Zeskampbeker voor Alphen Record aantal kijkers - bewonderde het corso Linnen en Drachten radicaal teruggewezen Maandag 26 april 1071 leidse courant Is groepen wagens viel plotseling een gat van vijf minuten. Het was het enige schoonheidsfoutje dat in de zorgvuldig getimede route sloop. Tot aan de War- monderdam zou het protocol tot in de puntjes worden afgewerkt. Geheel volgens wens verliep ook de regeling van de verkeersstroom. Over ste Paul, plaatsvervangend districts commandant van het district Den Haag belast met de algehele leiding van de verkeersregeling: „De regeling van het verkeer is nog nooit zo goed ver lopen. Alles ging volgens plan en ook van het tijdschema is niet afgeweken, 's Avonds om half acht, een uur nadat alle corsowagens op weg naar hun be stemming waren gereden, was er niets meer van de drukte te bekennen. Geslaagde politie-operatie Reden voor deze geslaagde politie- operatie ziet de heer Paul in de nieuwe werkwijze die dit jaar is toegepast. Het werken met de aparte mobilofoon frequentie deed de communicatie tus sen de 265 ingeschakelde manschappen een stuk vlotter verlopen, waardoor bijna nergens een knoop ontstond. Drukker in de Bollenstreek was het gisteren. Op diverse plaatsen stag neerde het verkeer. In Sassenheim was de drukte gelyk aan die van Pasen, waardoor vanaf tien uur 's morgens tot half vyf in de middag filevorming ontstond op het weggedeelte van De Uiver tot Sassenheim-noord. In Lisse voltrok de aan- en afvoer zich gelei delijk. In Hillegom ontstond om twee uur een enorme piek. Ondanks de file vorming hebben zich geen ongelukken van betekenis voorgedaan. Ook de Keukenhof heeft een topweekend ach ter de rug. Ruim 67.000 bezoekers schuifelden in het weekend langs de nu in volle bloei staande bloembedden. Minder goede dagen hadden de bloe menverkopers langs de route Haarlem- verlaten en gisteren visten de verko- hun trouwste klanten behoren, nu via Meer dan een half miljoen kijkers Sassenheim. Zaterdag waagde het nie- pers ook achter het net doordat de omwegen de bollenstreek werden uit- zagen deze sprookjeswagen aan zich mand om de kilometerslange füe te ruim 700 bussen, die normaliter tot gelootst. voorbijtrekken. BOLLENSTREEK. „Tips voor het fotograferen". Dit gedeelte fan de handleiding voor klik- fcrare vingers in het bloemcorso- boek is ook dit jaar bij het door lezen door iedereen overgeslagen, jlet zonnetje in de rug bleef uit waardoor de honderden camera- "■"tenzen minder opwekkende beel den voor het thuisfront hebben kunnen registreren. De belang- —^telling voor het 24e bloemen corso is er desondanks niet min- 8 der geslaagd om geweest. Volgens officiële politieschattingen was aantal toeschouwers, dat de bonte bloemenstoet langs de route HaarlemWarmonderdam heeft gevolgd, groter dan vorig jaar toen ruim 'n half miljoen mensen a langs de twintig kilometer lange route een staanplaats hadden sky gezocht. jDat de belangstelling voor deze inter nationale aangelegenheid overweldi gend zou worden werd zaterdagmor gen vroeg al duidelijk toen in Haarlem drommen toeristen zich voor dag en Jdauw rond de startplaats aan de Nas- saulaan in Haarlem verzamelden. Nog vroeger was er reeds volop drukte in Malde HBG-hallen in Lisse, waarvandaan de corsowagens naar Haarlem gereden servi moesten worden. Om zes uur precler 'enrolden de eerste exemplaren door de mj grote schuifdeuren en om bijna zeven rs: n) uur drukte ook de laatste praalwagen "■Mfcrat onwennig zijn neus in de frisse ine I morgenwind. eiinJ De bijna traditionele pech bleef ook keer niet uit. Bij het verlaten van Regen water gutste overvloedig in de blaasinstruinen ten de hallen zakten enkele wagens door de zwenkwielen en vlakbij Heemstede begaf één van de tractorbanden de geest. De stoet presteerde het ondanks deze onverwachte mankementen om voor tienen op de plaats van bestem ming aan te komen. Inmiddels hadden zich aan de tot dan toe lichtgrijs geschilderde hemel don kere regenwolken samengepakt. Nog maar nauwelijks hadden de 73 figuran ten op de praalwagens plaatsgenomen of de eerste flinke regenbui viel naar beneden. Omdat de stoet reeds in be weging was gekomen, was er geen tijd meer beschikbaar om de regenmantels aan te trekken. Ali Baba met enkele van zijn veertig rovers kregen het daarom zwaar te verduren en ook Sneeuwwitje leek opeens niet meer zo vrolijk uit de bloemenogen te kijken. Bij de muziekkorpsen gutste het regen water overvloedig de blaasinstrumen ten binnen en sommige troms werden nu stille troms. Alleen het lelijke eend je voelde zich onder deze weersomstan digheden in het element. In Heemstede werden plastic mantels uitgedeeld. Even hield de regen op maar zodra de bebouwde kom was verlaten, barstte het wolkendek weer open. Het deerde de stoet niet. Gelaten onderging het haar lot en slingerde in gestadig tempo de kilometers onder haar door. Even stokte het ritme. In Lisse raakte de 2400 m2 bloemen stoet even uit cadans en tussen enkele Burgemeester Gallas: „Een groter verjaars cadeau had ik me niet kunnen wensen ALPHEN Aangemoedigd door een groot aantal enthousiaste supporters beeft de AJphense Zeskampploeg zich zaterdagavond in de Groenoordhal naar de overwinningsbeker gevochten onder leiding van haar coach KLM-gezagvocr- der A. van Ommen. Als bekerhouder-1970 kwam .Alphen in deze afsluiting van de competitie 1970 1971 uit tegen de ploegen uit Linnen en Drachten. Burgemeester Gallas na af loop: „Ik had mij geen mooier verjaars cadeau kunnen voorstellen!". Al direct bij de start met het flessen- Iransportspel zat de vaart er in voor j Alphen. De Rijnstreekbewoners kwamen j hierin als eerste uit de bus en scoorden daarmee de eerste drie punten. En zo bleef het doorgaan. Ook bij de serveer- j wedstrijd boven het zwembassin wist Alphen de eerste plaats te veroveren, zelfs met een mooie voorsprong. 157 blik- ken veilig overgebracht tegen 142 blik- ken van Drachten en slechts 97 van j Vrijwel steeds weer werd Alphen eer de: bij de zware kikkerwedstrijd, in het ;pel van ridders en jonkvrouwen en dechts in enkele onderdelen moest Alphen de eer afstaan aan een andere ploeg. Zo bezette Alphen bij het tonnen- transport de tweede plaats en in de surprisewedstrijd (het spuiten met door gesneden slangen) moest Alphen met de derde plaats genoegen nemen. Do eindscore wees echter onverbidde lijk Alphen als overwinnaar aan: Alphen 18 punten, Drachten 11 en Linnen 12. Baby Okker heet Nathalie Quirine HAZERSWOUDE Nathalie Quirine, is de naam van de dochter van tennis- coryfee Tom Okker en Annemnre Wanschers. Het kind d denderci; avond jongstleden geboten in de woning' van de ouders van de jonge moeder, aan de Poelzoom te Hazerswoude-dorp. .Vaste" woonplaats van de Okkers is 'iet Zwitserse Engelberg.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3