NOORDWIJK EN ROOMBURG DIEP IN PU Degradant ZLC verslaat DOSR SJC speelt beslissingsduel met TEXAS DRIE KRINGRECORDS LGB-ZWEMTEAM De Munnik en de Leidsche Hout delen rake slag uit Beslissingsduel op RCL-terrein MAANDAG 3 MEI 1971 ROELOFARENDSVEEN De 500 zeer trouwe supporters van DOSR hebben een bijzonder treurige middag meegemaakt. DOSR werd namelijk verslagen door ZLC en dat mag, gezien de verhoudingen in de competitie, toch wel een blamage voor de Veners heten. Gezggd moet echter worden dat ZLC zich van zqn beste zqde heeft laten zien. hem is ZLC er in geslaagd de in de 34ste minuut van de eerste helft veroverde voorsprong te behouden. Dat doelpunt kwam op naam van kanthalf Brand, die doelman Bouwmeester van afstand passeerde. DOSR heeft hierna nog wel aangedrongen, maar overtuigend was het niet. UDO—MMO 2—0 (2—0) UDO heeft gisteren waar gemaakt dat het de titel draagt de sterkste club van de LVB te zijn. De Oegstgeestenaren hadd entegen MMO nauwelijks twintig minuten nodig om een 2O-voorsprong te veroveren en slaagden er daarna zonder al te veelm oeite in de Hoogmadenaren van het lijf te houden. Een MMO dat wel met de nodige inzet, maar miste toch duidelijk inhoud om het rustig spelende UDO serieus te bedreigen. De treffers die UDO in de beginfaze scoorde waren echter niet van geluk ontbloot. Beide malen werkten MMO-spelers mee bij het totstandkomen van de doelpunten. Eerst liet doelman Bank een kopbal van Witteman los waarna de bal langzaam over de lijn rolde en bij het tweede doelpunt schoot Witteman tegen een verdediger aan via wiens been het leer doel trof, 20. LEIDEN Nu de competitie voor de helft is verspeeld, begint er duidelijk enige tekening in de klassering van de I verschillende teams te komen. Noord wijk en Roomburg leden hun der- de nederlaag in successie en staan nu i als laatste geklasseerd in hun respec- j tieveljjke poules. Ook Forescate leed z'n I derde nederlaag en zal nu wel zeker j degraderen naar de overgangsklasse B. j De Leidsche Hout behield zijn kans op het kampioenschap door een 5-8 zege op I de Metselaars Dl. De Munnik haalde tegen Te Werve I fors uit en behaalde een 71 overwinning. Unicum tenslotte behield zjjn kansen op het kampioen schap in de tweede klasse door een zeer verdienstelijk gelijkspel tegen de Metse laars IV. Roomburg Tegen O.T.C., dat één punt vergaarde uit de beide vorige wedstrijden heeft Roomburg een voortreffelijke wedstrijd gespeeld ondanks de uiteindelijke 65 nederlaag. Vooral de heren waren dit keer weer goed op dreef. Bram Madera toonde, dat hij deze competitie fantas tisch in vorm is. Met 6-3 6-4 veegde hij Kees Koen van de baan. Dick Bouman moest in zijn partij tegen Peter Burki in de eerste set nog wat acclimatiseren, maar daarna ging het beter. Met 1-6 6- 6-2 trok hij aan het langste eind. Jaap Temminck speelde weer zijn geweldige ..powerplav" van flitsende sendees en keiharde smashes, waartegen Bollerman niet bestand bleek (8-6 6-4). Jan Ufkus is de enige, die dit seizoen nog niet in vorm is. Nu verloor hij van Frans Engelenburg (0-6 4-6). Karina Kerssemakers en Milou Pen seel gingen in hun single tenonder te gen de goud spelende zusjes v. d. Pol. Samen verloren zij ook de damesdubhel. Bram Madera en Jan Ufkus. moesten in de eerste herendubbel na veel strijd hun meerdere erkennen in Boilerman en Engelenburg (6-1. 3-6, 6-1). Jaap Temminck en Dick Bouman daar entegen leverden in de tweede heren- dubbel een fraaie prestatie door het goed op elkaar ingespeelde duo Peter Burki, Kees Koens met 6-3 in de laatste set te verslaan. Milou Penseel en Jaap Temminck zorgden voor het vijfde punt door Marianne v.d. Pol en Frans Enge lenburg in diïe sets aan de kant te zet ten (6-4, 2-6, 8-6). Het tweede team behaalde een 5-3 overwinning op Joy Mozaiek IV en wordt daardoor vrijwel zeker kampioen in de tweede klasse. Noordwijk Noordwjjk heeft tegen het mede op dc laatste plaats staande Victoria I een 7-4 nederlaag geleden, waardoor de Noordwjjkers voorlopig de laatste plaats in hun poule bezetten. sets verloren, waarbij aangetekend dient te worden dat Ronald Blommen- daal en Gerard Pasma in de eerste herendubbel een 6-4 4-2 voorsprong niet tot winst wisten uit te bouwen. Joke Bos en Rob Koggink gingen in het eerste gemengd dubbel tenonder. het geen een 14 nederlaag op het sheet bracht. Forescate Forescate heeft tegen Tilburg II zijn derde nederlaag in successie geleden, waardoor de Voorschotenaren nu vrij wel zeker zijn van degradatie. Bernard Doorenbos had niets in te brengen te gen Horreman (2-6 2-6). Henny Koe- Leidsche Hout gisteren een nuttige 5-3 zege behaald op de Metselaars III, waar mee de kansen, op een kampioenschap voor de Leidsche Hout nog volledig open zijn. Een minder plezierige kant aan deze overwinning was het feit, dat de Metselaars maar met één dame op de baan verscheen en de andere volgens hun zeggen wel in de loop van de mid dag zou komen opdagen Toen echter om half vijf deze dame nog niet ver schenen was, claimde playing-captain Frank Bonte - die zei dat er zo voor hem geen lol meer aan is - volkomen terecht de beide dubbelspelen, waarin deze dame moest uitkomen. Na veel geharrewar kreeg de Leidsche Hout deze partijen gewonnen gegeven. Echter Unicum 5 Op de Metsbanen in Scheve heeft Unicum gelijkspel uit het i Maureen Meijer v zondag de ster vai partijen te i bevochten j uur weten te slepj as deze competij de dag door al 1 In de single gaf| 6-4). Ook Gerard Pasman kon deze zondag zijn draai niet vinden. Tegen Aad v. Slooten ging hij r.iet twee maal 6-2 tenonder. Kees Marré leverde een geweldige prestatie door de sterker ge achte Henk Hepok met 64 in de derde set te kloppen. Captain Ronald Blom- mendaal moest het afleggen tegen Rob v. Min (6-0 9-7). Josine v.cj. Koogh was deze zondag voor Noordwijk goud waard. Zij scoorde drie van de vier punten, waarmee zij ongeslagen bleef. In de single gaf zij Hilda v. Min-v. Loon het nakijken (6-4 3-6 4-6), samen met Joke Bos won zij de damesdubbel en met Gerard Pasma de tweede mixed. Joke Bos vond haar Waterloo tegen Eve lien de Weeger (6-2 6-4). De beide herendubbels gingen in drie mans speelde tegen Hols wel een tech nisch goede partij, maar was toch niet in staat om Hoes ook maar één moment te bedreigen. John Visbeen ging ten onder tegen de goed spelende Jan Wil lem Niessink. Angelique Fortanier toonde deze zondag overduidelijk aan, dat zij nog niet rijp is voor deze klasse. Tegen m'ej. M. v. Loo werd het een 6-0 6-2 nederlaag. Marleen v.d. Mijn daarentegen komt er met de week beter in. Door mej. v.d. Wildenberg in drie sets te verslaan zorgde zij voor het enige Forescate- punt (0-6, 6-3. 6-4). Alle dubbelspelen werden vervolgens verloren, hetgeen een 8-1 eindstand te zien gaf. De Leidsche Hout Op het eigen knusse park heeft de door deze hele affaire was de concen tratie van de Leidsche Hout-spelers vol ledig verdwenen hetgeen hen onder an dere de herendubbel van Frank Bonte en Wim Smit kostte, wat hem anders toch een punt oplevert. Wim Smit had alleen in de tweede reeks problemen met v. Nuchteren, maar in de laatste reeks was hij heer en meester 1-6 6-8 6-1). Gerrold v.d. Sluis daarentegen had tegen de toch echt niet zo sterk spelen Donald Hales geen enkele kans, getuige de 3-6 1-6 nederlaag. Mevr. v. Zuuren speelde tegen Ingrid Baden weer haar bekende spelletje en won 6-3 6-4De tweede damessingle werd door de Metselaars gewonnen gegeven. met schitterende groundstrokes fijne dropshots mevr. v. Nuchteren j nakijken (7-5 6-0), met Helma lenberg won zij de damesdubbel en Rob Bockweg scoorde zij het verlos^ de vierde punt. Har Meijer daarentej was in zijn enkelspel tegen de jeugd! Klippel niet erg op dreef en verloor! twee sets (6-3 6-2). Lodewijk Kall^ berg had veel moeite met Bader, wist toch in twee sets overeind te 1 ven (7-5 6-4). Helma Kallenberg i haar meerdere erkennen in mej. Nuchteren (4-6 4-6). Verlies in de herq dubbel van Har Meijer en Rot Boq weg en in het gemengd dubbel ma en Lodewijk Kallenberg gaf ej 4-4 eindstand te zien, waarmee Unicii alle kansen op het kampioenschap he^ behouden. De Munnik De Munnik heeft haar verblijf in tweede klasse vrijwel zeker geprol* geerd middels een forse 71 zege Te Werve I. Jan Theunissen was zondag weer goed in vorm en met ke servicespel versloeg hij Niks 6-4). Ook Jan Lindt had zijn dag met 6-3 6-4 gaf hij Verschuren het kijken. Karin Braakman deed Reus sneven, terwijl Wilma Bakei dit keer voor de dissonant zorgde d< onverwacht van mej. De Reus te vel liezen. Jan Theunissen en dhr. v. Lee* wen hadden geen enkele moeite mp Soeristo en Verschuren, terwijl Wilr Bakema en Karin Braakman Reus en mej. de Reus in drie sets kli gaven. Ook de beide gemengd-dubl werden gewonnen, hetgeen 7-1 zege opleverde. Verdere uitslagen: De Munnik II-E> Ready '28 I '2-6, De Munnik IIIAlta F"1 2-6, De Munnik IVGroenendaal IV 2t£ De Munnik V-Groenendaal II 7-1. K NOORDWIJK Het verlies tegen degradant HVV betekent l ruime 3—1-voorsprong die met de rust was bereikt werd door na een perfecte 1—2-combinatie met Van Resteren inschoof voor SJC dat het in een beslissingswedstrijd tegen Texas uit onnodig aanvallend spelen teniet gedaan en vormde zelfss de Arie Wijers bleek zijn middag te hebben. Voor de rust sloeg hij zal moet enmaken of SJC m de derde klasse mee zal blijven basis voor een niet meer in te lopen achterstand. Bijzonder nog tweemaal toe. In de 23ste minuut met een afstandsschot draaien. Oorzaak van het falen tegen HVV ligt vooral in de j jammer voor de Noordwijkers want de start was veelbelovend, in de 42ste minuut zorgde hij voor een hattrick na een stra SJC een voorsprong toen Arie Wijers I schop van H. Steenvoorden. verkeerde tactiek die tegen de Hagenaars is gehanteerd. De Al in de 6e minuut i VNLStompwijkse Boys ^Bonder nu werkelijk tot op de bodem van het krachtenarsenaal te hoeven gaan slaagt Stompw. Boys er tot nu toe in in deze bekercompetitie de concurrentie op afstand te houden. Vorige week werd KRV er zonder al te veel moeite onder gehouden en gisteren kwam ook VNL niet of nauwelijks aan bod. De Leide- naars speelden wel een aardige wed strijd, maar verzuimden in de beginfaze toen er enkele kansen waren toe te slaan se moesten naderhand met lede open toe zien dat Stompwijkse Boys uitliep. Eerst in de twintigste minuut toen Van Leeu wen een te zachte terugspeelbal in een doelpunt omzette en later in de tweede helft toen weer Van Leeuwen Van der Hoogen kansloos liet. Een kwartier voor tijd bepaalde Wesselman de eindstand op 12. SVLV—Kickers Ondanks het feit dat het Leimuidense Kickers gisteren tegen SVLV een bewon derenswaardige inzet ten toon gespreid hebben zijn zij er toch geen moment in geslaagd de Voorschotenaren werke lijk te bedreigen. Niet dat SVLV nou zo'n briljante wedstrijd speelde, daar voor was het enthousiasme te gering, maar het technisch kunnen van SVLV lag op een hoger peil. Het liep allemaal iets beter, er werd georganiseerder ver dedigd en sneller aangevallen. SVLV nam de leiding door een doelpunt van Van der Krogt uit een vrije trap. Na rust hetzelfde spelbeeld, doelpunten kwa men nu van de voet van Van Bemmelen en Vogelaar die de eindstand op 30 bepaalden. MeerburgWateringse MeerburgWeteringse Boys 22 (10) Brouw Het begint er een beetje op te lij- ken dat Wet. Boys voetbalmoe is. De j mannen uit Oude Wetering, die een zwaar seizoen achter de rug hebben le verden vorige week nog wel een pres- tatie van betekenis maar maakten gis teren tegen Meerburg een minder goede SVLV op koninginnedag kostte Randstad Sport drie geblesseerde spelers, vandaar dat er een nogal gehavend elftal in het veld kwam tegen VNA. Een VNA dat zich goed verweerd heeft tegen het hoger spelende Randstad, maar dat de gehele wedstrijd door toch wel zwakker geweest is. Randstad Sport heeft een flink aantal kansen laten lig gen en demonstreerde ook niet zo'n ge weldige inzet. Debet hieraan kan echter wel het \-roege doelpunt geweest zijn waarmee Jongbloed zijn ploeg in de der de minuut aan de leiding hielp en dat later beslissend bleek te zijn. St.-BernardusUnitas St.-Bernardus heeft de bekerwedstrijd tegen Unitas Leiden met 42 gewonnen. Het onderschatten van de tegenstander door de thuisclub sproot voort uit het doelpunt, dat in de eerste de beste mi nuut werd gescoord. Ted de Boer rondde een voorzet van Pim van Wetten keurig af (10). Hans de Boer schoot St.-Ber nardus in de 12de minuut naar 20 en Ted de Boer bekroonde in de 25ste minuut het voorbereidende werk van Jacques Wortman (30). Unitas kwam een minuut later terug, mede door toe doen van St.-Bernardus-centrale verdedi ger Jan de Boer (31) en in de 42ste minuut door Freddie Du Bon, die van de thuisclubdefensie alle kans kreeg om doelman Gidi Speel te passeren (32). De Leidse ploeg rook de nonchalance bij St.-Bernardus, maar kon toch geen vuist maken. Bij de oranjewitten premitteerde Hans de Boer het zich, om voor leeg doel te missenPim van Wetten zag een minuut voor hel eindsignaal van deze zeer prettige ontmoeting zijn solo eindi gen achter de uitstekende goalie John Tot en met de tiende minuut van de tweede helft liep alles volgens plan maar daarna ging het in snel tempo bergaf waarts. In de eerste helft had W.B. de leiding genomen door een doelpunt van Overdevest uit een hoekschop en in de tiende minuut van de tweede helft bracht De Jong de stand op 02. Daarna zakte W.B. weg en vermocht Meerburg een veldmeerderheid veroveren. De Rijndij kers grepen de gelegenheid met beide handen aan en kwamen middels doel punten van Van Mil en Straathof op 22. LDWSAlphense Boys Als er ooit een Wedstrijd is geweest waar weinig over te vertellen is dan is het deze wel tussen LDWS en Alph. Boys. Geen doelpunten, wel inzet maar wei nig kwaliteit, dat zijn zo de voornaam ste kenmerken van dit duel. waarin LDWS over het algemeen toch wel de betere ploeg geweest is, maar waarin de Leidenaars zoals zo vaak de laatste weken er maar niet in slaagden de vele kansen te benutten. Want kansen waren er. Zowel voor Galaart als voor Van Tongeren als voor Prins. Alle Leidse voorwaartsen faalden echter ten ene ma le. Gezegd moet echter ook worden dat doelman Van der Werff van de Alphe- naren een goede wedstrijd speelde. Hij was de enige die er uitsprong in dit verder grauwe duel. Randstad SportVNA Randstad Sport heeft wel interesse voor de bekercompetitie, maar de om standigheden maken het de Voorscho- HAZERSWOUDE De besturen van de voetbalverenigingen Hazerswoudse Boys en SVOW uit Oude Wetering zijn het in principe eens geworden, de be slissingswedstrijd tussen de standaard teams van beide verenigingen, met als inzet het behoud van het vierde-klasse- schap van de zaterdagcompetilie, aan staande zaterdag te doen verspelen. Als plaats is het RCL-terrein te Leiderdorp bij de KNVB en de KNVB, afdeling Leiden, gesuggereerd. Indien beide laat ste instanties hieraan hun fiat geven, staat niets in de weg, om de beslis singswedstrijd aldaar te doen plaatsvin- Koolthoff zorgde inmiddels voor rust nog voor een tegentreffer. Na rust we- derom een fel aanvallend SJC dat de winstmarge al snel leek. te gaan vergro ten toen John van ëSêsteren hard en hoog inschoot. Doelnr*n Paardekooper wist echter op het laatste moment de bal juist over te tikken. SJC bleef in de aanval maar de kansen bleven beperkt I omdat HW zich hoofdzakelijk toelegde op verdedigen. Slechts met twee man speelden de Hagenaars in de voorhoede. Deze kregen echter opvallend veel ruim- te. In de 17e minuut profiteerde aller- eerst Wijanands hiervan en even later j toen SJC nog meer het accent op de aanval ging leggen sloeg Bijloos twee maal achter elkaar toe. SJC. nu plotse ling tegen een achterstand aankijkend bleef aanvallen en betaalde in de 37e minuut nog eens tol toen v. Meurs de SJC-achterhoede te vlug af was. Het doek viel voor SJC in de slotfase. Hoe wel Cor van Maris in de 40e minuut de stand met een fraaie goal nog in een nieuw jasje stak betekende de treffer van Smits vlak voor tijd het definitieve ADSSportclub Lisse De kans op een eervolle tweede plaats heeft Spel. Lisse door het gelijke spel tegen ADS misgelopen. Oorzaak voor dit teleurstellende resultaat lag hoofd zakelijk in het feit dat Spel. Lisse op de beslissende momenten faalde. Vooral in de tweede helft toen ADS naar adem hapte verzuimde Spel. Lisse er met een welgemikte mokerslag, een einde aan te maken. Goed partij gaf ADS nog in de eerste helft. Alle beschikbare kruit pompte het in de eerste helft. De eerste voltreffer viel in de 20e minuut toen Flacon na een afgeslagen aanval op links doelman Lefeber passeerde. Aad Hoogkamer zorgde er een kwar tier later voor dat Spel. Lisse met een korte demarrage weer aansluiting kreeg met ADS. Na rust leek Spel. Lisse zelfs met een korte tussensprint er tussen uit te knijpen. Het doelpunt van' Aad Hoogkamer in de tiende minuut werd echter wegens buitenspel afgekeurd. Meer succes had Gerard v.d. Poel toen hij vijf minuten later na voorbereidend werk van debutant Henny Ransdorp de bal achter de vertwijfeld .springende ADS-doelman tegen de touwen joeg. Alle moeite werd tevergeefs toen uit een corner van Knoesten spitsspeler Kaptein met een trekbal doelman Le feber voor de tweede maal liet buigen. Kansen kwamen er volop voor sportclub Lisse maar vooral door falen van Ge rard Oude Velthuis kon ADS een punt vasthouden. DOCOSTcxds 10 (10) Voor de rust had DOCOS wel het beste van het spel, maar kon dit on danks goede scoringskansen eerst na Texasdoelman Aad Buitendijk stompt de bal toeg bij e half spelen in een doelpunt Koos de Romijn onver wacht Tcxaskeeper Aad Buitendijk kansloos passeerde en - daardoor zijn ploeg een 10-voorsprong bezorgde. De DOCOS-keeper G. Dubbeldeman (weer terug na enkele weken afwezig heid) wist even later al vallende een schot van de Texas-midvoor te keren. Ook de steeds naar voren komende halfspeler van DOCOS Bert Bakker kwam twee keer achtereen voor het doel van Texas, maar had geen succes met zijn schoten. In de eerste periode had 'n steviger aanvallend Texas het heft in handen, maar de DOCOS-defensie met Hans van Zijp en Kees Vrisekamp wisten te voorkomen dat de ingevallen DOCOS- keeper Theo Ruiten het al te moeilijk kreeg. Na een kwartier probeerde DÓ- COS door Ton v. Dinten de voorsprong te vergroten, maar de Haagse doelver- dediger Aad Buitendijk wist de bal over de lat te werken. Ook Bert Bak ker en DOCOS-aanvoerder Koos Hoo- genboom hadden geen succes tóen ze met afstandsschoten het Texasdoel be laagden. Eindelijk kwam DOCS tot 'n doelpunt uit 'n vrije trap die Van Din ten hard inschoot, maar de scheidsrech ter kende het niet toe, omdat hij het fluitsignaal niet gegeven had. In de laatste seconde bleken de po gingen van Texas nog bekroond te wc.- Tijdens een vierkamp in de Leidse Overdekte hebben de pupillen van Rob Schouten drie kringrecords naar het verleden verwezen. Als eerste vlinder de Mariam Bestelink zich naar een nieuw record op de vlinderslag voor meisjes onder de 12 jaar. Door een tijd te realiseren van 37.3. Tevens bereikte Marian een eerste plaats op de 100 m schoolslag in haar leeftijdsklasse met tijd van 1.35.8. niet eenvoudig. Het duel tegen slag 1.21.5 aantikte. Goed voor een tweede plaats en een nieuw record voor onder de 14 jaar. Het derde kringrecord werd verbeterd door de wisselslag estafetteploeg voor meisjes onder 14 jaar die de 200 m. aflegde in 2.32.4. Naast Marian Bestelink boekte ook Peter Wolters twee overwinningen. Zo wel op de 100 m. als 200 m. schoolslag bleef deze met tijden van 1.19.5 en 2.56.1 de concurrentie ruimschoots voor. Verder vielen er zeges te noteren voor Dick Werter op de 100 m. rugslag jongens onder de 16 jaar in 1 15.3, Edward Maasdijk op de 50 m. school slag jongens onder de 10 jaar in 47.6 en Jan Willem Hoogervorst op de 100 m schoolslag jongens onder de 12 jaar in 1.40.3. Uitslagen: 50 m. vrije slag meisjes onder 10 jaar: 1 C. v. Beers (De Futen) 41.8, 2 Janet Vonk (LGB) 42.7; idem jongens: 1 M. v. Leeuwen (Futen) 36.9. 2 Rudy Plouvier (LGB) 37.1, 3 Edward Maasdijk (LGB) liet Platje (LGB) 40.9; idem jongens: 1 R. Nootenboom (RZV) 42.4, 2 Alex v. Belhum (LGB) 43.3. 100 meter schoolslag meisjes onder 14 jaar: 1 M. Ornek (RZV) 1.30.3, 3 Ans v.d. Geest (LGB) 1.32.0; idem jongens: 1 Peter Wolters (LGB) 1.19.5. 100 meter rugslag meisjes onder 16 jaar: 1 L. v.d. Leeuw (RZV) 1.15, 2 Renée Platje (LGB) 1.16.5; idem jon gens: 1 Dick Werter (LGB) 1.15.3, 3 Rob V.d. Mey (LGB) 1.17.9. 50 meter schoolslag meisjes onder 10 jaar: 1 E. Cox (RZV) 49.7, 2 Janet Vonk (LGB) 53.9; idem jongens: 1 Edward Maasdijk (LGB) 47.6. 100 meter schoolslag meisjes onder 12 jaar: 1 Marian Bestelink (LGB) 1.35.8; idem jongens: 1 Jan Willem Hoogen- vorst (LGB) 1.40.3. 100 meter wisselslag meisjes onder 14 jaar: 1 M. Ornek (RZV) 1.21.3, 2 Renée Platje (LGB) 1.21.5, 3 Monique Plouvier (LGB) 1.24.2. 200 meter schoolslag meisjes onder 16 jaar: 1 G. v. Leersum (RZV) 3.02.3, 2 José Neuteboom (LGB) 3.09.6, 3 Ans v.d. Geest (LGB) 3.18.3; idem jongens: 1 Peier Wolters (LGB) 2.56.1, 2 Dick Wer ter (LGB) 3.03.8. den maar een schot van Prosman kw wel in het DOCOS-doel terecht, de scheidsrechter had reeds voor einde gefloten „zodat hej doelpun grote teleurstelling van Texas niet gekend werd. TonegidoAlphen 3- Uit het spel van de Alphenaren v de volle negentig minuten duidelijk te maken, dat de ploeg van trainer L van der Leek geen enkel belang meek had bij de uitslag van de wedstrij tegen Tonegido. In de eerste helft gen beide partijen nog wel goed tegei elkaar op en wisten de verdediginger de zaak goed in de hand te houden, Toch had ook in die eerste drie kwa tier de Alphense achterhoede al me werk gehad, dan die van de gaSthere De rust kwam niettemin met een 0— Tonegido verhoogde na rust het tei po waarop de meeste spelers van P phen het antwoord schuldig bleven. Aan voerder Jan Kluivers en doelmai Proost maakten daarop wel een gunsti ge uitzondering. In de 10e minuu moest doelman Proost naar het ne doordat Koos Smit een vrije kans weri geboden. Kort daarna zag Herman Om loo kans doelman Proost voor de tweed! maal tot een gang naar het net krijgen (20) en een kwartier voor h einde werd het reeds lang geslagei Alphen door Joop Stuivenberg op 30-achterstand gezet. TeylingenDelft 30 (20] Wat Teylingen in deze competitie no, steeds niet waar heeft kunnen maken i gisteren gebeurd. Zij bezaten het zeld zame record van „thuis nog nooit ge wonnen". De rood-zwarten begonnen vanaf de aftrap met een offensief opl het Delftse doel. Reeds in de eerste minuut resulteerde dit in de eerste corner. Peet v.d. Vlugt plaatste de ball keurig voor de doelmond maar de schit terende omhaal van de jeugdspeler Aad|_ Witteman ging net naast. Maar slechts; 2 minuten later stond het in de zonji genietende publiek verbaasd dat een ver schot van Frank Van Dam i vingers van doelman Wils in het net verdween (1—0). Delft was spoedig over deze tegenslag heen en begon e tegenoffensief. Onbesuisd werd er ov en naast geschoten. Na 12 minuten \v het eveneens een jeugdspeler Kc Hoogervorst die de bal kon doortikken naar zijn collega Aad Witteman die! met een directe harde knal de bal onder de lat door in het doel deponeer de 20. In dc tweede helft nam Delfst direcf het initiatief. Met verre trappen de voorhoede aan het werk gezet. Tey lingen kwam toen enige keren knel en moest toestaan dat scheidsrech ter Arens een paar vrije trappen deelde. Ook Teylingen mocht enige, schoten uit een vrije trap lossen, i hier was het doelman Wils die hei gevaar teniet deed. Na een half stond er bij het Teylingendoel weer bekende muur. Keihard schoot Herbe- richt tegen de paal! Hierna trok Teylii gen' weer op het Delftse doel af e Hennie Zoet tikte de bal in hel net maar zeer terecht maar wel zeer laat floot scheidsrechter voor buitenspel. In de 35e minuut wist Peet v.d. Vlugt de keeper te omspelen en zeer beheerst de! bal in het lege doel te tikken. 30 Diti betekende voor Delft wel de genade-1 slag. NEW ORLEANS De Nederlandse golfspeler Martin Roesink is er te New j Orleans niet in geslaagd zich te plaat-S voor de finale van een groot in ter J nationaal toernooi. Roesink kwam totij totaal van 147 slagen, terwijl de limiet op 144 gesteld was.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 14