 19.15 uur: Met orgel en trompet j*!"" 19.25 uur: Van hart tot hart lijk welkom is. Aan de stand kunnen de gemoederen fel oplaaien, geheel in het streven van het BZZTOH-teater, dat expressie biedt en verlangt. Op de laatstgehouden BZZTOH-avond ont stond ter plaatse' een stand, waarin werd geageerd tegen het vonnis van de langharige militair. THEE-ATER Rust en lafenis bij al dit overrompe lende gedoe vindt men in wat niet de laatste plaats inneemt in dit totaal theater. het zogenaamd» THEE-ATER. waar niet minder dan vijftien soorten thee geschonken worden, die men( kan nuttigen bjj de verleidelijke zang van folksingers. BZZTOH zet een breed scala van artistieke en emotionele uitingsmoge lijkheden op om interesse te wekken voor de verschijnselen, die uit deze samenleving te voorschijn komen. De zwijgende meerderheid mag daarbij een even grote rol spelen als de kleine minderheden, die met luide stem wer ken. De uitvoerenden zoekt men in kringen van studenten, scholieren en werkende jongeren, die er geen van allen tegen op moeten zien dit alles om niet in hun vrije tijd te doen. BZZTOH treedt desgevraagd overal op tegen kostprijs, hetgeen neerkomt op een paar kwartjes per bezoeker. Tijdens het optreden van dit totaal theater worden bulletins vervaardigd met mededelingen en commentaren aangaande hetgeen bezig is te gebeu ren. Men krijgt dan communiqué's in handen gestopt met kreten als: de cul- BZZTöH-artiest Philips Kronenburg die met bljtes een onderdeel van het totaaltheater verzorgt. turele filmzaal kan nog niet draaien wegens een te klein scherm, kan iemand thuis een paar beddelakens gaan halen? Maar ook: dringend be roep op iedereen die zit te mompelen, zit te lachen, zit te kletsen, zit te OH-en, zit te bazelen, zit te klappen, kortom iedereen die de sfeer tijdens een optreden verpest met zijn puber achtig stom gedoe, kap ermee of ga anders terug naar de kleuterschool. Het is gewoon afschuwelijk zoals osm- migen zich hier gedragen. Ook bran dende kwesties komen in deze bulle tins aan de orde. Toen de COC in een stand verscheen op een school en de ouders daartegen protesteerden kreeg men het woord-gemeen heet van de naald op pamfletten uitgereikt, al be vatte die maar het ene woord in grote letters: schande! Het BZZTOH-teater heeft ook al vest zaktheater bedreven in aula's teiten en is momenteel druk bezig met het leggen van contacten voor optre dens in bedrijven en instellingen. Momenteel gaat wegens de vakanties de zaak tijdelijk stil. In september verschijnt men weer ten tonele, o.a. met een optreden voor het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Voor con tacten Jacob Catsstraat 13. Voorburg, tel. 869279. Voor de tweede maal brengt de NCRV-televisie het programma „Zoals de ouden zongen...." op het scherm. En ook voor de tweede maal ziet men daarin het optreden van het kinder koor „De Jonkies" onder leiding van Herman Broekhuizen. In „De Blin- kerd" te Schoorl zongen zij liedjes van toen en nu voor een voornamelijk uit ouderen bestaand publiek. De lied jes worden door Herman Broekhuizen in overleg met de NCRV-programma- makers uitgekozen, maar de aan- en afkondigen worden door de kinderen zelf verzorgd. „De Jonkies" zingen, begeleid door een orkestje onder lei ding van Pierre Biersma. onder ande re „Geen geld en toch geen zorgen", „De Waterpomptang" en „Chirpy Chirpy cheep cheep". NCRV Ned. I, 19.05 uur. VPRO-campus in de zomer Zesmaal deze zomer zal de VPRO via Nederland I een rechtstreekse uitzen ding verzorgen, iedere keer vanuit een andere streek in Nederland. Eikel streek is gekozen op grond van de speciale problematiek in dat gebied, j Het progamma zal in de open lucht plaatsvinden en het publiek zal uit de betrokken streek komen. In de vooravond tussen 7 en 8 uur zal het programma voornamelijk gericht i zijn op de kinderen. Na het journaal zal het accent vooral op de regionale j informatie liggen. Elke uitzending j wordt besloten met het optreden van j een popgroep. Zowel voor het publiek j op het terrein als voor de kijkers thuis zullen tussendoor vrolijke films worden gedraaid en activiteiten op het terrein zoals muziek, kunstmani festaties ed. worden georganiseerd. Een aantal progamma's zal in kleur worden uitgezonden. Als naam voor het programma is gekozen: VPRO- CAMPUS. De belangrijkste getuige Voordat ds. W. C. Verstoepe de NCRV- uitzending vanavond afsluit, ruimt de NCRV plaats in voor de film „De belangrijkste getuige". Deze speelfilm werd geproduceerd door 'de Russische filmstudio „Mosfilm" naar het verhaal „De boerenvrouwen" van Anton Tsje- chov. Dit verhaal vertelt het zware lot van de Russische vrouwen in de vori ge eeuw. Hoofdpersonen zijn Maria Ka- ploentsewa, haar man Wasili en de man waarop Maria verliefd is gewor den, de slimme koopman Matwee Sawwietsj. Als Kaploensewa sterft doemen de problemen voor Maria hui zenhoog op, vooral omdat Sawwietsj in het proces de belangrijkste getuige NCRV, NED. I: 22.00 uur. Kinderzangfestival Het elfde KRO-Kinderzangfestival maanden is gehouden, vindt zijn be- voor schoolkoren, dat de afgelopen kroning in de finale van het Kinder zangfestival, die morgenmiddag dooi de KRO-televisie op het scherm wordt gebracht. Van de ruim vierhonderd koren, die aan het festival hebben deelgenomen hebben via de verschil lende kwartfinales en halve finale, die alle door de radio werden uitge zonden. een zestal koren de begeerde finale bereikt. Zterdag KRO. Ned. I, 16.02 uur. Acteur Michael Reanie overleden HARROGAT EngelandDe En gelse filmacteur Michael Rennie is hier plotseling overleden, tijdens een bezoek aan zijn moeder. Hij is 62 jaar oud ge worden. De eerste toneelrol van Rennie, in 1938, was in Shaws „Pygmalion" en de eerste film waarin hfl optrad was, in 1940, in „Dangerous moonlight". De be kendste films waarin hij speelde, waren ,,The robe", „The wicked lady" en Phone call from a stranger" en „Deal- i rée". We hebben, menen we, nog nooit een regel gewjjd aan het TROS-prograni- ma Hoelabaloe. Het was gisteren aan het seizoenafscheid toe en we willen graag aantekenen, dat het zich in dit seizoen tot een volwaardig kinderpro gramma heeft ontwikkeld, dat een paarmaanden dus even graag zullen terugzien. De TROS hervatten „Zie zo zomer", waarvan we vier afleveringen te zien krijgen. Erg licht werk met, naar onze smaak te veel tips voor de vrije tijd (de NOS werkt daar al lang en beter aan) en verder zoals het op zo'n zomeravondprogramnia hoort louter luchtig onverplichte zaken. In zyn soort, bepaald geen slecht pro gramma. Presentatrice is Connie Vink, leuke meld, die niet lijkt te beseffen dat t.v. een snelsljjtend medium is. Zij was de laatste tijd meer op de buis dan goed voor haar was. De „guitige lach" van Connie Is al een cliché gewor- De TROS claimde de Düitse Montreux- inzending die daar de derde prijs won. Er zaten verschrikkelijk veel grappige effecten in. maar humor is toch een artikel waaronder de Duitsers iets heel anders verstaan, dan wij 'dat plegen te doen. dachten wij. Van de VPRO zagen we „Berichten" die vertelden over een Bergense PvdA-wethouder, die niets te dol vond en daarmee bewees niet gequalificeerd te zijn voor zijn functie. VPRO-t.v. was heel nuchter terzake. Voorts: een filmportret van Lies Wes tenburg van de schilderes (of van de vrouw die schildert) Mariette van Kemenade. Eigenlijk geen kunstpro gramma maar gewoon een portret van een erg-aardige vrouw. De TROS wijdde een „extra" aan de enorme nood van de Pakistaanse vluchtelingen In India. De TROS is niet geëquipeerd voor dit soort werk; het programma kreeg er iets hakke ligs door. Maar desondanks werd het een noodkreet van mensen zoals u en ik. Mensen nier bestaan afhangt van de vraag of u en ik een schilfer van onze welvaart willen geven aan mil joenen die absoluut niets meer hebben. Vf. De 4 PK „wiervrij" vaart ongehinderd door. Ook daar waar anderen blijven steken. Niet alleen door zijn geheel wiervrfle onderstel. Prijzen vanaf 775,— JACHTWERF POELGEEST OEGSTGEEST Hoofddealer voor Leiden en Omstreken Haarlemmertrekvaart 16A Tel. 01710-54054 (weekends open) Vanavond kan men in kleur de tw« de aflevering zien van het nieu» spel „Mijn idee". Vier uitvinders i den ook in deze uitzending weer confronteerd met een jury, deze ke bestaande uit Rita Corita, drs. P. Henny Viesenbeek. Deze jurylede hebben ieder twaalf balletjes (waari f 25,te verdelen. De uitvindt kunnen wel of niet op het bod inga»: Een ja betekent demonstratie. Een tri betekent een kans op een plaats io volgende uitzending. Dit laatste echter uitsluitend voorbehouden a1 de weigeraar die het meeste ge' heeft verzameld. In deze tweede ui' zending komen de volgende uitvinder in beeld: opnieuw mevrouw Hammk ga uit Nieuw-Beerta met haar ku kens. de heer Bouwier uit Den Hai met een saté-rijg-snijder (81 stokjf in vier minuten), mevrouw Van di Veen uit Heemstede met een handif tribunetas en de heer Versteegen m' een apparaat om planten water 1 geven De presentatie wordt verzon door Hana Zoet. NCRV, Ned. I, 19.30 uur.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2