Wat P AK-blok werkelijk doet wordt verdoezeld „Leiderdorp is nog te vëel 'n slaapdorp" Leids Kamerkoor toont grote klasseI Wethouder Engbert Drenth: Bondgenoten brengen verslag uit over Leids raadswerk „Rest zit er kleurloos en verdeeld bij Veiling „Flora en gemeente Rijnsburg zijn het nu eens Kapperspatroons kendei twee eremedailles toe PAGINA 4 LEIDSE COURANT y WOENSDAG 19 MEI IJ LEIDEN „Uiteindelijk zal er maar één devies voor onze partijen mogelijk moeten zijn en dat is: werken voor het beste stadsbestuur voor Leiden. Dat beste bestuur is een college met vier PAK-wethouders". Dat moest maar eens gezegd zijn en met deze uitspraak on derstreepte vooraanstaand vriend mr. Roel in 't Veld de progressieve tendens (jaan' die gisteravond getekend was tijdens !ebeheerd"er""steèds ledenvergadering van de afdeling yan namens de hele raad, het spreken van duidelijk taal aangaande de subsidie aan de NZH en ga zo maar door. WERKZAAM BLOK ..In de Leidse raad bestaat een blok- ken-theorie. Het PAK-blok heeft het altijd gedaan. Er wordt te veel en te ties geproduceerd, vindt mevrouw Geel kerken. Dit overhoop halen gaat erin als koek bij de Leidse pers. maar ver doezeld wordt dat het PAK-blok zich onderscheidt van het andere deel van de raad. dat bepaald niet de inzet heeft voor het bestuurlijk werk, zoals dit in de PAK-fractie wordt gedemon- Leiden van de P.v.d.A. Het werd in het clubgebouw van de Vijf Hoven Hoflaan een term familiegesprek. aan de PAK-partners van D "66 en PSP KVP' mochten deelnemen. bij 0i De achterban van de bondgenoten was niet zeer talrijk opgekomen, maar die er waren toonden zich actieve en strijdbare partijgenoten en men luister de kritisch naar het verslag, dat de PAK-fractie in de Leidse gemeenteraad aan de openbaarheid prijsgaf. Ir. H. G. de Block, die als voorzitter optrad, kon laat op de avond resumerend vaststel len. dat er veel positiefs uit de afgelo pen PAK-periode te melden was ge weest. Maar er waren ook wat kantte keningen te maken. „Die kanttekenin gen hebben we dan zelf gewild", was ongeveer de gedachte van PAK-fractie- voorzitter In 't Veld. ..Kijk eens naar de meningsverschillen binnen de KVP- en Prot. Chr. fracties. Die zijn veel groter dan bij ons. maar je merkt zelf alleen maar bij het PAK. omdat wij in de openbaarheid werken. Dat is de conse quentie van de diepte van ons politiek handelen in dit pluriforme geheel". TWEE STROMINGEN Het verslag van de PAK-fractie bestond uit een aantal persoonlijke visies van fractieleden op ervaringen in de raad na 10 maanden PAK-beleid.^Roel in 't Veld: „In deze periode is het uiterste gevergd van de mentaliteit en de inzet van 16 gekozenen". Hij sprak van een „unieke positie" die opgeëist was door een minderheid om het collége van B. en W. te bezetten: Dit zou de PAK- fractie nooit hebben gedaan-". Voorts signaleerde hij twee stromingen binnen de PAK-fractie: degenen die problemen zagen die het PAK niet in staat doen zijn het program tot uiting te brengen en de andere stroming die ervan over tuigd is, dat binnen deze raadsperiode o.m. door pressie het PAK-program wel degelijk uitgevoerd kan worden. „Deze fractie heeft in een heel moeilijke peri ode moeten werken, omdat een aantal mensen onze conceptie van een stadsbe stuur niet heeft willen ervaren, ook al omdat we niet altijd even soepeitjes hebben gehandeld.." PAK-genoot Tinus van Aken (er waren gisteravond geen heren in de zaal) bleef onverminderd van mening, dat in de afgelopen zomer onderhandelingen zijn gevoerd „waarin we ervan hebben blijk gegeven te willen participeren in het bestuur van Lei den". Er was zorg ln zijn fractie over de zwakke plekken in de ambtelijke bezetting. Na drie jaar Culturele raad moet het eerste degelijke stuk nog wor den uitgebracht „zou dat ook niet aan het college kunnen liggen?" vroeg Wout Kuyper van D '66 interrumperen - derwijs ..soit", gaf Tinus van Aken toe. Dan was er zijn zorg voor het gewest Leiden. Men had de capriolen van de gewestraad kunnen zien. Een winstpunt vond hij, dat binnen de par tij men erin is geslaagd organen te creëren waarin het PAK-fractieberaad in deze gewestraad wordt geleid. P.v.d.A.'-fractievoorzitter Van Aken noemde een aantal zaken op waarin het PAK een behoorlijk aandeel heeft ge had. zoals de beleidsverklaing van B. en W„ het lanceren van een initiatief voor een andere beheersvorm voor En degeest, de erfpachtkwestie, het maken van een apart apparaat voor de dienst financiën, inrichting van een cultureel centrum, de discussie rond een overdek te zwemaccommodatie, het tekenen van een profiel van de nieuwe burgemeester Dam Korte Mare in twee etappes LEIDEN In de oost-westroute via I de Lange Gracht ontbreekt tot nu toe de oversteek over de Korte Mare. De j basis voor deze oversteek de lang berbeide dam is gisteren gelegd. Deze dam, waaraan de werkzaamheden in volle gang zijn, zal volgens een adviescommissie van „Grondmechanica" Ic Delft in twee etappes worden gelegd. De ondergrond is namelijk zeer slap. In het eerste stadium wordt zo'n 2500 m'2 /.and gestórt. Het zandlichaam steekt dan net boven het wateroppervlak uit. Hierna kan het zich zetten, waar echter zeker een half jaar mee gemoeid is. Dan pas kan het leggen van riolering, leidingen, kabels en van het wegdek aanbesteed worden. Door het leggen van de dam in de Mare ontstaat een verbinding tussen de gedempte Lange Gracht en Lammer-I Tinus van Aken vond het bestuurlijk gezien „wat karakterloos van de „rege ringspartijen" steeds maar weer voor te stellen: wat B. en W. doen is welge- Zonder het met deze portefeuil- zijn stak pluim op de hoed van ethouder Kret. die vaak zonder steun van zijn collega's maar wat moet aan- ploeteren. Dan was er de positie van Driessen. „U ziet hem wel eens bij ons langslopen en wij bij hèm. Maar voor hel overige is de KVP-fractie een innerlijk verdeeld gezelschap, mét alle waardering voor de afzonderlijke perso nen". Het oordeel van Van Aken over de Prot. Chr. fractie luidde: „Elsgeest is een uitschieter in deze fractie, met een gedegen mening in financiële zaken in een kleurloos groepje". Met dé verte genwoordigers van CPN en DS'70 gaat het volgens deze socialist de goede kant uit. „Op de toer van redelijke argumen ten zijn zij bepaald toegankelijk voor een stijgend aantal van onze denk beelden. We krijgen meer en meer hun steun". De VVD-ers in de Leidse raad zijn echt capabele mensen, „maar onop vallend. Hun rol in de raad is tot een minimum gereduceerd. Sinds september hebben zij niets duidelijk op hun conto geschreven". dat niet valt vol te houden, dat in Leiden met een college, dat geen af spiegeling van de raad is, de gemeente raad aan het hoofd van de gemeente staat. „Als PAK hebben we de grootste moeite om achter dezelfde informatie te komen, die het college heeft. Onze taak als oppositie is. de burgers duidelijk te maken hoe beroerd dit college wel is. Daarmee moeten we doorgaan totdat deze burgerij een ander college kiest De woordvoerder van D '66 betreurde het besluit inzake het hoogspoor. het geen een ernstige verstoring van unieke natuurgebieden betekent met een acht- baansweg die dubieus is. Het forensen verkeer is beter op te vangen door openbaar vervoer. Aan de vergadering werd medege deeld, dat leden van de fractie vandaag een gesprek zouden hebben met de universitaire werkgroep Milieubeheer. Getracht zal worden in juni een grote bijeenkomst te organiseren over de kwestie van de Leidse Baan om hierte gen actie te ondernemen. Een uitspraak van Theo Dirks was: het maatschappelijk werk in Leiden is op dit moment failliet. Volgens een enquête van het Maatschappelijk Con tactorgaan hebben de vier grote maat schappelijke instellingen hier ter stede drieëneenhalve maatschappelijke wer ker in dienst, met welke bezetting men de hele stad moet zien te runnen. Er is maar één oplossing: één maatschappelij ke organisatie. Met betrekking tot een ander stokpaardje van hem zei Dirks. dat hem ter ore was gekomen dat het zeker nog een jaar zal duren alvorens de raad voor de milieuhygiëne in Lei den vorm heeft gekregen. Een laatste oproep was voor Roel in 't Veld: „Blijf ons kritisch volgen en begeleiden bij ons raadswerk. U kunt het met ons eens zijn. maar ik heb liever elke week een stel telefoontjes van mensen die zeggen dat ze het goed of niet goed vinden. Op het ogenblik moeten we werken met een tekort aan informa tie." LEIDEN Het is altijd een prettige ervaring wanneer in de muziekgeschiedenis een lustrum jaar kan worden gevierd van de geboorte of de dood van een belangrijk componist: je krijgt dan muziek te horen, die niet aan de orde van de dag is. Zo glorieerde gisteravond het Leids Kamerkoor onder leiding van de altijd preciese Barend Schuurman in de missa „Hercules dux Ferrariae" van Josquin des Prez. De cantus firmus werd op afgewogen manier op twee basrietinstrumenten geblazen door niet met name genoemde kunste naars. Het niet grote koor (totaal 27 mensen) toonde een stembeheersing en partituurkennis van grotek lasse. Er ontbrak eigenlijk maar één ding aan en dat was de gregoriaanse Gloria-inzet, die de mis volledig had gemaakt. Wie vertrouwd is Met dergelijk soort muziek, weet hoe moeilijk het is om tot een volmaakte uitvoering te komen. Schuurman en zijn koor deden dat op niet vol doende toe te juichen wijze, ook al had een wat minder koele akoestische omgeving het geheel meer glans hebben kunnen geven. Dergelijke mu ziek blijft kerkmuziek en een concertzaal is in dat opzicht altijd een imitatie. Had men de Marekerk gekozen, er zouden vele dissonanten in het Leidse muziekverkeer bespaard gebleven zijn. Want laten we eerlijk blijven: het wordt meer dan hoog tijd, dat 1 gaat instellen van voorgenomen muziekuitvoerin gen. We hebben toch al te kampen met een wat bloedarmoedige benadering van het koorconcert- wezen. In feite zouden alle andere koorleden de verrichtingen van hun collegae dienen bij te wonen. Nu dat nog steeds niet het geval is ik zal er op blijven hameren is een tweede concert door mensen als Aafje Heynis en Albert de Klerk fnuikend voor de uitvoerenden, wie dat dan ook mogen zijn. Ik ontneem niemand de vrijheid om te gaan luisteren waar hij wil, maar ik ontneem anderen wel het recht om een alterna tief concert te organiseren in een stad als Leiden op eenzelfde avond. Maar genoeg hierover. Het koor was begonnen met het Pater Noster van Strawinsky. Een goede, lichte koorklank werd iets gestoord door een ongelijke uitspraak van de slot „essen", een euvel dat na de pauze in de psalm 112 van Handel gelukkig niet meer voorkwam. Na deze twee genoemde koorwerken speelde Tijn van Eyck met het Residentie Kamerorkest (wat een genoegen om dat orkest weer te horen) het Con certo voor Orgelpositief en strijkorkest van Albert de Klerk. Dit onmiskenbaar speelse Klerkiaanse werk werd vol afwisseling gebracht. De organist registreerde naar hartelust vele wisselende klank stadswege een tijdige meldingsplicht kleuren, ook al zal menigeen het als iets te sterk hebben ondergaan, maar dat werd juist gceistjj door de tijd, waarin de variabele melodie „(r Vrieslandt soo vol deughden" ontstond. Eerlijk gezegd, had het concert toen wel moger eindigen. De sopraansoliste. Agnes Giebel, vie j minder mee dan we gehoopt zouden hebben. Zi vertolkte de wereldse cantate 202, „Weichet nur betrübte Schatten" van J. S. Bach wat terughou dend. soms volledig onverstaanbaar en zeker fou ten makend tegen de regels van de ademhaling Gaande het werk kwam zij beter op toeren, on bij „Sich üben" tot grote hoogte te geraken. Dfe continue-partij was in goede handen bij Tijn van! Eyck en Piet Veenstra, soms aangevuld met Frank Minderaa, hobo, of Adrienne de Smet, viool. Deze' laatste zullen we wel niet dikwijls meer op ons podium zien, aangezien zij naar Leewarden gaal vertrekken. Daar zal ze hopelijk minder haastig strijken dan ze in haar solospel aanvankelijk1 deed. Tot slot de al genoemde psalm 112 van Handel als feestelijk einde van een door te weinig toehoor-1 ders meegenoten avond, gegeven door een duide lijk als kamerkoor gloriërend Leids koor. Houder JAN DOOVE. RIJNSBURG De bloemenveiling „Flora" gaat de gemeente Rijnsburg vrijwel zeker niet verlaten. Het bestuur van de veiling heeft onlangs een be spreking gehad met het college van B. en W. van Rjjnsburg en daarin is men het eens geworden over het bestem mingsplan. Burgemeester Koomans kwa lificeerde gisteravond in de raad de be sprekingen met Flora als „zeer prettig". De raadsvergadering was overigens gisteravond binnen een half uur afgelo pen. De oorzaak daarvan was gelegen in het feit. dat op het programma stond een bezoek van de Valkenburgse raad. Punt van bespreking tussen de twee raden was de mogelijkheid tot realise ring van een zwembad. Voorzitter Koomans deelde na afloop van de be sprekingen mee. dat binnenkort volledi ge opening van zaken zal worden gege ven. De raad ging gisteravond o.m. ak koord met de bouw van 240 woningen tussen de Oranjelaan en de Valken- burgseweg. Er komen daar onder meer 116 woningwetwoningen. Burgemeester Koomans verzocht de woningbouwvereni ging haast te maken met het indienen van een bouwplan. De raad benoemde de heer Chr. Verhage in de commissie voor internationale contacten. Hij zal de plaats innemen van de heer M. Goudriaan. die binnenkort Rijnsburg verlaat. De raad besloot nog niet ak koord te gaan met een voorstel de gemeente te laten toetreden tot de ge meenschappelijke regeling voor auto matisering van de gemeentelijke bu reauwerkzaamheden. Met name de ARP- er Kralt opperde bezwaren tegen de hoge kosten (30 cent per inwoner). B. en W. zegden toe de zaak nog eens in studie te nemen en daarna een nieuw voorstel aan de raad te doen. De raad nam het principebesluit de zuivering van het afwalwater in de toekomst over te laten aan het hoogheemraadschap van Rijnland. LEIDEN-DORDRECHT ..juu., een excursie naar de firma Zwartkop te Dordrecht, waaraan gisteren door een j groot aantal leden van de Leidse afd. van de Kapperspatroonsbond werd deel genomen, w erd de heer H. de Vries (public relations Europa en studiolcidcr) het ere-diploma van verdienste toege kend. Tit geschiedde tijdens een lunch welke de excursiegangers door genoem de firma werd aangeboden in petit restaurant „Bagatelle". De voorzitter van de Leidse afdeling, de heer Ernest Langezaal deelde mede, dat men het ere-diploma aan de heer de Vries meende te moeten toekennen voor zijn grote verdiensten in het aide- lingswerk, met name voor te technische clubs. De heer De Vries hield het afge lopen seizoen een viertal lezingen op sociaal-economisch en vaktechnisch ge bied waarin onder meer de nadruk werd gelegd op de totale begeleiding van de ondernemer, verkoopkunde en omgang met de cliënten. Nadat de heer Langezaal het eredi ploma onder grote instemming van de aanwezigen had overhandigd, werd de Tijdens onderscheidene een fraaie els van gemeente Leiden voorstellende „De renbeurs" overhandigd alsmede bloemstukje voor de chtgenote van nieuw benoemde ere-lid. Na een bezoek aan de Biesbos het passagierschip van Kapt. M. Korporaal werd de excursiedag beslot j ra. diner-dansant „Hoornwijk" te Rijswijk. De heren Lange, Duyndam en Stouten hadi hier het genoegen nu eens de voorzit s te bedanken voor zijn enorme inzet J ontving een grote globe en zijn echt note een fraai bloemstuk. De grote v rassing kwam echter, toen de h j Duyndam mededeelde. Langezaal eveneens het ere-diplo van Ned. Kapperspatroonsbond was gekend. Waarmede gedurende het staan van de Leidse afdeling het gt vijf is volgemaakt. Bouw van meao-school kan beginnen LEIDEN Den Haag heef! goedk ring verleend voor de bouw schoolgebouw voor de Leidse voor middelbaar economisch en adm stratief onderwijs. Deze school i ondergebracht in de voormalige school aan de Hooglandse Kerkgra j De school komt niet op een tei tussen de Opaalstraat en de Turk* laan in het nieuwe gedeelte van (Door Wim Bavelaar) LEIDERDORP „Wat we hier missen in Leiderdorp is een gezellige kroeg. Het zou goed zijn als de toekomstige kinderboerderij in De Houtkamp ook als café werd ingericht. Maar als het nieuwe winkelcentrum klaar is, zullen er wel enkeier restaurants en cafés komen. Dan komt er wel wat leven in de brouwerij. Nu is Leiderdorp nog te veel ey slaapdorp". Aan het woord is wethouder E. J. Drenth van Leiderdorp, die met zijn 25 jaar de jongste wethouder in het gewest Leiden is. „Niet de jongste van Nederland. Een nog iets jongere partijgenoot van mij is wethouder in de stad Groningen." Hij heeft het wel naar zijn zin in Leiderdopr waar hij met vrouw Marijke in een nieuwe flat aan de Lokhorst woont. In september werd hij gekozen als lid van de gemeenteraad voor het PAK (hij is lid van de Partij van de Arbeid) en ook gekozen als wethouder. Hij vervult het wethouderschap nu zo'n zeven maanden. Tot zijn t-aken behoren: sociale zaken, maatschappelijk werk, welzijnszorg, middenstandszaken, bejaarden zorg, crèche en kinderspeelzaal, ruimtelijke ordening op het gebied van de welzijnszorg, milieu-zaken en recreatie. Hoe bevalt het wethouderschap? college. Er komt geen direct antwoord. Na j pijnlijk, enig nadenken,,'t bevalt welja, maar het is niet zo geweldig als ik eigenlijk gedacht had. Er zijn allerlei dingen waardoor de zaken niet zo soe pel verlopen als ik wel had gewild en had verwacht. In raadsvergaderingen bijvoorbeeld merk je vaak dat er zaken aan de orde komen die in de besprekin gen met burgemeester en wethouders niet goed doorgepraat zijn. Dat is ont zettend onplezierig. Ik geloof dat dit nog een restant van vroeger is. toen de ambtenaren nog helemaal zelfstandig voorstellen aan de raad samenstelden. Maar dat kan natuurlijk niet. Zo waren er eens vragen in de raad over de grofsmederij. Een ambtenaar maakt een rapportje en als er raad is, krijg je een stencil onder ogen, waarin dan het ant woord van B. en W. staat. Dat ant woord zie je dan gelijk met de raadsle- I den." procedure? „Dat is inderdaad ook het enige waar ik moeilijkheden over maak. De hele procedurekwestie is hier nog niet vol doende uitgespit. Zo worden er bijvoor beeld geen notulen gemaakt van de B. en W.-vergaderingen." In het begin van uw optreden is enkele keren aan de dag getreden dat u zich niet altijd conformeerde aan het standpunt van het college. De laatste tijd vallen die verschillen niet Klinkt misschie een beetje anders. Ik vind de raad erg fijn. Beslist anders dan de vorige raad. Voor mij mogen de leden nog iets feller zijn, ze mogen wel iets meer hakken op de fouten die B. en W. gewoon nog maken. Het woordje mer te bezien en constatteren dat het jonge echtpaar muziekminnaar is. Vrij Nederland en Vrije geluiden leest en van zijn gemak houdt. Later vertelde de heer Drenth bij het drinken van zelf gezette koffie met rietsuiker eega Marijke had dienst in het ziekenhuis dat de vrije tijd verder gevuld wordt met fotograferen, lezen, excursies ma ken en vrienden bezoeken. Veel vrije tijd is er echter niet bij. Minstens een halve week besteedt hij aan het wet houderschap („teveel eigenlijk, maar je bent nu eenmaal gekozen en je mag de zaak niet laten versloffen"), daarnaast hoopt hij dit jaar doctoraal examen biologie te doen. In het studentenleven maakt hij zich verdienstelijk als assis tent. lid van het dagelijks bestuur van de Stichting Leidse Studentenhuisves ting en bestuurslid van de sub-faculteit biologie. Als bioloog gaan hem zaken als mi lieuhygiëne. openbare groenvoorzienin gen e.d. zeer ter harte. Hij is tegen stander van het spuiten met gif gemeentelijke tuinen en plantsoen wel dit voorkomen. „Dat zal niet voudig zijn, omdat daarvoor een v dering van mentaliteit nodig is v: mensen die verantwoordelijk zijn het onderhoud. Men houdt dat terrein van de Touwfabrieken ge kocht hebben, kunnen we ook weer meer nieuwe industrieën aantrekken. Schone industrieën. Ook dat maakt het nodig dat we zorgen voor goedkopere woningen". „Het gewest Leiden.«Ja. dat moet nog helemaal van de grond komen. Als .de deelnemende gemeenten de consequen ties willen dragen van een samenwer king, zie ik het gewest als een goede zaak. Als gemeente moet je ook geld willen bijdragen voor de oplossing van de problemen in het gewest. De ge meenten rondom Leiden, die profiteren van de voorzieningen in Leiden, moeten daar ook geld voor over hebben, bij voorbeeld voor zaken als de Stadsge hoorzaal, de musea e.d. In mijn werk in het gewest merk je wel dat er nog sommige gemeenten zijn die bang zijn voor het verlies van hun autonomie. Maar het kan nu eenmaal niet anders dan dat je enkele zaken samen tot een oplossing brengt. In Leiderdorp willen we wel. Het is toch eigenlijk te gek dat zo'n Elisabethziekenhuis naar Leider dorp komt omdat hier de grond wat goedkoper is. Nu vind ik het best na tuurlijk dal het ziekenhuis hier komt Verder zouden we gezamenlijk iets aan het verkeer moeten doen, bijvoorbeeld het steunen van een goed openbaar vervoer, desnoods gratis. Er moet toch geld bij. In het biologische leven en ook in de economie hebben we te maken met allelei terugkoppelingsmechanis men. Als er van iets te veel is, houdt iets anders op. Maar bij het verkeer is het juist andersom. Iedereen wil graag een autootje hebben, de wegen worden daardoor voller en men maakt dan weer nieuwe wegen. Daardoor wordt het weer aantrekkelijk voor anderen |om een auto te kopen. Normaal zou het zijn als enkele mens hun auto wegde den. We kunnen zo natuurlijk niet doorgaan in Nederland. Ik ben er van overtuigd dat het particuliere vervoer wel een keer zal ophouden". 1 Ten tweeden male wordt het gesprek met de wethouder onderbroeken. Dit- jinaal door belgerinkel. Het blijkt een padvinder te zijn, die aandringt op het •i"i inrimrir «r irrTrortir 'H 1 m°6en uitvoeren van een nuttig huis- '^Mii houdelijk karwei. De heer Drenth stemt tiTOïmWl.wil „„.„„Li,-„'HI.-.-.i1:l uj- af,,fp*icfh, op. Is er binnenskamers tegen n gezegd, dat er allerlei plantjes tussen de dat zich wat rustiger moest „Er staat ook i- I (rekkelijk is voc de 1 toren. Dat level K>r arbeidsplaatsen op en ook door de an liging van het Elisabethtziekenhui plaats zijn markt, die een schakel in het ringweg- j ajs ^et met een bepaald voorstel i elsel c de stadskern heen vormt. Nieuw raadslid in Ter Aar TER AAR Door het vertrek van de heer A. J. C. Borst in de KVP- fractie van de Ter Aarse gemeenteraed een zetel vrijgekomen voor mevrouw M. M. v.d. Jagt-Hoogervorst Tijdens de raadsvergadering van vrijdagavond a.s. zullen haar geloofsbrieven worden on derzocht. ben, dat ik dan een minderheids standpunt zal innemen, zodat ook de raad weet waar zij aan toe is. Soms komt het voor dat je het ergens niït helemaal mee eens bent en dan zeg je: ach, laat maar zitten. Ook komt het voor dat ik hel helemaal niet eens ben met een bepaalde zaak, maar het gekke is dat het dan toch weer in de stukken staat, zoals door de ambtenaren is voor gesteld." Voelt u zich eenling in het college? - plant groeien. Om het weg te krijgen I „motie" bijvoorbeeld (kan men twee dingen doen: schoffelen volkomen onbekend. En dat of spuiten. Schoffelen kost echter te j dorp misschien ook veel tijd en is daardoor te duur. Als we dat alles laten groeien krijgen we een rot zooi. maar we kunnen het ook zó aan planten dat we een geordende rotzooi krijgen. In Amstelveen b.v. laat men de middenbermen van de wegen met aller lei inheemse planten begroeien. Zo'rt weide hoeft maar één keer per jaar gemaaid te worden en met zo'n 80 verschillende planten is het een heel levendige boel. dat Leiderdorp aan- I wel bouwstenen aandragen. Beier zov e vestiging van kan- het zijn dat B. en W. de bouwstenen aan- aantal I droegen, de raad besliste en de*ambte- aren uitvoerden. Zo hoort het. En daar il ik ook aan meewerken. In geweste de huisvesting lijk verband b.v. willen wij een juri- iad nog disch adviescentrum oprichten, waar in zo'n mee wij de burgers behulpzaam willen '1 begrijpelijk. Je zijn bij het opstellen van bezwaar- kent elkaar redelijk goed. 't gaat alle- schriften e.d. Verder zijn we maal wat vriendelijker dan in de grote begin gestart met voorstellen steden. Maar de fouten van B en W. j ambtsgebed af te schaffen mogen best aangevallen worden, kan het college en de ambten; bij afwezigheid hierin gaarne toe ei formeerde knaapje schoenen op. a zijn echtgenote draagt het geüni- het poetsen van wethouderssalari Moi den nogal bezwaar hadden maar een terrein in de omgeving van Legermuseum, tussen de te verleng Warmonderweg en de nog ge Plesmanlaan. Het is de bedoelinj september - oktober van dit jaar de bouw te beginnen. Het wordt s permanente bouw; de 11 theorie- i praktijklokalen zullen in hout wo opgetrokken. Het geheel zal van st kopgevels worden voorzien. Eind jaar. begin volgend jaar. hoopt mei bouw reeds voltooid te hebben. Het bestuur van de school heeft de toezegging ontvangen dat vóór gustus 1972 goedkeuring zal wo gegeven tot uitbreiding van het sch< gebouw met een aantal ruimten een nevenopleiding. Stemming best bij de Laura •ALPHEN AAN DEN RIJN Ook tweede tocht van de Alphense Lai avondvierdaagse verliep in een opp beste stemming. Startten er maand; vond 700 deelnemers, die aantal dinsdagavond opgelopen tot 723. Er de mogelijkheid om de avondvierda: se-fietstochten gedeeltelijk uit te rijd J In dat geval kan men geen aansprtf' maken op de herinneringsmedaille. De avondvierdaagse behoeft or belangrijke voetbalwedstrijd I noordAjax om het landskampio schap geen schipbreuk te lijden. lp aan eventuele wensen van voetbatye thousiasten tegemoet te komen, wo in gebouw „Nabij" een t.v.-toestel plaatst. De intocht begint donderdag plm. 21.00 uur. Vanaf de Sportla (Ridderveld) vindt de gezamenlijke tcoht plaats. Deze route gaat langs President Kennedylaan - Willem Zwijgerlaan - Lijsterbeslaan - 1 hofstraat - Nic. Beetsslraat, wa eindpunt gebouw „Nabij" zal zijn. Politie Alphen verricht serie arrestaties Volgens het rapport van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten is Leiderdorp zeer aantrekkelijk voor beter hun best te doen. Eén van de aardige voorbeelden die ik in het begin heb meegemaakt is een ad vies van een ambtenaar aan B. en W. om het maar zo te doen, howel hij vond dat het beter anders kon, maar „gezien de kritische houding van de raad" raadde hij aan het toch maar bij hel eerste advies te laten. Kijk, zo moeten genheid de modern ingerichte het hebben. De raad is tenslotte het van technisch personeel. Het „Het hangt er maar van van verwacht. Die hele salariëring m de wethouders ligt een beetje in het moeilijk. Eigenlijk moet je er zeer ca- )m hetpabele mensen voor hebben, ongeacht hebben I het feit of ze er tijd voor kunnen ALPHEN De politic te Alphen a el den Rijn heeft vier in Alphen jongemannen aangehouden, in leeflfei variërend van 17 tot 27 jaar. Z den ervan verdacht gedurende i riode van negen maanden talloze di< c'' je stallen te hebben gepleegd in lp1] noordelijk gebied van Zuid-Holland. laatste is een zeer belangrijke zaak." Jlaak is, kun je alleen mensen krijgen De poes van de jonge wethouder be- die nog jong zijn en nog geen liaan ginl plotseling klaaglijk te miauwen, hebben te oud zijn en geen baan meer Dit blijkt een teken te zijn voor het hebben of huisvrouw zijn. Welnu, die dagelijkse portie melk. Het gesprek (drie figuren hebben we hier. Als ik wordt onmideellijk onderbroeken mezelf praat ben ik best tevreden De politie verwacht in dit verb» te kunnen v< "ij richten. De zaak is nog niet rond. i diefstallen betreffen allerlei artikel die tot de automobielbranche be'hor» ook radiotoestellen, bromfiets^' allerlei gebruiksartikelen uit boligcl bromfietsen. nu 1 bedoePng van het gemeentebestuur van Leiderdorp een gemeente te laal.d Eigenlijk iken een gemiddelde Nederlandse en hele dagtaak moeten enwichtige bevolkingsopbouw. Nu wel nog zo veel te doen." BOSKOOP Met ingang van 1 ji£a' a.s. wordt het telefoonnummer van Rijkspolitie te Boskoop gewijzigd, nummer wordt dan 01727-4545. Wa neer het bureau onbezet is. wordt d« is een beloning van 10 mille voor j middel' van een antwoordgever medef T halve week schandelijk onderbe- j deeld welk nummer gedraaid kan e mensen met een den voor politiehulp. Over enlq{*e hebben. Er is hier maanden zullen alle politieambtei onder dit nummer te bereiken zijn.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4