Concurrentie slonk voor Cees Priem EEN OMMETJE M mstmsm "."-4. f! SF r v - RIJKSPOLITIE BOOD Van Dongen hield Ajax nog tegen Zesde etappe Ir tT - ft Ebas Panatella Voorronde Europese |f If rrr voetbaltitel Celtic Schots bekerwinnaar DONDERDAG 13 MEI 1971 LEIDSE COURANT KLAAS BALK etappezege. naar Wieringen (209 km) lalk (Ned.-Kei.) 4.36.10 (met 55). 2. Duyker (Ned.-TRN) i) 4.36 37. ran der H 5 (Ned.-M 1.10 (4.36.05). 4. Voogt 16.10, 5. Vermeulen Van Stralen (Ned.- [ansson (Zwed.) z.t.. (Ned.-Ke1 Aling (Ned.- (Ned.-KRO) Lt., 12. Brtissing (Ned.-Aci) z.t., 13. Oosterhof (Ned.-KRO) z.t., 14. Spet- gens (Ned.-Mars) z.t., 15. Priem (Ned.- z.t., 16. De Koning (Ned.-Amstel) 17. Jurrlaans (Ned.-Acl) z.t., 18. sn (Ned.-VWA), 19. Seheffer (FBM) z.t., 20. Lieferink (Ned.-Ket), Po) (Ned.-Mars) z.t., 22. Kne- (Ned.-Amstel) z.t., 23. Berk- Jed.-FMB) 4.37.24, 24. Kooken INed.-OVI) 4.37.35, 25. Van der Knaap \-VWA) z.t. Algen klas iel) 20.59.41, 2. Jar tappes Stander (Ned.-Aci) 11.02.38, 8. SchÜT Van der Loó Bal (Ned.-TRN) Legierse (Ned.-Mars) e Koning (Ned.-Amstel) an der Hoek (Ned.-Ket) an Katwijk (Ned.-Mars) 1, 22. Botterhuis ^Ned.-JVE) Voogt (Ned.-Amtel) 21.09.57, r Donk (Ned.-Aci). HIPPOLYTUSHOEF Niets lijkt Cees Priem meer in de weg te staan voor zijn eerste grote overwinning bij de amateurs. Het is nagenoeg on mogelijk dat hij vandaag uit de oranje trui van Olympia's Tour wordt gereden, omdat zijn naaste concurrenten geen van alle uitblinkers zijn in het tijdritten (het eerste deel van de laatste etappe in een 16 km lange individuele rit tegen het horloge) en omdat Cees Priem voldoende voor sprong heeft om niet verrast te worden in de mini-etappe (95 km) naar eindplaats Amsterdam. Bovendien verloor Cees Priem gisteren in het stuk tussen Nijverdal en Hippolytushoef drie rivalen: Frits Schür (tweede in het klassement op maar 17 seconden), Theo van der Loo (zesde op 56 seconden) en Henk van der Laar (zevende met eenzelfde achterstand als Van der Loo). Ze waren er niet bij toen na honderd kilometer een kop groep ontstond (met leider Priem) en kregen de definitieve klap toen ze voor een gesloten overweg moesten wachten. De meest dramatische figuur onder de verslagenen, Frits Schür, miste de slag door pech, waarbij het de vraag was in hoeverre official Wim Jeremiasse daaraan schuldig is. Jeremiasse vergiste zich toen Schür na een valpartij langs de kant stond. De groene trui, die Schür droeg als leider van het puntenklassement, speelde Jeremiasse parten, want in plaats van de militaire ploegleider op te roepen, vroeg Jeremiasse om assistentie van Ovis, dat in groen shirt rijdt. Het gevolg was, dat Frits Schür langer langs .de kant stond dan nodig was. Voor het misverstand was opgelost (de militaire wagen bleef op zijn plaats en Ovis repareerde niet) verspeelde Schür zoveel tijd, dat hij te laat bij het peleton terugkwam om te kunnen aanhaken bij de vechters, die net waren vertrokken. De vraag of Schür wel op tijd was geweest als Jeremiasse zich niet had verkeken, kan moeilijk beantwoord worden en dat deed Schür ook niet. „Waarschijnlijk", zei hij vaag en neutraal, „zou ik die ontsnapping niet hebben hoeven missen". Geholpen Schür, Van der Laar (,,Ik zag het gewoon met gebeuren") en Van der Loo (,,Ik stikte van de zenuwen, dat zal wel de oorzaak van de fout zijn geweest") ontbraken dus in de kopgroep van vijfentwintig renners met als sterkste vertegenwoordiging (Den Hertog, De Koning, Voogt, Kneteman en Bakker). De woede-uitval van ploegleider Herman Krott, die na de rit in Nijverdal zijn renners zo onder handen had genomen, dat ze bij de start gisterochtend nog een bedrukte groep vormden, had dus geholpen. „Ze moesten vandaag", vond Krott. „Ik schaamde me diep voor onze plaats in het ploegenklassement". In het gezelschap van de Amstels bevonden zich drie Acifits met Priem in hun midden, vier Kettingrenners onder wie de goedgeplaatste Jan Aling (en de latere winnaar in Hippolytushoef Klaas Balk, die Ad Duyker in de sprint versloeg), twee leden van de Volkswagenploeg met Wim Jansen (op 44 seconden van Priem) als beste man. Sterk vertegenwoordigd was verder Mars met vier renners (Van Pol, Spetgens, S winkels en Kelleners). Triconoble zat er met twee (Duyker en Van der Burg), Kroon met drie (Oosterhof, Huizebosch en Koster). Ze namen een voorsprong die dank zij de gesloten spoorbomen in Akkerum een extra-impuls kreeg en op de streep, waar de op de Afsluitdijk uit de kopgroep ontsnapte Balk, Duyker, Voogt, Vermeulen en Den Hertog om de eerste plaats sprintten, met Balk als winnaar, ongeveer drie minuten betrof. Opofferen Cees Priem had zijn leidersplaats bekwaam verdedigd. Hij was ook bijzonder actief geweest. ,,Dat moest ik wel, want erg veel steun kreeg ik niet". Zijn ploegmaats konden te weinig opbrengen om hun kopman volledig te ondersteunen. Dat was vooral van Jules Brüssing opvallend. „Ik reed slecht", excuseerde hij zich. „Bar slecht. De griep zit in mijn lijf, twee dagen al". Jules Brüssing. staat op 49 seconden van zijn ploeggenoot als derde in het algemeen klassement, maar heeft zich neergelegd bij de order van Piet Liebregts, dat hij zijn eigen kans moet opofferen voor die van Priem. In Nijverdal is er lang over gesproken, want Brüssing wilde zijn eigen kans rijden. Hij maakte dat kenbaar aan het diner na het succes in de vijfde etappe, rijkelijk overspoeld met door een supporter geschonken champagne. Ploegleider Piet Liebrechts bepaalde toen de tactiek: allemaal voor Priem rijden. Maar Brüssing bekend om zijn eerzucht kon er zich moeilijk bij neerleggen. In een gesprek dat ruim een kwartier duurde, wist Piet Liebregts hem van gedachten te veranderen met het argument: „Cees is onze beste man- Jullie willen straks samen in een profploeg, dan kun je niet met herrie over Olympia's Tour beginnen". Brüssing zwichtte. „Maar", zei hij met spijt in zijn stem, „je begrijpt dat het verschrikkelijk vervelend voor me is. Ik zal Priem echter gaan steunen als hij hulp nodig heeft,, maar mocht het zo uitkomen, dat ik in een geweldige positie raak, dan ligt het natuurlijk wat anders". Cees Priem heeft daar begrip voor. „Voor Jules is het vanzelfsprekend een nare zaak. Dat zou ik het ook vinden, als ik er zo voor stond. Maar ik ken hem goed genoeg. Hij komt te vaak bij me thuis om te weten dat hij me niet zal beduvelen. Ik vertrouw hem voor honderd procent". Content Blijven dan nog over aan concurrenten Wim Jansen (de onbekende die stiekem oprukte naar de tweede plaats) en Jan Aling (derde). Geen van beiden heeft de illusie Cees Priem in de tijdrit te kunnen bedreigen. Wim Jansen (vierde jaar amateur, vorig seizoen gestopt omdat zijn verloofde het koersen een al te grote tijdversnilling vond): „Ik doe het in een tijdrit niet slecht, maar Priem is natuurlijk moeilijk te verslaan- Ik hoop die tweede plaats te kunnen houden". Jan Aling .Vandaag veroverde ik de groene trui en daar ben ik zeer content mee. Als ik die kan houden, mag ik niet mopperen. En wat die tijdrit betreft, daarin zal ik zeker niet uitblinken. Ik ben geen specialist". Zo te zien overleeft Cees Priem de tijdrit met glans en dat hij daarna ir de laatste vijfentwintig kilometer va- Olympia's Tour zijn eerste plaats kwijtraakt, lijkt niet mogelijk. En toch blijft de Zeeuw zelf voorzichtig: „Ik geloof het pas als ik in Amsterdam op het podium sta". PETER HEERKENS is/1 - «tg' V t\ G*. f' A L l IÜ t WIERINGEN. De Tourkara vaan heeft in de zesde etappe over de winderige Afsluitdijk twintig kilometer méér moeten rijden door een verkeerstech nische fout van de begeleidende rijkspolitie. Bij Ommen maakte de karavaan dat „ommetje" om dat de rijkspolitie het parcours verkeerd had aangegèven. Deze fout veroorzaakte een grote chaos in het peleton. Tientallen renners reden tussen de verkeerd gestuurde volgauto's en zochten de weg naar de Afsluitdijk. Even buiten Ommen stuur de een motoragent de renners de rijks weg op en vergat de juiste richting naar Witharen aan te geven. Via de mobilofoon riep de kapitein van de rijkspolitie, Van der Molen, de hulp in van de groep Zwolle. Tussen Lemele en Balkbrug zocht de volgerskaravaan vergeefs de juiste weg. Tot overmaat van ramp sloeg de motor van de auto van de „reddingsploeg" van het district Zwolle af en moest worden aange- Eenmaal op gang ging alles weer naar wens. Alleen het publiek in Witharen, dat zich langs het parcours had opge steld om de 110 uit Nijverdal vertrok ken renners aan te moedigen, moest gisteravond de zesde etappe van Olym pia's Ronde van Nederland op de tele visie volgen. De verdwaalde karavaan kwam bij Balkbrug pas weer op de goede weg. Door dit ommetje bij Om men moesten de renners een etappe van 220 km afleggen. Een primeur in de wielersport. Volgens de officiële KNWU-reglementen is het in Neder land niet toegestaan voor amateurs wedstrijden te organiseren die langer zijn dan 200 km. Kapitein Van der Molen gaf zijn fout via de tourradio ruiterlijk toe. „Onze verontschuldigingen. Ook de rijkspolitie maakt wel eens een fout. Deze ruimte wandeling uit onze capsule en de bij zondere vergunning worden u gratis aangeboden door de rijkspolitie Drie bergen". Strijdlustigste De Limburger Jo van der Pol, vorig jaar tweede in Olympia's Ronde achter Frits Schür, werd gisteren uitgeroepen tot de strijdlustigste renner. In Nijver dal kx-eeg hij vlak voor de finish een lekke band na lange tijd de kopgroep te hebben aangevoerd. Hij was gisteren in de superlange etappe naar het koude Hippolytushoef weer de actiefste. Jo van der Pol kreeg negen stemmen, ter wijl Fedor den Hertog met zes stem men tweede werd. Hij had voor deze zware etappe extra materiaal gekregen: een lichter frame, 220-gramsbandjes en een 28-spaakswiel. Fedor den Hertog moest de nederlaag van de Amstelploeg in de vijfde etappe goed maken. Zijn revanche was een derde plaats in de zesde etappe. De prijs voor de strijdlustigste renner in de gehele Ronde is aantrekkelijk. Alle in de Ronde meerijdende journa listen hebben tien gulden betaald, zodat de extra-premie altijd nog ruim drie honderd gulden oplevert en ook nog twee racebanden. Paspoort De Engelsman Willy Moore,, die in de eerste etappe van Amsterdam naar Breda na 43 km tegen een auto was gereden en met ernstig rugletsel in het St.-Jozefziekenhuis in IJsselstein moest worden opgenomen, is gistermiddag met een vliegtuig van Schiphol naar Liverpoolovergebi-acht. Willy Moore, die drie maanden» met een gipsverband moet liggen, woonde sinds enige maan den in Rotterdam, waar hij met de Amerikaanse zesdaagserenner Dave Sime een flat had gehuurd. De ouders van de Britse renner prefereerden dat hun zoon naar Liverpool zou terug keren omdat hij in Nederland geen bron van inkomsten heeft. De Engelse ploegleider Jim Badley, die zijn ploeg niet in de steek kon laten, kwam echter tot de ontdekking, dat hij het paspoort van Moore nog bij zich had. Een tele foontje naar Schiphol was voldoende. Door bemiddeling van adjudant Visser van de marechaussee op Schiphol kon Willy Moore zonder paspoort naar En geland terugkeren. Straffen Acifits ploegleider Piet Liebregts, die in de etappe van Arnhem naar Nijver dal door de rijkspolitie werd bestraft met vijf minuten verplicht parkeren, omdat hij de instructie en bevelen van de politiemannen niet had opgevolgd, werd ook in de zesde etappe naar Hip polytushoef gestraft. Hij moest in Nij verdal met de 22ste (en laatste) ploeg leiderswagen vertrekken terwijl hij volgens de reglementen als eerste had mogen starten omdat Cees Priem (Aci- fit) oranje-truidrager is. „Dit soort straffen zijn altijd effectiever dan 25 gulden boete.' Liebregts zal het nu wel uit zijn hoofd laten om nog eens de rode vlag van de wedstrijdleider 'en d^ i de rijkspolitie te nego-. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM „Schlemielig", NAC's trainer Leo Canjels. 'e hebben nog veel te doen", mlachte Rinus Michels. En daar- e was de formaliteit, de inhaal- dstrijd van Ajax tegen NAC, lenschetst. Ruim drie kwartier eft Ajax in het Olympisch Sta in nodig gehad om een vrijwel sluitend verdedigend NAC op knieën te brengen. In die drie artier domineerden de Amster- nmers. Alle acties strandden ter op de briljante doelman Dongen. in de tweede helft konden de opa Cupfinalisten de kwaliteit om- in (drie) doelpunten, waarin inval- doelman Kitzmann mede de hand anaf het beginsignaal van de zwak éijs buitenspel voor dit seizoen JJMEGEN Miel Peijs, de laatste ttediger en aanvoerder van NEC, is seizoen uitgeschakeld. Tijdens een "ingspartijtje heeft Peijs zijn rech- "kel gebroken. Hij werd naar het enhuis vervoerd waar hij loopgips n daarna naar huis kon terug- Het herstel zal ongeveer zes ten vergen, zodat NEC het dit sei- verder zonder Peijs zal moeten lfi. De Duitser Bonnen heeft na operatie de training echter weer St, evenals Chris Dekker, die enige n geleden gewond werd bij een val van een stel opgeschoten jon- anathinaikos niet in nationaal elftal ÈRN De spelers van Panathinai- 1 op 2 juni op Wembley in de e i-in het toernooi om de Europa f tegen Ajax moet uitkomen, zul" n'ct worden opgesteld in het Grick- i nationale elftal dat donderdag in R J moet aantreden tegen Zwitser- 1 is een wedstrijd die geldt voor °ern°°i om het Europees kampi- pj: /lap- Ir> totaal zal de coach van de oale ploeg voor zes vervangers ,in„?0rS. te dragen. In de eerste die in december in Athene peeld, won Griekenland met leidende scheidsrechter Vervoort is Ajax in de aanval geweest. NAC beperkte zich tot verdedigen, kennelijk mei gedachte dat winst vrijwel onmogelijk was en de halve buit derhalve vet. Vloeiende combinaties, vooral via Piet Keizer en Arie Haan, brachten de Am sterdamse schutters herhaaldelijk kansrijke positie, maar doelman Van Dongen was niet te passeren. Hij had wel geluk toen hij zijn doel had verr laten en Swart naast kopte. Missers Van Dongen, die in de eerste helft een schouderblessure had opgelopen „Dat was al in het begin, ik kwam bij een uitval verkeerd terecht" werd ver vangen door Wislaw Kitzmann, die de hoogte van zijn voorganger niet kon bereiken. Na zeven minuten nam Piet Keizer een hoekschop, de Bredase ver dediging tastte mis en Swart boorde het leer in de touwen (10). NAC, dat toen ten aanval trok, Inreeg een prachtige kans op de gelijkmaker na een snelle combinatie tussen Bish en Brouwers, waar de geroutineerde ver dediging van Ajax geen antwoord op had. Brouwers kwam vrij voor Stuy, maar schoot tegen hem op. Een minuut later scoorde Swart zijn tweede treffer op vrijwel identieke wijze als de eerste. Ditmaal greep Kitzmann mis (20). Van de lijn Ajax, dat het kalmaan deed Michels: „Wat wil je, we moeten nog zoveel voet ballen" ging volledig freewheelen. Keizer maakte plaats voor Suurendonk NAC mocht aanvallen. Een misser Blankenburg bracht Arie Delmotte vrij voor doel. Hij schoot tegen de uit lopende Stuy en bij zijn tweede poging haalde Vasovic de bal van de lijn. Toen Suurbier er een kwartier voor het einde 30 van maakte, was de aardigheid er helemaal af. Ajax 30 22 5 3 49 81—13 Sparta NEC FC Utri DWS MVV NAC Solo-record Nijstad ARNHEM De Arnhemse atleet Egbert Nijstad heeft gisteravond in zijn woonplaats het Nederlands record op de 3000 meter gebracht op 8.02.00 Nij stad- (DOS/Dwingeloo), die het vorige record van 8.06.04 eveneens in zijn be zit had, liep zonder tegenstanders. (ADVERTENTIE) Ongewoon lang. Nieuw. Ebas Panatella. 'n Hele lange. 'n Hele lekkere. Voor rokers met durf èn goede smaak. Gemaakt van de beste tabakken, zoals lichte Sumatra. En toch heel gewoon bij uw sigarenman te koop. Voor drie gulden de tien. (ware grootte) Karstens voorin in Ronde v. Spanje TORELAVEGA De Belg Eddy Pecl- man heeft gisteren de dertiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Gerben Karstens werd in dezelfde tyd als de winnaar derde. De uitslag van de rit van Vitoria naar 'orrelavega (208 km) was: 1. Peelman (Belg.) 11.10; 2. l.asa (Sp.)3. KarsU-ns (Ned.); 4 :odrlguez (Sp.): 5. Guimard (Fr.). 6. Krekels (Ned.), 7. Letort (Fr.). 8. Menendez (Sp.); 9 Saez (Sp.); in Prinsen (Ned.); 11. Vianen (Ned.); 12. Cuevas (Sp.); 13. Mudderman (Belg.): 14. Lucas (Sp.); 15. Davld (Belg.); 16. Schutz (Lux.); 17 Ponton (Sp.): 18. Schleck (Lux.); 19. Gonzalez (Sp.); 20. Scheers (Belg); 21. Rentmeestei (Ned.i; 23 Dolman (Ned.); 24. Zoetemelk (Ned.); 33. Scheepers (Ned.); 36. Pijnen (Ned.), alien in 5.11.10: 72. Van Katwijk (Ned.) 5 12.10; 75. Tabak (Ned.) 3: 76. Benjamins (Ned.) zelfde tijd. Alger i klass 56.52 19; 3 Ocanf 5. Tar 56.51: 56.57.li 6.57.41 aguer 56.57.54; 12. David 56.47-.58; 13. Si 8.19; 14. Llnnares 57.00.51; 15, Ponton '1.20; 16 Guimard 57.01.25; 17. Sahadun 1.38; 18. Menendez 57 01.42: 19. Perurena 57.02.59: 32. Tabak 39. Dolman 57.10.22; Karstens 57.14.12; 54. lanen 57.14.44; 61. Van Katwijk 57.22.14; 68. rekels 57.32.32: 79. Rentmeester 57.43.38; 82. 36. Pijn. Panathinaikos. Er waren 37.000 toeschouwers in het Wankdorf- LONDEN Moeiteloos heeft Engeland gisteravond voor 41.000 toeschouwers in het Wembley- Malta 5 0 14 1 2—14 Albanië heeft gisteren in Tirana voor groep 8 met 11 gelijkge speeld tegen Polen. W.-Duitsl. 3 2 1 0 5 51 - tadion een wedstrijd voor groep 3 van de voorronden van het Euro pees voetbalkampioenschap met 50 gewonnen van Malta (20). Doelpunten van Chievers (29 min.), Polen 2 1 1 0 3 4-1 Turkije 3 1113 3—5 Albanië 4 0 13 12—7 Het Portugese elftal won gister avond in Oporto met 50 van Lee (41), Clarke (46, strafschop), Chievers (47) en Lawler (74). In Bern won Zwitserland voor de zelfde groep met 10 van Grie Doelpuntenmakers: Rodrigues, Eu- sebio (2), Victor Batista (2). kenland. Odermatt scoorde een kwartier voor tijd. Griekenland kwam uit zonder de spelers van Belgie 3 3 0 0 6 8-0 Portugal 4 3 0 1 6 8—3 Schotland 3 1 0 2 2 1—5 Denemarken 4 0 0 4 0 0—9 Resultaten van koersen Duindigt Juindigt gehouden draverijen ulden: BREDERODEPRIJS 2000 m: 1 andla (A Harmsen) 2.49.4 1.2 repid. Toto wlnn idagmiddag op ;y Hol- (W Stroopt 3fdellng S1EGER1NPRIJS 2600 m ee Golden Peter (R Wettein Forest Star. 3 Rozenburg. Toto HEUKELUMPRIJS 1 ïllna (M Bouw- Roodnoot. 3 lllza. kopp 6,70. Toto wlnn 1,50 pl 2,40 RECHTERENPRIJS (A Knijnenburg) 3.01. 3 Gainer Papen hoef. Toto winn 2,30 p"l io 157,50. Quick, pl 1,80 Bird W 1,50 4,50 kopp 4,70 STAVERDENPRIJS 2120 i (J van Dooyeweerd) 2.51.2 1.21.5 2 Daimler. 3 Berdine Th. Toto wlnn 2,70 pl 1,80 2,50 3,10 RENNEN: SIECERINPRIJS ca 2600 m tweede afdeling: 1 Tamara (mej R Schwarz- kachel) 2.54.7. 2 Frans. 3 Third Test. Toto wlnn 8,- pi 1,40 1,40 4,40 kopp 8,50. 2,50 kopp 14,30 trio 140,80. IWTTEBRUGPRIJS 2000 m; 1 Hurry Up (J Roodenburg) 2.47.6 1.23.8. 2 Hans. 3 Hilda 0. Tolo winn 1,70 pl 1,10 1,30 kopp 4,10, Motorordonnans zwaar gewond in zesde rit HIPPOLYTUSHOEF Eiüge kilo meters voor de aankomst van de zes de etappe gebeurde een ernstig onge val op de Afsluitdijk, waarbij een motorordonnans en een persfotograaf zo ernstig gewond raakten, dat tour- arts Ab Rozijn overbrenging naar liet ziekenhuis in Den Helder (Parkzieht) noodzakelijk achtte. Rechts van dn weg stond op een invoegstrook een Citroen met een lekke band. Motor ordonnans Piet Kouwenhoven uit Pijnacker en fotograaf Bobby Fried- lander uit Amsterdam, die op dat mo ment naast het kopgroepje van vijf renners onder aanvoering van Fedor den Hertog reed om foto's te maken, botsten met grote snelheid op de stil staande wagen. De chauffeur van de Citroën, die het ongeluk zag aanko men, sprong bijtijds weg. Motorordon nans Plet Kouwenhoven was er gis teravond het ergst aan toe. Met diepe vleeswonden aan kaak en keel, een ge broken linkerpols, een dubbele kaak- fraetiiur en een gebroken scheenbeen, werd hy in liet .ziekenhuis van Den Helder opgenomen. Fotograaf Fried- landcr kwam er met een lichte her senschudding en enige schaafwon den af. GLASGOW. Celtic heeft gis teravond in Hampden Park in Glasgow voor 103.332 tgeschou- wers voor de 21ste maal de Schotse voetbalbeker gewonnen. In de overgespeelde eindstrijd de eerder gespeeld finale eindigde onbeslist versloeg Celtic stad genoot Rangers met 21. Bij de rust was de stand 20. Evenals het Engelse Arsenal behaalde Celtic, dat reeds Schots kampioen is, de „doublé". Cardiff City, de club uit Wales, die uitkomt in de tweede divisie, zal voor de vijfde maal uitkomen in het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars. Gisteravond versloeg Cardiff op eigen terrein Wrexham met '11. De eersie wedstrijd was door Cardiff met 10 ge- Bayern München en FC Köln zullen op 19 juni op een nog nader aan te wijzen terrein tegen elkaar uitkomen in de eindstrijd van het toernooi om de Westduitse voetbalbeker. Gisteravond versloeg FC Köln met 3—2 Schalke '04. Bij de rust had Schalke met 20 de leiding. Bayern München won met 1—0 van Fortuna Düsseldorf. Voor Schalke scoorden Scheer en Li- buda, voor FC Köln Overath, Thielen en Flohe. Bayern München won door een doelpunt van Gerd Müller.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11