Tweede „klap" volgende week in van loop in gebruik Jubileum fietstocht trok ruim duizend deelnemers Duivenhouders in nesten Culturele Raad tegen afsluiting Witte Singel Zoeteiwoudse „sterrit met fantastische route AANDAG 7 JUNI 1971 LEIDEN - ALLE EDITIES LEIDSE COURANT PAGINA o Landbouwschap- wil EEG- verordening rauwe volle melk LEIDEN Het Landbouwschap heeft in een brief aan minister Lardinois van Landbouw en Visserij (over de EEG- ontwerp-verordening inzake rauwe vol- i le melk als grondstof voor consumptie- melk) gesteld dat voor de grondstof voor consumptiemelk geen afzonderlijke verordening dient te géiden, maar dat in één algemene EEG-raamverordening de eisen, zowel voor melk als grondstof voor consumptiemelk als voor industrie- melk geregeld dienen te worden. Ook heeft het Landbouwschap be zwaren tegen de zeer gedetailleerde -oorschriften ten aanzien van de win- ling en behandeling van de melk op de boerderij, evenals tegen de voorgestelde bedrijfsinspecties, die een zware finan ciële belasting voor de melkveehouderij betekenen, en op grond van Nederland- je ervaringen onvoldoende effect sorte ren. In dit verband wordt gewezen op je uitstekende resultaten, die in Neder land zijn verkregen met het systeem de verplichte uitbetaling van melk kwaliteit, ondersteund door een ichting zowel van de zijde Hoewel het Landbouwschap voor een jemeenschappelijk beleid op dit gebied heeft het toch bezwaren tegen een rerordening, die geheel in de plaats zou de nationale regelingen. Een Irak gereglementeerde verordening op rorte termijn zou voor bepaalde lid staten een onmogelijke eis zijn, terwijl algemeen gestelde richtlijnen voor lid-staten, zoals Nederland een lijke verlaging van eisen zou in- Het Landbouwschap vraagt en algemeen geldende veror- ?t een aantal raam-voorschrif- betreffende de melkwinning en be deling, waarbij de afzonderlijke lid- en de mogelijkheid hebben aanvul- le regelingen, afgestemd op nationa le of regionale omstandigheden te tref- Door dit systeem blijft de mogelijk- Waddingersluisbrug bijna klaar LEIDEN De werkzaamheden rond de bouw van de Waddingersluisbrug (Haagweg) over het Korte Vlietkanaal in de laatste faze gekomen. Het staat nu wel vast, dat de brug met de bijbehorende wegaansluitingen nog de aanstaande bouwvakvakantie in ?enJ Onnodige aantasting van singels w. de Witte Singel krachtens irtikel 9 van de Wegenwet te ont rekken aan het openbaar verkeer in rerband met de voorgenomen bouw van :n parkeerkelder onder de daar gepro beerde universitaire torenflat. De •aad heeft deze bezwaren geuit in een hrijven aan het college. De kelder zal zich, over een lengte Tan ongeveer 160 meter, ca 15 meter voor het gebouw uitstrekken en zal arlijkejplm. 2.60 m. boven de straathoogte uit steken. Er blijft dan langs de Singels alleen wat ruimte over voor een voet- Andr<pad en een rijwielpad. Over enige con- at hH®^uenties van dit plan bestaat binnen achtttP "dturele raad grote ongerustheid. Allereerst doet de toelichting bij het goedvoorstel vermoeden, dat de bomen langs 'e Ne-!?e Witte Singel over de aangegeven 'j jor ^engte zullen verdwijnen. Ook meent de bril; ercmikl .Hevt-Kj «Hiefc :kende j, .itatie-fc( erUjl ikken reek tal> et dn< ltv( orden- Petenk, ook d« LEIDEN De Leidse kunstkring Voor Allen" gaat met klaviermuziek ;ken op een vreugdevollere toekomst. 'P de ledenvergadering volgens tra- litie spaarzaam, maar met veel enthou- 'iasme bezocht werd besloten in het tomend seizoen uitsluitend pianorecitals 'oor te schotelen. Men hoopt dat het ige aantal leden weer zal uitgroei- ït een forse aanhang. Ook zal een ttig saldo moeten worden afgewacht 'orens, hopelijk in 72-73, opnieuw ka- "ermuziek in meer gevarieerde vorm o het programma kan worden opgeno- Lot* KUNSTKRING MIKT OP EEN BETERE TOEKOMTS *lt hijgen ,](.Jngrid De Kunstkring gaat zelfs korting bie den. Tot 1 juli kan men met een ir reductie van f 1.50 een abonnement ver voor de drie pianorecitals van Haebler, Hans Richter-Haaser en 'org Demus, die in het nieuwe seizoen 'Hen optreden. Er kwamen op de ledenvergadering 1 de Bevrijdingskerk veel opbeurende ,[*uggesties voor het bestuur naar voren. Zo wilde men meer propaganda gaan voeren buiten Leiden, nieuwe leden werfacties, betere programmatoelich- ing, helemaal in de geest des tijds praak door middel van invulfolders de concertpauzes, bejaarden vervoer, '«reatieve mogelijkheden achteraf Wat dat ook zijn moge) en niet te v«rgeten eerder uitgeschreven leden vergaderingen, zodat men een volgend 'aar als lid vroeger op de hoogte kan De vergadering begroette met veel Instemming de benoeming tot erelid van de heer P. Brouwer, die 25 jaar 5ng met veel toewijding deel heeft Uitgemaakt van het Kunstkringbestuur. singelkant vervangen zal worden door een stuk kaarsrechte betonnen walbe- schoeiing. Zowel het verwijderen van de bomen als het plaatselijk wijzigen van.de huidige structuur van de singel kant zouden ons inziens een ern stige aantasting van een origineel stuk je Leids singelgezicht betekenen. In adviezen aan B. en W. heeft de culturele raad herhaaldelijk gewezen op het belang van een snglle en ade quate revalidatie van de binnenstad. Ongetwijfeld zullen daarvoor in de bin nenstad (Leiden binnen de singels) ver keersbeperkende maatregelen moeten worden getroffen. Een goed systeem van ringwegen wordt dan van groot belang. Het afsluiten van het betrokken Witte Singelgedeelte voor openbaar verkeer kan derhalve indirect een doel treffende revalidatie van de binnenstad tegengaan. Het handhaven van het eigen karak ter van de singels in Leiden acht de culturele raad van uitermate groot be lang. Het singeltracé dreigt thans wreed te worden onderbroken door een foeile lijke doos van 160 bij 15 bij 2.80 meter (en parkeergarages zijn lelijk!). In feite had dit stukje singeltracé al lang tot beschermd stadsgezicht moeten zijn verklaard. Nu dit niet het geval is, ontslaat dat naar de mening van de culturele raad, het gemeentebestuur niet van de verplichting om toch al het mogelijke te doen om het singeltracé rond de binnenstad te -handhaven en iedere aantasting daarvan te voorko men. Hij doet daarom in het schrijven een beroep op B. en W. om de steeds verdergaande aantasting van het histo risch karakter van Leiden een halt toe te roepen. Er zullen zodanige alterna tieven voor de gewenste parkeerruimte moeten worden gevonden, dat Leiden een stad met een onaangetaste singel route blijft. Gezien de vrees van de culturele raad, dat het eigen karakter van de singel en de stad ernstig worden aange tast, maakt hij derhalve bij voorbaat bezwaar tegen het overbouwen van een gedeelte van de huidige openbare weg door de geplande parkeergarage. Voorts verzoekt de raad B. en W. hem concreet in te lichten of de aanvaarding van deze plannen als consequentie heeft, dat a. de bomen van het betrokken singel gedeelte zullen worden verwijderd; b. de ruwe glooiende walkant zal wor den gewijzigd in een rechte betonnen beschoeiing. Tot slot verzoekt de raad B. en W. dringend geen enkele maatregel te tref fen of toe te laten, die kan bijdragen tot wijziging van de bestaande situa- Yogameditatie in Kreatief Sentrum LEIDEN In het Kreatief Sentrum aan de Breestraat 66 kan men zich vanavond 7 juni om 20.00 uur op een kreatieve manier bezig houden met Yo ga. In dit kader zal een discussie en informatiegroep iets meer over de yoga- betekenis op meditatie gebied en ifi de uitvoering van yogaoefening vertellen. De inleiding wordt gehouden door Bert Willemse. Belangstellenden kunnen gratis deze bijeenkomst bijwonen. ZOETERWOUDE Hoge Rijndijk Morgenavond organiseert de gymnas tiek vereniging Meerburg een uitvoe ring in de gymnastiekzaal van de Drie Eendjes bij de Laan de Goede Herder aan de Hoge Rijndijk. Aanvang kwart over acht. Volgende week wordt de tweede brugklap en wel die aan de kant van de Rijn voor het verkeer opengesteld. Wat nog niet betekent, dat het verkeer er op staande voet overheen kan snor ren. Integendeel! Er wordt dan name lijk gelijk een begin gemaakt met grootscheepse asf a lteringswerkzaamhe- den. Onder meer krijgt de aansluiting op de spoorwegovergang bij de Vink dan haar definitieve vorm. Dit zal er waarschijnlijk in resulte ren, dat volgende week het verkeer één of meer dagen moet worden omgeleid via de Churchilllaan. Als het weer meewerkt, zullen de asfalteringswerk- zaamheden één of twee weken in beslag nemen. Geleidelijk aan worden dan alle aansluitingen om en bij de brug in gebruik genomen. Tot die aansluitingen Kinderkantine in Morskwartier LEIDEN Met ingang van het nieu we schooljaar op 10 augustus start in Leiden de eerste kinderkantine. Uit een enquête op de scholen is gebleken dat dat er grote behoefte bestaat aan een dergelijke overblijfgelegenheid. De Leidse kinderkantine wordt gevestigd in het clubhuis van de speeltuin aan de Damlaan in het Morskwartier. Het is de bedoeling dat de kinderen in groepen van dertig naar de kantine komen als het nodig blijkt worden zij van school naar de kantine begeleid en daar onder leiding van twee leidsters hun meegebrachte boterham men opeten. Deze twtee leidsters zouden moeders kunnen zijn die deze baan als een part-time job kunnen beschouwen omdat er redelijke vergoeding voor ge geven wordt. De overblijf kosten zijn een gulden per dag per kind. hierbij is een glas melk of karnemelk inbegre pen. Ook zal de crèche van mevrouw Verhey van Wijk aan de Burggraven- laan vanaf 11 augustus uitgebreid wor den met een overblijfmogelijkheid. De gemeente Leiden heeft een kleine sub sidie verleend voor het project terwijl ook Vroom en Dreesmann behulpzaam is bij het inrichten van de gelegenheid. Ouders die hun kinderen van deze ge legenheid gebruik willen laten maken kunnen de kinderen opgeven bij de volgende adressen: Topaaslaan 80, Opaalstraat 104, Jos. Haydnlaan 23, Co- betstraat 19, Meyerskade 1. longerengroep „Woubrugge in Leidse H. Mis LEIDEN De jongerengroep „Wou brugge" zal op zondag 13 juni de muzi kale omlijsting verzorgen van de eu charistieviering van 11 uur in de Bij- kerk-Leiden-Noord (de aula van de Alphons Ariënsschool aan de Timor- straat). Hiertoe zijn wij uitgenodigd, vanwege de intentie van de H.Mis, de opening van de nieuwe binderij van de heer J. Need. Deze jongerengroep staat onder leiding van pater J. van Sasse van IJsselt. Belgische clubs tegen Bona Stars LEIDEN Bona Stars zal begin sep tember in de Vijf Meihal een tweetal oefenwedstrijden spelen tegen Belgische basketballclubs. Nadat Bona Stars eind augustus in België heeft gespeeld komen naar Leiden het sterke Pitzenburg, dat dit seizoen beslag legde op de vijfde plaats en Imperial Gent. Geslaagd MAVO 3 Ingrid Batavier. Elly Elzinga, Anneke Groenewegen, Marianne Oosthoek Magda Spiegeler, Liesbeth Versteeg, André Uljee. behoort onder meer een ondergrondse afbuigmogelijkheid voor het verkeer van de Leidseweg in Voorschoten in de richting van het Haagsche Schouw. ZOETERWOUDE Traditiegetrouw is Zoeterwoude de eerste zondag in juni in de ban van de Rüwieltochten, in de volksmond kortweg „sterrit" genoemd. Maanden van te voren werkt een actie ve groep om elk jaar weer een route uit te zetten en de puzzels voor deze rit vast te stellen. Vanaf Pasen wordt dan regelmatig de vastgestelde rit nagere den om de punten van aanduiding na te gaan en zonodig te wijzigen of opnieuw vast te stellen. Voordat de sterrit kan aanvangen is reeds meer dan 1000 km voor uitzetten en controle gereden. Gis teren was het weer zover. Een record aantal deelnemers (1011) heeft kunnen genieten van de 20e editie, welke wel eens de mooiste van de sterrithistorie kan zijn. Scheen aanvankelijk dat de grens van 1000 deelnemers toch nog niet dit jaar gebroken zou worden, tegen 2 uur konden de organisatoren melden dat de heer R. M. Dijsselbloem uit Leiden als nummer 1000 werd ingeschreven. Reeds om half negen vertrok het eerste duo voor de grote tocht van 75 km. Tradi tiegetrouw beet de heer Jan van der Helm met Clemens Hockx de spits af. Hierna volgden om de halve minuut de andere koppels. Met de routekaart in de hand reden de deelnemers via de Weipoortseweg, richting Leiden en via de Zijlsingel, Willem de Zwijgerlaan en Haarlem merweg werd Oegstgeest bereikt. Van Oegstgeest ging de karavaan naar Rijnsburg en vervolgens naar Katwijk. Hier zijn vele lovende woorden geuit aan het adres van de route-commissa rissen voor de bijzonder goede keus van de route. Een pad van enkele kilome ters dwars door de duinen moest ge volgd worden. Via Katwijk werd Noordwijk bereikt, waar eveneens in de duinen menig zweetdruppeltje viel. Het is tenminste wel een punt om in over weging te nemen, in het vervolg een „bergklassement" te laten verrijden. Tweemaal kwamen volgens de route beschrijving de deelnemers bij een „groot water", hetgeen de zee bleek te zijn. Eén van de jongeren was zo on dersteboven van de mooie rit dat hij bij de tweede keer vroeg of dit een „ande re zee" was. Na de „bergen" werd Noordwij kerhout bereikt waar in res taurant „de Duinpoort" de hongerige en dorstige meute gelaafd moest worden. Ook hier sloeg de omzet alle records. Na de pauze werd, met de wind in de rug, via Lisse, Sassenheim en Voorhout naar Rijnsburg gereden waar men een opkikkertje kreeg voor de laatste etap pe. Iedereen nam het gratis aangeboden flesje graag in ontvangst. Tenslotte werd Leiden-Zuidwest doorkruist, waarna de meute Zoeterwoude weer binnenrolde. DE KLEINTJES De deelnemers aan de kleine tocht (53 km) vertrokken vanaf 1 uur. Deze tocht voerde de f ietsenthousiasten bijna langs dezelfde wegen als hun „grote broers". Het rustpunt was bij „de Rode Leeuw" in Oegstgeest en vandaar gin gen ze naar Rijnsburg en via Leiden kwamen ook zij weer in Zoeterwou de. Voor deze lustrumrit ontvingen alle deelnemers, die de tocht volbrachten een fraaie medaille i.p.v. het gebruike lijke vaantje. Drie deelnemers reden de tocht voor de 19e keer, t.w. Bert Belt, Jan van Gent en Koos Vreeswijk. „Vorige week werd Pas 60 van de 12.000 weer thuis LEIDEN De Nederlandse duiven- liefhebbers maken zeer donkere dagen door. Diegenen dan vooral, die bun vogels op zaterdag lieten vliegen. Van de 12.000 duiven die zaterdagmorgen om zeven uur in bet Franse Orleans worden gelost waren er vanmorgen nog geen zestig op het thuishok neer gestreken. Oorzaak van deze ramp is het zeer slechte weer, dat de afgelo pen dagen in België heerste en waarin bijna alle duiven zijn blijven steken. Wij spraken vanmorgen even met de heer Van Schaik, een van de weinigen die op het tijdstip nog niet geheel ontredderd was. Reden voor zijn gema tigde gemoedstoestand was dat een van zijn duiven de eerste was van Leiden en verre omstreken die behouden thuis kwam. „Zaterdagmidag om vijf voor zes, zag ik hem over de schutting sche ren ,en fris als een hoentje. Geweldig is dat en het is nog zo'n jong beestje ook. Bejaarden op vakantie LEIDERDORP De leden van de bejaardensociëteit „Meerburg" zijn za terdag weer naar hun jaarlijks vakan tieoord te Oosterhout (N.-Br.) vertrok ken. Woensdag a.s. zal het dameskoor, dat die dag zijn jaarlijks uitstapje maakt, de bejaarden komen opzoeken, en de H. Mis met zijn zang opluisteren. Zaterdag worden de leden van de socië teit weer thuis verwacht. Leids meisje ernstig gewond LEIDEN Een 15-jarig meisje is gistermiddag omstreeks 2 uur door nog onbekende oorzaak met haar brommer op de Herensingel over de kop geslagen en daarna tegen een tuinhekje gevallen. Het meisje kwam zo ongelukkig ten val, dat zij met een sohedelbasis.ractuur naar het Academisch Ziekenhuis moest worden gebracht. Vette mist in België oorzaak van duivenramp Maar hij heeft wel geluk gehad. Toen ze nl. in Orleans gelost werden was het nog goed weer en pas later op de dag Speelplaatsen voor kleuters in Cleyn Duin KATWIJK „Cleyn Duin" krijgt kleutcrspeelplaatsen. Door de wethou der van openbare werken is indertijd de nodige inspraak toegezegd betreffen de dc aanleg van speelterreinen in deze wijk. Een commissie uit de wijk heeft een oriënterend bezoek gebracht aan de gemeente Zoetermeer. en daar enige speelterreinen bekeken, alvorens met de wethouder voor openbare werken een bespreking te voeren. Het resultaat is dat nu speelterrein- tjes zullen owrden aangelegd aan de oostkant van de flat aan de Stadhou- dersdreef, achter het flat aan het Cleyn Duinplein, nabij de eengezinswoningen aan de Frisodreef, en tussen de winkel- flat en de Nassaudreef. In het aange legde recreatiecentrum zullen voorts nog twee speelterreintjes worden aan gelegd. met daarnaast een speelterrein Voor de wat oudere jeugd, o.a. met een blokhut en wigwams. De kleuterspeel- terreintjes zullen worden voorzien van een „zachte" ondergrond, in plaats van betontegels zal er z.g. biggelzand met houthaksel komen, waarmee, men in Zoetermeer al prettige ervaringen heeft werd het in België erg mistig. Dat gebeurde op een tijdstip waarop alleen de snelste duiven al over het gebied met slecht weer heen waren. Dat wa ren er maar een paar, de rest zat in die vette mist en had bovendien nog een koude noordoosten wind tegen. Ik weet niet wat er van al die duiven terecht moet komen. Ik ben bang dat alleen de allersterkste exemplaren het zullen ha len. En dan nog met veel moeite. Ik kon dat ook goed zien aan de andere duiven die gisteren bij mij nog binnen kwamen. Die waren compleet aan het eind. Ze zitten nog te slapen. Maar ze zijn er tenminste. Van die tien die ik weggestuurd heb, zijn er vijf weer te rug. En dat is veel als je ziet hoe de anderen er af zijn gekomen. Cees Ves- seur uit Oud Ade, die heeft echt schit terende duiven, had er vanmorgen nog maar twee van de elf terug. En Willem van Klink, ook een vakman, een van de acht. Het is verschrikkelijk. Want er gaat veel geld om in de sport, dat kan ik je wel vertellen. Vorige week werd er een verkocht voor f 3000. Je zal maar zo'n beest even kwijt raken. Maar ik ben er mooi uitgesprongen. Toen ik gisteravond op de club kwam begonnen ze te zingen: „Van Schaik, die heeft de wereldcup. Dat was leuk". En hij lachte vertederd. Zitten de zaterdagvliegers derhalve lelijk in de nesten, ook de zondagvlie gers verkeren nog in onzekerheid. Hun duiven zijn naar het Belgische Strand beek gebracht en wachten daar of het weer alsnog zal opklaren. Adviesbureau voor ouderen van start Het Sociaal Medisch Adviesbureau voor Ouderen (spreekuur voor bejaar den) uitgaande van de Stichting Dienst verleningscentrum Oegstgeest, gaat var start op vrijdag, 11 juni a.s. Hel spreekuur voor bejaarden wordt gehou den in het Gezondheidscentrum Lijtweg 7. Oegstgeest. op de eerste cn derde vrijdag van de maand van 21 uur en staat onder leiding van de geriater dr. F. J. C. Oostvogel. Laatstgenoemde moest vorig jaar ver stek laten gaan wegens een beenbreuk, opgelopen bij het voetballen, doch hij op een sportieve manier revanche door de 16e prijs te bemachtigen. De oudste deelnemer was de heer J. A. van der Geest uit Oud Ade, 73 jaar. Hij volgt de heer Witsenburg uit Leiden op, die enkele maanden geleden is overle- Een bijzondere prestatie leverden de dames Lia en Barry Schuur, door zowel de grote als de kleine tocht te volbren gen. Het totaal aantal deelnemers be droeg 1011, tegen vorig jaar 848 en 726 1969. Voor de grote tocht hadden 698 deelnemers ingeschreven, voor de kleine ?n de zgn. „sterrit naar Zoeterwou de" werd door 35 personen volbracht, wie enige uit Alblasserdam en Heerjansdam. Deze fietsliefhebbers had den hun deelneming aan deze sterrit volbracht door uit hun woonplaatsen Zoeterwoude te fietsen en met stempels van benzinestations en officië le instanties te bewijzen dat zij deze tocht hadden volbracht. Veel dank is verschuldigd aan de firma van Steljn, die met 2 auto's en 2 bromfietsen de route langs reed, om lekke banden en andere mankementen snel te verhelpen. Veel waardering ook voor de organisa toren, de heren Koos van der Geest, Jaap. Pim en Wout van Leeuwen, Bert Velzen, Jan Vergeer en Aad Berg, alle controlemensen en allen die hun steentje bijdroegen tot het slagen van deze voor Zoeterwoude zo feestelijke 's Avonds werd in een bomvol Centrum een verloting gehouden en burgemeester Detmers maakte de prijs winnaars bekend. PRIJSWINNAARS Beugelsdijk (Leiden) I Leeuwen—Huub lude): 10. Jos Boer—Koot; 16. Koe de Jong; 15. echtpaa Vreeswijk—J. Zlerlk- 35 km.: 1. A. Schuur en dochter Ans (5 straf punten): 2. Annemieke van Nlerop— Magdaleen van Rijn; 3. Lydla Zandbergen— Karin van Velzen; Huub en Jos Slinger land; 5. Jacky van Leeuwen—Ton Berg; 6. is; 9. Leo de Boer—Ton Hoogenboom. Dertien maal feest in „Kijckenborg" LEIDEN Aan de katholieke school /oor middelbaar algemeen voortgezet onderwijs „Kijckenborg", Levondaal 54 te Leiden, slaagden 13 kandidaten voor het diploma mavo 3. Hun namen zijn: Tineke Bos Zoeter woude, Tom Devilee Leiderdorp, Frans Fisser Leiderdorp, Adri van Gent Zoe terwoude, Henri van Gerven Zoeter woude, Rosa van Hofwegen Zoeterwou de, Jos Mensen Leiden, Loes van Noort Leiden, Loes Pieterse Zoeterwoude, Lia van Teylingen Hazerswoude, Thea van der Ven Zoeterwoude, Annemiek Ver- mey Leiden, Joke Zevenhoven Zoeter woude. Veertig vissertjes LEIDEN Zaterdag vertrokken van de Berlagcstraat 40 jeugdige vlssertjea met zes begeleiders onder leiding van de heer W. Dool naar Alphen aan den Rijn om te gaan vissen in de vijver van Avifauna. Het was bijzonder mooi weer en de vangst was niet slecht. Na het vissen kon de jeugd tot vier uur zich verma ken in de speeltuin. De winnaars zijn: 1 J. v. d. Ende, 2 A de Korte, 3 R. van Leeuwen, 4 K. Pauw, 5 G. v. d. Ende, 6 T. Ranselaar, 7 T. Thee. Deze vissertjes zijn alle leden van de speeltuin- en wandelsportvereniging „Zuid-West". Prov. Staten garant voor geldlening van St.-Bavo NOORDWIJKERHOUT De resttu- ratie en modernisering van het psychia trisch centrum St.-Bavo in NoordwtJ- kerhout vordert. Het centrum heeft bij Prov. Staten van Zuid-Holland een garantielening aangevraagd van 5,1 miljoen gulden voor de restauratie van paviljoens, de aankoop van panden voor huisvesting van verplegend personeel en de bouw van een klinisch (bio) chemisch labora torium; voorzieningen, die inmiddels grotendeels zijn gerealiseerd. Men moet nu nog beginnen met de restauratie van paviljoen St.-Jan. Met de realise ring van een crèche voor kinderen van vrouwelijk (part-time) personeel is men bezig. Bromfietser gewond LEIDEN Een 16-jarige inwoner van Voorschoten heeft vanmorgen om streeks tien uur bfl een valpartfy een flinke hoofdwond opgelopen. De jongen reed met een groep vrienden, die op brommers en fietsen reden, op het fiets pad langs de Voorschoterweg. Door ge- stoel raakten de sturen van een fietser en het slachtoffer ln elkaar. De jongen werd per E.H.D. naar het Academisch ziekenhuis vervoerd.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3