£eid6C(3ouimit VARA-voorzitter tegen meer zendtijd AVRO anienne De wereld van Somerset Maugham EENMAAL ANDERMAAL NVSH overweegt vertoning Britse sexfilm „HEREN VAN DE PERS" WETEN HET NIET GOED Midzomernach tsdroom nu als Frans sprookje Sport op radio en tv 5' RADIO VANAVOND j Gast presentatie in „Djinn RADIO MAANDAG LEIDSE COURANT VRIJDAG 7 MEI Op weg naar behoorlijke pensioenen DELAfcGRIJK nieuws is een beetje verloren gegaan in de altijd wat opdringerige publiciteit over de verkie zingen cn loonconf lietenhet bericht dat in de pensioencommissie van de Stichting van de Arbeid overeenstem ming bereikt is over hoofdpunten voor een bevredigende pensioensvoorziening voor alle Nederlandse werknemers. In de Stichting van de Arbeid heeft men, na vroegere punten van overeen stemming over de wenselijkheid van een wettelijke pensioenplicht voor allen en een waardevast streefpensioen ad 70 procent van het laatst-verdiende loon (inclusief de AOW natuurlijk), elkaar nu ook kunnen vinden op belangrijke nevenpunten van praktische aard: dat dit pensioenstelsel zal berusten op een kapitaaldekkingssysteem met enkele onderdelen die volgens het omslagstelsel werken; dat de vereniging van leef tijdsverschillen op landelijke basis zal plaatsvinden, zodat straks voor alle leeftijden honderd gulden pensioen evenveel zal gaan kosten; tenslotte wordt de wenselijkheid tot verminde ring van het aantal uitvoeringsorganen die nu met pensioenuitkeringen e.d. be last zijn. maar moet er geen sprake zijn van een nationale pensioenkas. Men houdt het op een pluriforme uit voeringsorganisatie; dit wil dus zeggen dat ook bij een wettelijke pensioen plicht pensioenfondsen en levensverze keringen als uitvoeringsorgaan kunnen blijven bestaan. Belangrijk UOEWEL met dit akkoord de algeme- **ne pensioenplicht nog steeds niet in veilige haven is betreffende partijen hebben zich dan ook in principe het recht voorbehouden om na de verdere uitwerking „neen" te zeggen als die hen niet zint is er toch een belang rijke stap vooruit gezet op de weg naar redelijk en bevredigend pensioen stelsel. Vooral de ouderen van dagen kunnen ervan meepraten, hoe er veel meer perspectief voor een goede „oude dag" rijst, wanneer alle burgers kunnen re kenen op een pensioen van omstreeks zeventig procent van het laatst ver diende loon. In de kring van de zelfstandigen zal men dan waarschijnlijk ook met meei energie willen gaan werken aan af spraken die de oude-dagvoorzienin- gen van burgers buiten de kring der werknemers niet afhankelijk maken van de AOW en labiele eigen voorzie ningen. We herinneren in dit verband aan suggesties die namens het kabi net-De Jong terzake kort voor de ver kiezingen nog op fiscaal gebied gedaan zijn om het zelfstandigen gemakkelijker te maken geld te reserveren voor hun oude dag. Ruimte INTUSSEN IS van werkgeverszijde en ditmaal niet ten onrechte erop gewezen, dat een goede oplossing van het pensioenvraagstuk voor het be drijfsleven zal neerkomen op een be langrijke kostenverzwaring. Werkt de algemene pensioenplicht eenmaal, dan zal de nationale economie vanwege de omvangrijke besparingen daar wel bij varen, maar zeker de eerste jaren na het van kracht worden van de wettelij ke regeling zullen de arbeidskosten een sprong omhoog gaan als gevolg van het verzwaren van de pensioenkosten. Terecht komen de werkgevers dan tot de conclusie dat de werknemers deze lasten niet kunnen doorschuiven naar hun werkgevers, maar metterdaad bereid moeten zijn een stuk van de ruimte die voor reële loonsverbete ringen zou kunnen worden besteed, te reserveren vo'or de begeerde pensioen- optrekking. In hetzelfde verband kunnen de werkgevers van de overheid verlangen dat die krachtig gaat bijdragen tot het bestrijden van de inflatie omdat inflatie ook een algemene pensioenregeling, die berust op kapitaaldekking met elementen van een omslagstelsel, kwets baar maakt en omdat inflatie so wie so reële verbetering van primaire of se cundaire arbeidsvoorwaarden moeilijk maakt. De vakbonden zouden ook wel eens erover mogen nadenken, of ze bij het besteden van de ruimte niet de plicht hebben een deel daarvan vrij te houden voor afspraken met de werkgevers over het optrekken van de achterop, soms ver achterop liggende pensioenen van werknemers die al uit het arbeidsproces gestapt zijn en die thans en straks ter verbetering van hun soms trieste positie uitsluitend aangewezen zijn op het op trekken van de AOW. Moet men niet tot de conclusie ko men, dat een staking sympathieker zou zijn, wanneer de vakbeweging hiervoor alles op alles zou zetten, dan menig conflict dat nu om andere oorzaken geriskeerd wordt? Toekomst PPR /^ELET op de verkiezingsuitslagen heeft de Politieke Partij Radikalen vorige week in feite de martelaarsrol tot intentie van de PvdA gespeeld. Met de eerbied die ten opzichte van elke martelaar past, is er dan ook rond de impasse waarin de PPR verkeert, meer gezwegen dan gejammerd of gejuicht. Jammer bijvoorbeeld is, dat de stra tegie van de PPR haar bekwaamste Kamerlid dhr. Jansen zijn zetel heeft gekost; niet jammer dat gebleken is, hoe de visie van oud-minister Bo- gaers terzake van de grondslag van de PPR als essentie om toekomst te hou den, juister gebleken is dat die van de heren Aarden, Huiten. Jurgens e.a De toekomst van de PPR is nu inder daad een enorm vraagteken; het feit dat Aarden bijna een restzetel in de wacht had kunnen slepen (overigens ten koste van D'66) doet niets af aan het feit dat de partij nu twee zetels in de Tweede Kamer heeft; de twee zetels in de Senaat leggen terzake geen ge wicht in de schaal. Nu herinneren we ons dat ook van PPR-zijde lang vóór de verkiezingen betoogd is: vijf Kamerze tels; anders "heeft hef "doorworstelen als zelfstandige partij geen zin. De leuze van Van Mierlo „Nu gaan werken om van de linkse concentratie één nieuwe volkspartij te maken" moet PPR-leiders die zo dachten, dus welkom zijn. Tenminste, als de kennelijk ster ker geworden protestantse club binnen de PPT het hiermee eens is. Want juist de protestantse radicalen heb ben altijd dicht gestaan bij het stand punt van ex-PPR-voorman drs. Bo- gaers. In kleur zal de wereld van Somerset Maugham gereproduceerd worden. De serie is een bloemlezing uit het werk van deze meester van het korte ver haal. Vanavond is „Jane" aan de beurt. Marion Tomwery, gespeeld door Georgina Cookson, maakt zich nogal nerveus over het bezoek waarmee haar schoonzuster, de weduwe Jane Fowler (Rachel Kampson) haar wil vereren. Want Jane is zo braaf zo onelegant, zo provinciaals maar bo- venalles zo onvergefelijk, want hoewel van Marions leeftijd, ziet ze er wel twintig jaar ouder uit. Marion is dan ook niet weinig verwonderd als Jane haar in vertrouwen vertelt dat ze wil hertrouwen. Vanavond bij de NCRV de première van een nieuw programma waarin on der de titel „Eenmaal, andermaal" bijz. grammofoonplaten geveild zullen wor den. Gerrit de Braber speelt veiling meester die de curieuze platen die niet meer in de handel zijn aan de man moet brengen zoals de eerste „Tulpen uit Amsterdam", nog eens gezongen door Herman Emmink en „Naar de Speeltuin" door Heleentje die nu Helène van Capelle geworden is, de „Kleppermars" van het radio kinderkoor onder Jacob Hamel, enz De opbrengst zal ten goede komen aan het Nederlandse gehandicapt' kind. Maar er komen ook de nieuwst' platen aan bod. Het team Farce Ma jeur zal zijn nieuwste plaat met liedjes uit het afgelopen seizoen meebrengen en eveneens te koop aanbieden en ooi: Willeke Alberti zal van de partij zijn maar heeft ze gezegd: „met een ver rassing!" Eenmaal, andermaal wil een programma worden van plaatjes en praatjes dit. dan gehouden zullen wor den met de aanwezige artiesten. Nederland II: 19.05 uur. DEN HAAG De NVSH (Nederlandse Vereniging Voor Sexuele Hervorming) heeft het plan opgevat op zondagavond 16 mei, de Engelse film „Growing Up" in haar t.v.-programma „Sextant" uit te zenden. Het is een film over seksuele opvoeding, vervaardigd door dr. Marton Cole, die in Engeland grote opschudding heeft veroorzaakt en daar nu voor ver toning op scholen verboden is. De leiding van Sextant beraadt zich momenteel samen met het hoofdbestuur van de NVSH of de film in zijn geheel of slechts ten dele vertoond zal worden. Er komen n.m. enkele scènes in voor die de coïtus en onanie laten zien. Het is juist om deze gedeelten dat in Engeland de moeilijkheden zijn ontstaan. Jennifer Muscutt. een onderwijzeres uit Birming ham die in genoemde passages optreedt, werd door het gemeentebestuur van haar woonplaats ontslagen. Dit ontslag is ech ter ongedaan gemaakt nadat zij beloofd had, nooit meer in een film 'n dergelijke rol te spelen (Van t oepcorrespondent) HILVERSUMVrijdagavond kwam de verenigingsraad van de VARA voor de laatste maal onder voorzitterschap van de heer J. B. Broeksz bijeen te Hilversum. In zijn openingstoespraak stond de heer Broeksz uitvoerig stil bij het feit, dat de AVRO extra-radiozendtijd toegewezen zou krijgen op grond van artikel 31 van de Omroepwet. Spreker achtte deze beslissing van de minister uitermate zwak gefundeerd en in een bespreking met mejuffrouw Klompé ontkwam hij niet aan de indruk, dat zij blijkbaar een kabinetsbeslissing verdedigde, waar zij zelf niet volledig achter staat. Spreker kon het niet bewijzen, maar het leek hem zeer aannemelijk, wat men in Den Haag fluistert, dat deze beslissing door de WD-leden van het kabinet is doorgedreven. Dat zou niet verwonderlijk zijn als men weet hoe van de zijde van de VVD altijd geprobeerd wordt zich zelf voor te stellen als een soort underdng in radio en televisie en weet hoe zij (WD) via de AVRO ruim aan haar trekken De liberalen in ons land zyn zo zeer gewend en ook verwend met een enorme meerderheid in de Nederlandse pers. dat zij niet goed kunnen verkroppen, dat zij ook niet in de omroep het leeuwedeel van de voorlichting aan de bevolking hebben, aldus de heer Broeksz. De aanvraag van de AVRO is gebaseerd op het ledental van deze omroeporganisatie. Maar artikel 31 van de Omroepwet spreekt helemaal niet over ledentallen, maar bepaald uitsluitend dat van de zendtijdtoewijzing in andere artikelen genoemd, „kan worden afgeweken indien de toepassing daarvan zou leiden tot een onevenredige verdeling van de zendtijd". Enige toelichting over de onevenredigheid van de huidige zendtijdverdeling ten aanzien van de AVRO is er echter niet gekomen en zal ook moeilijk gegeven kunnen worden, zei de heer Broeksz. De minister heeft zich echter hoofdzakelijk gebaseerd op het ledental van de AVRO en niet ontkend kan worden, dat in de memorie van toelichting op de Omroepwet inzake artikel 31 als voorbeeld wordt gegeven: „wanneer een omroeporganisatie A een uitzonderlijk groot ledental bereikt of indien een aspirantomroeporganisatie in korte tijd een grote aanwas van het aantal leden kan aantonen". Uitsluitend en alleen op grond van het vermeende ledental van de AVRO heeft deze toewijzing plaatsgevonden. Bekend is echter, dat dit ledental nog steeds afbrokkelt, hetgeen gezien de groei van de TROS ook niet verwonderlijk is. Meer radiozendtijd In de bespreking met minister Klompé is van verschillende kanten naar voren gebracht, dat de uitbreiding van zendtijd zeer gewenst was als de minister werkelijk haar voornemen ten aanzien van de AVRO wilde uitvoeren en ook de TROS meer zendtijd zou krijgen. Nu is dat in verband met de daarmee gepaard gaande kosten en de financiële situatie in de omroep niet gemakkelijk. Maar er wordt thans nagegaan of het mogelijk is binnen het raam van de begroting verschuivingen tot stand te brengen, zodat er gelden vrij komen voor zendtijduitbreiding met veertien uur in de radio op de ene zender 's morgens van zes tol zeven, op de andere zender van twaalf tot één uur en wellicht een kleine zendtijduitbreiding in de t.v. Zolang dit niet mogelijk is, staat de VARA op het standpunt, dat de juiste toepassing van artikel 31 van de Omroepwet niet toe laat. dat de AVRO meer radiozendtijd krijgt toegewezen. Het bestuur van de NOS is het met dit advies van harte eens. Tenslotte verklaarde spreker met verontwaardiging kennis te hebben genomen van hetgeen geschreven is in het jaarverslag van de Nederlandse dagbladpers, dat men de programmagegevens vrij zou willen gebruiken. ..Men schijnt nog steeds niet te beseffen welk een enorm stuk werk er achter deze programmagegevens verscholen ligt en men spreekt met een gemak over het gebruiken van ons werk. als ik in een land. waar gelukkig auteursrecht bestaat op geestelijke arbeid, niet voor mogelijk zou hebben gehouden", aldus de heer Broeksz. Het speet hem, dat hij het zeggen moest, maar ..de heren van de Nederlandse dagbladpers kennen de zaak niet waarover zij zo vrijmoedig spreken". Kort geding over kansspelen „Het verbod op kansspelen zoals rou lette en baccarat moet worden opge heven" is de stelling waarover zal worden gediscussieerd in het pro gramma „Kort Geding" dat de NOS- televisie zondagavond uitzendt via Ne derland 2. De pleiter pro is mr. A. Geurtsen, lid van de Tweede Ka mer voor de VVD; pleiter contra is mr. H. W. Schakel, lid van de Tweede Kamer voor de ARP. Als getuigen van mr. Geurtsen treden op de heer H. J. L. Vonhoff. lid van de Tweede Kamer voor de WD; mr.' R. van den Bergh, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA en drs. L. J. C. Horbach, lid van de Eerste Kamer voor de KVP. De getuigen van mr. Schakel zijn ir. F. Weber die een studie heeft gemaakt van kansspelen; mr. W. Scholten, lid van de Tweede Kamer voor de CHU en mevr. A. Slaa. Zondag, Ned. 2: 21.35 uur. De A-V.R.O.-televisie zal morgenavond in kleur de door de O.R.T.F. gerealiseerde produktie. „Midzomernachtsdroom", een feeëriek blijspel van William Shakespeare onder regie van Jean-Christophe Averty uitzenden. „Midzomernachtsdroom" is een spel over een vrouw, die niet wil trouwen met de door haar vader aangewezen huwelijkskandidaat, omdat zij op een ander verliefd is. In Athene, waar dit spel speelt, stond daar de doodstraf op. Om dit gegeven heeft de Engelse auteur William Shakespeare een verhaal geweven vol sprookjesachtige situaties. Het is niet een voor de hand liggende zaak, dat een Engels toneelwerk in Nederland in een Franse uitvoering op het scherm wo.-dt gebracht. Maar ,,Le songe d'une nuit d'été" (Midzomernachtsdroom) van Averty is een droom op zichzelf. Met gebruikmaking van vijftien camera's heeft hij aan dit spel een extra-dimensie toegevoegd. In de rol van Oberon, koning van de elfen, hoort en ziet men Jean-Claude Drouot. De muziek is van Jean-Claude Pelletier; de leiding van het ballet heeft Jean Guelis en de algehele directie berust bij Jean-Christophe Averty. Zondag. Nederland I. 20.35 uur. Byzantijnse liturgie vanuit Tilburg Morgenochtend zendt de KRO-televi- sie ter gelegenheid van de Zondag voor de Oosterse Kerken, die deze dag wordt gehouden, de viering van de H. Liturgie van St.-Joannes Chrysosto- mos volgens de Slavisch-Bijzantijnse ritus uit vanuit de kerk van de H. Dionysius ('t Heike) te Tilburg. Hoofd celebrant is de titulair bisschop van Nouphia, mgr. Andrej Katkoff, die voor deze viering vanuit Rome naar Nederland is gekomen. Diaken is de uit Oostenrijk afkomstige Johanr Krammer. De gezangen worden uitgevoerd dooi het Tilburgs Bijzantijns Koor o.I.v. frater Frederico v an Dongen. Dit kooi werd opgericht kort na de tweede wereldoorlog door een aantal in de oorlog met Russische vrouwen ge trouwde Brabanders, die verplicht te werk gesteld waren in de door Duits land bezette gebieden Het zoeken van mogelijkheden tot godsdienstoefenin gen voor hun vrouwen leidde tot de oprichting van het Tilburgs Bijzan tijns Koor. dat sinsdien regelmatig vieringen van de H Liturgie volgens de Slavisch-Bijzantijnse ritus ver zorgt. Zondag Ned. 1. 11.00 uur. Dezer dagen werd een meisje van vier op afschuwelijke wöze aangèrand. De belde ouders van het kind, met de moeder als voornaamste woordvoerd- ster, verschenen gisteren in de Vuisf van Duys. Die moeder bleek een moedige vrouw. Zij vertelde geen haat te koesteren tegen de dader, omdat de man ziek is. Maar hij is in zijn ziektegeval ook recidivist Haar betoog spitste zich toe op het fiet dat justitiële en ook medische experts er le snel toe over gaan om zieken met sexuele afwijkin- ken weer de vrijheid te geven, waar door zij een nieuw gevaar vormen voor ndere kinderen. Een moedige vrouw, die de Vuist koor oor haar betoog in de kennelükc wetenschap dat zU op deze wijze hel optimale aantal kykers voor haar rienswUzc zou winnen en daardoor he' "rootst mogelijke effect zou sorteren Toch zaten we een beetje te kijker •net dit gesprek. Enerzijds omdat dc- Duyse circussfeer ze kreeg zelfs eer moederdagtaart aangeboden een on gelukkige ambiance bood. Anderzijds omdat zo'n geval, eenmaal voor de t.v gebracht, een diepere aanpak verdient Tegen emotionele argumenten van deze moeder, die ons overigens sterk aan spraken, hadden we liever het oordeel van een deskundige terzake gehoord In de Vuist kwamen voorts veel dieren aan bod, benevens artiesten die wat reclame konden gebruiken voor plaat of (zaal-) plaatsen. Er waren ook twee echtparen die de 75 jaar volmaken en als voer voor de kijkers werden ge toond (met moederdagtaarten!). AVRO's Televizier-supplemenl tekende het portret van de chef van het Eerste Legerkorps, gene-maj. F. E. Meijnderts Man met enorme vakbekwaamheid en met veel gevoel voor intermenselijke v erhouding in het leger Ook een man die ..My Lai" op een bepaalde manier wel begrijpen kan en die vertederd is over het Dam-optreden van de mari niers Politieke aspiraties heeft hij niet Goddank! Bij de KRO zagen we een stukje var de Johnny en Rijkshow. Soms. in de kaartscene. overrompelend goed. Maa1 Bob Rnovens maakte toch in deze seri' de beloften niet waar die de eersl afleveringen boden. Hel komisr' geweld dat Kraaykamp bieden kan nog steeds niet helemaal benut. Brandpunt wijdde intelligente aandad aan de dollarcrisis, gaf navrant com mentaar op de status van de bewoner- van „Het Dorp" en toonde aan da' Kinderbescehrming in onze maatschap pij een aangelegenheid is die te weinir aandacht krijgt. Als bij zo veel zaker is dat geen kwestie van te weinig gel delijke middelen, maar een tekort aar menselijke middelen. Medemenselijk heid bliikt een duur artikel in onr< welvaartsstraat. Vg. „Langs de lijn" het radio-sport programma van de NOS zal morgen zijn 230ste aflevering uitzenden van 14.02 tot 18.00 uur over Hilversum 3. Voor de ze gelegenheid zal Bob Spaak de gastpresentator zijn en zijn secundant is dan Fred Raeké die ook de eerste uitzending in ok tober 1966 presenteerde. Een van de onderdelen van deze uit zending is een wedstrijd voor de luisteraars aan wie zal worden gevraagd drie pseudo-verslagge- vers te indentificieren die naast de gewone reporters Rien Bal, Wim Hoogendoorn en Dick van Rijn op hun eigen ma nier een voetbalverslag zullen geven. De pseudo-reporters zijn bekende artiesten. Onder de goede inzendingen worden twee draagbare radiotoestellen en twee platenbonnen verloot. Voorts komt er een korte sa menvatting van een aantal hoogtepunten uit de vorige 249 afleveringen. Er zal ook aan dacht geschonken worden aan Olympia's Ronde van Neder land, de hockeywedstrijd West- DuitslandNederland in Ber lijn, paardenkoersen op Duin- digt, de honkbalcompelitie, korf bal en handbal. Studio Sport van de NOS-t.v brengt van 19.30 tot 20.20 uui en van 21.10 tot 21.35 uur, via Nederland 2, behalve flitsen van voetbal onder meer de volgende onderwerpen: Olympia's Ronde door Nederland, de honkbalwed strijd Haarlem NicolsFeije- uoord en de tafeltenniswedstriid NederlandFrankrijk die in Middelburg gehouden zal wor den. NEDERLAND I NOS: 10.00 uur: Nascholing huisartsen en andere cursussen 14.15 uur: Journaal VARA: 14.17 uur: Cupfinal Wembley 16.40 uur: Prof. Balthasar, 17.00 uur: Op expeditie in Nrd.-Amerika NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal NEDERLAND I KRO: 11.00 uur: Slavisch-Byzantijnse liturgie NOS: 15.00 uur: Journaal 15.02 uur: Weekj our naai 15.22 uur: Verkeersinformatie 15.25 uur: Walt Disney 16.15 uur: Academie Award, filmprijs 1971 16.55 uur: Toto 18.20 uur: EHBO VARA: 19.05 uur: Dagje ouder 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Een van de acht 22.10 uur: De wereld van Somerset Maugham, 23.00 uur: Achter het nieuws NOS: 23.30 uur: Journaal 23.35 uur: Olympia's Tour 18.55 uur: Fabeltjeskrant IKOR: 19.00 uur: Woord voor woord 19.05 uur: Zingend geloven AVRO: 19.30 uur: Engelbert Humperdinckshow 20.20 uur: Journaal Jan Brusse Parijs 20.35 uur: Midzomernachtsdroom NEDERLAND NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal NCRV: 19.05 uur: Eenmaal, andernu platenveiling 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Complot in een krottenwijk, film 21.35 5IDE jn is Baas en hond, filmpiïien 22.25 uur: Zaterdagavondzanf] 22.35 uur: Journaal NEDERLAND 1IL NOS: 18.55 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.05 uur: De Vrijbuiters 19.30 uur: Studio Sport 20.20 uuur: Panoramlek 20.45 uur: Dubbeldekkers 21.10 uur: Studio Sport 21.35 uur: Kort geding 22.35 uur: Bond zonder naa 22.45 uur: Journaal NEDERLAND I NOS: 10.45 uur: Schooltelevisie 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal VARA: 19.05 uur: Pipo op Bizarra 19.30 uur: Coronation Street 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Ironside 21.10 uur: Achter het nieuws 21.35 uur: Gerard Coxshow 22.10 uur: Supersnel op zout, racefilm 23.00 uur: Journaal 23.05 uur: Sterrenkunde NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Int. agrarisch nieuws NCRV: 19.30 uur: Zo moeder, zo docht^ 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Memorandum 2l!l0e u Thérèse in Roem* show 22.00 uur: Hier en nu 22.25 uur: NOS: 22.35 uur: Journaal 22.40 uur: Olympia's 22.45 uur: EHBO HILVERSUM I 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteit* Echo-Finale KRO-Muziekfecst 197 (S) In de volksmond: volksliedjt HILVERSUM Onder de titel „Uit besteed" geven de samenstellers van het KRO-radioprogramma „Djinn" tii- dens de zomermaanden het laatste uur van „Djinn" geheel in handen van bekende Nederlanders die zelf dit uur :unnen samenstellen en presenteren. Jaarbij door deskundige radiomensen op hel terrein van technische moge lijkheden geassisteerd. In principe is tijdens dit uur alles mogelijk. De gastsamenstellers kunnen gesprekken voeren met de door hen gewenste personen, reportages maken, opnamen uit het historisch archief draaien etc. In de rij van gastpresenta toren heb ben de volgende bekende Nederlan ders reeds hun medewerking aan dit programma toegezegd: Sjakie Schram, Ans Schut, Leo Horn en Henry Arends. HILVERSUM I KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Het levende woord. 8.15 (S) Badlnerle: oude muziek (gr). 9.00 Nieuws cn waterstanden. 9.15 (S) Laudate: oude gewijde muziek (gr). 10.00 Eucharistie viering. 11.00 Nieuws. 11.02 (S) Promenade- concert: Harmonie-orkest en blaaskwlntet: moderne muziek. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Kerkorgelconcertklassieke muziek. 12.40 Tussenbeide: actuele kroniek. 13 00 Nieuws. 13.10 (S) Planotrio: klassieke muziek. 13.55 Visioen en visie, literair pro gramma. NOS: 14.15 Puur Zang: muzikale quiz. 15.00 Fleuradto '70: gemeenschappelijk concert met de WDR: Orkest Harald Banter en de NOS: Metropole- orkesl. (In de pauze: quiz over bloemen en platen), lfi.45 S) Lichte grammofoonmuzlek. CVK: 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 18.00 Kerkmu ziek uit Israël. IKOR: 18.30 Zingt het voor bedachte lied. 18.50 Kerk veraf en dicht bij. 18.58 Wilde Ganzen. NCRV 19.00 Nieuws. 19.07 Musica Sacra: Instrumentaal ensemble mei solisten: gewijde muziek. 19.35 Wij zijn de vaders kanttekeningen bij een over gangssituatie, lezing. 19.50 (S) Instrumentaal ensemble met soliste: oude muziek. KRO: 20.30 (S) Uit de lucht gegrepen: een pro gramma waarvan u muzikaal wijzer kunt worden. 22.00 Kruispunt: magazine roet ach tergrondinformatie over kerk en samenle ving. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 De zingende kerk: muziek ln de liturgie. 23.00 Klassiek verzoekplaten programma. HILVERSUM 11 VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Voor het platte land. 3.17 Weer of geen weer. gevarieerd programma. (9.00 Sportmededelingen). 9.45 Humanistisch Verbond: Simon Vestdijk. Spreker: prof. dr. G. Stuiveling. IKOR: 10.00 Klnderdienst. 10.30 Remonstrantse kerk dienst. 1125 Wilde Ganzen. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 De Open Deur. AVRO: 12 (S) Muzikaal Onthaal: een bonte muzlks show. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand in wereld. 13.19 Radiojournaal. 13.35 Delta: ft. Informatieve show. NOS: 14.30 Programn voor de buitenlandse werknemers. VAR 17.00 (S) Licht orkest met solisten. 17 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.15 Klate goud: collage van het afgelopen klatergou Zin en tegenzin: discussie over een aktut onderwerp. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Rad Kamerorkest: klassieke muziek. 20.00 Stedi bouwen - steden volstouwen. Fazen in 1 Jaar stedenbouw, klankbeeld. AVRO: 201 (S) In de kaart gespeeld: verzoekplatenprt gramma. 22.00 (S) Nederlands Koorfestiv. 1971. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 71 Radlojournaal. 22.55 (S) Voor de nacht uit. licht muziekprogramma. 23.55-24.00: Nieuw HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Drrrruit: lid platenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Jui: op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muz. Mozaïek VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Met vriendt liike groeten verzoekplatenprogramiw 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Nederlandse Ai tlesten Revue. NOS: H.00 Nieuws. 14.02-180 Langs de lijn: lichtp muziek en sport. (158 16.00 cn 17.00 Nieuws). BELGIë 324 m (Nederlands) 12.00 Nieuws. 12 03 Herhaling van progiait ma's. 13.00 Nieuws, toneelagenda, mededeli; gen en SOS-berichten. 13.20 Opera en Bel canto. (14.00 Nieuws). 15.00 Sport en muziek (17.00 en 18.00 Nieuws). 18.30 R.K.-godsdierr stige uitzending. 19.00 Nieuws en weerbt richt. 19.30 Muziekprogramma 22.00 Nieuw en Dc Zeven Kunsten. 22.20 Muztekpre gramma, 23JW^Nieuws. 23.05 Muziekprograrc- HILVERSUM 1 KRO. 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Badlnerle: klassieke muziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.32-7.40 Actualiteiten: 8.00-8.10 Nieuws). 8.25 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gljmnastiek voor de hulsvrouw). 10.00 (S) Muziek op maandagmorgen: klassieke operamuziek (gr). NOS. 10.15 De komende week in het Nederlandse muziekleven. KRO: 11.00 Nieuws 11.03 Voor de zieken 11.30 Be.iaar- denprogramma. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevarieerd programma (12 21 Vooi boer en tuinder; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12.41 Hier en Nu: actualiteiten; 12.58 Rebus). 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Tenor en piano mo- dc huisvrouw. (9.35-9.40 Waterstanden). 10.# (S) Terwijl de was droogt: programma voor de huisvrouw. NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 (S VPRO 12.15 VPRO- Maandag; klassieke mu ziek met tussen 12.15 en 14.30 uur ANP- nieuws en informatie over muziek. 14.* Schoolradio. NOS: 14 50 Tobben met tape een wedstrijd tussen belgische en neder- Inndse teams van geluidsjagers. 15.20 NOS Jazz: Eurojazz dooi BRT-Jazzorkest 16 Nieuws. AVRO 16.03 Mlkadoo: kmdermas»j HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws 9.03 Popslation. (10# luchtpost. Afzender Tjark Petzoldt :n reportages. (7.33-7.54 Var vs. 8.11 'Actualiteiten. 8.:: rzoekplatenprogramma vooi 14.03 Schoolradio. delingen. 17.15 Vo

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2