GERRIT MÜHREN IS GEEN NA IT VOETBALLER MEER Atletico morgen zonder Garate Spaanse aanhang eist „hoofd" PSV DELTALLOYD NOG PROFESSIONELER Jack Charlton redde I^eeds (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM „Misschien", zegt Gerrit Mühren weloverwogen, „ben ik niet zo als de anderen". Zijn rustige blik dwaalt door Ajax' bestuurskamer, waar Johan Cruyff zichtbaar smult van de transfergeruchten, die over hem de ronde blijven doen, en trekt dan zijn conclusie: „ik ben waarschijnlijk iets gemakkelijker. Zo moet je het zien, ge loof ik. Sneller tevreden voor mijn part. Maar is dat gek? Ik woon een kwartier van Am sterdam, krijg een mooi huis, heb een formi- Gelukkig geen poeha en al die el lende meer aan je hoofd vlak voor zo'n belangrijke wedstrijd. „Ik wilde perse een akkoord bereiken voor dit duel. Nu ben ik namelijk zeker van mezelf en kan me niets meer gebeu- Daarom kwam Gerrit Mühren, de vaardige middenvelder van Ajax, tot de conclusie, dat hij misschien an ders was. Geld interesseert hem na melijk maar tot op zekere hoogte. Of dat merkwaardig is voor een prof? Ach waarom? Pè Mühren, Volen- dams perschef, die hem als oom be geleidde naar Ajax, betwijfelt het. „Hij zal nooit op zijn tenen gaan staan. Ook in het dorp niet. Hij is voor die mensen nog steeds het ge wone jochie van vroeger. Tot voor kort trainde hij vaak de pupillen- groep van Volendam als hij s woensdagmiddag vrij was. Dat doodgewone zit nu eenmaal in onze mentaliteit. Wij hebben in Volendam de Cats, nou en die zijn toch over de hele wereld geweest. Maar ook zij blijven dezelfden van vroeger. Ook ie komen nog steeds in onze bars, zonder dat iemand dat vreemd vindt". GEMOEDELIJKHEID Door die gemoedelijkheid heeft Ger rit Mühren, de volkomen geaccep teerde fullprof van Ajax, hel even wicht weten te vinden tussen Volen dam en het veel zakelijkere Amster dam. Waar hij zijn boterham ver dient, is hij de nuchtere. De zelfbe wuste, die de bravoure van zijn col lega's mist, hoewel dat in zijn geval niet in zijn nadeel uitvalt. Ajax- trainer Rinus Michels waardeert die eigenschap zelfs, want hij laat hem vaak de strafschoppen nemen, omdat ie „het meest los van „het gebeurde" voetbalt. Mühren zelf over het as pect: „Het is goed voor mij, dat ik zoveel waarde hecht aan Volendam. Het is iets aparts, die humor en die gezelligheid daar. Niemand kan dat begrijpen, geloof ik, als je er niet vandaan komt". Zijn voorliefde heeft hem geen doelc voor z"n ogen gebon den als het gaat over de zich snel voltrekkende veranderingen in deze unieke gemeenschap. „Toen ik drie jaar geleden wegging bij Volendam, zei iedereen: Hoe kan je dat nou toch doen? Je pleegt verraad aan je vrienden". Die tijd is voorbij. Geen mens zal het je meer kwalijk ne men. Wie meer kan verdienen moet gewoon gaan, zegt men nu". Die mentaliteitswijziging in Volen dam is op Gerrit Mühren (25) van invloed geweest. Hij kreeg er begrip voor, onderscheidde hoe moeilijk het was om als een van de eerste Volen- dammers in „vreemde" dienst te slangen en heeft er veel van opge stoken voor zijn aanpassing bij Ajax, Pè Mühren, zijn oom: „Toen hij nog bij Volendam was speelde dabei salaris en blijf in Volendam. Alles wat ik me kan wensen, heb ik". Dè volmaakt ge lukkige voetballer in de dagen vóór Ajax Atletico Madrid, de beslissende wedstrijd voor een vrijbrief voor de Europa Cupfinale in Londen, is de bedachtzame Volendam- mer, die zaterdag zijn handtekening zette onder een contract voor drie jaar. Hij is zonder spatsies te maken binnen een ter mijn van twee maanden tot overeenstem ming gekomen en hij is blij om deze voort varende afloop. 1 de hand van de historische Europa-Cup- Het is geen boek, waar het wel op lijkt, i transistorradio. Derde match niet in Parijs maar Wenen AMSTERDAM Ken eventuele beslissingswedstrijd tussen Ajax en Atletico Madrid zal niet op 5 mei in Parijs, zoals aanvanke lijk was overeengekomen, wor den gehouden, maar in het Wie- nerstadion in Wenen. De Euro pese voetbalunie heelt dit Ajax zisteren laten weten. Voorzitter Van Praag: „De Franse voetbal bond kon de organisatie van een eventuele derde wedstrijd niet rond krijgen. Wij hebben toen voorgesteld Antwerpen of Basel te nemen, maar de UEFA besliste uiteindelijk, dat Wenen Er zal alleen dan een be- slssingsontmoeting komen, wan neer Ajax woensdagavond de thuiswedstrijd met 10 wint en ook in de verlenging doelpunten uitblijven. In de halve finales geldt namelijk nog steeds de regel: Treffers in uitwedstrijden gemaakt tellen dubbel, ook als te in een eventuele verlenging tot stand komen. Voorzitter Van Praag wees er verder met na druk op. dat er in het Olym pisch Stadion geen vuurwerk meer mocht worden afgestoken. De UEFA had Ajax namelijk gewaarwchuwd dat er onher roepelijk maatregelen zullen worden genomen wanneer zich hetzelfde zou voordoen als bij Ajax—Celtic. „Ook de Italiaanse scheidsrechter Bardella zal de brief wel ontvangen hebben. Laten de mensen daarom alstu blieft voorzichtig zijn. Ik kan het ze niet genoeg vragen. HIJ heeft de bevoegdheid om de wedstrijd te staken", aldus Van Praag. Het rapport dat scheidsrechter t.obelIo had gemaakt na afloop van de wedstrijd CelticAjax aeeft voor Johan Neeskens voorlopig geen directe gevolgen. Neeskens kreeg een waarschu wing kort voor tijd wegens sti muleren. De UEFA deelde Ajax. nee, dat een straf zal volgen indien Neeskens voor 31 juni *n een wedstrijd uit één van de UEFA-competities opnieuw een •fficiCle waarschuwing zou krlj- hij in het stijltje zoals hij helemaal is. Terughoudend en gemoedelijk. Veel in de breedte, niet zelden ook achteruit, maar nooit fel-agressief. Zó was hij niet. Daarom heeft hij mijns inziens betrekkelijk lang op de reservebank gezeten in vergelij king tot Dick van Dijk en Johan Neeskens. Hij moest eerst die dorps vrees voor de stadsmensen van zicht afschudden voordat hij zich kon gaan waarmaken. Trainer Michels heeft hem daarbij enorm geholpen. Steeds was hij met hem bezig Ik wil geen ..na u"-voetballers bij Ajax, zei hij altijd". STERKE WIL Dat streven gelukt. Gerrit Mühren heeft door zijn sterke wil („hij nam altijd de bal mee op vakantie") de schuchterheid in het veld van zich afgeworpen. Hij is in alle opzichten harder, zonder ontzag voor zijn te genstander, geworden. „Ik wil nu voor niemand meer onder doen". zegt hij fanatiek." Dat gevoel mist ik vroeger. Ik stond vaak stil gedu rende de wedstrijd, zag iets later de bal aankomen en kon daardoor lang niet wat ik nu kan". De nieuwe Mühren voelt zich tevreden. Zijn plaats is zover dat mogelijk is verzekerd bij Ajax. Ook de komende Waarschijnlijk is dat aanstaande woens dag in het Olympisch Stadion al aar zijn vaak fijngevoelig spel te merken. HANS DE BRUYN SCHIPHOL. Marcel Domingo was bij aankomst op Schiphol niet de vrolijke, onbezorgde „playboy van veertien dagen geleden. Maar ja, er was dan ook veel veranderd bij Atletico Madrid. Jose Garate, zijn bedreven aanvalsspits, die in zijn eentje wonderen kan verrich ten, had de Spaanse trainer in Madrid moeten laten, omdat een enkelblessure, waarover in ons land al vele geruchten de ronde deden, het na de wedstrijd tegen Barcelona onmogelijk maakte hem in te zetten. Deze wetenschap zette een duidelijke domper op de stemming in de Atleticoploeg. Op hem hadden ze hun hoop gevestigd voor een tegentreffer in Amster dam. Maar dit was niet de enige strop. Oroezo was in de wedstrijd tegen Legia Warschau al uitgeteld voor de rest var het seizoen. Dat was bekend. Verrassen der was dan ook het wegvallen var Capon, de driftige waterdrager, die ir Madrid na rust zoveel goed werk deed. i Onzekerheid bestaat nog over het mee- j spelen van verdediger Callejo, die licht- jes geblesseerd is. Domingo: „Maar het lijkt me dat deze blessure wel meevalt. Ik maak me er althans niet te veel j zorgen over". Geen hoopgevend vooruitzicht dus voor Domingo. De vroegere Fransman, die in Spanje een onvergetelijke indruk wil achterlaten, zit er echt mee in. „Daar komt nog bij, dat mijn spelers geestelijk niet in de beste conditie zijn. We hebben een zwaar programma achter de rug, die duidelijk zijn weerslag had op de ploeg". Het ziet er nu naar uit, dat Atletico Madrid zich in Amsterdam in hoofdzaak zal beperken tot verdedigen. Door het niet beschikbaar zijn van Garate zullen Ufarte en Iriireta. die in Madrid het enige doelpunt maakte, eenzaam in de spits opereren. Toch twijfelt Domingo de eeuwige optimist niet aan Atletico's kansen „Ook zonder Garate redden we het wel" Zijn aanhang lachte niet eens om zoveel bluf. LONDEN Veteraan Jack Charlton zorgde er in de laatste seconden van de wedstrijd tegen Arsenal voor dat Leeds United kansrijk in de race naar het Engelse landskampioenschap blijft. Charlton had voordat hij scoorde tegen de paal geschoten en stond toen, volgens Arsenal, buitenspel. Leeds United heeft nu een voorsprong van één punt, echter wel uit een wed strijd meer. Arsenal moet nog twee wed strijden spelen. De doelcijfers van Leeds en Arsenal zijn vrijwel gelijk, respectie velijk 70—30 en 69—29. De overige uitslagen In de «Itle dlvtata van de Engelse league znri Blackpool—Crys- Belgische amateur^ beheersen hun ronde WANFERCEE De tweede elap van de Ronde van België voor amateurs is gisteren gewonnen door de Belg Her man Heyssens. Hü legde de 136 km Neerharen naar Wanfercee af in 3 2 minuten en 25 seconden. (Belg.) 3.02.46 De mogelijkheid is zeer groot dat Olympia's Ronde van Nederland v amateurs, die van 7 tot en met 13 mei wordt gehouden, ook een Italia; ploeg zal uitkomen. Een Italiaanse extra-sportieve ploeg (Mobil Export) heeft bij Joop Middelink om inlichtingen gevraagd. Vei wacht win dt dat de Ita lianen deze week een beslissing zullei ,an Beveren bewee, over andere fcu.alilel.en dan keepen Ie bMCkikken. De doelman nam. alleen Ier U..II. non de fotograaf, de stuur knuppel in het vliegtuig over (Van onze speciale verslaggever) MADRID Meer dan zeer gematigd optimisme, viel niet te distilleren uit de elitegroep van trainer Kurt Linder die gistermiddag om één uur op het vliegveld van Madrid landde en meteen in de bus stapte naar het 50 kilometer van de Spaanse hoofdstad verwijderde Escorial. Daar bereidt de ploeg zich in alle rust voor op het duel dat beslist over wel of niet toegelaten worden tot de finale van het toernooi om Europa Cup II. Er was zelfs geen tijd om meer dan enige woorden te wisselen met Agustin Dominguez, de secretaris van Real Madrid, die ter verwel koming aanwezig was. De beleefdheidsfrases werden afge werkt en het Eindhovense gezel- ichap vertrok: jasjes uit in de door le zon bloedheet gestoofde bus. Een rustig gezelschap, dat blijk gaf niet zonder zorg op te zien tegen het duel van morgenavond. Daarom ook moest Kurt Linder zich beperken tot vaagheden en algemeenheden in de zin van: „We kunneh nog winnen". Nietszeggende woorden over een •edstrijd waarvan moeilijk het re sultaat is te voorspellen. Althans te oordelen ook naar de Madrilenen die ich voorlopig nog op voetbal stor ten, omdat de stierengevechten pas half mei beginnen. De Philips S.V. zoals de ploeg overal geafficheerd wordt, is het etiket van underdog ongetwijfeld opgeplakt, maar na de vertoning die Real Ma drid het afgelopen weekeinde in het toernooi om de Copa Generalisimo tegen de tweede divisieclub Coruna opvoerde, begint zelfs de meest fer- e aanhanger van de witte armee trainer Miguel Munoz te twijfe len. FLUITCONCERT Nog kan, bij wijze van spreken, het hysterische fluitconcert worden ge hoord dat het publiek aanhief toen Real Madrid met 11 genoegen t nemen. Agustin Dominguez had zoals het een goed secretaris betaamt, zijn excuses gereed. Het niet het sterkste team dat Real Madrid op de been kan brengen. Uit de selectiegroep, die uit 25 spelers bestaat, was dit elftal het veld inge zonden Junguera. Borja, Zunzuneque. De Felipe. Sanchez, Grande, Benito, Amtincio, Fleitas, Velasquez, Gen- Wachten op de bus in de Spaanse hoofdstaW. Van Stippent, Van Tilburp, Veen stra en Mulders schijnen er heerlijk in de zon neen moeite mee te hebben. Joegosla' En Radovlc heeft er id schoon genoeg van n verscheurd gezin te n. Hij kan een baan bij Philips in Joegoslavië krijgen en Ae berichten dat hij voor een laar had bijgetekend, moet hij dan ook op z'n minst voorbarig noemen. NIET ZEKER Het komt erop neer, dat zowel PSV als Real Madrid zich niet zeker voc- l«-n In de avonduren liep secretaris Dominguez met een royale glimlach rond toen PSV de reis van Escorial naar Madrid nog eens had gemaakt om met het licht kennis te maken Het Estadio Bernabeu genoemd naar de 75-jarige president die al, zoals secretaris Dominguez met handen en voeten uitlegde, fil jaar aan Real Madrid is verbonden, want hij speel de er al als junior, heeft geen licht- masten, maar een rij felle lampen boven de hoofdtribune die nagenoeg daglicht verspreiden. Hinderlijke schaduwen en oogver blindende schijnsel bij het omhoog kijken, zijn onbekend in dit stadion, waarvan de lichtinstallatie de beste van geheel Europa kan worden ge noemd. Wellicht is het de allerbeste In de cafe's rondom het stadion wor den de kansen afgewogen. Daarbi terug blikkend op de wedstrijden di< beide ploegen tot nu tor speelden kwam Real Madrid via Hibernian Malta, Wacker Insbrück (met r te) en Cardif City (eveneens met moeite) in de halve finales, SV over tuigde meer via Gottwaldov. StMUt Boekarest en Vorwërts Berlin. Met geen mogelijkheid kon Kurt Linder al zeggen welke ploeg hij zou op stellen voor het ongetwijfeld zwnn duel In het „ovaal" van Don Santia go Bernabeu. Eef Mulders s huddr zorgelijk het hoofd „Maar Ik heb nog twee dagen". Schmidt Hansen, als een van de weinigen, schuil gaand achter een enorme zonnebril, was het toonbeeld van zorgeloosheid. Zijn niet zo glanzende vorm baarde hem geen zorgen. „Want Ik groei met de wedstrijd mee". En Schutter Willy van der Kuylen: „Als het maar even wil meezitten". Maar t* tale toonbeelden van zekerheid wi ren zij geen van allen. De wij) waarop Real Madrid in Eindhoven een doelpuntloos gelijkspel heeft af gedwongen heeft groter indruk ge maakt dan algemeen mocht worden aangenomen. Want dit weten all* PSV-ers: Real Madrid mag dan niet meer het jeugdige élan van de glo riejaren bezitten, voetballen kunnen de mannen van Miguel Munoz nog altijd. HERMAN VAN BERGEM Niettemin een equipe die nog niet zo lang geleden hevig respect zou heb ben afgedwongen. Die slechte gene rale voor het bekerduel vreest PSV meer dan het wil laten blijken De indrukwekkende aanhang van Real eist zonder meer het hoofd van PSV. dat zich vasthoudt aan veronderstel lingen die in dergelijke gevallen al tijd opgeld doen. In het vliegtuig dat van de Limburg Airport in Beek opsteeg, gold over het algemeen deze meninR: „Als we kans zien snel een doelpunt te maken, zit er wel dege lijk een mogelijkheid op succes in" En bij dergelijke woorden werd schuin gekeken naar Willy van der Kuylen, Johan Devrindt t-n Wietze Veenstra. die het kruit in de benen plegen t«- hebben. Maar tegelijker tijd werd gewezen op de enkelbles sure van Eef Mulders die normaal twee weken voor herstel vergt. De moderne medicijnman moest trach ten hem voor morgen fit te krijgen. Kan Mulders niet spelen, dan zal waarschijnlijk heel wat moeten worden omgezet in de ploeg. Dan zou het ook kunnen gebeuren dat Peter Kemper zijn rentree maakte. Voor hem brak de Eindhovense tri logie Gottwaldov. Steaua, Vorwarts Berlin af bij de tweede tegenstander in dit Europa Cuptoernooi. Met gebroken onderarm werd hij voorlo pig naar de ziekenboeg verwi maar Kurt Linder heeft hem thans weer meegenomen. Veel zal ook af hangen van de defensie waarin La- zar Radovic het sluitstuk vormt. De Joegoslaaf zou niets liever willen dan de beker veroveren, want het staat nog geenszins vast dat hij het volgend seizoen bij PSV zal spelen. Zijn dochtertje Lidia van acht jaar verblijft in verband met het bezoe ken van de school in het vaderland (Van onze tafeltennismedewerker) AMSTERDAM Weinigen zullen tijdens de „finale" van het landskampioenschap tafeltennis, dat in de negende titel voor Deltalloyd eindigde enige nervositeit bij Jaap Presburg heb ben bespeurd. De ijzig kalme voorzitter van de Amsterdam mers was zeker van zijn ploeg. Hij was met zijn gedachten al weer bezig met de toekomst. We gaan de zaken bij Deltalloyd nog professioneler aanpakken. Om te begin nen gaan wij de coaching en algehele begeleiding van de spelers verbeteren Van die reis naar Japan hebben dat gebied wel iets geleerd. Het gaat daar wel even anders dan hier. waar we nog nauwelijks verder zijn gekomen dan: „Ga er nou eens flink tegenaan". Welis waar hebben we daar ook teleurstellin gen gehad, zoals de wedstrijd tegen Ni geria en Oostenrijk, maar daartegenover staat de ontmoeting met Zuid-Vietnam die revelatie betekende. Voorlopig laat ik de opstelling van ons eerste team ongewijzigd, maar op de duur moeten wij natuurlijk verjongen" De tafelten- niskenner, die tijdens de wereldkam pioenschappen in Japan chef d'équipe was, weet dat alles van de jeugd zal moeten komen. Daarvoor is dan ook pas een school opgericht. „Onze tafeltennis- school durf ik voorzichtig een succes te noemen. We hebben zo'n twintig speler tjes geselecteerd, waarvan er vier uit springen. Bert Schoofs traint onze jongste garde momenteel, maar we willen daar voor nog iemand aantrekken. Zoals wij ook naarstig zoeken naar een coach voor CONCURRENTIE Jaap Presburg is al druk in de weer voor de komende competitie waarin hij het gevaar van Tempo Team ziet ko men. „Met Nico van Slobbe en aanwinst Bert van der Helm Is Tempo-Team voor ons de gevaarlijke concurrent, die eerst Scylla was geworden. Ik vind die con currentie zo dicht bij huis wel leuk. Maar de nieuwe competitie is op dit ogenblik nog ver weg. Het duurt nog een maand voor we zeker zijn van onze spelers - bezetting; dan pas kunnen we gaan kij ken wat we precies gaan doen. Nogmaals, ik heb in Japan gezien was we met een goede coaching t.- bereiken valt. Dat moeten we ook bij ons gaan toepassen Wie weet, gaan we dan ook internatio naal nog lets betekenen".

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11