Ontslag Culturele Raad aanvaard mening Driehonderd nieuwe meters regelen parkeren in city Leiderdorpse raad zonder veel woorden akkoord Raadslid Boot treedt af ENIGE ACTIEVE JONGELUI Poging tot inbraak bij Driessen mislukt In de sloot na klapband Spoedzitting Z'woudse raad Zeventigjarige ontsnapt aan verdrinkingsdood Ziekentriduüm in kerk van Christus Dienaar, Z'woude Lustrum „in de goot Schoon schip in Leiden door 600 scholieren KRANTENBEZQRGERS(STERS) in OEGSTGEEST Benoemingen Leidse raad PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 8 JUNI 19 LEIDERDORP /onder één enkele belangrijke opmerking heeft de Lei derdorpse gemeenteraad gisteravond besloten het ontslag van de Culturele Raad Ie aanvaarden. Zoals wij giste ren uitvoerig meldden, konden de le den van deze Raad niet langer ak koord gaan met een verdergaande verambtelijking, die optreedt bij de eontacten tussen de Raad en bet ge meentebestuur. Eerder werd door het raadslid voor de VVD, mr. J. G. van Roijen. forse kritiek geuit op de ma nier van werken en de huidige struc tuur van de Culturele Raad. Niette min betreurde dit raadslid het. dat bij de behandeling van de ontslagindie- ning, door b. en w. geen woorden van waardering waren geuit voor het vele werk. dat de leden tot nu hadden verricht. Op zijn verzoek besloten b. en w. aan de afgetreden Raad een dankbetuiging te verzenden. In de raadsvergadering werd bekend gemaakt dat het raadslid voor het PAK, de heer C. N. Boot zijn functie per 1 juli om privé-redenen wenst neer te leggen. De heer Boot is 4 jaar en 10 maanden raadslid geweest. Hij werd door burgemeester M. A. van der Have dank gebracht voor het door hem verrichte werk. Als opvolger op de PAK-kandidutenlijst staat vermeld mevrouw G. W. van der Nat-Brust. van wie echter werd medegedeeld dat zij de heer Boot niet zal opvolgern. De volgende kandidaat is mevrouw M. v. d. Molen-van Rossen. Of zij be noemd zal worden is nog niet be- BUS VERBINDING B. en w. verklaarden dat contact op genomen is met de directie van de NZH, om de mogelijkheden te onder zoeken van een busverbinding met de bebouwde kom en het afgelegen Pa trimoniumpark. „Ons .verzoek is niet onwelwillend ontvangen", zo deelde de heer v. d. Have mede. Op directieni veau zal de zaak nog verder worden besproken. Voorts werd bekendge maakt dat de al lange tijd geleden gedane toezegging van het gemeente bestuur dat het Patrimoniumpark een telefooncel rijk zal worden, gestand zal worden gedaan. „Dan kunnen de bewoners gemakkelijk een taxi bel len", zo luidde het commentaar van één van de raadsleden. Het voorstel om de parkeerplaats bij garage Kamsteeg aan de Van der Valk Boumanweg voor f 100,per jaar te verhuren werd aangehouden, omdat enkele raadsleden deze zaak eerst nog in behandeling gebracht willen zien in de commissie voor de strafverordeningen en verkeerszaken. De raad ging akkoord met de sugges tie om het hele pak raadstukken (notulen, voorstellen en conceptbeslui ten) voor f 30 per jaar aan inwoners van de gemeente beschikbaar te stel len bij abonnement. PARKEERZONE Voor de parkeerterreintjes die bij het winkelcentrum Santhorst aan de Laan van Ouderzorg en de Van Diepenin- genlaan liggen, zal een parkeerzone worden ingesteld. De raad ging met zo'n voorstel akkoord. Omdat de meeste moeilijkheden bij het parkeren van de auto's zich voordoen tijdens de uren dat de winkels open zijn. is die zone op werkdagen, ook zaterdag, van kracht van acht uur tot 's avonds zes uur. De kosten van de invoering van zulk een zone, waarbij dus van een parkeerschijf gebruik gemaakt moet worden en waarmee niet langer dan anderhalf uur geparkeerd mag wor den, zijn ongeveer f 2500, Binnen niet al te lange tijd zal be gonnen worden aan de bouw van 336 eengezinshuizen en 116 garages in het bestemmingsplan Binnenhof, gelegen tussen de Dwarswatering en de Enge- lendaal. De raad besloot de benodigde grond aan enkele aannemers te ver- Aan de NV Aannemingscombinatie „Leiderdorp" werd voor ruim f 1,1 min, grond verkocht voor de bouw van 86 huizen en 24 garages; W Hennipman Sr. uit Leiderdorp zal voor f 385.500,kopen voor 19 wo ningen en 10 garages; Bouwbedrijf Koningen en Batenburg NV in Der Haag koopt grond voor 18 huizen ei1 12 garages voor de prijs van f272.100 Bouw- en Aannemingsbedrijf Meer burg NV uit Leiderdorp moe' f 672.825,betalen voor grond voor di bouw van 47 eengezinswoningen en lf garageboxen; Fa. G. S. Nagtegaal 4 Zoon uit Leiderdorp koopt grond voo» 29 woningen en 12 garages voor d< prijs van f 489.300,Fa. Van dei Velden en De Jong uit Leiderdorp za' 26 huizen bouwen en koopt gronc voor f 480.850,Bouw- en Aanne mingsmaatschappij Noorlander Zo nen NV in Leiderdorp betaalt f 659.125,voor de benodigde grond voor 49 huizen en Aanneming-Maat schappij „Panagro" NV te Warmond zal 62 woningen en 36 garageboxen bouwen en koopt de grond voor f 871.300,In totaal derhalve grond voor de bouw van 336 woningen en 110 garages voor de totaalprijs van bijna f 5 min., verdeeld over acht aan- De gemeentelijke stedebouwkundige en de welstandsdeskundige hebben la ten weten dat voor het plan Binnen hof niet gedacht wordt aan de ratio neel opgezette woonwijken die de ge meente de laatste jaren heeft moeten bouwen met het oog op de verkrijging van voldoende woningcontingenten. Voor eentonigheid en voor woonvor men die niet eigentijds zijn behoeft dus in dit plan niet worden gevreesd, zo schreven b. en w. in hun voor stel. OEGSTGEEST Voor de bezorging van de Leidse Courant in een gedeelte van Oegstgeest vragen wij met spoed LEIDEN Maandagmorgen omstreeks 8 uur heeft men getracht in te breken bi) de juweliers van Driessen en Van Duyn. De inbrekers zijn volgens dezelfde methode te werk gegaan als hun collega's, die op 29 februari van bet vorige jaar een bedrag van 3 ton aan juwelen stalen. Ook zij hebben zich toegang tot het pand verschaft via het instituut Pont. Hierna zijn ze naar de boven de winkel gelegen ruimte overgestapt en hebben daar de vloer losgewrikt. Maar toen zij eenmaal zover gekomen waren ging de alarmschei in de winkel over. De inbre ker» zijn hiervan zo geschrokken dat zij de vlucht hebben genomen met achter lating van al him werktuigen, benevens Doorstromings ambtenaar in modelwoning LEIDEN Als de Merenwfjk in hoofd zaak bevolkt kan worden bij de gratie van de doorstroming, dan dient de door- •tromingsambtenaar daar ook regelmatig aanwezig te zijn. Dat is de reden waarom de onlangs aangestelde doorstromingsambtenaar, de heer C. W. J. de Droog, een werkruimte heeft laten inrichten in een van beide modelwoningen, die hedenmiddag offi cieel geopend worden. Belangstellenden, die de mogelijkheden van vestiging in de nieuwe wijk gaan bekijken zullen hem daar voor de duur van de opleverings termijn tot ongeveer eind oktober kunnen treffen op iedere donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 18.00 tot 16.30 uur. 's Avonds („Koopavond") houdt hij zitting ten stadhuize van 17.30 tot 21.00 uur. Afhankelijk van de publieke be langstelling, bestaat de mogelijkheid dat de heer De Droog zich ook zaterdags in de modelwoning beschikbaar houdt. het geld en enkele andere voorwerpen, die zij al eerder bij Pont hadden buit gemaakt De materialen die de krakers hebben gebruikt om hun werk uit te voeren waren alle afkomstig uit een keuken kastje van de Pontschool. De politie vermoedt dat deze inbraak beslist niet door vakmensen gepleegd is. Dit was te merken aan de amateuris tische manier waarop men de vloer en ramen had opengebroken. Het onderzoek in de diefstal van vorig jaar loopt nog steeds. Hersenschudding na valpartij LEIDEN Een 21-jarige inwoonster van Zoeterwoude is gisteravond om streeks 6 uur door nog onbekende ooi zaak op de Breestraat ten val gekomen. Het meisje fietste in de richting Kore- vaarstraat. Zij moest met een hersen schudding per E.H.D. naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd worden. Katwijker zeer ernstig gewond LEIDEN In het ketelhuis van de S.L.F. I» gisterochtend een 49-jarige in woner van Katwijk ernstig gewond ge- rakt. De man was een twee meter hoge ketel aan het schoonmaken en kwam door nog onbekende oorzaak ten val. Hij kwam op de betonnen vloer terecht en kreeg een zeer ernstige hoofdwond. Per E.H.D. werd dc man naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. KPJ Zoeterwoudse visie in Vliet ZOETERWOUDE De K.P.J. zette haar zornerprogramma voort met een viswedstrijd in de Weipoortse Vliet waar men bijeen kwam nabij de boer- deril van de heer A. d. Jong. De deel nemende heren moesten toezien hoe een dame de eerste prijs wist te veroveren. De uitslag was: 1. Ria van Velzen totaal 101 cm., 2. Gerard V. d. Krogt 94. 3. Huub v. d. Krogt 79. 4. Jan Berg 76, 5. Toos v. d. Salm 74, 6. Theo den Blanken 56. Veel dank LEIDEN Bejaarden en gepensio neerden van de sociëteit „Hartebrug" herdenken morgen de dag, waarop hun sociëteit twintig jaar bestaat. Het ini tiatief tot de oprichting van de söoS ls destijds uitgegaan van mr. Donders en zuster Remmers. Beiden wilden, hier mede aan de bejaarden een stimulans geven om een middag in de week, gezellig bij elkaar te komen en zodoen de de onderlinge band te versterken. Dit i» voor dc sociëteit „Hartebrug" geen holle frase geweest. Bij de oprich ting hebben zich tien dames beschik baar gesteld om de leiding en de ver zorging op zich te nemen. Naar hen gaat onze dankbaarheid dan ook uit. F.nkele dames zijn ons ontvallen door de dood en andere hebben zich om diverse redenen teruggetrokken. Dc enige overgeblevene van het tiental is mevrouw Lub. Zij heeft ln die twintig jaar aan de sociëteit haar beste krach ten gegeven. De sociëteit Is haar lust ei haar leven. Er zullen in die twintig jaar niet veel woensdagmiddagen ge weest zijn, dat zij niet aanwezig was. Wij danken dan ook God, die haar de gezondheid en de kracht heeft gegeven, voor dit mooie werk pal te staan. Nu is zij vijf enn zevetig jaar, maar zij hoopt dat haar de kracht en opgewekte geest gegeven mogen blijven nog lange jaren de soos te mogen dienen. Een woord van oprechte dank ook aan de dames Burghouwt, v. d. Mei i den en Hooger- vorst voor hun onmisbare hulp welke zij steeds met een zeer groot enthousi asme bieden. Ook zij hebben voor me nig heerlijk uurtje gezorgd en eenn lach getoverd op zo menig bejard gezicht. Bravo!!! Eenmaal in het jaar is dan de dag, dat wij heerlijk echt uitgaan. Dit is een feestdag, wij sparen er het gehele Jaar voor. Wij waren dit jaar met 50 leden van de soos. Vijfenzestig-plussers die dit lezen, sluit u bij ons aan. U zult nooit spijt van hebben. Ajax op dreef tegen Quick LEIDEN Wederom hebben zowel het eerste als het tweede elftal van Ajax eeu overwinning geboekt. Ajax I tegen Quick (H) en Ajax II tegen H.D.V.S. (thuis). Vooral het eerste was geweldig op dreef en scoorde 246 runs, waarvan D. Eldering 97. H. de Goey bleef met 81 not out. De Ajaxaanval liet daarna niet toe dat Quick dit totaal ook maar enigszins benaderde. Het tweede deed het overi gens niet zoveel minder, want het scoor de 198 runs, waarvan A. Kantebeen 60 ;n zeer goed battende E. Oudshoorn 57. Het werd wederom een bijzonder spannende wedstrijd, omdat de Schie dammers tot 191 runs kwamen, alvorens zij moesten capituleren. Eric Mulder had twee vangen achter het wicket. Het fiel den van Ajax was veel beter verzorgd dan van de gasten. Het terrein aan de Kempenaerstraat verkeert overigens in een zeer slechte staat, waardoor goed fielden tot de onmogelijkheden behoort LEIDERDORP Slechte banden zijn er de oorzaak van geweest dat de Leiderdorpse politie gisteren tweemaal moest uitrukken voor een auto-ongeluk. Gistermiddag kreeg een personenwagen op de Rijksweg 4 ter hoogte van Lei derdorp een klapband. De bestuurder van de auto verloor de macht over het stuur en kwam tegen de vangrail tot stilstand. Zijn auto werd beschadigd. Zelf kwam hij met de schrik vrij. Een klapband kreeg gistera vond ook een automobilist op de Rijksweg ter hoogte van Woubrugge. Voor hem en zijn medepassagier liep het minder goed af. De wagen schoot in de berm, kantelde en kwam tenslotte in de sloot terecht. Hoewel de inzittenden, beide afkomstig uit Haarlem, op tijd de wa gon konden verlaten liepen ze fracturen aan de armen op. Ze zijn voor behan deling overgebracht naar het AZ in Examen uitsla gen Rijnlands Lyceum OEGSTGEEST Voor het eindexa men hbs-B slaagden op het Rijnlands Lyceum de navolgende kandidaten: Evi- ta van Batenburg Oegstgeest. Roelf de Boer Leiden, Evert Jan Hurting Kat wijk, Jaap Kapteyn Voorhout. Wim Kiev Sassenheim. Betteke Krantz Oegstgeest. John Peter van Leeuw Sassenheim. Peter van der Lende Noordwijkerhout. Eddy Molle Lelden. Frieda Pesehier Sassenheim, Els Pfauth Noordwijk, Paul Polano Warmond, Hans Reynders Katwijk, Geertrui Schaberg Oegstgeest. Ruben Sprocher Noordwij kerhout, Jacob Vos Oegstgeest, Ron Wltteveen Oegstgeest, Hendrik Jan Zwart Liase. Leiden bouwt eerste honderd parkeermeters om LEIDEN. De dienst Gemeen tewerken is deze week begonnen met het plaatsen van 300 nieuwe parkeermeters in de binnenstad. De honderd bestaande meters worden alle omgébouwd op een maximale parkeertijd van 2 uur. Van de vierhonderd parkeermeters zullen er 33 bij het station een maximale parkeertijd van een half uur hebben. De tarieven zijn een dubbeltje per half uur, een kwartje per uur, 35 cent voor anderhalf uur en twee kwartjes per twee uur. De meters worden geplaatst op het ZOETERWOUDE De gemeenteraad van Zoeterwoude komt vanavond om 8 uur in spoedeisende vergadering bijeen. Als enig punt staat op de agenda wijzi ging van de overeenkomst met de N.V. „De Vijver" te Hilversum. In de vergadering van 29 april j.l. heeft de raad zich akkoord verklaard met de verordening op de exploitatie van bouwterreinen der gemeente Zoe terwoude betreffende de gronden van de N.V, „De Vijver", behoudens enkele wijzigingen. Zo werd de volgende bepa ling opgenomen; „De gemeenteraad zal gedurende twee muanden na de kennis geving, gemotiveerd bezwaar kunnen maken, tegen die vestiging in welk geval „De Vijver" zich verplicht de betreffende bevestiging geen doorgang te laten verlenen". In een bijeenkomst op 4 juni, vorige week, gehouden tussen de heer H. J. Roest van „De Vijver" het college ven B. en W. zijn deze wijzigingen nader onder de loupe geno men. Het college is daarbij tot de over tuiging gekomen dat de huidige formu lering een te sterke vertraging ten na dele van evt. bedrijfsvestigingen in bestemmingsplan „Industrieterrein Gro te Polder" teweeg zal brengen, zodat de exploitant hiervan onredelijk veel hin- wordt de aanvankelijke redactie te her der zal gaan ondervinden. Voorgesteld stellen. Plan Zwanburg onder de loep WARMOND Op donderdag 16 juni houdt de O.G.W. een bespreking in de bovenzaal van de burcht. Onderwerp van dit gesprek zal zijn Het Plan Zwanburg. Hoe staat het met de uitwerking van de plannen? Worden wij wel voldoende op de hoogte gehou den? Al deze vragen zullen dan worden behandeld. Aanvang 20.00 uur. Deze NOORDWIJK Lambert Janson, 7 jaar oud en wonende aan de Pické- straat te Noordwijk. heeft aan het kor date optreden van een jonge dorpsgenoot zjjn leven te danken. Rijdend op zijn fiets over de Hogcweg. raakte het ventje tie macht over het stuur kwijt en schoot l.(j met fiets en al midden in de drab bige Spoolsloot. De 19-jarige Paul van der Zalm, die een eindje verder met een vriend in de Spoelsloot zat te vissen, zag het hoofd van de jongen nog juist onder water ver dwijnen. Zonder zich ook maar een mo ment te bedenken, sprong Paul hem Het gelukte hem de in de modder weg- zijgende drenkeling te grijpen. Met grote moeite slaagde hij er in de Jongen de kant te brengen, waar een op dat moment passerende politiepatrouille hem dooi handreiking tegen de steile walberm optrok. Lambert werd door de politiemannen met spoed naar de ouder lijke woning gebracht. Zijn redder en hij werden daar van bagger gereinigd van droge kleren voorzien. Naar het zich laat aanzien heeft de jongen van zijn onvrijwillig bad geen nadelige gevolgen ondervonden. Stationsplein. Op het parkeerterreintje tussen het NS-stationsgebouw en Rijnsburgerviaduct komen 33 meters voor half uur; Apothekcrsdjjk: bij de (be)- staande vijf meters komen er nog 26. alle tussen de nummers 17 en 32; er blijv dan nog 20 parkeervakken nabij de Prin- cessekade die in de blauwe zone (par keerschijf) liggen; Boommarkt: hier wor den nabij de bushalte 22 meters ge plaatst. vijf afgezette parkeerplaatsen tegen het schoolplein aan zijn gereser veerd voor bezoekers van Gemeentewer ken; Gerestraat: tegenover de ingang vai het postkantoor komen dertien parkeer meters voor PTT-klanten, die nu op het vaak overvolle parkeerterrein niet zel den vergeefs een plekje zoeken; Turf markt: langs het water komen tien par keermeters, waarmee geen parkeerplaats onbenut blijft; Pieterskerkgracht: op het afbraakterrein van het voormalige MSG- gebouw komen 23 parkeermeters te staan; ten behoeve van het Hoogheemraadschap Rijnland worden 17 parkeerplaatsen ge reserveerd; Lange Mare: tussen Oude Vest en Clarasteeg komen aan weers zijden 29 nieuwe parkeermeters; Papen gracht: op het eerste stukje Papengracht nabij de Breestraat worden vier parkeer meters geplaatst; Kaasmarkt: op het ge deelte langs de Oude Rijn tussen het plein (Bodecentrum) en Hooigracht ko- 32 parkeermeters te staan; doorde weeks is dit de totéde parkeercapaciteit: zaterdags (geen bodediensten) liggen ei echter 17 extra-parkeerplaatsen ter be schikking; Zonneveldstraat: tegen de ge vel van het Kamerlingh Onnes Labora torium komen op adle 24 parkeerplaatsen meters; Langebrug: aan de zijgevel var het K.Ó.-laboratorium komen 28 parkeer meters te staan. Naar wordt verwacht zal het plaatsen van de nieuwe meters omstreeks het eind van deze maand voltooid zijn. Daarna worden de oude anderhalfuurmeters omgebouwd. LEIDEN Het eucharistisch zieken triduüm, dat gedurende vele jaren in de kerk aan de Herensingel gehouden is, wordt zoals eerder vermeld om praktische redenenverplaatst naar de ieuwe Christus Dienaarkerk in Zoeter- oude-dorp. Het gebouw leent er zich uitstekend voor en het aanwezige par keerterrein vergemakkelijkt het bren gen en halen van de zieken. Het triduüm zal geleid worden door pastor J. M. Schlatmann uit Leiden. Zich inpirerend op de titel van de kerk, heeft hij als thema gekozen „In het licht van Christus Dienaar". De dag begint met een eucharistieviering om half tien en eindigt met een middag- dienst om half drie. Vocale medewerking wordt verleend door het dameskoor van de St.-Willi- b irduskerk uit Oegstgeest. het dames koor van de Petruskerk uit Leiden, de dameskoren van de St.-Jan en de Christus Dienaarkerk uit Zoeterwoude het kinderkoor van laatstgenoemde kerk. Dit laatste zal ook profane bede- in uitvoeren. Ook het bejaardenorkest in Huize Emmaüs te Zoeterwoude zal :n concertje voor de zieken geven. Op de eerste dag zal de burgemeester J. A. Detmers van Zoeterwoude de zie ken bezoeken en toespreken. De slot- dienst zal staan onder leiding van mgr. J. Buis, missiebisschop uit Leiden. Tal loze helpsters en helpers uit Leiden, Zoeterwoude en omstreken zullen weer klaar staan om het de zieken naar de zin te maken. Zieken die zich nog niet hebben opgegeven, maar graag willen deelnemen, kunnen zich alsnog opgeven ofwel aan de pastorie van hun parochie. Burenhulpdienst Hoge Rijndijk ZOETERWOUDE-HOGE RIJNDIJK aantal mensen het initiatief genomen om een georganiseerde burenhulpdienst op te zetten. Deze instantie geeft hulp in uiterste noodgevallen, zolang er nog buren fa milieleden en vrienden langs de norma le weg ingeschakeld kunnen worden moet dit langs deze weg gebeuren. Maar zogauw men langs die weg nie mand kan bereiken, kan men contact opnemen met een van de onderstaande adressen. Bij deze burenhulp wordt voorgedacht aan het tijdelijk of enkele uren inspringen in gezinnen waar de moeder weg is. De hulp aan bejaarden, het opvangen van kleuters e.d. Contactadressen zijn: Mevrouw Vlasveld: Oranjelaan 2 tel. 404061, Mevrouw Engelkes Oranjelaan 24 tel. 34892, Mevrouw v. Schie, Nassaustr. 45 tel. 21854, Mevrouw Albers Nassaustr. 76 tel. 4493, Me vrouw Vink Rijnwegommerstr. 23 tel. tel. 33225, Mevrouw v. d. Werf Rijnwegom merstr. 13 tel. 40893, Mevrouw v. d. Meer Tltus Brandsmastr. 12 tel. 24886. Mevrouw Westdljk Tltus Jon! Rljnst RUnst 429a. Mevrouw W. Tijssen Hoge'Rljndijk 124. Hoge Rijndijk tot Viaduct: Mevrouw Ko ning. Hoge Rijndijk 65. Mevrouw van Die- Eerste prijs voor Vivace LEIDEN De Leidse Accordeonvere niging „Vivace" heeft op een con< te Giessen (N.B.) een eerste prijs be haald. Zij scoorden 375 punten, en kwa men uit in de Ere-afdeling. „Vivace" speelde de Ouverture" Orpheus in der Unterwelt" van J. Offenbach en Spring, een symphonische impressie van G.S. Hathie. OEGSTGEEST Aan de Rijksuni versiteit te Groningen slaagde voor kandidaatsexamen Frans mej. ,D. Rijssel uit Oegstgeest. LEIDERDORP Collecte Deze week wordt in Leiderdorp de jaarlijkse huis-aan-huis collecte gehouden voor d< instellingen „Sonnevanek" en „Zonne gloren". Deze instellingen werken naast de verzofging van TBC-patiënten ook mee aan het onderzoek van hart- vaatziekten. B. en W. krijgen vuil cadeau Ongeveer 600 leerlingen van de Christelijke Scholengemeenschap Zuid-West aan de Schubertlaan beginnen morgen met het schoon maken van de gehele stad Leiden. Een zelfbedachte lustrumactiviteit waarvoor zij de volledige mede werking van de gemeentelijke Dienst voor de Reiniging hebben verkregen. Na een ochtendbijeenkomst in de school gaat om half tien de helft van de leerlingen naar de verzamelpunten; 's middags gaat de andere helft van half twee tot half vijf „er tegen aan". Om zeven uur 's avonds is het verzamelen bij de school om in optocht naar het stadhuis te trekken waar het verzamel de straatvuil aan het gemeentebestuur wordt aangeboden. Dit gebeurt om acht uur op het bordes aan de achterzijde van het stadhuis. Voor de actie is de stad in 31 buurten verdeeld. Een groep leerlingen neemt steeds een eigen buurt voor zijn reke ning. Per twee buurten staat een wa gen van de reiniging ter beschikking, benevens een aantal plastic sakken. De jongelui brengen zelf bezems mee actie zal ook worden gekenmerkt door (met waterverf) geschilderde leuzen er door spandoeken en plakkaten met kre ten, alles op het materieel van de reini gingsdienst. De organisatie is geheel handen van Rob Dam (leerling 4c, Lan- gevoort 101, OeRslgeest, tel. 01710- 54003), die wordt bijgestaan door dertig groepsvoorlieden. Behalve dc bemanning van de rcini- glngswagens zullen ook de relnlgingsin- spekteurs bijstand verlenen, vooral oi de vele particuliere stortplaatsjes in de stad aan te wijzen. Zelf je vakantiegeld verdienen? Wij vragen voor direct Stel je in verbinding met DE LEIDSE COURANT, Tel. 22244* of kom op kantoor, Papengracht 32, Lelden. formulieren voor opgave aanrl zig zijn, ofwel rechtstreeks aan secretariaat van het ziekentridui Haarlemmerstraat 291, te Leiden, (01710) 22082. Het ziekentriduüm wordt gehou op 15, 16 en 17 juni a.s. De Zoet woudse parochie maakt de titel haar nieuwe kerk graag waar. 2 blij het gebouw in dienst te kun> stellen van het apostolaat van kentriduüm. We hopen, dat de zit', n heerlijke dagen zullen beleven het verleden steeds het geval LEIDEN De Leidse raad benoet als leden van de Raad van Bestuur de Stichting tot exploitatie van bej dencentra; de heer Ch. F. van Weijden. mevrouw M. Buurman-< Hollander, mevrouw T. G. v. d. Be Einduitvoering „Rijnakkoord" LEIDERDORP Leerlingen i centen van de streekmuziekschool „Ri akkoord" geven tot besluit van cursusjaar een „einduitvoering' Scheppingskerk aan de Van Poelgee lcn. Het programma vermeldt A werken van Telemann, Vivaldi, Beeti ven e.a. De uitvoering op woensdag, juni a.s., begint 's avonds Langeveld eist weer slachtoffer, NOORDWIJK Op het kruisp: Langevelderslag-Vogelaar te Noord» vond een verkeersongeval plaats, va., deze keer een 14-jarig meisje Lisse het slachtoffer werd. Z\j samen met een zusje op de, fiets Langevelderslag af. toen over de V* laardreef een personenauto met snelheid naderde. Hoewel langs deze weg door I provinciaal bestuur onlangs borden I aangebracht met een geadviseerde s heid van 40-70 km, reed de bestuul van de auto, een 20-jarige chauffeuil Noordwijkerhout, volgens zijn eigen» klaring ruim 100 km per uur. Toetf de wielrijdsters op het kruispunt» merkte, trachtte hij door krachtig I men een aanrijding te voorkomen* der meisjes werd echter gegrepen tegen de grond gesmakt. Zij brak been en moest voor onderzoek n Elisabethziekenhuis te Leiden overgebracht. Haar fiets werd vernield en ook de auto liep schadt* RECHTBANK: Rapporten over Oegstgeester dit echtgenote doodde onvoldoende LEIDEN. Het bleef voor de Hal of en in hoeverre de echtgenote i 34-jarige koopman uit Oegstgeest I bijgedragen niet alleen aan het misluk)| van het huwelijk maar ook levenswandel van dien aard w man uiteindelijk zodanig ovi man uiteindelijk zodanig raakte dat hij op 1 maart enkele pisM schoten op de vrouw loste, waardoor I onder andere aan de linkerheup w< getroffen, terwijl de beide longen slokdarm doorboord werden. De vwt werd in levensgevaarlijke toestand n( het ziekenhuis gebracht waarin zU tbf nog verblijft. Terzake poging tot moord subsidj poging tot doodslag of zware mishané ling had de man zich nu voor de Haa rechtbank te verantwoorden. Omdat psychiater zich naar het oordeel van officier te weinig met de vrouw I bezig gehouden en er een forse sli verwacht zal worden, besloot de red bank na raadkamer alsnog genoe rapport te doen samenstellen. Een twijfelpunt leek te zijn of vrouw zich aan prostitutie had ov gegeven waardoor zij een geslachtszie had opgelopen. Bovendien bleken moeilijkheden te zijn tussen wederzij schoonouders. D bewuste dag had verdachte on veer twintig glazen bier en een aai glazen cognac gedronken. Hij was in I bezit van een pistool en reed naar woning van zijn oom in Katwijk. D bleek zijn vrouw zich te bevinden, woede loste verdachte toen enige sc ten met genoemd gevolg. „Direct nadat ik had geschoten, da ik al dat het niet normaal n zei verdachte nu. „Het is in elk geval misdadig", ai de president van de rechtbank. „Ik wilde mijn vrouw eens flink waarheid zeggen in bijzijn van andert aldus verdachte. Hij was daartoe de dag tevoren I al op zoek naar haar geweest, maar k had hij geen pistool bij zich. „Dan zou het allemaal wel beter 1 afgelopenconstateerde hij. De psychiater had over verdachte I rapport uitgebracht, waarin onder m werd geconstateerd dat het boter is ind man en vrouw niet meer bij elkaar I men. Overigens bleek ook wel dat vrouw zich nogal heeft misdragen. En officier vond dat zulks te Weinig uit rapporten naar voren was gekomen. Na raadkamer stemde de rechtbi hiermee in en hield de verdere behan ling van de zaak voor onbepaalde aan ten einde zowel over verdachte over de vrouw nader rapport in te

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4