Voortzetting bevolkingsstructuur Oegstgeest in „Haaswijk' gewenst Markten leuker zonder fiets Leiderdorp verhoogt plaatselijke belastingen VVD-fractie in rapport over nieuw bestemmingsplan Y Hoogbouw meer dan vier woonlagen onaanvaard baar Leiden eert doden wèl Muzikale show op Breestraat Studieconferentie voor Europa in breder verband Organisaties wijzen koopavond van de hand Ballon van Boskoop functioneert redelijk Actie voor koopavond in de hele stad is) f DINSDAG 4 MEI 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 5 kïEGSTGEEST Na de CHU-fractie in de raad van Oegstgeest heeft thans ook de [VVD-fractie een rapport uitgebracht over het ontwerp bestemmingsplan „Haas- lwijk". In het rapport zegt de VVD dat de tijd voor de vaststelling van een vlek- jkenplan eerst dan ri)P is, wanneer de raad voldoende inzicht heeft gekregen in bijzondere eisen welke aan het plan moeten worden gesteld en zü haar wensen ial hebben vastgesteld. Tevens zal de raad, aldus het rapport, de beschikking knoeten hebben over een alternatief vlekkenplan, dat zal moeten worden opgesteld r aanleiding van in de raad vastgestelde wensen. In het rapport merken de liberalen pp dat het van belang is dat er zo ipoedig mogelijk een inzicht wordt ver kregen in de samenstelling van de groep potentiële doorstromers in Oegst geest. Zij zijn van mening dat in prin cipe een voortzetting van de huidige bevolkingsstructuur van Oegstgeest in Haaswijk" gewenst is. Zij kan zich t de door het colle- s voorgestelde verdeling van woningen woningwet-, premie sector- en e sector woningen. De VVD-fractie stelt zich op het indpunt dat het aantal meergezinswo- ,gen beperkt zal moeten zijn. Hoog- woonlagen :ht de VVD niet aanvaardbaar. Volgens de liberalen is opvoering van bebouwingsdichtheid (Althans 24 mingen per hectare) slechts accepta- il, indien door toepassing van nieuwe nen van architectuur geen afbreuk an de leefbaarheid wordt gedaan. De WD-fractie vraagt zich in het rapport vooral af, of er werkelijk be- hoefte zal bestaan aan 12 winkels, zoals het globale exploitatieoverzicht zijn upgenomen. tegen de vestiging van een apart cultureel centrum in „Haaswijk". 3et is volgens haar gewenst in de toekomst over te gaan tot de vestiging groter opgezet en meer cen- raai gelegen cultureel centrum voor de gehele gemeente, waarin plaats zal loeten zijn voor de openbare biblio- lieek, de dependance van de streekmu- lekschool en andere culturele activitei ten. Men betwijfelt of er behoefte is aan ten bejaardencentrum, gezien de be staande plannen voor andere bejaar dencentra in Oegstgeest. Onderzocht 'nd Ontsluiting Over de ontsluiting van Haaswijk Jmerkt het rapport op, dat onderzocht 1 zou moeten worden of het niet mogelijk is ten oosten van de geplande brug nog voetgangersbrug te projecteren, zo- voor de inwoners van het oostelijk gedeelte de afstand tot het centrum Oegstgeest aanzienlijk bekort den. De fractie geeft overigens de Zaterdag eerste Zuidwestmars LEIDEN De wandelsportvereniging Zuid-West organiseert op zaterdag 8 voor de eerste keer de „Zuid- J West"-Mars. De tocht gaat door de wijk zuid west, langs de Vliet en door de polders. De afstanden zijn 5, 10, 15 en -20 kilometer. De tocht start bij het club huis „De Klinker" aan de Berlagestraat. De starttijd voor de 20 km. tocht is 12- jur, de overige afstanden van 13-15 Voor deze mars kan zowel indivi dueel als per groep ingeschreven wor den. Voor groepen van meer dan twaalf personen worden groepsprijzen beschik baar gesteld. Ook wordt een speciale prijs beschikbaar gesteld voor de oudste deelnemer. Inschrijvingen kunnen ge daan worden op de volgende adressen: mevrouw Massaar, Van 's-Gravesande- straat 95, Leiden en bij P. C. Groene- scheij. Schoutendreef 73, Bodegraven teL: 01726-3470. Het inschrijfgeld be draagt voor deelnemers onder de vijf tien jaar 1,25 en vanaf 16 jaar 1,50. LEIDEN Ook dit jaar worden Leiden de gevallenen uit de tweede wereldoorlog onder auspiciën van stichting „Dodenherdenking" officieel herdacht. De bijeenkomst, morgenavond de Marekerk begint om half acht ït een openingswoord door wethou der-loco-burgemeester S. Menken. Na de samenzang, begeleid door organist J. van der Meer, volgt de uitvoering van het Adagio uit de le sonate in G. mineur van J. S. Bach (vioolsolo van Henny Ravenstein) en vier versetten op de le toon, comp. A. van den Kerckhove van der Meer, orgel); hierna volgt een toespraak door pastoor J. M. E. Keet. Na inachtneming van de twee minu ten stilte en het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus, worden vijf passie liederen van Henri Ghéon uitgevoerd door Esther Hillinga, sopraan en Jan van der Meer, orgel. Om ongeveer half negen begint men vervolgens aan de stille tocht naar het oorlogsmonument verbinding rondwegen. Over de verdere ontwikkeling van het plan „Haaswijk" zegt het rapport ondermeer: „Aannemende dat de vol tooiing van „Haaswijk" niet door één maatschappij ter hand zal worden ge- an, zal het gebied in een aantal vlekken moeten worden verdeeld. Iede- vlek zou aan één bouwteam kunnen worden uitgegeven. In onze gemeente is reeds de wens geuit, dat voor bepaalde particuliere groepen de mogelijkheid wordt geopend om in „Haaswijk" een eigen initiatief te ontwikkelen. De VVD-fractie zou voor een dergelijk ini tiatief ruimte willen laten, mits wordt voldaan aan de eisen welké voor „Haaswijk" zullen worden vastge steld. Verdere ontwikkeling De WD-fractie acht het van zeer groot belang dat bij het nemen van een besluit over de verdere ontwikkeling het plan tevens wordt bepaald hoe het plan verder zal worden begeleid, teneinde een voldoende mate van des kundigheid en van inspraak van de burgers te garanderen. Ze denkt in de eerste plaats aan de instelling van een begeleidingscommis- bestaande uit diverse deskundigen vertegenwoordigers van het gemeen tebestuur, welke commissie in eerste instantie een concept programma van opstelt en voorts de naderhand ingediende plannen beoordeeld. De com- e zou regelmatig contact moeten onderhouden met de commissie openba- werken. Het contact met de burgerij t moeten worden onderhouden door het organiseren op gezette tijden van zogenaamde „hearings". LEIDEN Een viertal Leidse mu ziekkorpsen zullen op donderdag 6 mei grote muzikale show geven op de Breestraat. De show begint om acht uur om tien over negen afgelopen. De volgende korpsen verleneit hun mede werking: Het seniorenkorps van het Tamboer-, Tormpetters- en Pijperskorps van K. en G. Het juniorenkorps van het Tam boer-, Trompetters- en Pijperkorps van K. en G. De Harmonie Kapel Werkmans Wilskracht. Het Jeugdorkest „De Burcht". Op de Breestraat, die voor deze gele- siheid vanaf de Nederlandse Midden- standsbank tot het Gangetje is afgeslo ten, krijgt elk korps een vak toegewe zen. Gedurende de show wisselen de korpsen driemaal van vak, zodat de toeschouwers die al een goed plaatsje hebben gevonden dit niet op hoeven te geven om een ander korps te zien. Om negen uur verzamelen alle korpsen zich voor het stadhuis voor een grandioze finale. Even naar binnen; auto foetsie SASSENHE1M In de nacht van woner van de Kerklaan een personen wagen gestolen, terwijl hij even naar binnen was om vrouw en kind te hei- Toen hij naar buiten kwam om z'n wagen naar de garage te brengen, was deze spooi'loos. Gistermorgen werd de auto, een Opel, in Voorhout op de Leidsevaart teruggevonden met een lekke band. CV 1 i-'t-cV:tiniUïJr-y'i LEIDEN Terwijl over de meer directe en interne problemen van de Europese Gemeenschap en de uibreiding van zes tot tien reeds veel is en wordt nagedacht, dit veel minder het geval is met betrekking tot de externe relaties en de gevolgen van de integratie voor landen of gebieden buiten de Europese gemeenschap. Dat is <je hoofdgedachte achter een tweedaagse conferentie over „De uitge breide Europese Gemeenschap en de betrekkingen met overig Europa en de Derde Wereld", die op donderdag 13 en vrijdag 14 mei georganiseerd wordt in hotel Noordzee te Noordwijk. De orga nisatoren zijn het Instituut voor Inter national Studie en het Europa-insti tuut van de Leidse Universiteit. Op de eerste dag van de conferentie zullen de plaats en de rol van de uitgebreide Europese Gemeenschap te genover de overige landen van Europa, de communistische en de neutrale, aan de orde komen. Prof. dr. H. Brugmans uit Brugge en dr. John Pinder uit Londen houden inleidingen over „De ontwikkeling van het denken over de Europese samenwerking" en „Ontwik kelingen in de Oost-Westbetrekkingen: problemen en mogelijkheden", 's Mid dags spreken de heer A. Mozer en dr. J. Kaufmann uit Parijs over „De Europese Gemeenschap en de neutralen", respec tievelijk „Mogelijkheden tot institutiona lisering van de Oost-West-betrekkingen in Europa". Op de tweede dag worden de plaats en de rol tegenover de ontwikkelingslan den behandeld. Dan zal drs. H. A. J. Coppens spreken over „De Europese Gemeenschap en de ontwikkelingslan den vanuit mondiaal perspectief". Nadat 's middags drs. R. Cohen uit Brussel een inleiding heeft gehouden over „De Europese Gemeenschap en de ontwikkelingslanden vanuit Europees perspectief", zal prof. mr. H. H. Maas een samenvattende beschouwing en een evaluatie geven. De conferentie wordt besloten met een discussie. LEIDEN De afd. Leiden van de Alg. „Hoezeer de aantrekkelijkheid en Ned. Bond van Handels- en Kantoor- levendigheid van de binnenstad ook ons bedienden en Handelsreizigers „Mer- ter harte gaat, wij menen dat verbetering curius" heeft mede namens de kath. in dit opzicht door instelling van een bond van Personeel in de Handel en de koopavond niet te bewerkstelligen is. Chr. Bedrijfsbond een adres gericht aan Gebleken is dat winkelcentra met aan- het college van B. en W. en de gemeente- grenzende parkeerterreinen een grote LEIDEN. De leuning va op zondag omstreeks kwart hek werd dusdanig versnield, dat de Vismarktbrug tegenover V D is behoorlijk beschadigd. In de nacht van zaterdag automobilist met aanzienlijke snelheid tegen de leuning aangeredenHet verdere ongelukken te voorkomen- hekken heeft moeten plaatsen raad n.a.v, de aanvraag voor een koop- avond te Leiden. De drie organisaties j zetten in deze brief uiteen, dat een uit- breiding van de koopmogelijkheden door i middel van een wekelijkse koopavond I niet alleen een verzwaring van de taak j van het winkelpersoneel betekent, maar ook een aanslag op de minder gunstige I arbeidssituatie. Een werkelijk vrij week- De Postduivenhouders- end komt voor dit personeel nauwelijks Maan- een ballon Boskoopse een aantal BOSKOOP dagmiddag was dat het met overkapte zwembad vooi bruik gereed j r. werd door raadsleden, gemeenteper- soneel en de pers proefge- allen nog een wat vreem de gewaarwording onder deze in de lucht hangende vijf ton zware ballon in het water te duiken. Ook zal men moeten wennen aan het sterke het geluid. Maar het best meevalt. Bovendien is het nu maar een korte afstand om op de (niet overdekte) speelweide te komen, zodat men toch nog volop in de gelegen- Vanaf morgen week gratis zwemmen In ieder geval heeft Bos koop nu zijn „overdekte" waardoor men onder alle weersomstandigheden rus tig zijn baantje kan zwemmen. Het is ook een uitkomst voor de kleuters, die nu het gehele jaar door zwemles kunnen krijgen en niet meer in de meestal koele boven lucht behoeven staan te rillen. Ook de polo'ers kunnen er van profiteren bad wedstrijden trainen. Aangezien nog enkele kleine voorzieningen moe ten worden getroffen zal het bad morgen, woens dag 5 mei, voor het pu bliek worden opengesteld. Ter kennisname kunnen de inwoners dan een week gratis zwemmen. Dit tot en met dinsdag 11 mei a.s. Dondeodagavond 6 mei is er nog een polo- wedstrijd die eveneens gratis toegankelijk is. Het bad zal geopend zijn van 's morgens zeven uur tot 's avonds tien uur. Zater dags tot 5 uur en zondags van 's morgens tien tot 's middags vijf uur. Don derdagsavonds is het bad gesloten. LEIDEN. vereniging „Het Oosten" heeft het afge lopen weekeinde een wedvlucht gehou den vanuit Duffel. Om half negen wer den 332 duiven gelost bij oostnoord oostenwind. De duif die de eerste prijs gewonnen heeft was om 10.17 weer thuis, de laatste om 10.33 uur. De uitslag was als volgt: W. van Klink 1, 5; B. Slinge- ling 2; C. Vesseur 3, 9; H. de Haas 4; G. Gijsman 6; S. Venema 7; C. de Mooy 8; S. Mooten 10. Volgens het adres zijn de ervaringen in gemeenten waar een koopavond is ingevoerd van dien aard, dat er geen sprake is van een vooruitgang. Mei-kbaar is enige verschuiving van de omzet van de zaterdag naar de koopavond. Vast staat, dat de kosten voor de ondernemer zullen toenemen. De consument zal met deze kosten geconfronteerd worden door hogere prijzen. 'intrekkingskracht hebben. De verkeersproblemen in een stad als Leiden laat de aanleg van goede par keergelegenheid nu eenmaal niet toe. Dit gemis wordt door de instelling van een koopavond niet gecompenseerd", aldus de organisaties, die het gemeentebestuur vragen, de koopavond af te wijzen. BOSKOOP De heer G. B. uit Boskoop had met zijn nieuwe DAF nog geen 50 km gereden toen hij bij het linksaf slaan op de Puttekade een hem tegemotkomende Austin, bestuurd door de heer P. S. uit Waddinxveen, niet tijdig opmerkte. Het gevolg was dat de Austin in de sloot terecht kwam en de nieuwe Daf in een kneusje verander de. LEIDEN. Nu het ernaar uitziet.dat op 1 juni wordt begonnen met een weke lijkse koopavond (op de donderdag) voor de winkels in de binnenstad, beginnen ook in de buitenwijken stemmen op te gaan voor een koopavond. Zoals bekend, hebben B. en W. de raad een voorstel tot Invoering van de koopavond voorge legd en betreft het hier voorlopig een proef, die tot augustus 1972 duurt. Namens de „Belangengemeenschap van ondernemers op het Bevrijdingsplein" gaat de heer R. K. E. Kort deze week een verzoek naar B. en W. sturen, waar in wordt gevraagd de koopavondproef niet te beperken tot de binnenstad. Vo rige week had hij hierover bij afwe zigheid van wethouder Lijten een ge sprek met wethouder mevr. Den Haan Deze vertelde hem, dat het verzoek wel wat erg laat komt een maand of vier na het verzoek van het Leids City Cen trum. Zou voor de verdere stad ook een koopavond in overweging moeten wor den genomen dan betekent dit, zo werd de heer Kort duidelijk gemaakt, dat dan opnieuw een hele procedure moet wor den gevolgd (inschakeling Kamer van Koophandel, enquête onder winkeliers e.d.), die zeker drie maanden in beslag Volgens de heer Kort moet het toch „ook ambtelijk" wel rond zijn te krijgen, dat op 1 juni een koopavond voor de gehele stad wordt ingevoerd. Zijn eigen onderzoek wees uit, dat van het Bevrij dingsplein twaalf van de veertien winke- i liers er vóór zijn, terwijl ook op het Vijf- j meiplein veel voorstanders zouden zijn te vinden. Voorts vertelde hij ons, dat de Coöperatie voor haar zaak aan het Diamantplein (Morskwartier) eveneens invoering van een koopavond vraagt. LEIDERDORP In Leiderdorp zijn gisteravond een flink aantal gemeente lijke belastingen verhoogd. Leiderdorp heeft weliswaar een sluitende begro ting, maar het overschot is niet bijster groot. Er is weinig ruimte om rente en aflossing te kunnen betalen voor moge lijke nieuwe leningen. En omdat Lei derdorp een sterke groei doormaakt en dus vele projecten ter hand moet ne men, moet zo'n ruimte er toch wel zijn. Daarom gingen B. en W. van Leider dorp alle plaatselijke belastingen, leges- verordeningen en retributies na om te bezien of verhoging mogelijk was. Het merendeel van de tarieven van de leges ter secretarie dateren van 1966. „Dit lijkt ons reden genoeg om tot een tariefsverhoging te komen", schre ven B. en W. aan de raad. De raad ging akkoord met een verhoging met 30 pet. Dit levert de gemeentekas jaarlijks f 4500,meer op. Het tarief van preca riorechten zal met rond 15 pet de hoog te in gaan per 1 januari 1972 wat een meeropbrengst zal opleveren van ongeveer f 1750,per jaar. Ook de wegen- en rioolbelasting zal worden verhoogd. De verhoging van het onder deel wegenbelasting bedraagt 3 pet (wordt 23 pet) van de belastbare op brengst van gebouwde eigendommen plus 11,5 pet (was 10 pet) van de belastbare opbrengst van ongebouwde eigendommen. Het onderdeel rioolbelas ting zal worden verhoogd van 20 tot 24 pet. Voor 1971 verwachten B. en W. de hogere tarieven van de wegen- en rioolbelasting, die op verzoek van drs. J. Reugebrink niet m.i.v. 1 januari jl. maar pas per 1 juli a.s. zullen ingaan, een meeropbrengst van rond f 25.000. Een bedrag van ongeveer f 17.500, verwacht de gemeente meer te ontvan gen door een verhoging van de begrafe nisrechten. Bij een verhoging met 100 pet wordt nog slechts 30 cpt van de kosten die de gemeente voor de be graafplaats moet maken gedekt. Daar om acht men een verdubbeling van het tarief gerechtvaardigd. Bovendien is een plan in de maak om de Alg. Be graafplaats aan de Hoogmadeseweg uit te breiden, wat ongeveer f 350.000,zal gaan kosten. De verhoging gaat in per 1 januari 1972. Hogere reinigingsrechten B. en W. stelden de raad voor om de reinigingsrechten te verhogen van f 30,- tot f48,— per jaar. Omdat het gemeen tebestuur de kosten voor 70 pet wil dekken, is een verhoging tot f 48,per jaar nodig. Drs. Reugebrink van de Prot. Chr. Groepering verklaarde de verhoging erg abrupt te vinden en stel de voor de vergoeding voor het ophalen .van het huisvuil te verhogen tot f 40, Bovendien had hij bezwaren tegen de ingangsdata van verschillende verho gingen. Uit de ontwikkeling van de discussies bleek dat de WD. het PAK en de KVP hetzelfde wensten. De der ving met f 15.000,van de kleinere verhoging van de reinigingsrechten zou goedgemaakt kunnen worden door een verhoging van de wegen- en rioolbelas ting. B. en W. en de raad gingen met dit voorstel akkoord, zodat een meerop brengst van f 78.500,verkregen zal worden. Ook was de raad het eens met een verhoging van de hondenbelasting betaald moet worden (meeropbrensgt f 2500,—). Aan het begin van de raadsvergade ring onder voorzitterschap van loco- burgemeester C. Meerburg (Prot. Chr.) burgemeester M. A. van der Have was wegens een lichte ziekte afwezig uitte de heer J. Nievaart van D.S.'TO zijn gelukwensen aan het adres van de heer Meerburg wegens de koninklijke onderscheiding die hij op koninginne dag had ontvangen. Aan de 1-aad werd aan het begin van de vergadering ook medegedeeld, dat B. en W. besloten hebben de huurquote wederom vast te stellen op 15 pet. Onder huurquote wordt verstaan het percentage van het jaarinkomen dat voor de huurprijs van een huis per jaar wordt geacht ter beschikking te zijn. Voor wat de huurders betreft, waarvoor het jaarinkomen niet hoger is dan f 12.000,is bepaald dat daarvoor een glijdende huurquote zal gelden, nl. van 10 tot 15 pet. Subsidie N.Z.H. Ook van Leiderdorp zal de NZH een subsidie ontvangen in het exploitatiete kort op het in Leiderdorp verzorgde agglomcratievervoer. De heer J. Nie vaart vestigde er de aandacht op dat de bewoners van de enclave het Patrimo niumpark (nabij Durisol aan dé" Acht- hovenerweg) 's avonds na negen uur volkomen geïsoleerd zijn, omdat deze wijk niet door het openbaar vervoer wordt bediend. Mr. J. G. van Roijen van de VVD betreurde het uitblijven van een directe busverbinding met het station in Leiden. Hij bepleitte het in stellen van een onderzoek onder de bevolking om de behoefte te peilen. Mocht de gemeente daartoe niet bereid zijn, dan zou de WD deze zaak zelf ter hand nemen, zo hield hij B. cn W. voor. Wethouder Drenth zegde de heer Nie vaart toe dat hij met de betreffende busonderneming West-Nederland contact zou opnemen om de Patrimoni- umparkbewoners uit hun isolement te verlossen. Voorts raadde hij de heer Van Roijen het houden van een enque- te af, omdat de NZH zich weinig aan de uitslag daarvan gelegen zou laten liggen en bovendien geen toestemming krijgt tot het doen van experimenten. „Dit acht ik een botte manier van handelen", zo antwoordde de liberaal Van Roijen. „Zwammen" Zonder veel op- of aanmerkingen be sloot de raad een subsidieverordening voor clubaccommodaties in te stellen. Deze komt er op neer dat de helft van de bouwkosten voor nieuwe clubhuizen e.d. door de gemeente wordt betaald, een kwart wordt verstrekt in de vorm van een lening en een kwart moet door de vereniging zelf worden betaald. De bepaling van de subsidiabele kosten ge beurt door B. en W., maar bij verschil van mening is beroep op de raad moge lijk. Deze laatste toevoeging werd opge nomen op verzoek van de heer Reuge- Aan een groot aantal verenigingen verstrekte de gemeenteraad subsidies o.m. aan de Leiderdorpse padvinders (bijn f 4600,de Stichting Jeugd werk Leiderdorp (f 10.000,en aan de padvinters „De Zonnestraaltjes" voor de verbouw van het troephuis. „Kunt u nog zwammen, zwam dan mee", stond onder subsidieverzoek van gymnastiek vereniging Sparta. Deze toevoeging was van do hand van een wethouder. Raadslid H. Jongman van D.S'70 ver klaarde zich geërgerd te hebben aan deze ambtelijke noot en vroeg hierover opheldering. Wethouder Drenth zei hierop dat hij de betreffende zin had geplaatst omdat hij het betoog van het bestuur van de gymclub erg onsamen hangend vond en wenste dat het amb tenarenkorps door de wat ongebruike lijke kanttekening gestimuleerd werd. De heer Drenth zegde wel toe voortaan wat andere woorden te zullen gebrui- Met de stem van de heer Nievaart tegen, besloot de raad toe te treden tot NV Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, door het kopen van 25 aandelen van f 250,waarop 20 pet moet worden gestort en door de betaling van f 250, entreegeld. LEIDEN Het is verboden op door B. en W. aan te wijzen marktterreinen of gedeelten van marktterreinen gedu rende door hen te bepalen tijden fiet sen en bromfietsen aan de hand mee te voeren". Dat is artikel 45 van de Veror dening op de Markten, waarop de heer Kwik (PvdA) gisteravond de aandacht vestigde. Het is misschien wel het meest-overtreden artikel. Omdat een rondgang over de markt voor velen een bijzonder genoegen is en omdat binnen kort het toeristisch seizoen weer aan breekt. vroeg hij meer toezicht op het naleven van het artikel. En als het kan graag meer ruimte in de omgeving om er rijwielen te plaatsen. In antwoord op een verzoek van de heer Van Aken, toonde zich de voorzit ter, loco-burgemeester S. Menken zich een voorstander van braderieën en ge- legenheidsmarkten in de buitenwijken. Ook al wordt daartoe geen apart arti kel in de verordening opgenomen, B. en W. zullen verzoeken in die richting met welwillendheid honoreren. Verkoopclag-bazar Oude Liedenhuis LEIDEN In het Oude Liedenhuis aan de Herengracht wordt op vrijdag 7 mei een verkoopdag-bazar gehouden. De opbrengst van deze dag komt geheel ten goede aan de uitbreiding van de ontspanningsmogelijkheden in het te huis. Het geld zal onder anderen be steed worden voor de aankoop van een dia-projector en enkele aquaria. Op de verkoopdag zijn veel mooie prijzen te winnen Voor de kinderen is er een grabbelton en ook het rad van avon tuur ontbreekt op deze dag niet. De aanvang van de middag is half twee.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5