VERDERE VERJONGING R'BURG PRIJSSCHIETEN VAN UVS Jan van igmond breekt door bij tam Lugcfisnum Elf maal winst GB in vierkamp Gerard Desar verzilvert twee penalties Bekerstanden en uitslagen Blitz naar Duitsland ID m4 Junioren Spel. Lisse slaan toe SPORTBIJLAGE MAANDAG 17 MEI 1971 door Jan Preenen ..Op mijn zestiende jaar werd ik ambtenaar en om toch wat beweging te hebben, ben ik lid geworden van Roo denburg". Hans Hannaart zegt het wat laconiek, maar zijn trimideeën zijn voor Roodcnburg inmiddels van zeer grote waarde geworden. De 18-jarige werd meer dan een compensatie voor het vertrek van Bert Jansen, de Spartaan, die steeds meer denkt aan een terug keer naar zijn oude club. Maar tegelij kertijd is er in het Leidse kamp de angst, dat Hannaart in het gezichtsveld is of zal komen van de scouts van de betaalde clubs. „Ik ben verscheidene malen opgebeld door trainers van onze tegenstanders in de competitie. Steeds vroegen zij zich af wat er met Roodenburg was gebeurd", vertelde Rinus Smits na afloop van de laatst-winnende ronde tegen CVV. Die verbijsterde oefenmeesters, die Rooden burg na de succesvolle „machtsoverna me van de jeugd" hebben zien opveren uit de degradatiezone moeten ook ge constateerd hebben dat met de integra tie van de junioren veel talent naar het eerste elftal is gezogen. Talent, waar mee een speler als Hannaart rijkelijk is gezegend. „Ik geloof dat je zoiets van nature hebt. Dat kun je niet zomaar aankweken", is de even bescheiden als nuchtere conclusie van Hannaart be gonnen als spitspeler, later omgeschoold tot voorbereider: „Ik ben bij UVS be gonnen. In de junioren was ik als spits nog goed voor zo'n 25 doelpunten. Daarna heb ik drie jaar niet gevoet bald". Hannaart. wiens spel zich ken merkt door snelheid, balvastheid en een vloeiende passeertechniek, heeft ook gistermiddag in de tamme finale van een competitie, die voor Roodenburg twee gezichten kende, bij vlagen kun nen schitteren. Hij ondernam enkele lange solo's, maar miste tenslotte de rust om ook CVV-doelman v. d. Stoep voor een voldongen feit te plaatsen. Daar zorgden zijn teamgenoten Sam den Os en Hennie de Klerk wel voor. Den Os, op wie de frisse zienswijze van jongens als Maarten van Kooperen, Hennie de Klerk, Hans Hannaart en de wegens een hersenschudding uitgetelde middenvelder Reinier Verkuylen, aan stekelijk is gaan werken, tikte de bal op „Oldengaarde" al in de tweede mi nuut in na aangeven van Hannaart: 0 1. De Klerk scoorde in de 14e minuut na rust toen een pass van Isaac van Weerlee door het rechterverdcdigings- blok van CVV sneed; de goed doorgelo pen De Klerk passeerde vakkundig doelman v. d. Stoep: 02. CVV, veel minder geïnspireerd spe lend dan de Leidenaren, is daarmee genadig weggekomen. De soms ver op dringende Rotterdammers faalden na melijk niet alleen in aanvallend opzicht door tegen de fel op de man spelende Roodenburgse achterspelers het spel veel te kort te houden, zij faalden vooral bij de snelle tegenstoten, waarbij de lijnrecht getrokken dieptepass cen traal stond. Schaper en v. d. Leek, dat waren de bijzonder onnauwkeurig wer kende achterspelers, die de bal noncha lant onder de voet lieten doorglippen. Enerzijds een gebrek aan eerzucht (Sam den Os tikte eenmaal in vrij staande positie door naar Van Kooperen, die op zijn beurt de bal in een spelers- vacuüm hakte) anderzijds het kordate ingrijpen van doelman v. d. Stoep de den een zware afstraffing uitblijven. Toch had de score hoger moeten zijn, ware het niet dat Sam den Os in de eerste helft van de elfmeterstip blun derde. door veel te lief te zijn jegens v. d. Stoep. Twee ernstige overtredingen jegens Den Os en De Klerk bestrafte scheidsrechter Prins uit Amstelveen met één penalty. Den Os richtte zuiver op de linkerhoek, maar liet de bal te kalm van zijn schoen vertrekken waar door v. d. Stoep nog juist als een blokkade kon fungeren. Roodenburg zelf, dat in de slotfaze nog wat grapte met zijn tegenstander, is in feite slechts tweemaal in gevaar geweest. De tamelijk veel schietende CVV 'ers verrastten Keereweer bijna, toen de lange doelman wat te ver voor zijn doel stond. Verhagen, de terugge trokken aanvaller, zag de bal met een lob nog juist in de achterovergrijpende handen van Keereweer belanden. Dick Kros moest tenslotte nog worden afge remd toen hij eindelijk langs de verde diging glipte en op Keereweer afsteven de. Rob Brittijn, de a-junior, die ditmaal werd gewogen door trainer Smits en na rust de plaats van Aad Lalau overnam, bleef deze middag een onopvallende fi guur: „Ik vind het niet zo erg dat ze wat zijn tegengevallen. Ze hebben in ieder geval eens een ecrsteklaswedstrijd meegemaakt. Het rendement daarvan krijg je nog wel terug. Dat vind ik een goede basis voor het nieuwe seizoen". HENNIE DE KLERK tweede goal (Van onze sportredactie) Ut 3DEN Joop de Kubber heeft zijn belofte niet waargemaakt. „Lugdunum sch tft kwaliteit genoeg om in de eerste klas mee te draaien, maar omdat we wedstrijd onder zware druk spelen, komt het er niet uit", was enkele len lang een vaak gehoorde kreet van De Kubber om het soms be- Bevende spel van zijn elftal te verbloemen. In de laatste competitie- ijd had Lugdunum, eindelijk bevrijd van degradatiezorgen, de woor- van Joop de Kubber, wiens contract aan het eind van di tseizoen afloopt, staven. Maar juist nu rammelde de groenwitte brigade aan alle Dat zowel Gouda als Lugdunum de weg naar het 't niet konden vin- maakte het voor het handjevol getrouwen alleen nog maar erger (00). EERSTE KLASSE RVC 22 10 9 3 Papendr. 22 11 6 5 UVS 22 12 4 6 Gouda 22 10 4 8 Roodenb. 22 6 11 5 De Mussch. 22 9 4 9 Lugdunum 22 7 7 8 - 4 10 7 13 B 29 35—13 28 33—17 28 35—25 24 15—13 23 16—13 :2 24—26 21 19—27 20 30—34 20 29—34 19 17—21 19 21—31 11 13—33 Zwijndrecht degradeert. RVC kampioen. Fluks en Overmaas spelen beslis singswedstrijd om degradatie. Jan Pynacker drukt zich us op de feiten- Ook heeft het veel weg var vreemde pose van Lugdunums vleugelspeler. het ..sluip door kruip door", deze i boekte Dc Kubber gistermiddag Isuccesje. Jan van Egmond, die Leo verving, groeide uit lot een van krachten bij de Leidenaars. Candido kon zich dat predikaat aanmeten. Candido, die het gehele op de drempel van het eerste heeft staan trappelen, bleef bene- middelmaat. Vooral wat betreft n en spelinzicht is de gebaarde het Alles "bij elkaar genomen was het in de „woestijn" aan de Haarlemmertrek vaart een mateloos vervelende verto ning. Tweemakl drie kwartier modder den beide ploegen op het in een zand bak veranderde middenveld. Lou Hons- beek, de in het kanariegeel gestoken doelman van- LugdunurA, zorgde in de beginfase voor wat leven in de brouwe rij door tweemaal verkeerd uit te lo pen. Even later „mazzelde" Honsbeek, toen Hans Brouwer voorzette, Piet van Mullem handig over de bal heenstapte I en Frans Noordermeer de paal trof. Honsbeeck herstelde zich echter voor treffelijk door later met enkele knappe saves zijn doel schoon te houden. Lug dunum verscheen voor de rust eigenlijk maar driemaal gevaarlijk voor de be trouwbare doelman Leen Bezem. De eerste tweemaal, bij een voorzet van Hans van der Starp en een schot van Gijs Collé, loste Bezem de zaken keurig op. Vlak voor rust had hij echter geluk. toen een voorzet van Gijs Collé door Jan van Vliet -net.pa ast zijn eigen'.doel werd gekopt.- - V Na. dey hervatting., werd het allemaal nog droeviger. De vervanging van Henk de Cler door Gé van Delft ontdeed Lugdunum van het laatste restje stoot kracht. Nog eenmaal kreeg Lugdunum een goede kans op de overwinning. Dat was bij een corner van de vaak opruk kende Nico Reyneveld, die door Hans van der Starp tweemaal werd omge- op. Lugdunum. dat tegen Gouda had kunnen bewijzen een volwaardig eer steklasser te zijn, mocht tenslotte met de doelpuntloze puntenverdeling nog de handen knijpen, toen Lou Honsbeek niet zonder fortuin schoten van Andries Grocnewoud en Piet van Mullem uit zijn doel ranselde. rrste herenteam van Blitz zal in j zijn sterkste formatie met Pinksteren deelnemen aan een tournooi in Hagen (VV.-Duitsland). Dit wordt reeds de 3e keer dat Blitz een bezoek brengt aan e ver. H.S.V. uit Hagen. Dit jaar organiseerd H.S.V. een groot opgezet tournooi voor senioren, Blitz zal in ieder geval proberen een prijs mee ïaar Voorschoten te nemen. De compe- itie is nu ten einde en al zijn er dan geen kampioenen, de nog jonge vereni ging Blitz is toch tevreden over de prestaties. Zowel de heren 1 en 3 als de j jun. A zijn op de 2e plaats geëindigd, j De prestatie van de jun. A werd be- lloond met een plaats in de regionale I jeugd van Nederland. St. Bern. Unitas L. Leidse B. ZLC DOSR MMO VNL KRV Wet. Boys 4 4 SVLV 2 1 Meerburg 2 0 Or. Groen 2 0 Kickers 2 0 Randst. Sp. 3 LDWS 3 Alph. Boys 3 WOA 3 VN A 4 BEKERVOETBAL LVB Groep 4: ^lphense BoysVNA 2; LDWS—WOA 5—0. De wedstrijden DOSRLeidse Boys en SVLVOranje Groen worden op Hemelvaartsdag gespeeld. Beslissingswedstrijd om extra plaats in de le klasse: Oranje GroenLeidse Boys 21. i V I HifeWfew j.'- k de VENNEP. Johan Neeskens heeft zaterdagmiddag de aftrap verricht voor een wedstrijd tu en ePJOS ten bate van de reis voor bejaarden. Al te groot was de belangstelling ondanks de komst Ajacied niet. door Herman van Amsterdam ROTTERDAM Aan het weergaloos optreden van doelman v. d. Merwe dankt Neptunus het dat UVS de Rotterdammers op deze laatste ccompetitie- zondag niet met minstens een dozijn doelpunten tegen naar de kleedkamers stuurde. Want alleen hij was het die in de Neptunusverdediging het hoofd koel hield. Voor de rest was niemand bestand tegen dit UVS. Een superiori teit van Kantebeens team dat vooral in de tweede helft uitmondde in niet te stuiten acties van UVS-zijde. De goed geoliede machine die over een beduidend betere conditie beschikte dan die van Neptunus draaide de tegen stander volkomen dol. Dei tISTELVEEN In het derde deel de zwemcompetitic tussen R.Z.V Woerden en de L.G.B. heeft vereniging op overtui- f wijze afstand genomen van haar een puntentotaal van voor dc L.G.B. werden R.Z.V. De Futen (4336,3) en Woerden ichoots overtroefd. verzwemmen afstanden i elftal maker een L.G B.-er(ster) K'erwinnaar genoteerd. Indien Peter Iers niet op de 200 m. schoolslag. die hij aflegde in 2.55.8, gedisqualifi- ceerd was (volgens de jury maakte Peter bij zijn tweede keerpunt drie slagen onder water) en was gespaard op de 100 meter had het aantal over winningen zelfs tot dertien opgevoerd kunnen worden. Ondanks de vele zeges geen kringrecords, waaraan het feit dat de wedstrijden voor het eerst in het buitenwater op een 50 m. baan ver werden, niet vreemd zal zijn. Uitslagen: 50 m. rugslag meisjes 0-10 j 1. Jeanet Vonk (L.G.B.) 43 6. Idem jongens: 1. Edward Maasdijk (L.G.B.) 44,6; 2. Rudy Plouvier (L.G.B.) 47.; 3. F. Hoogervorst (L.G.B.) 50. 100 m. slag meisjes 0-12 j.: 1. Erna Maasdijk (L.G.B.) 1.23.7: 3. Tony Vermond (L.G.B.) 1.27.6. Idem jongens: 1. Alex v Belkum (L.G.B.) 1.16.7: 2. Walter Holt man (LG.B.) 1.20.3. 100 m. vlinderslag meisjes 0-14 j.: 1. Renée Platje (L.G.B.) 1.23.2; 3. Anke Sehueler (L.G.B.) 1.27.9. Idem jongens: 1. Peter Wolters (L.G.B.) 1.17. 100 m. schoolslag meisjes 0-16 j.: 1. G. v. Leersum (R.Z.V.) 1.27.4; 2. José Neuteboom (L.G.B.) 1.31.2. Idem jon gens: 1. R. Beaufort (R.Z.V.) 1.23.5; 3. Dirk Werter (L.G.B.) 1.29.8 50 m. vrije slag meisjes 0-10 j.: 1. Jeanet Vonk (L.G.B.) 41.5. Idem jongens: 1. M. Leeuwen (De Futen) 38.1; 2. Rudy Plou vier (L.G.B.) 38.7; 3. Edward Maasdijk (L.G.B.) 38.9. 100 m. rugslag meisjes 0- 12 j.: 1. Rose Vonk (L.G.B.) 1.33.4: Inge Koek (L.G.B.) 1.37.1. Idem jongens: 1 Walter Hollman (L.G.B.) 1.32.7. m. schoolslag meisjes 0-14 j.: 1. Ornek (R.Z.V.) 3.22.6; 3. Ans v. d. Geest (L.G.B.) 3.24.1. Idem jongens: 1. T. Beaufort (R.Z.V.) 3.02.1. 200 m. vrije slag meisjes 0-16 j.: 1. M. Sloot (R.Z.V.) 2.37; 2. R. Platje (L.G.B.) 2 41. Idem jongens- 1. R. Beaufort (R.Z.V.) 2 13 7: 2. Dick Werter (L.G.B) 2.27.2; 3. Dirk Pracht (L.G.B) 2.32 2. 5x50 m vrii. slag meisjes 0-12 j.: 1 L.G.B. 3.12. Idem jongens: 1. L.G.B. 8.16.3 ■egel- maat van de klok net zestienmeterge bied binnen om prijs te schieten. Tegen stand was er nauwelijks. Holshauer en Van Krimpen die hun laatste wedstrijd voor Neptunus speelden, waren nog dui delijk onder de indruk van de bos bloe men die zij voor de aanvang van de wedstrijd van hun voorzitter kregen aangeboden. Zij stonden toe, dat de UVS'ers ongehinderd aan alle kanten voorbijflitsten. Tientallen malen kwam UVS daar door vlak bij een doelpunt. Voor de ruim 300 toeschouwers een lust voor het oog. Om de enorme kracht van UVS te illustreren volgen hieronder de belangrijkste momenten uit de tweede helft. Groot aandeel bij het voorberei dende werk leverde daarbij Jan Leget. Elke pass van hem zaaide paniek in de Neptunus-defensie. Se min.: Cor van Steyn (ingevallen voor Jan Verver) schiet rakelings langs. 8e min.: Gerard Desar komt alleen voor v. d. Merwe, maar deze plukt de bal van zijn schoenen. 28e min.: Gerard Desar wordt in het strafschopgebied, na vier man te heb ben gepasseerd, onderuit gehaald. De toegewezen penalty schuift hjj beheerst in de rechter benedenhoek. (12). 32e min.: Arie Lagendijk breekt al leen door maar wordt door v. d. Merwe bij de benen gegrepen. Desar knalt voor de tweede maal, nu in de linker hoek, uit een penalty raak. (13). 33e min.: Op rechts snelt Sjoerd Teske, na een dieptepass van Desar. alleen op iet doel af. De vuisten van de Neptunus- loelman brengen redding. 87e min.: Thijs Balkhoven, ver mee i opgedrongen, knalt vanaf dertig meter hard in. Het been van Cor van Steyn tikt de bal net naast. 38e min.: Een kopbal van Gerard Desar is te machtig voor v. d. Merwe. Van Krimpen redt koppend op de doel lijn. 43e minuut: Lagendijk schiet eerst hard tegen v. d. Merwe en kopt de te- rugstuitende bal alsnog in. (14). Deze kansenreeks is slechts een bloem lezing uit de volledige collectie. Nep tunus wist tegenover deze kanonnade slechts eenmaal een tegenzet te doen. In de twintigste minuut, tijdens een korte periode dat Neptunus opgelucht adem haalde, schoot Hoek vanaf dertig meter onhoudbaar langs Sloos. Een mi nuut later hield UVS zijn adem in. Ge heel tegen de verhoudingen in leek het alsof invaller Hoog vanaf twee meter van de doellijn de voorzet van Leupe in een doelpunt zou omzetten. Sloos tikte met een formidabele duik de bal juist uit de hoek en De Groot zorgde verder voor rust door de bal voor de voeten van de toesnellende v. d. Poel corner te schieten. Iets minder spectaculair maar ver in het voordeel van UVS was ook de eer ste helft. Sloos behoefde slechts spo radisch de handen uit de EINDHOVEN. In de sporthal van de technische hogeschool te Eindhoven zijn de nationale turnkampioenschappen voor dames van de NKGB verwerkt. De uitslag was: 1. Anneke van der Voort (St.-Pancratius,' Amsterdam) 70.40 pun ten; 2. Rini Zegwaard (FIT. Amstel veen) 70.00 punten; 3. Angelina Verkerk (FIT, Amstelveen) 69-05 punten. GERARD DESAR penalty koning. steken terwijl v. d. Merwe zich in aller lei bochten wrong bjj schoten van o.a. Jan Leget, Sjoerd Teske en Arie Lagen dijk. Dit veldvoordeel had UVS vooral te danken aan de hegemonie op het middenveld, het slechte plaatsen van Neptunus en de snelle Aad Koren die op de linker flank steeds sneller uit de startblokken kwam dan zijn tegenstan der Wijers. De 10 voorsprong, die UVS voor rust door een prachtig afstandsschot van Arie Lagendijk had genomen, gaf een magere afspiegeling van de krachts verhoudingen. Na rust echter is l'VS toch nog gedeelteiyk aan zijn trekken kunnen komen. In het met zonovergoten sportpark aan de Spckkelaan heeft Lissc's eerste jeugdtcam laten zien dat zij wel dege lijk willen meetellen voor de promotie naar de hoogst te bereiken klasse. Een naar schatting 700 toeschouwers hebben een zeer aantrekkelijke wedstrijd ge zien. Een geïnspireerd Al kreeg al spoedig vat op het middenveld en zocht naar de zwakke plekken in de Dordse verdediging. De hechte verdediging van Lisse had het niet moeilijk tegen de schaarse Fluks uitvallen en kon goede steun geven aan de aanval. Doelpunten ble ven echter lange tijd uit. Wel belandde een schot van Ruud v. d. Voort op de lat en hadden zowel Peter Oude Vel thuis als Hans Bisschops geen geluk met hun akties, maar het publiek kon pas kort voor rust de handen op elkaar brengen voor het eerste magnifieke doelpunt. Een aanval over links werd goed opgebouwd en terwijl iedereen een schot van links verwachtte werd de bal keurig teruggetrokken naar de op rechts geheel vrijstaande Ruud v. d. Voort die de bal ineens op de slof nam. Hoog verdween het leder in de rechter hoek (10). Na rust een veel sterker Lisse Al, Het tweede doelpunt ontstond uit een hoekschop. Peter Oude Velthuis wist precies de hoog opspringende Hoonv van Eeuwijk te bereiken en tegen zijn harde kopstoot had Fluks geen verweer. (20). Wetende dat ook het doelgemid- delde in deze halve competitie mee gaat spelen, wilde de oranje-zwarten wel doordrukken. Een overtreding van do Dordse doelverdediger, die de bal bij het uittrappen pardoes in het gezicht van spits Henny drukte, kostte de ploeg „een witte stip geval". Hans v. d. Veek voltrok het vonnis feilloos (3—0). Een prachtige solo van Peter Oude Velthuis die het gehele Dordse verdedigingsblok passeerde bracht met een schuiver langs de vertwijfeld uitlopende keeper de stand op 40.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11