£&idóQ,(5owuM\t BROMSNOR VIND IK HET SPELEN MOOIST tjonge, Leopold Stokowski dirigeert Beatles begraven voorlopig strijdbijl TELEVISIE VANAVOND TELEVISIE MORGEN RADIO VANAVOND RADIO MORGEN Buswijzer als aanvulling op spoorboekje Leven in het klooster NOS wijst klachten VVD van de hand de postgiro PAGINA 2 LEIDSE COURANT DINSDAG 27 APRIL Voorburger verblijft het liefst in De Kaag Hoe kiest Nederland? J^R is een tijd geweest het lijkt al ver verleden! dat vóór parlements verkiezingen kerkelijke gezagsdragers een belangrijk deel van de Nederlanders voorzagen van een stemadvies dat de zwaarte had van een bevel. De adviseurs- rol van het episcopaat is overgenomen door leken met een ander dan kerkelijk gezag; soms krijgt men de indruk dat die het betreuren hun advies geen dwingend karakter te kunnen geven. Verwacht de kiezer die lezer van onze krant is ook zoals vroeger een krachtige wenk van redactionele zijde? Zijn krant heeft in de afgelopen jaren en maanden bij verschillende gelegenhe den haar mening niet onder stoelen of banken gestoken. Om een paar voorbeel den te noemen: de val van het kabinet- Cals hebben we betreurd; de bijbuiging van het K.V.P.-program in duidelijker vooruitstrevende richting hebben we toe gejuicht; voor een samenwerkingsver band van een christen-democratische partijenconcentratie op 'n vooruitstrevend program hebben we een belangrijke taak in het algemeen belang gezien; het drij ven naar een twee-partijen-stelsel dat niet-uiterst-gerichte kiezers zou dwingen te opteren voor het socialisme van deze Partij van de Arbeid óf het liberalisme van de V.V.D. hebben we een kwade zaak genoemd; de strategie van het links- socialisme dat verzoening met de Ka tholieke Volkspartij onmogelijk maakte, betreuren we omdat daardoor het pers pectief voor een krachtige meerderheid achter een goed program verkleind werd; het kabinet-De Jong heeft fouten ge maakt, maar door de huidige oppositie is die regering o.i. overstelpt met kritiek welke elk kabinet tussen 1967 en 1971 te slikken zou hebben gekregen. Het moet voor iedereen die onze stand punten deelt of niet ver ervan af staat, ondanks vele complicates, mogelijk zijn morgen een gemotiveerde keus te maken Waardevol UTAT we vanavond graag doen, is nog maals erop wijzen, dat elke stem op dit moment waarde heeft en dat de kiezer ook beslissingen kan nemen waardoor deze stem waardeloos wordt of tot een ander effect leidt dan die kiezer bedoelde. In de eerste plaats door wederom niet aan de stembus te verschijnen, dergelijke burgers werken mee aan de kwalijke va- j riatie op het spreekwoord;: kankerende I stuurlui blijven aan de wal staan. Ten tweede door toe te geven aan een gril of een boze bui en te stemmen op mini-partijen die geen enkel uitzicht hebben op werkelijke invloed in de volksvertegenwoordiging en op de koers van de natie. Wij erkennen dat er in buiten-perlementaire actie nut kan zitten en we onderschrijven niet de mening van politici volgens wie in de Tweede Kamer alleen fracties van vijf of meer parle mentariërs thuishoren. Maar we zien veel waars in een uit spraak, onlangs door mr. Biesheuvel ge daan, dat het Nederlandse volk zich de kans ontneemt om een goede regering te Krijgen, wanneer onvrede in het be staande bestel en kritiek op de koers van een partij welke men tot dusverre steunde, zich uit in het scheppen van tientallen groeperingen welke elkaar op leven en dood bestrijden. „Het is de in stitutionele bevestiging van een mentale capitulatie" heeft Biesheuvel dit ver schijnsel genoemd: „het komt neer op een zich terugtrekken in een getuigenis in plaats van het bijdragen tot het scheppen van een beleid Gewichtig LIET verspillen van stemmen en invloed valt in 1971 bijzonder te betreuren, omdat er binnen afzienbare tijd gewich tige beslissingen genomen moeten wor den, waarbij het welzijn van elke burger betrokken zal zijn. We moeten de gemeenschapsvoorzie ningen op het niveau brengen waarop elvaart identiek aan welzijn worden kan; we moeten de opbrengst van onze produktie eerlijker verdelen, maar tevens oorkomen dat de kip van de „gouden ieren" geslacht wordt; we moeten naai en democratischer structuur in verschil lende maatschappelijke geledingen, maar onder zulke condities dat we na het behagen van morgen niet in de chaos van ermorgen terechtkomen; we moeten, niet alleen voor ons zelf maar voor dc gehele wereld, echte vrede scheppen zo dat we niet de dupe worden van »en en regimes die de olijftak in de mond, maar het zwaard achter de rug hebben. Hoe kiest Nederland op 28 april 1971? Prognostici hebben allerlei voorspellin- n zwart op wit gezet; maar alle moge lijkheden staan morgen bloot aan de be slissingsmacht welke elke kiezer indivi dueel heeft op het moment dat hij. spon taan of misschien na een laatste moment van geconcentreerd nadenken, zijn biljet in de stembus werpt. Zij wensen die laatste-bedoelde kiezer sterkte en de natie een goede keus. KINDEREN Uit alles blijkt, dat Brom snor bijzonder veel van kin deren houdt. „Ik ben zelf al Rode peper in Den Uyls Tj^EN van de origineelste verkiezingskre- ten is in de Groene van vorige week geslaakt: „Help Den Uyl in het zadel, maar strooi rode peper in zijn gat!" Met rode peper wordt hier bedoeld een flink aantal Kamerzetels voor de commu nisten en de P.S.P. met hulp waarvan de linkse concentratie van de P.A.K.-par- tijen dan misschien aan een regerings meerderheid zou kunnen "komen. Arme drs. Den Uyl als hij op die ma nier zijn troostprijs een minderheids kabinet met wisselende steun van andere partijen verzilverd zou krijgen. Arme Den Uyl tevens, omdat van dat denk beeld nog meer socialisten schrik zul len krijgen, dan zij die vanwege de in vloed van Nieuw Links de Partij van de Arbeid al verlaten hebben. Dit is nu precies het schrikbeeld waar door mannen als Willem Drees sr. een hard hoofd in de Partij van de Arbeid gekregen hebben en andere mannen als André Kloos maar liever in de schaduw van de risico's nemende Den Uyl en Vondeling blijven staan. Wij zijn bijzonder benieuwd wat Drees »r. zou gaan zeggen, wanneer hij woens dagavond via de NOS-carr taar moet gaan leveren op zetelwinst voor communisten en pacifisten, die een P.A.K.-concentratie in de buurt zouden brengen van een zetelaantal waarmee als geen enkele combinatie met een dui delijke meerderheid uit de stembus komt het avontuur van een Unkso minder heidsregering gewaagd zou kunnen wor- „Vertrouw de Grieken niet, wanneer ze met geschenken komen aandragen" zei de dichter in de klassieke oudheid Iets dergelijks zal dr. Drees sr. beslist hardop zeggen en dan niet met het oog op de Griekse kolonels die nu in Athene de lakens uitdelen, maar aan het adres van de man die hem nu als nationale so cialistische lijsttrekker opgevolgd is. Het benauwende is, dat de P.A.K.-lei- ders kiezers in de waan laten, dat ze desnoods naar de lokroep van de ge vaarlijke sirenes zullen luisteren. Want Marcus Bakker en de heer Wiebenga mogen bekwame, hardwerkende parle mentariërs zijn, wanneer zij op de wip komen te zitten, redden zeker krokodille- tranen de P.A.K.-leiders niet. (Van een onzer verslaggevers) het liefst van z'n geweldige DE KAAG „Dag meneer uitzicht over de Kagerplas- Bromsnor". Vriendelijk groet sen. de veerman, die de verbin- Swiebertje is nog steeds één ding onderhoudt tussen het van de meest bekeken pro eiland De Kaag en „het vaste gramma's van de N.C.R.V land", dc heer Lou Geels. Lou' Geels, die zijn artiesten- „Dag collega", zegt een poli- loopbaan 43 jaar geleden be- tieman die Bromsnor toeval- gon met een komisch acroba- lig op z'n weg ontmoet. De tennummer en daarmee de naam Lou Geels zegt nie- hele wereld afreisde, had mand haast iets. Maar nooit kunnen denken nog Bromsnor kent iedereen, eens de bekendste politieman Jong en oud. van ons land te worden. „Ik heb van alles gedaan „Als ik de telefoon aanpak Toen mijn partner in Berlijn en ik zeg met mevrouw een ongeluk kreeg, moest ik Geels, vragen ze aan de an- wel wat anders doen en dere kant van de lijn: „Met werd woordartiest (conferen- mevrouw Bromsnor? aldus cier vind ik geen Hollands de echtgenote van de man woord). Ook had ik in de die destijds werd benoemd loop der jaren eigen revues, tot erebrigadier van de zgn. zoals Pukkel en Pukkel. Ik Witte Porschegroep van de heb alle kansen in mijn le- rijkspolitie. ven gehad. Ook danseur ben tj'evoorstellingen". „Iedere politieman zegt „dag ik geweest. Maar Bromsnor collega" tegen me. Daarom spelen vind ik het gewei- stel ik ze absoluut niet te- digst". leur. Ik lust graag een bor- Het was destijds Willy van reltje, maar ik zal niet drin- Hemert. die Lou Geels voor ken als ik moet werken, of de televisie ontdekte. Hoewel overgrootvader, in de auto moet rijden. Stel men hem eigenlijk alleen kleindochter hier komt met je voor dat ze mij aanhou- kent als Bromsnor was hij de baby vind ik dat gewei den en ik naar de drank zou één van de eersten die op de dig. Dan lig ik met ze te ruiken. Dan zou ik hun ver- beeldbuis kwamen. Ook Bult- rollebollen op de bank", trouwen beschamen. Daar thuis in KRO's „Stadhuis op prakkizeer ik niet over". stelten", was een rol die voor Lou Geels vierde een jubi- Lou Geels was weggelegd, deren hebben leum, samen met zijn grote „Maar in Bromsnor zie ik vriend Joop Doderer. Een mij zelf als de boze agent, koperen jubileum weliswaar, die toch eigenlijk zo'n goed huizen maar dat is in het geval hart had, in de boeken van Bromsnor een uitermate gro- Dik Trom. Toen ik het aan- te prestatie. Welke artiest bod van de N.C.R.V. kreeg, hield het twaalf en een half zag ik mijn jeugd boven ko- jaar uit in een televisieserie, men. In de boeken van Dik die een enorme kijkdichtheid Trom werd Flipse de veld- heeft. wachter als een magere vent „Twaalf en een half jaar afgeschilderd. En ik vond Bromsnor Bromsnor is een hele tijd. juist dat zo'n man een gezel- ter. Met Maar ik vind het nog steeds lige dikkerd moest zijn. Ik plassen geweldig om te doen. Ik voel leef mij helemaal in die rol me zelf Bromsnor; ik ben en met Joop Doderer als de dag ziet de plas Bromsnor. Ik wil niet anders „man van de slap-stick" is uit"), temidden v« zijn", zegt Lou-Bromsnor- het Hij woont feitelijk ber zijn wij erg grote toppen getroffen. Daarom is het zo geweldig In de zi fijn dat volgend seizoen weer hij om 5 een serie de lucht in gaat. Ik dat een i z n vrouw wil zo nu en dan doe praktischgeen avond- maar eve: wel even naar Voorburg werk meer. Alleen geven wij en na ee gaan. Maar Bromsnor geniet voorstellingen met Swieber- maand vijf repetitiedagen heeft, twee studiodagen en daarnaast, zoals afgelopen zaterdag drie voorstellingen lang de Bromsnor uithangt, thangt. Veertien kleinkinderen heeft 'ie en die zeggen „opa Bromsnor". De achterklein kinderen kennen hun over grootvader nog niet zo. De geboren Rotterdammer is de grootste propagandist voor De Kaag geworden. Straks breekt het drukke seizoen weer aan. In de Kaag blijft het beperkt tot een „dag Bromsnor". Maar als de va kantiegangers komen, is het handtekeningen uitdelen en praatjes maken. GEEN UITVLUCHT Tocb neemt hij niet de vlucht: „Er is geen fijnere vakantie dan in De Kaag denkbaar. Als de rondvaart boten komen met dagjesmen sen wordt er soms getoeterd en dan zwaai ik". NEDERLAND I 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: - Journaal AVRO: 19.05 uur: De schat van het kasteel zonder naarr 19.30 uur: Toppop 20.00 uur: Journaal 20.21 Peyton Place 21.35 uur: Programma over verkiezingen NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaaR 19.10 uur: Kunstsignalering KRO: 19.30 uur: Leven in het klo» 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Brandpunt specia 21.35 uur: Paul Vlaanderen 22.25 uur: Leopold Stokowsl dirigeert 23.10 uur: Journaal 23.10 uur: Fra s les NEDERLAND I NOS 10.45 uur: Schooltelevisie VARA 17.00 uur: Kinderprogramma NOS •18.45 uur: Fabeltjeskrant •18 55 uur: Journaal •19.05 uur: Tweede Kamerverkie zingen tot 1.00 uur om 19.50 uur onderbroken voor journaal. NEDERLAND II NOS •18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Journaal VARA 19.05 uur: Midweek Journaal •20.10 uur: AjaxAtlel pauze verkiezini uitslagen) 22.00 uur Real Madrid- •22.45 uur: Journaal meer van weten. Het liefst verblijft hij in z'n „zomerre sidentie" in Kaag-dorp, waar hij trouwens ook de winter maanden doorbrengt. Alleen De gouden plaat (ter gele genheid van de honderddui- L1 zendste Swiebertjeplaat) zo hangt aan de muur De twee ei; honden Chiwa (2) en Snellie „0' Vooral de gehandicapte kin- n5) zijn vanzelfsprekend ook zit J Bromsnor in De Kaag. wi grote vriend. Als het Nog even Bromsnor zijn kan bezoekt hij zieken- hobby: „Het liefst sta ik in er andere verpleegin- de keuken te kokkerellen. Ik Ni lichtingen om de gehandi- maak heerlijke schotels capte kinderen te vermaken klaar, die ik nooit van te en enige ogenblikken vertier voren proef. Mijn vrienden Li te brengen. „Ik zie dat als die vaak bij mij dineren ge- Be een taak om te doen. En ik nieten van mun capucijner- doe het met 't meeste ple- schotel. De gewone Hollandse hutspot is niet meer te her en levensgenie- kennen als ik het klaar Met z'n uitzicht op de maak. Ik heb wel 120 krui sen („Elke dag heb ik den in de keuken", zegt ander uitzicht, want elke Bromsnor. Frans v.d. Meer, anders een bekend restaurateur on- n par- derstreept dit van harte: „Ik 'erken. Voor kieten en de sprekende en zou hem best bij mij in de het publiek zijn wij eikaars fluitende papegaai („Hij fluit keuken willen hebben". 's morgens de tune van Creatief bezig zijn, ook in de Swieber") vindt Bromsnor keuken, dat is Bromsnor zijn geen prijs wil ik dat hij het uitstekend heeft lust en leven. Bromsnor heeft al met al •maanden staat aardig wat bij elkaar ge il 5 uur op; 's winters is bromd in die 12'/ï jaar. Jong en uurtje later. „Als ik en oud zullen ongetwijfeld even ga liggen, rust ik wensen hem nog vele jaren 3 een paar uur ben ik bij Saartje in de keuken te zegt de man die per mogen ontmoeten. HILVERSUM 1 istkroniek. 22.25 Ove HILVERSUM II :ht ensemble r ADVERTENTIE De KRO-televisie zendt vanavond een concert uit van het Symfonie Orkest van de Saarlandse radio, dat gedirigeerd wordt door de in Engeland geboren thans vierentachtigjarige Leopold Stokowski. Solist bij dit concert is de pianist Kurt Leimer, die met het orkest zijn eigen compositie ..concert voor piano en orkest no. 4" uitvoert. Daarnaast wordt uitgevoerd de Passaglia en Fuga C-Moll van Johann Sebastian Bach. Dit concert is een produktie van Telefilm Saar. KRO, Nederland II, 22.25 uur. i onzer verslaggevers) DEN HAAG Naast het nieuwe spoorboekje kunnen de reizigers zich nu ook de „buswijzer" aanschaffen. Dit boekje geeft een overzicht van alle buslijnen in het Nederlandse streekver voer. De gids geeft aan de hand van streekkaarten een inzicht in de route, de frequentie en de aansluitingen van deze buslijnen. Uit het boekje blijkt verder dat het streek- busvervoer over het gehele land beschikt over een groot aantal verbin dingen met maximaal twee of meer busverbindingen per uur en minimaal ■oinder dan één busverbinding per De Koninklijke Nederlandse Vereni ging van Transportondernemingen gaat een onderzoek instellen op de Zuidhol lands Eilanden en in Zeeland naar de frequentie van de streek- busverbindin gen en naar de wesen en mogelijkhe den om deze frequentie op te voeren. De K.N.V T.O. wil dergelijke regionale onderzoekingen in de toekomst voort zetten, want er zijn altijd nog ruim 700 gemeenten met bijna 7 miljoen inwo ners in Nederland die niet op een spoorwegnet aangesloten zijn er\ het daarom met het streekvervoer per bus moeten doen. Vanavond zendt de KRO-televi sie de voorlaatste aflevering uit van de uit zes afleveringen be staande serie „Leven in het klooster". Hoofdfiguur broeder Dominic (Derek Nimmo) wil ei gen wegen bewandelen om het jubileum van de Prior te vieren en koopt uiteindelijk bij een winkelier (een gastrol van „Mo ther" uit de serie „De Wrekers", de acteur Patrick Newell) een mooie vaas. Dit voorwerp is aanleiding tot allerlei misver standen omdat een dergelijke vaas ook te vinden is in het huis van Mrs. Vaughan (Diana King), die regelmatig in het klooster te gast is. De prior blijft bij dit alles onberoerd Hij heeft maar één zorg: dat hij niet op zijn jubileum verrast wordt met het gebruikelijke kruisbeeld. KRO Ned. II 19.30 uur. McCartney trekt aan langste eind LONDEN (AP) De Beatles John Lennon. George Harrison en Ringo Starr zijn overeengekomen om althans voorlopig de strijd tegen mede-Beatle Paul Mac- Cartney te staken. Het drietal zit met een rekening voor gerechtelijke kosten, die op 100.000 pond wordt geschal. McCartney bereikte een gerechtelijk bevel tot benoeming van een andere ma nager ter vervanging van Klein. Na een proces van 11 dagen zei de rechter, dat McCartney „goede gronden had om Klein te wantrouwen." De rechter benoemde James Douglas Spooner, een vooraanstaande accountant, tot manager niet alleen om de activa te beschermen maar ook een goede manage ment van de Beatles te verzekeren. Lennon. Harrison en Starr gingen in hoger beroep. Maar nu verklaarde hun advokaat. Morris Finer, lot de drie rechters van bet bof van appel, dat een voortzetting van het beroep de zaken alleen maar zou schaden. Zij willen daarom afzien van bet beroep. Dit betekent, dat Spooner onmiddellijk de leiding op zicb neemt van de vele miljoenen, de aard zijnde zaken van de groep. Rechter Russell zei nog: „Ik kan alleen nog maar dc hoop uiten, dat de partijen lot een vriendschappelijke en verstandige regeling komen". McCartney liet weten bereid te zijn om de zaken door overeenstemming en niet gerechtelijk te regelen. Morgen gaan heeft er de laatste weken bol van gestaan. Gisteravond was er bepaald een matiging te constateren. In VA- RA's Achter het Nieuws werd W'illy Brandt geïnterviewd door Johan van Minnen. Naar aanleiding van recente verkiezingen in Duitsland, maar om dat die geen eclatant succes voor de regeringscombinatie in de Bondsrepu bliek betekenden werd daar niet al te diep op Ingegaan. Het gesprek met de „enige socialisti sche minister-president in West-Euro pa" werd in meer algemene lijnen omgebogen. Brandt kwam er als een ongelooflijk boeiende man uit; als een partijleider ook waar elke Nederlandse politieke partij jaloers op kan zijn. De NCRV droeg in Hier en Nu een levendige politieke noot aan in de reportage van het Amsterdamse mid denstanderscongres. Reportage overi gens die aantoonde dat politiek-ver- snipperde middenstanders beginnen te beseffen dat ze geen vuist kunnen maken zolang ze eigen stem niet dui delijk In bestaande partijen laten ho- Voor het overige was er eigenlijk alleen Lenny Kuhr, die een VARA- programma volzong. We houden, eer lijk gezegd, niet van haar genre. Lennv zingt meestal verschrikkelijk onbenullige teksten op een noodlot zware wijze en doet daarbij ver schrikkelijk onecht aan. Met genoegen constateren we overigens dat zij moeite doet om beter repertoire te krijgen. Als ze nu ook nog van haar „dreuntje afkomt heeft ze wellicht een grote toekomst. Want Lenny is pas eenentwintig en ze heeft een stem 'waar heel veel mee gedaan kan wor- Vg. HILVERSUM I woord 7.IS (Si Op lier pr-i-stc uehocu kia?- Nleuws!U7.32-7.5o' Hler'cn Nu" actuaifteilen). TROS: 8.00 Nieuws. 8.11 Als dat zou kun nen: verzoekplatenprogramma. (8.30-8.32 Nieuws: 9.00—9.10 Gymnastiek voor de huis vrouw). 9.35 Voor de kleuters. 9.50 Vier ken. 10.15 Voor de vióuwAl.OO Nieuws. 11.03 Aktua-Magazine: nieuws, nieuwtjes, repor- dellngen. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot VPROma7 54 Deze dag 'vAHa" «XnÏ 8.11 Actualiteiten. 8.23 (S) Dag woe (vervolg). 9.00 VARA-radio weekblad 0 in; K?aiit °^m9 c0aStl0.(45l,Voó°' de" kleuter» 11.00 Nieuws; om 11.03 Koffiepauze. 12.0 R® Licht ensemble mei zangsolisten. 12.1 1» Brassband Magazine. 1:1.00 Nieuws. 13.11 tualiteiten. 13.25 Speelruimte met on 13.45 Gesproken Portrelom ca. 14.00 *tl rettewereld; om ca. 14.35 Kinderkoor; twee: gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en pastoraal gesprek" NCRV:' 14*10° Moderne°or-- kestwerken (gr). 15.00 In 't zilver: program- 16.03 Voor de kleuters. 16.15 Radióstrip voor de kinderen. 16.30 (S) Jeugdland: gevarieerd programma voor de jeugd. 17.30 NCRV en lustratle. (17.50-18.00 Overheidsvoorlichting: het ministerie6 van" C.R.m! over" het8 Bel gisch-Nederlands cultureel verdrag: HILVERSUM. II ^VARA^ 7.00 Niéuws. 7.11^ Ochten'dgymnas- muziek0 om lsTo'Vi^uws Tn, "iK ofh' K tUd!'egesp°rek; om c^.TfUO Tn de Tooi vo liedjes.' 17.20 Unesco-Magazine". VARA: HILVERSUM III licht platenprogramma 10 no Nieuws. Radiojournaal. 10.06 Arbeidsvitaminen: 12.00 Nieuws. ^12.03 Zei 'm op: licht pil J-' Meuws'^o:!00Muziek^"Boetiek*"filoo^NÏjj 16.03-18 00 Licht platenprogramma 1 lt Nieuws: 17.02-17.05 Radiojournaal.) b HILVERSUM De voorzitter van de NOS. de heer E. A. Schüttenhelm, heeft in een brief namens de raad van beheer van de NOS geantwoord op het schrijven van de VVD, waar in de voorzitster van deze partij, mevrouw H. van Someren-Downer. klachten heeft geuit over drie televi sieprogramma's van de NOS, De klachten betroffen te eenzijdige poli tieke voorlichting. In de brief wordt ten aanzien van het programma „Video" allereerst opgemerkt, dat het de NOS heeft bevreemd, dat de klachten over dit Schakel van de ARP heeft in dezelf de uitzending daarover opgemerkt dat de heer Vonhoff reeds nu zijn winst nam", aldus de brief. Ten aanzien van de uitzending van „Ter Visie" van 2 april, waarin vol gens de klacht van de VVD staatsse cretaris De Koster nauwelijks hel woord kreeg, stelt de NOS dat de heer De Koster naar de mening van de NOS in geen enkel opzicht in zi.in •eacties is beperkt. Ook heeft hij na de uitzending op geen enkele wijze blijk gegeven van enige ontevreden heid. De gegevens, die de NOS ter -beschikking staan, wijzen eerder op na de uitzending hebben bereikt. 'In zijn schrijven aan de NOS con stateerde het hoofdbestuur van de VVD, dat in het programma als „on afhankelijke reclameadviseur", die als „onpartijdig" deskundig werd ge presenteerd, 'n reclame-adviseur was uitgenodigd die de PvdA adviseert voor haar radio- en tv-uitzendingen. Deze constatering wordt door de NOS in zijn antwoordbrief ten volle- onderschreven. „De positie van de reclame-adviseur is in de uitzending in het geheel niet verzwegen. Bo vendien was hij slechts één van de grote groep deelnemers aan het pro gramma. De heer Vonhoff van de WD is in de uitzending zeer ruim aan het woord geweest. De heer Met betrekking tot het programme „Partijstrijd", een wedstrijd lussen vertegenwoordigers van regerings partijen en oppositie, wijst de NOS erop, dat het hier een opname be treft waarvoor na de eindmontage toestemming tot uitzenden werd ge geven door de programmaraad- De brief aan de voorzitter van dc WD besluit met: „Tot onze spijt heeft de NOS moeten constateren, dat de klachten publiek zijn ge maakt, alvorens de NOS hiervan kennis kon nemen. De itfOS acht een dergelijke handelwijze niet bevorde- lijk voor een zakelijke behandeling. De NOS is van mening, dat ook in de verkiezingscampagne de vereiste objectiviteit is betracht". Met ingang van zondag 9 mei begin van het zomerseizoen radio zal het bulletin van de radionieuws dienst van het ANP op zondag via Hilversum II dat tot dusver van 17.50 tot 18.05 uur werd uitgezonden, even als op weekdagen om 18.00 uur begin nen. Het bulletin op zondag heeft een lengte van 15 minuten in verband mei de daarin opgenomen sportuitslagen. De rubriek Mededelingen, die op zon dag vla Hilversum II van 18.05 tot 18.10 uur stond geprogrammeerd. wordt, eveneens met ingang van 9 van 17.55 tot 18.00 uur uitgezonden. De uitzendtijden van deze rubriek zijn daarmee zowel voor zondag als voor weekdagen gelijk geworden, en wel: 11.55—12.00 uur via Hilversum I, 17.55 —18.00 uur via Hilversum II en 22.38 —22.43 uur via Hilversum II. De rubriek mededelingen, die door de radionieuwsdienst wordt verzorgd, be vat o.m. politieberichten, oproepbe richten van de A.N.W.B. en mededelin gen van Rijkswaterstaat. Het Rijksmuseum te Amsterdam zal van 2 juli tot eind september een deel van de zeer uitgebreide verzameling Hollandse wandetegels gaan tonen in de nieuwe tentoonstellingszalen. Dit is mo gelijk. omdat de aanvankelijk in deze zalen te houden tentoonstelling „Neder landse beeldende kunst in het voormali ge Nederlands Indië is uitgesteld. De tijd van voorbereiding bleek te kort. Deze tentoonstelling zal nu volgend jaar worden gehouden. BRANDPUNT SPECIAL Aan de vooravond van de verkiezin gen voor de Tweede Kamer zendt de KRO-televisie rechtstreeks eec extra lange aflevering uit van Brandpunt Special vanuit de Wintertuin van Krasnapolsky k» Amsterdam, gewijd aan de verkiezingen. In dit program ma zijn een aantal ministers, zoals minister-president P. de Jong, minis ter J. Luns. minister B. Udink, minis ter G. Veringa een aantal lijsttrekkers van de verschillende politieke partij en. zoals mr. H. van Mierlo, drs. J. den Uyl, mr. M. Geertsema en mr. B. Biesheuvel aanwezig om vragen te CANNES (ANP) Op beantwoorden, die gesteld kunnen liet inmiddels worden, door het publiek. Dat publiek congres in Cannes wordt gerekruteerd uit het vaste panel toekomst van de beeld- ondervraagden bij de door Brandpunt band. de videocassette en georganiseerde serie „Politieke ver- de beeldplaat hebben de kenningen". fabrikanten zich omgeven met een waas van ge- te getoonde videorecorders Bedoeling is ee» amusant politiek voor gebruik in de hulse- programmt of een politiek amuse- lijke kring waren nl. mentsprogramma te brengen, waaraan proefprodukties. Op de ook bekende cabaretiers, zoals Jules Berlijnse salon in augustus de Corte en Gerard Cox, hun mede- en de Firato in Nederland werking zullen verlenen. Brandpunt eind van dit jaar zullen Special wordt samengesteld en gepre- de meeste fabrikanten senteerd door Aad van den Heuvel, met apparaten komen die Ad Langebent en Ed van Westerloo. van de lopende band rol- Cineast: Piet Kaart. Organisatie: Han- len. In 1972 zullen de cas- neke Janiczak. Regie: Piet Franse. setterecorders voor het KRO Ned. II 20.21 uur. publiek te koop zijn. gesloten Cassettes pas in 1972 te koop Overigens is de verwar ring onder de vele pro grammamakers nog toe genomen sinds men ver gaderd heeft over de au teursrechten. Deze mate rie is gecompliceerd, om dat het vermenigvuldigen van beeldcassettes door particulieren praktisch niet te controleren valt. De producers van de pro gramma's zijn bang, dat men op grote schaal on derling programma's gaat overnemen, waartoe de prijs van een beeldcasset te ook wel aanleiding geeft: tenminste 150 gul den voor een korte band en mogelijk 300 voor een duur showprogramma. Daar komt nog bij dat men geen idee heeft wie van een opgenomen pro gramma de rechten krijgt. ADVERTENTIE) bijna de helft van alle Nederlandse gezinnen heeft al postgiro! da's makkelijk!

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2