Zoeterwoudse broers mishandelen buurman Koudekerkse drankenfabrikant koopt veilinggebouw Ter Aar Stichting voor V eearbi trage Israël eert twee dames uit Leiden FINANCIËLE STEUN MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING Laboratoriale excursie op hobogebied Meerburgkerk bestaat 75jaar Extra duel De Spartaan EERSTE TEAM VAtj BONA STARS VAAG RESERVETEAM WEi?i Zoltin Peeters grote prenten in Lakenhal Wekker lEM ZQ N.V. Sterrit op 1 mei a,s. LEIDSE COURANT VRIJDAG 23 APR] Ru zie over erfafscheiding In hoger beroep dezelfde eis de schreef 'eel oudere •an het hof. schade van f 2000,veroor zaakt en verdachten verklaarden zich bereid die te vergoeden. Er waren ook weer nieuwe moeilijkheden over een pad, maar door ingrijpen van de burge meester is dat weer geregeld, zo kon de verdediger, mr. Van Alphen meede len. De proc.-generaal gaf toe, dat de buurman ook niet tactisch had gehan deld, maar verdachten zijn ver over de schreef gegaan en de opgelegde straf is juist, zodat de proc.-generaal bevesti ging eiste van het vonnis. De verdedi- ond het alles een ongelukkige samenloop van omstandigheden spanningen die bestonden. Verdachten staan gusntig bekend en pleiter Maar het bleef wrokken, totdat de ont- zocht te volstaan met een voorwaardelij- j lading kwam. De twee broers uit Zoe- terwoude waren terzake van mishan deling en van huisvredebreuk door de politierechter veroordeeld. De een tot drie weken, de ander tot zes weken gevangenisstraf. Zij kwamen van het vonnis in hoger beroep. Het was tijdens vieren van een brui loft, dat de mededeling werd gedaan, dat buurman in kwestie bezig was een scheidingsheg te slopen. De broers had den zich reeds eerder bereid verklaard dat indien nodig zelf te doen. Ziedend van toorn begaf het tweetal DEN HAAG-ZOETERWOUDE „Een goede buur, is beter dan een verre vriend", zo citeerde de proc.-generaal bï.i het Haagse gerechtshof het wijze gezegde als tegenstelling van de twee huurlieden uit Zoeterwoude die terecht stonden want zij hadden hun buurman afgetuid, zo dat die een maand in het ziekenhuis terecht kwam. Verder wer den allerlei vernielingen aangericht aan huis en erf. Niettemin verklaarden de broers, dat zij graag met iedereen in vrede leven, inbegrepen de buurnian. Maar het was echt uit de hand gelopen, als climax van een reeds lang bestaan de onenigheid. Die was dan begonnen toen de buur man een tijdelijke huisvesting wilde bouwen, waarvan de broers hinder zou den ondervinden. Door ingrijpen van I het gemeentebestuur ging dat niet door. zich huiswaarts, ramden het keuken raam in de woning van buurman in elkaar, mishandelde buurman zo fors, dat deze het ziekenhuis in moest. Buur man had tevoren ook al een tegelpad opgebroken. Verdachten gavep toe ove te zijn gegaan. „En dat voo: rond 20 jaar tegen een man", verweet de president Er De huidige huisvesting nog geen halve meter uitbreidingsmogelijkheid. PRINS BERNHARD OPENT CENTRUM „BLOEMBOLLEN" TEHILLEGOM HILLEGOM Z.K.H. prins Bernhard zal op dinsdag 11 mei het nieuwe ..Bloem bollencentrum" in Hillegom officieel De opening die 's-ochtends om 11.45 uur plaatsheeft, zal vóór de hoofdingang van beurs en kantoor geschieden. Hier na zal voor de aanwezigen gelegenheid bestaan de nieuwe Beurszaal en Kre- lagezaal (het keuringsvertrek) te bezich tigen. Deze heuglijke gebeurtenis zal met een feestdrank tijdens een receptie in de foyer van Treslong eindigen. DEN HAAG/LEIDEN Door het Landbouwschap en de Ned. Bonden van Vee- en Varkenshandelaren is in het leven geroepen de Stichting voor vee arbitrage. Deze stichting geeft op ver zoek van partijen of één van haar, advies of bemiddeling in geschillen met betrek king tx>t vee. Ook kan, met uitsluiting van de gewone rechter, in dergelijke geschillen recht gedaan worden door middel van de arbitragecommissie van de stichting. Voor Zuid-Holland is het adres van de adviescommissie Leiden: A. P. Bos, Achthovenerweg 15, Leiderdorp, tel. 01720-20350. Arbitragecommissie: mr. dr. H. F. W. van Haastert, Tuinluststraat 1, Voorburg, tel. 070-860623. LEIDEN De Israëlische ambassa deur, de heer Shimshon Arad, heeft gistermiddag in het Joodse centrum in Den Haag twintig Israëlische onder scheidingen uitgereikt aan Nederlan ders. Het zijn medailles, toegekend door de stichting Yad Vashem in Jeruzalem aan mensen die gedurende de Tweede Wereldoorlog joden hebben geholpen door hen bij zich te laten onderduiken. Onder de gedecoreerden waren me vrouw K. van den Berg en mevrouw J. Anneeze uit Leiden. Fam. Van Kampen Voorschoten, door Israël geëerd VOORSCHOTEN De heer en me vrouw M. van Kampen hebben gister middag in het Joodse Centrum in Den Haag een Israëlische onderscheiding ontvangen. Het waren medailles, toege kend door de Stichting Yad Vashem te Jerusalem, aan mensen die gedurende de Tweede Wereldoorlog joden hebben geholpen door ze bij zich te laten on derduiken. De ambassadeur van Israel, de heer Shimshon A'rad reikte de me dailles uit. Nog allerminst rooskleurig in het bollenvak LISSE In een overzicht over de stand van zaken in de bollencultuur merkte de heer Segers gisteravond wegens verblijf van de voorzitter bui tenlands als waarnemend voorzit ter van de afd. Lisse van „Bloembol lencultuur" op, dat de toestand in het vak nog allerminst rooskleurig is: de stand van het gewas is best maar het is de vraag of dat ook goed is voor de prijs. In zijn jaarverslag melde secretaris J. C. Hageman vast; dat het vallen en opstaan in het bollenvak gebruikelijk is. Maar niet allen kunnen weer op- De penningmeester deelde mede, dat het afgelopen boekjaar een nadelig saldo van ƒ1302,61 te zien geeft Het tekort kan uit bestaande middelen worden opgevangen. De vergadering ging ermede accoord, dat de bestuursleden voor bepaalde langdurige bestuurvergaderingen een presentiegeld van 25,per verga dering zullen ontvangen. Naar de algemene vergadering wer den afgevaardigd de heren M. Nieu- wenhuis en P. L. Segers. Bij de behandeling van de beschrij- vinsbrief werd het voorstel tot wij ziging van het Handelsreglement in zake het „zuur" in de tulpen onder steund. De overige voorstellen komen in de algemene vergadering niet aan de orde. De begroting van de K.A.V.B. werd met algemene stemmen aanvaard. KOUDEKERK - TER AAR All In Drinks, fabrikant en im porteur van limonades en wijnen, is naar eerst nu bekend werd, de koper van de Ter Aarse veiling gebouwen. De veilinggebouwen werden vorige week door een ge machtigde gekocht voor een prijs van 541.504. All In Drinks, een bedrijf, dat pas zes jaar bestaat, is in Koudekerk helemaal vastgegroeid. Ruimte voor uitbreiding is er niet, omdat de fabriek en de opslag plaatsen liggen ingeklemd door Spanbe ton. Naar directeur J. Vijlbrief ons mededeelde is er nog geen zekerheid op welke termijn het bedrijf verplaatst wordt. „De komende tijd zullen wij laten zien hoe wij de verplaatsing en di uitbreiding in Ter Aar gaan regelen". All In Drinks is er bijzonder geluk kig mee, dat men de hand heeft kunnen leggen op het 13.000 m2 grote veiling complex. „Ik heb natuurlijk van tevo ren wel het complex bekeken, maar il had eigenlijk niet verwacht, dat ik de eigenaar zou worden. En voor die prijs", zo vertelde de heer Vijlbrief. Het Koudekerkse bedrijf werkt vooral voor de zgn. B-markt met „private la bels": supermarkets en cash carry- bedrijven, die de produkten van All In onder hun eigen naam verkopen. In het bedrijf werken op dit ogenblik 24 mensen. De meesten zijn woonachtig (ADVERTENTIE) LET OP HET GWK-EMBLEEM Aan-en verkoop van alle vreemde valuta tegen de officiële, dagelijks in de grote dagbladen gepubliceerde koersen ook voor cheques, reisver zekeringen spaar-, salaris- en depositorekeningen goud en zilver. De Grenswisselkantoren N.V. op het N.S.-station van Leiden. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 8 en op zondag van 9 tot 5. Telefoon 01710-44558. DE GRENSWISSELKANTOREN N.V. Oplossing zoeken voor tekort LEIDSCHENDAM De Interkerke lijke Stichting voor maatschappelijke dienstverlening krijgt voor 1971 een gemeentelijk subsidie van 66.000 gul den. De stichting heeft ten doel de behartiging van het maatschappelijk werk, de gezinsverzorging, gezinshulp en andere vormen van maatschappelijk werk binnen het werkgebied van de deelnemende kerkelijke gemeenten en op christelijke grondslag werkende or ganisaties. Iedereen die in nood ver keert en hulp behoeft kan zich evenwel tot de stichting wenden. De besturen van participanten die z i c bennih edn zich binnen de stichting bezighouden met maatschappelijke dienstverlening op particulier initiatief zullen de in komsten van retributies met gemiddeld 50 cent per uur verhogen, waardoor een meer-opbrengst van 55.000 gulden wordt verkregen: als bovendien partici panten een mazimale eigen bijdrage van 30.000,leveren zal het huidige tekort uit eigen middelen worden ge dekt. Gezien de grote maatschappelijke belangen ten aanzien van gezinsverzor ging en gezinshulp heeft het gemeente bestuur gemeend een aanvullend subsi die van 66.000 gulden alleszins accepta bel te achten. Het stichtingsbestuur wil contact op nemen met het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk om voor een gehele of gedeeltelijke oplos sing van de financiële problemen een extra-subsidie te krijgen. Indien dit ge lukt zal dit aan de gemeente worden afgedragne. Door uitbreiding van de werkzaamheden zal oo getracht worden met ingang van 1 januari 1972 de status van A-instelling te krijgen, waardoor het ijk een hogere subsidie zal verlenen. HAZERSWOUDE Op zaterdag 24 april neemt de vrijwillige brandweer van Hazerswoude deel aan de provinci ale brandweerwedstrijden (tweede klas) te Pijnacker. In totaal zevenentwintig korpsen uit Zuid-Holland nemen deel aan deze wedstrijden. (ADVERTENTIE) Onderzoek behoefte niontessorionderwijs LEIDSCHENDAM De Stichting r.- k. schoolbestuur Leidschendam is van mening dater in de gemeente belang stelling bestaat voor het geven van basisonderwijs op een Montessori school. Het bestuur wil graag weten hoe de werkelijke behoefte is, voor zij tot de stichting van een dergelijke school, waartoe zij in principe bereid is, kan overgaan. Wie blagstalling heeft voor de stichting van een Montessori- GLO-school wordt verzocht contact op te nemen met de administrateur var het schoolbestuur, de heer L. Hooger- dijk. Damstraat 4, tel. 5989. Ophalen huisvuil LEIDSCHENDAM De huisvuilop haaldienst komt op donderdag 29 april in de wijken waarin gewoonlijk vrij dags vuil wordt opgehaald. LEIDEN „Rondleidingen door een muzikaal laboratorium" zou de titel kunnen zijn geweest van het derde concert in de serie „hedendaagse mu ziek", dat door de hoboïst Evert Tright gisteravond in de Grote Pers van de Lakenhal werd gegeven met medewer king van een groepje assistentes en een omvangrijke akoestische geluidsappara- Wat ik er als recensent verder van moet zeggen, is me een raadsel. Op geen enkele manier kan ik zelfs een poging om te komen tot een waarde oordeel proberen te formuleren. Zelfs de omstandige inleidingen en informa ties over de werkingen en bedoelingen van alle elektronische instrumenten en geluidskasten (heerlijk anachronistisch sierde een antieke tafel bedekt met een pers uit een ver verleden een podium, waarop meters twintigste eeuws snoer alle toestanden mogelijk moest maken) heeft mij persoonlijk niet kunnen over tuigen van de waarde van deze soort muziek. Dat is geen depreciatie van de verrichtingen van de hoboïst, verre van dat zelfs, want een zo intense manier van instrumentbehandeling als gistera vond werd getoond, eist hoog technisch vermogen en Evert van Tright is zo ongeveer identiek met zijn instrument geworden en daarom kan hij dit soort muzikale handelingen pok concertmatig brengen. Dat een groep toehoorders die verrichtingen (nog?) niet naar volle waarde kan ondergaan, is een andere zaak. Dergelijke laboratoriale excursies op muziekaal gebied doen mij persoon lijk niets, hoeven niet, mogen natuur lijk wel, maar er iets zinnigs schrijven kan ik niet. En hoe schrijf je dan een recensie? JAN DOOVE Requiemmis J. J. M. Oliehoek STOMPWIJK Wegens het plotse ling droevige overlijden van de 24-jarige Oliehoek zal morgenmiddag om drie r in de Barbholomeuskerk te Stomp- wijk een requiemmis worden opgedragen. In verband hiermede zijn de wedstrijden van adspiranten en pupillen bij HVS afgelast. Ook is er dit weekend geen toegang tot de jongerensociëteit Asafoe- fcida. ZOETERWOUDE Rijndijk In verband met het 75-jarig bestaan van de „Meerburg" Kerk zal er zondag a.s. half elf door pastoor Jos Kragtwijk H. Mis uit dankbaarheid gecele breerd worden. Hieraan zullen mede werking verlenen: Het dames en heren koor met begeleiding van de heer Rie- beek. onder leiding van de heer P. Goddijn. Tevens het jongerenkoor en combo van de heer Van Engelen. De koren zullen o.a. het door kapelaan W. de Vet geschreven, drie stemmige wees gegroet ten gehore brengen. Algehele musicale leiding de heer P. Goddijn. VRIJDAG 23 APRIL NOORD WIJK AAN ZEE- Ned. hervormde kapel, opening expositie in poppen, schilderijen, kleden door Trudy de Ruyter- Verkoop spaarpotten Nederlands Astma Fonds- Aanvang 20.00 uur- LISSE. Het Baken, Streekver. C.H.U., aanvang 20.00 uur- WARMOND. 'T Trefpunt vergadering Vereniging van Warmonds Feesten. Aanvang 20.00 uur- in Leiden. Na de verplaatsing van hei bedrijf naar Ter Aar kunnen zij werk zaam blijven bij het bedrijf, aldus de directie. Het ligt in het voornemen voor deze personeelsleden een personeelsbus te laten rijden. LEIDEN Zaterdag a.s. moet de LKV de Spartaan in Utrecht aantreden tegen Simson uit Den Haag om uit te maken wie er kampioen in afd. West wordt. De Spartaan, is al tweemaal afdclingskampioen geworden. Lands kampioen De Spartaan heeft zaterdag de beschikking over zijn beste krachten, dus er zit een mogelijkheid in dat het wederom in de finale zal komen ora de landstitel. Trainercoaeh Brandt heeft de be schikking over de volgende atleten. Arie de Bruin - Arie Swagers - Her man Fllippo - Theo Sanders Nico Faas en Dick v.t. Riet. Zondag a.s. worden in Scheveningen de wedstrijden voortgezet om de kam pioenschappen van Nederland. De Spar taan heeft voor deze wedstrijden nog twee deelnemers in de strijd. Hans van Kampenhout en Willem Turenhout afd. lichtzwaargewicht. Trainer Brandt is door KNKB aangewezen om als scheidsrechter deze wedstrijden te lei- Gemeenteraad van Koudekerk a.d. Rijn KOUDEEKRK Op dinsdag 27 april a.s. vergadert de gemeenteraad weer in het raadhuis om 8.00 uur n.m. De agen da vermeldt om- de v°lgende punten: Wijziging Algemene Politieverordening: Adhesiebetuiging motie gemeente Rau- werderhem; Vergoedingen en voor schotten bijzonder kleuteronderwijs; Subsidie schoolvorderingentest 1969- 1970; Vaststellen diverse begrotingswij zigingen dienst jaar 1970; beschikbaar stellen restant-krediet Dorp-Oost II. HAZERSWOUDE Het standaard team van de voetbalvereniging St.-Ber- nardus uit Hazerswoude-Rijndijk start zondag 25 april om half drie in Leiden de door de Leidse afdeling georganiseer de bekervoetbalcompetitie tegen ZLC. In de poule zijn behalve St.-Bernardus en ZLC verder ondergebracht: Leidse Boys, Unitas Leiden en het Roelofarendsveense DOSR. De winnaar van de (halve) com petitie plaatst zich voor de eindstrijd, waarin de vier poulewinnaars gaan uit maken, wie beslag mag leggen op de In sporthal Warmond WARMOND In het kader van de sportweek, ter gelegenheid van de ope ning van de sportzaal „Klim Op" in Warmond hebben twee Bona Stars-teams een fraaie basketbaaldemonstratie ver zorgd. Door het ontbreken van Pieter van Tuyll en Paul Ruysenaars. die met het Nederlandse team in Frankrijk ver toeven, bleven er slechts vijf vaste eer- ste-teamspelers over, die het met Cees Pleij opnamen tegen het tweede team, dat door blessures ook twee man moet missen maar eveneens twee spelers van het derde geleend had. Ad van Slinger land en Rob Wallaart hidden immers verkozen om in het tweede te spelen, met de gedachte dat hun ploeg dit verzwakte eerste team wel zou kunnen kloppen. Maar binnen een paar minuten waren zij daar al op terug gekomen, gekomen. Eenmaal aan de zaal gewend r Bona Stars 1 snel het initiatief handen en met enkele snelle breaks zorgde Ben van Cleef voor een 1 voorsprong, die langzaam maar zeker uitgebreid zou worden. Daar ook Cees Pleij speelde als was hij een vaste ee teamspeler, als vanouds irrv~°-s r' hij mee, en Jaap Maassen die zich heer en meester onder de basket wist. w< wedstrijd in feit snel bekeken >Tot goed sluitende man tot man-verdediging en op het eind van de eerste helft pressing tegenover zich was het Bona Stars bijzonder moeilijk oir doorheen te komen en gaf het ruststand van 45—17 te zien. Na ii pauze de verscheidene facetten van basketball nader gedemonstreerd hebben, begonnen de ploegen uiterst serieus aan de tweede helft. Bona Stars 2 had de moed nog lang niet oogegevi en liet dat ook duidelijk merken. Het juiste wapen tegen de pressing were ineens gevonden en de snelle Hans Ka per en Piet Kleiss verkleinden den na delige marge. Jaap Maassen achtte nu de tijd geko men om een ware one-manshow te beginnen. Hij lapte alles aan zijn. laars, vond dat hij telkens vrij stond en liet zich door niemand tegenhouden. Nu Pieter en Paul afwezig waren was hij ers de enige lange man en dat liet hij merken ook. Het eerste team. dat inmiddels overgeschakeld was op een gewone man tot man-verdediging, liep dan ook zienderogen uit en het was alleen nog i de vraag of fS en derd punten bereikt zouden Terwijl alleen nog Rob Wallaart van Slingerland incidenteel eenj,, wisten te vinden Har Stol, die in de negentiende het honderdste punt liet aant uttige Met 10849 kwam tenslotte he deze zeer geslaagde basket et ge kui Nieuw afcl. bestuur Plattelandsvrouwen NIEUWVEEN De afdeling Nieuw- ;en en omstreken van de Ned. Bond jor Plattelandsvrouwen heeft tijdens haar bijeenkomst in het Dorpshuis te Ter Aar een nieuw afdelingsbestuur gekozen, dat nu wordt gevormd door de dames I. van Wengerden-Oskam, presi dente, en A. v. d. Loo van Gagel donk, penningm., (beiden herkozen), als mede mevr. T. Verburg-Koolen en G. Baas-Verkerk. De 1?'* Oosterhof uit Nieuwkoop wist de Aand bijzonder te doen slagen met een causerie en het vertonen van dia's over de dierenwereld Oeganda en Noord-Afrika, Nijlbron- 1, Pygmeeën etc. Voor 11 mei a.s. heeft deze afdeling voor haar jaarlijkse een tochtje naar Nijmegen en om geving op haar programma staan. Nieuwe voorzitter Voorhof se polder BOSKOOP In de voorzittersvacatu- van de Voorofse Polder te Boskoop is >orzien doordat de heer A. Rijkaart Sr. zijn benoeming heeft aangenomen. Nu moet evenwel nog een heemraad worden gekozen omdat de nieuwe voor zitter deze functie bekleedde. Daartoe :en vergadering worden gehouden op woensdag 3 mei a.s. in hotel Neuf. tussen 19 en 21 uur. LEIDEN Ln het stedelijk museum de Lakenhal worden tot 23 mei a.s. een aantal prenten geëxposeerd van de in 1942 geboren graficus Zoltin Peeter. Zijn eerste opleiding ontving hij aan de Amsterdamse Rietveld academie, waarna hij een jaar lessen volgde aan het Hoger Instituut, ver bonden aan de Kon. Academie voor Schone Kunsten te Antwerpen. Na de studie bleef hij nog een tijd lang in de stad wonen. Thans woont hij in het gehucht Hobreede. op het Noordhollandse platteland. monstratie. Scores: Jaap Maasen 40 (14- ter de Jong 24(420), Cees (11—5), Ben van Cleef 16 <12—„r Stol 8 (26), André de Jong Rob Wallaart 18 (612), Ad v gerland 12 (48), Hans Kaper Piet Kleiss 4 (04), Elco Rosario 2), Hans van Mameren Haasteren 2. Kansje Essor De Leidse rayonklasser aanstaande zaterdag thuis tegen l' aanmerking genomen de stijgeni in het spel van de Leidenar om ook steeds betere resultaten moeilijk enige voorspelling te USS speelt zeer wisselvallig, het ruim van Lakers, waarvan Essor verlenging' verloor, ma met twee punten van Jumpers, van het Leidse team duidelijk kreeg. Niettemin zijn er volop kansen voor Essor de twee punten thuis te houd §ev misschien zit er nog een kans dan ook nog de dreigende degradi ontlopen. 1DE1 at-scl derd; vrijdag: 19.15 i A—DAS A: Boi h 24 I 1: TCL 3—Alphia 2; verdei MSV 1—Blitz Alphen klaar voor komende Zeskampstrij(ai ALPHEN AAN DEN RIJN -ld training en voorbereiding van cl phense Zeskampplocg die morgen Leidse Groenoordhal de strijd zal binden met de ploegen van Linn Drachten is beëindigd. Ven Vol, ft? Vanmiddag werd met de autobus*3 1 trokken naar Leiden. Vanavond de Groenoordhal een demonstrat!0 1 camerarepetitie gehouden. De pl(nen logeren in Holiday-Inn. Morgen half tien tot half één 'smo log getraind in de hal, waarna half drie 's middags tot half generale reptitie wordt gehouden twintig minuten over acht 's avonj g gint dan de uitzending, die tot t half tien zal duren, waarna e tot twee uur 's nacht groot feest zal zijn in de Groei hal. r- Aan de kelnerproef wordt deel| door Ed Gesman, Jim Koster, Rijvers en Kees Veenswijk. Het f met de zak als de tegenpartij proef doet is toevertrouwd t n. Jim Koster of Jos Vrieskoop. kikkerproef wordt deelgenomen de trekkers Gerard Brandwijk, Ed( Kees Veenswijk koop. terwijl Riet Heemskerk of Kindt met de zandzakjes zullen ga Aan de biertonproef Gesman, Jim Koster, Jan Rijven Dick Verkade. De flessenproef •ertrouwd aan de dames Riet Hes n d kerk. Pinie de Jong, Rie Rietveld Mariene Spek. De ridderproef jonkvrouw en het kunstpaard wihoii uitgevoerd door Cock Verkade, Verkade, Jos Goedhart, met als hij at de dames Riet Heemskerk, Rie schoten en Ank Kindt. In 1961 verwierf hij de Prix fonda- tion Européenne de la Culture en in 1968 de prijs van het Museum dei- Schone Kunsten in het Poolse Lodz. In het begin maakte Peeter grote, z.g.n. makro-etsen zonder kleur. Latei- kwam er wat kleur bij doch sedert 1969 is hij weer naar het zwart-wit teruggekeerd. Hoewel zijn kunst non- figuratief is, kan men het toch geen abstract noemen, daar hij dikwijls (ADVERTENTIE) EENMALIGE AANBIEDING njR ,i GENERAL ELECTRIC 127 220 V. 29,80 NU 21.- I DEM REPETEREND, met garantie 47.90 NU 29.95 NIEUWE RIJN 29 -32 LEIDEN TEL. (01710) 24244 min of meer herkenbare, althans ge suggereerde elementen invoegt. Hij noemt ze daarom geen objecten doch „situtaties". Hij drukt daarvan slechts kleine oplagen, van 3 tot 6, in het door hem gebezigde grote tot zeer grote formaat. De etsen drukt hij zelf, ook de grote formaten Zijn etspers heeft de uit zonderlijke bredte van 95 cm. Op enkele uitzonderingen na geeft Peeter zijn prenten geen titel mee, maar een werknummer. Dat ligt o.i. wel in de lijn van het architectuur achtige van zijn werk, dat hij conse quent doorvoert. Aan zijn vriend en bentgenoot wijdde hij een prent „Hommage a Cornelis Rogge", van wie hij daarin enkele stijlkenmerken overnam. Naar onze smaak overigens niet zijn beste prent. Mooi zijn de diepzwarten en de bijna zilvergrijzen, die hij afwisselt met veel uitgespaard wit. Door de grote afme tingen van de bladen, doen die uit sparingen het geheel wel eens wat geweld aan en maken ze sommige werken wat tweeslachtig. Aan deze tentoonstelling, die na Lei den naar Schiedam gaat, is een in schrijving voor de liefhebbers ver bonden. Men kan nl. inschrijven op een blad, dat tot titel draagt „Beati possedentes" zalig bezit De prijs van de prent zakt naarmate de inschrijvingen groter in aantal zijn: van 80,bij een oplage van 1 tot 10 exemplaren, tot 40,bij een oplage van 40 tot 50 stuks. WILLEM PRINS ALPHEN Ter gelegenheid haar 15-jarig bestaan zal de Ne landse Rijwiel Toer Unie, die 18 ij vember 1956 te Alphen aan de werd opgericht, zaterdag 1 mei i circa 40-kilometer lang sterrit organii ren, waaraan iedereen kan deelnen Vanuit 53 plaatsen in ons land leden en belangstellenden een maken langs de meest karaktcristii routes naar de controleplaatsen rug naar het punt van vertrek. Deze sterrit, belooft de grootste te den in 't bestaan van de NRTU, voorzitter is mede-oprichter P. Korei Alphen aan den Rijn, die tevns ris is van de Alphense Rijwielvierds se, de Laura-rit. Op genoemde dag om 9.00 zullen dus vele „trimsters" mers" (oud en jong) op weg gaan deze unieke fietstocht. Na afloop vangt ieder een speciaal voor dit d< lustrum ontworpen medaille. Het tariaat van de organisatie is gevesl te Zoetermeer, postbus 76, lelef<~H 01790-8305. Het centrale trefpunt I Alphen aan den Rijn is in gebot „Nabij", van Lennepstraat, tel 017! 3650. Béenbreuk meisje bij botsing bromfietser ALPHEN AAN DEN RIJN De jarige Hildegonda Verkerk uit de Js Pieterszoon Coenlaan te Alphen den Rijn, die gistermiddag aan de hat van haar moeder op het trottoir Van Nesstraat wandelde, moest later wegens een beenbreuk in het Rijt oordzieknehuis worden opgenoms Dit letsel liep het meisje op toen bromfietser de 19-jarige Alphenaar plotseling het trottoir c. tegen het kind opbotste. De politie ste nader onderzoek in en stelt evenlo getuigenverklaringen prijs.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4