Tante Alie' kan in iboe's verjaardag vieren Roodenburg accentueert groei met knappe winst beschermt tegen tandbederf Droom werd werkelijkheid: Eerste kantje haring bracht 500 gulden op IN KATWIJK HAD EERSTE HANDEL PLAATS Marjolein c.s. danste weer overtuigend Echtpaar Vis op de koffie bij diamanten echtpaar LEIDSE AGENDA INDERDAG 27 MEI 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Zwaan met haak in strot tijdig gered WARMOND/SASSENHEIM Door snel en vereend optreden is' :waan gistermiddag van een palinghaak in zijn strot verlost daardoor van de dood gered, zwaan werd aan de rand van De Kaag in zijl) benarde situatie opgemerkt door de Warmonder H. de Jong, die snel de politie en dierenarts De Geus uit Sassenheim waarschuwde. Laatstgenoemde was met zijn assistente Ellis Flippie snel ter plaatse om de zwaan met een operatieve ingreep van de grote haak te verlossen. De n, die nog enkele weken verzorging behoeft, is door de heer De Jong mee naar huis ge nomen. LEIDEN ALPHEN De droom van mevrouw Latupeirissa wordt werkelijk heid. Binnenkort vliegt zij naar Indone sië om in Magelang op Midden-Java de tachtigste verjaardag mee te vieren van haar moeder iboe, in het Maleis die ze 21 jaar niet meer gezien heeft. De reis wordt haar aangeboden door het personeel van Vroom en Dreesmann in Leiden en Alphen aan den Rijn. jaar in de groentekeuken van Vroom en Dreesmann in Alphen aan den Rijn. Een vrouw met een humeur, dat even zonnig is als het land, waar ze geboren werd. Vandaar dat iedereen haar kent als „tante Alie". Veertien dagen geleden kwamen collega's erachter, dat haar moeder tachtig jaar werd, maar dat mevrouw Latupeirissa de kostbare reis naar Indonesië niet kon bekostigen. Spontaan besloot het personeel van Vroom en Dreesmann in Alphen aan den Rijn een actie te voeren om het benodigde geld bijeen te krijgen en al spoedig kreeg men een ruggesteun van de collega's in Leiden. Vooral de leer lingen van de bedrijfsopleiding van Vroom en Dreesmann ontketenden de nodige initiatieven. Er werd gecollec teerd, in de kantine verrees een „Toko Tante Alie" en via de omroep van de twee warenhuizen werden verzoekpla- tenprogramma's uitgezonden. Het doel ws een bedrag van f 1.600,de kosten van een vliegretour Indonesië. Het enorme succes van de actie werd woensdag tijdens een Bingo-avond in Alphen aan den Rijn bekendgemaakt. Leerlingen van de verkoopopleiding bo den mevrouw Latupeirissa symbolisch de bijeengebrachte f 2.500,aan. Het geld zal worden besteed voor een vlieg ticket en een „zakcentje" voor de 6- weekse vakantie in Magelang. Verbou wereerd dankte tante Alie voor het geweldige medeleven, waardoor zij in I juli de gelegenheid zal krijgen om haar moeders tachtigste verjaardag mee te maken. Tot slot van de actie bieden leden van het personeel hun „Tante Alie" t symbolisch „reiskoffertje" met vijfentwintighonderd gulden aan. J. v. d. Berg nam afscheid van Sociale Dienst I LEIDEN Wegens het bereiken van je pensioengerechtigde leeftijd, nam dc emeentelijke sociale dienst gistermor- afscheid van de chef van de afde- ng maatschappelijke zorg, de heer J. an den Berg: Sedert oktober 1932 de heer Van den Berg in verschil- ende functies bij de dienst werk- Vergezeld van zijn echtgenote, werd scheidende functionaris ontvangen in :n bijeenkomst van het voltallig per- oneel. Daarbij waren ook aanwezig de rethouder van CRM, mevrouw N. A. Haan-Groen en enkele oud-colle- De directeur van de dienst, mr. J. 1. ten Napel, wees in een toespraak op Ie belangrijke rol. die de heer Van den lerg heeft vervuld en de invloed, die )ij heeft gehad in de ontwikkeling van Leidse sociale dienst. Vervolgens fpraken enkele collega's woorden van en waardering. De voorzitter van ie personeelsvereniging, de heer Tiele- mrg, dankte de heer Van den Berg de medewerking, die hij altijd leeft verleend als op hem een beroep werd gedaan. De waardering werd tot uiting ge bracht door het aanbieden van diverse geschenken. De heer Van den Berg bedankte de aanwezigen op de hem eigen wijze: kort en bondig met een aantal limmericks. Burgerlijke stand OEGSTGEEST Geboren: Dingena, d. v. A. W. Anholts, en van E. Heijboer, Sabine, d. v. F. Hauwert en van M. A. van Groeningen, Ivonne Christa Catha- rina, d. v. D. J. de Lange en van C. I. G. Muschenich, Roeland Christiaan, z. v. C. M. J. Verbeek, en van J. J. C. Maurer, Ellen Victorine, d. v. J. C. M. Hendrikse en v'an R. J. M. van Strij de Regt. Getrouwd: A. Mullié en M. Stuart, M. M. Siauta en P. Mustamii, F. T. van Straten en M. M. Weseling, M. C. Bud ding en N. Masséus, H. Krol van der Hoek en W. A. J. van Hecking Colen brander. Overleden: M. C. J. Bremmer, L. de Vogel. Stanford naar Van Uffelen Door overname van het aandelenpak ket van Stanfords N.V. zijn de bedrijven Verhulst Kleding, Grote Markt 19 te Den Haag en Stanfords Kledingmaga zijn, Breestraat 103-105 te Leiden nu in handen van „Van Uffelens Modehuizen". Aan beide panden zullen enkele veran deringen, zowel binnen als buiten, wor den uitgevoerd. Met ingang van 3 sep tember zullen beide bedrijven dan als „Van Uffelens Modehuis" verder gaan werken. Op wat langere termijn heeft Van Uffelen plannen in ontwikkeling tot vestiging in het winkelcentrum Leidse- hage. De realisering daarvan zal om streeks het najaar van 1972 geschieden. PAROCHIERAAD OEGSTGEEST WIL KERKBEZOEK STIMULEREN OEGSTGEEST Aan de wens welke reeds eerder in de parochieraad van de Willibrordparochie te Oegstgeest werd geuit om regelmatig een avond te orga niseren voor de hele parochie met een inleiding en gelegenheid tot discussië ren wordt zeer binnenkort tegemoetge komen. Op 15 juni a.s. te 19.30 uur zal iris van het bisdom Professor Stiegcr spreken over het onderwerp Eucharistie" in het parochiehuis. Deze bijeenkomst is voor iedere belangstel lende toegankelijk. In het kerkbestuur zijn vanwege het aftreden van de heer en dc heer Twaalfhoven een tweetal vacatures ontstaan. De heer van Woerden, archivaris van de paro chie legt binnenkort deze functie neer Tevens behoeft dc parochieraad no| aanvulling. I Opvolging en uitbreiding behoeft een onderzoek naar mogelijkheden daartoe. Men besloot een commissie in het leven te roepen welke zich hierover zal bera den en deze zal besstaan uit pastoor H. J. Kooyman, een parochieraadslid en de voorzitter van de P.R. de heer Gribnau. De enquête, .die enige maanden geleden onder de kerkbezoekers werd gehouden heeft geresulteerd in een lijvig rapport. De uitslag werd nog wat nader uitge diept en de parochieraad onderzoekt thans mogelijkheden om het kerkbezoek te stimuleren o.a door medewerking van jongerenkoren en een Byzantijns koor. Ook overweegt men begeleiding van de dienst via de geluidsinstallatie. Niet iedere kerkbezoeker is het vaak met de inhoud van de predikaties. De parochieraad wil gaarne de moge lijkheid openen om na de diensten over de predikaties te kunnen discussiëren. Bijvoorbeeld in het parochiehuis. Voorts kwam de kerkbijdrage en het houden van collectes uitvoerig ter sprake. Bij dragen in financiële zin zijn uiteraard zeer welkom. Men vestigt in dit verband nog eens de aandacht op de bus achter in de kerk. Met dank aan de samen stellers van de enquête werd de bijeen komst te rond 11 uur besloten. KATWIJK Vannacht om 1 uur precies ginf; dc eerste Hollandse nieuwe van de hand. Bü 500,mijnden de gebroeders Hoek het eerste kantje groene haring af. En daarmee werd een begin gemaakt met de haringhandcl dit jaar en kwam tegelijkertijd een einde aan een serie traditionele hande lingen. Dat begon cm kwart over tien gisteravond toen de Vlaardingen 16, 103 en 142 de haven binnenliepen met de kostbare vangst aan boord. De tonnen werden overgeladen in vrachtauto's, die het spul in hoog tempo naar de (betere) Katwjjksc markt brachten. Daar werd de zaak weer uitgeladen en in een soort loods werden de 34 tonnen in rijen neergezet. Spoedig stroomden de kopers en de talrijke ge- interesseerden toe om de blijkbaar fascinerende voorwerpen te aanschou wen. In stille aanbidding, sommigen, de aanstaande kopers, vakkundig tas tend in de tonnen, schuifelde de mas sa langs de uitgestalde koopwaar. De algemene opinie was dat het niet tegenviel. De haring was weliswaar klein, maar vettig en zou daarom best lekker wegglijden. Zo tegen kwart voor één toog het gezelschap naar de afslaghal. waar reder Niek Parlevliet jr. de kopers een goede handel toe wenste en vervolgens afslager Piet Piet Schaap naar men riep om hel spektakel een aanvang te laten nemen. Schap naar voren riep om het spektakel van. Hij deed de menigte in een ongecontroleerde lachbui uit- barsten door het eerste tonnetje in te zetten voor I 3000,Jawel, 3.000 1 gulden vor zo n sloridge 1000 harin gen. Zover kwam het echter niet. De wijzers van de klok ratelden on barmhartig door en bij 850,— von den de reders het welletjes en namen de haring terug om ze vanmorgen om half zes nog maar eens in te zet ten. Even later was het echter toch raak. Voor 500 gulden werden zoals al gezegd de gebroeders Hoek de geluk kige eigenaren van het eerste kantje. „Weet je dat het eigenlijk maar een beetje show is grinnikte een in het metier vergrijsde handelaar naast me. „Ja zeker", vervolgede die, toen hij m'n min of meer verbijsterde gelaatst- uitdrukkmg zag. „Deze haring komt nog geeneens het eerst op de markt. Het spul dat om half zes geveild wordt dat ligt het eerste klaar voor de men sen. Dat wordt op de schepen inge vroren en dat is ook veel betere ha ring. Die kunnen ze odk meteen ver kopen. maar deze niet. Deze moet eerst nog goed gezouten worden dan in gevroren en dan moeten ze nog 36 uur blijven staan. Dat wordt zaterdag ochtend voor je ze kunt kopen. Staje'vrn te kijken, hè. Het is nooit anders geweest, jongen, troost je. Maar het blijft verrekt lekker spul". LEIDEN Marjolein Briër en haai dansgroep brachten gisteren een herha ling van het optreden van enkele maan den geleden, nadat zij met haar pro gramma ook in verschillende plaatsen van het land is opgetreden. Behalve Marjolein Briër, die zelf de regie voer de en voor de verschillende liederen zelf de choreagrafie ontwierp, maken nog negen danseressen deel van het gezelschap uit, alsmede de donkere danser Kenny Lalopua. Uit alles bleek dat het geheel na de eerste opvoering wel gerijpt is door grotere routine, niet alleen wat betreft de techniek, maar vooral door de visue le uitbeelding van de thema's. Gedanst wyrden weer de Mauthausen Cyclus van Mikis Theodorakis, „Is not all alone", muziek voor zen-meditatie, waarin men op zoek is naar de eenvoudigste kern van wereldgemeenschap, „Battle Hymne" van Herby Mann en 't aangrij pende „Murderer's Home". In „Silent Silence" trachten de dansers spanning en ontspanning te suggereren van ruimtevormen en tenslotte Edwin Haw kins' „O happy day" op thema's van een aantal blues. Er werd weer met overgave en volle overtuiging gedanst, waarbij vooral de danser Lalopua sterk opviel en dikwijls domineerde en wat er dan ook aan pure techniek zou ontbreken werd door die inzet wel volledig gecompenseerd. Dat is trouwens ook de grote aantrek kelijkheid van dit ensemble, dat zich zelf slechts een werkgemeenschap wil KPJ organiseert wielerwedstrijd ZOETERWOUDE Onder de weidse benaming „Tour de Zoetermeersewou- de" organiseert de K.P.J. vrijdagavond een wielerwedstrijd lange afstand. Hieraan kan iedere inwoner van Zoe- terwoude deelnemen. De start is om 19.30 uur vanaf het Don Boscohuis. Hierop staan voor de komende weken o.m. een viswedstrijd en sportontmoe- tingen. v,EIDEN Een grote fruitmand met felicitatiewensen van burgemeester Vis en znü vrouw staat tussen de vele bloe men in de woning van liet diamanten echtpaar Cancrinus-Weima. Gisteren kwam de familie Vis het echtpaar per soonlijk feliicteren. Vandaag is het precies 60 jaar geleden dat ze in een Fries dorpje elkaar eeuwige trouw beloofden. De heer A. Cancrinus heeft in zijn leven veel met boter, kaas en eieren te maken gehad, toen hij in een zuivel fabriek een opleiding als melkonderzoe- ker kreeg. Zijn ideaal was echter een eigen firma, die hij met de verhuizing naar Leiden, alweer 55 jaar geleden, verwezenlijkt zag. Een plaatje met de vermelding: A. Cancrinus, fa Kingma, melkinrichting te Leiden is een over gebleven bewijs. De fabriek zelf is met verbouwingen in Leiden geheel weg gebroken. Het echtpaar houdt vanmiddag in hun met bloemen en slingers versierde huis aan de Witte Rozenstraat een receptie. Vanavond zullen zij met hun vier kin deren en vier kleinkinderen in Voor schoten gaan dineren. Het diamanten echtpaar heeft nog hobby's, waarvan de resultaten in de tuin te bewonderen zijn. Prachtige bloem perken en zelfs een moestuintje achterin zien er verzorgd en goed bij gehouden uit. „Aardbeitjes, spercieboontjes en aard appelen van eigen bodem smaken toch altijd weer lekkerder", vertelt de trotse bruidegom. Het echtpaar zal vandaag of morgen „De kleine waarheid" op de televisie kunnen volgen, omdat meneer Cancrinus een televisie ter gelegenheid van hun diamanten bruiloft aan zijn vrouw schenkt. „Zover moet je het zien te brengen" aldus de gelukkige zeer jeugdig uitziende bruid van 83 jaar. Diploma lts na 3 jaar avondcursus LEIDEN Aan de technische school (Haagweg) te Leiden slaagden gisteren, tot besluit van een 3-jarige avondcursus voor het diploma-A éénendertig cursis- TIMMEREN: W M J Klink Leiden; C Knijnenburg Wassenaar; M N Mesman Nieuw-Vennep: A A Prins Rijnsburg. METAALBEWERKEN: P G V v.d. Berg Noordw. hout; W. Beyer Leiden; H. D J Dickmann Zoeterwoude; C van Duyn Katwijk/Zee; J Hoppers Leiden; J v.d. Linden Leiden; L Oudshoorn Sassenheim; A du Prie Zoeterwoude; G Schoonmaker Oude Wetering; A W Zoetemelk Voorschoten; C M v.d. Berg Noord wijk; A N v.d. Leede Lisse; W G H Dubbelaar Leiden; M Koopsen Oegst geest ELEKTROTECHNIEK: G G A van Bemmelen Zoeterwoude; A H M Dries- sen Leiden: H T C Duivenvoorde Noordw. hout; A N M den Elzen Noordw. hout; C J W Went Noordw. hout; N C Brand Leiden. AUTOTECHNIEK: J van Duijn Kat wijk; B Keyzer Leiden; L Lecourt Lei den; H van der Riet Leiden; A v.d. Wiel Leiden SCHILDEREN: J A Schild Leiden; H van Schoonderwoerd den Bezemer Lei- LEIDERDORP Geboren: Hugo Bastiaan, z. v. J. Amesz en A. C. Uyttenbroek, Arjen, z. v. H. Schone- veld en E. Kromhout. Huwelijken: Hendrik Cornelis van der Starre, 25 jr. en Hermina Elisabeth Petronella de Boer. 24 j., Nicolaas van Damme, 21 jr. en Johanna Margrietha Bruins, 19 jr. Overleden: Adrianus van Ooij. 57 jr. e.v. Dijksman. Dirkje. Zilveren Molen ten koste van Volendam DONDERDAG 27 MEI Pieterskerk. Orgelconcert (ADVERTENTIE) LEIDEN Door het winnen van dc Zilveren Molen heeft Roodenburg zijn groei nog eens geaccentueerd. Het als favoriet gestarte amateurteam van, Vo lendam, dat in de halve finale zoveel indruk maakte tegen UVS, werd niet alleen kundig uit de buurt van doelman Mattie Keereweer gehouden, het kon ditmaal ook geen dominerende rol spe len op het middenveld. En juist daar leken de Noordhollandcrs aan dc ver rijking te zullen gaan werken van het Waterlandse landschap. Immers, temid den van de ruim duizend toeschouwers vertoefde de ijzig kalme middenvelder Maarten van Kooperen; een wellustig opgezwollen steenpuist had een van zijn ogen dichtgemetseld. Reinier Verkuylen en Isaac Klinkhamer ontbraken even eens nog op het voetbalappèl. Het drievoudige verstek resulteerde in slechts één verzwakking. Rob Brittijn en na rust Aad Lalau konden de lin kervleugel ook nu niet inspireren. Het Roodenburgspel werd veel dreigender als de „westelijke expres" Hans Han- naart over de rechterwing raasde of als André Ooyendijk, zelden zo offensief ingesteld als gisteravond op het LFC-terrein zo overtuigend uitverde digde dat hij als vierde middenvelder fungeerde. Andere kopstukken in het blijspel van Roodenburg waren Cor Pennenburg, die eerst kon excelleren in het veel te löat gestarte Volendamse offensief en Hennie Tisseur, het nieuw ste talent van trainer Rinus Smits, dat dank zij de sterke bezetting van de zie kenboeg een nieuwe kans kreeg. „Hen nie is al aangezocht door Feyenoord om in het regionale elftal te komen spelen, maar daar voelt hij terecht niets voor", merkte Sam den Os op. Roodenburg, dat het afgelopen seizoen te laat „overstag" ging en te laat de chirurgische ingreep uitvoerde ten faveure van de jeugd om mee te kunnen dingen naar het kampi oenschap, zal derhalve het komende seizoen geen wijzigingen ondergaan. Hannaart is nog door niemand aange zocht en Bert Jansen heeft zijn contract bij Sparta met één jaar verlengd Het steeds volwassener wordende Rooden burg zal derhalve eindelijk op het lang verbeide niveau van UVS kunnen neer strijken. Tegen Volendam, dat in het toernooi duidelijk getoond heeft een trage star- ARIE VAN GEMERT moeilijk duel. ter te zijn, is Roodenburg dan ook veel te argwanend en te voorzichtig geweest Het groeperen van vijf spelers in de laatste lijn werkte niet alleen een ma tig schouwspel in de hand. het deed ook de Leidse doelpunten uitblijven, die de strijd al snel hadden kunnen beslis- Nam UVS binnen het kwartier tegen dit Volendam ook geen 20-voor- sprong? UVS had aan die weelde niet genoeg. Roodenburg. dat veel bek .vamer en rustiger verdedigde, zou zich prompt als debutant de Molen toegeëigend bcb- ben. Tc meer, daar Volendam, te zeer uit op individueel succes, slechts bij vlagen een eenheid vormde. Te balvcrliefd en te traag bij het opzetten van hun aan vallen. Egoïstisch was bij Roodenburg eigen lijk alleen Hannaart, die zijn rushes te weinig produktief wist te maken. Den Os: „Ook al staat hij helemaal in gesloten in een hoek van het veld, dan nog zal hij je dc bal niet gunnen. Hij zal alles doen om zich er uit te vechten. Ook is hij te zeer aan de zijlijn ge kleefd. Hij komt te weinig naar bin nen". Sam den Os was dan ook veelal oen eenzame in die blauwzwarte aanvaL Pas toen doelman Jan Kwakman, voor treffelijk. ondanks een kostbaar foutje dat zijn ploeg de zege zou kosten, de bal boven het hoofd van, Den Os slechts schampte, was er even sprake van pa niek. Dat was er echter ook toen Jaap „Koffie" Zwarthoed een vrije trap ver lengde en Keereweer ternauwernood de bal over de lat kon tippen. De tweede helft zou aanmerkelijk spectaculairder worden. Driemaal verschenen Rooden- burgers frank en vrij voor Kwakman, driemaal dook Kwakman onvervaard voor zijn bedreigers Tamelijk kansloos was hij echter in de vijfde minuut. Uit een vrije trap van Hannaart sloeg Kwakman de bal voor de voeten van Isaac van Weerlee, die opportunistisch opgerukt, de definitieve scheiding zou bewerkstelligen: 10. Den Os, eenmaal duidelijk vanuit builenspelpositie ge start en Hannaart wisten met Kwakman als laatste obstakel die magere voor sprong niet verder uit te bouwen. Vo lendam. dat naarstig twee wijzigingen aanbracht, faalde middels de frêle Dick Veenman al evenzeer Van een meter afstand kopte hij de bal over een vrij wel verlaten doel. Een derde triomf van het eerst laat in ouderwetse vorm ver kerende Volendam uitsluitend. Het commentaar van begeleider en oud-eerste-elftalspeler Jaap Smit was nuchter: „Het team is ongeslagen kam pioen geworden. Dc jongens kenden veen tegenslagen. Het is wel eens goed dat zc een keer hebben verloren. Vol gende week in Zeist, waar wfj de lands titel hij de reserves moeten verdedi gen. kunnen we er alleen maar profijt van trekken."

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3