£cicLie Sowva/ntDe v,iJe dag mor udo Ja,gens Geen tranen meer voor Oostenrijkse zanger Toon Hermans Nederlands meest bewonderde artiest K.Norel verongelukt Linkerwang- rechterwang De overval Voor het laatst zelf kijken PAGINA 2 LEIDSE COURANT WOENSDAG 5 MEI 1971 „Super Drie idee dat Europa tot actie noopt WfANNEER er het zal in elk geval jaren duren uit de ping-pong- vrijpartij ooit nog eens echte ontspanning tussen China en de Verenigde Staten voortkomen zal, ontkomt Europa niet aan een dubbele reactie: tevredenheid en argwaan. Tevredenheid omdat dan (mits Ameri- kaans-Chinese toenadering geen tang wordt om Sovjet-Rusland te omknellen) de wereldvrede meer kans krijgt wortel te schieten. Argwaan, omdat drie super machten wel eens op het onzalige idee zouden kunnen komen, de prijs voor hun coëxistentie te laten betalen door het restant van de wereld: Europa, de ontwikkelingslanden en de continenten die op het zuidelijk halfrond de Pacific markeren. Reeds circuleren er berichten over transformatie binnen de Verenigde Na ties, waarbij de „Super Drie" de macht zou gaan krijgen welke nu, allerminst Zelfbehoud MET zo'n vooruitzicht kan het voor Europa een kwestie van leven of dood worden om het eigen integrale pro ces op alle fronten, maar vooral ook politiek, te versnellen. Europa's zelfbe houd is er dan bij gemoeid, dat Enge land in Brussel de wachtkamer zo snel mogelijk verlaten zal, dat Bonn. Parijs en Londen hun eigen gevarieerd spelletje touwtrekken beëindigen en met de an dere vrije Westeuropese landen een wer kelijke integratie tot stand brengen. Alleen dan is het zinvol om te gaan proberen of in het verband van de mon diale politiek alle echt-Europese lan den onder één dak samengebracht kun nen worden. Voor speculaties over een Europa dat als geheel een eigen plaats naast Moskou, Peking en Washington aan de conferen tietafel heeft, is het nog te vroeg. Maar de ping-pongvrijage noopt Europa in elk geval tot actieve oplettendheid en binnen het kader hiervan tot inspanning om zijn samenwerkingsstreven in de breedte en diepte uit te breiden De politieke integratie dient dan zeker in een hogere versnelling te worden Meer geld? TVTóG een financieel „biechtpuntje" meer voor de politici die de mei maand moeten besteden aan het leggen van een praktisch-programmatische grondslag voor de kabinetsformatie: het memorandum van de „Grote Vier" on der de Nederlandse steden. De vier grote steden kampen niet al leen meer dan andere gemeenten met het probleem van de woningnood, ze lopen op diverse andere punten vast, omdat hun, ondanks grote happen uit het ge meentefonds en extra-uitkeringen van het rijk, de financiële middelen ontbre ken om voor hun investeringen een rede lijk peil te handhaven. De vier wethou ders voor Financiën hebben berekend, dat ze komende jaren daarvoor het lieve bedrag van 6700 miljoen gulden nodig hebben. Dit memorandum zal dr. Drees jr. beslist een kwaad uurtje gaan bezor gen, als hij zich in de rekensommetjes verdiept. De vier grote gemeenten stellen dat ze te kampen hebben met twee centrale problemen: gebrekkige bestuursvorm om een grootstad efficiënt te kunnen bestu ren; onvoldoende financiële middelen om noodzakelijk werk, dat soms evenzeer nationale als plaatselijke betekenis heeft, te kunnen uitvoeren. De bestuur lijke problemen hebben de „Grote Vier" soms aan zichzelf te wijten, omdat ze bij allerlei zaken (annexatie, gewestvorming, gemeentelijke samenwerking) moeite hebben met concessies welke het juiste midden tussen centralistisch bestuur en decentralisatie bereikbaar maken. Onder de financiële aanspraken zijn punten welke niemand bestrijden zal; bij andere punten zal zorgvuldige afweging van belangen noodzakelijk zijn; ook in de grote steden worden zaken met de meeste klem verdedigd, die in relatie tot andere taken, van de rijksoverheid, na tionaal gezien minder zwaar wegen. Maar het grootste probleem dat aan het nieuwe memorandum gepaard gaat, zit in de vraag, of de 6700 miljoen nog eens extra boven de nu al in urgentie programs gestoken claims komen. Voor een deel is dit niet het geval: openbaar vervoer, onderwijs, gemeentefonds bij voorbeeld zijn als urgentiegevallen in vele zo niet alle partijprograms terug te vinden en zouden niet aan de aan dacht van enig kabinetsformateur ont snapt zijn. Want dan nog daarop komt. lijkt ons een uiterst moeilijke zaak. Na het gezag hebbend maanwoord van dr. Zijlstra dat vakcentrales we) wat al te gemak kelijk als stem-uit-het-verleden naast zich neer proberen te leggen zijn ook vele vooruitstrevende politici ervan over tuigd, dat de overheid haar expansie financieel moet afremmen. Maar welke taken kan de rijksoverheid dan extra laten liggen om aan de wensen van de „Grote Vier" tegemoet te kunnen komen? Er bestaat in Nederland bovendien ook nog zo iets als het probleem van de achtergebleven streken in het noorden, oosten en het zuiden. BAARN (ANP) Een verkeersongeluk op de weg Amsterdam-Hoevelaken onder de gemeente Baarn heeft dinsdagavond het leven gekost aan de schrijver K. Norel uit Amstelveen. H(j was 71 jaar; z(jn even oude echtgenote raakte ge- Het ongeluk gebeurde, toen de heer Norel een voor hem rijdende truck met oplegger ging inhalen op het moment dat uit de tegenovergestelde richting een vrachtwagen naderde. De personenwagen raakte bekneld tussen beide vrachtwa gens en werd grotendeels in elkaar ge drukt. De heer Norel overleed ter plaatse. K. Norel werd 9 november 1899 te Har- Vietnam films in Kunstkring DEN HAAG Gedurende zes avon den zullen in de Haagse Kunstkring, Denneweg 64. Vietnamfilms worden vertoond in het kader van de landelijke actie „Kunstenaars voor Vietnam". Deze besloten voorstellingen worden georganiseerd door de Haagse Kunst kring en zijn gratis toegankelijk voor de leden van Haagse culturele vereni gingen en instellingen. Op 6 en 7 mei wordt „The year of the Pig" vertoond, op 9 en 10 mei „Inside North Vietnam'' en „How did we get in?" en op 11 en 12 mei „People war „Vietnam-Vietnam". ,.Chou-Chi" en „Reportage uit Noord- Vietnam". De voorstellingen, die alle om half negen's avonds beginnen, worden toege licht door artsen van het Medisch Comité Nederland-Vietnam en hebben tot doel open formatie te geven over de problemen rond deze omstreden oor logsgebieden. Alle opbrengsten van deze en andere manifestaties in hetzelfde kader, komen ten goede aan dit comité. Aansluitend aan dit programma ver toont het Museum voor het Onderwijs op 13, 19, 24 en 25 mei een dubbel programma van films van de Nederlandse cineast Joris Ivens. Deze voorstellingen beginnen om kwart over acht 's avonds. Er zullen o.m. films vertoond worden als „Europoort-Rotterdam", „Le peuple et ses fusils" en „Le Ciel et la Terre". lingen geboren. Hij was journalist bij De Vrije Fries te Enkhuizen en tijdens de oorlogsjaren medewerker aan het illegale Trouw. Gedurende die oorlogsjaren schreef hij ook zijn eerste boeken, ro mans, doorgaans historisch en jeugd boeken. Vooral om die jeugdboeken was hij erg bekend. Enkele van zijn werken zijn: Aan dood water, S.O.S., Wij komen (over de zeesleepvaart), Hol landers in Canada en Zwerver op het Philharmonia trekt rok uit LONDEN (AP) Het Londense Phil- harmonia-Orkest gaat deze maand twee concerten geven waarbij de musici voor het eerst niet meer in rokkostuum zullen verschijnen, maar in „gewone" donkere pakken. In een brief aan de directie van de Royal Festival Hall heeft de dirigent, dr. Rudolf Klemperer, gezegd dat het rokkostuum „verouderd" was en dat hij de orkestleden had gevraagd in donker wandelcostuum op te treden. Namens de Hall, waar het Philharmo- nia-Orkest gaat spelen, ls verklaard dat men zich geen avondconcert kon herin neren waarbij de musici niet formeel ge kleed aangetreden waren. Staatsbezoek aan Luxemburg afgelast DEN HAAG (ANP) Als gevolg van de ziekte en het overlijden van prinses Armgard, zullen de koningin en prins Bernhard niet aanwezig z(Jn bü de uit reiking van de prijs der Nederlandse letteren door koning Boudewljn van België op donderdag 13 mei aanstaande in Brussel. Om dezelfde reden gaat ook het staat- siebezoek, dat de koningin en de prins deze maand aan Luxemburg zouden brengen, niet door. Ook heeft de konin gin moeten afzien van haar voornemen om op vrijdag 7 mei aanstaande het nationaal sportcentrum Papendal te Arnhem officieel te openen. In haar plaats zal de opening nu door prinses Beatrix en prins Claus worden verricht. VANAVOND IN CONGRESGEBOUW DEN HAAG Op 4 mei zit er blijkbaar geen brood in de Duitse taal. Het is dan ook de enige vrije dag van de Oostenrijkse zanger Udo Jürgens in zijn tien voorstellingen tel lende tournee door Nederland. Afgezien van een uitzending van de AVRO-televisie zaterdag 29 mei resten hem nog vier optredens: vandaag in het Haagse Con gresgebouw, zaterdag in Amsterdam, zondag in Nijmegen en maandag in Enschede. Van daar dat hij gisteren op het terras van het Scheveningse Grand Hotel was te vinden, genietend van zijn vrijheid op Neerlands jaar lijkse herdenkingsdag. Het is inmiddels vier jaar geleden dat het Euro visie-songfestival gewonnen werd door een Oos tenrijker die al een paar maal zijn land vertegen woordigde. Zichzelf begeleidend aan de piano maakte hij de zeer weinig woorden tellende smartlap „Merci caérie" tot een hit. Wie Udo Jürgens de vele tranen in zijn liedjes verwijt, krijgt een felle reactie: „De mensen kennen me hier niet. Ik sta twee uur op het toneel en ik zing van alles, schlagers, chansons, liedjes van de Beatles. In Oostenrijk en Duitsland is het geen probleem, daar weten ze wie ik ben. Hier moeten de mensen me nog leren kennen. Gisteren in Rot terdam was het publiek laaiend enthousiast. Ik kreeg bijna een half uur applaus na afloop. Er zijn zelfs mensen die me hier in Holland nagereisd zijn. Die hebben me in Groningen gezien, in Rot terdam en in Den Haag zitten ze. er weer." ZAKELIJK Praten met Udo Jürgens maakt je duidelijk dat de zachte, zelfs week aandoende jongeman van „Merci chérie" niel bestaat. De zakelijkheid straalt hem van het gezicht als hij in de hall van kom zo, nog f rigens grif toe e< binnenvallende ik het zo. ik stel het hotel tijdens dii. interview tegen ongeduldig voorbijgaande muzikale begeleiders roept: „Ik minuut of tien". Hij geeft ove- hekel te hebben aan plotseling ;rsiaggevers: „In Duitsland doe en tijd vast en dan kunnen de journalisten komen. Om aan verrassingen te ont komen, boek ik vaak in het ene hotel, en ga dan in het andere slapen". Inderdaad klonk Jürgens' stem niet bijster welwillend toen we hem belden voor een interview. Op de mededeling dat het interview nog vóór zijn optreden Ln Den Haag in de krant zou staan, kwam de interesse pas duide lijk hoorbaar over. LI EB VATERLAND De 36-jarige Jürgens. die voor ons met het Song festival als ster uit de lucht kwam vallen had er daarvoor echter al zo'n jaar of zes aan Bühne- werk opzitten. Hij schrijft de muziek van zijn ei gen songs meestal zelf. soms ook de tekst. „Ik heb voor ik ging optieden zo'n vijf jaar muziek gestudeerd. Misschien zijn mijn eigen arrange menten van de Boa tie-successen „Hey Jude" en ..Eleanor Rigby" wel het meest bijzondere in mijn programma. Ik vind dat ik in de eerste plaats „Musiker" ben, meer dan iets anders." De in suède franje-pak geklede Jürgens heeft duidelijk aan zijn „image" gesleuteld. In zijn pro gramma komt zelfs een soort protestsong voor. ..Lieb Vaterland". Is dat niet van het ene uiterste in het andere? Jürgens: „Ik sta achter al m'n teksten. Weet je. het publiek merkt het onmiddel lijk als het niet zo is. Ik vind het prima als het publiek van jonge artiesten een mening vraagt. Met „Lieb Vaterland" zing ik een kritisch, een beetje ironisch lied over Duitsland. Ik zeg erin: Deutsland, lch liebe dich. Ut houd van je. maar dan wel zoals je van een verweerde oude grijsaard kan houden. En verder: Wofür soli ich dich danken? Voor de verzekeringspaleizen en de ban ken? Für Krankenhauser fehlen die Millionen Dat lied heeft een geweldige opschudding ver wekt in Duitsland. Radiodiscussies van een half uur, hoofdartikelen op de voorpagina's van bladen die nooit iets aan show doen. Maar het is toch zo? Er worden kapitale gebouwen neergezet maar er is een tekort aan ziekenhuizen. I)e „oude baarden" zijn vriendelijke burgermannen, maar de ..jonge baarden" zijn verdacht volk. Waar maak je je een heel programma" druk over zeggen ze dan. En ze doen hun koelkast gedaan Kom maar dicht en kijken uit het raam naar hun Mercedes er dan nog plaatsen of hun Opel." moet de mensen hier Zo is het. Het protest ligt goed in de markt en Udo Jürgens draalt mee. Eén kritische tekst in I heb ik al vaker m'n show". Zijn genoeg wel, ik BERT JANSMA Actie Zwitserse politie tegen toneelgezelschap GENèVE (Reuter) De Zwitserse po litie heeft dinsdagochtend twaalf leden van een internationaal toneelgezelschap uit een niet meer als zodanig gebruikte kerk in Genève gezet en tien van hen in hechtenis genomen op beschuldiging van het gebruik van verdovende middelen en het opvoeren van erotische scènes op het toneel. De groep had bij gebrek aan theaterruimte in de kerk voorstellingen gegeven. De aangehoudenen zijn vier Zwitsers. drie Fransen, twee Engelsen en een Amerikaan. DEN HAAG Cabaretier Toon Hermans wordt door 26 pet. van onze landgenoten als de meest bewonderde artiest genoemd in een door het NIPO gehouden landelijke steekproef onder mannen en vrouwen boven de 18 jaar. Hij slaat daarmee zijn medebroeders in het amusements vak met vele (feest)neuslengten, want op de tweede plaats in de uitslag van deze enquête volgen Wim Sonneveld en Willeke Alberti beiden met 10 pet. bewonderaars onder de bevolking. Opmerkelijke zaken in de uitslag van dit NIPO-onderzoek zijri dat onder mannen én vrouwen een ongeveer gelijke' waarderingsgraad valt op te merken. Duidelijke uitzon- tieringen daarop zijn de 14 pet. van de vrouwen die Willeke Alberti als meest bewonderde ster noemden tegen 5 pet. van het Nederlandse mannenvolk. Ook Gert en Hermien kregen van de dames twee keer zoveel stemmen als van de heren (6 pet. tegen 3 pet.). Dat verder iemand als Ton van Duinhoven meer waardering bij de Neder landse vrouw (3 pet.) verdient dan bij de man valt waarschijnlijk te verklaren uit de voordelige aanbiedin gen in de snoepsector die hij hen dagelijks aanprijst. Tweede opmerkelijke zaak is het feit dat de door het NIPO gepubliceerde lijst voornamelijk televisie en show persoonlijkheden telt. Terwijl bij de vrouwen nog 4 kunstenaars met een grote K op de lijst figureren (Cristine Deutekom, Ko van Dijk, Aafje Heynis en Henk van Ulsen) komen de cultuurdragers er bij de mannen in de persoon van Ko van Dijk (1 pet.) wel zeer bekaaid af. Van alle ondervraagden kon tenslotte 10 pet. geen enkele naam noemen (11 pet. van de mannen en 8 pet. van de vrouwen). NEDERLAND 1 20.21 uur: •18.55 uur: Pol. uitzending Journaal NOS 20.31 uur: KRO •18.45 uur: Socutera 19.05 uur: Fabeltjeskrant 20.36 uur: MEK i «18.55 uur: De overval, film •20.00 uur: Journaal 22.10 uur: Journaal 1 19.05 uur: De overval, discussie •20.21 uur: Den Haag vandaag 22.25 uur: Studio Sport The Outsider •19.10 uur: 21.11 uur: Met het oog op België. •22.50 uur: Zienswijze Zelf doen 21.51 uur: IKOR •23.40'uur: Verslag op wo «19.30uur Journaal •22.31 uur: Kenmerk NEDERLAND II Journaal NOS NOS j «20 00 uur: •18.45 uur: Journaal Fabeltjeskrant IKOR-CVK begint op 23 mei een nieuw t.v.-zondagavondreeks van vijf uitzendingen, gewijd aan de proble matiek van conflict en polarisering. Onder dit laatste wordt tegenwoordig verstaan de blokvorming van groepen mensen die tegenovergestelde doelein den nastreven. Dit bedreigt de liefde en werkt uiteindelijk vernietigend. De Kerk heeft tot taak te voorkomen dat dit proces zich in de wereld voltrekt. Maar hoe moet zij dat doen? Vier pastoraal-psychologen zullen hierop trachten een antwoord te geven. In het eerste programma van de serie die „Linkerwang-Rechterwang' ge noemd is, wordt kennis gemaakt met de vier medewerkenden: de heren drs. C. Aalders (Utrecht), dr. W. J. Berger (Nijmegen), dr. H. Faber uit Leiden en dr. Zijlstra (Amersfoort). In de vol gende vier afleveringen zal ieder van hen een bekende conflictsituatie in beschouwing nemen. De uitzendingen zijn op de zondagavonden 23 én 30 mei. 6. 13 en 20 juni, steeds van 19.05 tot 19.30 uur. Samenstelling en regie Peter Hofstede met medewerking van Suzanne Piët en Bob Buitink. Pierre Brasseur had hartaanval MONTREAL (AFP) De bekende Franse acteur Pierre Brasseur heeft dinsdag in Montreal een lichte hartaan val gehad. Hij is in een ziekenhuis opge- j nomen. Alle voorstellingen van het stuk „Tchao" die hij met een Frans ge- zeischap in Montreal en Quebec zou ge ven, zijn afgelast. De in 1908 geboren Brasseur is in he: I buitenland vooral bekend geworden doo: I zijn optreden in films als „Quai des Brumes" en „Les enfants du paradis'" i Voor zijn komst naar Canada had hij tournee door Tunesië gemaakt. Beeldhouwer Joseph Csaky overleden PARIJS (DPA) De in Hongarije ge boren maar op 19-jarige leeftijd naar Frankrijk vertrokken beeldhouwer Jo seph Csaky is 83 jaar oud in Parijs overleden. Na aanvankelijk de invloed te hebben ondergaan van Rodin en Maillot liet hij zich in 1911 meer inspireren door het cubisme. Na een reis naar Griekenland in 1935 ontwikkelde hij een stijl, waarin cubistische invloeden met die van de klassieken versmolten waren. Film vanavond „De overval" is een van de betere Nederlandse speelfilms van de laatste jaren. Gebaseerd op door dr. L. de Jong verzamelde gegevens rond de overval op het Huis van Bewaring te Leeuwarden gedurende de Duitse be zetting ontstond een authentiek beeld van het Nederlandse verzet Ln de Tweede Wereldoorlog. Aanvankelijk zou Bert Haanstra zich met de regie- belasten, maar toen deze zich terug trok werd het de grootvader van de Britse documentaire film Paul Rotha. Desondanks is „De overval" een 'dooi en door Nederlands werk geworden waarin wijlen Rob de Vries sober doch indrukwekkend verzetsleider Piet Kramer speelt en verdere belang rijke rollen in handen zijn van Kees Brusse en Bernard Droog. In tegen stelling tot Italiaanse en Amerikaanse films over het Nederlandse verzet we hoeven maar te denken aan „Be trayed" met Clark Gable. Lana Tur ner en Victor Mature of „Dwars dooi de Ardennen naar de hel" met Curd Jürgens geen pittoreske beelden van een met molens bezaaid land schap. maar een eerlijk, eenvoudig gehouden verfilming van een histo risch gebeuren NED. 120.35 uur Ajax-Sparta op NOS-radio (Van onze radio- en t.v.-correspondent) HILVERSUM De NOS-radio zendt heden woensdagavond 5 mei van 20.25 tot 22.20 uur via Hilversum I een rechtstreekse reportage uit van de voetbal wedstrijd AjaxSparta die in de finale om de KNVB-beker in het Feijenoordstadion te Rotterdam wordt gespeeld. Verslaggevers zijn Theo Koomen en Dick van Rijn. Het aangekondigde radiopro gramma „Woensdagavond-mu- ziekmagazine" komt te vervallen. Van 20.00 uur tot 20.25 uur en van 22.20 uur tot 22.30 uur wordt nu lichte grammofoonmuziek -üit- gezonden Indien de wedstrijd in een ge lijkspel eindigt en met een half uur zal worden verlengd zal deze verlenging eveneens rechtstreeks door de NOS-radio worden uitge zonden. ..Ode an die Freude" Europese hymne'.'1 STRAATSBURG (AFP) De „Ode an die Freude". de koorfinale van Beetho- vens Negende symfonie, wordt mogelijk de toekomstige Europese hymne. In eén radiointerview verklaarde de secretaris generaal van de Raad van Europa, Ton- cic-Sorinj, dinsdag dat hij zich daar voor geen geschikter werk kon voor stellen. In de keuze van een Europese hymne zag hij een nieuwe belangrijke stap in de eenwordingsgedachte, na de goedkeuring van een Europese vlag en de instelling van een „Dag van Europa" (3 mei). De KRO-televisie zend vanavond voor de laatste maal de rubriek ..Kijk zelf maar" uit. Ditmaal wordt het maken van zweefvliegtuigen van papier behan deld. Een van de voorwaarden hiervoor is, dat het papier stevig mpet zijn, b.v. dik tekenpapier of aquarelpapier. Het papier mag geen te groot formaat heb ben (omdat het vliegtuigje anders niet zweeft) en de kop van het vliegtuigje moet met b.v. een paperclip worden verzwaard, wil het niet gaan duiken. Een en ander wordt uitvoerig uit de doeken gedaan door presentator Daan Gort. „Kijk zelf maar" wordt samenge steld door Hilde Bouma. De nationale dodenherdenking op mei is. ook voor dc t.v. een problema tische aangelegenheid geworden. Ech te rouw om de gevallenen is er, 21 jaar later, nauw-elüks meer. oor eei stijlvol gedenken is er nog wel plaats, maar dan op een wijze die ook de na oorlogse generatie aanspreekt. Aansprekend in dit verband zijn, ge loven wij, uitzendingen als die van eergisteren, zowel „Hoe een Hirsch- berger Deens leerde", als „Kaddisj voor een overlevende". Aansprekend zal zeker De Overval zijn, de Neder landse verzetsfilm die in zijn sobere vormgeving ook één der beste Neder landse films werd die ooit geprodu ceerd werden. Vanavond komt hij op hel scherm. Past iu die kader ook het stuk „Eiken en konijnen" van Martin Walser, dat gisteravond door AVRO-t.v. werd uit gezonden?. We menen van niet. Het spel was satirisch in die zin. dat randverschijnselen van het nazisme belachelijk werden gemaakt. Ideolo gisch werd geen enkele noot ge kraakt. Het spel had bovendien nagenoag geen dramatische inhoud. Geen won der dat het Nieuw Rotterdams Toneel van theateropvoeringen af zag. Het NRT leverde overigens een sterke be zetting. Met name in de hoofdrol. Henk van Ulsen, specialist in het ma- NEDERLAND I NOS 14.00 uur: Schooltelevisie •18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Journaal VPRO 19.05 uur: Betty Boop •19.12 uur: Blues van Sam Hopkins •19.43 uur: spectacular, cabaret •20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Berichten uit de samenleving 21.30 uur: Het bevrijdingsfeestje, film •21.50 uur: De legende van de geliefde van de machinist, t.v.-spel •22.40 uur: Journaal 22.45 uur: NEDERLAND II NOS •18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Journaal •19.05 uur: Van gewest tot gewest •19.45 uur: Toeristische tips 19.50 uur: Den Haag vandaag «20.00 uur: Journaal Tom Jones-show •21.10 uur: Het adelaarsjong, doe. •21.30 uur: Liefde op z'n Amerikaans 22.00 uur: Turks programma 22.20 uur: Journaal ken van gekke mannetjes, kwam met een grandioze creatie die de onbe langrijkheid van stuk en van de op voering duidelijk oversteeg. AVRO's Televizier benadrukte het herdenkingskarakter van de avond o.m. door een reportage van de film „Schietschijf" en met het belichten van dc persoon van Sally Noach, man die door persoonlijke inzet een paar honderd mensen het leven spaarde. „Televizier" had meer wezenlijke ac tualiteiten. Dc AVRO-rubriek wordt kennelijk beter naarmate het presen- tatlelawaai afneemt. Vg. historisch: programma over geschieden!». 15.00 Voor dc zieken. 16.00 Nieuws. 16.0» AVRO's Toppop. 17.30 0: longeienprogra BELG1E 334 Nieuw», mededelingen en SOS-bi i 12.08 Muziekprogramma. 12.55 Bu chooiradfo. (lVoÖ^ieuws>!" J^Llcï

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2