Operatie Ajax te land, ter zee en in de lucht voor tienduizenden supporters U betaalt nog steeds alles handje-kontantje? Haar weet u eigenlijk wat u mist? Charters non-stop Nederland- Engeland Kampeervergunning voor boer v. d. Be^g Raiffeisenbank fU Boerenleenbank Mozambique wijst Witte Paters uit STAPEL AAN MENSEN METEEN MISSIE 1 lATERDAG 29 MEI 1971 1' LEIDoE COURANT PAGINA 7 (Vain een onzer verslaggevers) MSTERD AM-SCHIPHOL Volgende week zal in de inkomsthal van Schiphol een speciale E.II.B.O.-post orden ingericht door de geneeskundige dienst van 'pisterdam. Deze maatregel is symbolisch voor de 'fanning waarmee men op de luchthaven de operatie Ijax tegemoetziet. De luchtbrug naar Londen betekent in absoluut record aan vliegtuig- en passagiers- (wegingen. Op de drukste dag van het vorige jaar jrwerkte Schiphol 27.000 passagiers. Dat worden er dank zij de Europacup volgende week minstens 6.000 meer. In totaal vinden er 92 chartervliegtuigen plaats, die 15.000 Ajaxsupporters over het Kanaal zullen zetten. Het vertrek b/.art de luchthavendirectie niet al te veel kopzorgen, want de luchtbrug is gespreid over dinsdag 1 juni en woensdag 2 juni. De nacht en de dag na het duel echter zullen de allerhoogste eisen stellen aan de verkeersleiding en grondafdeling, want dan moeten de 92 chartervluchten tussen een kwartier na middernacht en kwart voor zes de volgende avond allemaal behouden op het Schipholbeton geëindigd zijn. iuurcontracten soms onzinnig IpEN HAAG (A.N.P.). Een enquête, I de Consumentenbond onder huur- tbevvoners heeft gehouden, heeft aan i licht gebracht, dat er veel onzinnige palingen voorkomen in huurcontracten pr flats. Deze bepalingen worden vol- is de Consumentenbond geaccepteerd iru Ier druk van de woningnood. 'erduidehjk is uit de enquête ge- n", aldus de Consumentenbond, j :veel de verhuurder en hoe weinig murder in woninglijdend Nederland 'ertellen heeft". Meer dan de helft de ondervraagden blijkt zich bij te hebben verbenden tot het tiffllen van forse jaarlijkse huurverho- ■^gen. Over bij de verhuurder gedepo- Jrde waarborgsommen wordt vrijwel rente vergoed. Zeer gangbaar is systeem van vooruitbetaling op de zonder definitieve pkening. geweldloze actie thema Vredesweek JCIDEN De studentenvereniging t en het Leids VredesKontakt hou- ede dinsdagavond over twee concrete ovrbeelden van geweldloze actie, t.w. ïcties van de negers in de Verenigde ten (ds. Martin. Luther King en ds. I trnathy) en de acties in Tsjecho-Slo- leefiie in 1968 (na de inval van troepen het Warschau-pakt). Als sprekers gesprekspartners zullen optreden f. dr. J. W. Schulte Nordholt en drs. JRood. 2olet ^eze avond moet de vredesweek voorbereid, die van 19 tot en 26 september wordt gehouden onder thema ..Vrede! Met alle geweld?" het thema van de vredesweek dit nogal gecompliceerd is, probeert rids VredesKontakt het in enkele eksavonden (in samenwerking met organisaties) a.h.w. af te tasten. Ondertussen gaan de 300 vliegtuig bewegingen die Schiphol op een nor male dag heeft, gewoon door, ook de 24 lijndienstvluehten van de KLM en de BEA op Londen, die al weken ge leden waren volgeboekt; waarschijnlijk eveneens door de nodige Ajaxfans. „We hebben éér. geluk", zucht de Schiphol- directie. „Het overgrote deel van de passagiers voor Wembley zal geen bagage bij zich hebben. Als we voor al die mensen ook nog koffers zouden moeten afhandelen, zou het een com plete chaos worden". Om de Ajaxstroom in goedé banen te leiden, zullen er in de aankomst- en vertrekhallen speciale 'balies worden ingericht. Ook de marechaussee en de douane zorgen voor extra-balies. Op die manier hoopt pen te bereiken dat de gewone passagiers zo weinig mogelijk overlast van het Ajaxlegioen zullen hebben Het parkeren zal een probleem zijn. De Schipholdirectie hoopt daarom dat een maximaal aantal Wembleypel- grims gebruik zal maken van de pen deldienst waarmee het busbedrijf Maarsse en Kroon vanaf woensdag morgen 4 uur bij het Centraal Station begint en die vanaf woensdagnacht 12 uur in omgekeerde richting vanaf Schinhol gaat rijden. De drukte zal zo groot zïjn dat de pieren van Schiphol het niet aan zullen kunnen. Daarom wordt een groot aan tal chartervliegtuigen afgehandeld op het zogenaamde bufferplatform en het vluchtplatform. De luchthavendirectie heeft elf bussen moeten huren om de Ajaxsupporters naar en van de toe stellen te brengen. De belastingvrije winkels in de vertrekhal hebben enor me voorraden drank en rookwaren in geslagen om aan de verwachte vraag te kunnen voldoen. Men denkt terecht dat er volgende week veel kelen droog en veel vingers zenuwachtig zullen zijn. Het vliegveld Zestienhoven in Rotter dam pikt van de Europa-Cupkoorts ook een graantje mee. Vandaar gaan 27 chartervluchten met in totaal 2700 Ajaxsupporters. De havendienst heeft de indruk dat er geen speciale maat regelen nodig zijn. Alleen zullen tien man extra-personeel moeten worden ingeschakeld om het parkeerprobleem bij het vertrek op te lossen. Iedereen wordt verzocht voor een gulden aan contant geld bij zich te hebben. Zoveel kost het parkeren daar namelijk en als alle automobilisten met een tientje ko men aanzetten, vergt het wisselen te veel tijd. De KLM heeft het grootste aandeel in de luchtbrug: ze maakt met 9 machines 22 vluchten die 3600 passagiers naar Wembley brengen. De Jumbo Boeing 747 vliegt 3 retourtrips en ook alle andere vliegtuigtypen die de vloot telt (Super DC-8. DC-8 en verlengde DC-9) doen mee. Elk verloren uurtje dat een toestel on een. twee en drie juni werk loos op het platform staat, zal worden uitgebuit Transavja neemt met 35 vluchten 3000 passagiers Voor-zijn rekening en Mar gin Air, vervoert met 32 vluchten 2000 supporters. De overblijvende 6500 Wembleygangers worden door acht Engelse charterbedrijven over het Ka naal gezet, terwijl ook de Ierse Air Lingus en zelfs de Fin Air uit Finland een handje helpen bij de luchtbrug. De geluidshinder rondom Schiphol zal vol gende week oorverdovend zijn, mees muilt men op de luchthaven, maar men rekent gezien het nationale beker- belang dat in het geding is, op weinig klachten. In Londen liggen de zaken aanzienlijk minder gecompliceerd, omdat het Ajax legioen er gespreid over vier lucht havens aankomt: Gatwick, Heathrow, Southend en Luton. Daar doet zich echter de moeilijkheid voor dat alleen Gatwick een treinverbinding met Lon den heeft. De passagiers die elders lan den, zullen zich met de bus moeten zien te redden. Behalve van een luchtbrug kan volgen de week ook nog van een (boot)trein- Dansend en zingend op weg naar ue Ajaxoverwinning? De tienduizenden supporters en de honderdduizenden I achterblijvers) nemen, dit zonder meer en busbruggetje worden gesproken. De Nederlandse spoorwegen laten zes ex tra-treinen lopen, waarvoor 5000 Ajax fans een kaartje hebben gekocht. Ze vertrekken uit Amsterdam. Haarlem en Rotterdam en rijden non stop richting Oostende waar de veerschepen ko ningin Elizabeth. Prins Philip, Reine Astrid en Koning Albert klaar liggen. In Dover nemen de Engelse Spoor wegen het transport over. De treinen dragen voor de hand lig gende namen als „Ajax-express", „Europa-Cup-express" en „Wembley- express". De reis duurt drie dagen. Voorts gaan naar schatting 3000 suppor ters per touringcar via Oostende of Zeebrugge het Kanaal over. Een groep van 700 tenslotte heeft voor het meest moderne vervoermiddel gekozen: de Hovercraft ofwel het luchtkussen vaartuig dat het Nauw van Calais in minder dan een half uur bedwingt. UTRECHT (ANP) B. en YV. Meerkerk hebben gisteren besloten de landbouwer YV. van den Berg. voorzitter van de Stichting Y'rjje Recreatie, vergunning tc geven op grond vai plaatselijke kampeerverordening. Dat be tekent dat hjj nu officieel kampeerders op zpn weilanden mag toelaten. De gunning is van voorlopige aard (één jaar) en moet in feite compleet worden gemaakt door het provinciaal bestuur Zuid-Holland dat een ontheffing moet geven in verband met de landschaps verordening. De gemeentesecretaris van Meerkerk verklaarde, dat B. en W. van Meerkerk en het provinciaal bestuur de afgelopen CM (Advertentie) Kontant betalen, da's toch heel gewoon, zou u zo zeggen. Is het ook. Voor mensen die niet beter weten. En zichzelf daardoor elke dag maar weer 'n hoop gedoe op de hals halen. Met geloop naar de deur, wachten voor loketten, gehannes met afrekenen, noem maar op. Ze missen immers het gemak van een Privérekening. Waarmee je een hoop zorg minder aan je hoofd hebt Zou ook voor u 'n hele uitkomst zijn. Gelukkig zitten we vlak bij u in de buurt. Kleine moeite dus, om er even over te komen praten Mensen die op hnn gemak zijn gesteld, hebben weken overleg hebben gepleegd. Hij ver wacht dat de provinciale ontheffing ook zal worden verleend. Daarmee is de heer Van den Berg de eerste landbouwer in Nederland die officieel een kampeerver gunning heeft gekregen. De heer Van den Berg heeft thans elf tenten en caravans op zijn grond staan. Hij werd begin dit jaar wegens over treding van de plaatselijke kampeer- verordening door de kantonrechter in Gorkum veroordeeld en vroeg daar na bij de gemeente en provincie de nood zakelijke vergunningen aan. Gedeputeerde mr. H. B. Engelsman liet weten dat het provinciebestuur denkt over een aparte verordening caravans en tenlten. Daarin zou het plaatsen van één caravan bij een boerderij met ten minste 30 vierkante meter erf vrij worden gelaten. Voor het plaatsen van meer caravans per bedrijf zal ontheffing moe ten worden gevraagd bij G.S. Hij noem de het vrijlaten van vijf caravans of ten ten per boerderij, zoals de Stichting Vrije Recreatie heeft gevraagd, onaanvaard baar. Wel denken G.S. aan een soepel ontheffingsbeleid voor gebieden waar nlaatsing van caravans g^n schade aan het landschapsschoon zal rokkenen. een Privérekening bij de bank voor 'iedereen 2900 vestigingen LISSABON (Reuter). De missiona rissen van dc orde van dc witte paters moeten Portugees Mozambique binnen 48 uur verlaten. Het gaat om achtendertig paters en tien broeders van elf natio naliteiten. De generaal-overste van de orde, pater Theo van Asten, heeft onlangs besloten vóór 1 juli alle witte paters uit Mozam bique terug te roepen als protest tegen de dienstbaarheid van de Kerk in Portu gal aan de gevestigde orde. Hatta morgen naar Nederland DJAKARTA (A.P.). De voormalige president van Indonesië, dr. Mohammed Hatta, vertrekt morgen naar Nederland voor een, naar verluidt, oogheelkundige behandeling. Dr. Mohammed Hatta is de laatste tijd nogal eens in het nieuws geweest door de vrijmoedige wijze waarop hij kritiek uitoefent op president Soeharto. Met name zou hij personen 1ie zich beklagen over „intimidatie dooi overheidsdiena ren" geadviseerd hebben, zich recht streeks tot president Soeharto te wenden. Ook zou hij president Soeharto ge waarschuwd hebben de indruk te vermij den dat „Indonesië even reactionair is geworden als in de koloniale periode". Dader schietpartij Driebergen gearresteerd ZEIST (ANP) Gistermiddag om streeks half vier heeft de politic te Zeist in een leegstaand pand aan de brouwerij in die gemeente de 20-jarige Frans Zwak- hoven aangehouden. Hij was in de nacht van donderdag op vrijdag op de vlucht geslagen, nadat hij in het woonwagen kamp te Driebergen zijn 35-jarige broer had neergeschoten. Tegenover de Zeister hoofdinspecteur heeft Frans Z. bekend geschoten te hebben. Weer treinramp in W.-Duitsland ESSEN (D.P.A.). Na het rampzalige spoorwegongeluk in Noordrünland-YVest- falen, waarbü donderdagavond vyfen- veertig doden vielen, heeft zich gister middag in YY'est-Duitsland opnieuw een treinongeluk voorgedaan. Bij een botsing tussen twee personen treinen op een enkelspoor tussen Essen en Bottrop vielen vijftien gewonden. De toestand van twee van hen is ernstig. Het ongeluk gebeurde doordat een trein stel een enkelspoor opreed zonder op het passeren van een uit de tegenovergestelde richting komende trein te wachten. UIT DE Vier Y'ideoboeken Ian Tribe schreef een kleine studie over het plantenrijk dat meer dan 300.000 soorten omvat. De schrijver geeft een overzicht van de groo- pen en gaat in het tweede deel dieper in op de kenmerken en behandelt hij onderwerpen als sterkte, voedsel, adem haling samenwerking en voortplanting. Het boekje dat mooi geïllustreerd is is niet „populair" geschreven. Christine Metcalf weet enorm veel van katten af en zij heeft al haar kennis samengevat in een fraai verlucht boek je waarin rassen, verzorging, fokken, tentoonstellingen etc., deskundig bespro ken worden. Wie van zijn poes houdt, vindt hier een uitstekende handleiding. Datt-kanJook gëyfegd worden'êan het deeltje „Honden" door Wendy Boorer die vele jaren ervaring heeft met deze schranderste en meest populaire huisdie ren. In woord en beeld worden meer dan 130 rassen beschreven en adviezen ge geven over verzorging, keuze, africhten, fokken, grootbrengen etc. Dit boekje zal vele hondenvrienden zeer welkom zijn. „Kernenergie" is een korte verhande ling van Matthew J. Gaines over het vreedzame gebruik van de kernenergie en zó geschreven dat iedereen er lets van snappen kan. Er wordt gemakkelijk en duidelijk verteld hoe het zit met atomen, kernreactors, radio-isotopen, radio-activi teit, kernsplitsing etc. Tot dusver zagen wij nog geen geschrift met Illustraties dat deze ingewikkelde materie zo be grijpelijk voorstelt. De Videoboeken wor den uitgegeven door Elsevier-Neder- land N.V. (Advertentie) M Ruim achtduizend nederlandse-zusters, broeders en priesters staan met een missie in de wereld. Zij stellen zich totaal en zonder voorwaarden beschikbaar voor de teak die de Heer opdraagt aan allen, die Zijn Naam voeren. Missionarissen zijn gewone en toch heel bijzondere mensen. Zij vertrouwen op God en daarom hebben zij een groot vertrouwen in mensen. Oók in de mensen thuis! Zij rekenen er eenvoudig op dat die hun alles zullen geven wat voor hun missie nodig Is. Zullen wij ónze mensen met ónze missie eens laten zien de royale Evangelische maat óók te kennen? Volgestort! Geschud! En dan overlopend! En niet alleen voor de dingen van het werk maar óók voor de ménsen van het werk! Geel persoonlijk en bewust vrij aan onze mensen met een missie. Samen geven we dan geneeg. GIRO 676 (ZES-ZEVENZES) van NEDERLANDSE MISSIONARIS. Den Haag. van Alkemadelaan 1 -070-244594 Pinksterkollekte öa Week voor de Nederlandse Missionaris

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7