jopie is m~ al een legende faidóa&owicmt antenne STAAT DAT GLAS ER WEL? Sport op radio en tv Contributie ANWB omhoog Dolle Miua's van vroeger RADIO MAANDAG LEIDSE COURANT Onderwijs en Jj^EN risico in onze onderwijsveri wing is, dat terwijl deze vernieuwing zelf mikt op meer echte vorming minder pragmatisme het effect op schillende plaatsen wel eens het omge keerde zou kunnen zijn. Wij hebben altijd gedacht dat it. opzicht de zaak bij het basisonderwijs het meeste safe zat. Des te meer treft het ons, dat de vrees welke wij terzake van het resultaat van de praktijk dei- onderwijsvernieuwing niet van ons kunnen afzetten, gedeeld wordt door de heer J. van Mourik, hoofd van een basisschool in Den Haag. De heer Van Mourik heeft in het onderwijsblad Resonans een beschou wing geschreven, waarvan de titel luidt: „Dreigt er ontkoppeling van on derwijs en opvoeding?". Hij constateert op het gehele onderwijs een druk van het bedrijfsleven waat het nuttigheids effect gemeten in produktiviteit thans hoogtij viert. Met dit als uitgangs punt worden vaak en snel opmerkin gen gemaakt, als zou het Nederlandse onderwijs achterblü-en bij de ontwik keling in de maatschappij. Terecht vraagt de heer Van Mourik zich dan af, of de wat langzamer gang van zaken wel een nadeel is. Ten op zichte van het nuttigheidseffect van het bedrijfsleven kan immers geconstateerd worden, dat bij het letten op wat eco nomisch noodzakelijk lijkt, men onop losbare problemen voor lief neemt: het levensgeluk van de werknemers, het leefmilieu van werkkrachten en omge ving. llfIE de ideologische basis van de ff Nederlandse onderwijsvernieuwing leest, komt gemakkelijk tot de conclusie I dat het allemaal wel snor zit. De be- langrijkheid van het vormingselement vereist geen lange speurtocht kleine lettertjes. Maar we zijn het met de heer Van Mourik eens dat van de basis tot de top van ons onderwijs toch in de praktijk een ontkoppeling van onderwijs en op voeding (wij zeggen liever: vorming) dreigt. Vanuit het bedrijfsleven gaat men eisen stellen aan het onderwijs en onderwijsautoriteiten zijn vaak snel be reid mede met het oog op de effi ciency aan deze druk toe te geven. Het toepassen van nieuwe technische mogelijkheden als hulpmiddel in het onderwijs, is natuurlijk een deugdelijke zaak. Mits men maar niet gaat over drijven, want dan is de eindzege beslist toch aan het pragmatisme. Juist bij als ideaal voorgehouden voorbeelden uit landen als Amerika en Zweden moet men afstand in acht nemen, omdat het een grote vraag is of we de levensach tergrond, die daar vaak het onderwijs beheerst, als de voor Nederland gewen ste moeten Kreupele zaak IET zo sceptisch als de heer Van Mourik zijn we over een primaat dat ook in Nederland de leerplanont wikkeling zou gaan innemen. We gelo en namelijk dat vernieuwing van di- daktiek in vrijwel alle vakken noodza kelijk is en dat leerstof altijd een kritisch gewetensonderzoek van de leerkrachten zelf behoeft.. We vallen hem daarentegen wel bij in zijn algemene vrees, dat de vormen de waarde van het onderwijs in diverse sectoren aan gevaren blootstaat. Men niet in het scheppen van kansen nieuwe vakken als filosofie en maatschappijleer een afdoende compen satie voor dit gevaar zien. Want de vorming bij het onderwijs wordt een kreupele zaak als ze wordt overgelaten een paar specifiek daarvoor ge schikte vakken, terwijl het overgrote deel van de lessen dan inderdaad op de pragmatische toer zou gaan draaien. Allemaal in het rijtje vóór de informateur TOT de „nevenwerkzaamheden" van onze kabinetsinformateur behoort het in ontvangst nemen van ettelijke memo randums, nota's, brandbrieven, en sub sidieverzoeken. Misschien slaat de belangstelling die prof. Steenkamp de laatste weken op dit gebied ervaart, alle nationale records. Organisaties, van de grootste tot de kleinste, hebben op hem een beroep ge daan om hun belangen bij de kabinets informatie toch vooral maar niet te ver- Steenkamp lijkt wel een bijzonder soort ombudsman, bij wie iedereen komt uithuilen die bang is voor volmaakt ge lukkig te worden gehouden als hij nalaat zijn wensen in de brievenbus van de in formateur te deponeren. Met z'n allen staan wij, de talrijke secties van de Nederlandse natie, in het rijtje vóór de informateur. Wat moeten op die manier de demissionaire minis ters en staatssecretarissen het rustig hebben! Maar of dit allemaal zinvol is?? Geen Luns meer op het Plein HET zal dan toch echt waar worden: Nederland moet een kabinet krijgen wanneer weet niemand! met een '•ndere minister voor Buitenlandse Geen Luns meer op het Plain, want Luns is nu definitief topman van de NAVO-organisatie geworden. Zijn vrien den beschouwen dit als de verdiende bekroning van een voor een Nederlandse diplomaat ongemeen belangrijke carrière. Een deel van zijn politieke tegenstanders protesteert ook nu weer en vindt dat mr. Luns maar had moeten gaan rente nieren en zijn memoires schrijven. Maar waarvoor zij in geen geval een bevredigende verklaring kunnen geven, i de gewone Nederlandse man Luns meer waardeert dan ooit bij een Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken het geval geweest is en waarom hij meetelde in Parijs. Londen. Wash ington. Afrika én het VerKï Oosten. Wie Luns JakenWil vanwege de min? der degelijke wapens in zijn arsenaal, maakt zijn kritiek ongeloofwaardig, wan neer hij ook onmiskenbare talenten loochent. Het werd tijd voor het aflossen van de wacht! Akkoord! Maar niet omdat het gelijk is aan de critici die alsmaal beweren dat de schildwacht stond te slapen en men dat alleen vanwege de diepstaande beremuts niet ontdekken De jacht op Paul Strand Zaterdag 5 juni kan men tn het NCRV-programma weer een kleuren film zien uit de serie Worldpremière, speciaal voor televisie vervaardigde speelfilms. De titel van deze film is „Berlin Affaire" en wordt hier uitge zonden als „De jacht op Paul Strand". Hoofdfiguur is Paul Strand (Brian Kelly) die is ondergedoken in Berlijn. Pete Kilian (Darren McGavin) krijgt van een in Genève zetelende organi satie opdracht de man op te sporen. Kilian duikt in de dossiers en ontdekt tot zijn schrik dat Strand een oude vriend van hem is. Niettemin vertrekt hij naar Berlijn, hoewel hij niet weet Het programma „Studio Sport", dat de NOS-televisie zondag 6 juni uitzendt van 19.30 tot 20.20 uur en van 21.10 tot 21.38 uur via Nederland 2, bevat behalve flitsen van enkele voetbalwed strijden onder meer de volgende onderwerpen jeugdatletiekwedstrijden in Groningen; honkbalwedstrijd Harlem-Ni- cols in Haarlem;paardenraces op Mereveld;volleybalwed strijd NederlandWest-Duits- land in Beverwijk. In het sportprogramma „Langs de Lijn" van de N.O.Si-radio dat zondag 6 juni wordt uitge zonden van 14.02 tot 18.00 uur via Hilversum 3, komen de vol gende onderwerpen aan de or de: betaald en amateurvoetbal roei wedstrijden op de Bos baan in Amsterdam; internationaal handbaltoer-. nooi in Roermond; paardenkoersen uitslagen en overzicht honk bal. „Langs de Lijn" wordt gepre senteerd door Bert Corporaal en Hans Kramer. Samenstelling en regie: Roel Rengers. Vanavond komt er, zoals gisteren werd aangekondigd een nieuw muzi kaal sportprogramma per KRO- radio om 22.40 op Hilversum 1. of hij daarmee, zijn nieuwsgierigheid wil bevredigen dan wel zijn opdracht uitvoeren. Door middel van een ad vertentie weet hij al snel in contact te komen met zijn vroegere kame raad, die het bepaald niet leuk vindt te merken dat Kilian achter hem aan zit. (Nederland 2 20.21 uur). talentTn WAPENROK Het afgelopen jaar werd in de Neder lands landmacht een talentenjacht ge houden. Een groep van veertig „artistie ke" militairen bleef over. Een deskun dige jury, bestaande uit vertegenwoor digers van radio- televisie- en platen- wereld, luisterde naar de verrichtingen van deze mensen. Tenslotte werden er negen gekozen voor de landelijke finale in de Generaal Spoorkazerne te Er- melo. In dit gezelschap, afkomstig uit legerplaatsen in Leiden. Den Haag, Roermond, Ermelo, Harderwijk, Assen en Steenwijkerwold, bevonden zich onder meer: een fakir, een goochelaar, een pianist, een zangergitarist, een trompettist en een zanger van country and western. De NCRV maakte van deze finale een reportage, die vana vond op het scherm komt. Als gasten treden op het Trio Los Allegres en de muzikale begeleiding wordt verzorgd door „De nieuwe vijf". (Nederland 2 21.50 uur). UTRECHT (ANP) De ANWB heeft gisteren op haar algemene vergadering in Utrecht besloten de contributie met f 5 te verhogen, namelijk van f 10 tot f 15. Voor de bijna 1.2 miljoen van de ruim 1.4 miljoen ANWB-leden, die ook lid van de Wegenwacht zijn. betekent dit een prijsverhoging van f 25 tot f 30. Redenen voor de contributieverhoging zijn: de sterk gestegen kosten en le uitbreiding van het dienstenpakket. Het is de eerste verhoging sinds 1962. UNIVERSITAIR NIEUWS DEN HAAG (ANP) - BI) K.E W. P. Bakhoven op zijn verzi gang van 1 Januari 1972 ee verschillende rechter! Johan Heesters 50 jaar op de planken Jopie is nu al een legende. Mil joenen vrouwen aanbaden hem, prikten foto's boven de bedstee of huilden bittere tranen als Jopie in een van zijn vele films be laagd werd door lafhartige schur ken. Zijn naam was en is een kasmagneet; zijn persoon een mythe. Jopie's naam staat nóg in schetterende fanfare-letters op de affiches, glinstert nóg in verblin dend neonlicht tegen de nachte lijke hemel. Jopie is een weerga loos brok theater. „Ik ben 67", zegt Johannes Hees ters. Dat is hem niet aan te zien. De theaterleeuw heeft slechts zil vergrijze manen gekregen. En die staan hem nog goed ook. De ont wapenende charme, de ladykil- lende glamour is hem gebleven. Vorige maand stond hij zonder ..schwindel" op de kop af vijf tig jaar op de planken. Een jubi leum dat Jopiel in stilte vierde, omdat het hem pas te binnen schoot. De juiste dag weet hij het 1921 dat hij zijn eerste engage ment kreeg. Als broekje bij de grote Rooyaards. Jopie als lakei met èèn zin. „En nu zijn we ons kleine prinsje ook nog kwijt". Hij zal hem nooit vergeten. Adieu Danilo Vergeten is Johannes Heesters wèl hoe vaak hij voor de camera stond. In Berlijn en Hollywood. Vergeten is hij ook hoe vaak hij als onweerstaanbare Danilo „in's Maxim" is gegaan. Hij is ermee gestopt. Met filmen en Danilo. „Bij de film zeggen ze nu tegen je: uitkleden! En daar pas ik voor. Per traditie speelde ik elk jaar twee maanden Danilo in Wenen. De Weners zeiden: Die Lustige Witwe mèt Heesters. Nu zeggen ze: Die Lustige Witwe. jammergenoeg zónder Heesters. Ik heb Goddank als artiest al tijd kunnen ophouden met iets waarvan je voelde dat het perfect was. Dat je wist: dit is de top. Voor mij geen operette meer". Adieu Danilo. Lief sopraantje Johannes Heesters, de romanti sche held die vrouwenharten deed smelten als ijsco's in de Sahara, is geen ster als het op vrouwen aankomt. Bij hem gèèn show-huwelijken die donderend op de publicity-klippen in grui- zels liepen. Bij hem geen woeste champagne-fuiven of amoureuze flirtjes. Jopie heeft zijn Wieske die hij wegkaapte uit de Brussel se Muntschouwburg. Een lief so- praarftje dat stil afscheid van de planken nam toen Jopie's ster begon te schitteren. Fn"Terwijl"* pa 'swerelds allerschoonsten voor de camera's teder in de armen nam, koesterde Wieske thuis de beide dochters, Nicole en Wiesje. Nicole is actrice geworden. Bij 't Düsseldorfer Schauspielhóus van Karl-Heinz Stroux. Zéér talentvol en met de charme van Jopie. Volgend jaar willen ze op tour nee. Voor het eerst samen op het toneel: Nicole en Johannes Hees- Gastarbeider Jopie heeft carrière gemaakt in Oostenrijk en Duitsland, met alle vreugde en verdriet vandien. Want Johannes is Hollander ge bleven. Ondanks de roem en het fortuin bleef hij gastarbeider. Daar helpt zelfs het ere-burger- schap van de stad wenen geen moedertje aan. En ook niet de pressie van Hitiers opperbazuin en UFA-boss Joseph Goebels. Op de vraag waarom Johannes geen Duitser wenste te worden, kaatste hij brutaal terug: „En waarom wordt u geen Hollander, Herr Propagandaminister?" Een luxe die Jopie zich kon permitteren, want hij was populair, wist zich gesteund door een miljoenen fan club. „U met uw charme zult nog van mij horen", baste de Herr Propagandaminister. Het heeft Heesters enkele hoofdrollen ge- Jopies verdriet Het verdriet van Johannes Hees ters? Het onbegrip om zijn hou ding toen het Bruine Spook schrik en onheil, dood en verderf zaaiend door het land trok, waar hij geliefd was. „Wat had ik moeten doen? Terugkeren naar Holland en daar gaan spelen? Dan moest je lid van de partij zijn. Dat heb ik nooit gewild en ben ik ook nooit geworden. Ik ben acteur, doe niet aan politiek. Ik besloot er te blijven, me erdoor te laveren; me zoveel mogelijk te drukken als er politiek om de hoek keek. Geloof me, ik heb Adolf-met-de-snor gemeden als de pest. En toen ik hem en zijn baliekluivers in een hotel tegen kwam de hele regering stond voor me op, na Servus! dacht ik God als hier maar geen foto grafen zijn. Ik zag de kiek al hangen in de Kalverstraat. Hij gaf me een hand en zei: „Ik ben al zeven keer naar je komen kijken. Heesters, als Führcr van het Duitse Rijk zeg ik je, dat je de grootste Danilo ter wereld bent". Ik dacht bij mezelf: ja m'n grootmoe en ben 'm uit dat hotel gesmeerd. Toen alles voorbij was stonden ze aan de grens in de paperassen te bladeren. Ik zei: jongens, geef die pas maar terug en laat Jopie door. Want ik was van niks en van niemand". Gijsbrecht Afgezien van zijn huis in Wenen, zijn villa aan de Starnbergersee heeft Johannes Heesters twee flats in Zandvoort. Zijn Neder lands is perfect en op verzoek declameert hij Vondel's Gijs brecht". Een restje Rooyaards. de fundamentlegger van de grote theater-persoonlijkheid die Jo hannes Heesters is. Jopie is graag in Zandvoort, geniet er, rust uit en ergert zich aan het bar-slech- te Nederlands van zijn landgeno ten. „Als ik Pipo op de tv hóór, dan denk ik: waarom moet die man zo'n afschuwelijk slecht Ne derlands praten. De kinderen krijgen dat toch mèè. Waarom hebben wij Nederlanders toch de onhebbelijkheid om raar te gaan praten als we leuk willen zijn. Zo van: meissies-heppie-da-gesien. Dat doet me pijn aan mijn oren". Ook nog een restje Rooyaards. Legende Jopie is nu al een legende. Door zijn film, zijn platen, de unieke brok show- en operette-geschie denis die hij zelf schreef. Met zwier, in frak en hoge hoed. Hij is er gewoontjes onder gebleven, zonder capsones. Is hij de laatste „grand chameur"? De laatste ko ning onder de pretentieloze opti- mismebrengers? De laatste gloed volle reiziger in charme? Vijftig jaar op de planken. Jopie moest eigenlijk de 100 volmaken... Huub Noten. Het seizoen op een oor na gevild. Gisteren nam de KRO afscheid van Johnny en RUk. Regisseur Bob Rooyens is de serie veelbelovend ge start maar heeft die beloften niet waar weten te maken, ten dele omdat er voor het „aparte paar" te weinig teksten beschikbaar waren die hun kwaliteiten voldoende konden doen schitteren. Ten dele wellicht ook omdat Rooyens wat zijn beeldregie betreft sterk op kleureffekten mikt. Gisteren zat er bijvoorbeeld een balletnummer in dat ons doodgewoon dei-mate op kleur ge dacht leek dat het zwart-wit niet te genieten was. Een vrijwel verwaarloos baar percentage van de kijkers heeft kunnen constateren of we het bij het rechte eind hebben Brandpunt zat redelijk achter het nieuws aan. Toch lijkt de rubriek dr tijd van absolute suprematie achter zich gelaten te hebben Vergelijken derwijs was AVRO's Televizier dinsdag j.l. nauwelijks minder. Feit dat we overleens met enige vri signaleren omdat rivaliteit de beste prikkel tot kwaliteit is. Ook bij de AVRO een seizoen-afscheid Willem Duys gaat tot september met vakantie. Willem heeft dit seizoe grootste miskleun van zijn carrière gemaakt (terzake het doodslaan eestoorden) maar kan, die kleun buiten beschouwing gelaten, terugzien op voortreffelijk seizoen, De Vuist was erg rommelig gisteren. Met oninteressante uitvindingen ei interessante dieren. Maar er v sterke punten op het terrein Willem verstand van heeft: de muziek. Drie sterke punten: het Voorburgs Jongerenkoor, dat de AVRO-wissel* beker won: het ensemble van Nicu Pourvu en de zangpedagoge Coby Rie- Ongelooflijk overrompelend vonden we het Roemeense ensemble rond panfluitbespeler Pourvu: een openba ring van ongekend muzikaal genot. Deze door de Haagse schilderes Sedje Hemon ontdekte ras-artiest verdient blijvende belangstelling. We hopen dat het spoedig tot een langere t.v.-üit- zending zal komen. Coby Riemersma heeft vogels van ve lerlel pluimage onder haar hoede. W kregen Martine BH1 Dcrfect te horen, t-enevens Marco Bakker en Christine Deutekom. De beide laatsten per grammofoonplaat door welke oorzaak dan ook niet zo best. Duys is uiter aard niet aansprakeiilk voor een fa lende geluidsregie. Zjjn eigen aandeel was perfect. NEDERLAND I NOS: 16.00 uu. Journaal VARA: 16.02 uur: Dagje ouder 17.00 uur: Prof. Balthasar 17.15 uur: Op expeditie naar N oord-Amer i ka NOS: 18.45 uur: Tim en de leeuw 18.55 uur: Journaal VARA: 19.05 uur: 18.55 uur: Journaal 19.30 uur: Koning klant 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Een van de acht 22.10 uur: Spel van Somerset Maugham 23.00 uur: Achter het nieuws 23.25 uur: Journaal NEDERLAND II EV. OMROEP 19.05 uur: De daad bij het woord 19.35 uur: Koor Scheveningse 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.21 uur: De jacht op Paul Strand, film 21.50 uur: Talent in wapenrok, 22.40 uur: Dagsluiting 22.45 uur: Journaal Vg. Op zondag 6 juni start de AVRO- televisie met een door Joop Scheltens geproduceerde serie „Vrouwenportret ten", die gewijd zullen zijn aan „Dolle Mina's uit vroeger tijden", zoals onder anderen Prinses Marianne. Betje Wolff. Belle van Zuylen en Mina Kroeseman. Als eerste „Vrouwenpor tret" wordt het veelbewogen leven be licht van Prinses Marianne (1810 1883), enige dochter van Koning Wil lem L Zij trouwde met Albert Pruisen, kreeg drie kinderen, scheidde toen van hem en leefde daarna sa met haar koetsier-stalmeester Johan nes van Rossum. Dit „Vrouwenpor tret" wordt gepresenteerd door Ka- trien Penders uit Leidschendam. die zich jarenlang heeft verdiept in leven van deze omstreden prinses. Op de zondagen 4 juli, 1 augustus. 29 augustus en 26 september, telkens via Nederland 1, worden de volgende „Vrouwenportretten" uitgezonden. (Zondag Nederland I 21.50 uur). Nieuwe jeugdserie van de NOS Gedurende de zomermaanden zal op zondagmiddag de familieserie „Walt Disney's Wonderlijke Wereld" plaats maken voor de Canadese serie „Avon tuur in Regenboogland". die de N.O.S.-televisie in kleur gaat uitzen den. De serie is geheel gefilmd in de nog nauwelijks ontgonnen natuur van het noorden van Canada en laat iets zien van het leven en de mensen uit dat wijde land. Hoofdrolspelers zijn Billy Williams en zijn Indiaanse vriend Pete Gawa. Billy woont met zijn moeder Nancy en zijn zuster Hannah in een kleine bungalow op een eiland in een meer: een paradijs voor jongens die avontuur zoeken. Verder komen in de serie een foto journalist voor, een piloot van een watervliegtuig en een sleepbootkapi tein. De titel van de eerste aflevering luidt „Nachtelijk Bezoek". (Zondag Nederl. 1 16.05 uur). ..Het glas staat op tafel" is het onderwerp van het tweede debat, dat de N-O-S.-televisie morgen via Nederland II uitzendt in het kader van het internationale filosofenproject. dat werd ontwikkeld door het Bureau Vormingswerk van de Rijksuniversiteit te Utrecht, de Internationale School voor Wijsbegeerte te Amersfoort en de N.O.S.-televisie. Discussianten zijn ditmaal de Britse filosoof Sir Alfred Julius Ayer en de Noorse filosoof Arne Naess. Sir Alfred Julius Ayer. die thans te Oxford doceert, is voorstander van het logisch positivisme. Arne Naess heeft in zijn boek „Scepticism" Ayer diverse malen aangevallen. Naess is in de Engels sprekende wereld bekend geworden als de ontdekker van een radikaal soort empirische semantiek (onderzoek naar de oorsprong van bepaalde woorden). De beroemde zin van Wittgenstein: „Dat dit glas op tafel staat, is een feit", is voorwerp geweest van vele discussies. Hij speelt ook een rol in dit debat als symbool voor de vraag: „Hoe weten we zeker dat dit wéér is, en welke voorwaarden houdt een dergelijke uitspraak in. Niet dat iemand er tijdens het debat aan twijfelde dat er glazen op tafel stonden de scepticus Naess heeft eens opgemerkt, dat hij zijn sokken 's morgens niet moeilijker vindt dan een niet-scepticus maar bewijzen dat ze er staan en analyseren, hoe we tot zo'n uitspraak komen, is veel moeilijker dan het lijkt op het eerste gezicht. (Morgenavond Nederland II. 21-38 uur)- NEDERLAND I KRO: 11.00 uur: Eucharistieviering NOS: 15.30 uur: Journaal 15.32 uur: Weekjournaal 15.52 uur: Verkeersinformatie 15.55 uur: De verrekijker 16.05 uur: Avontuur in Regenboogland 16.30 uur: De gouden Zecchino 16.55 uur: Toto 18.55 uur: Tim en de leeuw IKOR: 19.00 uu 19.05 uur: Linkerwang rechterwang AVRO: 19.30 uur: Geheimen der zee 20.00 uur: Journaal 20.25 uur: Parijs Jan Brusse 20.35 uur: De ballade van Andy Crocker, film 21.50 uur: V rouwenportret Prinses Marianne 22.15 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.55 uur: Tim de leeuw 19.00 uur: Journaal 19.05 uur: De vrijbuiters 19.30 uur: Studio Sport 20.20 uur: De schipper van de Picordie 21.10 uur: Studio Sport 21.35 uur: Koor-kwis 21.38 uur: Filosofengesprek 23.10 uur: Journaal NEDERLAND I NOS: 18.45 uur: Tim en de leeuw 18.55 uur: Journaal VARA: 19.05 uur: Pipo op Bizarra 19.30 uur: Coronation Street 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Leer uw kind zelf 21.20 uur: Herman van Veen 21.55 uur: Achter het nieuws NOS: 22.20 uur: Socutera 22.35 uur: Journaal 22.40 uur: Sterrenkunde NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Tim en de leeuw 18.55 uur: Journaal 19.05 Kijken naar kinderen NCRV: 19.30 uur: Zo moeder zo dochter 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Met liedjes het land in 21.15 uur: Hier en nu 21.40 uur: Met liedjes het land in (vervolg) 22.25 uur: Kerkorgelconcert: oude- lek. (In de pau: IKOR: 18.30 1 kijk op de kerkelijke per iuziek (gr). 19.35 Wij zijn ».50 (S) Klassieke orkest- 30.30 (S) Uit de lucht achtergrondini oekplatenprogra jrgie. 23.00 (S) Klassiek HILVERSUM II Nieuws. 8.10 Voor het plat itendpostduivenberichten. i weer, gevarieerd programr Mededelingen. jsijchisch gestoorden De verpleging 1 de Nederlai 21.30° (sHrTde e_ka_£ :speeldverzoekpla-; 0 Nieuws. 11.02 I rzoekplatenprograi i SOS-berichten. HILVERSUM I 8.00-8.10 Niet .05 Schoolradio, middagdienst. NO: Drie uitgeverijen gaan samenwerken AMSTERDAM Uitgeverij de Ar beiderspers, Guerido's Uitgeverij N.V. en Wetenschappelijke Uitgeverij N.V. gaan definitief samenwerken. De drie ondernemingen hadden hiertoe reeds in maart in principe besloten. Er is een holdingmaatschappij opgericht onder de naam N.V. Singel 262. actueel progra erheidsvoorlichting: 3 Deze dag. VA- ïederlandse teams i TROS: 11.00 Nieuws. 11.03 Suzie ïeese. 12.00 Nieuws. 120.3 Jam-o et de laatste poptoppers. KRO: uws. 13.03-18.00 KRO-op-Drie: pop- (14.00, 15.00. 16.00 en I Landbouwkronlek. 1 Nieuws en beursberichten. 16.05 Licht lekprogramma. 17.00 Niet HMM ?n. 17.15 Muziekprogramma. 17.55 Weeg-

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2