Verdreven Vlietdam^ ook naar Leiderdorp? Meerburg bouwde n feestje Vloot Asopos n u compleet LAIR OBSCUR IN SCHOUWBURG Bonavenliira stelde zijn talenten ten toon Zoeterwoudse trimmers voetbalden zich fit Nieuwe Indiase ambassadeur in Den Haag Toch gehuwde priester bij Leidse Studenten Lts-Zuidwest bouwde jacht voor de directeur L971 MAANDAG 17 MEI 1971 LEIDEN - STAD LEIDSE COURANT PAGINA b LEIDERDORP De studentenroei- een Vereniging „Asopos" heeft zaterdagmid dag drie nieuwe boten in gebruik geno- jnen. Rector-magnificus prof. Soeteman doopte de boten (een ongestuurde twee, ten ongestuurde vier en een skiff), die tadeeltelyk uit eigen middelen en ge deeltelijk met een universitaire subsidie werden betaald. fcdet de ingebruikname van de boten is He vloot van Asopos nu geheel compleet. [Poor geen enkel onderdeel behoeft men l beroep te doen op zuster- ;renigingen. Na de doop van de boten, e geleverd werden door de Westduitse firma Empacher, maakten de volgelin gen van de Griekse stroomgod een maidentrip" op de Dwarswetering met het nieuwe materiaal, (foto: de onge stuurde vier „Sinope" met van voor naar achter Fred Wittkampf, Wil Ooijendijk, Frits Hendriks en Ed Maan). De jonge roeivereniging, die in korte tijd het aloude Njord zowel in prestaties als in ledental naar de kroon is gaan steken, zal over enige tijd waarschijn lijk aan de Dwarswatering gezelschap krijgen van de damesstudentenroeiver- eniging „De Vliet". De dames worden aan de Trekvliet letterlijk droog gelegd door de demping en hadden aanvanke- —JIDEN Zaterdag 22 mei brengt de Toneelstichting Spel het stuk L'amante ""lwiglaise van de Franse schrijfster Marguérite Duras. Het stuk wordt in Nederland Jlebracht onder de titel CLAIR OBSCUR. Iair obscur is een toneelstuk, niét direct te vatten onder het begrip „thriller", ri riaar eerder een mysterieus spel, met als thema het onderzoek naai- de motieven een gepleegde gruwelmoord, inclusief een spoorloos verdwenen corpus delictum, dialogen tussen de man, de echtgenote en de ondervrager, krijgen wij een aenspel te zien met alle mogelijkheden voor een boeiende voorstelling, met een ^Titrigerende werking op de toeschouwers. iemfet stuk moet op uitdrukkelijk verzoek van de schrijfster, zonder merkbare pauze :n de twee bedrijven gebracht worden. Na de voorstelling bestaat de mogelijk- om met de spelers over het stuk van gedachte te wisselen, rollen in dit stuk worden vertolkt door Hans Boswinkel. Loudi Nijhoff en i Remmelts. De regie wordt gevoerd door Harry Kümmel en de vertaling is Josephine Soer. e voorstelling begint om 20.15 uur. De prijzen zijn 8.50, 5,en f 3.50. Hjk het plan zich te vestigen aan het nieuwe omleidingskanaal De Korte Vliet. Bij nader inzien is dit plan echter min der aanlokkelijk. Voor training en wed- strydroeien is het nieuwe kanaal door de drukke scheepvaart niet erg geschikt. Bovendien is er in het kanaal door de harde en steile beschoeiing een te hin derlijke golfslag. Duitse gast door snelle hulp met zuurstof gered ALPHEN A.D. RIJN De E.H.-wagen van de Alphense politie heeft zondag op duidelijke wijze zijn dienstbaarheid be wezen. Toen de 39-jarige Duitser Horst Markel uit Bingen het bewustzijn ver loor paste de politie hulp toe met de zuurstofkoffer. De Duitse gast die waar schijnlijk door een hartaanval was ge troffen, herstelde zienderogen. Na korte tijd was hij dermate hersteld, dat de in middels gearriveerde arts, hem verlof kon geven de reis naar zijn woonplaats te hervatten. WOUBRUGGE In het kader var het zilveren jubileum van de voetbal vereniging Woubrugge wordt op hemel vaartsdag een damesvoetbaltoernooi georganiseerd. Hieraan nemen deel elf tallen uit Stompwijk, Wageningen en Ede. Aanvang 13 uur, toegang vrij. „Adieu Paris ongekunsteld zangfestijn LEIDEN Dat „Bona" nog wat anders kan dan basketballen, heeft een zaal vol publiek afgelopen zaterdagavond mogen ervaren. Onder leiding van pater Berg man en de heer Kompier werd daar de jeugdmusical van Benny Vreden „Adieu Paris" opgevoerd. Deze ludieke avond onder auspiciën van het BLG werd voor de pauze gevuld door enkele musiceren de en acterende Bonaventuristen. Behal ve het naar een hoogtepunt groeiende gitaarspel van Kees van der Klauw en Jan Wisse in een compositie van Bach, viel bijzonder het duet voor dwarsfluit en viool op van Els en Theopiet Olthe- ten in een goed gekozen stuk van Corl Stamitz. Daar tussendoor gaf de toneel club enkele improvisaties a la televisie weg op door de zaal aangegeven onder- Geslaagd voor hbs-B te Leiden (I2jj LEIDEN Op de Louis de Coligny :holengemeensehap te Leiden zijn ge- voor het eindexamen H.B.S. B leerlingen van de 32 kandidaten. Bij kandidaat zal nog een herxamen >rden afgenomen. De namen van de ilaagden zijn: Bakker, Jokie, Sassen- Brederode, Nelly van, Leiderdorp: ïbbelden, Ronel den, Leiden; Geerts- Wietske, Oegstgeest; Hak, Tineke, issenaar; Hazenoot, Arend Jan, foordwijk; Hendriksen, Arnold, Leiden; tensing, Dick, Leiden; Hout, Cor van en, Leiden; Katz, Thérèse, Leiderdorp; iukler, Nelly, Leiderdorp; Schlagwein, r, Leiden; Steinert, Frank, Was- r; Westerman, Nico, Leiden; Briët, Oegstgeest; Geenseen, Maya, Lei- Horst, Nelleke van der, Leiderdorp; iunter. Tony de. Voorhout; Nelemans, itt, Woubrugge: Nooy, Gert de, Lei- Schimmelpenninck, Marietje, Lei- ;n; Schrier, Piet, Warmond en Slegten- lorst, Ronald, Leiderdorp. BOSKOOP Zaterdag werd de door eerste zaterdagelftal van Floreant iwonnen prestatiebeker uitgereikt. De- wisselbeker wordt uitgeloofd voor en eèet elftal dat de beste prestatie in een mapeizoen levert. Doordat Floreant Z I gh«»net een grote puntenvoorsprong onge- g««lagen kampioen is geworden heeft het ruidpt jaar deze beker gewonnen. *o«Culturele s By SPgenda Leiden Clalr Obscure - .mglaise) van Marguérite Duras VW^m.v. Hans Boswinkel. Loudi Nijhoff en „jJloan Remmelts. Thema: Onderzoek naar de "^potieven van een gepleegde gruwelmoord. Stadsgehoorzaalwoensdag 19 mei. 12.45 Pr. Pauzeorgelconcert (KenO). Vrijdag 21 leelUp119-00 uur. Antiekbeurs. rlicbjlENTOONSTELLINGEN: A Galerie van der Vlist: (tel. 22806) Voorjaars- nieï ^erie^'eiiïf: tot en met 28-5 Aquarellen „lf*5n Lenie Korpershoek en Keramiek van „ewcuy van Hardenbroek tot en met 2-6 Kera- Fllmfusche Plastieken van Ludo Nagelkerken. j,e 'Academie Gebouw: tel. 22044) Plastieken 3 Dfivan Pauper tot St 26838) Ter ZOETERWOUDE Op een bijzonder leuke wijze hebben de Zoeterwoudse trimmers gisteren reclame gemaakt voor de slogan van de Nederlandse Sport Fe deratie, „Trim u fit". Zij hadden daarbij de medewerking van de drumband VIOS die mede door haar rondgang vele kük- lustigen naar het sportpark „Haasbroek" had gelokt. Vooraf aan de voetbalwed strijd tussen de Trimmers en een SJZ- combicatie gaf geheel VIOS, inclusief de jeugdafdeling, een show weg die klonk als een klok. In de „warming up" kre gen de toeschouwers een indruk van de wijze waarop de trimmers doorgaans in actie zijn. Burgemeester J. A. Detmers verrichtte de aftrap van het treffen met de groenwitte tegenstander, waaraan de kijkers veel genoegen zouden beleven. Daarbij speelde scheidsrechter Hejder, die soms de verleiding niet kon weer staan een balletje mee te trappen, een bijzondere rol. Inschakeling van het Beeldenexpositie in Voorschoten VOORSCHOTEN Zaterdag 26 juni zal in de Voorstraat van Voorschoten een beeldentcntoonstelling worden geo pend van 40 jonge Nederlandse beeld houwers, niet ouder dan 40 jaar. Deze tentoonstelling wordt georganiseerd door de Culturele Commissie van Voor schoten op initiatief van en in samen werking met de Voorschotense Kunst kring en zal duren tot 26 juli. Ter voorbereiding van deze tentoon stelling is een commissie gevormd, die bestaat uit de volgende leden: Mevrouw H. Schrofer-Bal en de heren Chris Paul Stapels en Frans de Wit als leden van de Kunstkring en mevrouw mr. M. E. Scheffer-Munters en de heren Drs. J. Walter en T. D. Bonhof als leden van de Culturele Commissie. Deze commissie heeft aan Ton Berends van Galerie Nouvelles Images te 's-Gravenhage de opdracht gegeven de collectie beelden (ongeveer 70 stuks) samen te stellen en de tentoonstelling in te richten. De beelden zullen in de Voorstraat, Schoolstraat, Tramstraat, Bakkersteeg en rond de Dorpskerk worden geplaatst. Een expositie van klein plastiek wordt ingericht in het 17e-eeuwse Ambacht huis aan de Voorstraat. Het ligt in de bedoeling beelden te exposeren, die te koop zijn; het minis terie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk heeft hiervoor een aankoopsubsidie beschikbaar gesteld. Nadat de trimmers in de eerste helft meenden zich het missen van een penal ty te kunnen veroorloven kwam de rust met een dubbelblanke stand. Na de her vatting scoorden de trimmers tweemaal achtereen waarna de S.J.Z.'ers drie tref fers voor hun rekening namen. Dat was het sein voor de mannen van Han Trimp om door middel van een ingewikkeld wisselsysteem, waardoor het veld werd overspoeld door roodhemden, iets aan te gaan doen. Kort voor tijd gelukte dat waarna de strijd om de winnende goal in het voordeel van S.J.Z. werd beslist. Overigens ging het meer om het spel dan om de knikkers waarbij het talrijke pu bliek zeker met bijzonder plezierige in drukken over het trimmen huiswaarts is gegaan. Trimmen is echter niet alleen plezierig maar ook bijzonder nuttig in een tijd waarin velen door hun werk zo weinig aan lichaamsbeweging doen. Liefhebbers kunnen zich wekelijks op vrijdagavond melden op „Haasbroek" of zich in verbinding stellen met de heer H. Trimp, tel. 845. werpen. Een parmantige Frans Valk deed intussen een duit in het goochel- zakje door, met medewerking van de zaal, enkele steengoede numers aan die zelfde zaal te verkopen. Na de pauze kwam alles wat Bona aan jong talent op kan brengen op het toneel. Het werd een ongedwongen festijn, waar buig zame Chinezen, op eieren dansende Grieken, de Balaikaspringende Russen, en echte Arabische buikdanseressen zich een plaats trachtten te veroveren in het hedendaagse Parijs. Daar was zomaar een Bonaklas naargestreken om tij dens een kleine vakantie deze amoureuze stad te leren kennen. Wat zou daar echter van terecht gekomen zijn, als daar niet Anette Zeeuw van der Laan als FranQoise Douceur was geweest, die op een heerlijk-onbhvangen wijze in zang, dans en voordracht getuigde, van, een jong talent. Bona zal dat moeten koesteren met eenzelfde élan, als waar mee het destijds aangedurfd heeft, het meisjes toe te laten in de mannenge meenschap. Frangoise werd bijgestaan zonder de rest te kort te willen doen door Robert (Lex Bubbers), Yvonne (Berna Smit), Jeroen (Alex Stolwijk), een modekoning (Wilbert Streng) en een echte clochard (Dolf Zwagerman). Dit alles werd gelardeerd met het steeds terugkomende sprankelende „Ca c'est Paris", een lied, dat de musical be heerste. Een musical, waarop de leiders pater Bergman en de heer Kompier, met gepaste trots kunnen terugzien. C. Egas spreekt voor bejaarden LEIDEN In „Ons Centrum" aar Hooigracht 84 organiseert de afdeling Leiden van de Partij van de Arbeid woensdagochtend 19 mei een openbare bijeenkomst voor gepensioneerden en bejaarden. Het Tweede-Kamerlid C. Egas zal er spreken. Bovendien beant woordt hij vragen. De bijeenkomst be gint om tien uur. Zr. Vori der Kleij naar Leiderdorp OEGSTGEEST Na een diensttijd van bijna elf jaren, waarin zij tot volle tevredenheid van het bestuur en de zieken haar werkzaamheden heeft ver richt, zal zuster Van der Kleij op 31 mei het Wit Gele Kruis te Oegstgeest verlaten. Zuster Van der Kleij zal haar werk voortzetten met Leiderdorp als nieuwe standplaats. OEGSTGEEST St.-Jorismarsen. 25-jarig bestaan. Be zoek van prinses Margriet. Aanvang LEIDEN Sinds vanmorgen staat het Stadhuis er weer behoorlijk bij. De rook- kap, die danig in verval was geraakt in de loop der jaren, werd geheel geres taureerd bij de Haarlemse koperslager Van Dijk. Het 3 ton zware kunstwerk werd vanmorgen naar zijn plaats getild door expediteur Koen, specialist in het uitvoeren van karweien op hoog niveau. Want dat was het wel. De plaats van de kap is ongeveer 35 meter boven de be gane grond, waar veel kijkers het werk volgden. NEW DELHI Reuter) De maharad- ja van Paitala, H. H. Yadvindra Singh Mahendra Bahadoer, is benoemd tot ambassadeur van India in Den Haag. De maharadja is 58 jaar. Hij was voor heen ambassadeur in Rome. Binnenkort komt hij naar Den Haag om de taak over te nemen van de huidige Indiase ambassadeur, Jagan Nath Djamija. ,Beeld en Ruimte maakt Oegstgeest tot lustoord Estac-di recteur opende expositie OEGSTGEEST De tentoonstelling '.Beeld en ruimte", waarin kunst en teheniek elkaar hebben gevonden is een der grootste exposities, die ooit te Oegstgeest zijn gehouden. De mani festatie die mogelijk is geworden dank zij de medewerking van het ministerie van CRM; het gemeente bestuur van Oegstgeest alsmede de Stichting winkelcentrum „Lange Voort" en het European Space Research and Technology Centre (ESTEC) e.v.a. werd zaterdagmiddag op uitnodiging van mej. R. C. Vogel (commissie van uitvoering) geopend door de waarnemend directeur van de ESTEC, de heer R. R. Gibson. Spreker riep de zeer vele belangstel lenden een van harte welkom toe in het bijzonder de burgemeester van Oegst geest, jhr. T. A J. van Eysinge en echt genote, de burgemeesters van Katwijk, Noordwijk en Voorhout. „Oorspronke lijk zou burgemeester Samkalden deze expositie openen omdat hij een oud- Oegstgeester ingezetene was" ,aldus de heer Gibson die voorts verklaarde het een grote eer te vinden dat deze taak aan hem toebedeeld was namens de „artists of space". De ESTEC, specifiek belast met het ontwerpen, ontwikkelen en bouwen van ruimtevaartuigen die metingen en waar nemingen moeten verrichten levert een groot aandeel aan de expositie die is on dergebracht in de ruimte van de firma Caspari. Het geëxposeerde waaronder een ESRO-I-satelliet vertegenwoordigt een waarde van50 miljoen gulden. Na de officiël, opening, die o.m. op geluisterd werd door de Oegstgeester Wilbert Drummers o.l.v. de heer Dries- sen maakten de aanwezigen een rond gang over het expositieterrein waar wer ken staan opgesteld van een veertigtal kunstenaars. Noemen wij van de aan wezigen prof. mr. C. H. F. Polak en echtgenote, de wethouders Temminck en Vander Voet, de heer Hansen van het Adm. Kantoor Zuid-Limburg, de direc teur van K. en O. de heer Van der Firma Meerburg nu vennootschap LEIDERDORP De firma C. Meeren- burg Zn te Leiderdorp is omgezet in de „Bouw- en Aannemingsbedrijf Meer burg N.V.", die dezer dagen is opge richt. In verband met deze wijziging in de structuur van het bedrijf, heeft zich de heer C. Meerburg teruggetrokken. De directie van de N.V. is in handen van de heren J. G. Meerburg en H. Meijer. De naamloze vennootschap hoopt de contac ten en goede relaties van de firma op eenzelfde manier te onderhouden en voort te zetten. Pompe, de heer Van Krieken secretaris van de commissie Kunstopdrachten Oegstgeest, de heer Rozelaar voorzitter Stichting winkelcentrum Lange Voort. Mevrouw Gouverneur van Deene ver tegenwoordigde wethouder Thorn (CRM) die zeer tot zijn spijt niet aanwezig kon Een aantal kunstenaars geven toelich ting op het door hen geëxposeerde werk o.a. de heer Buys-Stefan (Oegstgeest), Jan van Dijk uit Dordrecht, Bruno Mer- tens (Bodegraven) en Theo v. d. Nahmed van wie op 12 juni a.s. een beeld onthuld zal worden aan de Lijtweg voorstellende „De Forens". De tentoonstelling die 90 objecten telt, deels in deels buiten de vitrines van zaken aan de Lange Voort staan geëx poseerd duurt nog tot en met 25 mei. LEIDEN (KNP) De Leidse studen tenparochie komt terug op een eerder uitgegeven verklaring, dat zij geen uit voering zou geven aan een op 6 maart aangenomen motie om een gehuwde priester te laten vooreaan tijdens de eucharistieviering. Gisteren is een bekendmaking voorgelezen, dat alsnog uitvoering gegeven zal worden aan deze motje. Nader is vernomen, dat vermoe delijk op 30 mei een gehuwde priester zal voorgaan. Op 18 april maakten de katholieke studentenpastores bekend, dat het niet verantwoord was uitvoering te geven aan de op 8 maart aangenomen motie. Aanleiding tot de nieuwe stellingname medeondertekend door studentspastor Van Well, die op 8 maart tegen de motie stemde is voor de Leidse studenten parochie een interview waarin volgens de parochie bisschop Simonis terugkomt op de ruimte, die hij in zijn briefwisse ling met de Leidse studentenparochie inzake de gehuwde priester had gelaten. De studentenparochie acht door dit interview de situatie geheel gewijzigd. Een belangrijk deel van de parochie meent, dat zij de beslissing inzake de gehuwde priester in eigen verantwoorde lijkheid moet kunnen nemen en dat deze beslissing door de gewijzigde situatie ln het belang van het hele bisdom is. Volgens de mededelingen van de stu dentenpastores wil een aantal tegen stemmers van de motie van 8 maart (157 katholieken voor, 110 tegen, 9 ont houdingen) thans daadwerkelijk mede verantwoordelijkheid dragen voor de consequenties, die aan de aanvaarding van de motie verbonden zouden zijn. Venvacht wordt, dat deze week een intensief overleg gevoerd zal worden tussen de Leidse studentenpastores en het bisdom. LEIDEN Om te tonen, dat de wijk- gedachte wel degelijk leeft in de afge legen „Rivierenwijk" Meerburg, orga niseerde het kijkcomité zaterdag een buurtfeest met fancy-fair op het gemeen telijke terrein bij het winkelcentrum aan de Zaanstraat. De opbrengst van de fancy-fair was bedoeld om een aanzetje te vormen voor het stichten van een wijkcentrum met speeltuin, dat de bewo- Meerburg zo node missen. Het buurtfeest begon met een optocht van verklede kinderen en werd 's avonds be sloten met een partijtje touwtrekken tussen ploegen van de acht straten die de wijk telt. Daartussenin lag een keur van kinder en volksspelen, die heel wat leven en vrolijkheid brachten in het doorgaans wat saaie bestaan van de wijk. Bij de foto: een uur lang trok de vrolijke kinderoptocht door de wijk, voorafgegaan door de christelijke mu ziekvereniging „Concordia". LEIDEN In ren overgebleven stuk je van de (voormalige) Korte Vliet ach ter (Je Christelijke l.t.s. Zuidwest werd vanmiddag onder grote belangstelling van enthousiaste leraren en leerlingen de „Stoffel" te water gelaten. „Stoffel" is een jacht van negen meter lang en 2.80 m. breed. De meest glundere toe schouwer was directeur H. van der Stoep. En dat had een goede reden. Want het was z(jn jacht dat te water &>ng. Leraren en leerlingen deelden in de vreugde van het gebeuren, want zij had den met elkaar het jacht in twee jaar tijd gebouwd. De bouwtijd hield een ver klaring in voor de naam, want twee jaar is een hele tijd, daarvan weet Stoffel uit het Grote Dierenbos mee te praten. Mensen, die menen, dat directeur Van der Stoep op een gemakkeiyke manier aan een jacht is geholpen, hebben na tuurlijk niet helemaal ongelijk. Hfl be taalde zelf wel het materiaal, maar leraren en leerlingen bouwden het jacht dan toch maar, al was dat op zichzelf toch ook weer niet zo ondoelmatig. Het nuttige werd immers op een inspireren de wijze verenigd met het aangename. Zo ongeveer alle afdelingen van de school hebben het hunne bijgedragen aan de bouw van het jacht. Er kwamen plaatwerkers aan te pas, lassers, hout bewerkers, schilders en autotechnici want het jacht heeft uiteraard ook een

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3