Neo-primitivisme in Kunstzaal Heuff VAKANTIEBEZIGHEID NIEUWE STIJL VOOR JEUGD VAN LEIDSCHENDAM beschermt tegen tandbederf „Witte jas verhult vaak veel ondeskundigheid" B en W Leidschendam willen de koopavond voortaan op donderdag DE HERTOGIN VAN MALFI over Heuvelweg moet afgesloten blijven Recital op Duivenvoorde Totale kosten f24000 Jongeren-voettocht door bollenstreek CI 1971 LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 MEI 1971 „Communicatie, chemie, maatschappij" LEIDEN „In de redlame wordt maar al te vaak geschermd met semi- wetenschappelijke argumenten. Te dikwijls verschijnt in de reclame een in witte jas gehulde figuur die, gebruik makend van de autoriteit die door het publiek aan een witte jas gegeven wordt, lezers en kijkers overtuigt van de betrouwbaarheid van een of ander produkte. Daarbij gebruikt hij bovendien een aantal wetenschappelijk klinkende termen, die door deskun digen meteen als niet-zeggend worden ontmasskerd. Reclame een zegen, mits goed gebruikt Dat was een van de kritische gelui den die steeds weer te horen waren op een congres dat vandaag onder het motto „Communicatie, chemie en maat schappij" door het Chemisch Dispuut Leiden gehouden werd naar aanleiding zijn negende lustrum. COED GEBRUIK Drs. H. F. W. Kleijn (t.h.-Delft) hield •n voordracht over „Communicatie stoornissen tussen deskundigen en niet- deskundigen op het gebied van de wa terverontreiniging"; de heer L. Stumpel sprak over „Reclame als Communicatie medium tussen chemie en maatschap- ri de heer A. de Kool over „Che mische voorlichting door pers, radio en televisie". Dr, Hustinx niet naar Amsterdam OEGSTGEEST Als reactie op het bericht, dat dr. A. Hustinx hoofd van de afdeling Psycho-therapie de Jel- gersma Kliniek te Oegstgeest gaat ver laten, laat dr. Hustinx weten, dat er inderdaad sprake van geweest is dat hij naar Amsterdam zou gaan. Door aller lei omstandigheden gaat dit niet door. „Om te voorkomen dat nog meer men sen behalve de protestantse bevolkings groep door dit bericht geschikt zouden worden", verzoekt de dokter hun ook te laten weten, dat hij in Oegstgeest blijft. De heer Stumpel zei onder meer, dat milieuhygiëne in het besef van het Ne derlandse volk binnen vijf jaar van niets is opgeklommen tot tweede in de rij der prioriteiten. Hij was van me ning, dat de chemie en de reclame als zodanig niet wezenlijk als schuldigen kunnen worden aangewezen. Beide zijn er om gebruikt te worden. En als ze goed gebruikt worden, kunnen beide zijns inziens meewerken aan de oplos sing van het milieuhygiëneprobleem. VERKWISTING De heer Kleijn had onder meer geop perd, dat de bestrijding van de milieu verontreiniging alleen voor ons land al een kwestie is van miljarden guldens. Daarbij zal de waterverontreiniging het meeste geld eisen. De enorme toene ming van de vervuiling wordt veroor zaakt door de bevolkingsgroei, door grotere verkwisting en vooral door de industrie en het gebruik van industriële produkten. Behalve onderzoek naar al lerlei facetten van de milieuverontrei niging is het nodig om het overzicht van het geheel te verbeteren en aan te passen aan de huidige situatie. Ook in de voor dit congres samenge stelde informatiemap, wordt ten aan zien van de reclame onder meer de vraag aangesneden, wat „waar" is in de reclame en wordt kritiek geleverd op „de macht van de witte jas". 5? Intrige, bedrog en misdaad; 5? LEIDEN. Het zuidelijk toneel Globe" geeft op maandag 17 en dinsdag 18 mei in de Leidse Schouwburg twee opvoeringen van het toneelstuk „De hertogin van Malfi". Het stuk wordt gespeeld onder regie van Ton Lutz en Nicolaas Wijnberg. De hoofdrol wordt vertolkt door Pleuni Touw. De hertogin van Malfi is een stuk van de zeventiende-eeuwse schrijver John Webster. John Webster maakte zijn „Hertogin" in de tijd, dat William Shakespeare zijn laatste grote stukken schreef. Vaak werkte Webster in compagnonschap van de schrijver Thomas Dekker. De hertogin van Malfi heeft hij echter alleen geschreven. Het stuk speelt zich af in een sfeer van intrige, bedrog en corruptie: zoals een zeventiende-eeuwse Engelsman zich het Italië rond het jaar 1500 voorstelde. Op de foto: Mart Grevers en Jeroen Krabbé in een scène uit ,,De hertogin van Malfi". Haarlem koopt Elizabethgasthuis HAARLEM De raad van Haarlem heeft woensdag besloten voor f 2 mil joen het St.-EIizabethgasthuis aan t< In de afgelopen jaren is vaak de- vens uitgesproken om de Heilig Landen Ïkele straten in het centrum), een rakteristiek deel van de stad, te be- /f~nmen tot leefgebied van kunste naars, kunstminnenden en sociaalcultu- lele groepen. Er zullen ingrijpende eek bouwingen moeten wordèn verricht, k„l bet Gasthuiscomplex, een verzameling van oude gebouwen voor het doel ge- Khikt te maken. De kosten worden voorlopig op f 2.5 miljoen geschat. Sportdag voor Hazerswoudse mavo-leerlingen HAZERSWOUDE Volgende week maandag en dinsdag worden cr in het gemeentelijk zwembad „De Hazelaar" en in het openluchtzwembad sportdagert georganiseerd voor respectievelijk de leerlinen van de r.-k. MAVO en die van de prot.-chr. MAVO. De organisatie hiervan berust bij de leraar lichamelij ke oefeningen Hans Petri. elk van de twee dagen meten de jongens en meisjes, onderverdeeld in senioren en junioren, eikaars krachten vanaf 's morgens half negen in het rwembad. Op het programma, dat om streeks elf uur afgewerkt zal zijn, staan zwemwedstrijden en waterpolo-ontmoe- tingen. Tussen een uur en vier uur staan er basket-, volley- en handbal wedstrijden geprogrammeerd. Tevens wordt de hako-sport (een combinatie van hand- en korfbal) beoefend. Tussen en 17.00 uur staan voetbalwed strijden op het programma, zowel voor de jongens als voor de meisjes. Het ligt in de bedoeling, dat burgemeester J. ten Heuvelhof op beide data de prijzen om '1.00 uur uitreikt. De sportdag voor de leerlingen van alle Hazerswoudse basisscholen staat gepland voor 10 juni aanstaande. ALPHEN Voetbal. De eriodiek eride bestuursleden van de r.-k. v hense Boys", de heren J. de Rijk e d. Geest zijn bij i aftre- „Al- J. P. herkozen. In itstaan door bedanken van neer l. Kroese is de heer J. J. van Hierop gekozen, die sinds kort voorzitter is de jeugdafdeling van de Boys. De 1_ ongewijzigd gehand- Pl'talcommissle haafd. WASSENAAR In de Wassenaarse Galerie Heuff exposeren momenteel de schilder-graficus Frans de Haas en de schilderes Els de Haas. De tentoonstelling is verder aangevuld met een col lectie keramiek van Ludo Nagclkerke. Het oeuvre van Els en Frans de Haas kan gere kend worden tot de tegenwoordig steeds meer en vogue komende zogenaamde primitieve schil derkunst, hoeveel differenties daarin ook zijn aan te wijzen. Een onderscheid tussen het werk van deze twee exposanten en de werkelijke primitieven is echter dat Els en Frans de Haas ook min of meer surrealistische elementen of symbolische bij figuren in hun werken voegen. Gemeen hebben ze ermee de minutieuze-tekening en een kleurge voel dat tussen de realiteit t Ook de compositie staat ze< tieven. De lino's, die Frans maakt op groot formaat (voor een van de geëxposeerde bladen ontving hij de Jacob Hartogprijs voor de grafiek), doen technisch sterk denken aan de houtgravure. Zeer knap ge concipieerd zijn er frappant mooie prenten bij, opgebouwd uit over het algemeen gelijksoortige elementen als de schilderijen. Anders is het met het grafische werk van Els, etsjes in klein formaat. Wel viert zij hierin ook haar obcessies voor katten bot maar wezenlijke verschillen in psychisch opzicht zijn er tussen haar schilderwerk en grafiek meer aan te wijzen dan in het werk van Frans. We zullen verder niet teveel in details treden over het tentoongestelde werk; met uitzondering echter van twee picturaal zeer aantrekkelijke schilderij tjes van Els de Haas: „Bloembouquet", primitief van schikking maar uitzonderlijk fraai van kleur, en het streng symetrisch gecomponeerde „Bloem bouquet met porseleinen hondjes". De derde exposant. Ludo Nagelkerke maakt grap pige keramische plastieken in veelal donkerbruine, dofgrijze en zwarte glazuurdecoratie. Voor het merendeel zijn het neerzetdingen zonder meer, een enkele maal ook gebruiksobject als een vaasje of een kandelaar, hoewel de veelal wat bizarre vormen daartoe weinig verschil uitmaken. Geen groots werk, maar wel aardig voor bepaalde liefhebbers. W. Prins. Ondernemers kiezen voor de vrijdag LEIDSCHENDAM Hoewel de Leid- schendamse Ondernemers Vereniging het gemeentebestuur geadviseerd heeft de proef met de koopavond op vrijdaga vond voort te zetten, stellen B. en W. de raad voor de wekelijkse koopavond op donderdag te verlengen tot 31 mei 1972. B. en W. zeggen dat het bekend is Gesprek over kerk en politiek LEIDEN In het kader van het „experimentele kerkewerk" door de Hervormde Gemeente wordt zondag morgen om half elf een „zondagmor- gengesprek" gearrangeerd in de „Rijn landflat". In dit gesprek, dat tot motto heeft: „Kerk samenleving politiek: te recht of ten onrechte"? wordt nader ingegaan op de oorzaken van de op komst der „politieke theologie". „Wij leven in een tijd van enorme revolutionaire processen en verschui vingen. Een vergaande politisering van ons bestaan. Een wereldbrand. Een vuur. dat steeds weer ergens opvlamt. Waarbij wij allen op de een of andere wijze betrokken zijn. Wat is het stand punt der kerken? Conservatief, pro gressief, revolutionair? Hoe is de „theo- logia politica" ontstaan, wat is kaar recht, legitimiteit en zelfs noodzakelijk heid? Betekent dat: politiek op de kan sel, ja dan neen? Over deze en derge lijke vragen gaat de inleiding van de universiteitspredikant Dr. K. E. H. Op- penheimer die zondag a.s. spreekt in de Rijnlandflat op verzoek van Experi menteel Kerkewerk Leiden". dat in het algemeen bij het winkelper soneel bezwaren bestaan tegen een koopavond op vrijdag in verband met de daarop volgende drukke zaterdag, tenzij compensatie wordt gegeven in de vorm van een vrije zaterdagmiddag. Verder dient in aanmerking te wor den genomen dat het weekeinde vaak reeds op vrijdagmiddag begint, waar door een koopavond op donderdag ook uit die overweging aantrekkelijke kan ten heeft. Uit de enquête van de LOV is geble ken dat van de 2659 geënquêteerden er 1233 nooit, 992 weinig en 434 veel van de koopavond gebruik maakten. De helft van het aantal ondervraagden, 1379 acht een koopavond gewenst, daarvan prefereren 918 personen de vrijdagavond en 461 de donderdaga vond. De Leidschendamse Ondernemers Vereniging meent dat voor de koopa vond in de Haagse agglommeratie de zelfde beleidslijn dient te worden vast gesteld. Het dagelijks bestuur van het Haagse Overleg heeft de agglommeratiege- meenten geadviseerd de proefperiode niet tot 31 december, maar tot 31 mei 1972 te verlengen in verband met een door de Kamer van Koophandel te hou den enquête. W. Bavelaar stopt uitgave van L'dorps Nieuwsblad LEIDERDORP Het Leiderdorps Nieuwsblad is vandaag voor het laatst verschenen. De uitgever de heer W. G. Bavelaar acht het niet meer economisch verantwoord om door te gaan. Het Leiderdorps Nieuwsblad was begin dit jaar al van betaald blad met ongeveer 3000 abonnees een gratis ver spreid huis-aan-buisblad geworden. B EN W VAN LEIDSCHENDAM V oetgangerso vergang Ieder risico uitsluiten LEIDSCHENDAM De afsluiting van de voetgangersovergang over de Heuvelweg bij de Burg. Roeringlaan- Gruttolaan is een logische consequentie van het ook door de Kerkeraad bepcleite besluit van. de gemeente raad om ter plaatse een voetgangers tunnel te bouwen. Tot de gereedko ming van de tunnel dient ieder risico te worden .uitgesloten. Aldus stellen B. en W. de raad voor te reageren op het bezwaarschrift van de Ned. Hervormde Gmeente tegen de afsluiting van de voetgangersovergang. B. en W. zeggen dat over de mogelij ke oplossingen ter beveiliging van over stekende voetgangers in verschillende openbare vergaderingen uitvoerig van gedachten is gewisseld en dat duidelijk is gezegd dat wanneer tot de bouw van voetgangerstunnel zou worden be sloten, de oversteekmogelijkheid voor voetgangers tijdelijk volledig zóu moe ten worden afgesloten en dat alleen bij met verkeerslichten beveiligde kruispunten op de Heuvelweg zou kun- sn worden overgestoken. De winkeliers, die bij deze aangele genheid zijn betrokken en die destijds gedreigd hebben een kort geding tegen de gemeente aan te spannen, ook indien de oversteek tijdelijk zou worden afge sloten, hebben na de beslissing tot het bouwen van een tunnel medegedeeld dat zij dit dreigement niet zullen uit voeren omdat „de beslissing zo gunstig is uitgevallen, dat we volkomen tevre den zijn". De betrokken middenstanders hebben zich dan ook niet tegen een tijdelijke afsluiting verzet. De in het bezwaarschrift vermelde uitingen van „verontwaardiging" en „krachtig protest" worden door het col lege van B. en W., al? duidelijk over trokken van de hand gewezen. De Centrale Kerkeraad heeft in haar bezwaarschrift een draaihek voor kerk gangers gesuggereerd, maar dit wordt door de praktische onuitvoerbaarheid door B. en W. niet als een acceptabele oplossing beschouwd en zou bovendien afbreuk doen aan het met de afsluiting beoogde effect voor de veiligheid. Een draaihek zou tot grote misverstanden kunnen leiden en misschien leiden tot pogingen een permanente sluipovergang te forceren. VOORSCHOTEN Op kasteel Dui venvoorde wordt op dinsdag 18 mei weer een concert gegeven. Uitvoeren den zijn Doris Laschek-Reich, sopraan en Georg Laschek, klavecimbel. Het programma vermeldt renaissance- en barokcomposities o.a. van Purcell, Dan- drieu, Rousseau en liederen van Portu gese en Spaanse auteurs. Het recital begint 's avonds om half negen. Kaarten zijn te bestellen tel.: 01717-3752. LEIDSCHENDAM Als de wmeenteraad maandag een •«drag van f 19.000.— voteert nillen duizenden Leidschen damse kinderen tussen 26 J'dic en 6 augustus op grote schaal aangenaam worden beziggehouden. Het gemeen tebestuur heeft met een groot aantal besturen van vereni gingen en organisaties contact opgenomen en de activiteiten kunnen zorg dragen als de 'elders en leidsters een fi nanciële tegemoetkoming krijgen. De activiteiten bestaan uit penfestival. Verder alle mo gelijke wedstrijden, sport wedstrijden maar ook puz zel-, foto- en vliegerwed strijden, minizeskampen ei sportinstuiven. Er zal gele genheid zijn voor het bou wen van hutten en het slo pen van auto's, er worden niek' film- en poppenkastvoorstel- Voor lingen gegeven en er is eer ruilbeurs. Verder staan ei minitrigs per NZH-bus Verenigingsgebouw aan de Damlaan zal een showvoor stelling voor kinderen tot 10 jaar worden gegeven en als sluitstuk geven alle bekende artiesten rond „Swiebertje" in de sporthal „De Fluit" een •oorstelling „Swiep in pa- aantal activitei ten zal entree worden gehe ven waarvan de opbrengst wordt geraamd op f omliggende gemeenten, met De totale kosten zullen f24.000,bedragen, de raad itelde bij de begroting reeds fia, boetseren, het maken bezoek aan bezienswaardig- van collages, schilderen en heden, op het programma het maken van poppen met minicruises naar de Kager- f 5000. een daaraan verbonden pop- plassen en Avifauna. In het «chikbaa Concurrent Sleutelgat? Een kwalijke zaak" en „Uit de hand gelopen scherts" zo kwalificeert een ivoordvoerder van de gemeente Lei derdorp het bulletin „De Waterloper", dat gisteren huis-aan-huis in de ge meente is verspreid. In het informa tieblad wordt gesuggereerd, dat dit het eerste officiële informatieblad van de gemeente is, dat voortaan om de vijf weken zal verschijnen. Het ver moeden bestaat, dat het blad een uit gave is van het plaatselijke PAK, dat met deze stunt een vrijdag te houden hearing over het gemeentelijk beleid onder de aandacht wil brengen. Aan gemeentelijke zijde vindt men het kwalijk, dat men daarvoor het brief hoofd en het gemeentelijk wapen heeft gebruikt. Mogelijk heeft de uit gever, ene W. G., ook de gemeente voor willen zijn. Binnenkort ver schijnt namelijk het eerste officiële gemeentelijke blad. Maandag werd in B. en W. een beslissing genomen over de inhoud en de tekst van dit eerste nummer. De naam wordt waarschijn lijk „De Schakel" of „Sleutelgat". Cirkelgang HAZERSWOUDE Mevrouw Mar- tinot uit Hazerswoude kreeg dezer da gen een echte circusfiets van een fiet senmaker uit Kamerik. De man had in de krant gelezen, dat ze samen met de heer E. Platzbecker, probeert het kindercircus „Capriole" gestalte te ge ven. Nu bestaat in een kindercircus de olifant gewoonlijk uit twee jongetjes in een jutezak en hebben de paarden kartonnen koppen. Maar voor een kindercircus kan je een echte fiets niet missen, geen dag. En de krant Symposium over meidagen '40 LEIDEN De Documentatiegroep )4045 houdt zaterdag in het Ontmoe tingscentrum te Leiden een symposium over de meidagen '40. Het programma is als volgt: 10.00- 10.30 uur koffie, kennismaking en be zichtiging van de unieke fotoexpositie en boekenstand. 10.30-10.40 Opening voorzitter Doe. Groep. 10.40-12.00 Le zing door lt. kol. A. P. de Jong over de activiteiten van het luchtwapen in de meidagen van '40. 12.00-12.10 Kleine pauze. 12.10-13.15 filmprogramma. 13.15-14.00 Lunchpauze. 14.00-15.00 Le-- zing door de bibliothecaris van het min. Defensie (Marine), de heer L. L. von Münching over de activiteiten van marine en koopvaardij in de meidagen. 15.00-15.30 Kleine pauze met o.m. meer gelegenheid bezichtigen expositie. 15.30- 16.40 Forum. 16.50 Sluiting. In nacht van zaterdag op zondag Onderiverp van gesprek: „Ik-samen "T NOORDYVIJKERHOUT In de nacht van zaterdag op zondag gaat in Noordwijkerhout de vierde jongeren- voettocht van start. Iedereen die ouder is dan 16 jaar kan hiervoor inschrijven. Deze voettocht -trok vorig jaar mee dan 500 jonge mensen uit de Bollen streek. Vanwege de stijgende belangstelling staat ook dit jaar weer een voettocht op het programma. De nadruk ligt overi gens niet op het wandelen, maar op het samen praten in groepjes van ongeveer 8 mensen, die willekeurig samengesteld worden. De ervaring heeft namelijk be wezen dat vele mensen in de nachtelij ke sfeer van de voettocht tot goede gesprekken kwamen met elkaar. Het onderwerp van dit jaar „Ik-samen" is ontstaan naar aanleidingvan een be roemd geworden toespraak van de Nij meegse Psychiater Dr. Anne Terruwe. Van deze preek in een jongerenviering verscheen korgeleden ook een gram mofoonplaat. PROGRAMMA: Het programma van de voettocht ziet er dit jaar als volgt uit: Tijdstip van aankomst 21-23.00 in de hal van Pen- nings. Zeeweg 56, Noordwijkerhout. 23.00. Inleiding van het gespreksonder werp door middel van een kort spel. Daarna gaat men in groepjes met een gespreksleider of leidster op pad. Rond '3 uur 's nachts is er een experimentale samenkomst in de hal. Het geheel gaat over in een Community-Singing, terwijl er ondertussen brood en soep wordt uitgedeeld. Na afloop bestaat er gele genheid om met iedereen te kletsen, te luisteren naar platen, te bewegen, te schilderen of zo maar wat rond te hangen. Tegen 6 uur in de morgen vindt de sluiting van de voettocht plaats. Men kan zich voor deze voet tocht opgeven bij de plaatselijke kon- taktadressen en de diverse jongerencen tra en sociëteiten in de bollenstreek. De totale kosten (eten inbegrepen) zijn 5 gulden per persoon. Voor inlichtingen en aanmeldingen kan men terecht bij het sekretariaat. Wildlaan 24, Noord wijkerhout (tel. 3502). Jaarvergadering Chr. Nat. School AARLANDERVEEN Onder grote belangstelling, werd in de Chr. Nat. School, de ledenvergadering van de school gehouden onder voorzitterschap van J. L. Grijpma. Secretaris R. Hiem- stra deed verslag van de vorig leden vergadering en gaf een overzicht van het werk in het afgelopen jaar. Daarin werd gememoreerd, dat door het aftre den, van de heer J. J. van 't Riet, als voorzitter ook een geheel nieuw dage lijks bestuur, van de school moest wor den gevormd, dat bestaat uit: J.' L. Grijpma, voorzitter, R. Hiemstra, secre taris', A. S. Schüller, penningm. en al- gem. adj. De secretaris deelde mede dat de vermoedelijke opleveringsdata, voor het woonhuis voor het schoolhoofd, 1 juli 1971 is. Het hoofd der school, de heer J. M. Dekker, gaf een overzicht van wat er in de school heeft plaats gevonden, hij begon met de opmerking, dat jaar, het jaar van de mutatie's was, want de school kreeg in dit jaar drie nieuwe leerkrachten. Dat is nog niet eerder gebeurd in de zeven jaar dat de heer Dekker hoofd is. De heer Schreu- der, administrateur van de school, gaf een overzicht van de financiën van het afgelopen jaar. De rondvraag was aan leiding tot levendige discussie. EX-SPELER VAN AJAX Feldman trainer Alphense Boys ALPHEN „Alphense Boys" heeft m.i.v. 1 juli tot trainer benoemd Donald Feldmann, ex-linksbuiten van AJax I en ADO I en tevens 2e trainer. Uit deze functie heeft hij ontslag genomen om bij de Alphense Boys in dienst te kunnen treden. Donald Feldmann volgt als zodanig de heer J. Renirie op, die ruim 31/» jaar trainer van de Boys is geweest; hij gaat als trainer werken bij B.M.T. in Den Haag. 4 Juni 's avonds om 20.00 uur kan men in de kantine in het Sportpark Alphen-Ridderveld, met de nieuwe trai ner kennis maken. Agnes Giebel soliste bij Leids Kamerkoor LEIDEN Het Leids Kamerkoor geeft op dinsdag 25 mei een concert in de Stadsgehoorzaal. Medewerking wordt verleend door de beroemde Duitse so praan Agnes Giebel, Adrienne de Smet, viool, Frank Mindcraa, hobo. Plet Vecn- stra, cello, en Tijn van Eijk, orgel en clavecimbel. Behalve Bachs solocantate „Weichet nur, betrtibte Schatten", zullen worden uitgevoerd Handels Psalm 112, het Pa ter Noster van de onlangs overleden Russisch-Amerikaanse componist Stra- winsky en de Missa Hercules Dux Fer- rariae van Josquin des Préz. Tijn van Eijk zal, begeleid door het Residenti* Kamerorkest, het Concerto voor orgel- positief en strijkorkest van Albert de Klerk uitvoeren. Het geheel staat onder leiding van Barend Schuurman. Kaar ten voor dit concert, dat 's avonds om 8 uur begint, zijn verkrijgbaar bij de firma's Bender en Servaas, voor jonge ren bij de Leidse Jeugd-actie en 'sa- vonds aan de zaal. Burg. A. J. Vis per 1 juli in ambtswoning LEIDEN Burgemeester en me- •ouw Vis zullen zich op 1 juli vestigen in de ambtswoning Witte Singel 41. Tegen die tijd is het echtpaar Van der Willigen verhuisd naar Bennekom. De nieuwe bewoners van de ambtswoning nemen genoegen met de staat waarin het huis verkeert, zodat er niet ver bouwd behoeft te worden. Niet alledaagse gebeurtenis in de dierenwereld Geit kreeg maar liefst 4 lammeren HAZERSWOUDE Een niet alle daagse gebeurtenis uit de dierenwereld! Dinsdag schonk een geit van de heer W. T. Kerkvliet van de Hogeveenseweg 12 te Hazerswoude-dorp het leven man vier lammeren. Moeder-geit en de vier kleinen ma ken het, aldus de heer Kerkvliet („Die geit, da's een hobby van me") uitste kend. Dezelfde geitbracht overigens vorig jaar vijf kleintjes ter wereld. Drie stierven er echter vlak na de geboorte. „Met deze vier gaat het pri ma", verduidelijkt de geiten-baas van de Hogeveenseweg. ADVERTENTIE

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3