„Met hollen program we naar linkse drie de afgrond Bescheiden zege Volendamamateur' op Lugdunum Automobilist rijdt voetganger op Voorschotens zebrapad aan Jeugdcircus in de Veen Muziekschool hield auditie in Hoogmade SCHOT IN DE ROOS MINISTER NELISSEN MEENT: DRUGGEBRUIK IS 'N CRISISVERSCHIJNSEL Bisdom Rotterdam gaf fout geschreven naam mgr. Bekkers op VUC-LFC en ASC-S 72 Geen hoogtepunten in tentoonstelling „Ars" LEIDSE COURANT WOENSDAG 28 APRIL 1871 ..Ik dacht achter hem langs te kunnen rijden" LEIDEN „Ik dacht, dat ik wel achter hem langs kon rijden. Hij bleef echter ineens midden op het pad stil* staan en omdat ik daar niet op rekende reed ik tegen hem op". Zo klonk het verweer van een 20-jarige automobilist uit Voorschoten, die gisteren voor de Leidse kantonrechter mr. W. de Koning terecht moest staan, omdat hij voor een oversteekplaats op de Leidseweg niet was gestopt en daardoor een overste kende voetganger had aangereden. „U had moeten stoppen en die man de vrije doorgang verlenen. Door uw toedoen brak die voetganger niet alleen z'n rechterbeen, maar zal hij ook aan éen oog blind blijven", zo diende de rechter verdachte scherp van repliek. De officier mr. A. S. M. Horstink, vond verdachtes handelwijze eveneens zeer afkeurenswaardig. .,Op de zebrapaden moeten voetgangers zonder enig risico veilig kunnen oversteken", zo luidde de strekking- van zijn requisitoir. Mede ge zien de gevolgen van verdachtes han delwijze, eiste hij zowel een geldboete van f. 150,subs 15 dagen als bij wijze van waarschuwing de voorwaardelijke intrekking der rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden met een proeftijd van twee jaar. „Als hij niet was gaan stilstaan, zou er niets zijn gebeurd", probeerde verdachte de rechter mild te stemmen. Tevergeefs. De kantonrechter achtte verdachtes overtreding dermate laakbaar dat hij hem weliswaar inzake de geldboete met f. 100,subs 10 dagen vonniste, doch de intrekking der rijbe voegdheid voor de tijd van zes maanden onvoorwaardelijk stelde. Onder invloed? Een 48-jarige aannemer uit Leiden ontkende ten stelligste, dat hij. zoals destijds drie getuigen hadden verklaard, min of meer „onder invloed" was toen hij met zijfa auto niet aan de rechter kant de Kerkpleïnbrug „nam" en al- doende een botsing met een tegenligger veroorzaakte. Achteraf ontdekte de po litie bovendien nog dat verdachtes auto geen deugdelijke remmen, claxon en uittaat bezat. Als reden van zijn verkeersfout gaf verdachte op: „Er stond een fiets tegen de brugleuning en daar week ik voor uit. Omdat ik die tegenligger niet sag aankomen, week ik te laat naar rechts uit". Voorts verklaarde hij nog, dat de claxon door de botsing defect was geraakt en de remmen zijns inziens nog best deden. Dat de uitlaat lekte gaf hij (als enig feit) volmondig toe. Omdat verdachte al twee maal eerder wegens 't rijden „onder in vloed** werd gevonnist,achtte de officier t hoogstwaarschijnlijk, dat de drie getui gen het bij het rechte eind hadden. Inaake do verkeersfout eiste hij zowel een geldboete van f. 100,subs 10 da gen als de onvoorwaardelijke ontzeg ging der rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. Ter correctie vai autogebreken vroeg hij "een totale geld boete van f 100,subs. 10 dagen. De kan tonrechter zag geen reden tot enige cle mentie en vonniste dan ook geheel coh- Carnaval gevierd „U had drie vier glazen bier op. Dat verklaart wel de reden van deze vreemde botsing". Zo richtte de rechter zich tot een 19-jarige tuinder uit Alke made. die niet kon verklaren, waarom hij op een late januariavond met zijn auto op hét Noordeinde te Roelof- arendsveen pardoes tegen een stilstaande vrachtauto was opgebotst. Hij gaf het voorafgaand gebruik van enkele biertjes grif toe. Gezien het ge vaar, dat verdachte had opgeleverd eis te de officier een geldboete van f. 60, subs 6 dagen en een onvoorwaardelijke ontzegging der rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. De kantonrechter verhoogde het boetebedrag tot f. 100, subs 10 dagen doch liet het ditmaal verder nog bij een voorwaardelijke ont zegging met een proeftijd van 2 jaar. Te oud? Een 72-jarige Amsterdammer over trad met zijn auto in de Dorpstraat te Noordwïjkerhout een inhaalverbod, week daarna niet direct weer naar rechts uit met als gevolg, dat een bromfietser frontaal tegen de auto bots te. ..Ik haalde die auto in. omdat ik dacht, dat hij stopte", verklaarde hij de reden van zijn eerste overtreding. ROELOF A RENDS VEEN Dank zij óe activiteiten van het Oranjecomité Juliana zal vooral voor de jeugd Konin ginnedag niet ongemerkt voorbij gaan. Alle Veense kinderen worden uitgeno digd middags om 3 uur in de veiling hal aan de Sotaweg aanwezig te zijn. Voor hen zal dan optreden het bekende jeugdcircusgezelschap „Atleta". 's Avonds organiseert de muziekver. „Liefde voor Harmonie" om 8 uur weer de gewaar deerde traditionele lampionnenoptocht. De te volgen route is als volgt: start Huize St. Jacobus, richting Noordeinde, "Westeinde, Past. Onelplein, Spoorstraat, Wügenstraat, Dijkstraat, Elzenstraat, Eppulierenstraat, Essenweg, Langeweg, Plein AJkeburcht, einde Véenders genoten van mooie dia 's ALKEMADE Niettegenstaande de concurrentie van andere plaatselijke activiteiten mocht voorzitter P. Sarneel op de voorlichtingsavond van de Kon. Mfj. voor Tuinbouw en Plantkunde in de kantine van de bloemenveiling zich toch nog tevreden uitlaten over de opkomst. fi\ dit welkomstwoord deelde hij tevens mede dat de eerste ronde van de tetnkeuringen weer heeft plaatsgehad. ft jaar zullen hierover naast de gebrui kelijke prijzen ook diploma's beschik baar worden gesteld Hierna Wa6 het woord aan de heer G. Houtman, leraar biologie aan de Rijks Middelbare Tuin bouwschool te Hoorn. Het door hem te behandelen onderwerp „zwerven en ge nieten in ons eigen land" ging dan ook in deze plaats van start. Zijn dia's lieten zien dat hij in zijn hobby fotografie zeer deskundig is. Niet alleen met prachtige vergezichten, maar ook in het vastleggen van historische gebouwen. Voorts liet hij hierbij de schoonheid van de natuur op bijzondere wijze tot uitdrukking komen, met daarnaast het meer vaktechnische gedeelte met door hem gemaakte op namen op bloemisterijgebied. Het geheel werd op vakkundige wijze van toelich ting voorzien. Na de pauze gaf de heer A. R. Meima irvg. enige toelichting op de komende tentoonstelling „Floriade" Sluiting Schutsluis ROELOFARENDSVEEN Door het polderbestuur van de Veender- en Lijker- polder buiten de bedijking wordt bekend gemaakt dat de schutsluis te Roelof- arendsveen ingaande maandag 10 mei 1971 voor onbepaalde tijd gesloten zal zijn wegens noodzakelijk te verrichten onderhoudswerkzaamheden. ROELOFARENDSVEEN Kaart avond. Donderdag 29 april 's avonds om 8 uur in de DOSR-kantine zal voor de laatste maal in het seizoen de kaart en kienavond worden gehouden, waar voor weer aantrekkelijke prijzen beschik baar zijn. Tevens zullen op deze avond Öe prijswinnende nummers bekend ge maakt worden van de gehouden „prik- jjfankaetie". Iedereen is op deze avond ri*x harte welkom. HOOGMADE In Huize v. d. Ploeg hebben gisteravond ouders en andere belangstellenden kennis gemaakt met het werk van een muziekschool Rijn akkoord uit Leiderdorp. Dir. Ad Hoo- genboom hield een korte inleiding be treffende het leerplan waarbij is ge steld dat alvorens leerlingen een instru ment gaan bespelen zij lessen in alge mene muzikale vorming ontvangen, waarbij blokfluitlessen in groepsver band, de zg. A-afdeling. De AMV-lessen bij later te volgen instrumentaal onderwijs kunnen wor den voortgezet, met de mogelijkheid van het behalen van een getuig schrift, de "B-afdeling.Willen de leerlin gen zich verder in de muziek bekwa men clan wordt gaarne advies gegeven bij de keuze van het instrument. Voor nadere inlichtingen kan men zich ver voegen bij de heer S. N. G. de Dubbel- ders, v. Poelgeestlaan 66, Hoogmade. Leerlingen gaven gisteren een kleine demonstratie met instrumenten uit ver schillende landen. Op de blokfluit werd gespeeld onder leiding van de heer E. Vogel. Na een korte pauze hielden ver der gevorderde leerlingen een instrx*- menten parade met piano begeleiding van mevr. Goslings. Directeur Hoogenboom verwachtte dat door een demonstratie het aantal leerlingen ook' in Hoogmade kon wor- Een en ander deed bij de kantonrech ter de vraag rijzen of verdachte gezien diens hoge leeftijd niet beter deed met autorijden te stoppen. ,.Ik voel mij hiertoe nog bekwaam genoeg", luidde het korte bescheid. De officier kwam tot de conclusie, dat verdachte zeer gevaarlijk had gemanoeuvreerd en eiste naast twee geldboetes van respectieve lijk f.40.en f60,subs 10 dagen „als stok achter de deur" een voorwaardelij ke intrekking der rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proef tijd van 2 jaar. „Waar moet ik die f. 100.van beta len? Ik ben maar een arme AOW- trekker" aldus verdachtes laatste Openbare vergadering van commissie LEIDSCHENDAM De commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening komt maandag 3 mei om 20 uur in het raadhuis bijeen voor een openbare vergadering. Op de agenda staat een beroepschrift over weigering van een bouwvergunning voor het uit breiden van een autoherstelwerkplaats aan de Stompwijkseweg, de bouw van sluis en bruggen in en over de Vliet, voorzieningen in het raadhuis, verfraai ing van het binnenterrein van Prinsen hof, een voorbereidingsbesluit voor ge deelte van gronden lans de Westvliet- weg .aankoop van grond voor een gas- ontvangststation aan de Huyssitterweg en verkoop van een kavel tuingrond aan de Huyssitterweg aan een zead- teelt- en aelectiebedrijf. LEIDSCHENDAM De PvdA-aMe- ling Leidschendam houdt, vanavond een openbare verkiezingsbijeenkomst ln Freddy's Hoeve. Op de bijeenkomst die begint om acht uur worden de uitslagen van commentaar voorzien. Voor de voetballiefhebbers is er een televisietoe stel geplaatst. Veringa sloot tournee af in Sassen heim SASSENHEIM Minister Verin- ga, die z'n verkiezingstournée in .Ontmoeting" te Sassenheim af sloot, axTiveerde tot aller verras sing om kwart over tien in Sas senheim en maakte een vermoei de indruk. Hij zei tijd over te hebben, daar de AVRO-t.v.-uit- zending niet doorging wegens al lerlei strubbelingen. Na afloop van de vergadering, waar het pu bliek zeer enthousiast was over zijn onverwachte komst, vertelde de minister, dat tijdens de ver kiezingstournée, van de afgelopen 6 a 7 weken, ruim 10.000 km per auto was afgelegd door het hele land. Hij woonde 26 grote bijeen komsten bij en besteedde 17 volle dagen aan werkbezoeken. Hij was blij op deze Amerikaans aandoende tournee goed in aan-r raking gekomen te zijn met al lerlei problemen, wat in de prak tijk heel anders is dan er alleen maar kennis mee te maken op papier in de vorm van rapporten en statistieken. HAZERSWOUDE-ZOETERWOUDE. Pim van Wetten geniet niet alleen in Hazerswoude bekendheid als aanvoerder en spitsspeler van het standaardteam van de voetbalvereniging Sint-Bèrnardus. Ook daarbuiten kent menigeen hem, vooral de keepers van voetbalclubs uit de afdeling Leiden van de KNVB. Liefst veertien keer trof de Sint-Be rnardusspits in het afgelopen seizoen de vijandelijke roos en dat betekende dat hij topscorer genoemd mag worden onder de eerste klas (Leiden) voetballers. Gisteren trouwde hij in de Zoeterwoudse Meerburgkerk met Tiny v. d. Hoeven en dat was voor alle spelers van Sint-Bernardus 1 en trainer Cor Slikkerveer reden om naar Zoetermèer te trekken. In het Sportcentrum, dat wordt gedreven door zijn broer Kees en diens echtgenote, maakten zij hun opwachting om de buid en „hun" Pim geluk te wensen met hun huwelijk. Het bruidspaar zal zich vestigen in Leiden. Oppositie is niet conservatief SASSENHEIM Het programma van de linkse combinatie stimuleert sterk de inflatie. Dat Is de mening van minister R. Nelissen. De bewindsman, die gisteren op een KVP-bijeenkomst in Sassenheim voor de kring Leiden sprak en daarna als forumlid vele vragen te beantwoorden kreeg, zei verder: als het programma van de linkse combinatie wordt gerealiseerd hollen we naar de afgrond". Hij aei ook het geheel eens te zijn met de opvattingen van dr. Zijlstra in diens verslag van de Nederlandse Bank. Deze heeft aangedrongen op verkleining van het tekort op de betalingsbalans. Volgens minister Nelissen is dat de op dracht voor de komende vier jaar. Mi nister Nelsisen merkte op, verslag heeft geconstateerd, dat in de achterliggende vier jaar het tekort op de betalingsbalans kleiner is geworden. Over de linkse concentratie zei mr. Nelissen nog: „In feite heeft deze com binatie in haar geïsoleerde opstellngi te kennen gegeven, dat ze geen regerings verantwoordelijkheid kan en wil dra- Dokter Brinkman Nieuwkoop: Lijsterlaan Alphen wordt voorrangsweg De Lijsterlaan te Alphen aan den j Rijn wordt tot voorrangsweg verklaard. I In verband hiermede zullen de nodige verkeersborden worden geplaats en zullen nog andere verkeersvoorzieningen in dit I kader worden getroffen. Hiervoor en voor de aankoop van bedoelde borden, vragen I B. en W. een krediet ad. f 9.500. gen. Dat is ook niet mogelijk door de innerlijke verdeeldheid". Na de pauze werd een forum ge vormd o.l.v. de plaatselijke KVP-i zitter L. v. Hedel, waarin behalve nister Nelissen ook zitting hadden het kamerlid drs. Penders en de kandidaat leden mevr. Gardenier en drs. Wij ten- berg. Hierin kwamen allerlei zaken de orde als het onderwijs, de arbeid van de gehuwde vrouw, de positie van het kleinbedrijf, de komende kabinets formatie, enz. Over het onderwijs zei de minister die het merendeel der vragen beant woordde, dat een mentaliteitsverandering van de jeugd nodig is om het tekort aan onderwijskrachten op te heffen. Belasting naar draagkracht noemde hij een goede zaak. Hij was ervoor dat de gehuwde vrouw betere belastingfacili teiten krijgt. Aan de verbetering de positie van de kleine ondernemer wordt g werkt. Dat zé het moeilijk hebben is volgens hem, niet aar overheid te wijten, die kan niet alles doen. Maap de arbeid is veel duurder geworden de laatste 10 jaar. Fiscale maatregelen voor makkelijker investe ring zijn o.a. getroffen voor verbetering. De minister zei ervan overtuigd te zijn, dat de chr. democratische partijen de kern van een nieuw kabinet uit zullen maken. Hij voelde niets voor een minderheidskabinet. Dat kan heel wei nig doen. Een sterke oppositie vond hij goed, mits deze constructief is, maar de oppositie van de PvdA is dit niet, dat had hij de laatste 15 maanden goed ondervonden met zijn prijsbeleid. Minister Veringa. die een slotwoord sprak, was dit met zijn collega eens en zei, dat de PvdA ais oppositiepartij volkomen had gefaald, omdat ze alleen oppositie dreef om de oppositie. Verder hij, dat de KVP bereid is de rege ringsverantwoordelijkheid weer te dra gen, zoals dat jarenlang werd gedaan. NIEUWKOOP Ofschoon in Nieuw koop het gebruik van drugs nog geen probleem is. heeft deze materie onge twijfeld grote belangstelling bij de ou ders van de jeugd. Het is daarom, dat het actieve oudercomité ^an de H. Hartschool de plaatselijke arts dokter Brinkman had uitgenodigd voor een inleiding over dit actuele onderwerp in de auto van de dr. Ariëns Mavo. De belangstelling van de zijde van de on- ders was zeer groot. Dokter Brinkman gaf er in zijn bui tengewoon leerzame en boeiende cause- blijk van goed geïnformeerd te zijn betreffende dit verschijnsel, dat zich in toenemende mate uitbreidt. Achtereen volgens ging hij na, wat drugs zijn (soft drug" en harddrugs), de wijze van ge bruik, de minder of meer schadelijke gevolgen ervan, de verslaving, waartoe het gebruik kan leiden enz. „De mees ten komen eraan via vrienden. Ze gaan veelal mee door, uit angst uit de subcultuur te geraken, waarbinnen ze zich veilig voelen. Er zit doorgaans een stuk sociaal protest in tegen de huidige samenleving, tegen onze technocratische atschappij, tegen milieubederf, tegen agressie en geweld. Het is een crisis verschijnsel. De jeugd op zoek naar een democratische samenleving. Zij mist de ervaringen van de ouderen als crisisjaren, werkeloosheid, oorlog en economische opbouw daarna, die tot de huidige welvaart heeft geleid. Zij heeft alleen haar eigen ervaringen van ach terstelling, discriminatie, honder en ar moede, oorlogs- en aloombedreiging. Vanuit hun eigen gebouwd wereldje, waarin de diugs een niet onbelangrijke rol spelen, schoppen zij tegen een maatschappij, die zij alleen maar als hard ervaren". Dokter Brinkman (Zelf nog jong) probeerde bij de ouders be grip te brengen vooral voor de totaal andere instelling van de jongeren van nu, wanneer ze die gaan vergelijken met hun eigen jeugd en waarvan het drugprobleem een uitvloeisel is". Bo vendien moeten we het probleem wél relativeren, want er zijn grotere pro blemen aan de orde". Van een drugver- bod door de overheid komt volgens de inleider weinig terecht. „De overheid zal moeten begeleiden; verbieden drijft de mensen in een isolement. Onderzoek naar en wegnemen van de oorzaken Is het belangrijkst Raadsbesluit en bordjes worden vervangen hem wilde KATWIJK Het bisdom Rotterdam blijkt op een bepaald moment niet ge weten te hebben hoe precies dc naam van de overleden bisschop Bekkers ge schreven moest worden. „Met ck", zo kreeg het gemeentebestuur te horen in Rotterdam, toen men vroeg naar de juiste schrijfwijze, omdat men in Kat wijk een str Dat „ck" kwam dan ook op de bord jes. De heer Van Mierlo, lid van de Katwijkse gemeenteraad, meende ech ter, nadat een Katwijker er hem op had gewezen, zeker te weten, dat de gemeente een schrijffout gemaakt had en stelde er op 8 april vragen over. Het gemeentebestuur ging daarom nog eens op informatie uit. Nu in 't Bra bantse en wel in de geboorteplaats St.- Oedenrode, waar ook de overleden bis- zigd moeten worden. staat, als de straatnaambordjes gewij- chop begraven ligt. Bekkers met kk en niet anders vernam nu het gemeentebe stuur. Het resultaat is nu, dat zowel *t (Van onze sportredactie) LEIDEN Tegen het versterkte a- juniorenteam van Lugdunum hebben de amateurs van Volendam een zeer moei zame 3-1 overwinning behaald. Een ze ge, die pas definitief werd toen in de slotseconde Freek Bond een dieptepass van Kees Kras ineens op de Volendam- se slof nam en langs de jonge André Sloos knalde. Een voprtreffelijk doel punt. dat op de valreep eindelijk het technisch surplus van de Noordhollan ders, die met zeven punten voorsprong op het derde elftal van Ajax opnieuw de reservetitel in West I grepen, Volen dam 3. dat eerder rond de inmiddels met voetballen gestopte Gerrie Vlak een kampioensteam kweekte, dat in 1967 en 1968 de Zilveren Molen een passend decor bezorgde, zal de Molen ditmaal heel wat moeilijker aan het Noordhollands polderlandschap kunnen toevoegen. Weliswaar werd een soepele balbe handeling geëtaleerd, het feit dat Vo lendam tegen een eersteklasser, die ge bukt ging onder de „naweeën" van het slopende duel met UVS en maar liefst vijf a-junioren moest opstellen zoveel moeite had getuigt niet van een al te grote kracht. Niettemin duurde het een klein kwartiertje eer Volendam Lugdu num onder een zware druk liet uitko men. Pas in de tiende minuut mochten de Leidenaars de middenlijn passeren. De Volendammers, die wat al te speels het wapen van de buitenspelval han teerden, werden bijna direct door ver slagen. Het was slechts aan de goed timende oud-doelman van het hoofdte am van Volendam, Jan Kwakman (in de wandel „De Brak" genaamd) te dan ken dat Lugdunum niet op een weel derige voorsprong kwam te staan. „Eentweetjes" Tweemaal wierp Kwakman zich op de voeten van Hans v. d. Starp en Gijs Collé. Volendam zelf probeerde het met snelle „ééntweetjes" door het centrum van de Leidse verdediging. Het had daarbij in de frêle, Dick Veenman (een van de weinige aankopen Veenman is een produkt van De Rijp die Volendam heeft gedaan) een té lichte spits, die zich te gemakkelijk van de bal liet zetten. Een fout van Dick Schouten was er voor nodig om Volen dam verdiend aan de leiding' te zetten. Bij een dieptepass liet Schouten de bal onder de voet doorglippen en Free Bond wipte de bal in het doel. Volendam heeft daarna, met een versterkt mid denveld, niet al te veel kansen meer geserveerd gekregen, en weggegeven. Na rust heeft Lugdunum, dat voor de geblesseerden van afgelopen zondag (De Kubber: „Honsbeek speelt waarschijn lijk volgende week wel weer. Koos van Egmond, die in het gips moest, staat er voorlopig naast en over Redel en De 'pier hoop ik ook weer zo gauw njpge-, ijk dé beschikking te'hebben") Jan van igmond? Jan van Leyden. en Wirfi Moen opstelde, zette de integratie van de junioren met de komst van de snelle Rinus van Es in plaats van Jan Pijnac- ker na rust nog verder voort. 15^4-jarige De lüVi-jarige. zou een van de ge vaarlijkste aanvallers worden. Hans v. d. Starp, die ook nu luidruchtig concer- seerde met zijn tegenstanders, viel ech- er na een goede eerste helft, na rust duidelijk terug, slachtoffer als hij ook nu werd van zijn opstandigheid. Volen dam leek tegen dit sterk verjongde team op een klinkende zege af te ste- LEIDEN De voor zondag vastge stelde competitiewedstrijd voor de tweede klasse A tussen VUC en LFC is verplaatst naar a.s. zaterdag. De wed strijd begint om vijf uur. Het vierdeklasduel tussen ASC en SJZ, dat voor de Zoeterwouders nog belangrijk i« met het oog op mogelijke degradatie, zal wellicht gespeeld wor den op het terrein van UVS. Daar aan de Kempenaarstraat a.s. zondag een crickettoernooi wordt gespeeld heeft ASC pogingen in het werk gesteld de ontmoeting te laten plaats vinden in de Kikkerpolder. venen. Al in de vijfde minuut vans. tweede helft switchte Dick Veen», lustig door de Lugdunumdefenise, L faal als schutter met de tweede Voln damse goal waarmakend. Hans v.a Stapr zou nog één keer vlammen. C deed dat op een zeer kritiek mom] namelijk toen Lugdunum knock-, leeg te zijn geslagen. In .de zesde e nuut bouwde ook hij een solo op, die 5 achterstand tot 2-1 terugbracht. noodlot, dat reeds zo hard had toegei j gen, zou kort daarop opnieuw opduik Nico Waasdorp sloeg bij een Volenda 1 se inzet, wat ongelukkig de bal weg brak naar alle waarschijnlijkheid pols. Maar al verscheen dan ook 1 doelman van het a-juniorenteam, in e persoon van Sloos, in het veld, het een zekere angst, die over het spel t Volendam lag. niet wegnemen. Hel Er sensationeel te worden toen Kwakm de bal bij een voorzet van Rinus van tegen de eigen doelpaal sloeg. Mojv zaarn kon worden uitverdedigd. Pas de slotfaze werd het spel van Volendi 1 brutaler. Het. veld werd gladder door 11 neex-plenzende regen. Het wijdbroekeo tal, met een gmiddelde leeftijd van jaar, toonde aan aan glibberige wie bijzonder goed gewend te zij. Veenma zag eerst nog een buitenspelgoal afg keurd, waarna Bond het eerste opts) den van Volendam schitterend afsloot, g Nu de vier ..kwalificaticronden" zile afgewerkt, vindt vanavond de lotie plaats voor de halve finales. t Roeiwedstrijden' op koninginnedag,' HAZERSWOUDE Ook de Hazerf woudse IJsclub heeft besloten op vetC zoek haar medewerking te verlenen oi. op koninginnedag een gedeelte van W feestprogramma voor haar rekening L nemen. Gisteravond was daartoe het bestxnF voltallig bijeen. Besloten werd oil, 's middags om drie uur x-oeiwedstrijder! te organiseren op De Poel. Ook zal zorg dragen voor de muzikale omlijs ting van dit programma. Het besluit ot- de wedstrijden pas om drie uur te doe.' aanvangen is genomen om ook de deek nemers en deelneemsters aan de FlorsL, cross in de gelegenheid te stellen hiel aan deel te nemen. Gerekend wordt dÉL, omstreeks die tijd de wandelaars e_ wandelaarsters weer aan het startpun d zijn gearriveerd. EHBO -examens Aarlanderveen AARLANDERVEEN De ihèórel de-Verhoef, Annemarie van Hienen, van Eijk, Corrie van Berkel, Els Kern Ans v. 't Veldt, Ineke v.d. Berg, Saskia Hienen, Ria Bunnlk, Loes Verburg, Schüller, Riet van Doom, Inneke de Kr Riet van Eijk, Sjanet Mesman. Gerrie Soest. J. van Egmond. P. Vi.1n, B. H. De Rode Wip weer open HAZERSWOUDE Het bestuur van de speeltuinvereniging De Rode Wip in Rhynenburch wil de speeltuin op vrij-1 dag 30 april koninginnedag) 's mor gens om half elf voor het jonge publiek weer openstellen. Iedere jeugdige bezoe ker wacht er een traktatie. Hoewel bety bestuur heeft besloten het lidmaatschap^ per gezin op 10 gulden per jaar telj, handhaven, rekent het erop, dat eenie-l der deze minimumcontributie met eenL' kleine extra-bijdrage zal bindragen.i Ook bestaat er gelegèheid, om toe te ft, treden tot het korps van donateurs, Winkels vroeg dicht op Koninginnedag De werkgevers- en werknemersorgani saties in de detailhandel hebben alle dernemingen in het winkelbedrijf gead- vlseerd op koninginnedag, 30 april, één uur 's middags te sluiten. Groot succes voor Rode Kruis; ruim 1000 Hessen bloed LEIDEN In het eigen zaaltje van het Leidse tekengenootschap „Ars Aemula Naturae" aan de Pietersgracht is een tentoonstelling ingericht van werk van een zestal docenten. Het is geen verzameling van picturale hoog tepunten, maar er hangt «n staat toch zeer gedegen werk. Lo Molenaar toont zeven fraaie hout plastieken in vrije vormen. Hij weet een dankbaar gebruik te maken van de plastische mogelijkheden in de structuur van het materiaal maar daarnaast ook Vormen te creëren met een gi-ote mate van ijdelheid en be weging. Heel mooi is een grote maar sierlijke horenvorm (nr. 1), naar onze smaak nog overtroffen door het in ranke vedervorm gesneden nr. 4. De schilderijen van Arnold Smith, overwegend zeer dun en in grijzen ge schilderd, vertonen een eigen hand schrift. Sfeervol is „Mistige morgen", alsook „Scheveningen". Het zwaarder geschilderde „Zwart op rood" komt minder goed uit de verf, met name in de partij van de zwarte kat. Van Fer Hakkert hangt er het beken- werk. „Spelletjes op de stoep", fel maar uiterst geraffineerd van kleur, zagen we al eerder op een andere Leidse tentoonstelling. De tekeningen vertonen een wat nerveus schrift. „Weegbree', een tekening in kleur, is een verfijnd en zeer mooi werkstuk. Het werk van Ber Engels kan ons 'minder bekoren. De kleur is niet fraai: grauwe naakten en in „Zittend meisje" b.v. een afschuwelijk groen. Het beste vinden wij het ietwat pop-artachtige „Zittend meisje II". Auke de Vries blijkt een etser in forse lijnen maar met goede schake ring van licht en donker. De ritmische bladen „Drie vormen" (23) en „Drie staande vormen" genieten onze voor- Tenslotte Gerard de Wit, die de vroe ger wat statische structuur van zijn schilderijen verlaten schijnt te hebben en op een veel lossere toets is over gegaan. De grote tekening „Boerhaave- zaal" zagen we ï-eeds in Oegstgeest, het meest sfeervolle vonden we nr. 31. Mooi van structuur is „Schelp". In „Begonia", een aquarel, missen we het transparante van het materiaal. Onze voorkeur gaat uit naast het reeds genoemde „Boex-haavezaal" naar het donkere, onheilzwoele „Ge zicht op Venlo", een px-achtige pano ramische visie op een stadsrand in de schemeravond. In dit genx-e her inneren we van De Wit dat prachtige panorama van Antwerpen, dat een aantal jaren geleden te zien was op een tentoonstelling in de Boerhaave- zaal. Waar is dat toch gebleven? De tentoonstelling is gratis te bezoe ken lot en met 9 mei. Van maandag tot vrydag 's avonds van 19.30 tot 22 zaterdag en zondag van 14—17 uur

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4