PinK IN, groots festival maandag in het jeugddorp Progressieve Partij grote winnaar GAS EN ELEKTRA WORDEN DUURDER Technisch centrum vrijwel onmogelijk - INBREKERS SLAAN SLAG N SASSENHEIM Ook stadhuis voortaan op donderdagavond open - Computer onmisbaar voor het bestuurbaar houden van de PTT WETHOUDER VAN DONGEN: Gang in oud schoolgebouw gedecoreerd Tijdens verkiezingen voor Leidse Universiteitsraad —ZATERDAG 29 MEI 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 3 BUIT: 2300 GULDEN SASSENHEIM In de nacht van londerdag op vrijdag is op enkele plaatsen ingebroken op de Essenlaan. L'it het service-benzinestation, werd al ■t>et kasgeld (f300) buitgemaakt. In het 1 jjssuranliekantoor Beyk vond men in !en bureau de sleutel van de brandkast. Bierna was het een koud kunstje om lit dc brandkast een bedrag van onge ler f1800 te halen. In beide gevallen cwan» men binnen door een ruit te lernielen. Geslaagden hbs A LEIDEN. Aan de christelijke :holengemeenschap Leiden-Zuidwest jn geslaagd voor h.b.s. A: Helen van Diemen (Voorschoten), Paul oort (Valkenburg), Jan Oosterom doorschoten), Juup Romeijn (Voor- choten), Peter Romeijn (Voorschoten), |ans-Arnold Rörholt (Leidschendam), feike v. d. Scheer (Leiden), "Wim Ver- |eer (Voorschoten), Lettie v. d. Vijver valkenburg), Joop van Wallinga (Lei en), Antoinette de Jong (Leiden). Ab chterkamp (Voorschoten), Ruud Ar- pldi (Voorschoten). Guit Bakema (Lei- prdorp), Margot Belt (Voorschoten), Jos d. Berg (Leiden), Peter v. d. Berg leiden), Dymphna van Dam (Valken- prg), Jeannet Have (Leiden), Mieke v. 1 Hoek (Leiden), Hans van Kempen Voorschoten), Willeke Kiemel (Leiden), lees Laterveer (Leiden), Hanneke Re- lond (Leiden). [Geslaagden h.b-s. B: W. Groenewold Kosteloos trouwen in vervolg ook op dinsdag Openbare aanbesteding bouw nieuwe Pauwbrug LEIDEN De directeur van Ge meentewerken zal namens burgemees- en wethouders op dinsdag 22 juni kwart voor tien 's morgens in het openbaar de nieuwe Pauwbrug over de Oude Vest aanbesteden. Dit omvat „het slopen van de be staande Pauwbrug, het bouwen van een nieuwe vaste brug over de Oude Vest, het vernieuwen van walmuren langs de Oude Vest, alsmede het maken van straatrioleringen met schachten en het verrichten van bestratingswerken met bijbehorende en bijkomende werken", aldus het bestek. LEIDEN. Op het terrein aan het Piet Paaltjenspad heeft de Leidse Rugby Club gistermiddag gespeeld tegen het team van de Leidse studenten. De eindstand van de wedstrijd was na een fors duel 2511 in het voordeel van de studenten. Eerste paal voor computercentrum in Leidschendam IIDSCHENDAM „De computer binnenkort onmisbaar zijn voor het luurbaar houden van de PTT. Er zal iter nog veel reseach en systeema- lyse nodig zijn, omdat invoering yan liseren zal zijn dan vroeger het ge- 50 9 was. Daar staat tegenover dat de v!^laJnputer een groot aantal voordelen ■el' èdt zoals data-transmissie en geheu- it aopslag zodat daarmee een verbete- 35^g van het bestuurlijk apparaat van PTT te verwachten, is". Met deze woorden uitte drs. J. A. hoofddirecteur Financiële en onomische Zaken van de PTT gister- 20 jddag zijn genoegen over de realise- tg van een nieuw computercentrum n de PTT aan de J.. S. Bachlaan en Van Ruysdaellaan in Leidschendam. centrum komt pal naast het Dr. her laboratorium te staan, dat de kermat is van de eerste Nederlandse ^pputer. Drs. Hommel sloeg daar gis- in stromende regen een van (eerste palen voor het computercen- de sopponde grond in. [et centrum dient als vervanging het te klein geworden computer- *Js)itrum aan de Haagse Prinses Beatrix 's Nn, een bewijs van de toenemende gr^iomatisering bij de PTT. In het cen- ilistm wordt een groot aantal admini- Mojfeties geautomatiseerd. Er worden on- 150 ambtenaren in het centrum luisvest, onder wie ook personeel van de Rijkskantoormachinecentrale en de afdelingen Opleidingen en Systeemsont- wikkelingsgroepen. Het complex bestaat uit twee gedeel ten: een computercentrum van twee verdiepingen en een kantoorgedeelte door trappenhuizen en verbindingsbrug. gen met elkaar verbonden. Onder het centrum komt een parkeerkelder voor tachtig auto's. In verband met het klei ne bouwterrein zal veel met geprefabri ceerde constructies gewerkt worden. De afwerking zal, in verband met de fi nanciële positie van de PTT, bijzonder sober zijn. Zo is alleen het eigenlijke computergedeelte (op de eerste etage van het centrum) airconditioned. De ingang tot het complex ligt aan de Van Ruysdaellaan. Voor parkeerge- lenheid rekent de PTT of, de overcapa- citiet aan parkeerplaatsen rondom hel nabijgelegen winkelcentrum Leidschen- hage. In het computercentrum is veel reserveruimte voor computers. Dit om het hoofd te kunnen bieden aan even tuele toekomstige ontwikkelingen. Markten RIJNSBURG 28 mei bloemen Anjers: witte sim 15—23, rode sim 18—28, roze sim 17—26, crowly sim 17—27, dusty 18—29. arthur gerbera 18—37, lelies 85—110, colvilles 15—35, gladiolen 25—40, violieren 10—16, irissen 100 195, duizendschoon 70—165, lathyrus 50—75, chrysanten 150—240, witte inargueten 500— (12 p. bak) I 44; (15 p. bak); —■REIDEN Op tweede Pinksterdag organiseren K en O en de LJA een roots festival, voor de werkende eugd. Het festival is een follow van >tep-In, dat twee jaar geleden zo'n morme succes werd. Voor PinK In, 'haU0a,s het fesliva' heet is dezelfde n B^ormule aangehouden, creativiteit en Nliiiop-muziek gaan hand in hand. De 'organisatie van het festival heeft pfrfi'ogal wat voeten in de aarden ge- M«Md. Het is dan ook geen kleinigheid ijouum te zorgen dat 2000 men want lest 'e W0I"den er op 2e Pinksterdag '^erwacht het var >t 's nachts eei n hebben. Een de de eerste punten waa rganisatie voor kwam te staan, et zoeken naar een geschikte laats. In eerste instantie zou dit het do ieterskerkplein worden. Een gewel fd 'ge Plaats, centraal in de stad en ]aarom goed bereikbaar voor men- uit de buitengemeenten. Maar ging niet door. Twee weken oordat de rest van het festival rond werd van de zijde van de iROjemeente medegedeeld, dat er tegen "•P-nlet houden van dit festival op deze laats bezwaren gerezen waren, och heeft men een goede vervan- •08 ling voor het plein weten te vinden. ngei,'et festival wordt nu georganiseerd t het Jeugddorp aan de Voorscho- irweg, vlak bij het zwembad De en" 'iet- °p dit terrein komen verschil- ,45 <fnde tenten te staan. In één ervan, :n hele grote, treden verscheidene Jroepen op. zoals Cuby and the Bliz- vo>ds. White Rabbit. Blue Planet, xix Purple, Free Jazz Group en "r M Voor deze tent ligt een enorm grasveld, dus niemand hoeft bang te zijn dat er ook maar iets van de optredens moet worden ge- Op het terrein zijn ook twee disco bars heeft zijn versterkers buiten op gedraaid wordt. Een van de disco bars heeft zijn versterks buiten op het marktplein staan. Op dat markt plein staan allerlei kraampjes. Voorts is er gelegenheid om zelf op velerlei manieren creatief bezig te zijn. Men kan leer gaan bewerken, emailleren, sieraden maken, plastic objecten bouwen. De bezigheden worden verricht on der leiding, als men die tenminste nodig heeft, van mensen die al ja renlang zelf op dit gebied aan het werk zijn. Een van hen is Willem Roedels, die plastic objecten maakt. Verder komen ook Adriaan Kist, Marjolein en Frans Nieuwenberg en mevrouw De Groot. Ook Marjolein Briër is op dit festival vertegen woordigd met een workshop voor Jazz Ballet. Verder zijn er nog 3 bars en een snackbar. Aan het festival is bovendien een fotowedstrijd verbonden. De beste foto's worden geëxposeerd. Boven dien is door de firma Rinck een camera en filmmateriaal ter be schikking gesteld als prijs. De foto's moeten vóór 20 juni worden ge stuurd naar het Vormingscentrum Troef, t.a.v. Arie Norbert, Hoge Woerd 57. De entreeprijs van PinK IN is 5 gulden. De kaarten worden voorver kocht bij de volgende adressen: mu ziekhandel Van Heeringen. Haar lemmerstraat. Nu 2000, Hooigracht, en bij Fasel, Haarlemmerstraat. Pand Haven 10 voor huisvesting jongeren LEIDEN De Stichting Huisvesting Werkende Jongeren kan het pand Haven 10 aankopen. Acht jongeren kunnen daarmee aan woonruimte worden ge holpen. Er komt ook een bedrijfsruimte in. De prijs, die de stichbing moet be talen is f 90.000,—. De financiering wordt niet verzorgd door de Leidse Spaarbank maar door de Stichting Nutsspaarbank in Den Haag. Het college van B. en W. stelt de raad voor de stichting een garantie te verlenen voor het nakomen van de verplichting tot het betalen van rente en aflossing. NOORDWIJKERHOUT In het psy chiatrisch centrum St.-Bavo in Noord wij kerhout is gistermiddag afscheid ge nomen van de verpleegkundige direc teur, mr. H. M. Latour, die is benoemd tot directeur van het „St.-Jozefdal" te Eindhoven. Met ingang van 1 juli LEIDEN Reeds met ingang van juli wil het college van B. en IV. de klein verbruikerstarieven van elektriciteit ver hogen met een halve cent per KWh. De voorgestelde verhoging, die over het tweede halfjaar van '71 900.000 gul den meer zal opleveren voor de SLF is nodig om de kostenstijging te kunnen opvangen. De kostenstijgingen zitten voornamelijk in de hogere inkoopprijzen van de brandstof, die gebruikt wordt voor de elektriciteitsproduktie. Ook de kapitaalslasten namen toe De verhoging van een halve cent per KWh geldt voor alle vier tariefsklassen. Ook een aaanpassing van de gastarie- ven is volgens B. en W. noodzakelijk om gedeeltelijk het voor dit jaar geraamde begrotingstekort van 718.800 gulden van de gasfabriek te kunnen opvangen. Een half mijloen gulden meer verkrijgt men door de vastrechttarieven in de groe- Raadsleden willen geen verhoging presen tiegelden (Van een onzer verslaggevers) LEIDSCHENDAM De PTT heeft het plan rondom het Dr. Nehér- laboratorium in Leidschendam één groot technisch centrum te creëren, waarin de afdelingen telefonie, radio en transmissie z\jn ondergebracht. Het computercentrum, waarvoor gis teren de eerste paal werd geslagen, vormt daar ook een onderdeel van. Bovendien wil de PTT in de toe komst naar behuizing van deze af delingen in eigen panden in plaats van gehuurde panden. De afdeling telefonie is voor een deel ondergebracht in het Dr. Nerher- laboratorium alsmede in paviljoens aan de Van Ruysdaellaan. Straks zal een deel in de zogenaamde „Bagger- flat", worden ondergebracht. De af deling radio i6 óver verschillende panden verspreid terwijl de trans- missie is ondergebracht in een huur pand aan de Turfmarkt in Den Haag. Bedoeling is om al deze afdelingen onder te brengen rondom het Dr. Ne- herlaboratorium en dan in een be huizing die eigendom is van de PTT. Hierover is intensief overleg gaande met de gemeente Leidschendam en de provincie. Wethouder H. L, van Dongen deelde ons dezer dagen echter desgevraagd mee dat realisering van deze PTT- plannen wat de gemeente Leischen- dam betreft als vrijwel onmogelijk beschouwd zou moeten worden. pen I, II en III met j 0,50 per maand te verhogen. In tariefsgroep IV wordt het vastrechtttarief 1,25 minder (van 12,50 naar 11,25 per maand), maar de prijs van 1 m3 gas gaat van 7 naar 8 cent. Ook deze verhoging wil men reeds in juli laten ingaan. Zoeterwude: groter omzet ZOETERWOUDE De Raiifeisen- bank te Zoeterwoude houdt op dinsdag 1 juni a.s. om 8 uur zijn jaarvergade ring in het Don Boscohuis. Daar zal een nadere toelichting worden gegeven op de balans en verlies- en winstrekening. Van het bestuur is de heer Chr. Klui- ters aftredend en van de Raad van Toezicht de heer G. de Jong. Beiden zijn herkiesbaar. Er komt ook een voorstel van het bestuur ter tafel om 32 leden van de ledenlijst af te voeren omdat deze niet meer in het werkgebied van de bank wonen. Uit het verschenen jaarverslag van de Coöp. Raiffeisen- bank Zoeterwoude blijkt dat de gunsti ge ontwikkeling die zich bij deze instel ling al enkele jaren manifesteert zich ook over 1970 heeft voortgezet. De om zet steeg met 38 miljoen naar bijna f 185.000.000,De spaargelden boekten een goede vooruitgang en het aantal dagboekposten ging met 35.000 omhoog. Het winstsaldo over 1970 was f34.190,96. Het ledental kwam op 727, vooruitgang van 70 procent. Er kwamen ruim 400 spaarders bij waar door het totaal kwam op 5036. LEIDEN In de kapel op dc r.-k. begraafplaats Zijlpoort wordt met in gang van juni iedere eerste dinsdag van dc maand 's morgens om negen uur een H. Mis opgedragen. LEIDEN Met ingang van de eerste koopavond (aanstaande donderdag) zal het stadhuis voor sommige dienstverle ningen open zijn. Evenals de koopavond zal dit op proef gebeuren. In df onmid dellijk nabjj de hal aan de ingang Visch- markt kan het publiek op donderdagen van half zes tot negen uur terecht voor onderstaande aangelegenheden. Het Bureau Voorlichting zal aanstaan de dinsdag (1 juni) verhuizen naar de aan de hal grenzende wachtkamer; in- formatrice mejuffrouw Ineke van der Meij begint die dag haar werkzaam heden in de hal; de hal zal worden inge richt op de nieuwe functie. De loketten van de afdeling Bevolking voor het aan vragen en afhalen van rijbewijzen, pas poorten en visakten zijn tijdens de koop avond geopend. Steeds zal een ambtenaar van het Bureau Huisvesting op donder dag van half zes tot negen uur aanwe zig zijn voor het geven van informa ties (in de stadhuishal). Mej. mr. A. C. Krijkamp, sociaal raadsvrouw van de ge meente Leiden, zal naast haar normale woensdagse spreekuur van vier tot ze ven uur ook donderdagavond in het stad huis van zeven tot negen uur spreek uur houden. TROUWEN Alle huwelijken zullen voortaan in de trouwzaal aan de Breestraat plaatsheb ben. Het kosteloos trouwen op SASSENHEIM Gistermorgen onge veer 11 uur kwam een Volkswagen vanaf de Parklaan, die linksaf de Mcn- neweg insloeg. Als gevolg van het natte wegdek slipte de wagen naar rechts. Om de sloot die zich daar bevond te ontwijken gooide de bestuurder het stuur sterk naar links, met als gevolg dat de wagen tegen een links van dc weg staande garage terecht kwam. Dc wagen werd aan de voorzijde zwaar beschadigd weggesleept. De bestuurder, de 19-jarige plaatsgenoot L. K. kam met de schrik vrij. LEIDEN De Leidse kunstschilder Willem F. Breddels (33) heeft in het kader van de Beeldende-kunstenaarsre- geling (BKR) een muurschildering ge maakt van ca. 18 x 4 meter in een oud schoolgebouw aan de Drie Octoberstraat te Leiden. Het bijzondere hieraan, afge zien van de artistieke kwaliteiten, is tweeledig: het kunstprojekt is tot stand gekomen ingevolge de BKR, de vroege re omstreden „contra-prestatieregeling"; en het is tot stand gekomen in ns samenwerking met leerlingen van school, zowel wat het ontwerp als wat de uitvoering betreft. Breddels maakte het ontwerp uit selectie van 75 tekeningen die de hon derd leerlingen van de school hadden gemaakt over het onderwerp „Voorjaar en zomer". Vijftien tekeningen koos hij uit, niet omdat die de mooiste wi maar omdat hij ze het beste kon bruikten. De uitvoering nam in totaal 550 uur in beslag. Breddels maakte de compositie en liet de scholieren, telkens in groepjes van drie de vlakken verven. Daar hebben ze onnoemelijk veel ple zier aan beleefd. Vernuftig is te noe men de wijze waarop Breddels de onef fenheden in de muur zoals deuren en buizen, organisch in de schildering heeft opgenomen. Zo hangt de schoolbel aan een geschilderd torentje. Het is te hopen, dat deze door Willem Breddels in Leiden genïtroduceerde wijze van decoratieve aankleding van oude gebouwen navolging vindt. donderdagmorgen van 8.30 tot 10.00 uur zal daarom worden uitgebreid met de dinsdagmorgen op dezelfde tijd. Op die dagen geldt een tarief van f. 50.voor het trouwen van 10 tot half 1. Het trouwen na drie uur op woensdagmiddag komt te vervallen om enige ruimte te houden voor ontvangsten, recepties e.d. in de Burgerzaal. Speciaal voor bruiloftsgasten in invali- denwagens nabij de Burgerzaal is een af rit gemaakt. Invaliden die een huwelijks sluiting wensen bü te wonen wordt daar om verzocht van te voren hun bezoek aan te kondigen, zodat er tijdig reke ning mee kan worden gehouden. MEDISCHE DIENSTEN LEIDEN Voor bet weekeinde bellen dokterstelefoon 22222. Geopend voor spoedei sende gevallen van vrijdag 28 mei 17.30 uur tot maandag 31 mei (2c Pinksterdag) 's mor gens 8 uur: Zulder apotheek. Lammen- schansweg 7. tel.: 23553; apotheek R. Breest Smallenburg. Loevesteln dorp, tel.: 42947 en de Oegstgeeaioc nyv- theek, Wilhelmlnapark 8. Ocgstgeest, tel.: 53274. De zaterdagdlenst na 13 uur. de dienst op lste Pinksterdag en de nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen orgens 8 uur: Apo- eldseweg 66, Voor- Leider (2e Pinkst theek Van Dl Apotheek tel.: 01717-2525 'lenburg, I 1947. De dl lachtdionst van de Oegstgeestse Apotheek wordt waargenomen door Apo theek Van Drlesum. OEGSTGEEST le Pinksterdag. Dokter Roelants, Frans Halslaan 10. tel.: 53747 apo theek le Pinksterdag Oegstgeetse apotheek. Wilhelmlnapark 8. tel.: 53274. Wijkverpleging le en 2e Pinksterdag zuster SchouL tel.: 54982 b.g.g. 54500. 2e Pinksterdag: LEIDERDORP le Ouwerkerk. Roerdomp: Apotheek le Pink: csterdag: Dokter t 20. tel.: 34924. Apotheek R. van •g, Locvesteljn 6.^ :o. tel. Pinksterdag. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN llng Gynaecologie 10.00-12.30 en van 18.30-20.00 dag geen Ung (alleen t erafdellng dagelijks van 2.1S 1 Volwassenent 3d* klas alle dagen van 14-15 t lste klas: alle dagen vanaf half t' Kraamafdellng: 3de klas: Baby's en kleutérs: zo., ma., wo„ vrij. :a. van 15-15.30: dl. en do. van 18-1830. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van klas 11-12, 13.30-15.31 degt ir; zondags 11 OEGSTGEEST Bezoekuren Jclgcrgers- it tot en met vrijdag erdag 13-15 uur; zondag B.00-19.0( uur, van 18.00- 14.00-15.0 uur 14.00-15.0 14.00-15.01 loling: v; i half 3 tot half 4, dinsdag llng: dagelijks ralldatlecentrur ot 8 zaterdag If 5; lonckllnt 8; tbc-afde- i 7 tot 8 uur en half 3 tot half 5; ;ren: woensdag i half 3 tot deling klnde- zaterdag en LEIDEN De Progressieve Partij heeft de verkiezingen voor de Leidse Universiteitsraad gewonnen. Van de drieëndertig zetels in de raad. het hoogste bestuursorgaan van de Uni versiteit, zal zij er direct zestien gaan bezetten, terwijl minstens twee van de overige privé gekozen leden sterk met haar sympathiseren. De totale opkomst van 47.4 procent op een totale universitaire bevolking van ongeveer zestienduizend wordt zeer bevredigend genoemd en ligt ruim boven de vijfendertig procent, die door minister Veringa als mini mum in zijn wet is vastgesteld. Van het wetenschappelijk personeel, hoogleraren, lectoren en weten schappelijk medewerkers, bracht 64,7 procent zijn stem uit; van het niet- wetenschappelijk personeel was dat 58 procent. Van de studenten stemde 42,8 procent, wat in verhouding tot de opkomst bij dezelfde verkiezingen in Utrecht en Nijmegen veel meel is. zeker gezien de afwezigheid van een verkiezingscampagne. De enige groepering, die .reclame heeft gemaakt is de Progressieve Partij geweest. Van de honderdtien kandidaten voor deze verkiezingen leverde zij er zevenenveertig. De an deren zijn niet georganiseerd in enig verband en soms. zoals bij de juris ten en in de medische faculteit naar voren gekomen als reactie op het optreden van de Progressieve Partij. De Progressieve Partij stelt, dat de universiteit dienstbaar moet zijn aan het tot stand komen van een recht vaardige samenleving en de ver meerdering van het algemeen wel zijn. Dit algemene devies vertaalt ze door alle geledingen te doorbre ken. In vier maanden uit de grond gestampt, vooral door de filosoof drs. D. Couprie, pleit ze voor optimale medezeggenschap van de studenten, voor vorming van de hele universi taire bevolking, voor het bevorderen van wetenschappelijk onderzoek, dat bij kan dragen tot het opheffen van maatschappelijke noden of misstan den, om maar enige punten te noe men Centraal staat, zoals het pro gramma van de partij het formu leert, dat onderwijs en onderzoek geen doel in zichzelf zijn, en door dat uitdrukkelijk zo te stellen heeft ze al tegen heel wat benen geschopt van de traditioneel liberaal getinte universitaire topfiguren: hooglera ren en lectoren. Restaurant Barrera aan het Rapen burg vormde gisteravond het cen trum, waar de uitslagen werden be commentarieerd. Een groep van zo'n vijftig belangstellenden speculeerden druk over de toekomst van de univer siteit. Prof. dr. P. van Duijn, hoogle- raad voor de Progressieve Partij gekozen als lid van de universiteits raad voor de progressieve partij meende dat het bewaren van dc eenheid in de gelederen wel eens de moeilijkste opgave voor de partij zou kunnen worden, vooral omdat het programma nog zo vaag is. De socioloog prof. Lammers om schreef de partij als ..een gematigd links-van-het-midden-clubje" Vol strekt nieuw vond hij de doorbre king van de geledingen in de oarit.i Terwijl hij veel nadruk legde op haar maatschappelijke oriëntatie. De heer M. de Haas, lid van de zogenaamde stuurgroep van de pro gressieve partij voor het niet-weten- schappelijk personeel meende, dat de universiteitsraad voor het personeel meer is dan een ondernemingsraad. Het personeel is direct geïnteres seerd in de carrièrelijn, in de verbe tering van de lagere salarissen. „Dat is nog nooit aan de orde geweest en nu zien ze dus hun kans om de inspraak te verbeteren. Maar het gaat veel verder: om een totale be leidsbepaling en om de vraag in hoeverre herstructureringen van on derwijs hun weerslag hebben op hel intern beleid". Thijs van Ginkel, lid van dezelfde stuurgroep voor de studenten hoopte op een politieke polarisatie van de universitaire bevolking. De Progres sieve Partij zal daar zeker toe bij dragen. Evenals de heer De Haas was hij voorstander van een organi satie op korte termijn van de ach terban. om het contact met de raadsleden op gang te brengen. ..Buitenparlementaire" actie van stu denten kan de Universiteitsraaddroe- vige positie, kiezen. Hij gaf de Pro- gesssieve Partij een jaar om haar levenskansen te bewijzen. Als na een jaar zou blijken, dat de Universiteitsraad een klucht is, om dat alles toch in Den Haag op het ministerie beslist zou worden dan ozu hij de partij adviseren zich te rug te trekken De niet tot de Progressieve Partij behorende leden van de Universi teitsraad vormen een sterk gemê leerd, gezelschap, variërend van sterk afwijzend tegenover de stand punten van de Progressieve Partij tot sterk sympathiserend. Er is dus nog geen peil op te trekken; alleen van de totale Leidse universiteit zou je kunnen zeggen, dat ze een tikje links is geworden. De sterkste scheiding der geesten heeft zich voltrokken bij hooglera ren, lectoren en wetenschappelijke medewerkers. Van de twaalf gekoze nen zijn er zes of sympathisant van de PP. Zouden de wetenschap pelijke medewerkers niet meege- stemd hebben dan zou de verhoging ongeveer twee „conservatief" tegen een „progressief" geweest zijn van de tien zetels van het wetenschappelijk personeel worden er twee door de PP ingenomen, waarbij nog minstens twee sympathisanten geteld moeten worden, die soms om eïectroale over wegingen geen „PP" achter hun naam op het stembiljet hebben ver meld. Negen van de elf studentenze tels gaan naar de PP. Van de reste rende twee bezet Ankie Verlaan, de voormalige voorzitster van de Leidse Studenten Federatie er een; ze draagt de PP een warm hart toe. Van een studentenorganisatie is in Leiden, nu twee jaar na dc landelij ke univcrsiteitsactics, nog maar wei nig over. Verwchillcnde actieve stu denten sluiten niet uit, dat er weer een van de grond komt om zich kritisch tegenover de Raad op te stellen. Maar voorlopig ligt de stu dentenbeweging in Leiden nog plat; of zoals Thijs van Ginkel vol verbazing uitriep: „Er lopen al anderhalf jaar Zij werden gekozen LEIDEN "tot leden van de Eerste Universiteitsraad zijn gekozen: Voor het wetenschappelijk personeel: P. van Duyn (PP), J. M. F. Landsmeer, A. E. van Voorthuizen, O. C. van Belle, H. C. van de Hulst, A Quispel, B. P. F. Al, A. E. Chohen, J. K. M. Gevers (PP), W. M. Kleiyn, H. H. Maas (PP), H. Berkhof (PP). Voor het niet- wetenschappelijk personeel: W. Beens, G. J. Flippo, L. f. molle (PP), C. M. van Dam, S. J. Roorda, S. P. L. Verdegaal, P. T. G. van Dijk PP)," W. Stavleu, H. Bangert, J. A. Tas- seron. Voor de studenten: ,J H. Bonarius (PP), P. A. T. M. Brand (PP). J. .J A, Hanhart (PP), Ankie Verlaan, Eva Von deling (PP). Pauline H. L Bon thuis (PP). H G. E. van Dam (PP). J. H. M. van Exter, Adam Vondeling (PP), mevr. Y. M. Suys-Klooster (PP), A. P. J. Höppener (PP). Door deze verkiezingen doet het eerste .studentenechtpaar in de geschiedenis zijn entree in een universtietsraad. „Het zal de echtelijke verhoudingen niet veretoren" deelt Adam Vondeling desgevraagd mee. studenten rond, die uitsluitend stude- MICHIEL V.D, PUTTEN

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3