ZENUWEN SLAAN LEIDSE BOYS VNA verpletterd Geen TOPpositie GEEN COMPROMIS NTTB-DE TREFFERS! BATAVEN VERDOBBELDEN VROUWEN In verlenging verslagen Oranje-Groen eersteklasser MAANDAG 17 MEI 1971 De doelman i i Stompwijkse Boys, Nico Groeneweg, heeft de bal klemvast na een voorzet van M.M.O LEIDEN Trainer Bekkering van Leidse Boys was na afloop van de ontmoeting tegen Oranje Groen niet verbaasd over de einduitslag. De nederlaag had hij zien aankomen, 's Morgens nog was het elftal bij hem op bezoek geweest om tot rust te komen". De jongens konden de kop koffie nauwelijks stil houden. De zenuwen hadden hen te pakken. Ik wi9t dat de winnaar die ploeg zou worden die zichzelf het eerste in bedwang had. Vijfenzeventig procent van mijn spelers was echter niet zichzelf". Trainer Beckering voerde het niet zeker spelen van zijn team niet aan als excuus voor de nederlaag. Hij kwam er vooruit dat Oranje Groen de punten verdiend had. Dat de zenuwen een erg grote rol speelden bleek al snel toen beide ploegen met onzuivere passes en tamelijk veel overtredingen slechts sporadisch de handen van de ruim 2000 toeschouwers op el kaar kregen. Oranje Groen maakte daar na ruim een kwartier spelen een einde aan en kwam vooral op het middenveld tot redelijke combina ties. Deze mondden in de 20e minuut uit in de Vaneerste voltreffer toen Tetteroo uit een voor- i Van Buin bekwaam inschoot. Voor Leidse Boys kwam de klap hard aan. Toch toonde de ploeg in deze periode ruggegraat en wist zelfs ritme in het spel te brengen. Kansen op de gelijkmaker kreeg het tweemaal toen Tuinhof de Moed de verdediging van Oranje Groen te snel af was. Alleen voor het doel miste de Leidse Boys aanvaller echter de killers- mentaliteit. Het eerste schot ging ver naast en een tweede uithaal werd bekwaam door doelman Leen de Hoed om zeep gebracht. Toch zou Leidse Boys voor rust nog gelijkmaken. Zwoeger Loek Bavelaar zette zijn ploeg, ondanks het feit dat de Oranje Groen achterhoede alles in het werk stelde om de bal van de doellijn te halen, naast de tegenstander. In de tweede helft steeg de spanning ten top. Aan vankelijk weerde Leidse Boys zich voortreffelijk maar tien minuten voor tijd boog het nederig het moegestreden hoofd. Uit een vrije trap werd de bal via doelman Van Duuren, nadat het leer eerst op de lat was afgestuit, alsnog ingeschoten. Leidse Boys stond niet meer op. ZLCUnitas 13 Dankzij een vooral betere techniek heeft Unitas metv rij ruime cijfers af stand genomen van ZLC. Ondanks de grote veldmeerderheid slaagde Unitas voor rust er slechts éénmaal in om te scoren. Het doelpunt kwam op naam van N. v.d. Blom die na een 12 combinatie met Hoks fraai inkogelde. Ka rust bleek Unitas direct al een betere kansenbenutter. Slechts drie minuten waren er gespeeld toen v.d. Ende na een dieptepass van G. v d. Blom de stand op 2-0 bracht. Zelf bracht G. v.d. Blom na een half uur spelen de stand op 3-0. Toen Unitas eindelijk de stormloop iets temperde kon LC ook uithalen. Sietsema redde vijf minuten voor tijd nog de eer. UDOKRV 2—1 UDO en KRV hebben elkaar in een spannende strijd weinig toegegeven. Er werd furieus om de punten gestreden en van een klasseverschil was claarom ook niets te merken. Vooral KRV verraste vriend en vijand met aantrekkelijke combinaties en snelle doorbraken. Aanvankelijk hadden de doorbraken van Sjaak Poort en Haasnoot nog geen succes maar toen Haas noot ver in de eerste helft plotseling in goede schietpositie kwam was het raak. UDO zette daartegenover voor rust nog een fraaie treffer van Ton Bremmer. Na rust een sterker UDO dat vooral voordeel trok uit een goede conditie. Ondanks het feit dat de KRV-verdediging zeer hecht sloot konden de Katwijkers niet voorkomen dat UDO toch nog met de volle winst gingen strijken. Uit een scrimmage voor het doel schonk WU. Oudshoorn zijn ploeg de zege. MMOStompwijkse Boys 20 Ondanks het niet meespelen van Bemhard Kraan (geblesseerd» bleef er. voldoende kracht in de MMO-ploeg over om Stompwijkse Boys te be dwingen. Makkelijk is dat niet gegaan want de tegenstander van MMO beet fel van zich af. De ploeg was echter niet opgewassen tegen het ge weld van voorhoede-speler Frans Witteman die met enkele weergaloze acties de Stompwijkse defensie in rep en roer bracht. Uit een van zijn acties ontstond het eerste doelpunt. Een tweede treffer kreeg MMO dankzij Aad van Leeuwen. Ook Stompwijkse Boys kreeg een kans om tegen te scoren maar een toegewezen penalty werd door doelman Van Leeuwen bekwaam om zeep gebracht. Na rust een defensief spelend MMO dat met succee tot het slotsignaal de aanvalsgolf van de Stomp wijkers weerstond. KickersWeteringse Boys 14 In de ontmoeting tegen De Kickers Beeft Wet. Boys duidelijk gemaakt wie er over de beste papieren beschikte voor de eindoverwinning. Hoewel De Kickers zich qua inzet niet de mindere van Wet. Boys toonde kwam net duidelijk routine tekort Vooral de achterhoede liet nogal eens een steek vallen waarvan in de eerste helft Albert Bolle dankbaar gebruik maakte om te scoren. Na rust zette Kickers een fel tegenoffensief in. Deze tegenzet had in de 20e minuut de gelijkmaker van de voet van Peter van Vclzen tot gevolg. Toen echter Hans Bolle na een vrije trap van Leo Olijerhoek Wet. Boys weer op een voorsprong zette brak het verzet van de Kickers. Leo Olijerhoek ontpopte zich hierbij als een specialist in het nemen van vrije trappen. Tot tweemaal toe Joeg hij de bal uit een vrije trap tegen de touwen. Alphense BoysVNA 92 Nietsi leek erop dat VNA van Alphense Boys een flink pak slaag zou krijgen- Want priemde André van der Hulst in de eerste minuut niet een treffer tegen de touwen en zorgde dezelfde spelers er na de glijkmaker v-an Alphense Boys ook niet voor dat VNA wederom uit liep? Met deze hoopvolle opening bleek VNA echter alle kruit verschoten te hebben. Voor rust nog moest het kansloos toestaan dat Nieuwendijk met een hat trick en Goedhart de score naar 42 tilden in het voordeel van de Alphe- naren. Na rust is VNA er helemaal niet meer aan te pas gekomen. Nu was het slechts Alphense Boys dat de klok sloeg en ook met succes prijsschoot. De score liep tenslotte via doelpunten van Ponsioen, Verwoerd (2x), Nieu wendijk en Ringers op tot 92. VOORBURG Het tot zaterdag jl. zo succesvol verlopen seizoen voor Top kreeg op het Voorburgse VEO veld een dramatisch einde. De Sassenheimers, die in de laatste wedstrijd voor de competi tie tegen hekkeslniter Avanti de titel maar voor het oprapen hadden en zich daarbij vertilden, werden in de verlen ging van de noodzakelijk geworden be slissingswedstrijd geklopt door een „lucky goal" van Thor. De teleurstelling in het Topkamp was na afloop dan ook uiterst groot. De wedstrijd, een kwartier later be gonnen doordat Thor niet op tijd aan wezig was, was van een behoorlijk derde klasseniveau, alhoewel in zulke wedstrijden zelden het mooiste spel op de grasmat wordt gedeponeerd. De Sas senheimers begonnen al voor de wed strijd met moeilijkheden, toen enkele spelers de wijziging in de opstelling, door trainer Lambooy aangebracht, niet zo zagen zitten. Top startte uiteindelijk in de gebruikelijke opstelling, hetgeen wel een meerderheid van een kwartier opleverde, maar geen treffers. Terwijl een defensief goed spelende captain Jaap van Vliet met zijn vakgenoten Thor nog geen enkele goede scorings kans had geboden, weigerden aan de andere zijde Cees Zuurmond en Peter Segaar eenvoudig de simpelste kansen te benutten. Nadat laatstgenoemde een strafworp had gemist, luwde het Topof- fensief. Een Toptreffer hing in de lucht, maar zoals zo vaak viel de eerste suc cesvolle doelpoging aan de andere kant te noteren. Thor zag in, dat de aanval, die via de dames verliep, meer gevaar stichtte dan het aanvalspatroon van de eerste 20 minuten. (01). Top bleef echter te laks en te weinig verrassend spelen in de aanval. Bovendien kon Thor veel aanvalsacties in de kiem smoren doordat het veel kon onder scheppen. Trainer Lambooy hierover: „Ze denken dat de bal vanzelf naar hen toe komt. Bovendien steunen ze elkaar niet". Nadat Wilma Kuhn, in technisch opzicht opvallend, en wederom Cees Zuurmond doorbraken niet hadden kunnen afronden, sloeg Thor, dat iets slimmer aanviel, voor de tweede keer zijn slag. (02). Overigens had de rede lijk leidende arbiter Springer de tweede Rotterdamse treffer best mogen annule ren wegens lopen. Na de hervatting combineerde Top in de aanval veel beter, maar vergat daarbij meer te schieten, dan zij deed. Jaap van Vliet (ik heb nog last van mijn sleutelbeen, dat gebroken is geweest) kwam nauwe lijks tot een zuiver schot door deze handicap en kon zich slechts beperken tot het geven van aanspeelbare ballen. En dat lukte na 25 minuten toen Marjo Overvliet scoorde uit een doorloopbal. Twee minuten later had het al 22 kunnen zijn, maar dezelfde speelster miste nu. Voor Thor, dat steeds verder afzakte en aanvallend geen moment kon imponeren, was het uitstel van executie, toen Selma Baart van afstand verrassend inschoot (22). Met nog tien minuten te gaan kwam dus de door trainer Lambooy bekritiseerde derde opstelling, reden waarom hij zich naar de Topdefensie begaf. De verwachte moeilijkheden bleven echter uit. De noodzakelijke verlenging van een half uur leek voor Top gunstig, want er werd weer in de beginopstelling gestart. Thor, dat conditioneel moest achterblij ven, kreeg ineens vleugels, toen een Een aanval van Oranje Groen stuit op de defensie van Leidse Boys. ongelukkige handeling van Dik Imanse radicaal afgestraft werd (23). Het laatste kwartier verlenging bracht nog wel de nodige kansen voor de roodwit- ten (Wilma Kuhn). Toen Thor op balbe zit ging spelen, geloofden de Sassenhei mers er niet meer in. De Rotterdam mers veroorloofden zich nog een vier- meterworp te missen, wat hen in de laatste seconden duur had kunnen ko men te staan, toen Wilma Kuhn door een vrijgevige bui van de arbiter, die zich volledig verkeek op een geforceer de actie van invaller Kees de Wit, een strafworp mocht nemen. Ons EilandKVS Ons Eiland mag het predikaat eerste klasser nog een jaar behouden. Althans voorlopig, want na de zwaar bevochten zege op KVS (43), tekenden de Sche- veningers protest aan tegen het afkeu ren van een doelpunt. De roodbroeken wonnen de wedstrijd door goed defensie werk te laten zien. Er was voor Kees van Kalkeren een hoofdrol weggelegd, terwijl het duo den Os-Arnoldus uit blonk in het laatste middenvak. Kees van Kalkeren opende na 8 minuten de score (1—0). Na 10 minuten voorkwam pech een tweede Leidse treffer (Nan Deegenaars). In de 11e minuut ontstond de treffer, die door de arbiter geannuleerd werd en dat afkeuren werd na afloop door KVS aangegrepen als mogelijk laatste kans op behoud. Nadat een minuut later een identieke treffer aan Leidse zijde was afgekeurd, liep Ons Eiland, rustig spelend, na 20 minuten uit naar 20, toen Cobi Deegenaars inschoot. Na een gemiste strafworp van KVS leek de Leidse ploeg de beslissing, te hebben forceerd, toen Koos den Os zijn ploeg naar 30 schoot. Nog voor de pauze kwam KVS terug en wel tot 31. Het rustige spel werd na de hervatting vöortgezet. Het werd weer spannend, toen KVS na 12 minuten de achterstand halveerde. Pa? na een half uur kon de Leidse aanhang weer wat ruimer ademhalen, toen Julia Smits de marge van 2 punten kon herstellen. Nadat een treffer van Van Kalkeren als onwettig was beschouwd, begon KVS met een fel slotoffensief, dat drie minuten voor het einde succes had via een „wanhoops schot". (43). Ons Eiland gaf echter de kostbare voorsprong niet meer uit han den. KVS weigerde zich echter na de wedstrijd te verzoeken met de degrada tie en tekende protest aan. Gezien uitlatingen van de arbiter, die 2 gedecideerd was in zijn beslissing, hoe Ons Eiland over het behoud eersteklassesehap weinig zorgen te hé FluksTop (R) Fluks Noordwijk sloot het seizoen met een regelmatige zege op Top Rotterdam. De kustbewoners sli daarmee tevens een nogal wisselval competitie af. Van de zwakke broei werd een enkele keer verloren, ter de Noordwijkers kampioen ODI de ge nederlaag toebrachten! Tot aan I konden de gasten het aardig bijbem Treffers van gebr. Passchier. Daar liep de thuisclub uit naar een voord?''- ge ruststand van 42 floor doelpuiAe van Siem v.d. Haak én Dirk Meye Direct na de thee zorgde Kees Imtho: voor 52, waarna hij zich liet i gen door Jan Verloop. Via 53 teken de andere invaller Peter v.d. Berg f aan, waarna beide teams ieder nog c keer aan bod kwamen. Dirk Mey zorgde daarbij voor de Noordwijkj^ treffer. (74). 'i- n ROELOFARENDSVEEN Tijdens de bondsvergadering van de NTTB gister middag in Utrecht heeft het bestuur van De Treffers tevergeefs geprobeerd Europacupwedstrijden af te dwingen voor het damesteam. Het hoofdbestuur van de NTTB bleef bij zijn standpunt dat het Amstelveense REA hiervoor in aanmerking komt. De Treffers heeft daartegen protest aangetekend omdat het trio Rita Elsgeest, Veronique v. d. Laan. Mary van Ruiten officieus landskampioen noemt Daar REA niet heeft deelgenomen aan de damescompetitie heeft de NTTB voorgesteld een extra-competitie te ver spelen. De Treffers voelt daar echter niets voor. Het huldigde zaterdag dan ook zijn sterke team als kampioen van Nederland in het eigen clubgebouw. Bij monde van de voorzitter van de Veense tafeltennisvereniging, Jos van der Meer, werd dit landskampioenschap van de dames op de hen in. het tafel- tenniscentrum aangeboden officiële re ceptie een uniek gebeuren genoemd. Spr. memoreerde daarbij dat niet alles voor de wind was gegaan. Mary van Ruiten heeft na haar ziekte en verblijf in het ziekenhuis hard moeten trainen, maar thans kan zij bewijzen weer ge heel in haar oude vorm te zijn. Veroni que van der Laan heeft zich het afgelo pen seizoen, ondanks wat tegenslag, toch nog goed genoeg geweten om o.a. de Limburg Coupe te veroveren. Het was voorzitter Jos van der Meer een genoegen om de dames van het eerste team van De Treffers achter de feestta fel van harte geluk te wensen met dit kampioenschap. Financieel is De Treffers niet in staat tot het verlenen van waardevolle hono reringen, maar als uiting van waarde ring mocht hij de dames toch een fees telijk diner in het vooruitzicht stellen, hetwelk hij nu reeds vooraf deed gaan door het aanbieden van een fraaie boe ket rode anjers. Fraaie bloemstukken waren er voor de Treffers-dames even eens binnengekomen van DOSR, Wet. Boys en de plaatselijke gemengde zang vereniging Vox Laeta, bloemstukken welke werden onderstreept met een persoonlijke gelukwens van de afge vaardigden van deze verenigingen. Ge lukwensen werden eveneens aangebo den door diverse tafeltennisverenigin gen zoals o.a. Pit-'54 uit Zoeterwoude. Voorts was er een deputatie van het bestuur van de afd. Den Haag waarvan de voorzitter, de heer Koelemans een gelukwens sprak hetwelk hij vergezeld deed gaan met het aanbieden aan de dames van een enveloppe met inhoud. Namens het gemeentebestuur van Alke made was aanwezig de ambtenaar voor jeugd- en sportzaken de heer Dresscher alsmede wethouder N. A. J. Rietbroek. Laatstgenoemde sprak een gelukwens namens het gemeentebestuur van Alke made. Spr. onderstreepte zijn geluk wens namens het gemeentebestuur aan de dames-landskampioenen met hel aanbieden van een fraaie boeket bloe men aan ieder. Wat later tijdens deze goede bezochte receptie kwam ook bur gemeester P. M. F. Smilders, zijn geluk wensen aanbieden. Een hoogtepunt was ongetwijfeld het aantreden van de plaatselijke muziek vereniging „Liefde voor Harmonie", die de Nederlandse kampioenen een zeer gewaardeerde muzikale serenade bracht, 's Avonds was het damesteam van De Treffers het middelpunt van een feestavond. Het glunderende trio van De Treffers, dat verstoken zal blijven van Europacupervaring: Mary van Ruiten, Rita Elstgeest en Veronique van der Laan. Keeper Oudshoorn vangt de bal. Even later zou Ton Bremmer (tweede t links) hem de baas zijn. LEIDEN De aula van het Agnes Lyceum gewend aan prille sopraan- tjes daverde zaterdagavond toen het „Groot Gemengd Batavenkoor", zijnde 150 reünisten, het stoere Bataven-club lied (tekst Frans Schneiders) ten beste gaf. Batavenreünie 1971 bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan. Jeugdsenti ment? Best mogelijk. En wie wil bewe ren dat nergens zoveel records worden gebroken als op een reünie, mag dat gerust zeggen. sintelbaan, ook bijzonder goed „een feestje weten te bouwen". En dat ge beurt dan helemaal in Bataven-stijl. Met vaten bier, vleespotten, een wed strijd in het vertellen van knotsgekke verhalen, een bier-estafette enhet verdobbelen van de vrouwen. Oud-voorzitter Henny Averdieck in zijn openingswoord: „Sport werkt ka raktervormend, je leert samen winnen en vooral verlies te dragen. Iedereen denkt met veel plezier aan zijn Bata- venjaren terug". Het toneel stroomde even later vol met „Bataven-meisjes van nu" die op voortreffelijke wijze een muzikale komedie („Meester pennelik") op de planken toverden. Na een krachtige Bataven-maaltijd, op gediend uit grote potten, werd de klok een fors eind teruggezet en zagen de zich een aanzienlijk deel van ontfutseld: zij werden verdobbeld, naar oud Bataven-gebruik. Inmiddels was de Rijnlandhofkapel (o.l.v. K. A. Bor) met het spectaculaire majorette-peleton „binnengerukt" en begon men aan een ware marathon polonaise. Na een luidruchtige bier-es tafette traden Martie van Kesteren- Sandvos en de heren Piet Averdieck, Ton van den Bos, Piet van Remundt en Wim Verplancke in de arena voor de wedstrijd in het vertellen van knots gekke historische Bataven-verhalen, met als inzet een originele Bataven- knots. Martie Van Kesteren nam die knots via een „pikante vertelling" mee naar Harderwijk. ruggekomen", bevonden zich vele Bal ven-van-het-eerste-uur, n.l. F Dam, Fr. Hakkaart, A. en J. Hendri G. van Oerle, A. Slingerland Tuithof (in '32 winnaar van de ech^ Bataven-medaille op de 1500 meter), waren groeten van geëmigreerde Ba ven. En toen de heer B. Ouwerlo namens het Bataven-bestuur op „vergevorderd uur" het slotwoord 1 gesproken, „verspreidde de menig zich weer. met de echo van Hei Averdieck's woorden nog in de or»L „Geen fusie, maar graag nóg veer^

Leidse Courant | 1971 | | pagina 14