INSPIRATIE BLEEF UIT VOOR VOLLEYBALLERS Berekening RVC was wèl fout Revanche René Pijnen met lange solovlucht HEZEMANS SUPERIEUR Roggeveen tekende voor FC Den Haag OKKER VOORLOPIG UIT DE GRATIE MERCKX EN ZOETEMELK KLASSE APART Gouden Spike van de baan WEER SLACHTOFFER BIJ AUTORACES MAANDAG 7 JUNI 1971 PARIJS. De internationale tennisfederatie heeft besloten de speelsters ei spelers, die ronder bericht wegbleven van de open Franse kampioenschappen ui. te sluiten van de wedstrijden vaan de internationale federatie, tenzij zij alsnop me een redelijke verklaring komen. Het betreft de volgende speelsters en speler- Hclga Masthoff Niessen (W. Did.), Helga Hoesl (\V. Did.). Ingo Buding (\V Did Ismacl el Safei (Eg Tom Okker (Ned.) en Nicola Pilic (/..-SI Tom Okker, die niet aan de internationale kampioenschappen van Frankrijk deel- °mdat zÜn vrouw in het ziekenhuis lag, zal wel kunnen uitkomen op hel Wills-toernooi. dat maandag in Bristol begint. Dit evenement is namelijk een aan gelegenheid van de prof-organisatie van Lamar Hunt. Nikola Pilic en Ismael el Shatei zullen ook kunnen deelnemen, anders ligt het met Wimbledon, dat onder auspiciën van de ILTF plaatsvindt. Om daar te mogen uitkomen zullen de spelers met een afdoende verklaring dienen te komen. BEVERWIJK Het Nederlands* heren volleybal team heeft dit weekeinde in een zeer eenzyidige wed strijd, die nauwelijks één uur duurde, voor 400 toe schouwers in Beverwijk met 30 gewonnen van We*t- Van die gewoonte, in volleybal niet ongebruikelijk, is Van der Haar afge stapt. West-Duitsland is daarvan za- terdagmiddg in de schitterende sport hal Van Beverwijk het slachtoffer geworden, 153. 159, 1511 in nauwelijks één uur. De zwakte van dit Westduitse team zou Van der Haar hebben veroorloofd zijn gehele basis- ploeg Hans Valkenburg. Wim Hoe- boor. Harry Veldhuis. Kees Tinga. Geert Trompetter en Jacques de Vink te vervangen door Frank Constand- Jurriaan Kooien. Joop Tinkhof, Piet Swieter. Jan Warns enn Bert Aal- bers, die hij ook achter de h and had. Na de nederlagen van een noodzake lijkerwijs sterk verjonge ploeg in Ro me en Napels tegen Italië, heeft Van der Haar zelfs geen minimale risicos' willen nemen en slechts Frank Con- atandse en Piet Swieter als aanvulling van zijn beginnende zestal gebruikt Zonder enige voorbereiding van Ne derlandse kant werd de nieuwste Westduitse ploeg weggeslagen. Niette min wimpelde Van der Haar de felici taties na afloop abrupt af. „Winst op een dergelijke tegenstander is geen prestatie. De Duitsers zijn geplaatst yoor München en hun Japanse coach Iato bouwt een jonge ploeg op voor Olympische Spelen. Wij zijn maar iorgegaan met de oudjes, wij kunnen vovendien niet gokken'.. Die oudjes deden het nog best, vooral in de eerste set. De chaotisch verdedi gende, orthodox aanvallende, onnauw keurig plaatsende en slecht smashende Westduitse ploeg kon in het begjn van de set voorkomen dat Nederland dirfit scoorde. Punt voor punt binnenhalend liep Nede land via 01. 41 en 72 uit tot 9 3. Wim Hoeboer serverde daarna de set uit. Kees Tinga de kans latend zijn ..speerslagen" op het welke lijf van de Westduitse ploeg te richten". Een dergelijk team, dat in geen enkel opzicht inspirereerde (Van der Haar: „Dat wordt nooit iets goeds in ruim een jaar"), dwong Nederland niet bet beste weerwerk te geven. Pas na 88 in de tweede reeks liep Nederland, 9. In de derde set verdween Piet Swieter bij de stand 611 om weer plaats te maken voor Harry Veldhuis. Het was meer een kwestie van toeval dan een gevolg van de wedergeboorte in de Nederlandse zes dat de Westduitsers daarna geen punt meer maakten. De tegenstanders zelf legden door on nauwkeurig spel hun enige gevaarlij ke aanvaller. Nolte, Lam. Valkenburg. Constandse en Tinga. daartoe in de gelegenheid geteld door Geert Trom petter. sloegen de Westduitse illusie op Duitsland. De setstanden waren: 153, 159, 1511. Johan van de Haar had als coach van het Nederlands herenteam, na in twee sets in gewonnen positie te zijn gekomen, zijn spelerskern vervangen. Johan Verhaar leidde z\jn t i onbedreigde overwinning ten 1 luchtbel kapot. Ongeveer 400 toeschouwers aanschouw den de afgang van het Westduitse volleybalzestal tegen een Nederlands team. dat in de herfst tegen Japan. Frankrijk, Italië en Hongarije een werkelijke t est z al moeten afleggen voor het Europese kampioenschap eind september in Italië begint. CARACAS De Venezolaan Vicente London heeft zaterdagavond in Caracas ,ijn wereldtitel in het halfzwaarge- vicht (WBA-versie) met succes verde- ligd tegen de Italiaan Piero Del Papa. In de eerste ronde ging de 13-jarige uitdager k.o. DEN HAAG Wim Looye, Dick Advocaat, Paul Roodnat en Sjaak Rogge veen zullen het volgende seizoen bij FC Den Haag blijven. Zij bereikten de afgelopen dagen overeenstemming. Onzekerheid blijft voorlopig bestaan over Hans Dorjee, Chris Kronhorst, Piet de Zoete, René Pas en Joop Kore- vaar. Het contact, dat Wytze Couperus met Go Ahead had, is op niets uit gelopen. Hij zit nog een jaar vast aan FC Den Haag, dat hem niet wil laten gaan. Jeugdspeler Rob Ouwehand werd gisteren een verbintenis aange boden. Hij heeft het aanvaard. FC Den Haag wil ondanks het „over schot" aan spelers ook nog enkele aan kopen doen. Thijs van Wijngaerde een rechtervleugelverdedigcr schijnt vrijwel rond te zijn met manager Hart- mann. Na Fei.ienoord, FC Utrecht en Telstar zal FC Den Haag zijn vierde werkgever worden. Voor Hans Dorjee is deze transactie een zaak van betekenis. Hij heeft voorstellen ingediend, maar die werden afgewezen en toen hij gis teren in een gesprek met manager Hartmann wilde weten wat hem te wachten stond werd hem meegedeeld dat het contract van Holland Sport van toepassing zou blijven. Dorjee nam daarmee geen genoegen mee. Hij kreeg te horen dat hij lot «oensdag moet wachten voordat er een definitieve be slissing valt. Dan zal Joop Korevaar weten óf hij in militaire dienst moet óf hij in aanmerking komt voor vrijstel ling. Als het laatste het geval is blijft Korevaar en agat Dorjee weg. René Pas beslist vandaag na een gesprek met voor zitter Chouffoer en Piet de Zoete heeft meer bedenktijd nodig. ATHENE Panathinaikos heeft gis teren in Saloniki de competitiewedstrijd tegen PAOK met 23 verloren. Drie minuten na rust hat Panathinaikos nog een voorsprong van 20 maar PAOK scoorde binnen vier minuten drie doel punten. ROERMOND In Roermond is dit weekeinde het lustrumzaalhandbaltoer- nooi van Swift gehouden, waaraan is deelgenomen door tien verenigingen met 51 teams uit zeven West-Europese landen. De eindstand bij de dames is: 1 F I F. Kopenhagen. 2 S.C.Bayer '04 Lver- kussen. 3 Guts-Muths (W-Berlijn), 4 Swift Roermond. MONTPELLIER Het laatste weekeinde van de Midi Libre is nauwelijks nog van invloed geweest op het algemeen klassement nadat Eddy Merckx (met twee overwinningen in de eerste dagen) en Joop Zoetemelk de rangschikking al hadden bepaald. Merckx werd (uiteraard) winnaar en de De top van het klassement heeft zich met de laatste twee ritten nauwelijks beziggehouden. Zaterdag werd de Fransman Raymond winnaar met een kleine voorsprong op de grote groep, waarin alle sterken. René Pijnen ver loor ongeveer vijf minuten. Gisteren revancheerde de Brabander zich met een magnifieke solovlucht. O' dan 130 kilometer, die hem ei male winst van 12 minuten en den opleverde. Aan de streep in pellier had hij nog bijna ze ongenaakbare Belg vergrootte daarmee zijn reeks succe» sen van dit seizoen, die al bestond uit de Ronde van S dinië, ParijsNice, de Ronde van België en de Dauphi Libère. Ronde van Italië Ook in het afgelopen weekeinde werd de Ronde van Italië gekenmerkt door weinig strijd. Zowel in de 15de als in de 16de etappe onderging de algemene rangschikking wat betreft de eerste elf plaatsen geen enkele wijziging. De Ita liaan Michelotto behield zijn '■prong van 2 minuten en 18 seconden op zijn landgenoot Moser en 4 minuten 37 seconden op de Zweed Gösta Pet- tersson. Rini Wagtmans bezet met nog steeds 8 minuten 34 seconden achter stand op de leider, de negende plaats. Franco Bitossi won zaterdag de vijf tiende etappe. De Italiaan legde de 207 kilometer van Bibione naar de Joego slavische stad Ljubljana af in 5 uur 9 minuten en 34 seconden. De Italiaan Dino Zandegu zegevierde gisteren in de 16de etappe van Ljubl jana naar Tarvisio over 100 km. De uitslag van de vijftiende etappe is: Bitossi (lt.) 207 km in 5.09.34 3. Sercu (Belg.) op 18 seconden: 3. Perurena (Sp.) z.t.11. Wagtmans (Ned.) indugu (It.) 2 estier Colombo (It.) op 5.36: 5. Paolini (It.) op 6.27: 9 Wagtmans (Ned.) op 8.34. Ronde van Engeland Fedor den Hertog heeft in de Ronde van Engeland de leiding in het alge meen klassement overgenomen van de Zwitser Brunp Hubschmid. Zaterdag eindigde Den Hertog in de kopgroep op de vijfde plaats. Winnaar werd de Brit Edwards. De zevende etappe liet het klassement ongewijzigd. Twee regio nale Britten namen een winst van on geveer drie minuten op het peloton, waarin zich alle hooggeplaatsten be- (Eng.) i (Eng.) LEIDEN De atletiekwedstrijden OM DE Gouden Spike, die volgend week einde in Leiden zou worden gehouden, gaan niet door. De organisatiecommissie van dit voorheen belangrijke atletiek- evenement heeft hiertoe besloten omdat men geen aantrekkelijk programma kon samenstellen door de geringe in schrijving van de Nederlandse top. Dit betekent dat er waarschijnlijk een eind is gekomen aan de serie wedstrijden om de Gouden Spike, die vorig jaar voor de tiende keer werden gehou- Secretaris J Oskam van de KNAU werd zaterdag op de hoogte gesteld van de beslissing van het Leidse organisa tiecomité. „Het is waarschijnlijk het ge volg van een groter aantal wedstrijden op tartan", meent de heer Oskam. „Daardoor voelen de atleten zich niet meer zo aangetrokken tot de wedstrij den op de sintels in Leiden". Er bestaat een mogelijkheid de „Gou den Spike" te redden, „Ik heb voorge steld". deelde de heer Oskam mee. ..voortaan die wedstrijden in Leiden tijdens het winterseizoen te houden. Door het kleine aantal indoorwedstrij- den kan Leiden dan een aantrekkelijk programma brengen. waardoor de „Gouden Spike" na een jaar onderbre king weer doorgang kan vinden". trdd:eï St: TZSffSJÈTSUL Oroinum^ Amateurs:Van der^ Ler I d I (Van onze sportredactie) a KAATSHEUVEL De stemming in de spelersbus waarmee RVC n» '6 Kaatsheuvel reisde om het nog puntloze DESK te bestrijden, viel te \l gelijken met het bekende Hollandse klimaat: op de heenreis louter zont schijn, maar op de terugweg een sombere hemel! De spelers waren 's morgi Y nog te optimistisch in hun prognoses en er werden berekeningen gemai die niet fout kónden gaan, maar na de nederlaag van 10 kon schut) 'I Carol Schuurman slechts beamen dat alleen een wonder RVC nog aan' h landstitel kan helpen. n ZOLDER De Belgische baancommissaris Jean Pierre Vroonen is zaterdagavond op het circuit van Zolder bij Hasselt om het leven gekomen tijdens de training voor de ZG „Can-am race": De lola van de Italiaanse coureur Giancarlo Moretti raakte in een bocht van de weg en reed op een drietal functionarissen in. Jean Pierre Vroonen werd op slag gedood. Beide andere baancommissarissen liepen licht ver wondingen op. GRAZ. Tijdens de training voor eer. speedway wedstrijd is de Nederlander Jan Kuiper tegen een vangrail gereden. Hij heeft een bekkenbreuk en een verwonding aan de wervelkolom opgelopen BIRR De 32-jarige amateur-wielrenner Walter Baader is in de ronde van Noord west-Zwitserland verongelukt. Walter Bader botste tegen een auto, die uit tegen overgestelde richting kwam. Zonder bij kennis te zijn gekomen overleed Bader ten gevolge van een gebroken wervelkolom. SILVERSTONE. De Neder landse autocoureur Toine Heze- mans heeft dit weekeinde op het circuit van Silverstone (G.-B.) de eerste manche ge wonnen van een race voor sport wagens (2-literklasse) tellend voor het Europees kampioen schap. De Engelsman Chris Craft vestigde 'n nieuw ronde record met een tijd van 1.25,2. dat is een gemiddelde snelheid van 119 km per uur. Hij viel later uit. In de tweede manche eindigde Hezemans als derde, maar de overwinning in het eindklassement kon hem niet ontgaan. Eerste manche: 1 Hezemans (Ned.) met Chevron B 19. 103 km in 58.19.2 (gem 113.8 km/ui; 2. Marko (Oost) met Lola T 212, 58.28,8; 3. Lepp (GBt met Chevron B 19. 58.29.0 Tweede manche: 1 Ronnie Petersen met Lola T 212 de 177 km in 57.53.4. 2. John Miles met Chevron B 19 op 8 sec.; 3. Hezemans met Chevron B 19 Totaal klassement: 1 Hezemans (Ned) met Chevron B 19 1.56.25.8; 2 R Pe terson (Zweden) met Lola T 212 1.56.42.8; 3. J Lepp (GB) met Chevron B 19 1.56.39.4: 4 Edwards (GB) met Lola T 212 1.58.15.4. MAN De Westduitser Georg Auer- bacher heeft de 750 cc zijspamaces van de TT op Man gewonnen. Oe snelste ronde met staande start werd gemaakt door Siegfried Schauzu. Deze Duitser legde de CO,75 km lange eer ste ronde van het bergachtige traject af in 24 minuten 13.6 seconden. Hij verbeterde het bestaande ronderecord met niet minder dan 17 seconden Motorpech dwong Schauzu echter tot opgeven in de tweede ronde. 139 79 km/uur); 2. A. Sansum (GB met Triumph 1.22.20.2; 3. R. William- sen (GB) met BMW 1.22.35.0. ZOLDER De Westduitse autocou reur Hans Meyer heeft zondagmiddag op het circuit van Zolder (België) mei zijn Hawke een Formule-Ford-wed- strijd over 50 km gewonnen. Tweede- werd de Zweed B. Steenberg (Lotus 61) en derde de Nederlander Huub Vermeulen (Berlyn). De Brit Peter Gethin (MacLaren M-8i won later op de middag de Can-Am- race over 300 km. Tweede werd dc- Fin Leo Kinnunen (Porsche 917k) en derde de Nederlander Toine Heze mans (Alfa Romeo 33t-3). Trainer Karei Jansen concludeerde: „Al waren we blij met een halve com petitie, we wisten anderszijds dal de ge ringste misstap in zon toernooi fataal kan zijn. Nu wij zowel over Be Quick als tegen DESK struikelden en geen return om revanche te wachten staat, staan we weer met beide benen op de grond. Dat heb je gewoon te aanvaarden en excuses zoeken heeft geen zin." Daar in had hij groot gelijk, want wederom toonde RVC. zich technisch superieur, maar het maken van doelpunten kwam niet voor in het „logboek" van de Rijs- wijkers. „Nijvere mier" Jan v. d. Sloot: „Als ik de neutrale toeschouwer mag geloven, maken wij elke wedstrijd en spelen wij voor de kijkers attractief voetbal. Maar ze moeten wel in de pot als je je betere spel in winst wilt omzetten." Slachtoffer Aan kansen hiervoor heeft het zeker niet ontbroken. Vooral in de eindfaze, toen een volledig RVC zich letterlijk en figuurlijk te pletter liep op de harde tackles van de verdedigers van de gast heren. Slachtoffer hiervan werd Koos van Dullemen die door doelman Lugters knock out werd gestompt en bewuste loos met de brancard van het veld werd gedragen In de eerste vijfentwintig minuten domineerde RVC volkomen maar dat resulteerde niet in doelpunten. Een vrije schop van Kloor werd door Schuur man rakelings over de lat gekopt, terwijl uit de eerste hoekschop RVC zou er negen te nemen krijgen en DESK drie een inzet van Bolman fortuinlijk door Lugters werd gekeerd DESK bepaalde zich tot uitvallen, steeds geleid door Soeterboek. die strandden op het hechte trio Clavan. Vols en v. d Berg Toch kreeg DESK enige kansen door Boo- gaardt. maar door ver uitlopen kon As sendelft het gevaar bezweren. Uit een door Bolman genomen hoekschop schoot de zwaar gehinderde Van Roon, die Pronk was komen vervangen, over de lat. waarna een schot van Schuurman over de kruising verdween. DESK kwam door Joosten in actie maar Assendelfl voorkwam mei een save een doelpunt. Hierna greep RVC het initiatief geheel en al en op eer van Van Dullemen kanjerde Schuurman via het houtwerk over. Ondanks het Rüswykse overwic* DESK kort voor de rust de leidipg. I vrjje schop van Van Esdonk Koos Soeterboek over de veel tc f voor zijn doel staande Assendclft I kopt: 10. Ofschoon RVC sterker bleef, wall rust in de ploeg door dit doelpunt 1 dwenen. In de tweede helft sped DESK meedogenloos hard. Toch probi) de RVC het met driftige aanvallen, i schoten en kopballen van Schuurir Van Roon en Vols kregen niet de (i diende) beloning. Ook aanvoerder C Clavan viel ten offer aan het Brabad geweld waardoor v. d. Weele moest vallen RVC kreeg nog vele maar de keiharde afweer van hield stand. ZEIST In het KNVB-sportcenti| te Zeist heeft het derde elftal 1 Sparta gisteren het kampioenschap f Nederland reserve eerste klasse i teur voetbal behaald. Sparta bleef I geslagen met de doelcijfers 80. tegenstanders waren de derde elftal van PSV. Go Ahead en Volendaml het tweede van Sneek en Almania. I UTRECHT Het Nederlandse ha bal Verbond heeft sinds zaterdag een voorzitter, die de vice-voorzitter. Schimmel uit Eindhoven, werd ebnoe in de vacature, ontstaan door het afl den van de heer M. B. Rijkenberg Amsterdam. De heer Rijkenberg afgetreden omdat hij zich niet kunnen verenigen met het besluit nationale competitie in de hoofd overgangsklasse veldhandbal af schaffen. ST.-NIKLAAS Adri Duyker bdde gisteren een wedstrijd voor amateur! u Haasdonk (België) gewonnen. Duyl t reed de 102 kilometer in 2 uur ninuten en had aan de eindstreep seconden voorsprong op Rudi Hf! (België).

Leidse Courant | 1971 | | pagina 12