Cultureel centrum LAK onder dak in oude fabriek Zware storing in communicatie met de parochieraden Leen de Graaf winnaar van Kaagconcours NIEUW TIJDPERK INGEL UID VOOR BOKSSPORT LEIDEN Na twintig jaar weer wedstrijden OPENBARE RECEPTIE Goede contacten door oecumenisch gesprek ENIGE ACTIEVE JONGELUI PAGINA 4 ^ÜJIDSE COURANT ZATERDAG 8 MEI lfTEF Dekenale Raad Leiden LEIDEN De Leidse Dekenale Raad heeft gisteravond besloten op korte ter mijn initiatieven te nemen voor een bijeenkomst met de parochieraden in het dekenaat. Doel van deze bijeenkomst, waarvoor niet name de bestuursleden van de parochieraden worden uitgenodigd, is dat de basis wordt gelegd voor een behoorlijke doorstroming van gedachten, die in de raden op verschillend niveau leven. Het besluit, dat er iets gedaan moet worden aan de communicatie tussen de Dekenale Raad en de parochieraden, werd genomen nadat de Dekenale Raad vrijwel unaniem tot de slotsom was gekomen, dat er van een doorstroming van gedachten nauwelijks sprake i6. I Een schitterende schouwburgzaal I vormt wel het middelpunt van LAK's culturele ontmoetingsplaats aan het Levendaal. OECUMENISCH PASTORAAT I Pastor J. ran Well wordt aangesteld over de Merenwijk LEIDEN Studentenpastor J. van Well is door het bisdom Rotterdam aan gezocht voor het oecumenisch pastoraat in de Merenwijk, de nieuwe Leidse stadswijk waarin binnenkort de eerste bewoners komen. Zijn officiële aanstelling door de bis schop is op korte termijn te verwach ten. Pastor Van Well, die voor het werk in de Merenwijk enige tijd ontlast zal worden van het werk in de Leidse studentenparochie zal het oecumenisch pastoraat verrichten in samenwerking met ds. Hortensius. LEIDEN Op de derde verdieping van het vroegere fabrieksgebouw Le vendaal 150 boven de Consumarkt is in een half jaar tijd een cultureel lustoord gebouwd. In het complex is onder meer een toneelzaal opgenomen met ruimte voor tweehonderd personen. Het is de nieuwe behuizing van het Lei ds Akademisch Kunstcentrum, dat dit jaar 25 jaar bestaat. In oktober wordt het in gebruik genomen en bij die gele genheid wordt er een aantal culturele manifestaties gehouden, dat voor ieder een gratis toegankelijk is Vele Leidenaren zullen in de nabije toekomst waarschijnlijk vaste bezoekers worden van het indrukwekkende cen trum omdat de toneelzaal ervan sa men met dc Stadsgehoorzaal en de aula van het Rijnlands Lyceum met ingang van september a s. de jaren durende leemte moet vullen, die ontstaat door de restauratie van de Leidse Schouw burg. Financieel zal dat allerlei inge wikkelde problemen gaan geven, aldus LAK-voorzitter prof. Th. Lunsingh Scheurleer, bij de berekening van de toegangsprijzen omdat de subsidies die in het complex gestoken werden offi cieel alleen aan de studenten ten goede mogen komen. De vervangende schouwburg heeft voor de grote zaal een geluids- en regie kamer met een accommodatie waarvoor geen enkel theater zich zou behoeven te schamen. In de regiekamer staat o.m een „lichtorgel". De zaal is met name geschikt voor moderne toneelstukken en concerten. Er is geen ..ouderwets" po dium. Een aantal kubussen, ook bruik baar als decor, neemt die functie over mer; een ruime, witwandige studio voor foto- en filmopnamen; een „creacorner" waar men kan tekenen, boetseren etc.. re petitielokalen. in het bijzonder voor de Tot het complex behoren verder een grote, volledig ingerichte donkere ka- muzieksectie van het LAK en vergader en kantoorruimten. Er is ook een foyer uren doet verglijden. Het LAK bestaat uit een aantal sec ties, die tesamen een uitgestrekt gebied van de cultuur bestrijken. De sectie film. waarin een lichtgevende klok van de Leidse kunstenaar Kees Buurman de als enige, verhuisde niet naar het Leven daal. Ze blijft haar voorstellingen geven in de onlangs gemoderniseerde filmzaal in het Academiegebouw en in het Lido- theater Het uiterlijk van de oude fabriek hoeft niemand te weerhouden om een bezoek te gaan brengen aan het LAK- theater. Want na het beklimmen van de sfeerloze, oude fabriekstrappen is de kennismaking met de nieuwe cultuur tempel een prettige verrassing. WARMOND Nog nooit was het zo vol in Meerrust in Warmond, waar gisteravond de finale van het Kaag concours, de talentenjacht georgani seerd door Phonogram, plaatshad. De mensen verdrongen elkaar om te zien en te horen wat de twaalf overgeble ven (groepen) artiesten te brengen hadden. Dat dat in vergelijking met de voorronden „heel wat" zou zijn viel te verwachten. De beste prestaties werden geleverd door zanger-gitarist Leon de Graaf uit Heemstede en zanger-pianist Dick Ridder uit Gouda. De eerste maakte indruk met twee eigen nummers, „La- ment" en „Pittsburg in the rain", met een aantal originele vondsten. Hij zong ze uitstekend en begeleidde zich zelf goed op de gitaar. Toch zouden de nog veel aan kracht gewon- ^iebben_als^ebruik^vas^emaak^ van een goede backing Dick Ridder zong zijn „Zigeunerliedje" en de negro-spiritual „Where shall I be". Beide vertolkte hij op indringende wijze en hij bewees heel wat in zijn mars te hebben. Als hij goed begeleid wordt kan hij zoker tot goede dingen komen. Het koor „Changing Church" deed ook weer, met aanstekelijk en thousiasme een fikse duit in het muzi kale zakje. De groep Desdemona's, na de voor ronden tot favoriet uitgeroepen kon het niet helemaal waarmaken, alle goede bedoelingen gingen verloren, doordat hun bluesachtige muziek te statisch werd gebracht. De Fig-Leaves uit Hazerswoude brachten daarente gen zeer solide werk, vooral in het nummer „The letter" (van de Box Tops). Ondanks het feit, dat de groep nog pas aan het begin staat vormde ze een voor beatgroepen opvallende De Caraïben uit Oegstgeest; e die gisteravond in de finale Kaagconcours niet zo geweldig oj dreef was en buiten de prijzen v romoavte eenheid Trio Caribe Oegstgeest was lang niet zo op dree 'lar •ronden. Nu ontbratbei hel anders aanwezige brood s d nodige vuur in hun Zuidamerikaans i f De rest van de finalists at moesten helaas op een zodanige ma n nier afhaken, dat zij al niet meer oj leri de prijzen behoefden te reke sfoj i uitgebreid beraad kwam dan hefitw rslag van de jury, waarii dewijn de Groot, Gerrit den Brabe h Lou (Bromsnor) Geels zaten. De uitslag luidde als volgt: 1. Leon di ee Graaf; 2. Changing Church en 3. Dickl) Ridder, en een eervolle vermeldinj Ddg Desdemona's. Winnaar Leon de ilig Graaf kon naast de grote bokaal nog nhi enkele prachtige prijzen i bedrag van duizene gel gulden, aangeboden door vakatureblai Kontakten uit Rotterdam. Tenslotte moet opgemerkt worden dat hoe leuk en geslaagd dit Kaagcon cours ook was. verreweg de meesti artiesten aantreden met een opmerke lijk gebrek aan zelfkritiek, óók groot aantal der finalisten. Wel heef 3' deze talentenjacht twee mensen opge leverd, die. met hard werken, nog w veel kunnen bereiken, n.l. Dick Rid der en Leon de Graaf. BAS VAN KAMPEI bre De Dekenale Raad heeft zich de afge lopen zittingsperiode bezig gehouden met verschillende beleidspunten, zoals het oecumenisch pastoraat voor de Me renwijk en erkenning van het centrum tot begeleiding van dienstplichtigen en dienstweigeraars, maar ook waren er een aantal zaken van getuigend karak ter aan de orde. Zoals: de hedendaagse verkondiging, het pastoraat rond hu welijk en gezin en kerk en politiek. Op enkele uitzonderingen na, zo bleek tij dens de Dekenale Raadsvergadering, is in de parochieraden over deze onder werpen nauwelijks gedacht. De paro chieraden in het dekenaat blijken zich hoofdzakelijk bezig te houden met prak tische onderwerpen (acties etc.) en ma teriële zaken, die men, zo vonden enkele leden, even goed kan toevertrouwen aan incidenteel daarvoor aan te zoeken parochianen. Zowel doordat er geen sprake is van een goede communicatie als door het feit, dat de parochieraden niet bevredigend functioneren ziet de Dekenale Raad het levensgroot voor zich. dat men zelf niet meer de binding heeft met het „grondvlak" de gelo vigen en wat in hen aan opinies leeft. De Dekenale Raad bleek echter ook het nodige aan zelfkritiek te kunnen doen, want merkte deken dr. L. van Noort op: „Zoals niemand in Nederland nog kan zeggen wat een parochieraad precies is of moet zijn, zo is het ook ge steld met de Dekenale Raad". Verder werd opgemerkt, dat de Deke nale Raad zich veel duidelijker moet presenteren. Eén der leden was van mening, dat de Raad zich bijvoorbeeld ook plaatselijk kritisch moet opstellen tegen bepaalde onrechtvaardigheden, zoals het niet op gang komen van de doorstroming in bepaalde stadswijken. Naast het voornemen om de bijeen komst te organiseren men denkt in de vorm van een hearing was men het erover eens. dat in de Dekenale Raad voortaan op de agenda ruimte gemaakt moet worden voor het bespre ken van belangrijke ontwikkelingen in bepaalde parochies, zodat men in de parochies bij een goede communicatie naar beneden goed op de hoogte raakt van het wel en wee in andere parochies. Als illustratie werd aangevoerd, dat er in de verschillende parochierader wei nig of niets gezegd of gedacht is over de ontwikkelingen binnen de studenten parochie, men er in veel gevallen zelfs niets van weet. De komende periode zal in de Deke nale Raad aandacht gevraagd worden voor de oecumene, kerk en samenleving, geestelijke en maatschappelijke gezond heidszorg, het vraagstuk van de ver harding der standpunten, de oorzaken van de toenemende onkerkelijkheid en het priesterprobleem. Dat laatste punt op verzoek van ka pelaan Verlaan van de ensingelkerk („Ik zit hier nu zes jaar en ik ben nog altijd de jongste van Leiden. Dat is wel iets om moe van te worden"). De raad, die gisteren afscheid nam van mej. Klompé, die voor de religieu zen zitting had, keurde tenslotte zonder stemming goed, dat de heer Toelen tot eind dit jaar als voorzitter aanblijft. Omdat hij zich heeft teruggetrokken uit de parochieraad van De Menswor ding te Leiderdorp, had hij tevens zijn functie van voorzitter ter beschikk' gesteld. De parochieraad van De Mens wording blijft overigens wel vertegen woordigd. omdat men de heer Ramb heeft afgevaardigd. Willem II ontkent verwerking marihuana dien absoluut tegen het gebruik verdovende middelen „Uana-stick" is gewnoo een defensief merk, passend bü een zekere modetrend", aldus de reactie van dc Willem II Sigarenfabrieken in Valkenswaard op publikaties hierover. „Op een bepaald moment ontstaat er een zekere modetrend. Thans wordt die beïnvloed door het hippieverschijnsel We moeten dan een merknaam hebben die daarbij aansluit. Er is al een merk „hip-tip", zoals u wellicht wee. We wil len gewoon dat we mee kunnen. Vandaar zomers zien we veel leden weggaan". Boksen, zo is gisteravond gebleken eist I dan ook een volledige beheersing en een puike conditie. Want al vloeide er dan nogal eens bloed, boksen is geen „knok- De overige uitslagen luiden Oliepit van DOS wint op beslissing /an de jury van Hartog. Wolvem van DOS wint van Driessen. J. Oosterveen van Hoogeband, kampioen Zuid-Holland bij de a-klassers tegen Raymakers van Dordrecht onbeslist. van Meel van Huizenaar wint op beslissing van Van Baarle van WestlL Verschie van Huizenaar wint op slissing van Koorman Verkade van Westland tegen Van,, 1; van Dekker onbeslist. LEIDEN Dr. A. J. Vis. de i burgemeester van Leiden wordt m vrouw maandagmiddag aan de gemel tegrens van de Sleutelstad bij rijks wel (Europaweg) opgewacht door een poli» escorte. Aanvankelijk lag het in de doeling, dat het paar werd opgewaj f aan de Hoge Rijndijk, keerstechnische aard heeft de daarvan afgezien. (Van c e sportredactie) MEDISCHE DIENSTEN theek Tot Wtlhelmü i de Oegstgeostcr Apotheek. LEIDERDORP LEIDEN Na twintig jaar van wed- strjjdboksen verstoken te z(jn geweest, beleefde Leiden gisteravond de terugkeer van deze sport. De Vjjfmeihal was omge toverd tot een bokspaleis, de Sportstich ting had een ring gehaald uit Dordrecht en de sfeer werd gebracht door een on verwacht aantal van vjjf a zeshonderd bezoekers. Alle reden om aan te nemen dat het volgend seizoen opnieuw een boksprogramma in elkaar zal worden gezet, waarby geprofiteerd kan worden van de ervaring die gisteravond werd opgedaan. Immers, een groot aantal in geschrevenen liet het op het lustrum feest van DTS afweten. „Ik dacht dat een telefonische toezegging voldoende was", merkte een niettemin glunderende „Ome" Dick Snik, dc geestelijke vader van DTS, op. Door het niet opkomen van een flink aantal boksers, dreigde o.m. Chris Lantrok, de zeventienjarige „hope" van DTS. die kampioen is van Zuid-Holland bjj de b-klassers, het slachtoffer te worden. De plaats van J. de Vos werd echter overgenomen door Puck de Recht. In plaats van een wedstrijd werd nu een demonstratie gegeven, die bij vlagen uit mondde in een partijtje „schaduwbok sen". Weinig spectaculair werk. wat van een groot aantal andere gevechten niet gezegd kon worden. Het begon met een vernietigende nedei-laag van Robbie Snik tegen Van Uffelen. De jonge DTS'er liet een regen van stoten doordringen tot zijn gezicht. Nadat hij een waarschuwing GEMEENTE LEIDEN Op maandag 10 mei 1971, van 16.30 tot 17.30 uur wordt in de burgerzaal van het stadhuis een gehouden ter gelegenheid van de INSTALLATIE VAN Dr. A. J. VIS tot burgemeester van Leiden. Inwoners van Leiden en vertegenwoordigers van Leidse organisaties, verenigingen, bedrijven en instellingen kunnen dan kennismaken met de nieuwe burgemeester en zijn echtgenote. Burgemeester en Wethouders nodigen deze groeperin gen gaarne langs deze weg uit voor de receptie. Ingang: trap Breestraat. had opgelopen van scheidsrechter Klei nood uit Alphen a.d. Rijn wierp zijn vader in de tweede ronde terecht de handdoek in de ring als teken van op gave. Bijzonder krachtig was het optreden van de DTS'er Daan Schouten in het volgende gevecht. Reeds in de eerste ron de sloeg hij Jan Meulmeester van DOS tegen het canvas. Ruim tien tellen bleef Meulmeester versuft liggen om daarna nog behoorlijk dizzy naar zijn hoek te strompelen. Een van de mooiste partijen speelde zich kort voor de pauze af tussen De Haan van Huizinga en Westhof van Westland. Het zou Westhof, die overi gens met een „onbeslist" genoegen moest nemen, de stijlprijs opleveren. Het intro van het tweede gedeelte was vrij bloedig. Kuipers liep al vrij snel een bloedende neuswond op tegen De Groot, wat een te grote handicap zou blijken. Een over winning via een technische knock out behaalde ook de Westlander Kerklaan, die de verdediging van zijn tegenstander Venema al snel doorbrak en zijn vuist „vol" op diens neus liet neerkomen. Venema, die van de scheidsrechter te gen het einde van de eerste ronde ge^ legenheid kreeg het bloed te stelpen, toonde een fantastisch incasseringsver mogen. Duidelijk gedegradeerd tot figu rant bleef hij hardnekkig meedansen in het eenzijdige gevecht, waarin Kerklaan Venema totaal geen rust gunde en zijn linkse en rechtse hoeken op het aan getaste reukorgaan liet neerkomen. Dank zij interventie van de scheidsrechter in de tweede ronde werd de ring niet al te zeer besmeurd. Organisator DTS. geruggesteund door de Sportstichting heeft met deze geslaagde avond stellig veel goodwill ge kweekt en zich eindelijk ook eens ge presenteerd aan de Leidse bevolking, die geïnspireerd door de krachtig instrueren de verzorgers en trainers, uitstekend meeleefde. Of het de groei van DTS zal bevorderen? Dick Snik: „Ons ledental schommelt tussen de 20 en 30. Het wis selt steeds. Men gaat en komt. Vooral Leerzame openhartigheid ZOETERW'OUDE De bescheiden interkerkelijke contacten die er in Zoe- terwoude waren, werden eind vorig jaar aanzienlijk uitgebreid. De behoefte daar aan bleek toen op een contactbijeenkomst in de Christus Dienaarkerk 8 gespreks groepen werden geformeerd. Op dezelfde plaats kwamen de deelnemers gister avond bijeen om het seizoen af te sluiten en een tussentijdse balans op te maken, met de nadruk op tussentijds, want het enthousiasme om verder te gaan bleek groot. Er was ook van de zijde van het bisdom belangstelling door de aanwezig heid van pater Lommen, gedelegeerde voor de oecumene. Ook ds. Bouhuijs uit Leiden was aanwezig alsmede vertegen woordigers van Oecumenische groepen uit Hazerswoude en Stomp wijk Na een welkomstwoord van ds. Schoch werd door vertegenwoordigers van elke groep verslag uitgebracht. Daarbij kwam telkens naar voren dat er vele goede contacten zijn gegroeid die vrucht baar en verrijkend waren. De verken ningen leidden tot veel begrip en meer malen klonk de verzuchting „We staan veel dichter bij elkaar dan we ooit heb ben gedacht". De gesprekken vonden beurtelings bij de leden van de groep thuis plaats. Meermalen werd de kring uitgebreid met leden van het gastgezin. In grote openhartigheid werd dikwijls van het eigen onderwerp afgeweken, zo bleek men enorm veel van elkaar geleerd te hebben. Er werden ook suggesties gedaan voor het volgende seizoen. Enkele groepen willen persé in dezelfde samenstelling doorgaan. Anderen wenste uitbreiding of verandering van onderwerp. Er wei-den ook ideeën gelanceerd voor praktische hulpverlening en gezamenlijke diensten Tijdens de pauze kreeg men de ge legenheid op een enquête-formulier wat wensen kenbaar te maken en voorkeur voor het nieuwe seizoen uit te spreken. Aan de hand hiervan zal de oecumeni sche werkgroep van de parochieraad de plannen nader uit werken. Op 16 sep tember zal het officiële startsein worden gegeven. Tot slot gaf pater Lommen nog een aantal praktische tips waaronder de suggestie voor een gezamenlijk kerkblad Ds. Bouhuijs die nauw betrokken is bij de oecumenische diensten te Leiden zie hierover: „Ik zou hier niet meer van b ten kunnen". Nadat bij de aanvang het „U zij de glorie" was gezongen werd besloten met het lied voor de eenheid „Aan wat op aarde leeft". Ook pater G. Vaneman, die vanuit Australië voor een korte vakantie in zijn geboortedorp is, maakte de bijeenkomst V (ADVERTENTIE) OEGSTGEEST Voor de bezorging van de Leidse Courant in een gedeelte vragen wij met spoed

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4