Moordenaar Belgische agenten reeds in Nederland mo gelijk Fraude met waardezegels op het nippertje voorkomen BEBLOEDE KLEREN IN VUILNISBAK Scherpe aanval bouwpatroons op vakbonden Huisnummers bracht zaak aan t rollen Laatste betoging op trappen Capitol )U CHATINIER iFDUSARDUYN Klantenservice PTT 500.000 keer opgebeld Bosbrand in Ruimtevaarder gearresteerd ROGERS NAAR JERUZALEM Israël ongerust over houding Arabieren Moordenaar in Duitsland gearresteerd Werkgevers nemen geen initiatief Informatie centrum voor schoolverlaters pONDERDAG 6 MEI 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 11 sters.) GOUDA Op het laatste nippertje hebben de Belgische en Nederlandse politie een omvangrijke fraude met spaarzegels kunnen voorko men. Dinsdagavond zijn in Gouda twee mannen gearres teerd die het plan bedacht hadden. Zij waren geen onbe kenden van de politie. De mannen hadden bij een bona fide drukker in Antwerpen een order geplaatst voor het drukken van honderd miljoen A en O-zegeltjes a tien cent. De vervalste zegeltjes zouden met kleine hoeveelheden geïnd worden bij verschillende winkels van A en O (er zijn in ons land duizend filialen). De zaak kwam afgelopen zon dag aan het licht, toen op het politiebureau in Amstelveen een Belg naar een straat vroeg. Het huisnummer bleek echter niet te bestaan. De Belg was bedrijfsadviseur van de Antwerpse drukkerij en wilde een klant van zijn fir ma, die hij reeds in België had gesproken onder de naam drs. A. Heine, in Amstelveen bezoeken, waar de man een bungalow zou hebben. De Belg vertelde de politie dat een klant een order had geplaatst voor de levering van honderd miljoen A en O-waarzegels, waarvan de eerste partij van tien miljoen stuks 'dinsdag in Antwerpen zou worden opge haald. Direct werd contact op genomen met de directie van A en O, maar deze zei van niets te weten en een vaste drukker te hebben. Dinsdag postte voor de Ant werpse drukker een aantal politiemensen, die de verdach te rustig zijn gang lieten gaan. Wen wilde hem namelijk op Nederlands grondgebied arres teren om zodoende ingewik kelde uitleveringsprocedures te vermijden. Bij de Belgisch-Nederlandse grenspost Wuustwezel klaarde de man zijn drukwerk in, maar bemerkte plotseling de fuik, die de Belgische rijks wacht had opgesteld om de Nederlander te vangen die verdacht wordt van de moor den in Knokke. De man liet zijn chauffeur rechtsomkeer maken en verdween. De poli tie besloot toen post te vatten in Gouda, omdat gebleken was dat daar het busje gehuurd was. Inderdaad keerde het ge huurde busje in de loop van dinsdagavond terug in Gouda. De chauffeur zei echter van niets te weten en in het busje was geen zegel te vinden. Kort daarna kwam een andere man vertellen dat de hoofdverdach te in zijn garage zat. Daar kon hij aangehouden wor- In een voor twee maanden gehuurde garage in het Belgi sche Brasschaat werden de ze geltjes teruggevonden. In de agenda van het tweetal ston den de data reeds vast, waar op verdere bestellingen zouden worden gedaan bij dezelfde drukkerij: tien miljoen Albert Heynzegels, 5 miljoen Spaar zegels. 5 miljoen Kroon- en eenzelfde aantal Centrazegels en veertien miljoen gulden aan bouwvakvakantiezegels. Snel optreden van politie De tweeëntwlntigjarige Van S NTWERPEN-BREDA Er wordt ernstig rekening mee ihouden, dat de vermoedelijke moordenaar van twee Bel- sche politieagenten in het natuurreservaat Het Zwin, de tderlandse deserteur R. van S. naar Nederland is ontko- en. Van S., die gewond moet zijn aan hand, linkerarm en len, als gevolg van de aanval van de Belgische herdershond in de bewaker van het natuurreservaat, moet vrij veel bloed ibben verloren en ernstig verzwakt zijn. n een vuilnisbak bij een huis aan de idalaan in het Belgische Brasschaat i de met bloed doordrenkte en flink lavende kleren van Van S. gevonden, levens een schoen en dotten bebloede tten. Hij moet nu gekleed zijn in een ene overall, groene laarzen, een grijze dover met rood hart en een grijze >rtpet. Deze kleren zijn in de nacht n maandag op dinsdag uit een huis het Peerdsbos gestolen. 'e Nederlandse t.v. gaf gisteren een Pangrijk signalement van Van S. en kocht tevens een Nederlandse automo- st, die hem mogelijk een lift.heeft even, zich te melden. Inderzijds is ook in diezelfde buurt (Vervolg van de voorpagina) (et partijbestuur van de KVP en de P-jongerenorganisatie menen echter de nationale kandidaat Veringa op- plgd dient te worden door de eerst- lende niet-gekozen nationale kandi- t op de lijst. En dat is het Haagse ge- ïnteraadslid Wim du Chatinier. KVP- «erenvoorzitter mr. Coen Winters I, dat de jongerenorganisatie genoegen ft genomen met de twaalfde plaats ,de westelijke lijst voor jongerenkan- kat Wim du Chatinier, omdat het par- festuur ervan uitging, dat bij een I de afspraken was dus tevoren dui- jChatinier zou opvolgen. „De intentie htueel wegloten van dr. Veringa, Wim pk", aldus mr. Coen Winters, die ove- ins wel toegaf, dat het verkiezings- lement juridisch niet helemaal slui- p is op dit punt irt de start van deze dienst, op 3 klantenservice, die op werkdagen 8 tot 20 uur kosteloos telefonisch likbaar is, geeft alle informatie over post. de postgiro en de rijkspost- irbank. Ook over andere PTT-dien- i worden, zo mogelijk, wel inlichtin- verstrekt. Buiten de genoemde u men zijn vragen aan een antwoord- araat kwijt, men wordt dan de lende dag teruggebeld. een Alfa Romeo gestolen en er wordt ook rekening mee gehouden dat hij, met deze auto is gevlucht. Een speurhond kon evenwel geen bekend spoor in de omge ving waar de auto gestaan had, vinden. In België doen geruchten de ronde, dat in Van S' huis geheime militaire docu menten, valse sleutels enzovoorts gevon den zouden zijn. Het enige dat men daar gevonden heeft is een plattegrond van zijn kazerne in Ede, die iedere militair krijgt om er de weg te kunnen vinden. ROERMOND (ANP) Juist op de grens van Nederland en Duitsland is gisteravond een bosbrand uitgebroken. Brandweerkorpsen uit Elmpt, Roermond en dd vliegbasis Elmpt tezamen met honderden vrijwilligers, bestreden de brand, die zich aanvankelijk sterk uit breidde. Het vuur, dat ongeveer drie uur woedde, werd precies aan de Ne derlandse grens tot staan gebracht. In middels waren ook militairen uit de Roermondse kazerne ingeschakeld. In totaal werd ruim dertig hectare bosge bied WASHINGTON (AP) Ongeveer drieduizend anti-oorlogsbetogers bezet ten gisteren in een „laatste aanval" de trappen van het Amerikaanse Congres gebouw. De politie was snel ter plaatse en voerde busladingen demonstranten Een zware politiemacht had rond de gebouwen van het Congres in de omge ving van het Capitol een zwaar cordon gelegd. De demonstratie van gisteren was aanzienlijk kleiner van omvang dan de demonstraties van maandag en dinsdag waaraan respectievelijk 21.000 en 5.000 betogers deelnamen. De politie heeft maandag en dinsdag meer dan 10.000 arrestaties verricht. De demon stranten trokken van het zuiden en het noorden op naar het Capitol. Zij hadden gekampeerd op de grote gezons die zich uitstrekken van het Capitol naar het Lincoln-monument. Gelijk met de de monstranten arriveerden busladingen agenten. Toen een spreker de betogers op de trappen van het Capitol toesprak verschenen vijftig motoragenten ter plaatse. De menigte begon het volkslied te zingen. Eerder had zich op Lafayette Square voor het Witte Huis een menigte van naar schatting 2.000 personen verza meld voor een demonstratie van een groep die zich „ambtenaren voor vrede" noemt. Vijfhonderd van deze demon stranten wilden zich voegen bij de be toging 'op de trappen van het Capitol maar hun werd de weg afgesneden. De betogers bij het Capitol waren het niet eens welke taktiek zij moesten volgen. Sommigen wilden het Capitol omsinge len, anderen wilden in het gebouw gaan om senatoren over te halen het „volksvredesvei;drag" te ondertekenen, een document dat is opgesteld door de leiders van de demonstratie. In verband met de National Play- groundweek, die op het ogenblik in Londen wordt gehouden, was onder andere een paint-in georganiseerd voor kinderen tot vijf jaar. Het poseren voor een superschilderij valt dit meisje blijkbaar niet moeilijk. EIST (ANP) Op het politiebureau Zeist verblijft sinds de nacht 'dag op woensdag een ruimtevaar- althans dat zegt de man, een ander, die 's avonds in het bos «wacht bij een gestolen auto. •e politie had al de gehele dag ge- bij de auto, die met brandende 'en was blijven staan. Omwonenden den gewaarschuwd, dat de lichten ndden. te man is omstreeks dertig jaar 't zich uit voor Israëlisch militair ïïtevaarder. De auto bleek gestolen Afcen en Velden (Limburg). Toen hij d gepakt, had hij een radio bij zich. uit de auto afkomstig was. Hij tekt Engels en Duits en heeft papie- °P drie verschillende namen en «ssen. Hij wil echter verder niets at«n en ook geen verhalen ftereizen vertellen. Een anti-oorlogsdemonstrant in Denver (V-S probeerde gisteren een bestelauto te beletten het federale regeringscentrum in deze stad binnen te rijden. De chauffeur had blijkbaar geen zin om zich om de tuin te laten leiden en reed langzaam door, zodat de demonstrant zich genoodzaakt zag haastig terug te kruipen. (Van i correspondent) JERUZALEM In Israël begint men zich enigszins ongerust te maken over de vriendelijke houding, die de Arabische landen tegenover de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken Rogers, aan nemen. Minister Rogers brengt een be zoek aan een aantal landen in het Midden-Oosten en zou vandaag in Jeru zalem aankomen. Met name is Israël be vreesd dat Rogers aan "Cairo te veel be loften heeft gedaan. Rogers heeft gisteren meer dan zes uur gesproken met de Egyptische minister van Buitenlandse Zaken Riad en premier Fawzy. Na afloop werd van Egyptische zijde verklaard dat het gesperk een bij drage vormde naar eön regeling van het geschil. Nieuwe concessies zou Egypte niet doen en de VS hadden daarom ook niet gevraagd. Vanmorgen sprak Rogers met president Anwar Sadat om des mid dags naar Israël te vertrekken. De Sovjet-Unie kijkt met enige be zorgdheid naar Rogers' reis en dat bleek wel uit een scherpe uitval van de Rus sische ambassadeur bij de VN. Jacob Malik, die op een bijeenkomst van de ambassadeurs van de Grote Vier in New York de reis van Rogers „een eenzijdige en onbevoegde inmenging in het geschil in het Midden-Oosten" noemde. Het Israëlische dagblad Haarelz van FRANKFORT (AFP) Een 34-jarige man uit Frankfort, Gerhard Börner, heeft bekend vier vrouwen te hebben vermoord. Hij werd gisteren gearres teerd nadat iemand hem het lijk van een jonge prostitueé ergens langs de autoweg Frankfort-Keulen had zien neergooien. Enkele uren voor zijn ar restaties had hij ook een roofmoord 1 gepleegd op de eigenares van een hotel. Wie zijn andere slachtoffers waren, heeft de politie niet bekendgemaakt. afgelopen maandag publiceerde een spot prent, waarop mevrouw Meir met haar hoofd tussen een notenkraker zit. Op een van de handgrepen van de kraker zitten Sadat en Kosygln te wachten tat Rogers zich bij hun zal voegen. Rogers is kenne- van plan om alles op alles te zetten de Israëliërs van zijn goede bedoe lingen te overtuigen. Vrijwel met iedere minister zal hij een onderhoud hebben en ook woont hij een zitting van de Israëli sche veiligheidscommissie bij. DEN HAAG (ANP) De werkge vers in de bouw zyn op dit moment nog niet bereid het initiatief te ne tot het vragen om bemiddeling om de moeilijkheden, waarin de c. onderhandelingen zyn geraakt, te ko men. Wel Is men in principe bereid be middeling te aanvaarden. Dit heeft van morgen de voorzitter van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf, ir. H. D. Prins, in Den Haag medegedeeld. De werkgevers zijn hoogst verbaasd, zo lieten zij weten, over de houding van de vakbonden, die „menen toch acties te moeten voeren", hoewel beide par tijen het eens zijn over de omvang van de loonsverhoging, die in de c.a.o. 1971 en 1972 zou moeten worden vastgelegd. Men was het eens geworden, dat de lonen van de bouwvakkers dit jaar en in 1972 telkens e enreële verhoging van 2,75 procent zouden moeten ondergaan. Toen men dit op schrift ging stellen, Max Croiset, hier met Paul Röttger, speelt de titelrol in Het leven van Galilei" van Brecht. Hans Croiset regisseert deze voorstelling van Toneelgroep Theater, die dinsdag 11 mei te zien is in de Koninklijke Schouwburg te Den Haag. In zijn spel stelt Brecht het thema van de geleerde, die kiezen moet tussen het buigen voor de machthebbers van zijn tijd en het handhaven van zijn overtuiging die de vooruitgang van de mensheid dient. Medewerkenden zijn verder Burny Every, Aty Fiege. Annie Langenaken, Ina van der Molen. Albert Abspoel, Eric van de Donk. Frans Dijkstra. Jan Hendriks. Jos Knipscheer, Peter van der Linden, René Lobo, Jan Simon Minkema, André Sonneville, Ger Thijs. Jan Verhoeven, Henk Voges en Lex van der Zoo de Jong. De muziek van Hanns Fisier is ingestudeerd door Cor Lemaire, die ook het begeleidend ensemble leidde- bleken er echter onoverkomelijke moei lijkheden over de uitwerking van deze principiële overeenstemming te bestaan. In feite, aldus de werkgevers, willen de bonden niet tweemaal 2,75 procent reële verbetering, zoals was overeenge komen, maar drie maal die reële ver betering, geen totale reële verbetering dus van 5,5 procent, maar van 8,25 pro cent. De werkgevers nemen het de vakbe weging zeer kwalijk, dat het van die kant wordt voorgesteld, alsof de werk gevers weigeren een reële loonsverbe tering voor 1972 toe te staan. „Er la immers afgesproken, dat zowel voor 1971 als voor 1972 een reële loonsver betering zal plaatsvinden". Ook het verwijt van vakbondszijde, dat de werkgevers maar een tweede rangsdelegatie zenden naar de c.a.o.- onderhandelingen, is slecht gevallen by de werkgevers. Uitdrukkelijk verklaar- de men vanmorgen, dat er in de Raad van Bestuur Bouwbedrijf grote eens gezindheid heerst en dat men helemaal achter de onderhandelingsdelegatie staat. De werkgevers verweten de vakbon den niet te goeder trouw te handelen, omdat zjj niet in het openbaar toege ven, dat de werkgevers bereid zyn tot een reële loonsverbetering. „Ze bedon deren ons", aldus de heer J. de Groot, lid van de Raad van Bestuur Bouwbe- dryf. „wy hebben geen behoefte aan be middeling, want het bouwbedrijf is vol wassen genoeg om zyn eigen boontjes te kunnen doppen", zo reageerde do heer L. Brouwer, voorzitter van de Katholieke bouwbond St. Joseph op de mededeling van de werkgevers, dat zy in principe bereid zyn bemiddeling te aanvaarden. Misleidend noemde hy het dat de werkgevers thans stellen, dat de bouw bonden drie maal een loonsverhoging 2,75 procent verlangen. Onze voor stellen waren concreet, maar door het gecijfer van de werkgevers -is het ge hakketak ontstaan". ROTTERDAM (ANP) Het geweste lijk arbeidsbureau in Rotterdam is van daag met een informatiecentrum ge start voor de jongens en meisjes die dit jaar de school verlaten. Het is een experiment, waarmee ook in Winscho ten, Sittard, Middelburg en Almelo wordt begonnen. Men hoopt hiermee de jeugd beter te kunnen opvangen bij het zoeken naar een passende werkkring. Als het experiment slaagt is het minis terie van Sociale Zaken van plan het aantal Informatiecentra uit te brei den. Op de bureaus treffen de jongeren een speciaal ingerichte informatie-stand aan, waar zij zo volledig mogelijke inlichtingen krijgen over werkgelegen heid, arbeidsplaatsen en passende be roepen. Hun zal ook informatie worden verschaft over de sociale wetgeving eo relevante arbeidsvoorwaarden.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11