GRIEKSE TOPSCORER IN SCHADUW AANVOERDER Het bijgeloof van Piet Keizer: „Ik kan en wil spelen DIT STAAT VAST: IN CUP NIEUWE NAAM Club van Honderd ziet van geding af Toch maar niet WOENSDAG 2 JUNI 1971 ■«w LONDEN Afgaande op de droge cijfers zou Antonis Antoniadis de held van Panathinaikos moeten zijn. Met tien doelpunten is de 23-jarige aanvalsleider de onbetwiste topscorer van dit Europa Cupseizoen. Tien doelpunten van de zestien, die voor Panathinaikos resulteerden in een finaleplaats. Toch moet de boomlange Antoniadis het wat populariteit afleggen tegen Dimitris Domazos (29), de aan voerder. Een feit, waaronder hij niet gebukt gaat. „Want", licht hij toe, „Mimis (de roepnaam van Domazos) is een veel beter voetballer dan ik. Hij kan vier, vijf man omspelen en gedurende de gehele wedstrijd spel en ritme van ons team bepalen. Ik moet het vooral van mijn lengte hebben. Als ik scoor, doe ik dat meestal met het hoofd". LONDEN Van de vijftien tot dusver gespeelde finales om de Europese be ker voor landskampioenen werden er liefst negen gewonnen dooi ploegen, die eerst een achterstand van 10 Nog opmerkelijker is. dat in al die vijf tien finales niet één keer een outsider, zoals Panathinaikos is, erin slaagde de begeerde trofee te veroveren. In ieder geval, zal vanavond, als er tenminste een beslissing valt en anders na een eventueel replay vrijdag in Sheffield, een nieuwe naam in de Europa Cup I 2dl worden gebraveerd. ,r| (Van onze sportredactie) DEN IIAAG. De Club van Honderd Holland Sport heeft de strijd voor P.°°jet behoud van de Haagse eredivisie- m jub opgegeven. Na een uitvoerig beraad gisteravond tussen bestuursleden van de ^lub is besloten het kort geding tegen en 8le stichtingsbestuursleden Kroesemeüer n Kattenburg niet aanhangig te maken. I Clubvoorzitter Henk Haal; „De advo- >ve in de arm hadden genomen geadviseerd de zaak niet aan- ingig te maken omdat het allemaal veel Ed^ lang zou gaan duren. De hele affaire hoogst waarschijnlijk worden terug wezen naar de gewone rechtbank en zou dan vier tot vijf maanden ver- Dat vonden we tegenover de spelers >rd". Antonis .Antoniadis is de man op wie coach Ferenc Puskas vanavond rekent wanneer het er voor Panathinaikos op aan komt doelpunten te maken. Pus kas: „Antoniadis lijkt misschien een wat slungelachtige speler en technisch minder begaafd dan bijvoorbeeld Da- mazos en Eleftherakis. maar voor mij is hij onmisbaar. Als ik hem moet vergelijken met een andere spitsspeler geloof ik, dat hij Torres van Benfica het dichtst benadert. Die speelde in zijn topjaren ongeveer net zoals Anto niadis nu doet." Geleerd Dat de liefde niet van een kant komt. blijkt als Antoniadis de loftrompet steekt over Puskas. „Hij heeft ons gemaakt tot wat we zijn. PAO kon vroeger ook wel aardig voetballen, maar tegen 'n club van naam ging het net altijd mis. Puskas heeft ons ge leerd. dat we tegen geen tegenstander behoeven op te zien. Bovendien heeft hij ons bijgebracht, dat we niets min der zijn dan een ander, als we ten minste allemaal in dienst van het elftal spelen „Toen Puskas bij ons kwam. was ik slecht in vorm. geen zelfvertrouwen en weinig ambintie. Ik was en ben een pursung voetballer. Het spelen tegen versterkte verdedigingen hing me de keel uit. Ik zag er weinig brood meer in en was blij. dat ik nog een goede baan bij een verzekerings maatschappij had. Die baan heb ik nog. maar op dit moment vind ik het voetballen weer het belangrijkst. Pus kas heeft me verteld hoe hij zelf altijd tegen defensief ingestelde te genstanders te werk ging. Daar heb ik veel van opgestoken." Zoveel, dat hij in Liverpool tegen Evertan het ene doelpunt scoorde, dal bij het opmaken van de eindbalans dubbel telde. En in de thuiswedstrijd tegen Rode Ster schoot de tweevoudi ge Griekse international liefst drie keer raak. Antoniadis: „Dat was geen gelukkige zege van ons. Die nederlaag van 41 in Belgrado was eerder on gelukkig. Onze doelman tiad toen zijn dag niet. Zoiets kan gebeuren." „Naai aanleiding van dat resultaat wordt beweerd dat wij alleen voor eigen publiek goed kunnen spelen. Ik kan dat begrijpen, maar het is niet waar. Natuurlijk speel je thuis ster ker. maar dat is. gezien de resultaten in dit Eurpa-Cuptoernooi. toch ook met' Ajax het geval? Maar wij hebben in Liverpool toch ook Everton be dwongen. En m Bratislava een neder laag tegen Slovan zo beperkt houden als wij hebben gedaan (21) vind ik ook een topprestatie In het verleden LONDEN Er waren enige honderden supporters van Panathianaikos in en om Wembley toen Ajax gistermiddag even gelegenheid kreeg de „heilige grond" te inspecteren. zagen Piet Keizer, een naam, die de Grieken moeilijk kunnen uitspreken, maar die hen wel zeer bekend is, enigszins trekkend met zijn rechtervoet over de grasmat gaan. „Maar ik speel", zei hij gedecideerd. Ajaxarts John Rolink zag medisch even min bezwaren, maar trainer Rinus Michels hulde zich nog in stilzwijgen. Hij zou in overleg met Piet Keizer zo laat mogelijk zijn beslissing nemen. Piet Keizer nogmaals: „Ik kan spelen en ik wil het ook dolgraag." Ajax STUY SUURBIER HULSHOFF VASOVIC BLANKENBURG RIJNDERS NEESKENS SWART KAPSIS FYLAKOURIS VLACHOS CRU IJ FF MÜHREN TAYLOR Q (Engeland) ANTONIADES DOMAZOS SOURPIS KAMARAS OIKONÖMOfÖÜLOS* KEIZER GRAMMOS ELEFTHERAKIS TOMARAS Panathinaiko? FÜRTH Friedemann Pauliek, de doelman van de Duitse Regio- nulüfiaclub Holsteln Kiel. die vorige week bij SPGV Fürth een contract tekende, heeft gisteren woede gezorgd bij de Zuidduitse Hij verscheen op het kantoor van Fürth en vroeg of hij zijn gete kende contract nog eens mocht zien. Pauliek keek het officiële stuk even in, verscheurde het en verdween zonder een woord te AibeXV.D'ifuT'. de voorzitter van" Fürth. over de handelwijze van Pauliek: „Deze schurkenstreek ne men wij natuurlijk niet. Wij leg gen de zaak voor aan de bond". Rinus Michels heeft er overigens weer eens blijk van gegeven de buitenland se sportpers aan zijn laars te lappen. De persconferentie, die de coach van Ajax in het Seldonpai khotcl gaf was uitsluitend toegankelijk voor Neder landse journalisten. De vertegenwoor- digdigers van de Griekse dagbladen werden botweg geweigerd, zoals Mi chels twee maanden zeieden m G)«~ gow voor de wedstrijd Celtlc-Ajax de Schot>e televisie met te woord wilde staan. De groep Grieken toonde zich gisteren over dit optreden minder ver ontwaardigd dan hun Schotse collega's eerder. Elegant kan de houding van Michels moeihjk worden genoemd, te meer als men weet dat Ferenc Puskas bijna op ieder uur van de dag bereid is vragen te beantwoorden en infor matie over Panathinaikos to verstrek ken. Zoals eigenlijk altijd alle grote buitenlandse coaches om er enige te noemen: Jock Stein. Otto Gloria. Tschik Cajkovski en Miguel Munoz er blijk van geven te beselfen, dat de public relations een belangrijk onder deel van hun taak vormen Geheim Michels' weigering iigt volgens hen die thuis zijn in de Ajaxhuishouding tei. grondslag aan de ervaringen, die Rode Ster Belgrado onlangs in Athene opdeed. De Joego-Slaven werden toen in de nacht voor de tweede wedstrijd tegen Panathinakos geruime tijd uit hun slaap gehouden door Griekse voetbalfanatici die urenlang een oor verdovend lawaai maakten door luid claxonnerend met auto's door de stra ten heen en weer te rijden. Michels zou de verblijfplaats van zijn ploeg geheim willen houden om herhaling te voorkomen. Of die vrees gegrond is. met een trainingskamp op ruim vijftig kilometer van Londen, mag echter worden betwijfeld. Belangen waren we in uitwedstrijden meestal nergens, maar dat is nu toch wel anders. Belgrado was een negatieve uitschieter. Verder hebben we zeer constant gespeeld. Voor Ajax ben ik dan ook niet bang. Wij zijn geen favoriet en dat kan alleen maar voor delig zijn. want als we verliezen is er in feite niets ergs gebeurd." Dat Antoniadis niet alleen vanwege zijn lengte (1.91 meter) zo produktief is. bewijst het feit. dat hij slechts drie van zijn tien Europa-Cuptreffers met hel hoofd scoorde. Antoniadis: „Dat klopt, maar het waren uitzonderingen, die doelpunten langs de grond. In de Griekse competitie kop ik ze er mees- Wat hij dan meestal doet na voorzet ten van Haris Grammos, de snelle rechtsbuiten, op wie Puskas een be langrijk deel van zijn hoop voor van avond heeft gevestigd. Evenals trou wens op Antoniadis. TON VAN DALEN (Van o sportredactie) DEN HAAG Bij Ajax zijn ze niet bijgelovig. Maar het noodlot tarten ze liever niet. Daarom draagt Johan Cruyff op zijn shirt altijd rugnummer 14, hetgeen tweemaal het geluksgetal zeven is. Daarom moet het dochtertje van Sjaak Swart iedere zondag, vóór pa naar de wedstrijd gaat een kusje drukken op zijn beide voet balschoenen. Daarom ook wordt de man in ere gehouden, die bij iedere thuis- vijgend en schijnbaar onbewogen op islool i A ja oort de gend op, steekt het pistool in de lucht en lost zes schoten. Daarna gaat hij weer zitten, laadt het pistool en wacht op de volgende goal. Die naar men bij Ajax meen! alleen maar gescoord kan worden als de pistoolceremo- nie zonder haperen is uitge voerd. In de amatcurtijd van het Neder landse voetbal hadden keepers soms mascottes, die in het doel gehangen werden. Zo'n poppetje, haasje of heertje hielp hel doel schoon honden van vijandelijke goals. Bij AJax geen beestenboel in het net de club van Rinus Michels bestaat uil ordentelijke profs, die niet afhankelijk willen zijn van speelgoeddieren. RITEN Maar ren aantal riten horen er wel bij. Als Ajax het stadion kei opstellen. Als C-uy veert staat Stny al on Onveranderlijk krijgt dan van Cruyllie een, stomp in i maagstreek. Zonder die storr kunnen én Cruyff én Stuy ge« goede wedstrijd spelen, zo mem ze bij Ajax. De Cruyftiaanse plaagstoot d. al uit de periode-Bals. Wai bliek Jolian Cruylf de bal krijgt. Aan de zijlij ordt stilgei hij hel len. Maar hij mag nimmer meer worden vergeten. Fven noodzakelijk is. het dat na de plechtige groet aan het pu- ïiddels uurslid -Hordijk deelt een stukje k&uw- gom uit aan Ajaxfan en tv-pre sentator Henk (Hullekiedullekie) Terlingcn. die weer of geen weer een regenjas van opvallend lichte lint draagt. Kauwend spoedt Ter lingcn zich naar het doel van de tegenpartij, waar liij zich achter de touwen neerset. Daarmee is naar men bij Aiax statistisch meent te hebben bewezen de grondslag gelegd voor een doel punt van Swart. Als het kauw- gommetje is vergeten of als Ter lingcn 'n houtje-touwtje-jas draagt komt dat doelpunt beslist niet. la. bij Ajax houden ze tradities hoog in ere. Maar bijgelovig zijn Gei Den Hertog leidt in Britse ronde SOUTH SHIELDS De Zwitser Bru no Hubschmiidt heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Groot-Brittan- nië voor amateurrenners gewonnen. Hij legde de 145 km van Penrith naar South Shields af in 1 uur 46 min en 29 sec. Tweede werd de Fransman Marcel Dou- chemin en derde de Nederlander Fedor den Hertog, beiden in dezelfde tijd als de winnaar. Fedor den Hertog verdrong Popke Oosterhof als leider in het alge meen klassement. Er is nog iets anders dat de leidingge vende Ajacieden dwars zit. Er staan vanavond nog andere belangen op het spel dan alleen die van de club Ajax. De club heeft in elk geval deelneming aan het toernooi om Europa Cup 2 in handen. Sparta, finalist tegen Ajax zal overigens hevig duimen dat Ajax de Cup nummer een verovert want dan zitten de Rotterdammei-s in het tweede Europese Toernooi De 'spéfers van Ajax, dé dure sterren van voorzitter Jaap van Praag, heb ben meer geld geëist. De con'.:; cU-ii van Cruyff, Suurbier. die een aanbie ding heeft van PSV, Rijnders en coach Michels lopen af en zijn nog niet verlengd. Piet Keizer, die ;n 196» een zesjarig contract afsloot, wil dat tus sentijds verhogen. Hij is niet langer tevreden met zijn premie oud- scheidsrechter Hom „Twintig mille per man als ze winnen" en salaris en heeft al twee besprekingen met het bestuur van Ajax gevoerd teneinde de gewenste verhoging te krijgen, tot nog toe zonder resultaat De toekomst van Ajax, het tegemoet kunnen komen aan de verlangens van de dure spe lers, en vooral het voorkomen van hun vertrek, zal in hoge mate ben vloed worden door de wedstrijd van vanavond. Want als Ajax de Europa Cup wint, kan het tonnen winst halen uit een serie vriendschappelijke wed strijden. De strijd gaat bovendien om het pres tige van Ajax en de spelers, die het zich om zich op wereldniveau te handhaven niet kunnen permitte ren binnen twee jaar weer een Euro pa Cupfinale te verliezen, ditmaal nog wel van Panathinaikos. dat in de we reld van het voetbal ondanks alle successen, niet zo hoog wordt gewaar- JEAN NELISSEN rachl tTsj.-Sl.) 3.«.Si Marijke Schaar in halve finale PARIJS. MarUke Schaar heeft zich eisteren geplaatst voor de halve finales damcscnkelspel van de open Franse ten niskampioenschappen in Parijs door in de kwartfinale de Amerikaanse Linda Tuero met 62, 63 te verslaan. Betty Stöve. die met de Britse Winnie Shaw in het damesdubbelspcl uitkwam, werd in de kwarteindstrijden uitgescha keld door het Franse duo Gail Chanfreu/ Francoise Durr met 63, 65. De 40-jarige Hongaan Istvan Gulyas zorgde voor een grote verrassing door cén van de favorieten voor de titel, de als vierde geplaatste Amerikaan Cliff Richey (25). uit te schakelen met 64, 15. 46. 62. Gulyas plaatste zich voor de kwartfinales Scheidsrechter beïnvloed hebben om vangen Zal de uitstekende kwaliteit van Velasqiies, de bijzondere g. rechter bei n vloeden O aai end Nederland he Voor Feijenoord ziin er geen geheimen omtrent de finale voor de Europa Cup. De Rotterdammers zijn er vast van overtuigd, dat Ajax de Cup. die zijzelf in het vorige seizoen veroverden, weer naar Nederland zal brengen- Daarom is vast bij het Haagse bloemenmagazijn ..Saint Pawlia" in de Elandstraat een king-sizemand besteld, die de grote rivaal zal worden aangebodenRinus Israel kwam gisteravond bij bloetnschikkMnsffnaar P. Kooman eren kijken of alle. naar wens was. En dat was het.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7