ficidócSou^ont LUCIE BALL Arrestaties bij omroep Egypte doet het nog volop in de VS Voordelig uit gedurende de feestdagen in mei Weekendretour Avondretour 2-Pluskaart 4- ENIGE ACTIEVE JONGELUI RADIO VANAVOND de postgiro Toch beperkte opdracht in faze één If AN voor geen sterveling de naam van de kabinetsinformateur een ver rassing zijn geweest, niet met ieders verwachtingen zal gestrookt hebben het feit, dat de informateur in feite een be perkte opdracht heeft gekregen: hij moet in opdracht van de koningin de moge lijkheden onderzoeken voor een parle mentair kabinet dat rekenen kan op een vaste meerderheid in de volksver tegenwoordiging. Met andere woorden: prof. Steenkamp moet proberen of het programmatisch mogelijk zal zijn de christen-democra tische partijen, de liberalen en nog minstens één partij onder een gezamen lijke noemer te bréngen. Voor de hand ligt dan dat prof. Steenkamp zich vooral richten zal op de mogelijkheden bij D.S.'TO; in theorie zou hij het ook bij de twee kleine confessionele partijtjes kun nen proberen. Vóór de eerste faze in de kabinetsfor matie 1971 geldt dus in elk geval een beperkte opdracht; de informateur mag niet gaan aansturen op de een of andere vorm van een minderheidskabinet. Maar in zijn eindrapport kan, in geval de parlementaire meerderheidsregering niet mocht lukken, toch beslist wel zodanig materiaal worden verzameld en om schreven, dat de richting voor de tweede fase voor elk goed verstaander eruit te lezen valt. Dit zou dan tevens een interessante proef worden voor de oppositie; want zullen de P.v.d.A. en haar partners even gretig stemmen voor de kandidatuur van een christen-democraat als die practisch zeker is van een succesvolle formatie, als ze vorige week intensief aandrongen op het kandidaatstellen van dr. Veringa voor de informatie? Consequent T roost prijs IN de opzet van prof. Steenkamps in- formatie ligt ook de mogelijkheid op gesloten dat er voor de motie-Kolfscho ten (parlementaire kandidatuur voor het formateurschap) nog een troostprijs uit de bus gaat komen. Want de Eindhovense hoogleraar (die langzamerhand een eredoctoraat in de onderhandelingskunde verdient) heeft laten blijken voorstander te zijn van snelle publikatie van zijn eindrapport inzake de formatie. Bevat dit eindrap port positief nieuws, dan zou na een [)E fractievoorzitters van de P.A.K.- groep hebben blijkens de medede lingen van prof. Steenkamp ook konin gin Juliana geadviseerd te beginnen met een formatieopdracht aan dr. Veringa, als eerste man van de grootste partij in de samenwerkende groep der christen democraten. Het advies is een consequent vervolg geweest op de opstelling van de betref fende fracties in het Kamerdebat. Wat drs. Den Uyl en mr. Van Mierlo er nu precies mee bedoelen, blijft voor ons nog steeds een onzekere zaak. Wellicht vermoeden ze dat een directe formatiepoging van dr. Veringa evenmin als die van -mr. Biesheuvel tot resul taat zou kunnen hebben het tot stand komen van een vijfpartijenkabinet. Dan zal er dus met een minderheidskabinet aan de startlijn verschenen moeten wor den en dat strookt allemaal zo prachtig met de socialistische voorkeur voor een snelle reprise van de Kamerverkiezin gen. Door een serieuze en zorgvuldige in formatie zou daarentegen, vóór de be slissing inzake de kabinetsformatie valt, wel eens onthullend nieuws bekend kun nen worden over de verslechterende fi- nancieel-economische toestand van het Natuurlijk zullen, als die feiten bekend zijn, partijen en politici gemengd blij ven denken over de consequenties er van, over de mogelijkheden die open blij ven en over de geneesmiddelen waarmee eventuele kwalen geheeld kunnen wor- Maar feiten zijn feiten; om die vast te stellen is het werk van een informateur die politiek meestal veel meer ruimte heeft dan een formateur zo uitstekend geschikt. We hopen niet dat drs. Den Uyl c.s. zulke feiten uit de weg zou willen gaan. NEW YORK (AP) Het was in ccn suite vol bloemen op de 31ste verdieping van de Waldorf I Towers. Een secretaresse in broek, die er ge- kweld uitzag, stoof naar binnen en naar buiten. Een kelner kwam met een slaatje en de 19- jarige Lucie Arnaz vloog de zitkamer binnen. Zij viel op het slaatje aan, praatte tussen de happen door over pas bezorgde bloemstukken en be klaagde zich zwakjes omdat zij wegens het afgesproken persgesprek niet kon gaan winkelen. In het centrum van deze storm zat rustig Lucille Ball met de make up-doos voor zich, bezig met beroepsmatige vaardigheid de gebroken nagel van een duim te repareren. „Ja schat", zei ze kalmerend tot haar dochter, „misschien kunnen we morgen gaan winkelen en vergeet niet dat we vanavond Dick Cavett doen". „Pas drie maanden vakantie in Snowmass achter de rug en dat was de eerste echte vakantie die ik in 20 jaar heb gehad", vervolgde zij terwijl zij een kunstnagel over de gebrokene plakte. Miss Ball die na 19 jaar een personage, genaamd Lucy, te hebben gespeeld in een opeenvolging van t.v.-komedies zonder bij het ouder worden een pond aan te komen of een waarneembare rimpel te krijgen, bracht haar jaarlijkse blik sembezoek aan New York. Daarna zou ze terug gaan naar Los Angeles voor het begin van haar 20ste seizoen. LEIDSE COURANT het begin van hun volwassenheid waarin zij nu in de voetstappen van hun ouders treden in de show-business en is de eeuwig geliefde grappige dame van Amerika geworden. Aangeizen de gemid delde t.v.-serie 'n levensduur heeft van twee of drie jaar is de „Lucy" van Lucille Ball uniek. Zij heeft maar zelden niet op de lijst van de tien topprogramnia's van Nielsen, een maatstaf van populariteit, gestaan. Dit jaar, toen CBS bezig is geweest met een grote herstructurering van de werkzaamheden was „Here's Lucy" de eerste serie die werd hernieuwd. „I love Lucy" begon met heel weinig geld en kwam gedeeltelijk tot stand omdat Lucille en haar man, Desi Arnaz, samen wilden werken. Lucy en Lucille zijn in gedachten van het publiek zo verstrengeld, dat bewonderaars van Lucy maar al te graag geloven, dat zij ook de echte Lucille Ball in het gewone leven is. „Ik ken dat personage heel goed", zei Lucille. „Ik heb haar geschapen maar ik heb haar nooit veranderd. Die eerste jaren zijn stimulerend geweest; we stelden ons beschikbaar voor een jaar en de sponsor wilde drie jaar, maar Desi stond op een contract voor vijf jaar". Nieuw bestuur Socialistische Unie CAIRO (Rtr.-AFP) Verscheidene Egyptische radio- en televisiefunctiona rissen zijn gearresteerd, omdat ze vori ge week donderdag tijdens de kabinets- ADVERTENTIE (prijs dagretour f 1.-) onbeperkt geldig op donderdag 20 mei en maandag 31 mei. x voordelig vw uit met NS crisis hun media in „staat van paraat heid" brachten, zo meldt het Egyptische persbureau voor het Midden-Oosten. Onder'de arrestanten bevindt zich de iteujtgjvan het ArabiCTOT', Moha: had „in aanvulling op het dersplan" opdracht gegeven de normale avondprogramma's te vervangen door marsmuziek en strijdliederen. Boven dien had het radiostation sommige be richten tegen de uitdrukkelijke wens van minister Zayat in omgeroepen. President Anwar Sadat heeft vandaag een nieuw tijdelijk -bestuur benoemd van de Arabische Socialistische Unie. de enige politieke partij van Egypte. Inge steld is een algemeen secretariaat van negen leden, dat wordt geleid door vi ce-premier dr. Aziz Sidky, één van de weinige ministers die aan de zuivering van de regering is ontkomen. Van dit secretariaat maken verder onder meer deel uit de ministers dr. Hafez Ghanem (onderwijs), Mohammed Abdel Salem el Zayat (parlementszaken) en dr. Fathal- lah el Khatib (Sociale zaken). Een Roemeense folkloristische avond zal gehouden worden in het Congresge bouw op vrijdag 28 mei waarbij de panfluitist Nicu Pourv.u met zijn so listen zal optreden. De Toneelzaal zal voor deze aangelegenheid een specia le aankleding krijgen. MULTIMILJONAIRE NA 19 JAAR SHOW In de 20 jaar die liggen tussen Lucy Ricardo uit „I love Lucy" en Lucy Carter van „Here's Lucy" is Lucille Ball multimUjonaire geworden. Zij heeft haar aandelen Dcsilu omgezet in Gulf en Western tot een bedrag van 17 miljoen dollar toen de beide studio's van Desilu in 1967 werden verkocht. Zij heeft ook twee kinderen grootgebracht tot Koopavond wordt verzet Zij en Desi Arnaz zijn. na 20 jaar getrouwd te zijn geweest, in 1960 gescheiden maar hebben Hun beroepsrelatie aangehouden, ofschoon Desi zich uit de show heeft teruggetrokken. Miss Ball heeft vervolgens de aandelen van haar man in Desilu gekocht en is presidente van de maat schappij geworden. Achttien maanden na de scheiding trouwde zij met Gary Morton, een komiek, die nu producer is van „Here's Lucy". Met ,J love Lucy" werd begonnen toen de t.v. voor de meeste Amerikanen nog een soort won derbaarlijke nieuwigheid was. Het is waarschijn lijk dat thans op geen enkele show zo geweldig zou worden gereageerd. Bridgeclubs en kegel- clubs veranderden hun speelavonden om het jongste avontuur van miss Lucy niet te missen en een warenhuis in Chicago was genoodzaakt de koopavond te verplaatsen omdat het aantal Lucy-lievende klanten zo sterk verminderde. In de loop der jaren heeft de show vele opper vlakkige veranderingen ondergaan, veranderin gen in de bezetting en van de titel. William Frawley en Vivian Vance, de medewerkers van Lucy en Desi in de eerste vrolijke jaren, zijn er niet meer. Frawley is dood en Vivian treedt slechts één of tweemaal per seizoen op als gast. Maar de verandering is oppervlakkig geweest. Acht jonge acteurs hebben voor Lucy's kinderen gespeeld, te beginnen met jeugdige tweelingen die afwisselend werden gebruikt. Na de geboorte van haar zoon, werd Desi Arnaz jr. gesynchroni seerd met de zoon van Lucy Ricardo, de kleine Ricky. De geboorte was frontpaginanieuws en toen de episode van „I love Lucy" op de t.v- schermen verscheen trok zij 80 procent van de kijkers. Haar kinderen Lucy (midden) met haar twee kinderen Lucy (links) en Desi jr. te zien en raakt zij in gesprekken het meest in vuur als het gaat over de carrières van haar beide kinderen. De jonge Lucy zal het komende seizoen met haar moeder in de show blijven werken. Desi jr. die 17 is. zal eruit gaan om minstens een jaar te kunnen studeren aan het Californische Kunstinstituut met muziek en com positieleer als hoofdvakken. ..Ze hebben nu drie jaar meegewerkt aan de show", zei hun moeder. ,,Ik geloof dat ik soe lal misschien wel hard voor ze ben geweest; ik hi g jr ze zijn er gekome i hard laten werken, ma Ik ben erg trots op allebei". Ermee ophouden? Miss Ball keek bijna vijand: en zei: „Wel, niet zo lang graag naar Lucy kijken. Ik ben beslist Lucy nirfoew' maar ik mag haar toevallig erg graag". CYNTHIA LOWRY (Associated Pres (te Als je de t.v. mocht geloven is lief dadigheid. c.q. het geven-voor-het- goede-deel, onze nationale deugd. Beide netten waren er gisteravond voor inge- politieke daad. schakeld. De VARA bood ruime zend tijd aan de Amsterdamse actie „Kunste naars voor Vietnam". De uitzending verliep nogal chaotisch. Chelsea Real Madrid CHELSEA—REAL MADRID Van de eerste helft van de finale wedstrijd om de Europa-Cup voor bekerwinnaars tussen Chelsea en Real Madrid die in het Ka- raïskaki stadion te Athene ge speeld wordt, zal morgenavond een televisieverslag worden uit gezonden. De wedstrijd begint i om vijf minuten vóör half acht. op Nederland I. Koeir Verhoeff geeft commentaar. Dokter Terruwe en het menselijk geluk De laatste tijd trekt de Nijmeegse zenuwarts, dr. Anna Terruwe volle zalen met een betoog over het echte menselijke geluk. Haar stelling is, dat bevestiging van jezelf door de ander de enige mogelijkheid is om iemand tot een volwaardig en gelukkig mens te maken. Zolang de roens niet als goed „onthuld" is door de bevestigende liefde van de ander, blijft hij versto ken van zijn mogelijkheid tot psychi sche menswording, want de mens is pas mens in saamhorigheid met de ander. Dr. Terruwe constateert, dat de onbevestigde mensen zeer talrijk zijn en dat hun aantal steeds meer toe neemt. Na jaren van stilzwijgen meent deze Nijmeegse zenuwarts, dat nu de tijd gekomen is om haar beves tigingstherapie verder uit te dragen dan maar via haar spreekkamer. Al leen De KRO-televisie zendt de voor naamste onderdelen van haar betoog uit onder de titel „Dr. A. Terruwe en het menselijk geluk". Het programma werd gemaakt door Willebrord Fre- quin. Dr. Terruwe kwam vroeger in het nieuws door hjar conflict met het Vaticaan inzake haar sexuele moraal. Later is zij echter gerehabiliteerd. (Nederland 2: 21.20 uur). Van de artiesten die wilden optreden kwam slechts een deel aan bod. de meeste tijd ging naar de moeizame kunstveiling, onderdeel dat juist op t.v. de mist in ging. De kijkers konden telefonisch meebieden op luttele kunst werken die luttele honderden guldens opbrachten. We geloven dat de mensen die achter de actie staan louter idealisten zjjn. We weten ook dat bun actie een poli tieke inhoud heeft, t.w. een zich fel afzetten tegen de Amerikaanse politiek in Zuidoost-Azië. Dat gebeurt op hono rabele motieven, maar het blijft een Het plezierige van het alternatieve goede doel de NCRV zond een pro gramma uit over UNICEF is dat duidelijk ontbreken van politiek motief Over de gehele wereld zijn kinderen in nood. In Zuid-Amerika. in het Midden- Oosten, in Zuidoost-Azië enz. Die nood heeft vaak politieke oorzaken. Maar UNICEF-Nederland (giro 7515) staat1 alleen stil bij de nood en helpt waar dat nodig is. Als men wil helpen zonder een politieke keuze te maken zit men bij UNICEF zeker goed. Op de uitzending door de NVSH van voorlichtingsfilm „Growing up" zijn geen felle reactes gevolgd. Die waren ook nauwelijks te verwachten, gezien het feit dat vooraf duidelijk was mee gedeeld wat getoond zou worden, zo dat mensen die geërgerd zouden kun- ADVERTENTIE) OEGSTGEEST Voor de bezorging van de Leidse Courant in een gedeelte van Oegstgeest vragen wij met spoed Voor scholieren een goede bijverdienste. De couranten worden in Oegstgeest afgeleverd. Inlichtingen: Bureau DE LEIDSE COURANT, PAPENGRACHT 30-32, telefoon 22244. In Northumberland en Schotland zijn gisteren de opnamen begonnen voor de film ,.Mary. Queen of Scotts". Koningin Mary wordt gespeeld door Vanessa Redgrave (links) en de rol van Elizabeth I van Engeland wordt vertolkt door Glenda Jackson (rechts). De opnamen staan onder leiding ran regisseur Hal B. Wallis. Toch was die NVSH-uitzending in hoge mate onvolledig. De film werd maar voor een deel vertoond, het commen taar erbij was onvolledig. VARA's Achter hel Nieuws zorgde gisteren al thans voor dat commentaar, waardoor de materie een geredefe gespreksstof zal kunnen opleveren. Wat ons betreft werd hier aangetoond dat de kleine zendgemachtigden voor een onmogelijke taak staan. In het NVSH-geval door eigen schuld. De ver eniging genoot vroeger voldoende gast vrijheid bij de VARA als ze iets te zeggen had. Ze heeft nu eigen zendtijd die meestal op onbevredigende wijze wordt gevuld en die in het geval- .Growing up" niet voldoende is. De VARA sprong nu bij. maar dat bij springen zal maar ten dele effectief geweest zijn. Wat voor de NVSH geldt, geldt in ge lijke male voor de Bond zonder Naam, die bij de KRO terecht kan, en ook voor de andere kleintjes. Met name voor de kleintjes die dure zendtijd kunnen ..kopen" bij de HIRO. Met een beetje verstandige aanpak zouden vele kleine snippers in een groter geheel goed ondergebracht kunnen worden. De schoonheid van het verre Westen De KRO-televisie brengt een nieuwe serie van 6 uitzendingen onder de titel „Het verre Westen", geproduceerd door de Amerikaan Bill Burrud, waarvan vanavond de eerste. Deze serie geeft een beeld van de natuur lijke schoonheid van Amerika, van de bergen en gletchers in Amerika tot de grillige monumenten in de uitgestrek te woestijnen van Utah. Daartoe maakte het televisie-team o.a. opna men in de staten Oregon, Arizona, Californië en Nevada. In deze serie treedt de Amerikaanse acteur Jack Smith als reisleider op. De geestelijke vader van deze programma's, Bill Burrud. beschouwt de gemaakte opna men als uniek. „Over twintig jaar willen de Amerikanen wel graag we ten, hoe het er in het verleden heeft uitgezien", is zijn mening. Want ook in dit werelddeel worden de natuur gebieden bedreigd door milieu-veront reiniging door de opmars van fabrie ken e.d. De eerste aflevering „Valley of monuments" (Het monumentale dal) geeft een beschrijving van het na tuurgebied in Arizona, dat zo vaak als decor dient voor het opnemen van wild-west-films. het is een gebied met een uitgestrekte ongerepte natuur, runïe en rood-gekleurde zandheuvels, waar eeuwenlang de Navajo-Indianen hebben geleefd. (Nederland 2: 19.37 uur). NEDERLAND I NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal AVRO: 19.05 uur: De .schat van het kasteel zonder naan 19.30 Uur: Toppop 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Peyton Place 21.10 uur: Muziek is troef NEDERLAND I NOS: 10.45 uur: Schooltelevisie AVRO: 17.00 uur: Avonturen van Viltstift 17.05 uur: Het wonder der natuur NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur - Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.10 uur: Journaal 22.55 uur: Nascholing huisartsen NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Journaal' 19.05 uur: Den Haag vandaag KRO: 19.30 uur: Felix de Kat 19.25 uur: Chelsea—Real Madrid Europacup II (in de pauze pol. uitzending) 21.15 uur: Staatsloterij 21.20 uur: Socutera 21.25 unr: Carlie Chan, t.v.-serie 22.40 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 19.37 uur: Het Verre Westen 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Andy Williams 21.11 uur: Brandpunt 21.21 uur: Hot ménselijk gelui' dr. Anna Terruwe^' 22.00 uur: Paul Vlaanderen 22.50 uur: Journaal 22.55 uur: Franse les 18.55 uur: Journaal AVRO: 19.05 uur: High Chaparral 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Rallycross Trophy 20.30 uur: Hendrick de Keyser, doe. 21.00 uur: Jazz-O-Rama 21.40 uur: Info no bnge pgett Over (S) Lichte ;mi-klassieke se grammo- n gedichten. lagazine i musiceren: Harr idlojournaal. NOS: 22.55, BELGIë 324 m (Nederlar rin op de dingen wordt doorgepra i (S) Sticker: This is the first of ijour life. 23.55-24.00 Nieuw HILVERSUM II 00 Nieuws. 18.11 Radiojoumï Johan Willem Friso Kapel. 20 00 Grammofoonplat (ADVERTENTIE) "ïj)C "Sm met de girobetaalkaart kunt u al in 8 Europese landen zonder kosten valuta opnemen! dak makkelijk!

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2